Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Pluton na ASC
Magnolka 2011-09-04, 16:35:15

Ponieważ to ja zaczęłam wątek Plutona w temacie VIII-domowego Księżyca czuję sie zobowiązana do założenia nowego wątku i proszę Jaśmin o przeniesienie pozostałych wpisówUsmieszek

Pozdrawiam Forum przy niedzieliUsmieszek

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Odpowiedzi
Magnolka 2011-08-31, 22:47:30

Nie znam danych urodzeniowych rodziców niestety więc nic powiedzieć nie mogę na ten temat.Ale typowego plutonika mam w domu-Skorpion z Plutonem na asc-małe toto jeszcze ale juz widać zadatki na podstępnego manipulatora :)))

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
acrux_79 2011-08-31, 23:09:48

Pluton ASC jest manipulatorem wybitnym, bo często potrafi być niezwykle... miły, sprawia wrażenie delikatnego... Zwróćcie na to uwagę i napiszcie, czy tak tego nie odbieracie :-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
patientia 2011-09-01, 13:34:24

jednak wciąż "wybija" użytkownika gdy zwleka

 

tak, zgodzę się z tym co we wpisie powyżej. aspekt ścisły (czy bardzo, się nie znam) z asc pluton w skorpionie. podstępem... żeby nikt nie ucierpiał, a jeśli, widocznie musiał dostać w łeb, tylko na zdrowie. tak sobie myślę. zależy od innych czynników też  przecież.

mnie tranzytuje dwie osobiste i Neptuna. potrafię się uśmiechać tak  "miło i serdecznie i stary wysyłam ci  ciepły impuls", ale jak jest...

 

 

jeszcze sie przypomniała jedna znajoma z plutonem w skorpionie w 1 domu plus asc. przyznała się do swoich podstępów, jednak moim zdaniem używa psychologicznych zagrywek do prawych czynów.

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-07
acrux_79 2011-09-01, 20:11:08

To jest już blisko "wypłynięcia" ponad plutoniczne pułapki. Kiedyś używałem manipulacji. Później manipulacji... w "prawych" zamiarach. Jeszcze później... stwierdziłem, że nie muszę manipulować, bo moc (siła psychiki) jest we mnie.

Trochę górnolotnie i pompatycznie, ale coś w tym jest. Silna psychika najmocniej objawia się przy otwartej przyłbicy...

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Magnolka 2011-09-01, 20:19:40

Tak dokładniej to mój Skorpik mały ma asc w Strzelcu a Plutona 3 stopnie od asc w I domu tylko że... w ścisłej opozycji do Saturna-jest bardzo skryty nawet jak na swój wiek-jak czegos bardzo chce to niezłą dziurę potrafi wywiercić, ale ogólnie to lubi swoimi ścieżkami chodzić i cięzko namówić go żeby zrobił coś czego nie chce, a jeśli nawet już jakoś przekonam to i tak po swojemu zrobi-taki mały odmieniec...XII domowe słońce...

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Marsjanka 2011-09-02, 13:01:25

znam dwie osoby, urodzone tego samego,  są to ASC wagi z plutonem na ASC - obie wydają sie byc  bardzo mile, kontaktowe rzeczowe, wydawaloby się ze harmonijne,  

Jedna ma Ksiezyc w Skorpionie - fajna dziewczyna, fakt, ze bardzo zamknieta w sobie, ciezko cos od niej wydusic, nie przepada za ludzmi, otacza sie tylko zaufanymi osobami, wszedzie węszy, generalnie bardzo zdystansowana. Bardzo emocjonalna, ale  wszystko idzie do wewnątrz. 

 

druga natomiast ma ksiezyc we lwie i jest to bomba zegarowa, nakreca sie bardzo, przy tym kazdy problem urasta do wrecz niewiarygodnie wielkiego, manipuluje swoim mezem tak, ze ciagle sa konflity w domu, skloca rodzine, doszukuje sie u wszystkich zlych zamiarów, robi z siebie ofiare na kazdym kroku, kazdy jest zly, bo jej klody pod nogi rzuca - ja omijam ja z daleka, bo jak zacznie trajkotac i skarzyc sie na wszystkich to czuje sie tak jakby mi wszystkie sily odebrala. Paskudny charakter - bynajmniej dla mnie.

Najgorsze z tego jest to, ze ona zatraca sie w takim stylu bycia - Pluton na ASC daje silna emocjonalnosc, a z ksiezycem we Lwie to juz dramat. Poza tym w tym szczegolnym przypadku Merkury jest w Bliźnietach w VIII domu, wiec w domu Plutona. Konflikty, skusy jakie ona tworzy są spowodowane bardzo czesto nieprawdą ktora wyglasza, z lekka mitomanka, ktora święcie wierzy w to co mówi.

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
margaux 2011-09-02, 16:28:57

Skłonność do samotnictwa, izolacji, stronienia od zycia towarzyskiego jest domeną XII domu, a nie VII tudzież Księżyca w Skorpionie jak niektórzy twierdzą.

 

VIII dom to penetracja, drążenie, głębokie wnikanie w materię, zanurzanie się w norę, gdzie ma się spokój i gdzie można zregenerować siły. Ten ostatni opis ma się bardziej do Księżyca w Skorpionie.

 

Pluton na ascendencie to siła, upór, zdecydowanie, nieugiętość, bywa że i charyzma, ale nie emocjonalność.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
acrux_79 2011-09-02, 18:24:26

Skłonność do izolacji fizycznej to dom XII, skłonność do izolacji emocjonalnej to dom VIII, skłonność do izolacji przed sceną (światem) to dom IV. Trygon wodny (tak samo jak symbolicznie w domach) zdecydowanie różni się od pozostałych trzech trygonów. Zawsze jest w największej defensywie jeśli chodzi o życie towarzyskie.

 

Co do samotnictwa to jeszcze inna bajka, wydaje się, że Neptuna przebija w tym względzie Saturn. Neptun to wyższa oktawa Wenus, albo jak kto woli Księżyca i zdecydowanie jest pro-społeczny. Saturn jest chłodny, wyrachowany i często powoduje przygaszenie, albo stłamszenie w relacjach (przynajmniej do momentu osiągnięcia pewnej psychicznej dojrzałości).

 

Pluton na ASC niekoniecznie jest uporem i siłą, bo mnóstwo osób które znam wykazywało się nadmiernymi tendencjami do... bezwolności i kręcenia się w kółko. Zdecydowanie większość z nich nie miała charyzmy (prędzej już Słońce). Dają się też często manipulować, albo manipulują (oś ASC/DESC). 

Zdecydowanie lepiej do ww. cech pasuje Mars na ASC.

 

Trzeba by było też zapytać się o tą "emocjonalność", czym ona jest. Bo wyszło by z pewnej perspektywy, że najbardziej emocjonalnym jest ... Lew. Jednak przyjęło się, że trygon wodny, zarówno w znakach jak i domach obowiązuje, także jeśli chodzi o władców: Księżyc, Plutona i Neptuna. Odebranie Plutonowi znamion zachowań emocjonalnych (np pasja, obsesje, lęki) jest dla mnie przynajmniej zadziwiające. Zwłaszcza z perspektywy horoskopu P. Weresa (Pluton przy ASC - proszę spojrzeć na jego relacje ze światem), albo J. Nasha (Pluton przy ASC). 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Blanka 2011-09-02, 18:52:11

Znam osobe z Plutonem w koniunkcji z Merkurym przy ASC, Wenus w Wadze a Slonce w Pannie i daje taką mieszanke charakteru że zadziwic mozna. Pluton z Merkurym daje niesamowity dar gadulstwa i tzw chciejstwa. Moje musi byc na wierzchu i juz ! Przy Wenus w Wadze potrafi byc niesamowicie uroczy i przekonujący, a slonce w Pannie mocne krytykanctwo nie tylko w stosunku do innych, ale tez siebie. Z tym że te wszytskie cechy sa wyraziste dopiero przy blizszym poznaniu, bo Pluton nie pokaże, dopoki go sie nie zmusi :)

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Marsjanka 2011-09-02, 20:47:11

 

 

sporo interesowalam sie Plutonem z racji jego polozenia w moim radixie, dlatego osmielam sie pisac, ze Pluton wyzwala emocje, skrajne, glebokie, pasje lęki obsesje - jak pisal Acrux

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Blanka 2011-09-02, 21:27:07

Nie jestem pewna czy ludzie z Plutonem na ASC mają siłę, a moze inaczej.. moze mają tą siłe, ale jej nie czują w sobie, bo ich przygniata, tłamsi i dusi. Wiec taka sila Plutona moze rownie dobrze przygniesc czlowieka i pozbawic sil ,albo zmusic do walki. Emocje jak najbardziej, ale nie są to takie emocje teatralne jak u Lwa czy Barana. Taki plutoniczny osobnik nigdy nie pokaze emocji, bo ich sie najzwyczajniej wstydzi. Plutonik tak sie boi swoich slabosci ze go to zwala z nóg. On jest przerazony, że CZUJE  bo sam nie rozumie czemu aż tyle w nim jest emocji.

Te emocje sa nieuswiadomione , skierowane do wewnatrz siebie i skupione na sobie, wiec tu czuje ogromne cierpienie z powodu niezrozumienia przez otoczenie.

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
genny19 2011-09-03, 14:53:08

Z tego co pisze Wojciech Józwiak w książce Astrologia Samopoznania Pluton na ascendencie podobnie jak w innych miejscach kosmogramu działa przede wszystkim jako wzmacniacz i pogłębiacz. Udziela też porady praktycznej : widząć Plutona na którejś z osi ,okresl najpierw ,jak kimś  byłby ten człowiek ,gdyby Plutona w jego horoskopie pominąć.Jeżeli w takim bezplutonowo uproszczonym horoskopie zauważysz pewną cechę szczególną,pewną osobliwość to Pluton tę cechę wzmacnia.

Uwaga> Jeśli masz Plutona blisko ASC to sprawdź czy faktycznie jest on blisko horyzontu.

Z wlasnej praktyki mój Pluton był na ASC mojego męża. Nie znałam astrologii ani Plutona gdy przed małżeństwem mówiłam mu ,że damy sobie radę z jego problemem alkoholowym.Głownym celem zrozumienia Plutona jest to,że nie wszystko jest zalężne od niego. Jest Siła Wyższa od niego.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
margaux 2011-09-04, 11:25:40

Acrux, izolację emocjonalną, owszem, można przypisac domowi VIII.

Ja co prawda nie mam tam żadnej planety, ale posiadam Księżyc w Skorpionie, I dom, i w sensie oddziaływania Plutona, odczuwam potrzebę emocjonalnej samotności. Nie lubię, gdy ktoś lub coś zakłóca mi spokój.

Nie przepadam także za czczą gadanina o niczym (Saturn na wierzchołku III domu). Wręcz irytująco działają na mnie tzw. gaduły, zwłaszcza w pracy, lub gdy czyms jestem zajęta, i tu masz rację, przypisując Saturnowi wychłodzenie w relacjach.

 

Co do znaczenia samego Plutona i jego wpływu na ascendent, podtrzymuję to, co wcześniej napiasałam. Pluton to siła, wytrwałość, upór, nieugiętość, manipulacja, maniakalne dążenie do celu. Obsesje. Jednak czy obsesyjne myślenie można podporządkować emocjom? Mam wąrpliwości.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2011-09-05, 14:22:22

Posadowienie Plutona w horoskopie wskazuje na przyczyny  oraz metody i temat transformacji życiowej.

Pluton na ASC m.in. mówi o zdolnościach do psychoanalizy swojej i cudzej. Zapowiada także transformację metody realizowania celu życiowego a właściwie stały trend do wszelkich metamorfoz (w tym w wyglądzie fizycznym). Człowiek zmienia się i pokazuje się otoczeniu z coraz to innej strony, jak kameleon, pozornie przystosowując się do innych.

Pluton na ASC od strony XII to metamorfoza duchowa bardziej, nieświadoma albo zaistniała na skutek niezapowiedzianych zdarzeń, dodatkowo dookreślonych przez znak Ryb i Neptuna z Jowiszem. W XII domu Pluton skutkuje albo wielkim poświęceniem dla innych i skłonnością przystosowawczą do trudnych sytuacji albo terroryzowanie innych i manipulowanie ludźmi (często nieświadome) , np. przy pomocy własnej choroby, aby w ten sposób mieć wpływ na sytuację i uzyskać dominację nad otoczeniem.

Pluton na ASC od strony I domu to metamorfozy świadome, inicjowane samodzielnie.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2011-09-06, 19:59:33

Motyw z kameleonem też jest ciekawy. Bez wątpienia zauważyłem, że temu wszystkiemu towarzyszy niesamowita niepewność siebie, z motywami "prześladowania siebie" włącznie. Jeśli taka osoba skupi się na wykorzystaniu mocy (np poprzez pracę, albo zarządzanie), na psychoanalizie (zgadzam się, że Pluton jako władca zakamarków daje ten dar), na uporze połączonym z materialnym działaniem (większa determinacja i skupienie) - to będzie wpływał korzystnie i pozytywnie na właściciela horoskopu. Czyli reasumując - nie jest złem wcielonym wywołującym histerie, albo generującym problemy z samym sobą.

 

Co do obsesji i emocji - to jest bardzo płynna kwestia i powiem szczerze, że niejeden raz będę się nad tym zastanawiał. Jak dojdę do tego, to na pewno napiszę. Wychodzę jednak z założenia, że obsesja ma jakiś pierwotny gen, a ten się bierze z jakiegoś nieokreślonego poczucia zagrożenia. Księżyc w Byku (i drugim domu) czuje się konmfortowo, w Skorpionie i domu ósmym upada - wszystko płynie... Być może zagrożenie (VIII dom) jest powiązane trygonalnie z domem i otoczeniem (IV), oraz niewidzialnymi lękami i wrogami (XII dom). Jest to dość spore pole do interpretacji i zastanawiania się.

 

Pozdrawiam ! :-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Arkana 2014-01-29, 18:29:01

Ja mam plutona na asc w skorpionie, od strony XII domu... Dużo się niestety zgadza.

Ale silnym człowiekiem to ja nie jestem Oczko

Tematów: 1
Odpowiedzi: 47
Dołączył/a: 2013-09-24
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.