Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Pozostałe wskaźniki horoskopu

Wezly ksiezycowe
Blanka 2011-02-27, 23:14:47

Ja mam Wezel Ksiezycowy w koniunkcji z Wenus w 8 domu -domu mistycznym i regeneracji. Z wiekiem zauwazylam ze maja ogromne znaczenie w moim horoskopie. Wskazują mi wydarzenia rownie dobrze jak planety tylko moze na tym wyższym wewnetrznym poziomie. Wspaniale miec harmonijnie aspektowane wezly , gorzej jak są nieharmonijnie aspektowane bo wtedy sie trzeba mocno napracowac, żeby oczyscic sie z przeszlej karmy. No ale to juz sprawa tego czy ktos wierzy w karme czy tez nie :)

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Odpowiedzi
Jasmin 2011-02-27, 23:24:55

W tranzytach jest uformowany od pewnego czasu półkrzyż osi Węzłów Księżyca z Uranem, który jest w koniunkcji z Lilith. Po niewczasie dotarło do mnie, że to ta konfiguracja spowodowała tzw. arabską wiosnę ludów (Tunezja, Egipt, Libia).  Nów Księżyca w Wodniku zintensyfikował tylko parcie Urana do niszczenia starych struktur. Lilith rozumiana jako poczucie więzi z większą całością dała chyba efekt domina w tych państwach.

 

A Węzły z Uranem na wierzchołku podkreślają znaczenie tych zajść. W naszym życiu, zwykłych zjadaczy chleba, też musi zaistnieć jakaś większa zmiana...Jakaś prymarność, coś co zapowiadało się od dawna a dopiero teraz ma szanse zaistnieć.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-02-27, 23:33:37

Jasmin moze jak wszytskie planety łacznie z Uranem przejda do Barana ,bo w Rybach to tylko woda na młyn :)

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2011-03-07, 08:30:49

Woda na młyn i to jaka!

Wody nie zabraknie jak Neptun dołączy do Ryb.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2011-03-15, 22:18:31

Poczułam się zainspirowana Usmieszek i przyjrzałam się tematowi bliżej:

 

O układzie Węzłów Księżycowych na osi Baran/Waga Andrzej Cedzyński napisał:

"Najważniejszą lekcją życiową jest tutaj odnalezienie się w grupie (także w rodzinie!). w poprzednim wcieleniu człowiek był wybitnie egotyczną i egocentryczną osobowością, która za nic miała innych ludzi. Drugi człowiek był dla niego narzędziem do osiągnięcia własnych, częstokroć chamskich celów. Ketu w Baranie w dziwny sposób jest powiązany ze śmiercią (dosłownie i w przenośni). Uśmiercanie ludzi (Mars!) nie musi być tutaj traktowane dosłownie, może równie dobrze dotyczyć związków (relacji) z innymi ludźmi, od najbliższej rodziny poczynając, poprzez współpracowników, a na zupełnie przypadkowych osobach kończąc. Celem nadrzędnym dla obecnej inkarnacji jest "zmartwychwstanie", ożywienie tego, co zostało zniszczone poprzednio. Człowiek musi nauczyć się żyć z innymi ludźmi, dla innych ludzi. Musi pracować nad życiem grupy (choćby miała to być tylko najbliższa rodzina) i wnieść do niej tyle energii, ile potrzeba do tego, aby grupa mogła przetrwać. Może się to ograniczyć tylko do pojedynczej relacji z drugim człowiekiem.

Układ węzłów na osi Waga/Baran to poszukiwanie równowagi dla równania społecznego: JA ↔ TY. Należy odnaleźć taki sposób, aby pozostać sobą i jednocześnie pozostać w grupie. " (http://astrolabium.pl/czytelnia" target="_blank">astrolabium.pl/czytelnia) 

W moim horoskopie oś Węzłów Księżycowych wchodzi w skład Półkrzyża, na wierzchołku którego znajduje się Ceres.

Wygląda na to, że samotny wojownik, którym kiedyś byłam, musi się w tym wcieleniu nauczyć współżycia z ludźmi, zrozumieć, że przyjaciele i rodzina nie są tylko po to, by ich bronić czy za nich walczyć i umierać, ale także po to, by z ich obecności czerpać siłę i poczucie bezpieczeństwa. 

Już w wątku o Ceres pisałam, że jej energii nie odczuwałam ani rozumiałam, dopóki mi pan Pluton nie poruszył tej czułej struny. 

Kiedy pod koniec 2007 roku Pluton wchodził w znak Koziorożca, zaczął uaktywniać natalną Ceres a wraz z nią cały Półkrzyż. Dopiero z perspektywy lat widzę, że to właśnie wtedy zaczęłam powolną przebudowę swojego życia. Wcześniej było tak, że z każdym problemem najpierw próbowałam się zmierzyć sama, bo mi nawet nie wpadało do głowy, żeby prosić o pomoc. Z czasem się nauczyłam, że jak się "szarpię sama", to zaraz usłyszę stosowną reprymendę, więc zdarzało się Oczko, że pamiętałam o chętnych do współpracy. Na ogół jednak traktowałam tę pomoc po prostu jako wtrącanie się ... bo przecież po co to - dam radę sama.

Aż tu nagle - najpierw pozwoliłam siostrze, żeby mi "załatwiła" nową pracę (dotychczas nikomu nie pozwalałam się w to mieszać - żadnego kumoterstwa). 

A potem to już poszło jak lawina.

Właśnie pod koniec 2007 roku, kiedy Pluton wchodził do Koziorożca, uaktywniając cały Półkrzyż a przez to i Węzły Księżycowe, krążąca dotychczas, niemal jak chomik na karuzeli, między pracą a domem, niespodziewanie zaczęłam odczuwać wielką potrzebę bliskich kontaktów z ludźmi. Odnawiały się także znajomości z dawnych lat, wychodziłam w świat, spotykałam się ze znajomymi tylko po to, by pogadać, pośmiać się, z niektórymi zaprzyjaźnić. 

Latem 2008 roku po raz pierwszy od wielu lat wybrałam się w dalszą podróż. To było tylko kilka dni nad morzem, ale odwiedziłam dawno niewidzianą koleżankę.  Spodobało mi się to. W kolejnym roku nawet nie czekałam na wakacje i podróżowałam już od maja. Chyba mi to wejdzie w krew. Oczko

Jasmin zwróciła moją uwagę na aktualny Półkrzyż z osi Węzłów Księżycowych i Urana, spojrzałam z zainteresowaniem ... i zobaczyłam co się święci. A pokazałam to na załączonym obrazku.

Bieżący Półkrzyż jest w ścisłym połączeniu z moim Półkrzyżem - razem mi wychodzi Wielki Krzyż, w który "zamieszane" są moje natalne planety.

I gdy pomyślę, co też by to mogło dla mnie oznaczać, dodatkowo zważywszy Plutona tranzytującego przez mojego Saturna, dochodzę do wniosku, że chyba właśnie na to czekam. - Co Pluton swoim tranzytem przez Ceres zaczął, a Saturn usiłował zatrzymać, osadzić w miejscu i dalej nie przepuścić, Uran wreszcie uwolni.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-03-16, 08:31:01

U mnie jest podobnie , spodziewam się jakiegoś "wybuchu reaktora atomowego" w najbliższym otoczeniu, kłótni itp. albo ...weny twórczej:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-03-19, 08:48:13

Napiszcie proszę, jak się dzisiejsze uściślenie Pełni Księżyca przejawi u Was.

Pisałam o Węzłach Ks., że tworzą z Uranem półkrzyż. Ten półkrzyż był aktywny od poczatku roku i przyniósł zmiany społeczne oraz trzęsienie ziemi (z udziałem Plutona) , na skutek czego powstało tsunami (przy udziale Neptuna). Od tygodnia Japonia boryka się z katastrofalnymi skutkami tsunami i groźbą wybuchu reaktora. Grozi też światu nowy konflikt wojenny w Libii z udziałem ONZ.

 

Obecnie do Urana dołączyło Słońce i Lilith. Bedą podczas Pełni w opozycji do Księżyca w 29 st. Panny, ale Pełnia będzie jeszcze aktywna w pierwszych stopniach Wagi.

 

Czyli utworzy się Wielki Krzyż ze Światłami w opozycji i osią Węzłów Księżycowych.

 

Moim zdaniem to może mieć związek z relacjami ludzkimi oraz organizowaniem się. W taki "luźny zakres tematyczny" Wielkiego Krzyża wpisuje się udział organizacji ONZ w pomoc ludności cywilnej ale też pomoc ofiarom tsunami w Japonii.

Może także przejawić się ten układ trudnościami przy podjęciu decyzji na temat nowej pracy, zajęcia lub udziału w związku, organizacji.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2011-03-19, 15:30:31

Mi na szczescie nie doskwiera tak ta pelnia, bo nie dotyka newralgicznych punktow w moim horoskopie, ale jako neptuniczna osoba wyczuwam napiecie i chaos wszedzie, no, ale to moze byc skutek mojego Marsa na Saturnie w Rybach. Byc moze jak Mars przejdzie do Barana to polityka miedzynarodowa sie jakos określi i rozejdzie sie wszytsko po kosciach, bo wiadomo, że Baran to slomiany ogien.

Pzdr.

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
maszowa 2011-03-19, 21:53:21

Na ogół Pełnię Księżyca odczuwam (w różnym natężeniu) jako poczucie osamotnienia i tęsknoty za czymś nieokreślonym. Zamiast wtedy "wyjść do ludzi", sama szukam samotności, uciekam od towarzystwa, choćby we własny świat wewnętrzny.

Dziś było inaczej - po prostu nie miałam czasu na to, żeby się nad sobą roztkliwiać Oczko. Od samego rana byłam zajęta ... rozmowami.

Różne osoby zajmowały mnie  w różnym stopniu, ale  ogólnie można powiedzieć, że rozmowy dotyczyły tzw. stosunków miedzyludzkich.

W kulminacyjnym momencie, czyli dokładnie o 19:07 do mieszkania "wparował" mój tata ... bo koniecznie, ale to koniecznie musiał mi opowiedzieć, że "właśnie w wiadomościach podawali, że będzie taka rzadko spotykana pełnia".

Na tym się, oczywiście, moje "nadzwyczaj ważne" rozmowy nie zakończyły, bo następny zjawił się syn, który też coś musiał koniecznie mi opowiedzieć ...

I nawet nie zauważyłam, kiedy noc zapadła. Głosny smiech

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-03-21, 23:02:54

maszowa żółwik, też mam taki układ węzłów jak Ty:) waga/baran

niebawem napiszę o nich więcej, ten sam artykuł znalazłam w necie co Ty na ich temat - muszę powiedzieć że coś w tym jest i coś mi pozostało...

 

ja ogólnie lubię pełnię księzyca - sama nie wiem czemu, nie lubie tylko snow proroczych w te dni, bo się sprawdzaja, szczegolnie jak snia mi sie jakies symbole, do ktorych mam konkretne wytlumaczenie..

 

pełnia zawsze mnie moblizuje do różnych działań, w pełnie rzucilam palenie, zaczełam uprawiac nordic walking,

czasem przed pelnia lub w sama pelnie klocimy sie z mezem hehe tak szybko:)

nie wiem w czym ta pelnia miala byc wyjatkowa, ale u mnie przeszla raczej bez wiekszego echa...

 

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Marsjanka 2011-11-06, 14:31:36

zainteresowałam się węzłami księżycowymi w solariuszu, czy mógłby mi ktoś pomóc w interpretacji?

jaki one mają znaczenie w solariuszu i czy interpretuje się je razem z radixowymi???

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.