Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Prośba o interpretacje 9 domu.
annev 2014-05-31, 12:18:52

Witam. Astrologią interesuję się od niedawna, tak więc moja wiedza na chwile obecną jest mocno kulejąca. Chciałabym poradzić się, jak mam interpretować swój 9 dom, w którym znajduje się Wenus i Mars (w Pannie) oraz Merkury i Jowisz (w lwie). Przyznam szczerze, że zagmatwałam się w tym wszystkim. Do tego niepokoi mnie mój drugi dom (Saturn w Wodniku i Uran, Neptun w Koziorożcu), którego skutki związane ze stabilnością finansową dotkliwie odczuwam. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, które wyjaśnią mi moje pytania albo naprowadzą na trop. 

Tematów: 4
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2014-05-31
Odpowiedzi
genny19 2014-05-31, 21:59:18

Witam annev . Możesz poczytać na początek o domu II i IX a także planetach tam zawartych  jeśli wejdziesz na Stronę Główną Sollunari(zakładka górna pod napisz e-mail)  i po otwarciu tej zakładki znajdziesz po lewej  stronie zakładkę Domy.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
joanna_diana 2014-06-13, 20:09:46

Dom dziewiąty jest domem upadającym, a doświadczenia  z nim związane wiążą sie z poszukiwaniem sensu życia. tradycyjnie uważany jest za dom religii i filozofii, ale także sprawami prawnymi. dotyczy rozszerzenia sfer działalności człowieka: podróży(długich- krótkie to trzeci dom), cudzoziemcami. Dzieki doświadzeniom czlowiek może  odkrywać bardziej odległe sfery życia. sygnifikatorami są jowisz i neptun w retrogradacji.  1

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
winetu 2014-06-14, 00:47:31

Annev, już wypisałaś sobie jedna recepcje- Saturn Uran, to tak jakby planety były też w swoich znakach, zreszta Satrun jest współwładcą znaku Wodnika :).

 

W domu 9 masz stellum, choć bez świateł (Księzyca i Słońca).

 

Opozycja Saturna do Słońca może generować problemy z dziedziczeniem, spadkami, pieniędzmi innych. Ma to związek z Twoim 2 domem. Dom 8 to pieniądze małzonka, innych ludzi, banków, długi, spadki itd. Słońce reprezentuje w horoskopie np. ojca. W horoskopie włada 9 domem, o którym pisała Joanna_Diana, zatem to też procesy, które mogą komplikowac wpływy z tych tytułów. No ale już samo stwierdzenie nabycia spadku przed sądem się toczy.Wydaje mi się, że dla pewności lepiej przyjmowac z dobrodziejstwem inwenatrza :)

 

Piszesz o Uranie (wł. 3 domu) w 2 domu, może on dawać pewną chwiejnośc, nagłe zrywy w kwestiach finansowych. Aspektuje z Wenus (wł. 11 domu, 6 domu) i Marsem (władca 5 domu) oraz z Księzycem. Nasunęły mi się ukryte dochody, nie do końca ze źródeł, o których głośno się mówi. Dom 5 to gry, hazard itp. Dom 11 przyjaciele, dotacje. Dom 6 -praca, służba, ale i hodowla zwierząt np. :) Więc mogą to być nagłe wpływy gotówki z pracy, często załatwianej może(?), załatwianych interesów, od krewnych, znajomych. Generalnie dzięki komunikacja, może na zasadzie-ktoś cos powie..

 

Pluton aspektuje Słońce- i tu też zastanawia to w kontekście czyichś pieniędzy, szczególnie pochodzących od mężczyzn (ojciec, mąż), z którymi to nie będziesz się afiszować. Z taką nie do końca "legalną" dochodówka trzeba będzie uważać, bowiem Saturn niezbyt przychylnie aspektuje zarówno Słońce jak i Księzyc, tym bardziej, że Księzyc w skorpionie. Hmm, z jakąs mafijną działalnością mi się to nawet kojarzy :Pksięgowa mafii :) możliwe problemy prawne z tego tytułu. lepiej się nie wikłać w bycie "słupem" itp.

 

Skończylaś jakie studia? Władce 9 w 8 i na odwrót (u Ciebie recepcja przez domy) spotykałam u księgowych, osób które zajmowały się czyimiś pieniędzi. Kojarzy mi się to też z ubezpieczeniami, szczególnie w takim układzie piramidalnymi. Niewykluczone pieniądze, wartości materialne od jednego z rodziców (Neptun w ładnych aspektach z Wenus i Marsem).

Bądź może wyjeżdżasz za granice? emigracja Cię pociaga?

 

Potraktuj to luźno, ja się uczę, a dziś mam gorszą formę (dżdżysty dzień).

Pozdrawiam

 

 

 

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
winetu 2014-06-14, 23:01:30

I jeszcze tak nasunęło mi się- zainteresowania magiczne, okultystyczne.

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
annev 2014-06-20, 13:03:07

winetu dziękuję za odpowiedź i przepraszam za ciszę z mojej strony, ale nie miałam ostatnio zbyt wiele czasu na spokojne poświęcenie się temu tematowi.

 

W kwestiach finansowych, jak wspomniałam, jest różnie, mimo tego, że pracuję na umowe. Jednak nie są to pieniądze, które spokojnie wystarczają na życie, stąd też duża pomoc ze strony taty (i czasem brata, jeśli tylko o to poproszę). Z ukrytymi czy nielegalnymi dochodami może być ciężej, bo jestem osobą, którą takie rzeczy wprowadziłyby w poważną paranoję, więc unikam ich jak ognia dla własnego zdrowia psychicznego. :) 

 

Póki co kwestie finansowe schodzą na drugi plan, ze względu na to, że za kilka tygodni wyjeżdżam za granicę, na minimum rok. Nie jest to wyjazd zarobkowy, bo wielkich pieniędzy z tego nie będzie. Jest to jednak środek, żeby wyrwać się z obecnego marazmu, praca-dom, wszystko jest takie samo, nawet problemy nie zaskakują czymś nowym. Nowe miejsce, nowi ludzie, byleby coś się zmieniło. Co zabawne, dotąd bałam się jakiejkolwiek zmiany i uwielbiałam swoją strefę komfortu, jednak frustracje narosły już na tyle, że przysłoniły wszystkie lęki. Niedawnoo odwiedziłam miejsce, w którym będę mieszać przez najbliższy czas i nie miałam zbyt wielkich problemów z tym, żeby się odnaleźć, tak więc z porzuceniem obecnego życia nie będzie kłopotów. Bardziej boli rozstanie z rodziną, ale do życia z nią na odległość jestem już przyzwyczajona od kilku lat. Studia wybrałam źle, nie dawały mi satysfakcji i kiedy tylko pozbyłam się ich z mojego życia, nerwica z tym związana zniknęła, więc nie żałuję. Ale też nie wykluczam podjęcia nowych. Jeśli chodzi o naukę, to jestem osobą nastawioną zadaniowo. Kocham naukę przez praktykę, popełnianie błędów i wyciąganie z nich wniosków, teoria mnie nudzi i zniechęca. Nie wiem, co z tego wyjdzie i jaką przez to przyszłość sobie wykreuję, ale to czas pokaże. Póki co moje stellum w 9 domu, pomimo pracy nad jak najcelniejszym rozszyfrowaniem, nadal jest dla mnie lekką zagadką. Pojutrze powinnam mieć więcej czasu, więc na pewno powrócę do tematu, w szczególności przez zmiany, jakie nadchodzą w moim życiu. Jeśli ktoś znalazłby czas i chęć, żeby się nad tym pochylić, będę wdzięczna za wszelkie wskazówki. 

 

Pozdrawiam.

Tematów: 4
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2014-05-31
Blanka2 2014-06-20, 16:14:40

Witaj,

Zdecydowanie zagranica Ci jest pisana" i stąd bedziesz czerpala środki finansowe prawdopodobnie(Jowoisz w 9 domu wladcą 2) takie skumulowanie, az 4 ch planet w 9 domu spowoduje pewnie dluzszy pobyt za granicą. Śmiem twierdzic ,że poznasz tam meza (partnera) i byc moze bedzie to ktos starszy od Ciebie.

Pluton wspolwladca ASC i wladca Ksiezyca tranzytując  2 dom przetransformuje przez najblizsze pare lat Twoje wartosci materialne i priorytety. Nowy etap w życiu zacznie sie wraz z zejsciem Saturna na ASC.

Czas na zmiany: )

Tematów: 9
Odpowiedzi: 189
Dołączył/a: 2014-01-12
annev 2014-06-22, 22:23:43

Blanka2 dziękuje za odpowiedź. :) Uświadomiłaś mi, że właśnie Pluton tranzytuje mój drugi dom. To wiele wyjaśnia. Rozumiem też, że w chwili obecnej Saturn trazytuje mój 12 dom, co wyjaśnia jeszcze więcej, biorąc pod uwagę moje ciągłe rozliczanie się z obecnym życiem, pracą, frustracje, potrzebę zmian i plan wyjazdu za granice. Mam nadzieje, że zejście Saturna na ASC okaże się dla mnie łaskawe. Wcześniej miotając się w progresjach używałam strony internetowej, która mi tego nie pokazała, ale poratowałam się programem astrologicznm i teraz, chociaż nie wszystko jest dla mnie jeszcze jasne, przynajmniej dostrzegam te tranzyty. Dla pewności, jeśli znajdziesz chwilę czasu (lub jakiś inny użytkownik poświęci temu chwilę), kiedy dokładnie nastąpi wejście Saturna na ASC, bo na tym etapie Urania jest dla mnie mało czytelna i z moim poziomem nie trudno o błąd. 

 

Co do 9 domu, poświęciłam temu trochę czasu. Wenus rzeczywiście wskazuje na związek z cudzoziemcem, a jej pozycja w Pannie dosyć trafnie mnie opisuje. Ale temat miłosny od roku (czyli od zakończenia mojego ostatniego związku) jest dla mnie martwy, do póki nie poukładam sobie innych sfer, od własnej psychiki po kwestie zawodowe, stając się równorzędną partnerką, bo jak znam siebie, w innym wypadku toksyczna relacja murowana. Wydaje mi się, że powoduje to praktyczność Wenus w Pannie i jej potrzeba ciągłego doskonalenia i dochodzenia do perfekcji. Do tego koniukcja Wenus do Marsa, ma podobno zapewniać atrakcyjność, ale jakoś to się nie przekłada na rzeczywistość. Z racji położenia obu planet w 9 domu, biorąc to na tak zwany 'chłopski rozum' i co zabrzmi śmiesznie, ale na błędach człowiek się uczy, może się uaktywnia za granicą. :D Kwinuks Wenus do Saturna sprawia chyba, że w związkach biorę zbyt dużą odpowiedzialność na siebie, co byłoby prawdą. Wracając do Marsa w 9 domu, to fakt, że od zawsze miałam problem, żeby dostosować się do tego, czego oczekuje ode mnie mój tata i nauczyciele. Nigdy nie chciałam iść wytyczoną ścieżką albo kierować się schematami, ale szukać własnej drogi i to rodziło konflikt. Może stąd też moje niedokończone studia. Podobno Mars odpowiada za naukę, ale jaką daje też życie/ Woli się szkolić, potocznie to ujmując, 'na ulicy'. I to się zgadza, wolę być doświadczana przez los, uczyć się w praktyce niż przesiadywać w bibliotece, o czym wspomniałam we wcześniejszym poście. Mars jest w Pannie, co go trochę blokuje i rozleniwia. Tak więc czy jego położenie w tym znaku mogło opóźnić mój wyjazd za granicę, pomimo, że zawsze o tym marzyłam i takie plany były już wcześniej, ale odwlekałam to w czasie? Merkury i Jowisz są dosyć mocno czytelne, ale przez położenie we Lwie, wiem, że ja jako osoba przekazująca wiedzę, będę okropna (przechodzę to właśnie w pracy na nowo przyjętych pracownikach) i strofuję siebie samą 'halo, jeszcze do niedawna to byłaś ty, wrzuć na luz i więcej zrozumienia'. I co mnie przeraża, moja wiedza kontrastując z wiedzą i umiejętnościami innych, niesamowicie cieszy moje ego, za to też robie sobie pogadankę sama ze sobą, żeby doprowadzić się do pionu. Dodatkowo Jowisz w 9 domu mnie cieszy, jednak nie wiem, jak interperetować jego półsekstyl do MC. 

 

Ogólnie rzecz biorąc ja jako rak, z ASC w Skorpionie i Plutonem w XII domu, też w Skorpionie, raczej nie mam zdrowej psychiki. Ale coś spowodowało, że wreszcie zaczęłam to akceptować i uczyć sie siebie, więc chyba nie jest tak źle. Jest jeszcze parę innych wniosków, które wyciagnęłam i zostały przyjęte do wiadomości, ale póki co wolałam się skupić tym co wyżej. Więc jeśli ktoś się nad tym pochyli i zredukuje błędy, albo naprowadzi mnie na nowy trop, będę ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam! :) 

Tematów: 4
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2014-05-31
Blanka2 2014-06-23, 16:03:44

Witaj, Saturn ci bedzie przechodzil przez ASC, juz na jesieni 2014 roku, ale juz pewnie czujesz, że zmiany sie dokonują wokol Ciebie. Jowisz doskonale polozony w 9 domu bedzie Ci sprzyjal i pewnie wyfruniesz z rodzinnego gniazda.Troche jestes niecierpliwa. Jestes rocznik 1991 i juz chcialabys, żeby caly potencjal w horoskopie sie zrealizowal? Droga na skroty? Nie tędy droga  :)

Studia dokonczysz predzej czy pozniej. 9 dom masz pod wladzą Slonca, a Slonce skaleczone Saturnem,wiec musi troche to potrwac. Saturn zawsze wszystko spowalnia niestety. Skwapliwie Ci wypunktuje ,co jest w Tobie fantazją, a co prawdziwym życiem.

Progresywny Ksiezyc bedzie rowniez na jesieni robil koniunkcje do MC w Pannie . co kaze przypuszczac, że wyjedziesz za granice w celach zarobkowych.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 189
Dołączył/a: 2014-01-12
genny19 2014-06-25, 00:54:05

Annev , jeśli chcesz zobaczyć w Urani,kiedy Saturn będzie dokładnie na twoim ASC wchodzisz w tranzyty i tam będzie opcja lista tranzytów(8 pozycja po lunariuszu). Saturn w dokładnej koniunkcji z twoim ascendentem będzie 1 listopada 2014 roku.

W twoim horoskopie kilka planet oraz ascendent leżą w punktach pięcio i siedmiokrotnych ,które opisuje w swojej książce Astrologia Samopoznania Wojciech Jóźwiak.

-ASC w 24 st Skorpiona przypomina charakterem znak Raka-opiekuńczość ,matkowanie innym i dobre zadatki na pedagoga

-Słońce w 26 st Raka  jest to punkt saturnowy to tak jakby Słońce było w koniunkcji z Saturnem w Raku.Pozytywny wpływ tego punktu to dysyplina . Słonce znajduje się także w termie Saturna i w pobliżu  węzeła zachodzącego mającego jego Saturna.

-Księżyc w 8 st Skorpiona. Typowym problemem kiedy Księżyc znajduje się w tym punkcie to poczucie winy i dochodzenie głębokich przyczyn oraz to ,że ostrzej widzi się braki i wady .Ten punkt daje też zamiłowanie do rzeczy,ukrytych ,tajemnych .

- Wenus w 4 st Panny-jest to punkt wybitnie marsowy. Wenus jest także władcą troistości ascendentu  a  także w horoskopie dziennym władcą troistości znaku Panny a także władcą horpskopu.

-Mekury w 22 st Lwa - nadwrażliwość .

W domu IX znajduj się planety ,które symbolizują Ciebie ASC ,partnera , matkę  ,ojca ale także twoich dziadków.IX dom jako III od VII to krewni twojego partnera.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
annev 2014-07-08, 14:17:46

blanka2 & genny19 dziękuje za odpowiedzi i pomoc. Jednocześnie przepraszam, że znowu zajęło mi trochę czasu odpisanie na Waszą odpowiedź.

 

Wasze wskazówki są bardzo pomocne. Prawdopodobnie wyjadę z kraju dokładnie w połowie sierpnia. Póki co życie toczy się wokół czekania, aż coś posunie się wreszcie do przodu. I porządkuje też swoje stare życie, jednocześnie żegnając się z miastem, w którym spędziłam ostatnie 4 lata i ludźmi, których poznałam. Może stąd mój brak cierpliwości, zamykanie rozdziału przedłuża się w czasie a nowe jeszcze jest daleko. W każdym razie to już przerobiłam i na chwile obecną bardziej doskwiera mi mój drugi dom (Saturn, Uran i nieszczęsny Neptun). Jest jakaś szasna, że los się odmieni, czy niestabilość finansowa jest mi dana na wieki? :) Trygony Urana i Napetuna do MC zrobiły mi zawodową huśtawke, nie pomagają w wyborze konkretnego kierunku i sfokusowaniu się do dożenia do celu, bo ciągle pojawia się jakiś nowy pomysł. W rezultacie chce być wszędzie, a nie jestem nigdzie i to odbija się na moich finansach. Może za granicą jakoś się ułoży. Sekstyl Plotona do MC rzeczywiście sprowadził na mnie dużą presje zawodową ze strony rodzica, ale w chwili obecnej wszystko i tak leży, a problem rozwiązał się sam. Z drugiej strony ten aspekt jest dla mnie w porządku, w przeciwieństwie do tego, co wyrabia Uran i Neptun. 

 

Pozdrawiam!

 

 

Tematów: 4
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2014-05-31
annev 2014-07-08, 16:25:33

Jeszcze jedna rzecz. Moje MC znajduje się w Pannie, nie ma tam żadnych planet. Idąc tym tropem, władcą Panny jest Merkury, co znowu prowadzi mnie do IX domu i dwóch aspektów, negatywnego (kwadratura do ASC) i tego ok (koniukcja do Jowisza, w IX domu, w Lwie). To tak na szybko, bo muszę zaraz wychodzić, ale będę wdzięczna za kolejne wskazówki jak to czytać bądź zredukowanie błędów. 

Tematów: 4
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2014-05-31
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.