Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Horoskopy znanych osób

Jarosław Kaczyński
genny19 2016-03-03, 14:53:21

Jarosław Kaczyński jest obecny na scenie politycznej Polski od 27 lat. W tym czasie udało mu się doprawdzić do wygrania wyborów prezydenckich przez  Lecha Wałęsę,Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę.Nie będę wykreślała horoskopu gdyż istnieje kilka wersji horoskopu dostępnych na strone Sollunari ,Bazy Horoskow PTA czy na stronie Astrotranslatio.Po raz pierwszy Polska poznała  Jarosława i Lecha  Kaczyńskich 12 listopada 1962 roku  gdy odbyła się premiera filmu \"O dwóch takich co ukradli Księżyc\" .

rn

Na niebie mieliśmy wtedy koniunkcję Słonca z Wenus  a progresywny Księżyc J.Kaczyńskiego znajdował się w 13,41 st Panny.

rn

Po ukonczeniu studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego podjął pracę w Instytucie Poliyki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego przy ministerstwie .

rn

Gdy w czerwcu 1976 roku rozpoczeły się strajki w Radomiu i Ursusie jeździł tam na procesy robotników.Po obronie bracy doktorskiej 2 grudnia 1976 roku zgłosił się do Józefa Jana Lipskiego współzałozyciela KOR proponując swoją pomoc. 

rn

Czerwiec 1976 roku to czas gdy progresywna Wenus była w koniunkcji z Plutonem w Lwie. Widadomo ,że Plutona kojarzymy z polityką ,podziemiem.Po strajkach sierpniowych pracował w Regionie Mazowsze ale nie został internowany w stanie wojennym.

rn

W 1982 był jednym z założycieli Komiteru Helsińskiego w Polsce.Poczatek obrad \"Okrągłego Stołu\" 6 lutego 1989 roku o godz 14 ;23.(1) a wcześniej spotkanie w Magdalernce to okres gdy  bracia Kaczyńscy są już obecnie na stałe w polskiej polityce.

rn

W horoskopie Jarosława mamy progresywny Księżyc w 28,39 Lwa a progresywna Wenus  w koniunkcji z Saturnem  w 1,12 st Panny. 

rn

4 czerwca 1989 roku Jarosław Kaczyński uzyskał mandanat  senatora _progresywny Księżyc w 3,12 st Panny

rn

  Po wyborach czerwcowych gdy dotychczasowi doradcy L.Wałęsy zajęci byli tworzeniem nowego rządu bracia Lech i Jarosław Kaczyński zaczeli odgrywać coraz większa rolę u boku L.Wałęsy.Zaczeło się od tygodnika Solidarność ,którym kierowała  Tadeusz Mazowiecki do czasu objęcia urzęu premiera.Odchodząc, przekazał stanowisko swojemu zastępcy Janowi Dworakowi,którego  nie zaakceptował  jednak  Lech Wałęsa. Zaraz po wygłoszeniu w Sejmie exposé  12 września 1989 roku,premier Mazowiecki dowiedział się, że Wałęsa mianował nowym redaktorem naczelnym swojego doradcę - senatora Jarosława Kaczyńskiego. To właśnie wtedy zaczęła się w Solidarności „wojna na górze\".\"20 września 1989 roku Jarosław Kaczyński spotkał się z zespołem redakcyjnym i wyjaśnił dziennikarzom, że rodzą się trzy ośrodki władzy: związek Solidarność, Obywatelski Klub Parlamentarny i rząd. Związek musi mieć jakieś pismo i nie może sobie pozwolić na utratę „Tygodnika Solidarność\". Stąd właśnie jego nominacja.Jarosław Kaczyński był naczelnym, który nie planował swojej gazety, nie zlecał tekstów i ich nie redagował. Nie pisał ani wstępniaków, ani komentarzy i nie przeprowadzał wywiadów. Przez całą swoją karierę naczelnego napisał kilka zaledwie tekstów. Pierwszy w numerze z 20 października 1989, kiedy zaczynał kierować pismem. Wyjaśniał czytelnikom, że musi rozpocząć pracę z nowymi ludźmi, bo ci związani z Tadeuszem Mazowieckim odmówili z nim współpracy.\"(2) Jedną z osób ,, który do „Tygodnika\" przyszedł za czasów Mazowieckiego i jako jeden z nielicznych nie odszedł z resztą załogi,był Maciej Zalewski. Został jego zastępcą. - „Towarzystwo\" nie było w stanie tego wybaczyć. Bo to był wybór polityczny. Wokół panowała niechęć i ostracyzm, a my przyłączaliśmy się do oddziału bojowego. Był to akces do środowiska, które popiera Wałęsę i nie akceptuje Okrągłego Stołu. Było jasne, że z tego środowiska powstanie ruch polityczny. Bo Porozumienie Centrum zostało wymyślone w „Tygodniku Solidarność\", gdy kierował nim Jarosław Kaczyński.(2) 

rn

12 maja 1990 roku na konferencji prasowej , Jarosław Kaczyński ogłosił powstanie partii Porozumienia Centrum,Trzy  głowne cele to:-przyśpieszenie przemian w Polsce, dekomunizacja ,szybkie wprowadzenie kapitalizmu. Według twórców partii, rząd Tadeusza Mazowieckiego opóźniał transformację kraju.Jak widać Jarosław Kaczyński lubi działać szybko nie tylko teraz .

rn

 Co w horoskopie na to wskazuje ? Czy to że Słonce jest w dwadzie Barana a Księżyc w dwadzie Skorpiona a więc obie planety pod władzą Marsa w Bliźniętach w koniunkcji z Merkurym . Wenus w horoskopach obu partii jakie zakładał prezes miały Wenus w znaku Barana(powstanie PIS 22 marzec 2001 ). 

rn

Jednym z głównych celów Porozumienia  Centrum  było popieranie L.Wałęsy w wyborach prezydenckich. 12 maja 1990 r Słońce znajdowało się w 21,25 st Byka w koniunkcji z MC horoskopu L Wałęsy (horoskop z godz 3:30.)Cel został osiągnięty i L.Wałęsa został prezydentem Jarosław Kaczyński został szefem Kancelarii Prezydenta  a ludzie z PC weszli do jego kancelarii.Nie udało się tylko J.Kaczyńskiemu stworzenie silnej formacji centroprawicowej  przez powiązanie PC z \"Solidarnościa\" bo Lech Kaczyński przegrał wybory  na przewodniczącego związku z M.Krzaklewskim   (23 luty 1991r).

rn

Na działaność partyjną potrzebne były pieniądze.Spółka Telegraf została założona we wrześniu 1990 r. przez trzech działaczy PC Jarosława Kaczyńskiego, Mariana Parchowskiego i Macieja Zalewskiego i miała zajmować się \"wszelką działalnością wydawniczą, a w szczególności wydawaniem pisma Telegraf oraz inną działalnością handlową, produkcyjną i usługową\". W rzeczywistości, do wydania pisma nigdy nie doszło, a działalność spółki polegała na handlu napojami, obuwiem sportowym i papierosami.Kapitał spółki wzrósł ponad osiemdziesięciokrotnie, do kwoty blisko 2 milionów dolarów. Pieniądze te pochodziły od firm należących do skarbu państwa. Państwowy wówczas Bank Przemysłowo - Handlowy wspomógł spółkę „Telegraf\" 11 miliardami starych złotych, natomiast państwowy Budimex wykupił w spółce udziały za okrągłą sumkę 9 miliardów złotych. „Telegraf\" wziął jeszcze 15 miliardów kredytu z państwowego wówczas Kredyt Banku . Telegraf powiązany tez był z funadacją prasową Solidarność  założoną 15 marca 1990 roku.   W maju 1991 na życzenie J.Kaczyńskiego  fundacja nabyła Express Wieczorny,zakłady graficzne w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej i ul. Srebrnej oraz siedzibę Ekspresu Wieczornego w centrum Warszawy. Za całość fundacja płaci 4.200.000 PLN (42 mld ówczesnych starych złotych) pochodzących głównie z państwowego banku BPH, który dofinansowywuje fundacje (wraz z spółką Telegraf). Równocześnie fundacja podnajmuje biura (wynajmowane od gminy) bankowi BPH. Różnica czynszów będąca przychodem fundacji wynosi miesięcznie około 16.800 PLN. Bank opłaca czynsz za 12 lat z góry.

rn

10 września 1991 r.  Fundacja, łamiąc własny status, udziela pożyczki Porozumieniu Centrum w wysokości 800.000 PLN (8 mld starych złotych).

rn

4 października 1991 r. Sejm przyjmuje ustawę dotyczącą budownictwa mieszkaniowego, w myśl przepisów której fundacja uzyskuje prawo do dzierżawy wieczystej budynków przy al. Jerozolimskich, ul. Nowogrodzkiej, Srebrnej i Ordona. Ustawa przygotowana została w Ministerstwie Budownictwa, kierowanym przez ówczesnego wiceprezesa Porozumienia Centrum Adama Glapińskiego.Porozumienie Centrum powiązane jest też z aferą  ART B. Maciej Zalewski ostrzegł właścieli spółki o grożącym im aresztowaniu dzięki czemu uciekli z kraju. Jego sprawa ciągneła się do 2005 roku ,bo wtedy rozpoczał odsiadywanie kary i po odbyciu  kary 1 roku i 3 miesięcy został przedterminowo zwoniony 4 lipca 2006.

rn

Nie wiadomo co było przyczyną odejścia J.Kaczyńskiego z kancelarii prezydenta Wałęsy .Czy konflikt między nim a M.Wachowskim,czy opisywanie afer telegrafu i ART B w prasie. 31 października 1991 roku. Wenus w 21 stopniu Panny w opozycji do Księżyca ,tranzyt zachodzącego węzła przez natalną Wenus grożcą rostaniami i seperacją oraz tranzyt Saturna przez natalnego Jowisza  . w horoskopie te dwie planety tworzą kwinkus, o którym  K.Konaszewska Rymarkiewicz pisze \"że to aspekt mający związek ze znakiem Skorpiona i czesto przynosi  budowanie czesto przynosi  budowanie czegoś nowego po zniszczeniu starych struktur.Wymusza uporządkownie starych spraw przed rozpoczęciem nowych.

rn

27 października 1991 roku odbyły się pierwsze wolne wybory parlamentarne. W sejmie znalazło się 23 partii i ugrupowań. Wobec wyrażnego zwyciężycy wyborów parlamentarnych pierwszy ruch należał do prezydenta  przy desygnowaniu osoby Premiera  . L. Wałęsa sam chciał zostać premierem ale nie zyskał akceptacji.Proponowany był K.Bielecki ,B.Geremek ale J.Kaczyński widział na tym stanowisku J.Olszewskiego.\"Kapitulację Geremka poprzedziła awantura w Belwederze między Wałęsą a J.Kaczyńskim.który odegrał istotną rolę w sparaliżowaniu misji reprezentata UD.Doszło do tego 12 listopada 1991 roku,w trakcie spotkania przedstawicieli UD,KLD i PC,gdy Kaczyński zdecydowanie odmówił poparcia swojej partii dla Geremka,argumentując ,ze stworzył by on kolejny rząd kontynuacji a nie przełomu. Jak wspomina uczesniczący w spotkanu Kuroń ,dekomunizacyjne wypowiedzi bardzo rozwścieczyły prezydenta,który zaczął rugać reprezentaów PC: \"Przecież to wy doprowadziliście do tego,że leciałem z siekierą na swoich najbliższych przyjaciół!Rozpoczełęm wojnę na górze a nie miałem racji! to ty obiecywałeś dekomunizację! Ty obiecywałes przyśpieszenie! Ja głupi uwierzyłem w to wszystko! Naobiecywałem ludziom i co?Mam się teraz powiesić,bo nie dotrzymałem? (...)  Kaczyński przerwał mu-wspomina dalej Kuroń-coś krzyczał ale nie zrozumiałem co.Również krzycząc ,prezydent odpowiedział : zajmie się toba prokurator!< Kaczyński wstał,podszedł do drzwi otwierając je,rzucił za siebie>Jeszcze zobaczymy ,kim się zajmie!\' W ten sposób dokonał sie ostateczny rozłam między Wałęsą a Kaczyńskim\" str 187,188 (3)Kaczyński dopiął swego bo jego kandytat W.Olszewski  został zaprzysiężony 23 grudnia 1991 roku. Zabrakło w tym rządzie L.Balcerowicza a to był głowny cel Olszewskiego jak i Kaczyńskiego. 4 czerwca 1992 r o godz 10,00 Antoni Maciarewicz przedstawił tzw listę Maciwrewicza co było związane z upadkiem Rządu Olszewskiego 5 czerwiec 1992 ok godz 0,30-0;45 . Spór wewnetrzy w PC narastający w okresie istnienia rządu Olszewskiego ujawnił sie w pełni z chwil ą jego upadku .  Odeszli z PC zwolenicy Olszewskiego .Po niepowodzeniu powołania Rządu Pawlaka 11 lipca 1992 powstał rząd Hanny SuchockiejJ.Kaczynski nie przyjął propozycji w rządzie H.Suchockiej tak jak i nie przyjął propozycji bycia premierm w 1990 roku. Ciekawa z  czego wynika ta niechęć ? Lepiej jest krytykować,niż być krytykowanym. 29 stycznia 1993 roku odbył się organizowany przez PC marsz na Belweder. Dla mnie to był straszny widok gdy palano  kukły L.Wałęsy . 

rn

28 maja 1993 roku rząd Hanny Suchockiej nie otrzymał votum zaufania i 29 maja 1993 prezydent Lech Wałęsa w wyniku uchwalenia wotum nieufności bez jednoczesnego dokonania wyboru nowego premiera przez Sejm, skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień (na podstawie Małej Konstytucji), nie przyjął dymisji rządu Hanny Suchockiej i rozwiązał parlament.W horoskopie J.Kaczyńskiego  tranzytujący Księzyc w Pannie w opozycji do Księżyca w Rybach ale chyba ważniejszy była opozycja  tr Saturna w Rybach do  natalnego Saturna.Jak widać nie był to czas zbierania żniw.Progresywny Księżyc przeszedł  do  znaku SkorpionaNa nowe wybory potrzebne były pieniądze.W czerwcu 1993 ówczesny prezes fundacji Sławomir Siwek i ówczesny szef Biura Organizacyjnego PC Przemysław Gosiewski oświadczają, że w lipcu 1991 r. fundacja i Porozumienie Centrum zawarły ustną umowę, która gwarantuje PC prawo wskazania kandydata na redaktora naczelnego \"Expressu Wieczornego\" i określania linii programowej gazety.W lipcu 1993 r. fundacja Solidarność sprzedaje \"Express Wieczorny\" szwajcarskiej spółce Marquard. Wcześniej przekazane Porozumieniu Centrum prawo mianowania redaktora naczelnego zostaje wycenione w ramach tej transakcji na 910.000 PLN (9,1 miliarda starych złotych).19 lipca 1993 r. Rada Fundacji pod przewodnictwem Jarosława Kaczyńskiego przyjmuje uchwałę stwierdzającą, że Porozumienie Centrum oddało pożyczkę z procentami.W 1993 prokurator przedstawił Kaczyńskiemu, Czabańskiemu i Siwkowi zarzuty nielegalnego finansowania PC przez Fundację. Sprawa za względów formalnych została umorzona w 2000. 19 września 1993 roku odbyły się wybory do sejmu i PC nie przekroczyło progu wyborczego .Hasło wyborcze brzmiało \"Bóg nam dał numer 1;Polsko! Czas na zmiany\". Polska  miała wtedy dość zawalczającej się prawicy i dokonała zmiany wybierając partie lewicowe. 

rn

Po wyborach 1993 roku Jarosław Kaczyński na pełną kadencję parlamentu zniknął z bieżącej polityki, pozostając prezesem PC. O progresywnym Księżycu w Skorpoinie tak pisze K.Konaszewska tak pisze w ksiązce \"księżyc naszym codziennym doradcą;\"Silna potrzeba ukończenia tego ,co się uprzednio zaczeło lub ma się ponownie przeprowdzić sprawy,których się nie udało załatwić poprzednio\"Jarosław Kaczyński pragnął zjednoczyc polską prawicę.Już w październiku 1993 roku podjął jako pierwszy polityk na prawicy - akcję zjednoczeniową. Zaczął od rozmów z ugrupowaniami wchodzącymi w skład PC-ZP, tworząc tzw. Sekretariat, później nazwany Sekretariatem Ugrupowań Centroprawicowych. 9 maja 1994 roku - ogłoszono wówczas powołanie Przymierza dla Polski (PdP),które zaczeło się rozpadać już jesienią tego samego roku przez konflikt Kaczyńskiego z SzeremietewmW 1995 roku powstała spółka Srebrna o kapitale 5564 tys. zł. Głównym udziałowcem jest FPS, a mniejszościowymi Barbara Czabańska (żona Krzysztofa Czabańskiego) i Jarosław Kaczyński, którzy wnieśli po 2 tys. zł. Co ciekawe - Kaczyński w oświadczeniu majątkowym składanym w Sejmie od roku 2001 (wcześniejszych nie ma) nie podaje, że jest udziałowcem Srebrnej. Być może udziały sprzedał lub odstąpił.W czerwcu 1996 roku PC podpisało wraz z innymi deklarację o utworzeniu Akcji wyborczej \"Solidarność\" skupionej wokół związku Solidarność. Jarosław Kaczyński był orędownikiem natychmiastowego przekształcenia AWS w partię polityczną. Władze koalicji zdecydowały się jednak na inny wariant. Tuż przed wyborami parlamentarnymi w 1997 Kaczyński - wiceprezes ugrupowania - w skutek sporów z innymi liderami formacji, odszedł z AWS. Zdecydował się na start w wyborach do Sejmu z list Ruchu Odbudowy Polski - partii założonej przez Jana Olszewskiego.W tym czasie J.Kaczyński miał opozycję progresywnego Księżyca w Strzelcu do Słońca w Bliźniętach a w dniu wyborów 21 września 1997 roku progresywny Księżc znalazł się w znaku Koziorożca.Jarosław Kaczyński powrócił na ławy sejmowe.Nie udało mu się doprowdzić do wspólpracy PC z partią Olszewskiego i na skutek rozdzwięków w PC 30 grudnia 1997 ustąpił  z funkcji szefa partii. W latach 1998-1999 Jarosław Kaczyński znajdował się poza partią, a w październiku 1999 został honorowym prezesem PC.12 czerwca 2000 roku L.Kaczyński  został ministrem sprawiedliwości w  rządzie J.Buzka. Popularność jaką zdobył skłoniła braci do utworzenia nowej parti \"Prawo i Sprawiedliwość\". Po utworzeniu PIS  większość działaczy PC przeszła do nowej partii. Partia została wyrejsrtrowana 25 IX września 2002 roku ale postępowanie likidacyjne zakończyło się już za władzy PIS 9 sierpnia 2007 a 25 pażdziernika 2007 r W.Jasiński umorzył 700 tys długu PC. Rok 2005 był to rok wygranych wyborów sejmowych oraz prezydenckich przez PIS. 17 kwietnia 2005 roku umiera Rajmund Kaczyński,ojciec braci Kaczyńskich.Niewiele osób z PIS wiedziało o pogrzebie .25 września 2005 roku w dniu wyborów progresywny Księżyc znajdował się w 10 st Barana. Ciekawe,że w 2015 roku w horoskopie rocznego obrotu świata ,Księżyc znajduje się 7,44 st Barana w koniunkcji z Lilith J.Kaczyńskiego a 25 pażdziernika  o godz 20 Księżyc znajdował się w 7,54 st Barana.W tym roku w horoskopie rocznego obrotu świata Księżyc znajduje się w 23,17 st Lwa w koniunkcji z progresywnym Księżycem w Lwie J.Kaczyńskiego a w 2017 koniunkcja Księżyca z Saturnem w 27,29 st Strzelca w opozycji do Sło ńca w Bliźniętach.Początek lipca 2007 roku gdy rozpocząła się afera z A. Lepperem progresywny Księżyc przeszedł do  znaku Byka,a w dniu rozwiązania sejmu  tranzytujący Saturn  dokonał swojego II obrotu.\"Jest to czas w którym osoba świadomie lub nieświadomie dokona \"czystki\",odrzucjaąc to co zbędne ,przygotowując się do nowych zadań\"Mamy to okazję teraz sprawdzić przy obecnej kwadraturze Saturna z znaku Strzelca.Ale konsekwencje jego działań ponosić będą inni. W wywiadzie z Teresą Torańska J\'Kaczyński powiedział  (...) Ja najbardziej chciałbym być szefem, silnej, bardzo wpływowej, współtworzącej albo tworzącej rząd partii.\" \"Ja bym chciał być emerytowanym zbawcą narodu.\"  Szefem silnej partii został a wiele osób zwłasza w PiS uważa go za zbawcę.

rn

 

rn

1.Baza horoskopów PTA

rn

2.Jarosław Kaczyński był redaktorem naczelnym

rn

3. Historia Polityczna Polski 1989-2012 Antoni Dudek

rn

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
starybosman 2016-03-08, 13:48:23

Horoskop pokazuje tendencje do samodzielności, niezależności, narzucania swej woli innym, przywiązania do własnych reguł moralno-etycznych,  wiarę w skuteczność podejmowanych decyzji,chęć rywalizacji i pewność siebie. Tu nie ma mowy o kompromisach, uleganiu komuś, za to jest waleczność, siła przebicia i obrona  swoich poglądów jako jedynych i niepodważalnych  przez nikogo. To wszystko dojrzewa powoli, ukryte przed światem zewnętrznym, w pełnej dyscyplinie, w zaciszu domowym, gdzie wszystko  jest rozpatrywane z każdej strony i pod każdym względem. Widać to na podstawie planet położonych między MC a DSC oraz  znajdujących się pod horyzontem ( ASC/DSC). Zważmy, że nie widać to gwałtowności, nieopanowania, co daje asumpt do stwierdzenie, że mamy osobnika, którego określa się potocznie mianem - przebiegły .

 

ASC w Byku informuje o skuteczności, przedsiębiorczości, opanowaniu, cierpliwości, i ogromnym uporze. Wenus w Raku to przede wszystkim bezpieczeństwo własne i swoiste rozumienie pojęcia -  lojalność . Jednak nie sposób zapomnieć, że dwada Marsa i natalnego ascendentu znajduje się w znaku Lwa, w koniunkcji z natalnym Plutonem, w 4 domu, stąd nieustępliwość , zaangażowanie i chęć błyszczenia.  Natalny Księżyc w znaku Ryb, zawsze związanych z religią, a na dodatek dwadowy Księżyc w idealnej koniunkcji z descendentem w Skorpionie, gdzie Księżyc upadły. Uran w 3 domu to klasyczny dowód na niespodziewane zmiany sojuszników, czego dowody mamy,choćby przez analizę zdarzeń zaprezentowanych  przez Genny. Saturn w ziemskiej Pannie czuje się wyjątkowo dobrze, podkreślając wysiłek skierowany na bezwzględne opanowanie świata materii.

 

W żywiołach widoczny jest brak ognia, co może bardzo mylić. przecież w znakach ognistych posadowiony jest dwadasamsowe Słońce ( 17,01 Barana), Wenus ( 4,56 Strzelca) Mars ( 7,52 Lwa) i ASC ( 13,31 Lwa). W jakościach  prym wiedzie  zmienna, co też ma swoją wymowę astrologiczną. Warto też zwrócić baczniejszą uwagę na gwiazdy stałe, a mianowicie Altair z Jowiszem, Wegę z MC, Syriusza z Wenus, Aldebrana z Merkurym, Gwiazdę Polarną ze Słońcem oraz Algorab z Neptunem.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2016-03-09, 21:54:57

 

Księżyc w Rybach dobrze opisuje Wojciech Jóźwiak w książce "Astrologia Samopoznania"

" Mają silna potrzebę opiekowania  się innymi ,zajmowania się kimś i potrzebę  bycia potrzebnym komuś"

"W  sytuacji regresji buntują się ,skupiają wokół siebie innych niezadwolonych ,sieją ferment-ale jeśli istnieje prosta możliwość wyjścia,to takiej otwartej bramy nie zauważaja" str113.

Hasłem jakie proponuje dla Księżyca w Rybach jest "niezręczność" Jednak sam autor pisze ,że słowo "niezręczność" brzmi jednak dość niezręcznie.

"Jest to jednak uporczywa nieadekwatność,rozmijanie się z tym ,co być powinno,takie "wszystko na opak" Jako dziecko czytałem powieśćH.Ożogowskiej pod tytulem Chłopak na opak- to była historia chłopca ,który miał dobre chęci,dobrze chciał ,ale wciąż mu źle wychodziło.Nie potrafił się wstrzelić w to co być powinno" str 135

"Drugie przysłowie które się tu stosuje to : "co w sercu to na języku" str 136

 I jeszcze Mars w Bliźniętach wg W.Jóźwiaka.

"Wpływ Bliźniat poprzez Marsa przejawia się jako lgnięcie do gromadnych sytuacji,w których wyzwalają się marsowe emocje i zachowania,a więc kibicowanie,zespołowe gry,wszelkie społeczne zabawy w których "my jesteśmy lepsi a oni gorsi". Z negatywnch cech Mars w Bliźniętach sprzyja popadaniu we wzburzenie,podniecenie i histerie.Można też taką pozycję Marsa podejrzewać o kłótliwość,najeżanie się ,agresywną gadatliwośc,pieniactwo" str 163

A Wenus w 12,54 st Raka w punkcie siemiokrotnym ognistym  12,51 Raka

"Nadwrażliwiec-zapalczywiec"Ludzie mając y tu coś ważnego są kapryśni,nadpobudliwi,przesadnie reagujący" str 172

 

Saturn jako władca MC w domu V dobrze pokazuje  uwielbienie do gry politycznej J.Kaczyńskiego,oraz zainteresowanie sprawami dzieci. Za  czasów pierwszych rządów PIS dostaliśmy odpis od podatku na dziecko  a obecnie świadczenie "500+". Utrata stanowiska wiąże się także z prebywaniem Saturna w Panie i Rybach.

 

W horoskopie  na godz 2,00 midipunkt Słońce /Księżyc w 8,34 st Byka wypada w koniunkcji a ascendentem a punkt szcęścia w 134,18 st Lwa w koniunkcji z Plutonem. Tam znajdowało sie progresywne Słońce gdy był zakladany PIS.

Słońce jest midipunktem Wenus i Merkurego oraz Plutona i ascendentu.

Pani Monika Dykier na stronie Astrotranslato reaktyfikowała horoskop J.Kaczyńskiego na godz 1,54 ascendent wypada wtedy w 5,37 Byka a obecnie progresywny Mars 20,45  jest w koniunkcji z ascendentem 20,49 i w koniunkcji z midipunktem Słońce/Pluton 20,35 Raka.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
sammy 2016-03-17, 14:38:32

Ja mam tylko jedno pytanie, jak długo będzie trwał ten chaos?

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
genny19 2016-03-18, 15:44:10

Niedługo mamy ingres Słońca w znak Barana. Ascendent ingresu wypada w 22,56  st Ryb a Księżyc J Kaczyńskiego jest z nim w koniunkcji i znajduje się w domu XII. IC ingresu znajduje się w 27,22 st Bliżniąt w koniunkcji z Słońcem J.K a progreswny Księżyc  w Lwie w koniunkcji z Księżycem ingresu.

Obecnie  zachodzący węzeł południowy tranzytuje Księżyc w Rybach  co powoduje trudności w akceptowaniu ogólnie przyjętych norm postępowania a pogłębia to jeszcze tranzyt Lilith przez zachodzący węzeł południowy  w Wadze. 

We wrześniu tego roku będzie miał miejsce nów progresywny w horoskopie J. Kaczyńskiego w koniunkcji z Saturnem. Co przyniesie zobaczymy. 

W lisopadzie tego roku będzie miał także nów progresywny  w horoskopie Polski  w  6,35 st Wodnika w koniunkcji z Wenus.

Syzygia horoskopu Polski czyli nów przedurodzeniowy znajduje się w Koziorożcu w koniunkcji z Uranem. Może stąd wynikają niespodzianki w głosowaniach do Sejmu czy w wyborach prezydenckich np głosowanie na Stana Tymińskiego, sukces Palikota,Nowoczesnej,Kukiza.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2016-03-19, 09:36:30

Ingres Słońca w znak Barana.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2016-03-19, 09:42:46

Porównawczy z horoskopem J. Kaczyńskiego

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2016-03-19, 17:02:15

Jak długo będzie trwał chaos? To pytanie złożone, ale spróbuję je sformułować w paru punktach:

1) Po pierwsze, spora część chaosu jest skutkiem takiego, a nie innego przekazu medialnego. Sądzę, że media dobrze czynią, dając informacje. Ale źle czynią, przejaskrawiając je. Podobnie jak część polityków, która poważyła się na porównanie obecnego okresu do ... Stanu Wojennego. Część moich znajomych dostała paranoicznego strachu, zamieszcza jakieś informacje sprzed paru lat, albo fotomontaże, ze sporą dawką przekazu \"wina PiSu\", \"wina PiSu\", itd. Jeśli więc obawy są w jakiejś mierze słuszne, to rozdmuchanie ich jest już nieprzyzwoite. Włącznie z tym, że większość \"zachodnich mediów\" w dużej mierze również jest związana z dziennikarzami, którzy murem stali za istniejącym układem politycznym, który z krótkimi przerwami w 1993 i 2005-2007, gwarantował pewną stabilizację. Ale czy był dobry? To już inne pytanie.

2) Dwa - każda prognoza astrologiczna powinna sobie odpowiedzieć na pytanie, czy my podchodzimy obiektywnie do sprawy. To znaczy - czy emancypujemy pewną treść wydarzenia, które ma się zdarzyć (czyli, szukamy konfliktu, czy nagłej choroby Kaczyńskiego, załóżmy), czy spoglądamy na wydarzenia, bez afirmowania i bez emancypowania. Większość współczesnych prognostów szaleństwu zaczyna ulegać i \"szuka układów na samorozwalenie się rządu\". Nie czyni tego z chęci poznawczej, albo z szacunku do astrologii. Czyni to z lęku, chciejstwa, wyższości moralnej i poczucia przyzwoitości (wg nich) własnej. To szlachetne (albo subiektywnie słuszne) pobudki, ale... zaburzają prognozowanie. Tak jak astrolog nie powinien robić horoskopu kochanki swojego męża (kochanka swojej żony), bo ... wynajdzie on tam nie wiadomo co, tak samo silne emocjonalne nastawienie wykrzywia jakiekolwiek prognozowanie. 

3) Osobiście uważam, że przyglądanie się horoskopowi III RP jest zajęciem karkołomnym, ale jeśli już pracujemy nad nim, to moją uwagę zwracają np:

- przełom października i listopada: progresywny nów na Wenus horoskopu III RP

- w drugiej połowie października 2016 ma również miejsce złączenie Plutona i Marsa na Saturnie III RP

W jeszcze innym miejscu napisałem: - nie tylko ja, ale inne osoby rodzaju przesilenia dopatrują się pomiędzy zimą 2017 a wiosną 2018 roku 

 

Ale \"szukanie na siłę\" ma to do siebie, że... daje efekt odwrócony. Odpowiadając zatem na pytanie \"jak długo będzie trwał ten chaos\", odpowiem w sposób złożony:

- czy definicja \"końca chaosu\" to zakończenie działalności tego rządu?

- czy definicja \"końca chaosu\" to uporządkowanie spraw związanych z TK?

- czy definicja \"końca chaosu\" to koniec rządu totalnego i opozycji totalnej?

 

Najprościej oczywiście uznać, że odpowiedzią słuszną będzie uznanie, że to koniec tego rządu - przy okazji następnych wyborów, albo... jakiegoś wielkiego konfliktu, demonstracji, eksplozji niezadowolenia społecznego. Lecz pokażcie mi śmiałka w polskim internecie, który sugeruje miesiąc i rok, w którym to się zdarzy, to ozłocę. Sam się nie podejmę takiej śmiałej szarży husarskiej. Efekciarskie horoskopy przypadały na kwiecień - maj 2015 (III RP), albo jesień/zimę 2015/2016 (PO). Obecnie nieco trudniej takie fajerwerki mi dostrzec.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2016-03-21, 00:16:56

12 marca mineła 5 rocznica wejścia Urana w znak Barana o czym przypomina artykułem   na stronie głównej Jaśmin . Polecam także przeczytanie artykułu o Uranie w znaku Barana.

Horoskop ingresu jest powiązany z horoskopem J.Kaczyńskiego.Słońce ingresu w 21,06 st Ryb w koniunkcji z Księżycem jego horoskopu, Księżyc w 10 st Bliźniąt w koniunkcji z Marsem. Uran ingresu jest w koniunkcji z Lilith w 28,43 st Ryb. 

W horoskopie J.Kaczyńskiego Uran z Słońcem wchodzą w skład Palca Bożego przez sekstyl jaki tworzą z Saturnem  oraz  kwinkus z Jowiszem w Wodniku  na wierzchołku palca.

Wiadomo ,że w tej figurze bardzo wrazliwy jest punkt położony naprzeciw  planety ogniskowej.Należy uważnie obserwować przechodzące przez ten stopień kosmogramu tranzyty i progresje.

W horoskopie J.Kaczyńskiego wypada w 1 st znaku Lwa.

Pierwsze  uaktywnienie tego punktu przez Saturna miało miejsce w czerwcu 1976 roku(1).

Jak wiadomo strajki robotników w Radomiu zapoczątkowały zangażowanie J.Kaczyńskiego w sprawy społeczne.

B.Tierney w \"Dynamice aspektów\" pisze ,że uaktywnienie tego punktu rozpoczyna nowy okres w życiu. Otrzymuje się szersze możliwości uczestnictwa w rozwoju społeczeństwa;zwykle  dzieje się to za sprawą szczęśliwego zrządzenia losu. 

Tranzyt Jowisza przez Urana w Raku w sierpniu 1989 roku - praca w tygodniku Solidarność i duży wpływ na L.Wałęsę   Tranzyt Jowisza przez 1 st Lwa w sierpniu 1990 roku to okres wyborów prezydenckich a później  praca w kancelari prezydenta .

Od 6 lutego 1991 roku rozpoczął się tranzyt Saturna przez znak Wodnika. Opozycja Saturn-Jowisz nie sprzyjała J.Kaczyńskiemu.

W lipcu 2001 roku tranzyt Jowisza przez Urana przyniósł sukces nowo powstałej partii PIS w wyborach parlamentarnych.

Tranzyt Saturna przez znak Lwa od 16 maja 2005 roku przniósł sukces w wyborach parlamentarnych a jego wyjście z znaku Lwa  1-09-2007 -upadek rządu.

16 lipiec 2014 rok godz 12,30 to ingres Jowisza w znak Lwa.Zbiegł się on także z pobytem progresywnego Księżyca w 0,24 st Lwa. Lipiec 2014 roku to porozumienie z partią Z.Ziobry oraz J.Gowina

Ciekawie jest porównać horoskop Ingresu Urana w znak Barana z ingresem Jowisza w znak Lwa.(3)W horoskopie J.Kaczyńskiego koniunkcja tranzytującej Lilith z Plutonem oraz tranzyt węzła wschodzącego przez zachodzący.Czy dlatego postanowił nie startować w wyborach prezydenckich.

Ingres Jowisza w znak Panny 11.08 2015 godz 13,11 to opozycja Lilith w 28 st Panny do pozycji Lilith w Rybach(ingres Urana).Księżyc w 12 Raka w koniunkcji z nat Wenus.Mars w 1 st Lwa w opozycji do Jowisza w Wodniku .

Następna wielka koniunkcja Jowisza z Saturnem będzie miała miejsce w 0,28 st Wodnika . Ciekawe co przyniesie J.Kaczyńskiemu. 

 Jowisza,Urana i Ceres można uznać za planety mające duża moc bo znajdują się w 1 st znaku (2) 

1.M.Krogulska,I.Podlaska-Konkel\"podręcznik astrologii\"str 172

Saturn w znaku Lwa 17.09.1975-13.01.1976

05.06.1976-16.11-1977

05.01.1978-25.07.1978

16.05.2005-1.09.2007

2.Myrna Lofthus \"Duchowy Zodiak\"str 202Aspekty przeznaczenia : Moc.Planety ,które są na tym samym stopniu(przykład 20 st Lew trygon 20 st  Strzelec)

3. Horoskop wykreślony w programie Urnia B.Krusińskiego

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2016-05-07, 10:00:41

Od dziś   progresywny Księżyc horoskopu Polski znajduje się w znaku Wodnika.

 Dziś o godz 13;00 Jarosław Kaczyński będzie odpowiadał na pytania internautów na Facebooku.

Koniunkcja progresywnego Księżyca z  Jowiszem.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/szefernaker-i-brejza-o-slowach-prezesa-tk-i-sporze-wokol-tk,641768.html

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2016-05-07, 16:28:12

 I niech ktoś powie, że astrologia nie działa. Działa! I to jak !!!! Jesteśmy w Europie!  Suweren dowiedział się, że istnieje takie ustrojstwo jak fejsbuk.  Odpowiadając na własne pytania przekonywał będzie, że tylko  pod jego światłym  przewodem jest twórczo interpretowana wola pierwszego sortu. Zmiana konstytucji ?  Toż to konieczność, bo obowiązująca dziś jest łamana kołem przez Komunistyczne Oddziały Dywersji i ich popleczników.

Księżyc w Wodniku w koniunkcji z Jowiszem ?   Toż to najszerzej pojmowana edukacja, doskonałe samopoczucie ,ekspansywne działania,a także osiąganie szczęścia przez indywidualistyczne działania. Księżyc w Wodniku sprawia wrażenie, że nikogo nie potrzebuje, bo jest intelektualnie buntowniczo zdystansowany od wszelkich emocji.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2016-05-07, 19:24:00

Chciał oświecić naród ,że umie korzystać z nowoczesnej technologii -Uran w koniunkcji z węzłem wschodzącym i pouczyć  naród ,że demonstracje są niepotrzebne . Solarny Księżyc w Pannie  i Księżyc w Rybach na osi węzłów.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2016-05-08, 13:44:37

Horoskop na godz 2 :00 wydaje się bardzo prawdopodobny bo władca nowiu z 6 maja  Wenus znajduje się na ascendencie horoskopu.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
sammy 2016-05-08, 18:00:00

Genny, mnie bardziej interesuje prawdopodobny czas, kiedy ten pan zejdzie ze sceny, bo to, co się dzieje, to jest taka żenada, że nawet podrzędny kabaret czegos takiego by nie wymyślił Płacz Cały świat jest zły, a tylko on z garstką wybrańców uwolni wszystkich uciśnionych Niezdecydowany

 

Czekam teraz na odpowiedź na zapytanie poselskie do pani premier  w sprawie pana K i bardzo jestem ciekawa, co odpisze. Ale może się okazać, że się nie doczekam, bo pani S. przestanie być premierem. 

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
genny19 2016-05-08, 21:13:51

Sammy  w pierwszych wyborach parlamentarnych wygranych  przez PIS ,które odbyły się 25 września 2005 r progresywny Księżyc znajdował się w 19,56 st Panny  a retogradująca Wenus w 0,34 st Wodnika, MC  w 28 ,46 st Raka.

We wrześniu  2007 roku progesywne MC znajdowało się w 034 st Lwa a progresywna Wenus w ostnim stopniu Koziorożca.

W 2018 roku progresywny ascendent  horoskopu Polski zmieni znak.

W tym roku w sierpniu będzie miał miejsce progresywny nów w 0,37 st  Panny  w koniunkcji z Saturnem. Progresywna Wenus w tym punkcie to jego wejście do polityki. Zaćmienie Slońca  i  tr Saturn w tym punkcie we wrześniu 2007 przyniosły dymisję rządu. Solariusz J.K na 2017 rok to Słońce i Księżyc w koniunkcji z tr  Saturnem.

Progresywny nów   w listopadzie tego roku w  horoskopie Polski może też być zapowiedzią zmian.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2017-07-26, 22:28:07

Ostatnie dni J.Kaczynski  nie zalicza do udanych a szczególnie dzień 24 lipca 2017 r ,w którym przezydent A.Duda powiedział ,że zawetuje dwie ustawy.Tegoroczny solariusz J,Kaczynskiego ma ascendent w 25,16 st Panny a Księżyc znajduje sie w opozycji do ascendentu w 25,49 st Lwa. Władca ascendentu solarnego  to silny zodiakalnie Merkury w Bliźniętach , ale znajduje się  w domu  swojego upadku tj.domu IX.Temu domowi przypisane jest także prawo.Planety  związane z prawem Wenus i Jowisz są mocno zaakcentwane w solariuszu. Jowisz w 13,18 st Wagi  znajduje sie I domu solarnym a Wenus w 11,13 st Byka w koniunkcji z ascendentem radix.24 lipca 2017  Merkury  znalazł się w 28,04 st Lwa punkcie całkowitego zaćmienia Słonca z 21 sierpnia 2017 r .  W tym punkcie znajdują się 2 planety związane z prawem ,Wenus i Jowisz  z horoskopu zaprzysiężenia A.Dudy.Tranzytująca Wenus w koniunkcji z Mekurym solarnym w opozycji do Saturna w Strzelcu. Jak pisze K.Konaszewska  w książce "Astrologia tranzyty" str224"Otoczenie lub osoby,od ktorych czlowiek jest w jakiś sposob zależny,mogą negatywnie reagować na pomysly jednostki,odmawiać współpracy czy wsparcia"Progresywne Słońca J.Kaczyńskiego wkrótce przejdzie w znak Lwa i zbliży sie do midipunktu Palca Bożego jaki tworzą Saturn,Uran i Jowisz.Progresywne Slonce opozycja Jowisz to aspekt ,ktory obniża przestiż wskutek popelnienie poważnych błędow w ocenie sytuacji. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.