Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pozostałe wskaźniki horoskopu

5 energii Lilith wg Vereny Bachmann
Jasmin 2016-04-03, 08:36:35

Witam,

rn

 

rn

dzisiaj tranzytowy Merkury w Baranie w opozycji do tr. Lilith w Wadze, stąd propozycja niniejszego wątku.

rn

 

rn

Verena Bachmann określiła emanacje energii Lilith w 5 aspektach:

rn

 

rn

1. \\\"Energia magnetyczna (w każdej formie)

rn

 

rn

Prazasada kobiecości symbolizuje energię magnetyczną oraz jej skutki. Z pozycji Lilith w horoskopie odczytujemy, w jakiej sferze powstaje ten magnetyzm. Może on manifestować się w formie przyciągania, odpychania badź działania bez naszego aktywnego udziału (magnes potrafi coś przytrzymać, ukierunkować, pełnić rolę katalizatora).

rn

W obszarze posadowienia Lilith ludzie niemal bezwiednie wywierają silny wpływ na swoje otoczenie, dlatego odnoszą wrażenie, że cały czas coś tam \\\"się dzieje i buzuje\\\", choć pozornie nie przyłożyli do tego ręki.\\\"

rn

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Jasmin 2016-04-03, 08:48:18

2."Prawo cyklu

 

Innym aspektem prakobiecości jest cykl. Energia żeńska ma charakter cykliczny i rytmiczny. Każdy cykl powtarza się w nieskończoność, bez początku i końca, posiada rozmaite fazy i rytmy, na przykład: dzień i noc, przypływ i odpływ, cykl oddychania, cykl Księżyca (nów, Księżyc przybywający, pełnia, Księżyc ubywający oraz pusty), cykl rozwoju rośliny (kiełkowanie, wzrost, kwitnienie, owocowanie, gnicie, uwolnienie nowych ziaren).

 

W miejscu posadowienia Lilith w horoskopie wszystkimi sprawami rządzi właśnie zasada cyklu. Po fazie wzrostu czy budowania następuje faza rozbiórki lub porzucenia czegoś, po braniu następuje oddanie, po przypływie następuje odpływ, po zbliżeniu - oddalenie i separacja.

 

W obszarach naznaczonych wpływem omawianego sygnifikatora nie obowiązuje linearna ciągłość, nie można też niczego zachować na zawsze. Pewne jest tylko to, że po jednym stadium przychodzi drugie. Dlatego musimy tutaj być gotowi na rozstanie, pozwolić czemuś odejść albo sami ruszyć w dalszą drogę, wierząc, że na kolejnym etapie dana rzecz (człowiek, sprawa, itd.) do nas powróci, w takiej samej lub nowej postaci, że po fazie rozpadu rozpocznie się budowanie."

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2016-04-03, 09:06:31

3.\"Prawa natury

 

Energią Lilith kierują prawa natury, a ta nie potrzebuje pochwał czy uznania, nie przekonają jej mądre argumenty czy kuszące wdzięki, nie jest zła ani mściwa, nie chce nikogo rozzłościć ani sprowokować. Dokładnie tak samo działa Lilith oraz przyporządkowane jej procesy - po prostu robi swoje w sposób nieprzekupny, nieubłagany, konsekwentny, bez względu na naszą opinię, ale bynajmniej nie zmierza świadomie krzywdzić lub karać.

 

Przyroda żyje swoim własnym rytmem, niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie; nie zdołamy go zmienić, przyspieszyć, spowolnić, zatrzymać ani bezkarnie ignorować. Wprawdzie można próbować obejść jej prawa albo - używając (męskiej) siły woli i zręcznych manewrów - zmanipulować, w końcu jednak upomni się o swoje i wystawi rachunek. Podobnie rzecz wygląda z Lilith - w obszarze jej działania zdarzenia i procesy podlegają innym regułom. Próby zmodyfikowania ich bądź ominięcia mogą mieć nieprzyjemne lub zgoła niebezpieczne skutki.

 

Przykładem niech będzie jeden z najstarszych naturalnych procesów, czyli przebieg ciąży. Po około dziewięciu miesiącach (dziewiątka to liczba Lilith) od chwili zapłodnienia na świat przychodzi mały człowiek - nie można tego momentu przyspieszyć ani odwlec w czasie, ponieważ w pierwszym przypadku zagrożone będzie życie dziecka, a w drugim również matki.

 

Lilith często wzbudza lęk jako ta, która szkodzi, niszczy i zabija, ale z reguły jest groźna tylko wtedy, jeśli nie przestrzegamy jej zasad i rytmów. Negowanie ich nie ma najmniejszego sensu, równie dobrze możemy próbować zatrzymać Ziemię albo zamienić kolejność pór roku. Osób, kóre znają i respektują prawa natury, są gotowe dostosować się do nich, zamiast im opierać, nie spotka krzywda, wręcz przeciwnie, skorzystają z tej energii, bo Lilith - traktowana poważnie - będzie potężną sojuszniczką, towarzyszką i opiekunką.\"

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2016-04-03, 09:20:16

4.\\\"Moc spełniania życzeń (pragnień)

 

Moc spełniania życzeń, jaka dysponuje Lilith, jest jednym z przejawów jej energii magnetycznej. Niczym bajkowa wróżka realizuje ona wszelkiego rodzaju pragnienia i troszczy się o urzeczywistnienie najskrytszych marzeń. Wszędzie tam, gdzie działa w horoskopie, pozwala naszym najgłębszym żądzom zmaterializować się i przybrać realny kształt. W przeciwieństwie do męskiej siły imaginacji nie można tu jednak niczego zaprogramować, określić ram czasowych ani konkretnych szczegółów, to Lilith wybiera potrzebne środki, sposoby i narzędzia. Wszyscy ci, którzy już zacierają ręce na samą myśl o uruchomieniu jej energii, powinni w tym miejscu przypomnieć sobie zawartą w bajkach przestrogę: uważaj czego pragniesz, bo Twoje marzenie się ziści, a potem będziesz musiał z nim żyć!

 

Dodatkowo moc życzeń działa w przypadku niczym miecz obosieczny. Lilith nie dba, czy dane pragnienie jest pożyteczne lub konstruktywne, i materializuje także lęki (negatywne \\\"życzenia\\\"). W efekcie tam, gdzie przebywa, istnieje niebezpieczeństwo ziszczenia najgorszych obaw, również tych głęboko skrywanych i całkowicie wypartych, czyli może nastąpić dokładnie to, czego najbardziej się boimy. Dlatego warto świadomie stawić czoła własnym demonom i rozprawić się z nimi, bo wówczas utracą negatywną moc samorealizacji.\"

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2016-04-03, 09:36:05

5.\\\"Ofiara, poświęcenie

 

Ten aspekt wzbudza największy strach. Otóż miejsce posadowienia Lilith w horoskopie radix wskazuje też - analogicznie do starych tradycji Wielkiej Bogini - na konieczność złożenia ofiary. Zarówno w języku niemieckim, jak i polskim, słowo ofiara (niem. das Opfer) jest związane z poczuciem bezsilności, niemocy, bycia wydanym na pastwę losu. Język angielski dokonuje natomiast rozróżnienia między ofiarą czynu będącą obiektem przemocy (victim) a świętą ofiarą, czyli aktem kultu (sacrifice). Z kolei Balijczycy, którzy mają długą tradycję składania ofiar, nazywają swoje dary ofiarowaniem, oddaniem bogom do dyspozycji (ang.offering). Ofiara Lilith ma właśnie charakter charakter aktu religijnego, jest święta. Tam, gdzie działa Czarny Księżyc, musimy bezwarunkowo odstąpić coś cennego, być gotowi poświęcić lub porzucić sprawę, ideę, znajomość itp., która wiele dla nas znaczy. Matactwo, przekupstwo, ani handel wymienny oparty na próbie oszustwa (danie w zamian czegoś mniej wartościowego) nie wchodzą nawet w grę, nie są ofiarą.

 

Dodatkowo warto zauważyć, że nie mówimy tu o definitywnej utracie czegoś, ale raczej o samej chęci złożenia ofiary. Wyraźnie widać to na przykładzie balijskiej tradycji: w czasie świąt mieszkańcy wyspy znoszą do świątyni kosze wypełnione kwiatami, pożywieniem oraz różnymi przedmiotami. Te wspaniałe i jakże cenne dla tubylców rzeczy są przekazywane kapłanom, którzy wystawiają je na widok publiczny. Żyjące w świątyni zwierzęta (małpy, psy, kury itd.) w trakcie ceremonii mogą raczyć się nimi, a to, co zostanie (czyli z reguły prawie wszystko) - pobłogosławione przez bogów - wraca do wspólnoty.

 

Podobnie jest z ofiarami, jakich żąda Lilith. Często chodzi tutaj po prostu o wolę poświęcenia, użyczenia, oddania do dyspozycji lub zrezygnowania z czegoś. Niekiedy wystarczy być wewnętrznie gotowym, a ofiara nie przyjmuje już konkretnego kształu. W innym przypadku trzeba coś zostawić, ponosimy stratę, ale tylko na pozór i przejściowo, bo po pewnym czasie wszystko wraca do nas z nawiązką, czyli błogosławieństwem Bogini.

 

Ofiary dla Lilith bardzo rzadko mają charakter absolutny i ostateczny. Jeśli tak się dzieje, to najczęściej w grę wchodzi głęboki proces, będący częścią rozwoju, a dana osoba później otrzymuje zwykle od Bogini jakiś \"prezent\".

 

 

źródło: Verena Bachmann \"Potęga kobiecości - symbolika astrologiczna w zwierciadle zmian\", tłum. M. J. Dykier, Wyd. Mintaka 2014

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2016-04-03, 21:19:38

Oczko  Merkury w opozycji do Lilith,  czyli porozmawiajmy o potędze Czarnego Księżyca?

 

Nie mam pod ręką wspomnianej książki, ale przypuszczam że chodzi tu nie o planetoidę tylko o punkt będący drugim punktem ogniskowym elipsy Księżyca. W Uranii można ustawić w opcjach, żeby się ten obiekt pokazywał. Ostatnio jestem na etapie tradycyjnych siedmiu planet, więc zdążyłam trochę zapomnieć o pozostałych elementach horoskopu, ale "nie widzę przeciwwskazań" ... (uwielbiam ten tekst, ciekawe czy ktoś skojarzy z jakiego pochodzi filmu?)

W moim horoskopie Lilith wypada w Bliźniętach i ścisłej opozycji z Jowiszem, więc zaraz sobie zażyczyłam (od Uranii) wyszukania dat wszystkich dotychczasowych głównych aspektów tranzytowego Jowisza do natalnej Lilith i owszem, widzę znaczące daty w tym wykazie.

Pierwsze co pamiętam, a dawno to było ale ważne, to przy aspekcie Jowisza do Lilith był czas gdy musiałam się rozstać z przyjacielem, bo on wyjeżdżał do innego miasta z powodu choroby (rozstanie z pkt 2 o prawie cyklu i poswięcenie z pkt 5). 

W wykazie dat ścisłych aspektów widzę też czas gdy zaszłam w ciążę (pkt 3 o prawie natury).

 

wielu dat z listy z niczym nie kojarzę, ale prawdopodobnie po prostu nie były tak znaczące jak wyżej wymienione.

 

 

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2016-04-04, 11:32:23

Tak, przeciwwskazań nie maUsmieszek.

 

Opozycja Lilith do Jowisza porusza kwestie społecznej kompatybilności. Tego, jak się ma nasz światopogląd do poglądów i wiedzy innych ludzi. W opozycji trzeba wybierać między swoją wizją świata a cudzą i to tak, aby nie wykluczyć się z bycia częścią większej całości. To, co łączy, bywa przez Lilith zrywane i porzucane, albo dla ochrony własnych przekonań i stanu wiedzy albo z niechęci do przyjmowania opcji drugiej strony. Tym niemniej jest silna potrzeba w tej opozycji do udziału we wspólnocie "odszczepieńców" albo lgnięcie magnetyczne do wspólnot, w których można poszerzyć swoje lub cudze horyzonty mentalne. Bachmann pisze, że w aspektach Lilith do Jowisza widać wrażliwość na wszelkie przejawy egoizmu, nadmierne pretensje i chciejstwa realizowane kosztem wspólnoty.

 

W pracy (u Ciebie ta opozycja wypada w domach XII -VI - o ile pamiętam) mogą wystąpić spięcia na linii pracodawca - pracownik, jeżeli któraś ze stron zapomni o wspólnym interesie, czyli o najważniejszym celu, jakim jest praca w warunkach, w których obie strony powinny być z siebie zadowolone.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2016-04-04, 21:36:29

Interpretacja Lilith w domach, zwłaszcza przy tak ścisłym aspekcie z istotną planetą, jest dobrym argumentem za lub przeciw rektyfikacji horoskopu.

Właśnie potwierdziła mi się wersja horoskopu, przy której trwam od dłuższego czasu, gdzie opozycja Lilith / Jowisz  nie wypada w domach VI - XII  tylko VII - I. Bo myślę, że ścisły aspekt w czasie gdy zaszłam w ciążę i przy rozstaniu z przyjacielem to potwierdzenie domu VII a nie VI

W pracy nie miewam spięć, robię co do mnie należy i wiem że tak powinno być, bo pracownik ma inne prawa i obowiązki niż pracodawca, nie ma więc mowy o żadnym wspólnym interesie. Przy tym nie dopuszczam do sytuacji, żeby się pracodawca za bardzo spoufalał i traktował mnie jak popychadło, sama też zawsze trzymam dystans, ale to już raczej nie zasługa Lilith.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.