Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pozostałe wskaźniki horoskopu

Węzły księżycowe
genny19 2015-02-14, 16:39:19

 

Temat węzłów księżycowych stał się ostatnio modny na forum Sollunari. Nie chcę zaśmiecać wątku Asystoli otwieram nowy wątek z horoskopem osoby ,która ma 2 planety w koniunkcji z węzłem wschodzącym i zachodzącym.

Ascendent w znaku Ryb i węzeł wschodzący w koniunkcji Neptunem wskazuje na dużą rolę władców ascendentu Neptuna i Jowisza na jej życie.

W koniunkcji z węzłem zachodzącym znajduje się Mars w Raku.  Od małego osoba bardzo lubiła bawić sie z chłopakami np chodzić po dachach ale jednocześnie  bardzo interesowała się bajkami  i figurkami postaci z bajek i  w jej kieszeniach w spodniach  zawsze było pełno małych figurek drewnianych lub porcelanowych. Od dziecka nie lubiła chodzić w spódniczkach lub w sukienkach. Jako ,że ojciec trenuje sporty walki zapisano jej do szkoły sportowej do klasy pływackiej. Dobrze pływała i odnosiła w tej klasie sukcesy. Ale przy wyborze gimnazjum nie chciała dalej iść w kierunku szkoły sportowej  i poszła do innego gimnazjum.  Zaczeła się interesować muzyką i plastyką. Przełom nastąpił w wieku 14-15 lat.Zaczeły się problemy w szkole ,łykanie tabletek najpierw przciwbólowych. itp. Została hospitalizowana w szpitalu w Szczecinie. Nikt nie wiedział dlaczego nagle taka zmiana w niej nastąpiła.

Dość długo była jedynaczką , jej młodsza siostra urodziła się gdy miała 9 lat. Odtąd uwaga rodziców musiała być poświęcona obojgu dzieciom. A ,że z jej siostrą zaczeły się problemy zdrowotne  po pójściu do szkoły podstawowej (alergia) uwaga rodziców była skierowana głównie na młodszą córkę. Węzeł zachodzący w domu V-młodsze rodzeństwo.

Problemy zaczeły się gdy władca ascendentu Neptun znalazł się w domu XII.Całay czas leczyła się pod okiem specjalistów ale całe szczęście ,że jej mama zdecydowała się zmienić lekarza przez moją namowę.

Zmieniono leki , ustalono indywidualny tok nauczania w szkole( bała się szkoły) . Maturę zdała rok później ,ale na początku wybrała pedagokikę ,która już po pierwszych zajęciach jej nie przypadła do gustu.W następnym roku zdecydowała się na architekturę wnętrz. I to jest kierunek ,ktory jej odpowiada. Przez cały czas choroby odcieła się od sportu. Gdy wróciła do sportu : jazda na rowerze ,ćwiczenia karate,płwanie,taniec na rurze nie bierze już leków. Dobrze sobie radzi teraz ze stresem. W tym roku Neptun na ASC  w zimie weszła do wody pierwszy raz z ojcem i  Morsami.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
starybosman 2015-02-16, 09:44:20

Węzły na osi zaangażowania, zamknięte w domach, w koniunkcji z Marsem i Neptunem.  Upadły Mars zwiastuje nie tylko zawyżoną energię, ale i przewrażliwienie na swoim punkcie. ocierając się o narcyzm. Neptun ( czy upadły w Koziorożcu, to materia do dyskusji ) w aspekcie z węzłem  wstępującym ( Ogon Smoka) wskazuje na sploty niecodziennych sytuacji, takich z pogranicza rewolucji, wywracających wszystko do góry nogami. 

 

  Warto w tym horoskopie ocenić opozycje i kwadratury węzłów tak do siebie, jak i aspekty do planet.  Na początku października 2000 oba węzły utworzyły opozycję, a to okres, w którym powiększyła się rodzina. W połowie lutego 2002 bieżący Mars utworzył kwadraturę z natalnymi węzłami, natomiast Wenus znajdowała się w okolicach urodzeniowego ascendentu. Na początku marca 2005 Saturn znalazł się w  koniunkcji z zstępującym węzłem ( Ogon Smoka), natomiast Uran mijał natalny ascendent.  W połowie czerwca  bieżące węzły utworzyły kwadratury do natalnego Ogona i Głowy Smoka.  Wydarzenia ze wskazanych okresów należy wnikliwie ocenić, uwzględniając czas 2-3 miesięcy w przód i w tył licząc od dat aspektów. 

 

Ważne znaczenie może mieć koniunkcja tranzytowego Marsa  z urodzeniową pozycją Głowy Smoka. Na dodatek  węzeł wstępujący tranzytujący  przez znak Ryb utworzył sekstyl z natalnym Neptunem, planetą wizji i używek.  W połowie lutego 2010 oba węzły  zamknęły swój  pierwszy obrót, wracając na pozycje natalne.

 

Warto sprawdzić co się wydarzyło w życiu osoby pod koniec sierpnia 2014, kiedy to bieżące węzły  utworzyły kolejną kwadraturę, Neptun zmierzał  do natalnego ascendentu , zaś Księżyc  tranzytował  urodzeniową pozycję Ogona Smoka.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2015-02-16, 21:59:42

W 2005 roku była w gimnazjum ,zmiana  środowiska i zaczeły się z nią pierwsze problemy. Po pobycie w szpitalu zaczeła uczeszczać na zajęcia plastczne,wygrała ogólnoplski konkurs plastyczny. 

Potem zmiana szkoły (liceum) i powrót do problemów. Pierwszy rok nauki ,nie dostała promocji do następnej klasy.W roku 2010 była w szpitalu ,ukończyła liceum ,ale nie  mogła przystąpic do matury. Zdała ją w następnym roku.

W sierpniu 2014  prawdopodobnie zakończyła swój związek miłosny.

Dobrze napisane "Przewrażliwienie na swoim punkcie ocierające się o narcyzm". 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2015-02-27, 16:06:52

"Astropsychologia " Ramaraz.R. Zacharian str 170

"Planety na węzłach.

Koniunkcja dowolnej planety z dowolną planetą  z węzłem zachodzącym zawsze stwarza napięcia, Niektórzy twierdzą ,że jest to już przepracowany materiał. Nie mogę się z tym zgodzić.Jest to bardziej złożone zagadnienie,niż tylko przepracowany w poprzednim wcieleniu materiał.Zresztą samo pojęcie"przepracowana planeta " nie jest poprawne. Nic co istnieje w formie materialnej nie jest doskonałe. Taka planeta funkcjonalnie pokazuje konieczność pozbycia się jakegoś trwałego steretypu przeszkadzającego człowiekowi w dalszym rozwoju.

Planeta na wschodzącym węźle to również niepomyślny wskaźnik ,ponieważ pełni funkcję twardego systemu przymusu.Jest to siła ,która uporczywie sprowadza człowieka na określoną drogę,zmuszając go do rozwiązania konkretnych zadań."

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2015-02-28, 19:31:14

 Wschodzący węzeł księżycowy tranzytuje teraz przez ascendent horoskopu Polski. Przed dwoma dniami praemier Ewa Kopacz powiedziała,że Polska do 2023 roku dzięki funduszom UE  ma szansę znaleźć się w 20 najbogatszych państw świata. Obecnie Jowisz tranzytuje węzeł zachodzący w horoskopie Polski a uwolnienie cen franka 15 stycznia miało miejsce wkótce po ogłoszeniu, że w środę, 14 stycznia 2015 r. Rada Wykonawcza Międzynarodowego Funduszu Walutowego podjęła decyzję o przyznaniu Polsce dostępu do Elastycznej Linii Kredytowej (ang. Flexible Credit Line) na kolejne dwa lata w wysokości 15,5 mld SDR (równowartość ok. 22,1 mld USD). 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.