Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

wpływ planety Uran na 10 dom
turandot 2011-09-03, 22:55:42

Witam! Rozgryzam teraz mój 10 dom, jeśli miałby ktoś chwilę czasu to proszę o komentarz do mojej amatorskiej interpretacji. Tak sobie myślę... wszystkie planety w X dom są w Wodniku (Słońce, Merkury, Wenus i Jowisz), czyli duży wpływ ma tutaj Uran. Czy w takiej sytuacji mogę wnioskować, że moje kariera zawodowa związana będzie z jakimiś odkrywczymi badaniami? (może praca naukowa?) Merkury jako władca horoskopu tworzy sekstyl z Uranem mhm... szczerze mówiąc nie wiem czy to dobrze czy źle. Merkury w znaku powietrznym i do tego w X domu i tak jest bardzo silny i do tego jeszcze ten Uran... Niestety mój Merkury jest w ścisłej koniunkcji ze Słońcem orb 2 co czyni go "spalonym". Nie wiem jak to interpretować? Czy aspekt ten bardzo osłabia mojego Merkurego? Słońce w Wodniku jest na wygnaniu, też nie wiem jak to interpretować, natomiast jako, że jest w X domu, mogę przypuszczać, że zrobię umiarkowaną karierę. Jowisz w upadku, do tego mało aspektujący. Pogłubiłam się już ... nie wiem w jakiej kolejności powinnam się za to zabrać. Może na koniec jeszcze dopiszę, że Uran znajduje się w  7 domu czyli relacje z innym ludźmi będą miały duży wpływ na moją karierę zadowową. Poza tym sam Uran jest w Strzelcu co czyni go bardzo towarzyskim. Bardzo proszę o jakąś wskazówkę, jak się odnaleźć w tym bałaganie i czy dobrze zaczęłam interpretowanie. Pozdrawiam!:)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-12
Odpowiedzi
turandot 2011-09-04, 10:47:48

Wracając jeszcze do "spalonych planet" czytałam, że jest wiele interpretacji. Jedni uważają, że planeta traci swoją moc, staje się mało aktywna. Inni natomiast wręcz przeciwnie, ścisła koniunkcja oznacza, że planeta nagle rozbłyskuje i nabiera wielkiej mocy. Są też tacy, którzy nie biorą pod uwagę tzw. "spalenia" planet. Trudno mi się zgodzić z stwierdzenie, że moja ścisła koniunkcja Słońca i Merkurego powoduje u mnie "zaprogramowanie" i konserwatyzm wzglądem innych światopoglądów. Na ogół słyszę, że jestem osobą bardzo otwartą i ugodową. W swoim horoskopie natalnym mam również koniunkcję Słońca z Wenus. Tutaj również odnoszę wrażenie, że to "spalenie" nie działa...

 

Dość ciekawie W. Jóźwiak opisuję problem "spalonych" planet, pozwolę sobie umieścić poniżej mały fragment:  pojęcie „spalenia” czyli oślepienia planety przez Słońce ma wyrazisty sens zmysłowy: takiej planety przecież nie widać na niebie! Więc skoro nie widać, to znaczy, że jakby jej nie było. I najwidoczniej tym tropem szło rozumowanie dawnych astrologów. Ale jeśli siła planety ma się równać jej widoczności, to co zrobić z planetami, których nie widać, bo zaszły? A co z Uranem, Neptunem i Plutonem, których bez teleskopu nie widać w ogóle? Bo przecież w spaleniu decydujące było to, czy planeta jest widoczna gołym okiem, czy nie. Merkury zwykle przebywa blisko Słońca i w stanie spalenia lub „oświetlenia promieniami” pozostaje przez połowę roku. Czy rzeczywiście jego działanie wtedy zanika? Hmmm... Gdyby tak faktycznie było, może byłoby to wytłumaczenie, czemu jest tylu głupców, bo Merkury to wskaźnik inteligencji. Podobnie częste spalenie Wenus przez Słońce tłumaczyłoby mnogie miłosne zawody. Ale raczej błąd tkwi u podstaw. Astrologiczne działanie planet nie ma nic wspólnego ze światłem! Ani z tym, czy je widać czy nie. Wydaje się, że raczej jest przeciwnie: kiedy planety są w koniunkcji ze Słońcem, ich „siła” i znaczenie rośnie. I raczej wcale w bardzo rzadkim stanie „kazimi” nie rośnie nadzwyczajnie. Koniunkcja ze Słońcem dotyczy nie światła, ale czasu: oznacza, że pewna planeta i Słońce zsynchronizowały (na pewien czas) swój ruch. Że są w tej samej fazie. Ale to już jest inna astrologia niż tamta arabska." 

 

Jest to fragment ze strony internetowej (nie wiem czy mogę umieszczać, dlatgo nie wklejam).

A co Wy o tym sądzicie??? I przepraszam, że trochę odeszłam od tematu powyższego posta. Pozdrawiam:)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-12
Magnolka 2011-09-04, 17:11:30

Witam :)

Patrząc na ten Twój X domek to ja mam nieodparte wrażenie że wpływ Urana może się objawić jako wielka niezależność i tzw."wielobranżowość" w temacie kariery ale z drugiej strony tak silne obsadzenie tego domu może wskazywac że wiele innych spraw tej karierze podporządkujesz i dle niej poświęcisz.Być może nie bedzie to kariera indywidualna jedynie ale powiązana jakąś spółką czy kontraktem ale raczej nie bardzo dasz się prowadzic za rączkę i sama będziesz chciała decydować.Masz recepcję Jowisza z Uranem a to dobrze wróży, z tym że raczej właśnie w zespole a nie w pojedynkę.Co do Merkurego-myślę że "spalenie" nie jest złe choć różne są na jego temat opinie -jednak taki Merkury może być nieco dogmatyczny i subiektywny oraz nadmiernie skoncentrowany na swoich myślach, mało elastyczny.

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
turandot 2011-09-05, 00:27:20

Dzięki za odpowiedź!:) A jeśli chodzi o Merkurego to jak pisałam wcześniej trudno jest mi powiedzieć, że jestem osobą dogmatyczną czy mało elastyczną, jedynie co może się zgodzić to koncentrowanie się na swoich myślach. Pozdrawiam:)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-12
turandot 2011-09-05, 13:02:39

Słuchajcie jak będziecie mieli czas to proszę o jakiś komentarz. Dalej siedzę w 10 domu i szukam informacji:) Mam jeszcze jedno pytanie, dotyczące mojego Urana - jest w VII Domu. Podobno taki układ nie sprzyja związkom, natomiast ja z moim partnerem jestem 7 lat... Spotkałam się z opinią, że to niemożliwe jeśli Uran znajduje się właśnie tutaj i lepiej będzie jak przejdę na domifikację Krusińskiego, bo obecna jest chyba mało "wiarygodna". Trochę to dziwne... Co Wy o tym sądzicie???

Tematów: 7
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-12
Jasmin 2011-09-05, 14:35:25

Popatrz w słowniku Sollunari hasło "planety spalone".

Na temat Urana w VII domu wyraziłam swoje doświadczenia w DOMACH na tej stronie.

 

Moim zdaniem "spalony" Merkury to upunktowienie na celu, co wcale nie musi być złe a za to prowadzić do sukcesu w danej dziedzinie życia.

Jednakże znam ludzi z takim Merkurym i wszystko im się nie udaje, poza sferą, wskazaną przez koniunkcję Słońce-Merkury. Oczywiście niedobory intelektualne Merkurego, który przez "spalenie" zajmuje się jedynie obroną adwokacką swojego postępowania muszą być wsparte dodatkowo innymi sygnifikacjami, np. w postaci ataku malefików na tę koniunkcję.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
turandot 2011-09-05, 15:28:05

Dzięki Jasmin za odpowiedź:) O planetach "spalonych" czytałam, natomiast jest wiele interpretacji i chciałam dowiedźieć się co forumowicze o tym sądzą. O Uranie w VII domu również czytałam, ale nie wiedziałam którą przyjąć interpretację - pozytywna i negatywna pasują do mnie średnio (przynajmniej do mojego związku) aczkolwiek trochę prawdy w tym jest. Jeśli chodzi o moją koniunkcję Słońce-Merkury to nie widzę tutaj żadnych ataków melafików. W takim razie jak mam ten aspekt interpretować???

 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam również:)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-12
Jasmin 2011-09-05, 16:30:24

Turandot napisałaś:

 

"Jeśli chodzi o moją koniunkcję Słońce-Merkury to nie widzę tutaj żadnych ataków melafików. W takim razie jak mam ten aspekt interpretować???"

Już odpowiedziałam na to pytanie. U Ciebie to jest upunktowienie na nauce (Merkury) i karierze zawodowej (X dom) a także na relacjach z innymi (Wenus).

Można to upunktowienie lub ukierunkowanie rozwinąć na domy, którymi władają obie spalone Slońcem planety- Merkury i Wenus. A więc swoiste klapki na oczach dotyczyć będą wenusowego II i VII domu a także merkurialnego III i VI domu. Ale przede wszystkim kariera i kształcenie się.

 

X domem włada nie tylko Uran ale i Saturn, bo to są równorzędni współwładcy znaku Wodnika.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Magnolka 2011-09-05, 16:31:03

Witaj:)

L.Zawadzki o spaleniu pisze tak jesli Merkury jest w ścisłej koniunkcji ze Słońcem to mówimy o spaleniu twórczych zdolności mentalnych lub "końskich okularach", WłH ma tendencję do dogmatyzmu, niuzasadnionego uporu, drażliwości, szorstkości, dziwactwa; obstaje przy swoich poglądach niezależnie od dowodów rzeczowych, jego postawa nacechowana jest zaciętością, niezmiennie zatwardziały, bez wahania "wie swoje".Cechy tej koniunkcji utrzymują się 3-5 stopni od Słońca; jeśli Merkury separuje się od Słońca zwiększa to szansę dla zdrowego rozsądku.

W necie trafiłam tez na opinię że spalony Merkury ale położony w swoim znaku może działać pozytywnie i spalenie jest mniej odczuwalne-u Ciebie spalenie zachodzi w Wodniku gdzie Merkury jest silny a Słońce słabe, dodatkowo separuje sie od Słońca, może tu należy szukać wyjaśnienia braku w/w efektów spalenia.Z drugiej jednak strony może być i tak, że Twoje podejście do tematu jest po prostu subiektywne i nie dostrzegasz tego co widzą inni.Ale to gdybanie oczywiście z mojej strony...

Pozdrawiam:)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
turandot 2011-09-05, 17:12:07

Myślałam, że Wenus nie jest spalona (orb 4)...  A jeśli chodzi o Merkurego to rzeczywiście jestem bardzo ukierunkowana na naukę, może tutaj należy doszukiwać się owych "klapek na oczach". A jeśli chodzi o cechy charakterystyczne "spalonego" Merkurego wymieniane przez L. Zawadzkiego, to są tak ekstremalne, że kompletnie do mnie nie pasują. Oczywiścię bronię swojego zdania, rzadko zmieniam poglądy, ale wychodzę z założenia, że najważniejsza jest dyskusja i rzeczowe argumenty, jeśli ktoś takie ma, to jestem w stanie zmienić zdanie. Magnolka może masz rację z tym subiektywizmem, i może mam jakieś z tych cech aczkolwiek wiem, że przez osoby z zewnątrz jestem postrzegana jako ugodowa, bezproblemowa i otwarta osoba;) (no to sobie nasłodziłam;))

 

Pozdrawiam i dziękuję za posty!:)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-12
turandot 2011-12-22, 17:29:41

W kontekście ostatnio umieszczonych na portalu informacji o X domu, chciałam się zapytać jak wpływa Saturn na mój X dom? Czy to, że dom ten w większości jest w wodnik i pod wpływem Saturna i Urana nie będzie miało negatywnych skutków? Pozdrawiam serdecznie:)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-12
Jasmin 2011-12-30, 09:19:42

Lepiej skupić się na pozytywach takiego współwładztwa nad X domem. Jest to naturalny dom Saturna. Energia będzie przejwiać się naturalnie z zastrzeżeniem pozycji Saturna w Strzelcu w VI domu i wg aspektów jakie ta planeta ma z innymi sygnifikatorami.

 

Ogólnie rzecz biorąc: jest silne ukierunkowanie na karierę (4 planety w X domu) ale ograniczeniem jest obawa i strach  (Saturn), że coś pójdzie nie tak i przeszkody postrzegasz w innych ludziach. To także wielka niecierpliwość w robieniu tzw. kariery i szukanie pomocy u przyjaciół, potrzeba utwierdzania się w swoich decyzjach, upewnianie się, że dobrze robisz. Wodnik w X domu przy Uranie (współwładca znaku) w Strzelcu chce, aby wszystko działo się szybko, tak jak po kliknięciu myszą w komputerze. A Saturn tego nie lubi, bo jego natura polega na powolnym i stopniowym dążeniu do celu. U Ciebie Saturn może spowalniać nerwowość i pośpiech przy robieniu kariery, narzucane przez Księżyc i Marsa w Strzelcu, tylko trzeba odszukać w sobie takie cechy, które wzmocnią a nie osłabią cel X domu. Nie możesz poddawać się depresyjnym nastrojom i niezadowoleniu (Saturn z Księżycem i Marsem). Skup się na beneficznym Stellium w X domu - ono wyróżnia i jest bardzo pomocne w karierze.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
turandot 2012-01-04, 18:45:43

Bardzo dziękuję Jasmin za odpowiedź. Pozdrawiam

 

Tematów: 7
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-12
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.