Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Bumerang
lupka 2012-01-13, 17:06:18

Bumerang

Czytałam o tej konfiguracji w Astrologii Konaszewskiej i artykuł Jasmin. Próbuję przeanalizować wpływ tego układu w horoskopie mojej siostry (za jej zgodą oczywiście). Trochę się to u niej komplikuje, dlatego, że w jej Bumerang wpleciony jest drugi Palec boży,  w cały układ wciągniętych jest wiele planet ze względu na dwa stella.Zajęłam się tym ukladem intensywniej dlatego, że Pluton tranzytuje Urana aktywując ten układ, za jakiś czas będzie szedł przez Neptuna ustawiając się w opozycji do Księżyca a i Saturn tranzytujący za rok znak Skorpiona da się we znaki.

Planeta ogniskowa

Planetą ogniskową jest Neptun władający VII domem, co wskazuje, że znaczenie tutaj będą miały wszelkie układy z ludźmi, małżeństwo, partnerstwo, umowy, w ogóle doświadczenia związane z „ty” a konkretnie mogą one  być przyczyną silnych problemów emocjonalnych,  jako, że Księżyc- hyleg znajduje się w opozycji z Neptunem. Księżyc włada XI domem- domem przyjaciół,  organizacji, protekcji, wyniesienia działań opisywanch przez V dom na płaszczyznę społeczną i związanych z tym konsekwencji. Neptun to utrudnia, władając VII domem jest dodatkowo w koniunkcji z Uranem i Saturnem, będąc anaretą stanowi główne zagrożenie dla zdrowia. W koniunkcji z Saturnem i Uranem daje osobie ostrożność i innowacyjność, Saturn jest w tym układzie jednak najsilniejszy, więc osoba będzie w stanie działać systematycznie, inspracją do działania może być partner, inni ludzie- przypadki neptuniczne, dla których osoba będzie się poświęcać, co może jej komplikować życie. Tutaj jako przykład nałóg palacza, powstały w pewnej mierze poprzez inspirację drugim człowiekiem;) ale myślę, że jeśli otwarte są drzwi na tego rodzaju wpływ partnera, wpływ może być też pozytywny, jednak opozycja do Księżyca daje do myślenia, dlatego, że opozycja nie jest harmonijnym połączeniem- jednak Księżyc w swoim władzwie a Neptun słaby poprzez położenie w znaku.

Kwinkunksy

Mars-Neptun

Neptun odbiera kwinkunksy od Marsa i Jowisza. Kwinkunks wskazuje na trudności w połączeniu wpływów różnych energii. I tak z jednej strony Mars –Neptun wskazuje na trudności w realizowaniu swoich ambicji, trudności w odróżnieniu realnych możliwości od tych złudnych, brak pewności siebie czy trudności w forsowaniu swojego zdania. Tutaj pobrzmiewają w dysharmonii wpływy domu III (jako, że Mars współwłada Skorpionem), domu X, VII i VIII. Pojawia się trudność w godzeniu strategii działania w związku z partnerem, zasad wyniesionych z domu,  rodzeństwem, również w odniesieniu do kariery i celów osoby, VIII dom korzyści i straty związane z partnerstwem, głębokie pokłady podświadomości, lęki itp. Rozczarowaniem może być- jak to bywa przy Rybach na wierzchołku VII domu realne spojrzenie na partnera, do którego człowiek zdolny jest po fakcie, a także na przyjaciół czy rodzeństwo...(obawiam się tu szczerze mówiąc, żeby nieświadomie nie sknocić w jakiś sposób dobrych relacji, które mam z siostrą).

Jowisz-Neptun

Drugi kwinkunks do Neptuna pada ze strony Jowisza. Jowisz w znaku Lwa w XI domu. To może być chcący dogodzić ojciec (Strzelec na szczycie IV domu, Jowisz w XI wszelkiego rodzaju protektorzy). Jowisz jest w kwadraturze do stellum w III domu pokazując charakter wpływu, jest to jednak planeta beneficzna. Konaszewska pisze o kwinkunksie Jowisza do Neptuna, że osoba bierze na siebie zbyt wiele odpowiedzialności, lub pomaga innym a gdy ta pomoc zostaje odrzucona czuje się urażona. Z jednej strony może być to wpływ osoby na partnera (i odwrotnie bo Jowisz włada też znakiem Ryb)- chęć niesienia mu pomocy, dogodzenia, polepszenia jego sytuacji- co w przypadku odrzucenia jej działania przyniesie rozczarowanie. Z drugiej strony jako, że Strzelec na szczycie IV domu chęć pomocy płynąca ze strony domu rodzinnego ale, że jest to apekt kwinkunksa pojawia się pole do wyrzeczeń. Z czegoś trzeba zrezygnować, więc jest to bardziej problem niż pomoc, dlatego, że w tym przypadku prowadzi ona do rozdarcia wewnętrznego- np. pomożemy Ci ale tylko wtedy gdy my za to weźmiemy odpowiedzialność. A później- jak będzie po fakcie i się coś nie powiedzie- to weźmiesz ją sobie  jednak ty.

 

Sekstyl Jowisz –Mars 

Jowisz wspiera działanie posiadaczki Marsa, dodaje odwagi i wiary w siebie, Jowisz chce żeby miała korzyści płynące z domu VIII, ale Jowisz zadba też żyby były korzyści z domu IV. Wg. Konaszewskiej w konfiguracji Bumerangu planety w sekstylu zapewnią pomoc, rozwiązując tymczasowo kwinkunksy. Jednak kwinkunksy są aspektami silnie energetycznymi i może to prowadzić do kumulowania się ich energii, z czego dochodzę do wniosku, że ten sekstyl tylko lekko pomaga a nawet może szkodzić opóźniając i doprowadzając do kumulacji energii kwinkunksów.A w konsekwencji przy opozycji Neptuna, Urana i Saturna do Księżyca może pojawić się nagle np. załamanie nerwowe albo coś w tym stylu.

 

Synteza: Niewłaściwie stosowana energia  Neptuna trafia w Księżyc powodując zamieszanie natury emocjonalnej (zły wpływ na zdrowie), budząc złudzenia- w pozytywnym świetle kreatywność, którą jednak łatwo zmarnować uciekając w świat iluzji, jeszcze gorzej jeśli w grę wchodzą narkotyki i różnego rodzaju używki.  Negatywne emanacje energii Neptuna wracają do niego niczym bumerang, pomaga w tym sekstyl Jowisza i Marsa, ale nie jest to układ, który będzie działał jak perpetuum mobile, z czasem pojawi się potrzeba zmiany, energia Neptuna musi zostać przetransformowana. Neptun w IV domu, blisko wierzchołka V domu- a więc Neptun wskazuje na sytuację w domu rodzinnym, może mieć też wpływ na dzieci, kreatywność - i jako, że Neptun włada VII domem –formalne związki.

 

Pytanie: Co będzie się działo gdy Pluton ustawi się w koniunkcji z Neptunem i opozycji  do Księżyca? Pierwsze co nasuwa mi się na myśl w związku z Neptunem –władającym VII domem- zmiany- np. stanu cywilnego, lub zmiana w spojrzeniu na sprawy tego domu i w domu rodzinnym ale to będzie jednocześnie trudny okres bardzo i może być też  niekorzystny czas dla zdrowia?Niepocieszony W wolnej chwili dopiszę jak ja to widzę (przy moim dzisiejszym stanie wiedzy). Jeśli macie jakieś pomysły odnośnie tej konfiguracji to za wszelkie uwagi będę wdzięczna.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
lupka 2012-01-13, 17:11:32

Tutaj jest poprawiony wykres.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-01-13, 22:32:52

Natalny Pluton jest silny, więc z pewnością zostawi po swoim przejściu wyraźne ślady. W horoskopie natalnym silny Pluton wspiera sekstylem słabszego Neptuna, więc ich koniunkcja nie powinna mieć tragicznych skutków.

Niewykluczone, że wiele zmieni, być może wpłynie na sprawy partnerskie, ale z pewnością można też liczyć na wsparcie ze strony najbliższego otoczenia i rodziny.

 

Bil Tierney (Dynamika aspektów str. 137) tak pisze o Neptunie na wierzchołku palca bożego:

„Gdy ten palec zostanie uaktywniony, człowiek dociera do wyczekiwanego rozwidlenia dróg i z niemal magiczną łatwością zaczyna płynąć w nowym, wyłaniającym się przed nim kierunku. (..)”

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
genny19 2012-01-14, 00:47:02

 

Michaił Lewin tak pisze  o tej figurze''Palec Boży lub Figura - yod. Kwinkus to aspekt bardzo długotrwały. Z nim wiążą się rzeczy, które zaczynają się niezauważalnie, ale z czasem się wzmacniają i trwają bardzo długo. Figura Palec Boży mówi o skrytych możliwościach człowieka, i w życiu człowieka powstają takie sytuacje, które wymuszają na nim, aby swoje zdolności przejawiał. Np. gdy tranzyt przechodzi przez pierwszy wierzchołek figury, on rodzi sytuację, która się powtórzy przy przejściu tranzytu przez drugi wierzchołek. Konfiguracja działa w ten sposób, że planeta wierzchołka tranzytuje punkty w dole i w momencie, gdy przebiega drugi tranzyt, odczuwamy sytuację konfliktową polegającą na konieczności wyboru pomiędzy dwiema propozycjami, jednak w tej konfiguracji wybór ten trochę dzieje się sam. Odczuwamy nacisk "wyższej siły" na decyzję stąd nazwa palca bożego. Konfigurację tę przyjmuje się jako pomyślną. Nawet gdy na wierzchołku znajduje się Saturn. Człowiek odczuwa wrażenie jakby jego życie było prowadzone przez Boga."

Neptun na wierzchołku Palca Bożego z polem rażenia(Neptun opozycja Księżyc) pokazuje osobę ,która w młodości czuje się nie dostrojona do zwykłych przyziemych realiów otoczenia. Noie próbuje przystosować się do społeczeństwa lecz woli pozostać wewnątrz swej emocjonalnej wieży z kości słoniowej.

Na wierzchołku Palca Bożego znajduje się też Mars ,który w horoskopie jest w recepcji z władcą ascedentu -Merkurym.Palec te tworżą Mars,Neptun i Słońce.Mars na wierzchołku także mówi,że w młodości moza mieć kłopoty  z zastosowaniem energii fizycznej  lub z otwartym  ,bezpośrednim wyrażaniem inicjatywy w sprawach osobistych.Zazwyczaj stara się kontrolować wybuchu swoich namiętości ale w rezultacie  tłumiony gniew i wrogość zwracają do wnętrza  działając na swoją szkodę.

Silny Mars  w pozycji planety ogniskowej  może sugerować przecięcie więzów z przeszłości albo odrzucenie dotychczasowego systemu zabezpieczeń.

Jeszcze  trzeci Palec Boży Jowisz,Neptun ,DSC z Jowiszem a wierzchołku.JKwinkusy do Jowisza mogą okazać się dezorganizujące  i niepraktyczne .Można sobie nie radzić dobrze z codziennymi sprawami,brak konsekwencji w działaniu  i ie poświęca sie dostatecznej uwagi szczegółom.Można mieć duże oczekiwania a jednocześnie zwlekać z działaniem by realizować cele. 

Numerologicznie siostra jest jedynką- czyli  określenie własnej idywidualności i realizacja zamiarów.

Z liczby dnia  i miesiąca urodzenia zwanej kluczem wcielenia jest dziewiątką(Neptun).

Trudna jest droga od dziewiatki do jedyki. Potrzebna jest transformacja myślenia i działania.

Ważny jest sposób komunkacji z innymi

Punkt wieku (ascendent i węzeł księzycowy spotkają się przy natalnym Merkurym). Dlatego w horoskopie mocno jest zaznaczony trzeci dom.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-01-14, 01:42:53

Lupka ale te same planety tj Księżyc , Neptun ,Slońce,Wenus,Merkury tworzą z descendentem-dobroczynnego latawca.

Mars znajduje się w 10 domu -kariera,Jowisz w 11 -przyjaciele stowarzyszenia a jest to dom dobroczynny dla Jowisza ,jest jeszcze w koninkcji z Selene.Opozycja Księżyc w 10 domu - Neptun w 4 domu ,może wskazywać na  rozdarcie  między pracą i karierą a rodziną.

Ascendent i Merkury leża w punktach mówiących ,że ma skłoności opiekuńcze,a Księżyc  o inicjatywie i potrzebie działania ,Mars o rywalizacji.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2012-01-14, 15:17:17

Maszowa i Genny dziękuję Wam za odpowiedzi. Właśnie zauważyłam, że koncentruję się za bardzo na tej negatywnej stronie - a jak Maszowa pisze, w końcu Tierney  opisuje też pozytywne strony takich aspektów. Tak rzuciłam się na ten Bumerang- sama figura jest dla mnie niezmiernie  interesująca, dlatego, że nie widziałam tego układu często w horoskopach i wpadłam w pułapkę analizowania wyjętego z kontekstu całego horoskopu.  A tutaj faktycznie jest też dobra strona. Podczas gdy Pluton wchodzi w opozycję do Księżyca będzie też sekstyl do Słońca, Wenus i natalnego Plutona i trygon do Ascendentu.

Dla mnie sekstyl Plutona do mojego stellum był bardzo ważnym etapem w życiu, w zasadzie bardzo mnie zmienił ten tranzyt- do tego stopnia, że nie chciałabym cofać czasu i wracać choćby na chwilę do tego co już było.  Po prostu zrzuciłam jedną skórę- jak wąż- jakby nie patrzeć człowiek jednak ma coś wspólnego z gadzinąUśmiech...A moja mama np. wychodziła za mąż przy tranzycie Plutona przez Neptuna.

 

Genny na Latawca nie zwróciłam uwagi, nie patrzyłam na figury planet do osi,a midpunkty to jak dla mnie wyższa szkoła - dzięki więc za zwrócenie na to uwagi i opis Palca bożego. To jest horoskop, jak dla mnie trudny, bo raz, że huśtawka, dwa –  Palce boże i teraz uwzględnić to wszystko...a do tego ewentualnie dochodzą jeszcze figury, które powastają w tranzytach...Niewinny,Aniołek

 

Moim zdaniem to będzie na pewno znaczący okres dla niej. Jeśli aktywowany Palec boży działa podobnie do Plutona to na pewno zmieni całkowicie życie mojej siostry. U nas w rodzinie Plutony są zaznaczone- siostra zamiast Plutona na osi otrzymała od opatrzności stellum w Skorpionie i Palce boże- pewnie tak, żeby podział był sprawiedliwy. Ja sobie myślę, że właściwie teraz zaczęły się już zmiany. Jej chłopak wyjechał zagranicę- ona szuka pracy w kraju. Jest teraz w dosyć trudnej sytuacji- nie mieszka z rodzicami, ale może na nich liczyć. W progresjach w lutym uściśla się opozycja Wenus do Marsa. Następnie w maju tego roku pojawiają się zwodniczo ładne progresje- Księżyc trygon Jowisz, Wenus trygon Jowisz- natomiast w drugiej połowie roku Wenus w kwadraturze do osi Asc-Desc, Księżyc kwadratura Saturn. Księżyc progresywny jest teraz w VIII domu i zbliża się do IX domu. W tym roku Jowisz będzie tranzytował jej IX dom, a Saturn zbliża się do III- możliwe, że rozpocznie studia albo wyjedzie za granicę (ja bardziej typuję na studia). U mnie było odwrotnie- Saturn wchodził do IX domu i wyjechałam za granicę i poszłam na studia. W każdym razie tr. Jowisz i Księżyc progresywny w IX domu to albo studia albo podróże, a może wszystko na raz (przy stellum jak już się coś dzieje w życiu to wszystko jednocześnie- przynajmniej ja tak mam.). Saturn zbliża się do III domu, tranzytował będzie stellum- sprecyzuje dokładnie to czego chce od życia. Na tym tle będzie aktywowany Palec boży. Jeśli mówić o rozdarciu pomiędzy karierą a rodziną- co brzmi dużo lepiej niż jakaś choroba - to przy takim tranzycie (zważywszy, że Saturn władający domem V jest w to włączony (a Księżyc włada domem XI, który,jest też domem dzieci ) może przynieść jakieś komplikujące plany zawodowe zdarzenia (np. ciąża podczas studiów). (Może za daleko wybiegam i zbytnio fantazjuję, wszystko jest możliwe, piszę po prostu z czym mi się to kojarzy).

Spróbuję to opisać jeszcze w kontekście astrologii medycznej, przegryzam się właśnie przez tego typu treści:).

 

Tutaj mam pytanie do posiadaczy Astrologii medycznej Konaszewskiej- a propos Midpunktów. Od str.100 Astrologii Medycznej Konaszewska wymienia midpunkty planet, zaczyna od midpunktów Słońca. Tzn. :Zapis: Słońce = Mars/Księżyc oznacza , że Słońce leży w midpunkcie tych planet? (W tym sensie tytuł „midpunkty Słońca” myli mnie jakoś- ale ja mam ostatnio tranzyty wzmagające chaos myślowy więc może stąd takie zawirowania...)Usmieszek

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2012-01-14, 15:59:35

Tak Lupko to  oznacza ,że Słońce leży w połowie drogi pomiędzy Marsem a Księżycem. Jest to midipunkt  zwany półsumą.  Midipunkty są także uwzględniane w opisach tranzytów K.Konaszewskiej.

 

Midipukty a także figury planetarne są w programie Urania.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-01-14, 16:11:26

Może doprecyzuję, bo mi się to wydaje ważne. W zdaniu "Tzn. :Zapis: Słońce = Mars/Księżyc oznacza , że Słońce leży w midpunkcie tych planet?" niefortunnie użyty wydaje mi się zwrot "Słońce leży".

W książce na str. 100, nad wspomnianym tytułem jest zdanie: "Podany niżej wykaz midpunktów może mieć znaczenie w zakresie zdrowia. Położona w midpunkcie planeta może być natalną, progresywną lub inna planeta progresywna czy tranzytująca aktywizuje midpunkt."

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
genny19 2012-01-14, 16:14:59

Midipukty mają zastosowanie w astrologii uranicznej popularnej w Niemczech.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Magnolka 2012-01-14, 16:46:30

Witam po chwilowej nieobecnosci :))

Tak mnie troszke zastanowil Lupki wpis -chodzi mi o Palec Bozy, z tego co wiem to uklad ten aktywizuje sie podczas tranzytow planet w nim uczestniczacych do planety ogniskowej wiec wydaje mi sie, chyba ze cos pokrecilam, ze skoro Pluton nie bierze udzialu w konfiguracji Palca Neptun-Jowisz,Mars to raczej nie powinno to zadzialac.Wydaje mi sie ze Palec dziala najsilniej w momencie przejscia tranzytem planety ogniskowej przez podstawe.W swoim radixie mam, wprawdzie niezbyt scisly,  Palec z Uranem na wierzcholku-   przejscie Urana przez Slonce bedace jednym z elementow podstawy uzmyslowil mi dokladnie jak taka konfiguracja moze zadzialac i jak narazie nie zauwazylam aby inne tranzyty mialy jakis znaczacy wplyw na dzialanie tej figury planetarnej.

Pozdrawiam cieplutko:)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
genny19 2012-01-14, 19:55:07

Palec Boży wg tego co pisze Bil Tierney jest  wtedy gdy planetą ogniskową jest planeta najwolniejsza -:tu Neptun. Pluton jest jak pisała Maszowa jest ważną planetą w tym horoskopie a zasady Plutona są podobne do zasad Palca Bożego.Neptun wchodzi też w układ innych figur  YOD

 Bil Tierney na str 124  w ksiązce Dynamika Aspektów pisze :

"Dobrym przykładem dla każdego astrologa(szczególnie dla tego co nie ma Palca Bożego w urodzeniowym kosmogramie) może byc sporządzenie własnego horoskopu,na którym zostaną zaznaczone tylko natalne sekstyle położone w natalnych domach.Jeśli jednak nasze sekstyle nie są zbyt ścisłe,to dla większej dokładości w czasie można wyliczyć ich midipukty. Zwrócmy uwagę na którym stopniu,i w jakim znaku i domu występuje midipunkt dłuższego łuku,bo własnie  z tego punktu może zostać utworzony tymczasowy Palec Boży.Należy obserwować gdy przez ten stopień midipunktu przechodzi planeta wyższej oktawy.Jest to tymczsowy palec bozy.Jeśli w tym czasie progresywny Księżyc utworzy koniukcję lub kwadrat do plaety ogniskowej albo do midipunktu natalnego sekstylu powiniśmy prowadzić notatki,gdyż progresywny Księżyc jest niezwykle przydatny do mierzenia czasu w progresjach sekundarnych. Każda tranzytująca planeta ,która jednocześnie utworzy koniunkcje lub kwdraturę do tych punktów,może w zauważalny sposób budzić nasz tymczasowy Palec Boży do działania,zmieniając niespodziewanie i w nieco opatrznościowy sposób naszą sytuację w tym konkretnym roku.   "

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-01-23, 09:05:09

W horoskopie siostry silniejsze są inne konfiguracje niż Bumerang czy nawet Palec Boży. Jeżeli zwrócić uwagę na konfiguracje planetarne tworzone przez silniejsze aspekty od kwinkunksów (które wchodzą w skład Bumeranga) jak trygony oraz siłę planet (szczególnie Świateł) w horoskopie to widać, że trójkąt syntetyczny utworzony przez stellium w Skorpionie - Księżyc w Raku - Neptun w Koziorożcu jest daleko silniejsze i ma większy ciężar gatunkowy niż Bumerang.

Silniejsze będą od bumeranga również bisekstyle tworzone przez stellium w Skorpionie  z ascendentem i Neptunem  oraz stellium z ASC i z Księżycem.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-01-24, 09:47:20

Na pytanie "co się stanie" odpowiedzi może być kilka, zależy to od dziedziny życia. Zazwyczaj energia planetarna układa się w synchronie, nie zmieniając swojej emanacji.

 

Przy ścisłej koniunkcji Plutona z Neptunem poruszona zostanie konfiguracja III domu. Metamorfoza, zmiana, przebudowa "strukturalna" dotyczyć zatem będzie wszystkich kwestii związanych z tym domem i z Merkurym, który jest przecież władcą horoskopu a także MC. Np. transformacji ulegną relacje z rodzeństwem, sprawy finansów będą miały znaczenie, związki partnerskie również. Najbardziej jednak podkreślone są w tranzytach domy X i VII a także V dom z tr. Słońcem w Wodniku. Możliwa jest zatem podróż w celach zarobkowych albo podjęcie pracy zarobkowej związanej z zagranicą. W tym ostatnim wypadku wyjazd nie byłby korzystny, gdyż nie służy on urodzonym w tej dobie i paśmie Księżyca. Generalnie siostra powinna raczej blisko najbliższego otoczenia przebywać, z uwagi na Księżyca w Raku.

 

Przy tr. Plutona przez Neptuna w IV domu możliwa jest realizacja trudności, które zapowiada radiksowa opozycja Księżyc-Neptun (uzależnienie od rodziny, lęki, brak poczucia bezpieczeństwa, rozbicie rodziny- to w koniunkcji z Uranem). Pluton tranzytowy będzie w opozycji z tr. Jowiszem w Raku czyli możliwe jest powiększenie rodziny albo np. zwiększone zapotrzebowanie na opiekę ze strony bliskich.

 

Tr. Merkury (w chwili koniunkcji tr. Plutona z ur. Neptunem) w koniunkcji z tr. Neptunem przechodzi przez dom VI i znak Ryb, zwracając uwagę na sprawy  zdrowia, relacji społecznych, pracy. W tym czasie tr. Saturn będzie w kon. z ur. Merkurym. To zapowiada przeszkody w realizacji siebie,np. natury formalnej albo zdrowotnej, mówi też o strachu przed kontaktami , sprzeciwie przeciwko np. manipulacjom z otoczenia i rodziny, o konieczności sprostania obowiązkom lub o parciu do kariery wbrew wszystkim. Tutaj rola ojca jest ważna i jego sygnifikatory a także planety w IV domu czyli Neptun i Uran. Powstanie (lub juz powstał) jakiś problem związany z ojcem i jego zdrowiem.

 

Zapowiedź tego, co będzie wystąpiła już wcześniej (teraz również powinno to być wyczuwalne), kiedy Pluton tranzytował ściśle ur. Urana. Jeżeli można prosić o parę zdań na ten temat byłoby łatwiej dalej drążyć.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2012-01-24, 13:15:10

Jasmin i Genny dzięki za odpowiedź. Pojawiła się  niedawno możliwość wyjazdu zagranicę jeszcze w tym roku i siostra prawdopodobnie z niej skorzysta. Siostra od ponad roku nie mieszka z rodzicami. Rodzina nie jest rozbita, ale funkcjonuje swoiścieGłosny smiech. Tzn. patrząc z zewnątrz trudno to zrozumieć. U nas chyba brakowało zawsze umiarkowanego ciepła ( tak z punktu widzenia zodiakalnej Wagi)- był żar i lód jednocześnie. Mama co prawda wielka optymistka i bardzo silna kobieta, a tato dużo od nas wymagał (a my od siebie). I przy byle niepowodzeniu bał się zaraz, zamartwiał, wymyślał najczarniejsze scenariusze i często brak mu wiary w powodzenie- w sumie zbyt dużo chyba wymyśla na zapas. Tzn. zapobiegliwość jest dobra, podobnie jak i ostrożność, to wszystko ma swoje dobre strony dopóki nie zacznie się czegoś karykaturalnie wyolbrzymiać. Czasami tato sobie coś wymyśli, to nie da mu się nic powiedzieć, do tego traktuje wszystko śmiertelnie poważnie i bierze  do siebie (jest zodiakalnym Rakiem, Pluton we Lwie koniunkcja Wenus w kwadraturze do Księżyca w Byku- jakość stała sprawia chyba, że emocje go wewnętrznie zżerają). A tak poza tym on ma zawsze rację. I każdy kto ma inne zdanie jest- jak on sam mawia- przeciwko niemu. 

 

Moja siostra jest  wrażliwa i chciałaby żeby wszyscy żyli w zgodzie, więc męczy ją takie narzekanie. A też chciałaby wszystko samodzielnie robić, bez pomocy innych, poszukuje możliwości ku temu (To chyba ten Pluton na Uranie). Tato owszem, zawsze chętny do pomocy, ale to jest, wydaje mi się, pomoc uzależniająca. Świadomie bądź nie dąży on do tego, żeby uszczęśliwiać na swój sposób- trudno mu jednak zrozumieć, że dla każdego człowieka szczęście może oznaczać co innego. Jeśli chodzi o jego zdrowie to myślę, że zżerają go własne nerwy i to, że wszystko widzi negatywnie. Ma też problemy z nerwem kulszowym od paru miesięcy. Tato ma wielką siłę sugestii i jest bardzo władczy. Chyba mu bardzo zależy na tym żeby mieć kontrolę. Bez kontroli zaczyna snuć domysły i wymyślać smutne scenariusze. Kilkanaście lat temu lekarze podejrzewali u niego SM, ale później zmienili zdanie. Zrobili rezonans magnetyczny i niby to wykluczyli-ale  badanie płynu rdzeniowo-mózgowego nie było nigdy robione.

 

Nacisk ze strony rodziny był i jest w tym sensie, że rodzice chcieli, żeby siostra szła na studia albo do jakiejś szkoły po zdaniu matury (wszystko jedno jakiej- chodziło o to, żeby zrobiła sobie jakąś specjalizację, bo ma ogólną maturę). Poszła więc, ale przerwała, bo to nie było to. Do tej pory się na nic nie zdecydowała (w sensie kształcenie), ale zrobiła staż, później pracowała dorywczo.

 

Genny to prawda, że siostra jest opiekuńcza. Jest rodzinna, uczuciowa i troskliwa. I intuicyjna bardzo. Jeśli chodzi o numerologię to nie znam się na tym zupełnie.  Nasza mama jest też jedynką- z dnia i miesiąca; ale też sumując całą datę wychodzi jedynka.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
lupka 2015-07-22, 21:29:27

 

Przypomniał mi się ten wątek o Bumerangu. Spróbuję się odnieść do tego z perspektywy czasu. Moja siostra ostatecznie nie zdecydowała się na wyjazd. Ten wyjazd w ogóle okazał się mało interesujący (niskie zarobki itd.) Spowrotem wprowadziła się do rodziców, znalazła dobrą pracę i studiuje zaocznie- tym razem na kierunku, który jej się podoba. Kluczowe zdarzenia dla pracy miały miejsce kiedy Jowisz tranzytował Marsa i Mc. Jeśli chodzi o chłopaka to są ciągle razem. Powiększenie się rodziny też było- jak napisała Jasmin, tyle, że ze strony brata- ale on mieszka z rodziną w tym samym domu. Tato natomiast się zmienił. Przeszedł na emeryturę, nabrał dystansu do siebie i się teraz dobrze rozumiemy- jego progresywne Słońce zmieniło do Wagi, może to to;).

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.