Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pozostałe wskaźniki horoskopu

Fridarie
Magnolka 2011-08-27, 22:51:55

Trafiłam na ten temat na forum Astrolabium.Czy ktoś cos  wie i może sie podzielić tą wiedzą co to takiego i z czym to sie je :)

Z tego co wyczytałam są to kilkuletnie okresy, w których podlegamy władzy jednej, głównej planety (brane są pod uwagę planety do Saturna włącznie oraz oba węzły), który dzieli sie na miniejsze podokresy gdzie odczuwamy wpływy planety głównej w powiązaniu z pozostałymi.Troche to zagmatwane ale najprościej sprawdzic w kalkulatorze jak to wyglada www.fridaria.com/calculator.php

Wynika z niego,że moja obecna fridaria to węzeł północny, następną będzie węzeł południowy-cięzki czas... wedle opisu na tej stronie.Podpowiecie cos w temacie? Pliss :)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Odpowiedzi
genny19 2011-08-27, 23:39:59

Fridarie to okresy planetarne

Horoskop dzienny 

I okres Slońce(10 lat),Wenus(8 lat)Merkury (13 lat),Księżyc( 9 lat),Saturn (11 lat), Jowisz (12 lat),Mars ( 7 lat Głowa Smoka 3 lata i Ogon Smoka 2 lata

Horoskop nocny

Księżyc(9lat),Saturn(11 lat),Jowisz(12 lat),Mars(7lat),Słońce (10 lat),Wenus(8 lat),Merkury(13 lat) oraz węzly księżycowe

" O tym jak interpretować poszczególne fridarie w kontekście horoskopu urodzeniowego,dokładnie opisuje Albumasar . Stwierdza on ,że to,czy fridaria ma szanse przejawić się pozytywnie czy negatywnie,zależy od term,ściślej mówiąc -od władcynaturalnych granic planety rządzonej danym okresem. Dla Albumasera ważna jest także relacja jaka zachodzi pomiędzy władca natalnego Ascendentu a planetą rządzonym danym okresem życia człowieka.Dalszych informacji mogą dostarczyć fridarie mniejsze wynikające z podziału danego okresu na 7 podokresów,którymi zawiaduja planety.Np fridaria Marsa dzieli się na 7 rocznych podokresów,gzie pierwszy rządzony jest przez Marsa,nastepny Slonce,pózniej Wenus itd zgodnie z porządkiem chaldejskim.W praktyce jednak rzadko odwolywano się do podokresów.

Odnośnie solariusza- 

Fridarie-  Położenie planetarnego władcy okresu w horoskopie natalnym oraz solarnym pokaże jak w danym roku będzie się manifestować ta podstawowa archeatypowa zasada danej fazy życia

1. Reguły Astrolgii Tradycyjnej  - Piotr Piotrowski

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2011-08-27, 23:55:39

Świetnie Genny ! Jesteś niezastąpiona. Ja od siebie dodam to, że ksiązka Piotra jest bardzo dobra, zdecydowanie najbardziej mi się podobała, a nie zapominajmy, że ma on już dość sporą bibliografię ("Od Dalajlamy do Leppera", "Planetoidy", "Astrologia a Jung", "Lilith" - cytuję z głowy te tytuły).

 

Tam jest wiele praktycznej informacji, oraz nieco luźniejszy język. Ja na to zwracam uwagę. Najlepsza pozycja od wielu lat, obok Frawleya.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Magnolka 2011-08-28, 00:12:54

Czyli rozumiem, że wiodące prym w poszczególnych okresach planety jakby nadaja ton naszemu życiu wedle swojego natalnego położenia w zodiaku i domu.Np. u mnie Saturn w 4 domu i w Byku w termie Wenus -czy to będzie zbieranie jakiś doświadczeń które mogą w jakiś sposób w przyszłości ograniczać i wpływac na moje poczucie własnej wartości.Takie niedowartościowanie swojej osoby-nie wiem czy dobrze rozumiem.I jak to sie ma do węzłów-ja mam wezeł pn w koniunkcji ze Słońcem-teraz mam fridarię węzła północnego-czy to jest czas kiedy mam szansę odnaleźć cel do którego powinnam zmierzać?

Ps.Dzieki za odzew :)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
genny19 2011-08-28, 00:44:22

Koniunkcja węzła ze Słońcem mówi o tym,że ważne jest osiągnięcie samoświadomości oraz o zdobycie wolności i niezależności.Przy węzle w domu 2 -musisz przetworzyć własne zdolności,talenty i dobre materialne.Teraz twoje Slonce jest w 5 domu,znak Wenus na ASC,węzeł na szczycie 5 i 6 domu oraz Wenus w 6 domu. Według mnie ważne jest ,żeby praca była dla ciebie przyjemnością. Służbą w pozytywnym wydaniu.Fridarią dla Ciebie jest teraz Słonce(40-49)

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Magnolka 2011-08-28, 01:05:33

Pisząc, że węzeł sugerowałam sie kalkuratorem-ten pokazuje węzły miedzy Marsem i Słońcem-ale to Słońce by pasowało nawet-opis słonecznej fridarii wspomina o czasie, w którym poszukuje się  głębszego sensu w życiu i szuka odpowiedzi na trudne pytania.I czasem spotyka sie na swojej drodze ludzi, którzy pomagają ten cel osiągnąć :)

Fridaria węzła pn.opisana jest jako szczęśliwy i bezproblemowy okres, w którym wszystko łatwo przychodzi a ludzie są pomocni -hmmm ja mam raczej pod górke ostatnio i raczej same kłody pod nogami...

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
genny19 2011-08-28, 01:15:59

Zobacz po reaktyfikacji horoskopu masz aspekty Słońca   kwinkus do  ASC i trygon do MC .Masz koniunkcję Słonca  i Wenus w radix. "Kłody trzeba odrzucić albo przejść po nich i dalej do przodu"Oczko

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Magnolka 2011-08-28, 01:41:15

I tak też robięGłosny smiech myślę, że mimo wszystko relokacja mi służy-może dlatego, że jakby nie było  odpadły problemy egzystencjalnej natury, a opozycja Jowisz-Saturn zmieniła priorytety-nie mam poczucia że jestem do czegoś nieodwracalnie uwiązana, ze coś mnie ogranicza i nie pozwala "wsiąść do pociągu byle jakiego"Oczko To co robie jest moim wyborem, z pełną świadomością moim i tylko moim-w granicach rozsądku oczywiście.

Doczytałam jeszcze coś-najważniejsze okresy w zyciu są zwiazane z fridarią znaku w którym znajdują się Słońce i Księżyc.Czyli np. u mnie Słońce jest w Rybach-najważniejszą jest fridaria Jowisza(władca) i Wenus(egzaltacja), księzyc mam w Strzelcu-znowu Jowisz.Jowiszowy okres mam juz za soba-przypadał na czas budowania rodziny i "cudu" narodzin :)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.