Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Horoskopy znanych osób

Grigorij Jefimowicz Rasputin - Nowych.
starybosman 2010-11-12, 16:55:14

Biografia Grigorija Rasputina, prostego chłopa z zapadłej syberyjskiej wsi, faworyta carskiego dworu, jest ekscytująca, mimo iż zawiera szereg niedomówień i sprzeczności utkanych z faktów przeplatanych wymysłami. Nie nam osądzać, czy był demonem zła, natomiast jego nazwisko dziwnie wywołuje negatywne skojarzenia co do ocen, tak  jemu współczesnych, jak i potomnych. Przedstawiamy tylko i wyłącznie dwie próby pozbawienia życia mistyka przełomu XIX i XX wieku, podając wszystkie daty według współczesnego kalendarza.

 Brak jest przekonywujących dowodów pozwalających stwierdzić ile zamachów przeprowadzono na życie Rasputina. Niewątpliwie zagrażał wielu osobom i to z różnych przyczyn. Można przyjąć, iż dwa są udokumentowane.  

 Pierwszy miał charakter natury osobistej, a spisek zawiązał się wiosną 1913 r. Pomysłodawcą był biskup Iliodor, ortodoksyjny kaznodzieja, dawny przyjaciel Rasputina, później ekskomunikowany i ukrywający się pod rodowym nazwiskiem Siergiej Teofanow. Wiadomo też, że Rasputin swoimi sposobami poznał ten plan. Nie udało się także wiosną roku następnego w Jałcie. Są sprzeczne informacje w tej materii, bowiem twierdzi się, że Rasputin miał zostać otruty przez członków tajnej policji, ale nie uzyskali zgody "wierchuszki". Inni natomiast wywodzą, że była to realizacja spisku biskupa. Faktem jest, iż car odesłał Rasputina do jego rodzinnej wsi, Pokrowskoje. To tutaj 28 czerwca 1914 r. (zdarzenie zbieżne z zamachem na arcyksięcia Ferdynada w Sarajewie, ale naprawdę przypadkowo) Chiona Gusiewa, przebrana za żebraczkę, pchnęła Rasputina w brzuch. Ślady prowadzą do Teofanowa, a z Gusiewej zrobiono chorą umysłowo. Rana musiała być poważna, skoro wezwano lekarza z Tiumenia (6 godzin podwodą) i przetransportowano rannego do szpitala. Po operacji przebywał w tiumeńskim szpitalu do końca sierpnia 1914..

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
maszowa 2010-11-12, 16:58:13

(28.06.1914r godz. 12:00 wg kalendarza gregorańskiego)

 

To czas, w którym zdecydowanie daje się wyczuć wiszącą w powietrzu groźbę. Z aspektów długoterminowych najważniejsza jest koniunkcja Saturna z Plutonem, co grozi całkowitym zniszczeniem i przeobrażeniem dotychczasowych postaw wobec rodziny, narodu, ojczyzny. Pluton w Raku i Saturn w Bliźniętach w obustronnej koniunkcji z MC. - to jakby potrzeba kontrolowania i rygorystycznych ustaleń dotyczyła przyszłości świata. Saturn w trygonie z Jowiszem w Wodniku - że ustalenia będą dotyczyć rewolucyjnych zmian społecznych i kulturowych.

Mars podpuszczony sekstylem przez posępnego Plutona, potęguje wrażenie agresji.

Rewolucjonista Uran w Wodniku retrograduje, jakby chciał się do sekstylu Pluton/Mars przyłączyć kwinkunksami, ale że jest zbyt powolny, nie wszystko się uda załatwić zgodnie z przewidywaniami. No cóż, może go zatrzymała opozycja z piękną i dumną Wenus we Lwie. (Co ciekawe - jeden z zamachowców próbujących w Sarajewie zabić arcyksięcia Ferdynanda, zawahał się i nie strzelał, widząc w oknie pojazdu małżonkę Ferdynanda) Opozycja Wenus we Lwie do Urana w Wodniku - to groźba dumnego i aroganckiego niszczenia wszelkich więzi.

Wtedy to przerażona tym obrotem spraw Ceres, zgnębiona trygonem przez Plutona i opozycją przez Marsa,  rzuca na ziemię i ludzi klątwę, która przecież lada dzień zacznie się wypełniać.

 

W horoskopie Rasputina akurat wtedy Mars był szczególnie podatny na zranienia. Właśnie w "chwili", gdy tranzytujący Mars, nabuzowany zebraną od Plutona agresją, zbliża się do Marsa natalnego, tuż przed nimi przebiega bieżący Księżyc i uderza. 

Ciekawe, czy fakt, że głównym "winowajcą" jest Księżyc w znaku i dekanacie Panny i dwadzie Wagi, może wskazywać na to , że zamachowcem była kobieta.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
starybosman 2010-11-12, 17:02:51

Zamach sarajewski przyspieszył wybuch I wojny światowej, do której Rosja nie była absolutnie przygotowana, jednak 13 mln żołnierzy pod bronią to był poważny atut tak po stronie sprzymierzonych, jak i cesarskich Niemiec. Ci ostatni dążyli usilnie do zawarcia separatystycznego traktatu pokojowego. Poza sporem jest, że Rasputin przekonywał, że tylko pokój uratuje Rosję od nieszczęścia, a carat od klęski. Ewentualny pokój był nie na rękę szczególnie Anglii i ta czyniła wszystko, by wszelkie zamiary w tym temacie  torpedować każdym sposobem.  

Biskup Iliodor też nie odpuszczał. Na mocy umowy zawartej z nowojorską gazetą, w dniu 18 czerwca 1916 r. zobowiązał się do wywiadu (za 5.000 USD) na temat cara, carycy, Rasputina oraz okoliczności zawarcia pokoju z Niemcami. Koniec końców wywiad nie ukazał się w prasie ( ale były przecieki), jednak wolno stwierdzić, że miało to pewien wpływ na zawiązanie kolejnego spisku na życie Rasputina.  Czy pomysłodawcą był brytyjski wywiad, czy też wyjątkowy anglofil, rosyjski książę Feliks Jusupow, do spółki z wielkim księciem Dymitrem Pawłowiczem, do końca nie wiadomo. Natomiast pomysł miał jedną zaletę - sprawcom nie groziła żadna kara. Piętą achillesową było natomiast to, że wykonawcy okazali się wyjątkowymi nieudacznikami.  

Założono, że Rasputin zostanie zwabiony do pałacu Jusupowa w noc z 16/17 grudnia 1916 r. pod pretekstem poznania żony Jusupowa, księżnej Iriny. Ta przebywała co prawda na Krymie, ale tego dnia miała właśnie wrócić. Była nie tylko wabikiem, ale osłoną przed ewentualną interwencją tajnej policji. Oddać trzeba, że Irina wycofała się z tego niecnego zamiaru, o czym Rasputin nie mógł wiedzieć.  Ustalono, że do wina zostanie dodany cyjanek, a na wszelki wypadek zostaną nim nafaszerowane ciastka, bo nie było żadną tajemnicą, iż Rasputin był po prostu łasuchem. Wszystko wskazuje, że trucizna była zwietrzała, bo nie zadziałała skutecznie. Owszem, pewne objawy zauważono, ale Rasputin miał wyjątkowo silny organizm. Nie zdołano Rasputina zabić uderzeniami specjalnie przygotowanej pałki. Dopiero strzały z rewolwerów doprowadziły do zgonu. Zostały oddane trzy, w pewnych odstępach czasu, ale z dwóch różnych typów broni, przy czym dopiero trzeci - oddany w czoło z bliskiej odległości, doprowadził do śmierci. Zwłoki zawieziono nad Newę i tutaj wrzucono do przerębla. Sugestie ,że Rasputin jeszcze żył, nie mogą być uznane za wiarygodne, bo sekcja zwłok wykluczyła obecność wody w płucach.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
maszowa 2010-11-12, 17:08:40

(17.12.1916r godz. 1:00 wg kalendarza gregoriańskiego)

 

Przedłużające się działania wojenne, powodujące ogromne straty ludzkie i materialne, powodowały coraz większe niezadowolenie wśród ludności cywilnej. Zwykłym szarym ludziom, niemającym żadnego wpływu na wielką machinę polityczną, pozostała tylko głęboka wiara w to, że Bóg ich jednak nie opuścił.

 

(dopisek Starego Bosmana)

"Tak, to prawda. Aspekty uprzejmie nawoływały do pogłębiania wrażliwości. Rozwój każdego człowieka, jego życia, szczególnie duchowego, odbywa się najlepiej w spokoju. Rasputinowi go zapewniono. To nic, że on nie chciał. Ktoś uznał, że winien doznać łaski wrażliwości. Inni jeszcze dwa lata, w okopach, byli uwrażliwiani pod hasłem  bij swój swego, niech się obcy boi . Wrażliwość krzyżami się mierzy, to prawda znana od zarania dziejów."

 

Był to okres przedświąteczny i koniec roku - czas podsumowań i rozliczeń z przeszłością - podkreślony trygonem Słońca w Strzelcu z Jowiszem w Baranie, zapowiadał wielki powrót do powszechnej prostej religijności.

Kwinkunks Jowisza i Wenus w Skorpionie wskazuje jednak na lekkomyślność i brak umiaru - nie wszystkim zależało na końcu tej wojny.

Merkury w Koziorożcu w opozycji do Plutona w Raku szerzył demagogię a Księżyc pobudzony Kwintylem do Plutona, z wielkim entuzjazmem wciąż skłaniał do fanatycznego oczyszczania czyli równania wszystkiego z ziemią. I w takiej to atmosferze wrogowie Rasputina postanowili ostatecznie się go pozbyć. Najpierw podstawiając mu piękną kobietę, próbowali go zwabić we właściwe miejsce. - t. Wenus w opozycji do n. Księżyca. Potem próbowali go podstępnie otruć - t.Neptun w opozycji do n. Słońca.

Opozycja t. Plutona do n. Wenus już od jakiegoś czasu działała - próbowano go usidlić, ale nie było to proste, bo Wenus w Koziorożcu jest poważna i mało podatna na pokusy. 

I może by się znowu wywinął śmierci spod kosy, gdyby nie nadbiegł z twardą pałką Merkury, który nie dość że dorzucił swój udział do opozycji t.Pluton/n.Wenus to jeszcze boleśnie potrącił n. Jowisza kwadraturą.

Tym razem winowajcą był Merkury - wpadł znienacka i poturbował równocześnie małe (Wenus) i wielkie szczęście (Jowisz) Rasputina.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
starybosman 2010-11-12, 17:12:32

Jak się można było spodziewać, nikomu włos z głowy nie spadł, nawet nie wysunięto żadnych oskarżeń. Jusupow zmarł w Paryżu we wrześniu 1967 w wieku 80 lat. Dymitr Pawłowicz został co prawda zesłany przez cara do Persji, ale uzyskał stopień kapitana armii brytyjskiej i służył w Mezopotamii. Zmarł w Davos we wrześniu 1942r. Inny spiskowiec, Władymir Puryszkiewicz zmarł na tyfus podczas ucieczki przed bolszewikami w 1920r. Z kolei Stanisław Łazowert, kolejny z bractwie zbrodniarzy, na łożu śmierci w Paryżu z 1934 zaklinał się, że to nie on zatruł wino i ciastka.  

Co się stało z ciałem Rasputina - nie wiadomo. Ponoć w marcu 1917 grupa żołnierzy odkopała zwłoki, a po oblaniu benzyną spaliła w pobliskim lesie. Inne dowody sugerują, że na rozkaz Aleksandra Kiereńskiego, szefa rządu tymczasowego, nastąpiła ekshumacja i potajemna kremacja.

Prawdą jest, iż wizje Rasputina się spełniły co do joty. 3 marca 1917 r, wybuchł strajk w Piotrogrodzie, a 9 marca przekształcił się w strajk generalny. 15 marca abdykował car Mikołaj i po 300 latach upadła dynastia Romanowych. Rosja, której uniemożliwiono pokój w 1916 r. musiał podpisać z Niemcami haniebny  traktat brzeski, ale to już nie interesowało Anglików, w szczególności ministra wojny, sir Davida Lloyda Georga. To właśnie jemu Polacy zawdzięczają pozbawienia rdzennych ziem polskich oraz Górnego Śląska, utraconych na rzecz Niemiec, bo ów angielski dżentelmen był uprzejmy stwierdzić, że małpie nie daje się złotego zegarka do zabawy.  

 

Źródła:  

1. A. Cook             -    Zabić Rasputina,

2. A.Marino            -    Rasputin nie znany,

3. Z.Zakrzewski     -   Historyja powszechna,

4. N.Davies            -   Europa,

5. www.historycy.org,

6.www.kosciol.wiara. pl,

7.www.wikipedia.pl,  

(zamieszczone tu Radixy pochodzą z programu Urania)

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Jasmin 2010-11-14, 15:57:30

Dzięki za kolejny ciekawy temat do analizyUsmieszek.

 

Ja jestem ograniczona dostępem do sieci, gdyż jestem w podróży. Temat zasługuje na przyjrzenie się, ale nie mogę niestety tego zrobić, zaszyta w afrykańskim buszu, gdzie nie tylko problem jest z Internetem ale i z prądem. Teraz piszę do Was z okolic Johanesburga w RPA. Potem będzie jeszcze gorzej z techniką, bo trasa zmierza do Zimbabwe i Zambii.

 

Nie zrażajcie się moją nieobecnością. Ja tu mam Krzyż Południa na wizji, na żywo i to mnie strasznie ekscytuje. Was także polecam astrologii i zachęcam do wspólnego z nią kontaktu.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie a szczególnie nasz DUET.

 

Jasmin

 

PS. jak sie uda to wyślę foto jakiegoś zwierza, którego tu dużo jest ,,,

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2010-11-26, 22:34:23

Szkoda, że nikt nie pokusił się o równoległą analizę.

 

W obu horoskopach , na dzień zamachu i na dzień zabójstwa Rasputina zwraca uwagę obsadzenie tranzytowe IC. W pierwszym wypadku przez IC tranzytuje Jowisz (!), a w drugim Uran. W obu horoskopach podkreślona jest rola Merkurego, który w radix włada domem VIII i znajduje się w koniunkcji do IC.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2010-11-27, 11:08:55

Już wcześniej zastanawiałam się nad rolą Jowisza tranzytującego przez IC, bo rola Urana zdaje się być wyraźniejsza.Nie wiem, czy słusznie, ale jakoś mi się ten Jowisz na IC kojarzy z faktem wymuszonego powrotu Rasputina do rodzinnej wsi. Był niewygodny, zbyt wielu ludzi widziało w nim przywódcę duchowego i chciało słuchać jego nauk - to było źle widziane i groźne dla osób wysoko postawionych.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2010-11-27, 11:40:42

No tak. Mam prośbę, czy mogłabyś wkleić sam radix Rasputina?

 

Łatwiej jest wtedy zinterpretować tranzyt na konkretne zdarzenie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2010-11-27, 15:42:53

Wklejam radix Rasputina, utworzony ściśle według ustaleń Starego Bosmana. 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2010-11-28, 11:22:16

Dzięki.

Radix Rasputina zwraca uwagę na posadowienie Merkurego w Wodniku , przy osi IC - od strony III domu. Słońce także jest w Wodniku w tym samym domu , co Merkurego wzmacnia i daje bardzo przenikliwą inteligencję , medialność i genialną intuicję. Medialny Merkury jest w koniunkcji z Węzłem Południowym Księżyca, co oznacza, że inteligencja będzie wykorzystywana w niekoniecznie szczytnych celach oraz, że może zaszkodzić samemu zainteresowanemu. Aspekt z Plutonem w VII domu potwierdza maleficzne działanie Merkurego.

Nie bez znaczenia też jest, że Merkury jest adherentem Marsa jako współwładcy całego radix.

 

W poprzednim poście wspomniałam o tym, że  Merkury był podkreślony w obu zdarzeniach, przy zamachu jak i w horoskopie na dzień śmierci Rasputina.

 

Jeżeli IC potraktujemy jako wierzchołek IV domu horoskopowego a dom ten jako określający początek i koniec wszystkich spraw, to znaczenie dominanty Merkurego jeszcze wzrośnie.

 

W tym kontekście , Jowisz przechodzący w dniu zamachu przez IC dał po prostu szczęśliwe ocalenie .

 

W dniu śmierci natomiast miał miejsce tranzyt Urana przez pozycję radix Merkurego. Tranzyt ten zakończył wszystkie sprawy życiowe w sposób ostateczny. Znak Wodnika na IC w radix wskazywał, że koniec nastąpi nagle, dramatycznie. Pozycja radiksowa władców Wodnika, tj. Urana w Raku w IX domu oraz Saturna w Strzelcu w II domu dookreśla sposób zakończenia drogi życiowej. Co do tranzytów jeszcze: nie tylko Uran miał tu swoje zadanie do wykonania. W domu XI -na wierzchołku mamy tranzytujacego Neptuna, a natalny Mars lokuje się w domu tranztowym XI i jego pozycja pokrywa się z wierzchołkiem domu XII tranzytowego. Agresor jest spiskowcem (Słonce-Mars-Pluton-Merkury-Neptun). Jowisz tym razem pomaga agresorom, gdyż jest w Baranie, w VIII domu tranzytowym.

 

Informacji o okolicznościach śmierci udziela również natalny wierzchołek domu VIII w Bliźniętach, ponownie kierując uwagę na Merkurego. Pluton jako władca horoskopu w kwadraturze natalnej z Merkurym również. W dniu śmierci Merkury znajduje się w koniunkcji z tranzytującym Marsem (współwładca horoskopu) a także tranzytuje przez pozycję natalnej Wenus. Wenus jest szarą eminencją w tym horokopie czyli adherentką Plutona w Byku.

 

Może o roli Wenus kto inny spróbuje?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2010-11-29, 22:30:15

Rasputinowa Wenus posadowiona w naturalnym 2 domu, jest w znaku i dekanacie Koziorożca, w dwadzie Ryb, tworząc sekstyl z Marsem w metodycznej Pannie, jak kwadraturę z Jowiszem w Baranie, a więc znaku, z którego została wygnana. Nie można pominąć sekstylu z ASC, pozostającym pod władztwem Plutona i Marsa, a skoro Skorpion, to kolejne wygnanie Wenus. Pomny uwag Muzy nie mogę bagatelizować tak Westy w 1 domu, jak też Ceres w Rybach w 4 domu.

Praskowię Fiodorowną Dubrowinę, starszą o dwa lata (ciekawe, identyczna różnica dzieliła ojca i matkę) dziewczynę z sąsiedniej wsi, Rasputin poznał na cerkiewnym odpuście i po 6-miesięcznym narzeczeństwie zawarli związek małżeński. Kiedy to nastąpiło, nie wiadomo, bo jeśli wierzyć, że w chwili zdarzenia Grigorij miał 19 lat, to rok 1889, wskazywany w dokumentach policyjnych, jest wyjątkowo nietrafny. Stwierdzić trzeba jednak, że Rasputin reputację miał zszarganą, będąc oskarżanym o liczne kradzieże, stąd chyba zasadna będzie teza, iż kierował się nie tyle płomiennym uczuciem, co rozsądkiem. Niesporne, że więcej czasu przesiadywał w wiejskiej karczmie niż u boku ślubnej. Anna Wasilewna widziała jednak w swoim synu cudowne dziecko. To nic, że obdarte i ciągle brudne, ale za to z charyzmą (Ceres w Rybach ?). Z piątki dzieci przeżyła trójka: najstarsza Maria napisała nawet książkę o ojcu, jak i młodsza o 3 lata Warwara, czasem były zabierane w podróż z ojcem. Żonę zabrał nawet do Jałty, skąd został odesłany przez cara do rodzinnej wsi, krótko przed zamachem w 1916r. Prawda, że córkom i siostrzenicy zapewnił szkoły w Petersburgu. W Pokrowskoje postawił obszerny piętrowy dom, ale na pokojach bywały raczej damy ze stolicy, które leczył z dolegliwości. Na ile działała tutaj energia Westy, a na ile była to zasłona dymna ze strony Rasputina, trudno dociec, ale instynkt Muzy podpowiada, że swoje trzy grosze dorzucić musiał Jowisz w Baranie.

Przyjmując, iż drugodomowa Wenus, odwołując się do wartości i wolności, wskazuje typy osób, z którymi Grigorij utrzymywał kontakty, wolno stwierdzić, że dobierał osoby wg takiego kryterium, by zawsze być na piedestale i w centrum uwagi. Koziorożcowa Wenus w 2 domu dorobiła się w literaturze przedmiotu miana „typ romański„ i jest to określenie niezwykle trafne, jeśli spojrzeć na to przez pryzmat historii sztuki. Budowle z kamienia, małe okienka, gdzie światła niewiele, a ciepła jeszcze mniej, twórczość artystyczna skoncentrowana w klasztorach, a literatura ograniczona do kopiowania. Dodajmy do tego surowe obyczaje, prawo oparte na przemocy, a będziemy mieli cechy typu romańskiego.

To, co łączyło Rasputina z carycą było (i jest) przedmiotem niewybrednych plotek, jednak oddać trzeba, że Aleksandra Heska, jak skarżył się Grigorij, była bardzo nieświadoma potrzeb tak jego, jak i rodziny. Czasem otrzymywał drobne kwoty, częściej jednak ubiory (jakby go to bardziej interesowało), w których się prezentował, jednak zawsze podkreślały jego pochodzenie. Poza sporem jednak jest, iż dysponował dużymi środkami finansowymi, a to od wielbicielek (a miał ich liczne grono), jak i od petentów, złaknionych pomocy i protekcji. Wróżenie, przepowiadanie przyszłości, jak też uzdrowienia, też przynosiły gratyfikacje.? Co do pieniędzy, przyznać należy, że jakby nimi gardził, rozdawał hojną ręką. Może więc ubrania i wpływowi znajomi wydawali się ważniejsi? Ale pieniądze do domu jednak posyłał.

Taka Anna Wyrubowa, która ustawicznie za nim jeździła, była bardzo wdzięczna za ożywienie na łożu śmierci, a że odbyło się to na oczach samego cara, więc wywarło potężne wrażenie. Z drugiej strony, Wyrubowa, mając bardzo dobre układy z carycą, tak dobre, że obie panie podejrzewano o romans, wybroniła Rasputina przed carem, gdy został oskarżony o cudzołóstwo i seksualne orgie. Damulki zabiegały o obcięte paznokcie Grigorija, wszywając je w bieliznę, bo miały przynosić szczególną moc.

Kasy pilnowała Akilina Łaptinska, ex pielęgniarka z wierchoturskiego klasztoru, a od 1914 oficjalna sekretarka Rasputina. Sama sobie wydzielała pobory za świadczone usługi, w szerokim rozumieniu tego słowa. Rasputin kilka razy ją wyrzucał, oskarżając o kradzież pieniędzy. Olga Łochina, zwana Lwicą z Petersburga, cierpiała na neurastenię jelitową (cokolwiek to mogło znaczyć), stąd była wielce zobowiązana za wszelkie masaże i fakt, że jej poświęcał najwięcej czasu. W Pokrowskoje terapia obejmowała nie tylko wspólne kąpiele. Z opisów wnioskować wolno, iż w chwilach ekstazy ogłaszała światu, iż doznaje wizji kontaktu z bogiem, przy czym trudno ocenić, czy był to skutek skłonności masochistycznych, czy też Rasputin lubował się w sadyźmie. Czyżby to energia Westy w trygonie do Ceres podkreślała ukryte kompleksy ? 

Kąpiele w petersburskich łaźniach, w towarzystwie dam lekkich obyczajów, zawsze kilku, stały się codziennym rytuałem, a nałóg alkoholowy potęgował konieczność uwolnienia wulkanicznych ekspresji Grigorija, przysparzając legend, krążących pod dziś dzień. Do pieniędzy miał podejście wybitnie ekstrawaganckie i raczej służyły do zaspokajania prywatnych, bardzo osobistych potrzeb, wszak nocne eskapady po restauracjach odpowiedniej kategorii kosztowały sporo, cygańska muzyka też, a nie można zapomnieć, że był to czas prohibicji, więc alkohol miał wyjątkową cenę.

Reasumując, Wenus w Koziorożcu informuje (przynajmniej w przypadku Rasputina), że chłop może mieć niebanalną, czy nawet wielce kontrowersyjną urodę, ale jeśli dysponuje mocnymi atrybutami i umiejętnościami, zawsze może liczyć na uznanie.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
maszowa 2010-11-29, 23:03:44

Jeśli dobrze pamiętam, Wenus w horoskopie mężczyzny wskazuje jego kobiecy ideał. Jeśli więc Rasputin marzył o kobiecie zimnej jak kamienna romańska świątynia, a może to nawet miała być faktycznie kamienna bogini, to żywe kobiety były dla niego wyłącznie narzędziem do uprawiania jakichś przedziwnych praktyk religijnych (sic!). Wielce pokręcona psychika.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2010-11-30, 09:36:44

O dzięki, za tę Wenus.

Wenus w Koziorożcu zdaje się w horoskopie męskim wskazywać na upodobanie do kobiet zasadniczych, może trochę oschłych, poważnych czyli odpowiadających temperamentowi Saturna. To może być przychylność do kobiet starszych albo dojrzalszych niż rówieśniczki. Z moich doświadczeń wynika, że Wenus w Koziorożcu ma również konkretne oczekiwania co do autorytetu partnera. Panienka z autorytetem powinna mieć także określone, zdecydowane poglądy a także niezależny mająteczek. Powiązania Wenus z Saturnem wskazują w horoskopie, o jaki autorytet może chodzić. Funkcja zarządzająca Wenus albo nastawienie na karierę także spełniają wymogi saturnowości.

Bywa też i tak, że amantka wzbudza szacunek tym, że jest prosta, niewykształcona i ma ciężkie życie. W tym znaczeniu saturnowość Wenus przejawia się w upodobaniu do kobiet wykonujących ciężką pracę fizyczną, w pozycji pochylonej, np. pracę pomywaczki myjącej podłogi lub rolniczki pielącej kapustę.

W horoskopie natalnym Rasputina Wenus posadowiona jest w dekanacie Koziorożca i w dwadzie Ryb. To wskazuje na upodobanie jak wyżej, czyli do kobiet prostych, ze wsi a także do takich, co to mają pewną pozycję społeczną. Zapomniałam dodać, że Wenus w Koziorożcu daje kontakty z kobietami, wobec których sprawuje się rolę lub funkcję zwierzchnią. Stałym elementem takiego związku jest zależność tego rodzaju, że jedna ze stron doznaje awansu społecznego. Przy Saturnie w Koziorożcu Rasputin niewątpliwie lubił jako amant czuć się panem sytuacji, sprawującym nadzór i kontrolę nad kobietą. Element Ryb wprowadza do alkowy zarówno mistycyzm jako tło aktów miłosnych jak i  środki odurzające; także wskazuje na wykorzystywanie w podbojach miłosnych aspektu religijnego- seks jako wyjście do doznań duchowych. Potwierdza to koniunkcja władców Ryb czyli Jowisza i Neptuna w V domu w znaku Barana.

Pozycja zodiakalna planety wskazuje na cechy wewnętrzne danej osoby, a jeżeli rozpatrujemy zdarzenia, to pozycja planety w Zodiaku wskazuje na przyczynę zdarzeń i zachowań ludzkich. Wenus w Koziorożcu może wskazywać na niedostatek miłości, na głód miłości, nie mogący być zaspokojonym.

Pozycja horoskopowa Wenus wskazuje natomiast na zewnętrzne formy przejawiania się tej energii. Jej pozycja w II domu horoskopowym wskazuje na zamiłowanie Rasputina do Wenus bogatych (bo to dom Wenus a dokładniej znak Byka jest znakiem naturalnym tego domu), zmysłowych (bo Byk). Nie dziwi zatem, że miłość fizyczna była wykorzystywana do zarabiania pieniędzy oraz że towarzyszyły temu znaczne ułatwienia. Wspomniana dwada Ryb w pozycji Wenus nadawała kontaktom fizycznym kontekst uzdrowienia a nawet objawienia i nie dziwi mnie, że niektóre z pacjentek twierdziły, że podczas kuracji miały doświadczenia religijne. Wobec posadowienia Wenus w domu II Byka nie dziwią też tzw. gratyfikacje za usługi Rasputina poprzez darowizny w strojach, co jest tak typowe dla Byka. Typowe dla Wenus w domu Byka są masaże a wobec dwady Ryb kąpiele, jako forma wyrażania miłości fizycznej.

Wenus (obojętnie w jakim znaku) charakteryzują domy horoskopowe II i VII. Dom II już omówiłam ale pominęłam Saturna w nim posadowionego (celowo). W domu VII czyli domu Wagi, uznawanym jako dom związków, mamy posadowionego Księżyca i Plutona i one także w pewien sposób opisują upodobania wenusowe. Przede wszystkim uderza od razu, że dom ten wypada w Byku , co podkreśla jeszcze bardziej zmysłowość Rasputina. Księżyc w Byku to partnerki urodziwe, bogate, mogące być sponsorkami, no i zamężne bo Księżyc to kobieta-żona w odróżnieniu do Wenus-panny-kochanki-partnerki. Pluton w Byku to partnerki posiadające pewien rodzaj władzy, wynikającej np. z pozycji ich mężów albo same sprawujące taką władzę. Kobiety plutoniczne mające jednocześnie cechy saturnowe to mogą być kobiety  niewłaściwego prowadzenia się i/lub niskiego pochodzenia.

No i starczy…

Ciekawym byłoby poznać zdanie na temat Saturna Rasputina, jeżeli kto ma chęć przyłączyć się…

Pozdrawiam wenusowo Buziaczek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2010-12-05, 20:55:37

Saturn Rasputina to ciekawy przypadek - Uran (14°38' Raka) z Plutonem (15°05' Byka) tworzą ścisły sekstyl a do tych obu planet Saturn (14°05' Strzelca) tworzy kwinkunksy. To piękny Palec Boży z Saturnem na wierzchołku. O takiej konfiguracji Bil Tierney pisze, że jest karmiczna. Jako dziecko taki człowiek czuje potrzebę bezpieczeństwa, ale też nigdy nie jest go pewny, prawdopodobnie ktoś mu narzucał sposób postępowania, ktoś działający z pozycji siły i władzy. Saturn w Strzelcu na wierzchołku Palca Bożego może świadczyć o szczególnych zadaniach, jakie są człowiekowi przeznaczone - zadaniach polegających na oddziaływaniu na innych ludzi, nauczaniu, pokazywaniu nowych perspektyw, poszerzaniu ich horyzontów... jednak według ściśle określonych zasad głoszonych przez "guru".... któremu najbardziej odpowiadałaby religia głosząca chwałę jego samego, bo bogowie poza nim są bajką dla naiwnych i bogatych.

 

Saturn jest w ogóle bardzo wzmacniany z różnych stron, nie tylko przez kwinkunksy (Uran Pluton) jako wierzchołek palca bożego. Trygon z Neptunem w Baranie wspiera oddziaływanie kategorycznego nauczyciela na zbiorowe emocje związane z nowymi ideami. Kwadratura z Ceres w Rybach wzmaga poczucie osamotnienia, może bycia nierozumianym i niedocenianym.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2010-12-07, 21:23:46

Tylko parę uwag dopiszę:

Pogarda dla pieniędzy (o której wspominał Starybosman) wiąże się z Saturnem w II domu . Owo nie przywiązywanie wagi do nich to sprzeciw wobec ich wartości. To także utrata pieniędzy, np. przez zagarnięcie ich przez innych.Kwinkunksy Saturn -Uran oraz Saturn -Pluton wskazują, że podejrzenia Rasputina co do okradania go nie były bezpodstawne. Z drugiej strony wsparcie Saturna ze strony Neptuna uzasadnia łatwy w sumie napływ gotówki; Neptun działający na II dom podobno ułatwia przypływ pieniędzy.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.