Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Horoskopy znanych osób

Maria Curie -Skłodowska
genny19 2011-09-19, 10:10:37

 

Pisząc  post o stacjonarnym Plutonie i Wenus nie przypuszczałam ,że zajmę się horoskopem Marie Curie-Skłodowskiej. Informacja o tym, że rok 2011 jest rokiem jej poświęconym z okazji stulecia otrzymania Nagrody Nobla zaczełam czytać informaje o niej.Wenus Mari znajduje się w Skorpionie  a Pluton w znaku Byka. W dniu śmierci jej męża tranzytująca Wenus była w koniunkcji z jej Plutonem i w opozycji do Słońca.

Przy tranzycie Urana przez natalnego Marsa Maria i Piotr Curie dokanali odkrycia Polonu.  Ostatni rozdział historii Marii Skłodowskiej-Curie miał miejsce 20 kwietnia 1995 roku, kiedy prochy Marii i Piotra Curie przeniesiono uroczyście do paryskiego Panteonu a retogradujący Pluton znajdowałał się w 29,53 Skorpiona w koniunkcji z natalnym  Marsem.

Marie Curie Skłodowska  urodziła się  7 listopada 1867 roku w Warszawie .Nie znana jest jej godzina urodzenia . Nów przed urodzeniem Marii był w znaku Skorpiona i animodorem jest Mars znajdujący się w jej horoskopie w 29,39 stopnia Skorpiona.Mars w ostatnim stopniu-niewiarygodne pragnienie, żeby zrekompensować pewne złożone problemy wewnętrzne zewnętrzną wojowniczością, męstwem ,niezłomnością ,odwagą i  indywidualnością.  Ważne jest przekonanie o tym ,że będzie tak jak on określił, wyznaczył. Maria  wszystko planowała z wyprzedzeniem. Jako piętnastolatka zawarła umowę z swoją siostrą Bronisławą umowę, że będzie ją wspierać  finansowo w trakcie jej studiów medycznych w Paryżu, w zamian za podobne wsparcie za 2 lata. 

W horoskopie Marii widzimy Słońce i stellum planet z Wenus, Saturnem i Marsem w znaku Skorpiona  W skład stellum wchodzi jeszcze Merkury w Strzelcu .  Silny znak Wenus to dużą emocjonalność oraz dążenie do celu spelnienia swoich dązeń.To chęć działania.

Gdy 28 czerwca 1914 roku Maria Skłodowska-Curie kupiła gazetę „Le Temps", z której dowiedziała się o zastrzeleniu arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, następcy tronu monarchii austro-węgierskiej w Sarajewie, wiedziała, że za chwilę wybuchnie wojna. Ale jak zawsze i wobec tego stanu rzeczy przyjęła postawę praktyczną: „Trzeba działać, działać!". W krótkim czasie Maria zorganizowała pokaźną flotyllę samochodów wyposażonych w aparaturę rentgenowską i personel, trzymając pieczę nad organizacją wojskowego lecznictwa radiologicznego. Gdy na froncie zrobiło się niespokojnie, armia niemiecka była już u bram Paryża i trzeba było wyjeżdżać dalej, do Bordeaux, Maria zapakowała to, co dla niej najcenniejsze. W ciężkiej skrzynce znajdowało się dwadzieścia kilo ołowiu i jeden gram radu. Jedyny we Francji, prezent dla Marii. Dwadzieścia kilo ołowiu na barkach kobiety o drobnej budowie, która ze strachem w oczach przemierzała pociągiem Francję - to obraz na piękny film. Maria pomagała lekarzom, nieposiadającym jeszcze doświadczenia w radiologii, właściwie przez cały czas trwania wojny, aż do uspokojenia frontu i ucieczki cesarza Wilhelma II z Niemiec. „W pierwszych dniach listopada w samochodzie 'E' prześwietlono 944 rannego" - oczywiście największa w tym zasługa Marii Skłodowskiej-Curie. Maria cały czas drżała też o sytuację w Polsce, dlatego, gdy Polska została wyzwolona z pęt, a jej znajomy Ignacy Paderewski został premierem w Warszawie, nie kryła szczęścia.

Maria miała wiele twarzy. Gdzieś między nimi zagubioną, dziecięcą, której nie kontrolowała. Potem przerażona wkładała inną maskę, przybierała inny ton, stawała się naukowcem. To spokojna, słynna na całym świecie maska, którą Blanche (jej przyjaciółka ) nazywała histeryczną i katatoniczną."Mimo pozornego spokoju i pogodnego usposobienia Maria Skłodowska-Curie była osobą dość porywczą. Gdy jej coś nie wychodziło, potrafiła kląć w niebogłosy i nic odzywać się do nikogo przez kilka dni, albo... wyjechać gdzieś na rowerze. Gdy nie była pewna, czy uda jej się zebrać fundusze na wyjazd do Francji, pisała w liście do swojej siostry Bronisławy zezłoszczona i zrezygnowana: „Byłam głupia, jestem głupia i będę głupia po wszystkie dni żywota mego, a raczej, tłumacząc to na zwykły styl, nie miałam i nigdy mieć nie będę szansy. W duszy mojej tak czarno i smutno, (...) tyle rzeczy mnie boli". A kiedy znajomi zwracali uwagę na to, że pochłonięta pracą Maria wygląda na wyczerpaną i wychudzoną, odpowiadała: „Nie jestem głodna! Jestem dostatecznie dorosła, aby wiedzieć, co mam robić!". Jednocześnie Maria nigdy nie pokazywała swoich uczuć w towarzystwie. Albert Einstein w liście do swojej kuzynki pisał o Marii: „jej dusza jest jak ostryga, to znaczy nie potrafi wyrazić ani radości, ani bólu, uczucia uzewnętrznia głównie przez narzekanie". Podczas gdy odbierała tytuł doktorski na Sorbonie czy nagrodę Nobla, stawała przy zaszczytnych miejscach niepewnie, „podobna do cienia", i starała się unikać wzroku obcych osób, a gdy odwiedziło ją poselstwo, mówiąc o tragicznej śmierci Piotra Curie pod kołami wozu, Maria zapytała tylko z kamienną twarzą „Nie żyje? Zupełnie nie żyje?". 

Wenus w Skorpionie to seksualność , Albert Einstein powiedział kiedyś o niej, że tyle erotyzmu nie widział w oczach żadnej kobiety. I choć kilkanaście lat później Einstein kochał się także w córce Skłodowskiej-Curie Ewie i mówił jej podobne słowa, te zapadły w pamięć najbardziej prawdą jest, że urodą i kobiecością Marii fascynowało się wielu mężczyzn. Mąż Piotr mówił o niej: kobieta genialna. Znany fizyk Ernest Rutherford, który powierzył Marii temat pracy doktorskiej jako rozwinięcie jego badań nad promieniotwórczością, stwierdził, że Curie jest „kobietą, i to z wszystkimi jej wadami i zaletami, ma coś, co przyciąga". W Marii podkochiwali się także studenci. Jeden z nich podobno łykał nawet laudanum, żeby przypodobać się swojej nauczycielce i wydać się jej bardziej interesującym.

Saturn w Skorpionie to ludzie zamknięci w sobie,chętnie prowadzący samotniczy tryb życia.Surowi jako wychowawcy i dysyplinujacy jako rodzice a Mars w Skorpionie wzmaga cechy typowe dla Skorpiona . Twardośc charakteru ,zdecydowanie ,umiejętnośc mobilizowania sił  oraz sprawdzanie się w trudnych warunkach.Koniunkcja Mars- Saturn dała  Marii odporność na trudy na niewygody i to ,że sprawdzała się w trudnych warunkach.Także tendencje do samotnictwa.

Tłum - Jeden z największych przeciwników Marii Skłodowskiej-Curie. Maria cierpiała na patologiczny wręcz lęk przed tłumem, w sytuacji osaczenia czuła się bezsilna. Francoise Giroud pisze w biografii Marii, że ten lęk doprowadzał ją czasem nawet do omdlenia. Mąż Marii, Piotr, także nie lubił rozgłosu:

 

Laboratorium - miejsce najważniejsze, świątynia Marie Skłodowskiej-Curie. Miejsce, które wyszukał dla Marii dyrektor Szkoły Fizycznej Paul Schutzenberger, znajdowało się na parterze tej szkoły i służyło jednocześnie jako skład maszyn. To właśnie w laboratorium Maria zapracowała na dwie nagrody Nobla i to właśnie w laboratorium, Jak wyglądało laboratorium?„Laboratorium było właściwie starym drewnianym magazynem, opuszczoną maszynownią z desek, której oszklony dach był w tak opłakanym stanie, że deszcz za każdym razem podtapiał tę nędzną budę, którą Wydział Medyczny dawno temu wynajmował do sekcji zwłok, ale która później nie nadawała się nawet na kostnicę. Nie było tam podłogi, zamiast tego warstwa cementu, a jedyny dobytek stanowiło parę zniszczonych stołów kuchennych, czarna tablica oraz stary żeliwny piecyk z zardzewiałymi rurami" - czytamy u Enquista.

W jednym z pierwszych zeszytów laboratoryjnych Marie Skłodowskiej-Curie pojawia się także informacja, że w laboratorium notowano przeważnie temperaturę około 6 stopni Celcjusza!

W czasie I wojny światowej przemierzyła pół Francji z dwudziestokilogramową skrzynką ołowiu na barkach.

 Merkury w Strzelcu pozwala także Skorpionom się wyluzować ,zapomnieć np. poprzez gry,sport. Maria z Piotrem często jeździli na wycieczki rowerowe a znalazłam także informację ,że Maria była jedną z pierwszych kobiet która pływała  w stroju kąpielowym razem z mężczyznami.

Koniunkcja Wenus  i Saturna w 25-26 stponiu  Skorpiona w punkcie 24 Skorpiona .Punkt ten przypomina znak Raka -rodzinne instynkty ,opiekuńczość ,matkowanie innym .Ludzie mający tu coś ważnego mogą być dobrymi opiekunami i pedagogami.

Nauczycielami byli jej rodzice oraz dziadkowie. Matka Bronisława Boguska, była dyrektorką prestiżowej warszawskiej pensji dla dziewcząt z dobrych domów. Ojciechttp://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=W%C5%82adys%C5%82aw_Sk%C5%82odowski&action=edit&redlink=1"> Władysław Skłodowski był nauczycielem matematyki i fizyk oraz dyrektorem kolejno dwóch warszawskich gimnazjów męskich, prowadził również w domu stancję dla chłopców. Maria Skłodowska-Curie powiedziała kiedyś, że gdyby nie została badaczką naukową, poświęciłaby życie pracy nauczycielki. Maria od mała chciała być nauczycielką, podobnie jak matka, która przez prawie 10 lat na ulicy Freta w Warszawie była dyrektorką pensji dla dobrze urodzonych dziewcząt. Sama uważała, że nie ma nic przyjemniejszego niż móc przekazywać wiedzę drugiemu człowiekowi, czerpiąc z tego bezinteresowną satysfakcję. Maria już w wieku 18 lat została guwernantką w rodzinie warszawskiego adwokata, ale ponieważ jej stosunki z żoną adwokata były bardzo „lodowate", zrezygnowała z pensji i przeniosła się do majątku państwa Żórawskich w Szczukach, gdzie spędziła cztery lata. Marię traktowano w Szczukach z sympatią, ale oczywiście mieszkając w wielkim domu z werandą, placem do krykieta i pobliską cukrownią nie rozwijała swojej pasji i bliżej jej było do Czechowa niż do Mendelejewa..

Wenus reprezentuje gusty i upodobania U Marii w detrymencie i w koniunkcji z Saturnem Maria ubierała się zazwyczaj w bure albo czarne, saturniczne kolory, preferowała minimalizm stroju i fryzury Wenus w horoskopie reprezentuje matkę .Jej matka  cierpiała na gruźlicę  i zmarła gdy Maria miała dwanaście lat.W dyrekcjach Słonce było w koniunkcji z Wenus i Saturnem a dyrekcyjna Wenus i Saturn na Merkurym.

Saturn - Wenus w horoskopie kobiety to typ partnera . Pierwszy partner to Kazimierz Zórawski (przyszły ,wybitny matematyk) , którego poznała pracując jako guwernantka u jego rodziców ,zakochała się z wzajemnością, jednak jego rodzice stanowczo odrzucili pomysł ślubu ich syna z ubogą krewną, a sam Kazimierz nie potrafił się im przeciwstawić, co skończyło się dla Marii utratą pracy. Bronisławę.

Saturn to partner starszy lub młodszy .

Mąż Piotr Curie był starszy od Marii o 8 lat  Pisała o nim w 1899 roku do swojej siostry Bronisławy: „Męża mam najlepszego, jakiego można wymarzyć, i nawet nie sądziłam, abym podobnego znaleźć mogła, to prawdziwy los na loterii wygrany, i im dłużej żyjemy ze sobą, tym nam ze sobą lepiej". Piotr był tym, który popchnął Marię ku późniejszym sukcesom, gdy pewnego dnia powiedział: „Wiedza jest pani przeznaczeniem", a potem ciągle dotrzymywał jej kroku. 

Następny związek   to  romans z Paul Langevin  który był młodszy od Marii o 5 lat.

 „Historia miłosna. Pani Curie i profesor Langevin" - taki niewinny tytuł miał artykuł, który ukazał się w dzienniku „Le Journal" 4 listopada 1911 roku w nakładzie 750 tysięcy egzemplarzy, artykuł, który praktycznie zahamował karierę naukową Marii Skłodowskiej-Curie.  Langevin był kojarzonym w środowisku badaczem, w 1907 roku ogłosił pracę dotyczącą zastosowania teorii elektronów do zjawiska magnetyzmu, która była dużym wkładem w fizykę. Paula Maria znała już od dziesięciu lat i pracowała z nim po śmierci Piotra Curie. Żarliwy romans Marii Skłodowskiej-Curie trwał sześć miesięcy, ale odbił się na jej całym późniejszym życiu. Na jaw wyszły bowiem miłosne listy, które pisała do Langevina, w których namawiała go do odejścia od swojej żony.  Listy ukradła żona Langevina, czym pogrążyła Marię w opinii publicznej i zszargała jej reputację na wiele lat. Nigdy później już Maria, jak gdyby z obawy przed złym rozgłosem, nie zaangażowała się w związek.

Maria ukryła się  u Blanche Wittman  miasteczku Sceaux, gdy Maria , nękana przez media w sprawie rzekomego skandalu miłosnego, przechodziła załamanie nerwowe.Po  otrzymaniu nagrody Nobla w 1911 roku była w szpitalu z depresją i chorobą nerek. Saturn był w koniunkcji z Plutonem i w opozycji do Słońca.

Historia ta ma dalszy koniec bo , wnuczka Marii, Helena Joliot została żoną  wnuka Langevina, Michela. Romans ten był też początkiem końca jej kariery naukowej. Szwedzki chemik Svante Arrhenius, członek Akademii Szwedzkiej, który wysunął kandydaturę Marii do drugiej nagrody Nobla prosił ją w liście, żeby nie przyjeżdżała po odbiór nagrody, ponieważ gdyby Akademia wcześniej zapoznała się z feralnymi listami, nie zdecydowałaby się uhonorować Marii drugim Noblem, chociażby dlatego, żeby uniknąć skandalu w obliczu króla.

Uran  to planeta ,która jest we wszystkich figurach planetarnych(oprócz stellum). Są to Latawiec  złożony z trygonu Słonce,Księżyc,Uran , trójkąt dynamiczny Slońce,Uran ,Neptun ,oraz Palce diabła Mars,Jowisz,Uran oraz Mars,Neptun,Uran.

Uran w horoskopie Marii położony w 11,20 Raka leży w punkcie siedmiokrotnym otwierającym  12,51 Raka ma charakter Marsa i Merkurego .Punkt ten daje aktywność ,daje napęd do działania i realizacji. Gdy Uran we wrześniu 1991 roku znalazł się w znaku Skorpiona Maria zdała na Sorbonę ,gdy w 1993 roku uzyskała licencjat z matematyki a w1994 roku licencjat z fizyki oraz poznała Piotra Uran tranzytowa natalne Slońce., a odkrycie Polonu to tranzyt Urana  przez Marsa , odkrycie Radu  26 grudnia 1898 roku Uran tranzytował Merkurego.

Uran i Rak to czynniki ,które nie pasują do siebie . To bunt przeciw rodzinie , przeciw tradycjom,zwyczajom ,konwensom. Maria przełamała  ich wiele.

 Odrzuciła religię już w wieku siedemnastu lat. Duży wpływ miała na tę decyzję przedwczesna śmierć matki, pani Skłodowskiej, pobożnej katoliczki, której Maria długo nie mogła odżałować. Ojciec Marii też był ateistą. Również jej mąż Piotr Curie odrzucił kościół, który uważał za narzędzie dominacji społecznej. Maria i Piotr nigdy więc nie nosili obrączek Gdy Uran we wrześniu 1991 roku wszedł w znak Skorpiona została pierwszą kobietą w historii Uniwersytetu Paryskiego, która zdała egzaminy wstępne na wydział fizyki i chemii i pierwszą dopuszczoną do wykładów - to wiedzą wszyscy. Ale mało kto wie, ile trudności, głównie finansowych, musiała pokonać Maria Skłodowska-Curie, żeby później błyszczeć dalszymi zaszczytnymi dokumentami. Licencjatem i doktoratem. Przecież na czesne w Sorbonie trzeba było kilkaset rubli! Maria zapożyczała się głównie u państwa Dłuskich, u swojej siostry Bronisławy, a także u kuzynostwa, na przykład u Józefa Boguskiego. Maria wspominała w liście do siostry, że ponieważ na początku edukacji nie miała pieniędzy na eksperymenty, chemii musiała uczyć się z książek. W jej wynajmowanym pokoiku na ulicy Allemagne miała podobno nieco ponad dziesięć stopni Celsjusza i straszną wilgoć. Cierpiała na brak jedzenia, jadła posiłki „z rzodkiewek i herbaty, po których zdarza jej się mdleć z głodu". W takich warunkach Maria Skłodowska-Curie zaczynała podbój naukowego świata. Mimo tego egzaminy zdała wzorowo. Uzyskanie licencjatu uznała za jedno z najpiękniejszych wspomnień w swoim życiu. Po udanej obronie pracy doktorskiej z nauk ścisłych mówiła, że to niespotykane szczęście, nad którym nie może zapanować. W końcu zdobyła wówczas poświadczenie wiedzy równej mężczyznom.  Była pierwszą kobietą profesorem Sorbony. W 1911 roku, tylko dwóch głosów zabrakło jej do tego, aby stała się jednym z czterdziestu członków Akademii Francuskiej i jedynym płci żeńskiej. Według niektórych ocen zadziałała ksenofobiczna postawa wobec cudzoziemców. Plotkowano ,że pochodzi z rodziny żydowskiej (drugie imię Salomea)

Gdy Becquerel zaproponował jej pozornie mało atrakcyjny i pracochłonny temat zbadania, dlaczego radioaktywność niektórych rodzajów rudy uranowej jest znacznie wyższa, niż wynikałoby to z udziału w niej czystego uranu. rozpoczęła żmudną pracę rozdzielania rudy uranowej na pojedyncze związki chemiczne i poszukiwanie związku powodującego jej wysoką radioaktywność. Do zespołu tego dołączył później Pierre Curie. Badania te po 4 latach doprowadziły do odkrycia najpierw polonu, następnie dużo bardziej radioaktywnego radu, a także do wyjaśnienia prawdopodobnych przyczyn zjawiska radioaktywności jako efektu rozpadu jąder atomów W 1903 r. Maria Skłodowska-Curie jako pierwsza kobieta w historii otrzymała stopień doktora fizyki i w tym samym roku przyznano jej też Nagrodę Nobla.

Latawiec z  trygonem  w znakach wodnych w skład którego wchodzi  Księżyc ,Uran oraz Słonce w opozycji do Plutona  który tworzy sekstyle z Uranem i Księżycem..Wg Bila Tierneya jest to dynamiczny aspekt ,który pozwoli sukcesu  w życiu.Słonce jako  planeta wielkiego trygonu pozostająca w opozycji do Plutona władcy Słonca w horoskopie Marii może sygnifikować szczególne talenty i umiejętności. Pluton to radioaktywność

Maria miała chyba opiekę nad swoja osobą  , że pracując z pierwiastkami radioaktywnymi a nikt nie wiedział na początku jaki to wpływ na zdrowie . Bez odpowiednich środków bezpieczeństwa. Miała probówki zawierające izotopy promieniotwórcze w kieszeni i przechowywała je w swojej szufladzie biurka, spostrzegając ładne światło niebiesko-zielone , że substancje dał się w ciemności.W horoskopie Lilth w Koziorożcu jest w koniunkcji z Selene.

Blanche - Blanche Wittman była przyjaciółką Marie Skłodowskiej-Curie, choć sama Maria nigdy o niej dużo nie wspominała. Blanche odwiedzała często Marię w laboratorium, pocieszała ją i słuchała jej zwierzeń. Jak pisze Per Olov Enquist w książce „Opowieść o Blanche i Marie", Maria nikomu nie mówiła takich rzeczy ze swojego życia, jakie mówiła Blanche. Pod koniec życia Blanche cierpiała na rzadką chorobę, spowodowaną eksperymentami nad zjawiskiem radioaktywności, z którym to zjawiskiem miała do czynienia między innymi w laboratorium Curie. Musiała amputować obie ręce i obie nogi, został z niej tylko kadłubek.

Księżyc w znaku Ryb to duża emocjonalność ,intuicja i podatność na depresje (po romansie z Langevinem),

Była dobrą matką -Słonce w Skorpionie. „Ewa była dzieckiem domu, Irena pierwiastkiem męskim, a Maria pierwiastkiem kobiecym. Kombinacja szczęśliwa dla Marii, zapewniająca jej stabilizację uczuciową, której tak potrzebowała" - czytamy w biografii Giroud. Ewa odznaczała się wielką urodą już od dziecka, była typem kobiety-humanistki, uwielbiała grać na fortepianie - zupełne przeciwieństwo Ireny! Ireny, którą Maria czasem pół-żartem, pół-serio nazywała substytutem Piotra Curie. Ireny, która poszła śladem matki i dostała później nagrodę Nobla za odkrycie zjawiska sztucznej promieniotwórczości. Mimo tego, że Maria nie zaznała nigdy miłości od własnych rodziców i nigdy nie miała czasu na praktyczne, codzienne sprawy, była dobrą matką. Wychowywała córki sama z mężem, zaczytywała się w książkach kucharskich (podobno miała też, nierozwinięty co prawda, talent kucharski!), dbała o edukację córek. Ciekawe, że gdyby nie Irena, Maria skończyłaby epokowe badania nad nowymi pierwiastkami polonu i radu dwa miesiące wcześniej, ale ponieważ Irenie wyrzynały się kolejne zęby, wspólnie z mężem zabrała ją na wakacje do Owernii, żeby umilić jej czas.„Nie lekceważyła żadnej dziury w zębie, nie zapominała o żadnych urodzinach i jeśli poświęcała dzieciom niewiele czasu, to dlatego, że go po prostu nie miała" - pisze Giroud, choć dodaje też, że „na wakacjach więcej było równań matematycznych niż pocałunków".

 

Zmarła 4 lipiec 1934 roku w alpejskiej klinice  w Passy

na aplazję szpiku czyli zanik elementów krwiotwórczych w szpiku kostnym, spowodowany najprawdopodobniej wysokimi dawkami promieniowania pochłoniętymi podczas badań nad promieniotwórczością.

Nie znam godziny śmieci ale tego dnia tranzytujące   Słońce  w koniunkcji z  natalnym Urana,Neptun w Pannie w koniunkcji z Głową smoka. Jowisz w opozycji do Neptuna oraz Saturn w koniunkcji z Jowiszem.Uran wszedł w znak Byka .

W 2009 ankiety przeprowadzonej przez http://en.wikipedia.org/wiki/New_Scientist">New Scientist , Marie Curie został uznany za "najbardziej inspirujących kobiet w nauce". Curie otrzymała 25,1 procent wszystkich oddanych głosów, niemal dwa razy więcej niż drugie miejsce http://en.wikipedia.org/wiki/Rosalind_Franklin">Rosalind Franklin (14,2 proc.) 

 

http://supermozg.gazeta.pl/supermozg/1,111514,9219114,Nieznany_alfabet_Marii_Sklodowskiej_Curie.html">http://supermozg.gazeta.pl/supermozg/1,111514,9219114,Nieznany_alfabet_Marii_Sklodowskiej_Curie.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Marie_Curie">http://en.wikipedia.org/wiki/Marie_Curie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Sk%C5%82odowska-Curie">http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Sk%C5%82odowska-Curie

 

 

 

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
starybosman 2011-09-19, 12:08:56

Na stronie http://www.astrologia.pl">www.astrologia.pl  znajduje się ciekawy artykuł pióra Agnieszki Antosiewicz zatytułowany Rektyfikacja horoskopu Marii Skłodowskiej - Curie.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2011-09-19, 12:33:52

Czytałam ,ale ona nie uwzględnia relokacji horoskopu na Paryż. Mnie zastanawia co w horoskopie Marii mówi o jej życiu w Paryżu.Może to Uran w dyrekcjach w znaku Lwa. Znak Lwa to Francja.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-09-19, 14:21:06

Dzięki Genny za tekstUsmieszek.

 

Przydałby się jakiś kosmogram. Chętnie wstawię, ale może podaj który, tj. na jaką datę czy urodzinowy bez daty czy na dzień śmierci. Może jakaś propozycja godziny urodzenia, jeżeli ktoś ma dane?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-09-19, 14:40:24

7 listopada 1867 roku WarszawaW danych  Astrolog jest godz13,30 z ascenendentem w Wodniku

A w tym artykule o którym wspomina Stary Bosman ,Monika Antosiewicz przyjmuje godz 12,20 GMT 1;23;60

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2011-09-19, 14:41:15

Kierując się analizą horoskopu dokonaną przez A.Antosiewicz, oraz mając na uwadze radix Marii Skłodowskiej podany w Uranii.pl proponuję  godzinę 12.20 dnia 7 listopada 1867 w Warszawie

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-09-19, 14:51:57

Najpierw wkleję wg Astrologa a potem ten drugi, ale czy ma być 12:20 wg czasu warszawskiego czy wg GMT?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-09-19, 15:02:21

Ascendent 17,50 Koziorożca

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-09-19, 15:14:36

No i nie wiem.

ASC wg 12:20 czasu warszawskiego czyli środkowoeuropejskiego wypada w 25st29' Koziorożca, natomiast na tę samą godz. 12:20 ale wg GMT ASC wypada w 19st.48' Wodnika.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2011-09-19, 15:16:49

Czas 12.20 dla Warszawy. Asc w 17.50 Koziorożca będzie wtedy, gdy zastosujemy domy wg Krusińskiego.( tak przyjęła A.Antosiewicz i w oparciu o taki układ przeprowadziła analizę ). Wg Placidusa ASC wypada jak wskazała Jasmin.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2011-09-19, 15:21:45

 

Monika Antosiewicz przyjmuje godz 12,20  Warszawa 52N15 ,21E05 czwartek GMT 1;23;60 Letni 00 wykreślone w Urani

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2011-09-19, 15:31:57

Tak, w istocie, tyle tylko, że jest to 12.20 dla Warszawy, a na dodatek jest zapis GMT plus 1:23:60. Owszem, w Uranii, jednak trzeba pamiętać, iż w tym programie można wykreślać domy wg  Placidusa, Kocha, ale i Krusińskiego także. Ten ostatni wariant wybrała Autorka.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-09-19, 15:37:35

Dobrze więc wklejam na Warszawę wg propozycji Staregobosmana, natomiast jeżeli ktoś chce wykres z Uranii to musi sam go wkleić (wg dowolnego systemu domów), bo ja nie mam tego programu.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-09-19, 15:42:03

Mars ,animodor powinien tworzyć aspekt do ASC u Moniki Antosiewicz nie tworzy aspektu

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-09-19, 17:16:15

I jaki z tego wniosek?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-09-19, 18:01:27

Trzeba spróbować albo ASC od 26 stopnia Koziorożca do 3 stopnia Wodnika  albo MC od 26 -29 Skorpiona albo od 1-3 Strzelca. Próbuję na Uranii ale mi przy godzinie 13,30 wychodzi ASC 15 stopni Skorpiona . Na razie nie mam czasu.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2011-09-19, 23:12:47

Jaśmin albo ASC w ostatnim stopniu Koziorożca albo w pierwszych Wodnika  . Po relokacji na Paryż na MC Słońce,na DSC Uran a na IC Pluton. Piękne ale czy prawdziwe.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2011-09-20, 04:27:42

Wspaniały artykuł, faktycznie trochę irytuje godzina urodzenia naszej noblistki. Na marginesie dodam fenomenalny fakt biograficzny, że jej córka żyła 103 (!) lata (1904-2007). Imponujące.

 

Apropos szukania godziny, szczęka mi spada, gdyż: http://www.astro.com/astro-databank/Curie,_Marie">Curie, Marie - Astro-Databank, Marie Curie horoscope, born 7 November 1867 in Warsaw

 

Rating AA, najwyższa wiarygodność. Teraz można sprawdzać animodary, władztwa, itp. Usmieszek . Blisko była Agnieszka Antosiewicz, aczkolwiek nie przekonują mnie dwie sprawy: system domów podług B. Krusińskiego, oraz podział w jej artykule na nowego i starego władcę Wodnika, z wyraźną manifestacją Urana. Idę zgodnie ze "szkołą" Leona Zawadzkiego, uważając, że starzy władcy mają większe znaczenie niż "nowicjusze". W tym rozumieniu zdecydowanie mocniej wyczuwam swojego Marsa skrzyżowanego z Uranem (ASC posiadam w Skorpionie) aniżeli Plutona w XI domu. 

 

Jak przypominam sobie ASC w Koziorożcu i eksponowanego Saturna na zenicie, to przypomina mi się ... horoskop Elżbiety II. Obydwie, silne i metodyczne kobiety. 

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2011-09-20, 04:51:38

Swoją drogą, jak oni "składają" te godziny ? GMT i cała reszta... ? Pomijając z tego całego układu M.S.C. wybijają się:

 

a) siła rozwoju wygenerowana w karierze i nieustępliwości. Władca ASC (Saturn) i IX wierzchołka (rozwój, wyjazd) w koniunkcji wzajemnej w domu X (powołanie) w znaku Skorpiona (chemik). W ogóle wielki trygon wodny (chemia) z Uranem (odkrycia)

 

b) Uran na DESC. Zauważmy, że M.C.S. wywołała "skandal obyczajowy" (jak na tamte czasy) podejmując romans z żonatym mężczyzną. Pasuje ? A i owszem... W 1897 roku, oraz 1903 pojawiały się na świecie córki i Maria była nimi zaabsorbowana. Gdyby nie ta śmierć Piotra, to może usłyszelibyśmy prędzej czy później o romansach noblistki ? Latawiec w którym uczestniczą Słońce, Księżyc, Uran i Pluton (jeszcze Neptun tu się kręci) dawałyby nadzieję ku temu. Zważywszy, że władca DESC, Księżyc, w swej istocie jest wrażliwy, ale i trochę mętnawy.

 

Do tej pory Uran na DESC "odcinał" sprawy partnerskie, ale za sprawą mocnego wejścia w trygon Słońce/Uran/Księżyc tranzytującego Neptuna rzecz się zmieniła i nastąpił ten romans, około 1910-1911.

 

Zwraca uwagę również kapitalna dominacja żywiołu wody, z niewielką domieszką ognia. Niechże nie mówi ktoś że brak powietrza w horoskopie powoduje słabsze myślenie i kojarzenie, a brak ziemii powoduje brak skupienia. Tutaj za "ziemię" robi władca ASC w koniunkcji z Wenus, eksponowany w domu X. a lekkości i świeżości dodaje Uran na DESC, który zaowocował konstruktywną współpracą, m.in. z przyszłym mężem.

 

Pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2011-09-21, 20:07:31

W tych danych  co podałeś Acrux  z  Astrodatabank jest  godz urodzenia  Marii  10,36 w Warszawie a Ascendent tego horoskopu wypada w 12,02 Koziorożca jest zbieżny  z tym jeśli przyjmie się godz 12:55 Warszawa w ZET 9 jest GMT 1,24 a w Urani  1,21.Po relokacji na Paryż ASC 12,03 Koziorożca. 

Uran jest w koniunkcji z szczęśliwą gwiazdą Syriusz. W solariuszu na 1933 rok Księżyc jest w koniunkcji z Nat Uranem a Słońce w dniu smierci Marii tranzytowalo ten punkt.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2011-09-24, 19:29:50

1 Horoskop natalny M.Skłodowskiej-Curie w programie UraniaB.Krusińskiego

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2011-09-24, 19:32:03

Reaktyfikacja horoskopu Marii-Sklodowskiej-Curie na Paryż

w programie Urania B.Krusinskiego

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Pani Świstak 2011-09-24, 19:48:10

Tak Genny :-) A tu jej opis autorstwa Agnieszki Antosiewicz: http://www.astrologia.pl/biuletyn/rektyfikacja-horoskopu-marii-sklodowskiej-curie.html

 

Pozdrawiam :-)

Tematów: 2
Odpowiedzi: 100
Dołączył/a: 2011-09-10
genny19 2011-09-25, 11:23:44

Wklejam ,jeszcze  horoskop Marii z solariuszem i lunariuszem.W horoskopie Marii 6 domem zdrowia władcą jest Księzyc oraz znajduje się tam Uran.Władcą roku w 1933 roku jest też Księżyc.Osie solariusza w 1933 roku są zgodne z radix ,Księżyc jest w koniunkcji z Uranem a w 6 domu zdrowia znajduje sie Pluton. Ważną planetą jest Merkury ,który jest w koniunkcji z pozycją natalną Merkurego w radix.Ascendent lunariusza wypada w Raku a Słońce jest w koniunkcji z ASC ,Merkury w koniunkcji z Plutonem w 6 domu a Uran wszedł w znak Byka.

Horoskopy wykonane w programie Urania B. Krusinskiego.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-07-27, 14:17:15

Wkejam horoskop porównawczy  Marii z jej mężem Piotrem Curie ur 15 maj 1859 godz 2:00 wg danych Astroheme.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-07-27, 21:22:49

Starsza córka Irena Joliot-Curie ur. 12 wrzesień 1897 o godz 22 w Paryżu. 

Ascendent w znaku Bliżniąt przypadający na 5 dom Marii oraz koniunkcja Saturn,Uran z Saturnem Marii.

Irena Joliot Curie w 1946 roku została przypadkowo narażona na działanie plutonu ,kiedy  w laboratorium eksplodowała zamknięta kapsułka polonem. Nie zapisałam tej daty a teraz nie moge znależć ,ale było to po przejściu Urana przez ascendent. Zmarła na białaczkę w wieku 58 lat.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-07-27, 21:38:45

Ewa Curie Labouisse ur. 6 grudnia 1904 w Paryżu, zm. 22 października 2007 w Nowym Jorku) - francusko-amerykańska pisarka, dziennikarka, pianistka i polityk .W horoskopie Mari 7 dom to znak Raka i Księżyc wStrzelcu jest w koniunkcji z Merkurym (władca 5 domu )Marii. Koniunkcja węzłów księzycowych 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-07-29, 07:56:11

Bardzo długie życie i owocne. Przy okazji (jeżeli ktoś pamięta), może podamy, jakie sygnifikatory mówią w radix o długowieczności.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2013-04-15, 21:11:18

Maria Curie Skłodowska zmarła czwartego lipca 1934r. o godzinie szóstej rano, zmarła w mieście Passy w klinice  Sancellemoz . 

http://genealodzy.pl/modules.php?op=modload&name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=149347">http://genealodzy.pl/modules.php?op=modload&name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=149347

http://genealodzy.pl/modules.php?op=modload&name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=149347"> http://www.facebook.com/photo.php?fbid=436095339773312&set=a.372997339416446.80729.153090808073768&type=1&theater">http://www.facebook.com/photo.php?fbid=436095339773312&set=a.372997339416446.80729.153090808073768&type=1&theater 

 

Akt ślubu Marii i Piotra 26 lipiec 1895 Sceaux godzina 11,30

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=437134669669379&set=a.372997339416446.80729.153090808073768&type=1&permPage=1">http://www.facebook.com/photo.php?fbid=437134669669379&set=a.372997339416446.80729.153090808073768&type=1&permPage=1 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2017-10-18, 15:36:43

Link do artykułu o Marie Curie -Skłodowskiej.

https://kobieta.wp.pl/maria-na-wojnie-jej-kompania-nie-miala-karabinow-ale-pomagala-zwyciezac-6178097277466241a

Dla mnie to nieznane fakty z jej życia.  Pluton w domu III  komunikacji.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2019-03-26, 21:17:08

Planeta na wygnaniu, grzmią astrologiczne podręczniki, manifestuje wszystkie swoje negatywne cechy . Na dodatek jest słaba, jakaś taka \"okaleczona\", a przy tym, wyjątkowo wredna. W horoskopie Marii Skłodowskiej-Curie na wygnanie trafił Merkury w Strzelcu. Jakby tego było mało, nie ma zgodności wśród astrologów, bo wedle jednych ( E.van Slooten), Merkury przejawia skłonności do bycia gorącym i suchym. Zdaniem innych ( J. Frawley), Merkury jest zimny i suchy.  Przyjmując, że znak Strzelca jest gorący i suchy, można przyjąć, że Merkuremu środowisko odpowiada. 

 

Dodatkowo usadowił się nie tylko w swoim dekanacie ( obliczu ) , ale i w termie Jowisza, wobec czego trudno go uznać za pozbawionego godności.  Przecież nie kto inny, lecz wygnany Merkury, dodawał odwagi, śmiałości, przedsiębiorczości, jak też wytrwałości , wytrzymałości, o opanowaniu języków obcych nie wspomnę  . Trafiając we właściwe miejsce w odpowiednim czasie, Merkury pokazał co potrafi .

 

Z planetą  wiąże się jeszcze astrologiczne założenie, iż Merkury egzaltuje w..... znaku Wodnika, co skutkuje twierdzeniem, że w horoskopie noblistki mamy do czynienia z recepcją mieszaną pomiędzy Jowiszem ( w Wodniku), a Merkurym ( Strzelec ).

 

Przy okazji warto zwrócić uwagę na inną recepcję, mianowicie Jowisza w Wodniku ( wywyższony w Raku ) z Uranem , władcą \"nowoczesnym\" Wodnika, który usadowił się w znaku Raka. Można rozważać, czy recepcja ta miała wpływ na odkrycie promieniotwórczego radu. Także Wenus ( zimna i mokra ) jest wygnana ze znaku Skorpiona ( też mokry i zimny), na dodatek pozostaje w ścisłej koniunkcji z zimnym, ale suchym  Saturnem. Moim zdaniem takie usytuowanie Wenus  wyjaśnia dlaczego Skłodowska nosiła ciemne ubiory, co jej zarzucano. Przecież były odpowiednie dla wykładowcy na Sorbonie, prawda ?  Oczywiście, \" taka\" Wenus to gwarantowana skłonność do skandali, romansów, namiętności, co wytykały paryskie bulwarówki. 

 

 Samowolny Jowisz w buntowniczym Wodniku tworzy kwadraturę z parą Wenus/Saturn , stąd przytrafił się epizod,  za który Skłodowska zapłaciła wyjątkowo  wysoką cenę. Z Wenus jest jeszcze taki problem, iż wedle Doroteusza z Sydonu  planeta ta w Skorpionie jest władcą troistości dziennej, znajduje się we własnym dekanacie, stąd twierdzenie o opętaniu przez seks to wyjątkowa przesada.  Natomiast dociekliwość, wierność swojej pasji, nieprzejednanie i poszukiwanie tego, co ukryte, tajemnicze, niezbadane oddaje istotę rzeczy.  Przecież Wenus to bogactwo, także wyjątkowego talentu.  Wygnanie to nie zawsze kara, lecz dar, tylko trzeba dostrzec jego walory.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.