Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Pozostałe wskaźniki horoskopu

Plejady ; aspekty planet z Alcyone w horoskopie urodzeniowym
Jasmin 2012-10-16, 10:10:53

Witam,

 

w dziale Zagadki astrologiczne (wątek Zagadka nr 10) poruszony został temat Plejad. Pamiętam, że już o tym na Forum mówiliśmy na przykładzie "żywego" horoskopu, ale nie mogę znaleźć konkretnego wątku (Forum się rozrosło:), toteż uruchamiam ten, dla szybszego odnalezienia tego tematu w przyszłości.

 

Zapraszam do wymiany doświadczeń, szczególnie te osoby, które w swoim radix mają koniunkcję jakiejś planety z Plejadami.

 

Informacje poniżej podane pochodzą głównie z jednego z wykładu-lekcji z Leonem Zawadzkim. Może ktoś ma inne źródło. Chętnie się zapoznamy, toteż proszę śmiało.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Jasmin 2012-10-16, 11:04:21

Plejady

 

Mitologia:

Plejady lub Atlantydy były córkami Atlasa i Plejony. Sześć z nich było  widocznych, jedna zaś niewidoczna lub "stracona". Plejady były dziewicami, towarzyszącymi Dianie. Zostały przeniesione na niebiosa, aby uniknąć natarczywości Oriona. Według innej legendy, Plejady znalazły się na niebie, ponieważ postanowiły wspomóc swojego ojca Atlasa. Martwiły się bowiem, że Atlas znosi cierpienia, gdyż jego przekleństwem jest utrzymywanie całego sklepienia niebieskiego na swojej głowie i ramionach.

Plejady widoczne to: Alcyone, Maya, Elektra, Tajgeta, Kelajno, Steropa. Niewidoczną w Plejadach miała być Meropa, która jako jedyna poślubiła śmiertelnego Syzyfa i ze wstydu, że nie poślubiła boga, ukrywała swoją twarz.

 

Cytat z Księgi Hioba 38.w 31: ''Czy możesz związać pęk Plejad albo rozluźnić pasek Oriona ?''.

 

Alcyone:

Główną  gwiazdą Plejad, jest Alcyone i najczęściej ona reprezentuje całą grupę.

 

Alcyone - gwiazda o współrzędnych sferycznych:

Na rok 1950 - 29 stopień 17'48'' Byka

Na rok 2000 - 29 stopień 59'40'' Byka

Dzisiaj - 0 stopień 10' 49" Bliźniąt

 

Analogie astrologiczne:

 

Według Ptolemeusza, Plejady mają naturę Księżyca i Marsa, według Alwidasa mają naturę Księżyca, Marsa i Słońca w opozycji. Stąd opinie, że niektórzy urodzeni pod tą gwiazdą są złośliwi, ambitni, gwałtowni, optymistyczni i pokojowi.

 

Plejady (Alcyone) podkreślone w horoskopie urodzeniowym (szczególnie przez koniunkcję jakiejś planety z Alcyone lub przez posadowienie na osi) dają skłonność do miłości i wina, impulsywną naturę, która wyzwala się w ochocie do zabawy. Człowiek jest wesoły ale i zgryźliwy, złośliwy, prowokacyjny, dla uciechy gotów zrobić z siebie lub z innych teatralne widowisko. Wyraźna dbałość o strój, ozdoby, jak również o włosy, co przejawia się czasem noszeniem peruki, kapelusza /np. kardynalskiego/, korony lub tiary. U mężczyzn przejawia się to wstydliwością, zniewieścieniem, zbytnią dbałością o wygląd.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Anma 2012-10-16, 14:24:21

Wlasnie sie mialam pytac Jasmin, z jakiego zrodla pochodzi 'wino i zabawa' ;-)... nie mam nic w koniunckji z Plejadami i gwiazda Alcyone, ani zadnych obserwacji na ten temat, ale Vivian Robson podaje inna interpretacje, nie mam pod reka, nie pamietam. Bede w domu to sprawdze. To, ze wg. Ptolomeusza nature Ksiezyca i Marsa to tak, pamietam.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-09-10
Anma 2012-10-17, 00:09:37

Wpływ gwiazdy Alcyone za Robson " Natury Marsa i Księżyca. Powoduje miłość, sławę, "blindness from fevers",ospę, i wypadki twarzy. (moje wolne tłumaczenie).Same Plejady daja wiele podróży, sukcesów w rolnictwie i poprzez "aktywną inteligencję"..itd...z Merkurym Plejady w koniunckji: "wiele rozczarowań, strat dobytku, dużo w z powodu spraw sądowych(napisano legal, ale chyba tak należy przetłumaczyć, chyba, że należy powiedzieć z powodu spraw prawnych),porażka, kłopoty poprzez dzieci.Gwiazdy stałe bierzemy pod uwagę tylko koniunkcję, orb 1 stopień.Nigdzie nie widzę w opisie wina itd, a Robson podaje wpływ gwiazd w koniunkcji z innymi planetami też.. pewnie p. Zawadzki ma inne obserwacje.

 

Dodajmy, że gwiazda Alcyone jest jedna z Plejad. A zagadka ma tę gwiazdę w koniunkcji z Merkurym.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-09-10
Jasmin 2012-10-18, 10:08:08

Witam,

 

dzięki Anmo za informacje.

Rob Tillet podaje, że Alcyone ma naturę Księżyca/Jowisza/ Marsa. To pasowałoby (z uwagi na Jowisza) do sławy, honorów, prawa, zabawy, festynu - jak i do winaUsmieszek. Autor podaje, iż gwiazda jest niefortunna. To samo podkreśla L.Zawadzki. Ale wiele zależy od aspektów i całości horoskopu - moim zdaniem.

 

pozdrawiam:)

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Eliza 2012-10-18, 23:25:13

Witam

 

hmm u mnie Alcyone jest w +/_ 1 stopniowej koniunkcji ze Słońcem.

Wino lubię Buziaczek.

Słońce jest w trygonie do Jowisza.

...niefortunna może więc nie będzie...

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2011-09-11
Jasmin 2012-10-20, 09:26:15

Elizo, napisz proszę trochę więcej o tej koniunkcji Słońca z Alcyone. Twoje obserwacje mogą nam pomóc.

 

Plejady ze Słońcem w X domu  zapowiadają "cesarza, głównodowodzącego armią, pułkownika jazdy" Usmieszek.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2012-10-20, 20:22:27

Mój dziadek miał Wenus w koniunkcji z Alcyone. Uwielbiał spraszać do domu gości, swego czasu jego dom był miejscem spotkań i zabaw szerokiego grona znajomych- grał dla nich, wspólnie śpiewali i bawili się do późnej nocy. Alkohol  też był jak to na takich biesiadach- wódka i wino przede wszystkim. Peruki nie nosił a miał łysinę- wyłysiał podobno bardzo wcześnie.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-10-21, 21:41:52

Znalazłam w swojej bazie dawnego kolegę ojca, który ma w takim położeniu natalny Księżyc - faktycznie pasuje do niego "skłonność do miłości i wina". Miał trzy legalne żony, kilkoro dzieci, kilka kochanek i mimo dużych pieniędzy skończył samotny w przytułku.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Eliza 2012-10-22, 12:59:45

To ja najwyżej jestem głównodowodzącym i jedynym dowodzącym w domu. Cierpię na brak miłości, rozpamiętuję byłe małżeństwo a smutki topię w winie :( Lubię towarzystwo i równoczesnie lubię samotność, choć teraz wychodzi mi to już uszami. Nawet pracę mam w odosobnieniu, co powoduje, że zaczynam stronić od ludzi, bo czuję się wśród nich jak zdziczały odludek...

Obym nie skończyła samotnie w przytułku :( eh

 

Jaśmin, nie wiem czy moje obserwacje pomogą, bo jak widać wyżej.... Płacz

Niemniej jednak, uczciwie powiem, że mogę zaobserwować w sobie duży potencjał ogółem; zdobyłam uznanie i szacunek w pracy, cieszę się dobrym autorytetem u moich dzieci, znajomi uważają, że jestem niezwykle silna i odważna. Niestety pomimo wielu "sukcesów" jakie osiągnęłam, ciągle mam poczucie braku własnej wartości jako kobieta. Zapadam się w sobie i odradzam. I tak ciagle.

W czasie odrodzenia uwielbiam przyjmować gości i podawać przepyszne potrawy z czerwonym winem włącznie, z muzyką i świecami, po królewsku Niewinny,Aniołek, po cesarsku?

"Cysorz to mo klawe życie" ... i ja mam klawe życie, pomimo niedoborów, jest klawo, a niedobory z czasem się uzupełni Uśmiech

Tematów: 2
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2011-09-11
Jasmin 2012-10-22, 14:04:14

Wasze uwagi i konkretne przykłady pomogą , jestem tego pewna (to w odpowiedzi na wahania Elizy).

 

Uruchamiając ten temat chodziło mi o pokazanie, jak mogą korelować ze sobą analogie astrologiczne znane z tradycji astrologicznej z analogiami współczesnymi. Życie się zmieniło, nikt nie ma szans na zostanie "cesarzową", za to koniunkcja Alcyone ze Słońcem w X domu zapowiada np. zarządzanie firmą, jak to u Elizy się przejawia. Na tym polega rozwój astrologii, że do tradycji dodajemy nowe, bardziej adekwatne do rzeczywistości, analogie astrologiczne, nie wykluczając tych, zaobserwowanych przez starszych kolegów czy mistrzów astrologii tradycyjnej.

 

Znalazłam wątek, gdzie wspomniałam o ww. korelacji:

http://www.sollunari.pl/forum,3,130

 

W tym wątku:

http://www.sollunari.pl/forum,1,126">http://www.sollunari.pl/forum,1,126

 

obie osoby miały sygnifikatory w koniunkcji z Alcyone.

Uległy te osoby wypadkowi  a dziewczyna cierpiała na chorobę oczu, mając Jowisza w koniunkcji z Alcyone (wypadki i zagrożenia dla wzroku to analogie Alcyone).

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.