Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Pozostałe wskaźniki horoskopu

Ceres
maszowa 2010-11-07, 15:48:52

Małe planetki przemieszczające się w pasie między Marsem a Jowiszem, uzupełniają Księżyc i Wenus w przejawianiu się kobiecości w horoskopie.

Ceres to symbol macierzyństwa we wszystkich jego przejawach, od „matkowania" wszystkim naokoło, przez menstruację, płodność, ciążę, menopauzę, aż po samoopiekę, co oprócz utrzymywania się z własnych środków, oznacza także dbanie o własne zdrowie i samopoczucie.

Moja Ceres jest w 0°10' Koziorożca w I domu - to twórcza i aktywna rola opiekuna, poczucie bezpieczeństwa budowane poprzez ustalanie własnych zasad.

Odpowiadający jej położeniu Symbol Sabiański: „WÓDZ INDIAŃSKI DOMAGA SIĘ UZNANIA I WŁADZY ZE STRONY ZGROMADZONEGO PLEMIENIA", symbolizuje przywództwo wynikające z posiadanych predyspozycji i podejmowanej odpowiedzialności.

Sekstyl z Wenus sprawia, że potrafię „troszczyć się o swój związek, traktując sferę partnerstwa jako źródło wsparcia, bezpieczeństwa i opieki" ("Małe planety. Nowe odkrycie astrologii" Piotr Piotrowski).

Ścisłej kwadratury z Węzłami Księżycowymi zupełnie nie zauważam, niewykluczone, że po prostu jeszcze się ten układ nie uaktywnił.

Zainteresowałam się swoją Ceres w chwili, gdy dostrzegłam, jak bardzo mnie zmienił tranzyt Plutona przez jej pozycję natalną - w dziedzinie. którą ona włada, poczułam się całkiem inną osobą. Właściwie nie ma się czemu dziwić - działanie Plutona/Hadesa od wieków jest dla Ceres/Demeter "powodem" do zmian, ja swoje także odczułam niczym świeży powiew po okresie wiosennych roztopów, mimo że wtedy czasem wpada się w różne niespodziewane dołki.

Cykl obiegu Ceres jest krótki, bo to z grubsza cztery i pół roku, więc wszystkich przejawów z pewnością sobie nie przypomnę, ale prześledziłam jej tranzyty przez ostatnie 30 lat i mam pewne przemyślenia i wnioski.

Tranzytująca Ceres - natalne Słońce/Jowisz.

Z racji koniunkcji Słońce/Jowisz, występującej w moim horoskopie, nie jestem w stanie odróżnić tych energii, więc opiszę je razem.

Gdy bieżąca Ceres ustawia się w opozycji, poświęcam więcej uwagi pracy zawodowej, zaniedbując przez to sprawy domowe. Czasem jest to spowodowane nawałem zajęć, czasem koniecznością wytrwania na stanowisku mimo niechęci, ale przecież dzięki tej pracy mam pieniądze na potrzeby rodziny.

Koniunkcja zwraca moją uwagę na ryzyko, jeśli się w porę nie zatroszczę o własne zdrowie, rozumiane tu jako kwestie typowo kobiece.

Kwadratura, gdy wyraźnie tym zdrowiem ryzykuję.

Tranzytująca Ceres - natalny Księżyc.

Zadziwiające jest, że przypominam sobie wyłącznie aspekty napięte, jakby te harmonijne się zlewały w jedno i nie rzucały w oczy.

Wszystkie te wydarzenia można określić słowem "poświęcenie", chociaż już w szczegółach są różnice - czasem poświęcam się, czasem poświęcam czas, czasem poświęcam pieniądze - wszystko ma prowadzić do celu w jakiś sposób związanego z rodziną.

Tranzytująca Ceres - natalny Merkury.

Te aspekty są zdecydowanie najczęściej zauważalne, może przez szczególną pozycję Merkurego w moim horoskopie. Zawsze jednak symbolizują jakieś nowości, zmiany, przeprowadzki.

Aspekty harmonijne zauważam przy zmianie pracy spowodowanej zmianą stanu cywilnego, także gdy w latach 80-tych jako pierwsza w firmie dostaję komputer, dwa razy gdy odbywam kursy umożliwiające mi zmianę stanowiska pracy, ostatnio koniunkcja zasygnalizowała nawet zapoczątkowaną przeze mnie zmianę zwyczajów w biurze.

Opozycję wyraźnie odczułam trzykrotnie - za każdym razem wiązała się z podróżą lub przeprowadzką, która nie przyniosła oczekiwanych efektów albo wręcz zakończyła się porażką.

Tranzytująca Ceres - natalna Wenus.

To zwykle sygnał najbliższej przyszłości pełnej niewygód, dyskomfortu psychicznego lub braków materialnych i to bez względu na rodzaj aspektu.

Napięte aspekty pojawiły się w dniach, kiedy rozpoczynała się budowa domu oraz wtedy, gdy rozstawałam się z firmą w której pracowałam przez 19 lat.

Koniunkcja, gdy okazało się, że moje typowo kobiece dolegliwości powinny być leczone przez ładnych kilka miesięcy.

Tranzytująca Ceres - natalny Mars.

Tu zauważalne są, wymuszone przez okoliczności działania zmierzające do zapewnienia sobie i rodzinie poczucia bezpieczeństwa.

To, co dla Wenus było dyskomfortem czy brakiem wygód, czyli kwestie związane z budową i stroną formalną całego przedsięwzięcia, dla Marsa było wsparciem - pozwolenie na budowę czy oficjalne oddanie domu do użytku, Ceres sygnalizuje aspektem harmonijnym. To samo zakończenie wieloletniej pracy, które dla Wenus było powodem do nerwów i zmartwień, Marsa opozycją mobilizowało do działania i walki.

Tranzytująca Ceres - natalna Ceres.

Te aspekty zwykle podkreślają kwestie kobiecości lub jej lekceważenia.

Harmonijne to sygnał, że dbam o siebie, o swoje dobre samopoczucie, sprawiam sobie radość lub uciekam od przykrości.

Nieharmonijne widać na przykład wtedy, gdy podejmuję pracę, w której mam nocne dyżury lub taką, w której się potwornie męczę psychicznie, bo towarzystwo jest jadowite i toksyczne, ale pracuję, bo przecież z czegoś trzeba żyć (długo tam nie wytrzymałam)

Tranzytująca Ceres - natalny Saturn.

To symboliczne zakończenie spraw, które wydawały się "wieczne" i nieśmiertelne. Aspekty związane ze wzrostem poczucia odpowiedzialności za członków rodziny. I tu wyraźnie da się rozróżnić rodzaj aspektu - Opozycja sygnalizuje sytuację wymuszoną przez okoliczności jak na przykład śmierć jednego z rodziców, podczas gdy drugiemu trzeba zapewnić towarzystwo i wsparcie duchowe, a koniunkcja - sytuację chcianą i wypracowaną samodzielnie.

Tranzytująca Ceres - natalny Uran.

W tym przypadku zauważam zachodzące zmiany warunków egzystencji, zwykle wiąże się to z dużym remontem lub zagospodarowywaniem nowych pomieszczeń. Wyraźnie odczuwalne są koniunkcje. Ale należy tu podkreślić, że taka zmiana nie musi być poprawą, czasem zmienia się na gorsze, chociaż przecież wszystko to tylko kwestia upodobań - niektórzy lubią mieszkać w jaskini a inni wolą wygodne i suche miejsca.

Tranzytująca Ceres - natalny Neptun.

To odnajdowanie poczucia bezpieczeństwa w świecie własnych wyobrażeń i fantazji, coś w sensie dopieszczania tej esencji kobiecości, którą każda z nas ma w sobie, chociaż niekiedy głęboko to ukrywa. Ten tranzyt, najpierw w opozycji, później w koniunkcji, zauważyłam dopiero przy ostatnim cyklu Ceres. Być może trzeba do tego "dorosnąć", może to tylko kwestia zwrócenia uwagi na to, co się bezwiednie robiło zawsze.

Tranzytująca Ceres - natalny Pluton.

Zmiany, transformacje, przemeblowania - ja stale coś muszę zmieniać, bo to jest dla mnie największa frajda. Czy za każdym razem w jakiś sposób Ceres aspektuje Plutona? - nie wiem, za dużo tego, by wyraźnie dostrzec.

Tranzytująca Ceres - natalny ascendent.

To, zgodnie z zasadą ascendentu, zmiana tego, jak chcę być odbierana przez otoczenie.

Na przykład ścisłą koniunkcją Ceres zaznaczyła czas, kiedy stałam się matką - wtedy nagle z odludka stałam się osobą ciepłą i towarzyską.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2010-11-07, 19:43:42

Dzięki za analizę. Godne uwagi spostrzeżenia. Pozwolę sobie coś dodać i porównać.

 

Potwierdzam działanie Ceres tranzytującej przez ASC. U mnie też tak to się objawiało.

Generalnie tranzyt Ceres do natalnej Ceres wzbudza u mnie wzrost samoopieki; jestem wtedy przeczulona na tym punkcie; asertywność jest soczewką, przez którą postrzegam sytuacje i ludzi. Moja Ceres urodzeniowa jest w znaku Barana, toteż o własne bezpieczeństwo walczę z tarczą i z dzidą. O innych już mniej, chyba że pokrzywdzeni są i słabi... ale o ile zazwyczaj inni są na pierwszym miejscu a ja dopiero na drugim to przy tranzytach Ceres do nat.Ceres jest odwrotnie. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2010-11-07, 22:13:33

Uważam, że Ceres wiąże się również z poczuciem bezpieczeństwa, które zazwyczaj daje nam opieka matki lub innej osoby. Poszukiwanie tej opieki u innych może być określone poprzez znak posadowienia Ceres i wtedy znak Zodiaku wskaże nam przyczyny tego a dom horoskopowy wskaże dziedzinę życia, w której tej opieki potrzebujemy, dostajemy ją lub nie, np. koniunkcja Ceres z Neptunem w IV domu w Wodniku wskazuje na poszukiwanie opieki i bezpieczeństwa w innych stanach świadomości. Osiągając taki stan osoba czuje się zespolona ze swoimi najgłębszymi potrzebami i emocjami i to może zmienić jej postrzeganie samej siebie i wyzwolić uczucia, których do tej pory nie rozpoznawała w sobie. Przy korzystnych innych aspektach Neptuna osoba może "dojrzeć " w sensie zobaczyć głębszy sens tego, co przeżyła w związku z doświadczeniem energii Neptuna i wykorzystać to w pracy nad poczuciem bezpieczeństwa, opieką nad sobą i uzdrowieniem.

 

pozdrawiam i zachęcam do wymiany doświadczeń z Ceres

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2010-11-08, 17:46:56

Ja muszę się dokładnie w książkę PP wczytać. Mam koniunkcję Ceres, jest prawdopodobnie dokładnie na IC, pomiędzy Merkurym od strony IV domu i Słońcem od strony III, to są mocne koniunkcje wzajemne. Oczywiście w Wodniku.

 

Bezwzględnie lubiłem liczyć, porównywać, zbierać, katalogizować, ale mógłbym zrzucić "winę" na Merkurego przy osi, Księżyc w Pannie, mocnego Saturna. Ale Ceres swoje 3 grosze dorzuciła bez wątpienia.

 

Ceres jest w koniunkcja z władcą mojego MC Słońcem, dodatkowo zarządza ( przynajmniej w jakimś aspekcie ) Księżycem i Saturnem w Pannie, tym mocniej, że jest na IC.

Więc ma wielki wpływ na światła.

 

Dzisiaj, wczoraj, jutro jest jej tranzyt ścisły na urodzeniową Wenus w Koziorożcu w II. Powiem szczerze, że .... nie zastanawiałem się, co to znaczy. Za to w święto zmarłych i okolicach miałem Westę na ASC. Też... przeszła mimochodem. Niestety, nie mogę pomóc w tranzytach dynamicznych, skoro nic specjalnego nie odnotowuję. Zdrowie jak zwykle, relacje OK, psychika constans, nie zauważyłem jakiegoś odchyłu...

 

Urodzeniowo, hmm...

Ona na pewno "podkręca" rolę Księzyca w horoskopie. Tak, jak robi to np Węzeł Płn w koniunkcji do niego. Ale... Hmm... Może to jest "troskliwa matka" ? Mam coś z tego. Na pewno jednak dzieci są dla mnie  dalekim biegunem południowym... i nie mam zamiaru tego zmieniać, z wielorakich, umotywowanych, twardych przyczyn.... Tak jak dziesięć lat temu miałem wiele twardych postanowień i ... utrzymałem je do dziś...

Coś w tym jest co pisze Piotrowski o "silnym wsparciu" w odosobnieniu. Coś w tym jest. Ale ja mam Saturna w koniunkcji z Księżycem notabene ! Dobrze też napisał o "głębokim zrozumieniu dzieciństwa aby spokojnie rozpocząć dorosłe życie"... Tu się zgadzam. To się udało, chyba dzięki Uranowi i pozycji Merkurego w Wodniku przy IC, albo na IC.

 

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-11-08, 17:53:54

Koniunkcja ze Słońcem:  wychowawcy tak, opiekunowie mniej. Ale, ja miałbym marzenie żeby zostać jakimś "opiekunem" czy "kuratorem". Astrologia jest poniekąd jakimś wyzwolicielem potencjałów zawartych w horoskopie....

 

Nie, rodzina mnie "nie kręci". Ja się od niej wyzwalałem. Albo ona ode mnie ? To nie byla zbyt dobra relacja. Teraz znacznie się poprawiło, od paru lat i idzie ku dobremu, ale to nie jest mocna, najważniejsza wartość. Tu warto rzecz zbadać. Możliwe, że to jednak kwadratu Urana do IC + Ceres w Wodniku.

 

"Nie czuję". Opiekun tak, związany mocno z rodziną, macierzyństwem, etc - nie !

 

Aspekty z Księżycem: pomaganie tym którzy znajdują się z gorszej sytuacji - i tak i nie. Szybkie ścinanie toksycznych, przeciągających strunę relacji.

 

Ach, powiem szczerze, że Ceres "nie czuję". Trzeba sprawdzić mnóstwo przykładów. To nie ten czas, nie ten moment, nie ta chwila. Widzę coś z Westą ( ekscytacja, duchowość, iluzja ), Pallas ( dobrzy "przywódcy intelektualni" ), nawet Juno ( feminizm ). Ceres jest najcięższa z całej czwórki dla mnie.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
maszowa 2010-11-08, 21:41:41

Usmieszek Acrux!

Letko bym się zdziwiła, gdybyś tak samo "czuł" Ceres jak to odczuwają kobiety. Niewątpliwie w mężczyznach tkwi jakiś pierwiastek kobiecy, ale raczej w sensie opiekuńczości, sposobu opiekowania się innymi, niekoniecznie dziećmi.

Także (czasem gdzieś głęboko w duszy schowany) wzorzec matki, czyli to, jak się było traktowanym w domu.

Mój syn ma Ceres w Strzelcu - zawsze był traktowany z szacunkiem, nigdy nie lekceważyłam tego, co on sądzi, rzadko zmuszałam do robienia czegoś nielubianego (oprócz chodzenia do szkoły), raczej był nakłaniany i inspirowany w rozwoju, ale kierunek obierał sam.

Jego koniunkcja Ceres z Księżycem to istny koszmar dla jego dziewczyny - jest tak opiekuńczy, że niewiele brakuje, żeby ją karmił. Usmieszek

Twoja Ceres w Wodniku zdaje się potwierdzać to, co sam napisałeś - że rodzina Cię nie kręci. I to nawet do Wodnika mi pasuje - nie znam żadnego pana Wodnika (a mam kilku wśród znajomych), który by lubił dzieci, zwłaszcza te, z którymi się jeszcze nie da pogadać o niczym.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2010-11-27, 12:43:56

Trochę odgrzewam stare wpisy i dziwię się , że pominęłam ten.

 

Wodnikowość na IC u Acruxa to dokładnie tak działa jak opisał: chce być kuratorem ale nie opiekunem. Wodnik daje dystans zdrowy, jak sądzę, podejście do innych rozsądne (z uwagi na władztwo Saturna) i wyważone, a nawet moim zdaniem tolerancyjne (to dzięki połączeniu Urana jako uznania dla odmienności innych i Saturna jako szacunku do nich). Tolerancja jest moim zdaniem dość wyraźna u Wodników. Oni z tego powodu mają wielu przyjaciół i potrafią dostosować się do każdej sytuacji. To nie ma nic wspólnego z uczuciem. Rozumowo pojmują, że ten czy ów ma takie a nie inne uwarunkowania i biorą to do głowy, w sensie akceptują status quo, nie tracąc czasu na emocjonalne oceny delikwenta. To również nie oznacza, że nie mają wyrobionego zdania, albo że czują presję na zajmowanie się problemami tej osoby lub że dadzą się wkomponować w niezbyt interesujące sytuacje. Prawie natychmiast następuje u Wodników pęd do uwolnienia się, sekowanie się. U Acruxa , przy Księżycu z Saturnem w Pannie ta chęć do uwolnienia się od niańczenia innych ma podtekst uzdrowienia.

 

Ceres w Wodniku na IC ma dużo bardziej skomplikowane znaczenie. Z jednej strony jest duża potrzeba być opiekunem ale jest to -jak powiedział- raczej opieka społeczna i to w stosunku do osób, które są jakoś oryginalne, wodnikowo dziwaczne, uranicznie interesujące itp. - słowem osoby ciekawe i mogące wnieść coś nowego i rozwojowego. Możliwość udzielenia pomocy takiej osobie daje również szansę na pomoc sobie, np. poprzez poszerzenie wiedzy astrologicznej o kolejny przypadek.

 

Ceres na IC wskazuje również na sposób reakcji w sytuacjach stresowych, np. poprzez zajęcia naukowe, gromadzenie danych czy informacji, opiekę nad sobą w odosobnieniu i naukową analizę swojej emocjonalności, napawanie się wolnością i odrębnością.

 

Ceres w Wodniku uzdrawia poprzez samowolne oddalenie się z miejsca zakwaterowania czyli ... dezercję, co tłumaczy Acruxowe uwalnianie się od rodziny. Mam jednak wrażenie, że Księżyc w Pannie  potrzebuje opieki ze strony otoczenia a Saturn wprawdzie daje siłę w zmaganiach, ale jednocześnie wskazuje, że zainteresowanie rodziców (Księżyc i Saturn) jest potrzebne dla zachowania zdrowia, oraz poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego. Obie planety K+S w znaku Panny działają przecież w obszarze IC. Poczucie bezpieczeństwa zabezpiecza świadomość odrębności od rodziny a także -paradoksalnie- ograniczone kontakty i wypełnianie powinności względem rodziny, z poczucia obowiązku i odpowiedzialności.

Czyli typowo dla WodnikaUsmieszek.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2010-11-27, 16:02:31

Dzięki, bardzo fajnie to nazwałaś, zwłaszcza Ceres, czuję się prawie tak, jakbym miał urodziny :-)

Jeszcze jakiś poseł do mnie przyszedł. Jeszcze na forum nieźle się wątek ciągnie. Dużo privów. Dużo powodzenia. Jakąś pozytywną falę mam... ... ... Oj, jeszcze chyba zatęsknię za tym Neptunem, przyzwyczaiłem się, sześć lat po stelli jeździł, a teraz też blisko .... Ceres...

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Blanka 2011-02-27, 23:19:39

Do ilu stopni przyjmujecie aspekt Ceres z innymi planetami w radiksie?

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Blanka 2011-02-27, 23:24:38

Ja mam Ceres w zerowej koniunkcji z Chironem w Rybach w trygonie do Neptuna  i zupelnie nie wiem co o tym myslec :)

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-02-27, 23:32:29

To pachnie niezwykłą zdolnością do ofiarności i służby innym, np. społecznikostwem lub siostrą miłosierdzia?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-02-27, 23:37:48

Mam cos takiego w sobie, niestety malo zrozumiałe dla innych :)

Ale tak naprawde to wydaje mi sie, że jak wszystko kloci sie ten aspekt  z moim horoskopem hehe ale kto wie..kto wie..moze w przyszlosci wyjdzie na wierzch i sie ośmieli :))

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Blanka 2011-02-28, 00:04:31

A jak widzicie ta planete w horoskopach porownawczych ? dziala czy nie?

Moze macie jakies doswiadczenia w zwiazku z Ceres w horoskopie porownawczym?

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-02-28, 07:42:33

Pewnie, że działa, a dlaczego miałaby nie działać? Nikt jej nie "wyłączył", tylko dlatego, że jest w synastrii oceniana.

 

Wszyscy przyglądamy się Ceres od krótkiego czasu, nie było wcześniej takiej tradycji, przynajmniej nikt o tym nie pisał -na większą skalę-do czasu P.Piotrowskiego. Teraz każdy praktukuje i zbiera doświadczenia. Ja robię to samo.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-03, 13:07:30

Ja mam taką sytaucje w h. porownawczym ,że mezczyzny Ceres jest w zerowej koniunkcji na moim DSC w Byku. I moja Ceres (z Chironem)jest w 5 stopniowej koniunkcji z jego DSC w Rybach . Ten podwojny nelson Ceres na baszych DSC moze powodowac, ze mozemy sie zatracic w panniastej malostkowosci i czepiania sie szczegółów, wzajemne wytykanie sobie wad itp  dotyczącej naszej relacji. Panna (6 dom) -dom pracy, wiec zwiazek nie nalezy do łatwych Głosny smiech

Ktos ma jakies inne pomysly na interpretacje? i na co zwrocic szczegolną uwage? Czy ten znak Byka i Ryb na DSC ma tez duze znaczenie?

Pozdrawiam.

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-03, 14:12:18

Ceres na DSC to wskazuje, że w partnerze chcemy mieć matkę-żywicielkę-opiekunkę. W Byku to dosłownie tak może działać. Chcemy aby partner nam gotował, karmił nas, zapewniał zmysłowe rozkosze ale ziemskie w sensie konkretne i stabilne. Ceres w Byku to też potrzeba bezpieczeństwa emocjonalnego bo taka jest m.in. emanacja energii Byka. Powinien (partner) nas chronić i ubezpieczać i jeżeli taki jest to za to gotowi jesteśmy go kochać (VII dom Wenus). Ale to działa w drugą strone również- dwubiegunowo, tj. właściciel/lka Ceres w Byku na DSC sama takze chce sie wykazac tym samym w związku.

Ceres na DSC w Rybach w VI domu to również potrzeba opieki, ale raczej bardziej emocjonalnej i duchowej. Chcemy aby nas tulono, głaskano, okazywano uczucie merkurialnie (bo VI dom a więc potrzebna pociecha w kłopotach w pracy, zdrowie- najlepiej masaż stóp Usmieszek, kontakt werbalny czyli potrzeba przegadania problemu itp.). Słowem opieka ta musi nam się kojarzyć z miłością raczej matczyną a więc nieinteresowną, skłonną do poświęceń. Oddanie siebie dla partnera i poświęcenie się w imię dobra związku to moim zdaniem główne cechy Ceres na DSC.

 

Fajnie jest tak mieć. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-03, 16:45:41

Bardzo dziekuje Jasmin za interpretacje . Jest dokladnie tak jak napisalas .

Czy to uzyskamy zalezy jak sie domyslam od aspektow od Ceres.

Jego Ceres w Byku z tych wiekszych aspektow robi mi sekstyl do mojego Ksiezyca i koniunkcje do Merkurego, polsekstyl do Jowisza i trygon do Urana .

Natomiast moja Ceres w Rybach z Chironem (zerowa koniunkcja) od strony VI domu no, ale tez VII ,bo aspektuje DSC nie jest juz taka harmonijna, bo robi mu kwinkunksy do jego Wenus i Marsa , opozycje (4 stopniową ) do jego koniunkcji Plutona z Merkurym w Pannie i sekstyl do jego Saturna w Byku.

Taki misz-masz.Ale rzeczywiscie uwielbiamy ze soba rozmawiac, to nas ożywia i dodaje energii. Mysle, że ta Ceres tez uzupelnia Merkurych w naszym porownawczym bo są malo aspektowane . A my przeciez non stop gadamy jak sie widzimy :)

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Blanka 2011-03-03, 23:22:29

Jasmin jeszcze chcialam zapytac, czy w takim ukladzie jak napisalam ,to czy DSc jest biorca czy dawcą? jak uwazasz?

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-04, 08:01:52

Chętnie odpowiem ale przedtem proszę bardziej sprecyzować swoje pytanie, w przeciwnym razie znajdziemy się na rafie i dojdzie do nieporozumienia.

 

"DSC jako dawca-biorca" to pojęcie z zakresu astrologii czy psychologii? Jeżeli to pierwsze to jeszcze nie ma go w naszym Słowniku astrologicznym i w takim razie prośba: czy mogłabyś podać opis tego pojęcia i koniecznie jego źródło, tak abym mogła zamieścić je w słowniku?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-04, 15:17:50

Ach, Nów w Rybach :)

Jasmin pytam czy jesli taka czyjaś Ceres w Byku bedzie na moim DSC w Byku to ona chce przekazac mi te wszytskie emocje co opisalas? czy moze to dziala w obie strony? energia wymienna?

Teraz mi tak przyszlo do glowy, że przeciez mamy tez podwojny nelson Saturnow w 7 domu w porownawczym, wiec moze dlatego tak słabo dziala hahaGłosny smiech

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-04, 17:37:54

UsmieszekEnergia planetarna działa w obie strony. Ja to napisałam wyżej.

 

Szczególnie to wyraźnie widać na osi JA-TY. Planeta na DSC wskazuje zatem na stosunek do innych a także na to, jak inni nas odbierają w relacjach.

Energia planetarna działa też przez znak przeciwny. To jest dość skomplikowane. Np. Silne obsadzenie znaku Ryb w bieżących tranzytach powoduje, że przejawienia wiążą się ze znakiem Panny. Przeciwwagą dla rozmarzenia, poświęcenia, skandalizowania i gwiazdorstwa Ryb jest porządek, np. mycie okien, sprzątanie, segregowanie bielizny i inne zajęcia typowo panniaste (czepianie się innych). Problemy znaku Ryb kanalizowane są niejako przez emanacje Panny. Ja to uogólniam, ale chcę przekazać główną zasadę, jaka moim zdaniem tu zachodzi. Kiedy czujemy się źle w klimacie Ryb, nie lubimy fruwania w chmurach to wówczas "czepiamy się" ziemskich czynności, aby nas z powrotem sprowadziły na ziemię. Ci, którym ta energia odpowiada nie muszą myć okien lub w inny sposób "się uziemiać" aby doskonale funkcjonować. Np. poeci- dla nich taka energia jest pożądana, co najwyżej mogą cierpieć z powodu niedoboru stosownych porównań i metafor, bo z uwagi na Nów w Rybach wena im siadła.

 

pozdrawiam z akwariumUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-04, 18:48:46

Swietnie to opisalas Głosny smiech Jak mi cos przyjdzie do glowy to napisze.

Dziekuje :)

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-06, 09:10:26

Koniecznie napisz, trzymam za słowoUsmieszek.

 

Pamiętaj o swojej Ceres!

 

pozdrowienia rybne ślę~

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-07, 19:53:39

 Ja mam na DSC znak Byka a na ASC Skorpiona i rzeczywiscie jest tak, że jak mam za duzo uciech zmyslowych, łasuchowania, przebywania w towarzystwie, rozmow (Merkury w 7 domu) i dogadzania sobie, to uciekam w samotnosc ,moje tajmnice, astrologie i marzenia (Neptun w 1 domu) ,wtedy odpoczywam i regeneruje siły.Usmieszek

A ta Ceres w koniunkcji z zerowym Chironem w Rybach nie jest taka świeta okazuje sie, bo w 6 stopniowej koniunkcji z Saturnem, w scislym trygonie do Neptuna ,ale tez w 8-stopniowej opozycji do Marsa w Pannie.

Liczy sie taka szeroka orba?

Pozdrawiam serdecznieUsmieszek

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-08, 13:02:42

Ja dopiero badam kwestię orby przy aspektach Ceres. Aktualnie jestem przy 5 stopniach. Ale to zależy od konkretnego horoskopu i relacji Ceres ze Światłami (tu może działać większa orba niż z planetami czy planetoidami), z władcą horoskopu itd. z całością horoskopu. Inaczej bedzie to działać przy Ceres na osi a inaczej, jak jest ona w mniej widocznym miejscu.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2011-04-04, 12:16:13

ja mam Ceres w 28*28 w znaku Panny w II domu, ale program Urania pokazuje mi koniunkcje z Ksiezycem w Wadze w 4*32 - mi sie zawsze wydawalo ze nie moze byc koniunkcji miedzy planetami jesli nie sa w tym samym znaku....

jesli nie byloby w koniunkcji to Ceres jest samotna w II domu i nie ma do niej zadnych aspektow....

co o tym myslec... nie wiem

zrobiam sobie tranzyty na urodzenie moich dzieci, i za kazdym razem w dniu porodu, mialam tranzystujaca Ceres w V domu:) w koziorozcu.

bylabym wdziecza gdybyscie podali jakies ksiazki nt cceres, lub linki gdzie mozna cos znalezc na jej temat w necie

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2011-04-04, 13:17:07

O Ceres pisze P.Piotrowski w "Małych planetach" - namiary w Bibliografii na naszej stronie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.