Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Horoskopy znanych osób

Pamela L. Travers - autorka Mary Poppins
Jasmin 2016-09-22, 17:27:01

Ciekawy  horoskop pisarki, autorki Mary Poppins.

rn

 

rn

 

rn

Była też mistyczką, co znajduje swoje odbicie w horoskopie. W załączeniu horoskop na godz. 12, wg tradycji astrologicznej obliczony dla osób sławnych.

rn

 

rn

Życiorys pisarki w Wikipedii  . Można porównać z horoskopem.

rn

 

rn

Zapraszam do pytań i wymiany informacji, biograficznych i astrologicznych, i ogólnie do rozmowy.

rn

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Jasmin 2016-09-22, 17:37:40

Zastanawiam się, czy ktokolwiek z młodego pokolenia czytał Mary Poppins:)?

Mnie zainteresowała jej postać jako kwintesencja cech zodiakalnej Panny, takiej magicznej przez swoją doskonałość. Spodziewałam się w horoskopie Travers dostrzec cechy Panny a nawet byłam skłonna widzieć w Mary Poppins alter ego pisarki. Tymczasem pisarka to zodiakalna Lwica. ASC na godzinę 12-stą wskazuje na ciekawy układ planetarny Saturn - Pluton na osi ASC- DSC, który oddaje te cechy, jeżeli uwzględnimy pozycję Merkurego na MC.

Intrygująca wydaje się kwadratura Merkurego do Urana .

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2016-09-22, 18:54:01

W bazie -  http://www.astrotheme.com/astrology/Pamela_Travers - podają, że ascendent wypada w 2,30 Strzelca, w koniunkcji z Uranem (3,59 retro ) , zaś MC  17,36 Lwa, w koniunkcji ze Słońcem ( 16,40 Lwa ). Stąd pierwsze pytanie -  wpływ miał realistyczny Saturn, czy jednak rebeliancki Uran. Australijska baza danych takiej osoby nie wymienia, może z powodu braku rzetelnych danych związanych z urodzinami.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2016-09-24, 22:53:12

Jako przedstawicielka starszego pokolenia  ,przyznam się ,że nie czytałam  Mary Poppins  ,jak dorosła osoba oglądałam musical.Jak widać silny Merkury i Księżyc w Pannie nadały pisarce duźo cech Panny.Połączenie znaku Lwa (Słońce i Wenus)  oraz Panny(Księżyc i Merkury) wg W.Jóźwiaka typ ,który wszysko wie lepiej i uwielbia wygłaszać wykłady na temat.Wenus w 6 st znaku Lwa- zdolność do skupiania ludzi,myślenia za innych,wspierania,bycia im za podstawę i oparcie-"solidna firma" Na jej życie duży wpływ wywarł ojciec . Pochodził z irlandzkiej rodziny, a jego opowieści o Szmaragdowej Wyspie po każdym kolejnym kieliszku stawały się coraz bardziej romantyczne. To on zaszczepił w Lyndon - bo tak była w domu nazywana - przekonanie, że właśnie Irlandia, kraina magii, wróżek i skrzatów zostawiających garnki złota na końcu tęczy, jest jej prawdziwą ojczyzną. Zmarł z nadużywania alkoholu  ,gdy Pamela miała 7 lat .   Koniunkcja Słońca z Lilith często pokazuje brak ojca.Pamela idealizowała portret ojca a w dorosłym życiu wybierała duzo straszych mężczyzn.   Mną "tapneło '' jak dowiedziałam się ,że  zaadoptowała tylko jednego z braci bliźniaków , radząc się przy tym astrologa ,którego z chłopców horoskop jest korzystniejszy.

 

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,15317205,Ratujac_pania_Travers.html

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2016-09-25, 13:55:31

Tak, rozdzielać rodzeństwo bliźniacze to naprawdę szokujące.

 

W książkach o Mary Poppins w kilku częściach (czytałam:) jest poruszany często motyw bliźniąt. Mary opiekuje się pięciorgiem dzieci, w tym parą bliźniąt. Przygody dzieci związane są również z bliźniętami - osobami nie spokrewnionymi. Co ciekawe, pisarka wielokrotnie w książkach o Mary wspomina o zodiakalnych Bliźniętach, albo o bliźniaczych gwiazdach (Castor i Polluks). Tematyka astrologiczna nie była jej obca, pisała w książkach dla dzieci o Plejadach, Syriuszu (Psia Gwiazda), Orionie, Saturnie, Wenus, Słońcu, Księżycu, znakach Lwa i Byka.

Kilka motywów literackich w Mary Poppins odpowiada analogii Urana. Widoczne są w charakterze i cechach postaci (osoby tańczące do góry nogami, zakręcone, dziwaczne, wiszące w powietrzu pod sufitem).

 

Niedawno nakręcono filmową biografię Pameli Travers w kontekście jej współpracy z Waltem Disneyem, dot. ekranizacji Mary Poppins. Przedstawiono tam również retrospektywny obraz dzieciństwa Pameli. Ojca grał Colin Farrell. Z fabuły wynikało, że alter ego Mary była ciotka pisarki, która przybywała na pomoc rodzinie, podczas choroby alkoholowej ojca a także po jego śmierci.

 

 

PS. zodiakalne Bliźnięta - Colin Farrell ur. 31.05.1976 g.23:45  w Dublinie /Irlandia wg www.astrotheme.com

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.