Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Latawiec,półkrzyż.palec boży
anaa 2013-01-23, 18:00:48

Witam :)

Postanowiłam zacząć rozszyfrowywać własny horoskop.. szperam w internecie i coś tam się wyjaśnia..:)

Ostatnio jednak zwróciłam uwagę na figury planetarne, których w h. natalnym posiadam sztuk 3: latawiec, półkrzyż i palec boży (wielki trygon liczy się osobno ?:]). Nie bardzo wiem jak je interpretować.. Będę wdzięczna za naprowadzenie na trop.

Pozdrawiam.

P.S Załączam wykres oczywiście.

Tematów: 3
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-10-03
Odpowiedzi
Jasmin 2013-01-24, 07:50:25

A to się chwali, że chęci do samopoznania są. Jak to jest z tymi figurami planetarnymi w Twoim przypadku to ciekawe byłoby ustalić. Co znaczy każda figura z osobna, opisane jest w Słowniku Sollunari, o ile dobrze pamiętam.

Jak rozszyfruję Twój wykres- lepiej widzę, kiedy dane podane i mogę zrobić swój, a tu brak danych-  to może pomogę w Twoich wnioskach. A Ty spróbuj sama, w końcu wiesz o sobie najwięcej:)

 

pozdrawiam:)

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
anaa 2013-01-24, 20:38:27

 Doga Jaśmin,

widzę, że na Ciebie zawsze można liczyć, za co bardzo dziękuję. Jeśli chodzi o moje dane to wolałabym ich publicznie nie ujawniać..Chociaż obsada lwa mocna, to jednak ascendentalny raczek silniej jednak przemawia;) Nie wiem tylko jak się z Tobą w takim razie skontaktować..??

 Czytam, patrze, i nie wiem od czego zacząć. Cała moja wiedza (znikoma) to informacje wyrywkowe, tylko z internetu. Kojarzę mniej więcej o co chodzi, ale jeszcze nie potrafię tego wiązać w całość, interpretować z lekkością, gdzie patrzę w radix i po prostu "czytam"hehe. Jak się do tego zabrać? Może jakaś książka godna polecenia, co by tą wiedzę zgłębić, ale przede wszystkim usystematyzować. Bo ja patrząc na to widzę i myślę tak (wyrywkowo jak już wspomniałam):

Wielki trygon (w ogniu)- ułatwienia, talent (trygony), twórczość, zarobkowanie(wenus, IIdom), praca,zdrowie,jakaś innowacyjność?(VIdom,uran), przyjaciele,kobiety? (XI dom, księżyc). I za nic nie wiem jak z tego stworzyć "opowieść". A przecież do tego dochodzą jeszcze znaki! 

Nie wiem czy idę dobrym tropem, więc czekam na odpowiedź czy to się trzyma kupy.

O palcu bożym to nie jestem w stanie napisać nic, a jeśli chodzi o półkrzyż, to jestem ciekawa, co powiesz/cie na to , że wydaje mi się, iż kiedy tranzytujący jowisz, w połowie roku 2011 ,robił opozycję do natalnego plutona, to w moim życiu uczuciowym działy się dramaty. Oj ciężko było.. :) Będę wdzięczna za wskazówki.

Pozdrawiam. :))

Tematów: 3
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-10-03
maszowa 2013-01-24, 22:17:41

Książek godnych polecenia znajdziesz tu http://www.sollunari.pl/bibliografia pod dostatkiem (zakładka "Bibliografia" jest po prawej stronie).

Na tym forum jest także bez liku wątków, w których można znaleźć wiele pożytecznych informacji, zacznij więc od zapoznania się z tym, co już zostało napisane. Powoli, po jakimś czasie, nabyte wiadomości zaczną się układać w spójną całość.

Trzeba wielu lat nauki i ćwiczeń, żeby "interpretować z lekkością".

Ale każdy się może tego nauczyć, jeśli się dostatecznie przyłoży. Usmieszek

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2013-01-25, 07:47:02

Już udało się rozszyfrować (3- ci raz pojawia się to słowo w naszych wpisach) Twoje dane.

Moim zdaniem nie masz Latawca, gdyż Wenus nie tworzy trygonu z Uranem (ja stosuję orbę 6- 7 stopni dla tego aspektu). Program, z którego korzystasz pokazuje ten trygon, z uwagi pewnie na ustawioną szerszą orbę dla trygonu. Wynosi ona ponad 8 stopni.

 

Co do półkrzyża, objawia się ta energia u ciebie jako trudności w relacjach, z uwagi na zbytnią chęć zwrócenia na siebie uwagi, silna potrzebę miłości bezwarunkowej oraz przewrażliwienie. Silny Pluton każe walczyć o siebie, ale u ciebie metody są przesadne. Pewnie uzasadnione obsadą znaku Lwa i domem III.

 

Palca Bożego nie widzę, jest za to palec diabła z Księżycem jako "palcem" a podstawę tej figury tworzą Merkury z Marsem w III domu do Saturna w V domu. Np. może to się objawiać silnymi napadami gniewu,  ale też złość i bunt pomagają w radzeniu sobie z trudnymi wyzwaniami. Trzeba energię Plutona i Marsa kierować na zewnątrz w bezpieczny dla siebie i innych sposób. Kwadratura Marsa z Saturnem też to potwierdza, nie trać czasu na jałowe awantury i spory z otoczeniem.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.