Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Domy, aspekty, figury planetarne

Jowisz i Saturn w 10 domu - jak zinterpretować?
ewa007 2014-10-07, 11:00:56

Dzień dobry, jestem nowym forumowiczem i zdecydowanie początkującą osobą w opisywaniu horoskopów. Stąd moje pytanie pewnie nie na miejscu, ale podstawy są w końcu najważniejsze. Mam problem z określeniem wplywu Jowisza i Saturna znajdujących siew 10 domu (Saturn w końcówce Byka, Jowisz na początku Bliźniąt) - koniunkcja. Wydawalo mi się, że Jowisz w 10 domu to oznaka sukcesów zawodowych, kariery, ale z drugiej strony jest on w tym domu przecież w upadku, czyli nie powinien dzialać, albo dziala negatywnie. Czy pozytywne cechy Jowisza w takim położeniu powinny być w ogóle brane pod uwagę? Czy np tylko wtedy są one istotne, jeśli Jowisz mialby dużo harmonijnych innych aspektów? Jak oceniać działanie dobrej planety w Upadku? Jak rozumiem malefik będacy we Władztwie działa wybitnie niekorzystnie? Bardzo dziękuję za wszelkie wyjaśnienia:) e.

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
Odpowiedzi
Jasmin 2014-10-07, 11:55:20

Witam Usmieszek,

 

odpowiadając w miarę kolejno na pytania:

 

- Jowisz jako benefik zawsze przynosi dobro i nie może nie działać, nawet kiedy niekorzystnie położony. W tym ostatnim wypadku jego działanie jest osłabione albo niesie jakieś utrudnienia. Wiele zależy od władcy znaku ( w przykładzie jest nim Merkury). Jeżeli Merkury jest silny czyli np. w swoim władztwie lub znaku wywyższenia a nadto ma dobry aspekt z osłabionym Jowiszem to jest to lepsza sytuacja, aniżeli, gdyby Merkury był słaby. Jowisz władany przez silnego Merkurego może dać w X  domu np. wiele zawodów a utrudnieniem może być w związku z tym problem z obraniem jednego konkretnego zajęcia, na którym można się skupić i osiągać sukcesy. Władztwo słabego Merkurego na Jowiszem daje np. rozmienianie się na drobne w staraniach o promocję życiową, więcej gadania niż postępów w karierze. W obu opcjach Jowisz da zawsze jakieś ułatwienie, chociażby uznanie społeczne (w przypadku silnego Merkurego) lub tzw. spryt życiowy ale z opinią niezbyt pochlebną (przy słabym Merkurym). Saturn byłby wsparciem i stabilizatorem dla Jowisza (przy silnej Wenus władczyni Byka) lub obdarzałby zwątpieniem, lenistwem i rozdzielaniem włosa na czworo (przy słabej Wenus).

- im więcej korzystnych aspektów ma planeta w upadku tym lepiej (działanie planety w upadku opisane jest w Słowniku Sollunari)

- malefik działa niekorzystnie szczególnie, gdy jest słaby, albo ma złe aspekty; jeżeli jest silny i wspierany przez benefiki działa korzystnie. Jeżeli jest silny ale ma niekorzystne aspekty z malefikami działa niekorzystnie.

 

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ewa007 2014-10-07, 12:13:20

Jasmin, bardzo dziekuję za wszystkie wyjasnieniaUsmieszek, widzę jeszcze ogrom rzeczy, które muszę jakoś ogarnąć..., ale cóż, początki zawsze są trudne. Naczytalam się w książkach, że planeta w upadku działa tylko negatywnie, a ten Jowisz nie dość, że w upadku, to jeszcze w opozycji do Marsa (też źle), koniunkcji z Saturnem, kwadraturze z As, Księżycem i Merkurym...  - stąd całość wyszła mi krytyczna, choć jak teraz patrzę na Merkurego, to jest on w 6 domu, czyli mocny chyba. Ten Jowisz dla mnie istotny o tyle, że wszystkie planety tworzą miskę, którą zaczyna Mars (w SkorpionieNiepocieszony), a kończy wlasnie Jowisz - a podobno przy takim ukladzie planet to własnie te dwie skrajne są najważniejsze w horoskopie. Robię horoskop dla syna przyjaciółki i nie chciałabym napisać czegoś nie tak:(

Czyli powinnam przede wszystkim oceniać polożenie wladcy znaku, w którym leży Jowisz, a dopiero w drugiej kolejności te wszystkie nieharmonijne aspekty? Czy jednak założyć, że one przeważają i pokonują szczęście Jowisza?

serdecznie pozdrawiam, e.

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
ewa007 2014-10-07, 12:41:33

mam chyba największy problem - niestety podstawowyPłacz - z oceną, czy dana planeta jest dobrze położona (czyli silna), czy niekorzystnie. Czy mozna jakoś ustawić priorytety (tak dla osoby początkujacej:) - co i w jakiej kolejności powinnam oceniać, aby uznać, że dana planeta jest dobrze/źle posadowiona. 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki:))

pozdrawiam:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
Jasmin 2014-10-07, 14:16:40

W takiej kolejności:

 

1. siła planety w zodiaku

2. siła planety w domu

3. aspekty

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ewa007 2014-10-07, 15:03:08

Dziękuję, Jasmin:)

 

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.