Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Horoskopy znanych osób

Hanna Reitsch-pilot oblatywacz
genny19 2011-11-03, 23:41:22

 

Hanna Reitsch była najsłynniejszym niemieckim pilotem-oblatywaczem w Luftwaffe, pierwszą kobietą na takim stanowisku.  akrobatką lotniczą, a przede wszystkim znanym szybownikiem, wielokrotną mistrzynią Niemiec, Europy i Świata w tej dziedzinie. Zaliczana jest dziś do 100 największych postaci światowego lotnictwa.

Niezwykłą, jak na kobietę, karierą Hanny Reitsch interesowały się całe Niemcy. Była wszak zaprzeczeniem tradycyjnej niemieckiej kobiety, której miejsce - zwłaszcza w okresie hitlerowskim - określało dość pogardliwe stwierdzenie: „Kirche, Kinder, Küche" - „Kościół, dzieci, kuchnia". Nazywano ją „Heroiną III Rzeszy", stała się bardzo popularna. Weszła „na salony", zaprzyjaźniając się z wieloma najwyższymi funkcjonariuszami III Rzeszy.

 

  Urodziła się 29 marca 1912 roku w Jeleniej Górze (Hirschberg ), godzina urodzenia nie jest znana. Reaktyfikowany horoskop jest na godzinę 18;30

Hirschberg to niemiecka nazwa miasta bo Śląsk został zbrojnie wcielony w 1742 roku do państwa pruskiego .

Ojciec  uważał się za Ślązaka  a matka  pochodziła z austriackiego Tyrolu. Uran w 4 domu wskazuje na emigrantów którzy zapuścili korzenie w obcej ziemi

Hanna    jako dziecko miała komfortowe warunki , jej rodzice posiadali 10 pokojowe mieszkanie z ogrodem. Ojciec Hanny Willy Reitsch był okulistą szefem prywatnej kliniki, matka zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci.(Koziorożec w IC to pochodzenie z tzw. dobrej rodziny, znanej w hierarchii społecznej.)

Jako dzieci Barany są głośne i pełne energii .W każdym momencie muszą coś robić. Potrzebują dyscypliny lecz niezbyt surowej. Hanna od dzieciństwa była bardzo impulsywna ,pełna energii rozmaitych pomysłów a  przede wszystkim bardzo gadatliwa. Matka próbując zapanować nad córką wymyśliła ćwiczenie polegające na leżeniu na podłodze  w kompletnej ciszy przez 5 minut co dla Hanny wydawało się wiecznością.

     Matka była łagodna , opanowana ,cierpliwa i niosąca wsparcie . Służyła jej radą i pomocnym ramieniem w dorosłym życiu . Wenus  w Rybach i  Księżyc w Lwie dobrze charakteryzują jej matkę.

W książce „ Mów do mnie Pani Hitler" str 141-142 cytat za Volker Elis Pilgrim'

„Istniała między nimi specyficzna więź (Neptun w Raku ) We wszystkich sytuacjach życiowych czułam ,że jest blisko mnie ,tak intensywnie żyła moim życiem . Codziennie dostawałam listy od matki i czułam jak mną kieruje .Omówiłam z nią moją decyzję ofiarowania swego życia dla ojczyzny przez udział w samobójczym locie. Musiało to matkę wiele kosztować zanim przełamała się (aby powiedzieć „tak")ale uczyniła to z taką siłą i taką wiarą, że ja sama poczułam się bezpiecznie ukryta za ta jej niezachwianą pewnością"

     Ojciec Hanny był lekarzem i w czasie I wojny światowej służył w marynarce jako lekarz . Kochał muzykę i codziennie  grał na wiolonczeli, dbał by jego dzieci miały podstawowe pojęcie o muzyce. Starszy brat Hanny Kurt uczył się  grać na skrzypcach a Hanna wraz z młodszą siostrą Heidi na fortepianie . Ojciec był surowy ,czasem nawet szorstki, nie pozwalał dzieciom na jedzenie słodkości. Nie dość ze sam ich nie kupował to ewentualne upominki od innych rekwirował.(Saturn w Byku)

Uran jest planetą przypisaną lotnictwu. W horoskopie Hanny Uran w Wodniku  w dwadzie Neptuna(marzenia) położony w 2st 49' (punkt trzykrotny , początek znaku stałego Wodnika) to orientacja na to co dalekie i egzotyczne - na dalekie kraje, obce kultury, na przyszłość i przyszłościowe fantazje .

O dalekich krajach  marzyła od dzieciństwa gdyż  chciała  kontynuować tradycje rodzinne i zostać lekarzem misyjnym. Jej pierwsza wyprawa szybowcowa do Ameryki Południowej odbyła się w 1934 r w celu badania prądów termicznych  ,w 1959 przyjechała do Indii, aby w ramach programu rządowego rozbudować lotnictwo transportowe a od 1962 do 1966 w Ghanie wybudowała i prowadziła szkołę szybowcową .

Uran  tworzy do Wenus w Rybach aspekt  nowilu (oddania się), jest to aspekt mający charakter Neptuna   i liczby 9. Wenus jest  midipunktem Urana i węzła wschodzącego.

 

      Marzenia o lataniu pojawiły się gdy w 1924 roku gdy w pobliżu Jeleniej Góry w Jeżowie Sudeckim powstało  lotnisko i  szkoła szybowcowa Wolfa Hirtha .Widok samolotu nad jej głową  wywierał na niej ogromne wrażenie i po szkole jechała rowerem na lotnisko by podziwiać wielkie maszyny i zazdrościła kursantom(Od stycznia 1924 roku progresywny Księżyc  w horoskopie Hanny wszedł do znaku Wodnika) ..

Pragnęła się zapisać na kurs pilotażu. Gdy powiedziała o tym ojcu , był zaskoczony i próbował wyperswadować córce ten pomysł. Zawarł z nią umowę ,że jeśli do końca gimnazjum nie wspomni nic o lataniu pozwoli jej na kurs .Miał nadzieję ,że córka zapomni. Po ukończeniu gimnazjum dostała od ojca zegarek., oddała go ojcu przypominając o układzie. Był zdziwiony ale słowa dotrzymał :rodzice postawili następny warunek- Kolonialna Szkoła dla Kobiet zgodnie z tradycją niemiecką, że każda wykształcona panienka powinna posiadać umiejętność prowadzenia domu .Szkoła ta przygotowywała do  życia w dawnych koloniach w Afryce Postanowiła zacisnąć zęby i przetrwać ten rok gdyż nagrodą było spełnienie jej marzeń -latanie.

W horoskopie Hanny znajduje się półkrzyż  w znakach kardynalnych  który tworzą Lilith w Koziorożcu  w opozycji do Neptuna w Raku a na wierzchołku  krzyża znajduje się Merkury w Baranie. Półkrzyż kardynalny to potrzeba nieustannego działania  wymagających odwagi i aktywnego wysiłku. Ale żeby odnieść sukces  potrzebuje osoba potrzebuje wewnętrznej dyscypliny, cierpliwości, dokładności i lepszej organizacji.

Neptun położony w 20 st 59 ‘znaku  Raka znajduje się w  swojej dwadzie w punkcie pięciokrotnym powietrznym   dając  typ niespokojnego ducha wahającego się między stabilizacją i przywiązaniem (woda) a nowinkami i eksperymentowaniem (powietrze)

Lilith w Koziorożcu to chęć władzy albo popularności. Szuka dla siebie wolności. Jak pisze P. Piotrowski mają wdrukowaną  w ich nieświadomości potrzebę kontroli i opanowania (przydatna cecha  w zawodzie lotnika i oblatywacza)

Merkury na wierzchołku półkrzyża  motywuje do zdobywania dynamicznych umiejętności i technik. Miewa bardzo żywy i ciekawy wszystkiego  umysł. Uczy się szybko i energicznie odczuwa jednak potrzebę ,by natychmiast zastosować to czego się nauczył ,bez namysłu i zastanowienia nad konsekwencjami .Przejawia tendencję do podejmowania szybkich decyzji. pozwala funkcjonować w sytuacjach gdy wszystko zmienia się w jednej chwili.

W horoskopie Hanny Merkury w 27 st10' Barana  znajduje w punkcie siedmiokrotnym powietrznym(tryseptyl do 0 st Wagi) .Punkt ten działa jak wyspa znaku Bliźniat w Baranie i ma charakter planetarny: Urana i Merkurego. Merkury znajduje się w dwadzie Wodnika i jest w recepcji z Marsem władcą Słońca .

Gdy w lipcu 1930 roku rozpoczynała swoją przygodę z lotnictwem w progresjach Słońce było w koniunkcji z Merkurym a przebywający w znaku Barana Księżyc zbliża się do nowiu prenetalnego : wyznaczając nowy etap w życiu Hanny.

   Pierwsze ćwiczenie na  kursie to utrzymanie równowagi ,które wykonała poprawnie. Kolejne ćwiczenie polegało  na kontrolowaniu  ruchu szybowca ześlizgującego się po łące. Niestety oderwała szybowiec od ziemi  wbrew zakazom a dobry pilot nie może sobie pozwolić na brak dyscypliny. Groziło jej wyrzucenie z kursu ale dostała  zakaz wsiadania do szybowca przez 3 dni. Była z siebie niezadowolona i postanowiła sobie ,że już nigdy nie przeciwstawi się decyzji instruktora. Postanowiła pracować nad koncentracją. Wiedziała ,że aby spełnić swoje marzenie o lataniu musi pracować nad swoim charakterem. Czytała między innymi „Ćwiczenia duchowe „ Ignacego Loyoli ,które miały jej pomóc w osiągnięciu równowagi a także nauczyć koncentracji. Często wykonywała też następujące ćwiczenie. Siadała na łóżku  między nogi kładła laskę ,która miała imitować drążek sterowy. Zamykała oczy i  wyobrażała sobie ,że siedzi w kabinie szybowca i kontroluje jego lot. Obserwowała też loty kolegów i analizowała błędy popełnione przez kolegów. Kurs kończył się świadectwem „A" i trzeba się było utrzymać 30 sek w powietrzu ,Hanna utrzymała się 39 sek ale instruktor powiedział ,że to fuks i nie zaliczył jej tego lotu , kazał próbować jeszcze raz. Po drugiej próbie instruktor już nie miał już wątpliwości .Test „B" polegał na wykonaniu kilku zwrotów w powietrzu . Rozpoczęła ćwiczenia a jej upór  zauważył szef szkoły Wolf Hirth , dał jej kilka prywatnych lekcji co pozwoliło jej bez przeszkód zdać test. Test „C" polegał się  na utrzymaniu się przez  5 minut na wysokości wyższej niż startowa .Wzbiła się do góry i rozkoszowała wolnością. Dojrzała dwa sokoły lecące wolniej od niej i dostosowała się do ich prędkości. Przekroczyła czas i chcąc zaoszczędzić czas zdecydowała się na lądowanie na wzgórzu,. Złamała dyscyplinę ale kurs zdała bo lądowała znakomicie i otrzymała uprawnienia do prowadzenia szybowców. Pragnęła także nauczyć się latać  na dużych samolotach  i ukończyła  Szkołę  Lotnictwa Cywilnego w Szczecinie.

 

    Przez dwa lata studiowała medycynę starając się spełnić oczekiwania rodziców i walcząc ze  swoją pasją do latania ,ale gdy Wolf Hirth zaproponował jej pracę instruktorki w Rogowie przyjęła ją  a rodzice sobie uświadomili ,że nie wygrają z jej pasją. Znak Strzelca  na szczycie III domu to możliwość  przerwania edukacji przy złych aspektach Jowisza (Kwadratura Jowisz - Wenus)

Przed Hanną stało trudne zadanie. Miała 22 lata ,155 cm wzrostu  i 46 kg wagi a na naukę latania zapisywali się głównie mężczyźni. Zdobycie ich poważania i autorytetu nie było łatwą sprawą , udało jej się to dzięki praktycznym  zajęciom. Dyskutowała z kursantami  doprowadzając ich do odkrycia zasad ,które miała im przekazać. Wszyscy uczniowie Hanny poza jednym otrzymali licencję  „C" .Księżyc w Lwie to bezpośredniość , trygon Merkury - Księżyc i sekstyl Merkury-Pluton dają łatwość i precyzyjność komunikacji .

Harmonijna konfiguracja  bisekstylu którą  tworzą trygon Księżyc -Merkury  oraz sektyle , Marsa  z Merkurym i Księżycem jest charakterystyczny dla twórców i naukowców ,a Mars w Bliźniętach na  wierzchołku to duże uzdolnienia manualne i techniczne.

Hanna w  czasie kursu szybowcowego podglądała pracę mechaników i zapracowała sobie na ich respekt gdy rozłożyła stary silnik na części pierwsze po czym po dwóch dniach go złożyła. Pracując jako pilot oblatywacz szybowców ,często odwiedzała  warsztat szybowcowy by zdobyć wiadomości na temat budowy szybowców. przyczyniła się też do rozwoju techniki lotniczej, sugerując wiele rozwiązań technicznych, lub zwracając uwagę konstruktorom tych maszyn na ich błędy i niedociągnięcia.

Położenie i aspekty Słońca i Marsa w horoskopie żeńskim symbolizują rodzaj doświadczeń z mężczyznami.

Słońce w znaku  i dekancie  Barana  i Mars w koniunkcji z Plutonem oznacza mężczyzn niezależnych a aplikacyjny trygon Słońca do Jowisza -oznacza wpływowych  przyjaciół

Saturn w koniunkcji z Selene  jest planetą która łączy przez  nowile Słońce z  Marsem i Plutonem .

Partnerzy życiowi Hanny to Ernest Udet i Robert Ritter von Grim : lotnicy biorący udział w I wojnie światowej i  obaj  otoczyli  ją opieką  i torowali drogę do sukcesów(Saturn w koniunkcji z Selene)

Duży wpływ na jej  karierę mieli  także Wolf Hirth , który ją zatrudnił jako instruktorkę, potem Walter Georgi  kierownik wyprawy do Ameryki Południowej zafascynowany jej umiejętnościami zatrudnił ją w Niemieckim Instytucie Szybownictwa jako pilota oblatywacza.

Ernesta Udeta   poznała  na zimowej olimpiadzie w Garmisch. Miał ogromne doświadczenie , pracował m.in. jako konstruktor oraz lotnik akrobata .W 1935 roku znalazł się  w Luftwaffe i został szefem Biura Technicznego Ministerstwa Komunikacji Lotniczej Rzeszy.

W 1936 roku zorganizowano dla generałów Luftwaffe  pokaz nowych  szybowców wyposażonych w samoczynne klapy aerodynamiczne , które miały zapewnić kontrolę lotu podczas dużych prędkości . Pokaz wykonywała Hanna a  Ernest Udet tak był zachwycony umiejętnościami pilotki ,że otoczył ja opieką  i torował drogę do dalszych sukcesów. Samoczynne klapy aerodynamiczne zostały użyte w kwietniu 1937 roku przez Legion Condor w nalocie na baskijskie miasteczko Guernica . Hanna brała udział w tym nalocie  jako pilot cywilny . Podczas gdy światowa prasa rozpisywała się o ofiarach nalotu ,niemiecka prasa rozpisywała się o rekordach wysokości  i odległości a Hanna była na czołówkach gazet

Ernest Udet  przyznał jej tytuł honorowego Flugkapitan (kapitan lotnictwa) , który przyznawany był dotąd pilotom Lufthanse a dla Hanny zrobiono wyjątek. Na tej uroczystości poznała Adolfa Hitlera. Reitsch otrzymała pracę oblatywaczki w bazie doświadczalnej Luftwaffe w Rechlinie a decyję podjął Udet.

Generał Robert Ritter von Greim po I wojnie utrzymywał się z pokazów lotniczych ,studiował prawo w Monachium i tu poznał Adolfa Hitlera. Po śmierci Ernesta Udeta to w nim Hanna zyskała nowego sprzymierzeńca i kochanka. W ostatnich dniach istnienia III Rzeszy towarzyszyła Greimowi jako jego osobista pilotka  .24 kwietnia Grim dostał rozkaz przybycia do berlińskiego bunkra Hitlera ,następnego dnia poprosił Hannę o przybycie do Monachium. Greim  został wezwany bo został naczelnym dowódca Luftwaffe i awansował na feldmarszałka. .26 kwietnia 1945 podjeli desperacką próbę przelotu do oblężonego przez Armię Czerwoną Berlina. Usiłowała tam namówić Adolfa Hitlera do ucieczki, ale odmówił i ofiarował jej fiolkę z trucizną. Ewa Braun i Magda Goebbels przekazały jej listy. Pragnęli towarzyszyć Hitlerowi do końca ale nie mogli sprzeciwiać się jego decyzji .Gdy Hitler dowiedział się o zdradzie Himmlera kazał Greimowi aresztować go Wystartowali samolotem Arado i był to ostatni samolot niemiecki jaki opuścił Berlin. Po aresztowaniu przez Amerykanów trafili do obozu.

    Wszyscy ważni  mężczyźni w życiu Hanny popełnili samobójstwo. Ernest Udet w 1941 roku po przegranej bitwie o Anglię. Ojciec Hanny przed wkroczeniem wojsk rosyjskich zastrzelił swoją żonę, córkę Heidi i jej troje dzieci , pokojówkę a sam popełnił samobójstwo ,a 24 maja 1945 Greim  wykorzystując ampułkę arszeniku . Hanna miała  odebrać sobie życie dokładnie tydzień po śmierci Greima, nie wiadomo dlaczego tego nie zrobiła.

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
genny19 2011-11-03, 23:45:41

 

  Jakie aspekty w horoskopie Hanny predysponują ją do niebezpiecznej  pracy oblatywaczki?

Słońce w 1 dekancie Barana jest pod wpływem Marsa i daje szczególną inklinację do przygód, motorem ich działania jest dynamizm i lubią życie w dużym napięciu.

Septyl Słońce- Neptun  to  samoświadomość i zaangażowania w badania naukowe.

Władca Słońca Mars znajduje w koniunkcji z Plutonem.

Koniunkcja Pluton -Mars, daje silną wolę i gotowość doprowadzenia swoich pomysłów do końca, a także narzucanie sobie koniecznej dyscypliny i zamiłowanie do  życia w sferze wysokich napięć : człowiekowi pisane są groźne przejścia wręcz zagrożenie dla życia.

Bikwintyle Marsa i Plutona do Urana  -mogą wymagać mistrzowskiego opanowania i uszlachetnienia  techniki .Mają szczególny charakter: są ogniste tzn, ich obecność w kosmogramie urodzeniowym przesuwa osobowość osoby w kierunku żywiołu ognia, wzmaga żywioł ognia. Kwintyle wzmagają takie cechy charakteru, jak odwaga, siła przebicia, zdecydowanie, wpływanie na innych ludzi, zdolności przywódcze i organizatorskie.

Pluton jest w koniunkcji  z gwiazdą Betelgeuse - która oznacza „wielką fortunę i sławę, zwłaszcza sukces militarny, ale związany z katastrofą, zagrożeniem i przemocą"

Nowil Pluton -Saturn „w grupie albo na szczycie albo odrzucany. Obsesyjnie skupiony na swoim zadaniu, poświęcający się dla idei."

Jowisz w Strzelcu doskonała pozycja dla sukcesów w pracach związanych z instytucjami naukowymi.

Lilith w aspektach z Marsem to silna identyfikacja z ojcem  lub w ogóle z mężczyzną , kobiety mają mocny charakter a w aspekcie z Plutonem chętnie przekraczają dozwolone normy, przełamują ustalone granice.

Tryseptyle Lilith z Marsem i Plutonem a także bikwintyle do Urana są bardzo ścisłe bo zerowe.

Opozycja  Lilith-Neptun jeśli Neptun odgrywa w horoskopie znaczącą rolę ,wówczas wpływ Lilith wiąże się też nierzadko z potężną ,magiczną mocą , którą obdarza olbrzymią charyzmą .

   Od 1937 zaczęła współpracować z Luftwaffe jako wojskowy pilot oblatywacz  w centrum badawczym lotnictwa wojskowego w miejscowości Rechlin . Podczas swojej pracy testowała Stukasy, myśliwce i bombowce, brała udział w publicznym pokazie Focke-Achgelis FW61.

Testowała szybowce transportowe DFS 230,  wycofała się z testowania Messerschmitt 321 gdzie problemem było niemożność oderwania jej od  ,uważała je za zbyt ryzykowne i wycofała się z testów. Jej decyzja była trafna gdyż wkrótce po jej wycofaniu  w trakcie kolejnego testu doszło do wypadku  gdzie zginęło 119 osób.

Brała udział nad unieszkodliwieniem balonów zaporowych. Akcja Luftwaffe przeciwko Anglii napotkały niespotykaną przeszkodę w postaci zapór balonowych nad Londynem:ponieważ liny mocowane na balonach przecinały poszycie maszyn. Podczas jednej z prób lina zniszczyła dolną część dwóch śmigieł.Udało się jej wyjść z opresji cało.

Pod koniec 1942 roku pojawiła się w Augsburgu aby dosiąść Me 163 B Komet

Heini Dietmar inny oblatywacz , którgo Hanna  poznała na wyprawie badającej prądy powietrzne w Ameryce Południowej i którego oświadczyny odrzuciła , nie był zadowolony z jej  udziału w tych pracach .Tak opisuje Hannę.

„Istnieje taki typ kobiety ,która nie może znieść tego, że pojawił się nowy mężczyzna a ona jeszcze nie zaciągnęła go do łóżka. Hanna ma taki właśnie stosunek do samolotów. Gdy tylko się pojawi nowa maszyna ona dostaje obsesji na jej punkcie i zrobi wszystko aby ją oblatać"

Opinia innego pilota „Choć Hanna jest doskonałą i inteligentną  pilotką, to pilotuje sercem a nie rozumem- a przynajmniej brak jej krytycznego spojrzenia na  własną  pracę. Należy do tego rodzaju pilotów którzy potrafią oderwać nawet całkiem nie nadający się do latania samolot po czym zapewniają twórców ,że sprawdził się on w powietrzu. A gdy później ktoś  inny wykrywa wadę projektant jest wielce zaskoczony.

 W 1942 roku odbyła pierwszy na świecie lot samolotem odrzutowym Messerschmitt Me163

30 października 1942 roku podczas jednego z oblotów rakietowego myśliwca Messerschmitt Me163 gdy podczas startu nie odczepił się od samolotu wózek z kołami podwozia. Poderwała samolot ostro w górę mając nadzieję ,że się oderwie. Niestety tak się nie stało. Mogła wyskoczyć na spadochronie albo spróbować wylądować narażając się na niebezpieczeństwo. Wybrała drugą możliwość i zaczęła schodzić do lądowania. Udało się jej posadzić maszynę na ziemi . Po chwili zobaczyła kapiącą krew, szukała miejsca zranienia, okazało się że straciła nos na skutek uderzenia o celownik znajdujący się 15 cm przed jej twarzą. Nie usunięcie go i nie zapięcie pasów było poważnym naruszeniem warunków bezpieczeństwa .Reitsch wyciągnęła kartkę i ołówek z kieszeni i naszkicowała przebieg wypadku. Uważała bowiem , że nieudany lot to lekcja z której można wyciągnąć  wnioski na przyszłość.

Saturn w Byku - zachowuje spokój i zdecydowanie  nawet w momentach emocjonalnych napięć i wykazuje tendencje do bycia aż nazbyt solidnym. Mają zdolność zauważnia problemów i koncentrowaniu się na każdym zadaniu

Obrażenia były poważne ; poczwórne złamanie podstawy czaszki ,złamanie kości twarzoczaszki i przesunięcie szczęki. Przebywała w szpitalu do marca 1943 roku aby odzyskać wiarę w powrót do latania, Wróciła do Jeleniej Góry i do szybowców, później przesiadła się na samolot silnikowy, dopiero potem postanowiła się zmierzyć z samolotem odrzutowym

Po czasie okazało się ,że gdyby wózek oderwał się mogła stracić życie ,samoloty miały luzy w sworzniach i gdyby rozwinęła większą prędkość samolot by się rozpadł.

10-09-1942 roku miało miejsce częściowe zaćmienie  Słońca. Ascendent zaćmienia w 2st 13" Wodnika jest w koniunkcji z Uranem  w horoskopie Hanny a nów w 17 st Panny jest w opozycji do natalnej Wenus.

Brygady Samobójców - Leonidas Squadron

Hanna Reitsch nigdy nie była członkinią partii nazistowskiej. Była jednak zafascynowana ideologią narodowego socjalizmu. Wszyscy jej przyjaciele i bliscy oraz ludzie, którym zawdzięczała swoją karierę lotniczą, byli zwolennikami tego prądu, praktycznie nie znała innej ideologii, a tą utożsamiała z Niemcami, którym pragnęła służyć do końca. Pracę na rzecz zwycięstwa hitlerowskich Niemiec uważała za swój patriotyczny obowiązek.

Porównując horoskopy Hanny i Adolfa Hitlera na uwagę zasługują dwa aspekty

-koniunkcja Merkurego Hanny z Merkurym A.Hitlera -aspekt ten wzbudza między osobami harmonię na poziomie mentalnym, wspólne zainteresowania ,ułatwia komunikację

-koniunkcja Saturna Hanny z Wenus i Marsem A.Hitlera.

Aspekty Wenus-Saturn to wskaźnik trwałości związku, wiernej miłości ,wzajemnego oddania. W sensie negatywnym oznacza ponoszenie dla kogoś drugiego ofiar z miłości. Saturn ochrania Wenus

Aspekty Mars-Saturn .Właściciel Saturn  otacza opieką właściciela Marsa.

W sierpniu 1943 Reitsch spotkała się w Berlinie z dwójką przyjaciół dyskutując o położeniu III Rzeszy i zastanawiając się nad możliwościami poprawy sytuacji tragicznej sytuacji ich ojczyzny. Pojawił się plan użycia samobójczych bomb szybujących, które umożliwiłby precyzyjne doprowadzenie ładunków wybuchowych do samego celu

Twórcami brygady samobójców  byli Otto Skorzenny i Hajo Hermann. Został nazwany na Leonidas I króla Sparty  , który w 480 roku pne. opierał się inwazji armii perskiej w bitwie pod Termopilami z 300 elity wojowników, którzy walczyli do ostatniego człowieka .Zimą 1943-1944 projekt zyskał wsparcie Instytutu Badań Aeronautycznych.

Przy pierwszych  2 próbach z bombami pilotowanymi V-1 próby wypadły niepomyślnie , piloci ulegli wypadkom dlatego Ministerstwo Lotnictwa wstrzymało projekt. Wg  Reitsch problem tkwił nie w maszynie ale w ludziach , gdyż piloci nie zasiadali za sterami bardzo szybkiego samolotu i zabrakło im doświadczenia. Poprosiła Skorzennego o pozwolenie wykonania jeszcze jednej próby i zadanie wykonała pomyślnie. Przeszkolono 70 pilotów samobójców .W lutym 1945 r projekt został zamknięty a Oddział Samobójców nigdy nie został użyty.

28 lutego 1944 przedstawiła ten projekt Hitlerowi ,ale projekt nie spodobał mu się :wierzył ,że sytuacja na froncie poprawi się dzięki samolotom odrzutowym. W lutym 1945 r. projekt został zamknięty a Oddział Samobójców nigdy nie został użyty.

Słońce w Baranie-daje człowieka nieprzejednanego w odniesieniu do spraw dotyczących idei. Jowisz w Strzelcu- w obronie idei walczy do końca

Słońce tworzy z  Neptunem septyl . Dane Rydhayer uważa że septyl działa pod presją potrzeb zbiorowości ,co może prowadzić do poświęcania się i życia stającego się symbolem.

Ta doskonała pilotka mocno wierzyła w idee narodowego socjalizmu. Zawsze chętna, żeby uczestniczyć w ryzykownych lotach doświadczalnych, wierzyła, iż ma do wypełnienia szczególną misję. Kiedy ranna leżała w szpitalu nieopodal Berlina, snuła ambitne plany użycia śmigłowców do ewakuacji ciężko rannych z zagrożonej stolicy.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2011-11-03, 23:48:03

 

Powojenne życie

Po wojnie, w związku ze swoimi przekonaniami, a także faktem, iż była jedną z nielicznych osób, które żywe opuściły w ostatnich dniach wojny bunkier Hitlera, była więziona 15 miesięcy przez Amerykanów.Przede wszystkim nie miała dokąd wracać. Jej rodzinne miasto znalazło się poza granicami Niemiec. Następnie unieważniono jej licencję pilota, co było dla niej prawdziwą tragedią. Nie posiadając źródeł utrzymania Reitsch zajęła się wówczas spisywaniem wspomnień, które ukazały się w 1951 r., przynosząc jej pieniądze i satysfakcję.

Książka nosiła tytuł „Fliegen mein Leben „ „Latanie moje życie". Napisała również inne książki. Razem wydała 5 tytułów. Merkury w Baranie i Mars w Bliźniętach daje talent pisarski)

Prawdziwą jednak radość przyniosło jej zniesienie w 1952 r. przez aliantów zakazu uprawiania przez Niemców sportów szybowcowych, oraz przywrócenie jej licencji pilota, co umożliwiło jej powrót za stery.

Od 1952 r. Hanna Reitsch zaczęła działać bardzo aktywnie na rzecz odbudową sportu szybowcowego w Niemczech. Uczestniczyła z sukcesami w szybowcowych mistrzostwach kraju i świata, bija kolejne rekordy. Zdobyła również swoje pierwsze diamenty, czyli odznaki szybowcowe.Jednak w 1958 r. skonfliktowała się z władzami Aeroklubu Niemieckiego, które nie ujęły się za nią wobec decyzji władz polskich, nie dopuszczających jej do uczestnictwa w rozgrywanych w Lesznie mistrzostwach szybowcowych. Urażona opuściła Niemcy na wiele lat. Powróciła do Niemiec w 1966 r ,w 1968 r. wystartowała w Śmigłowcowych Mistrzostwach Niemiec. W następnych latach biła kolejne rekordy szybowcowe, np. w 1978 r. światowy rekord przelotu docelowo-powrotnego (715 km). Otrzymała też wiele zaszczytnych wyróżnień. W 1972 r. została członkiem honorowym Amerykańskiego Stowarzyszenia Pilotów Doświadczalnych (Society of Experimental Test Pilots) i Niemieckiego Związku Pilotów-Weteranów, zaś Niemieckie Stowarzyszenie Kobiet-Pilotów wybrało ją na swoją wiceprzewodniczącą.

Występowała tez jako  dublerka w filmie „Powietrzni rywale" by zdobyć pieniądze (3000 marek) na wyprawę do Ameryki Południowej. Neptun  koniunkcja  MC

W horoskopie Hanny Słońce i Księżyc nie tworzą aspektu  ale Słonce znajduje się w dwadzie Raka a Księżyc w znaku Lwa.W dniu 22 sierpnia miał miejsce nów z obrączkowym zaćmieniem Słońca w koniunkcji z Księżycem natalnym Hanny.

W dyrekcjach Uran w koniunkcji z Słoncem a Księżyc w kwadraturze do Urana, Wenus w koniunkcji z Saturnem a Mars i Pluton w koniunkcji z węzłem

Umarła dnia 24 sierpnia 1979 r. i została pochowana w Salzburgu w Austrii, przy grobach członków swojej najbliższej rodziny. Sama nigdy nie założyła własnej rodziny, nie miała męża ani dzieci. Jej jedyną i prawdziwą miłością było bowiem lotnictwo, i tak naprawdę to jemu poświęciła całe swoje życie.

Źródła;

http://www.dws-xip.pl/reich/Monika/kobiety4.html">http://www.dws-xip.pl/reich/Monika/kobiety4.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Hanna_Reitsch">http://en.wikipedia.org/wiki/Hanna_Reitsch

http://jbc.jelenia-gora.pl/Content/43/reitsch.html">http://jbc.jelenia-gora.pl/Content/43/reitsch.html

http://www.silesiasuperior.com/01/HenrykSporon_HannaReitsch.htm">http://www.silesiasuperior.com/01/HenrykSporon_HannaReitsch.htm

http://bildergalerie.diz-muenchen.de/REGIS_I0132364;internal&action=body.action">http://bildergalerie.diz-muenchen.de

http://www.ctie.monash.edu.au/hargrave/reitsch.html">http://www.ctie.monash.edu.au/hargrave/reitsch.html

http://pisemko.blogspot.com/2011/05/hanna-reitsch-pilotka-hitlera.html">http://pisemko.blogspot.com/2011/05/hanna-reitsch-pilotka-hitlera.html

http://forum.gavagai.pl/index.php?topic=648.0">http://forum.gavagai.pl/index.php?topic=648.0

http://en.wikipedia.org/wiki/Leonidas_Squadron">http://en.wikipedia.org/wiki/Leonidas_Squadron

Bil Tierney „Dynamika Aspektów"

Wojciech Jóźwiak „Astrologia samopoznania"

Krystyna Konaszewska-Rymarkiewicz  „Astrologia Interpretacje horoskopu.

radix wykreślono przy pomocy bezpłatnego programu URANIA,

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2011-11-04, 00:06:37

Oto horoskop Hanny Reitsch .

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-11-04, 08:42:58

Dziękuję za tekst, GennyUsmieszek. Dużo materiału faktograficznego do analizy astrologicznej.

 

Zapraszam wszystkich do ćwiczeń na tle horoskopu pilotki.

 

pozdrawiamUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2011-11-04, 13:55:41

Bardzo interesujący temat, oparty na faktach, napisany zgrabnie, syntetycznie, ze skupieniem informacji na problemach astrologicznych. Wydaje się, że nie ma sensu kruszyć kopii o to, czy dane zdarzenie miało miejsce tego, czy innego dnia, bowiem nie ma to znaczenia w sytuacji analizy osobowości Hanny Reitsch. Przyznać też trzeba, że sukcesy Hanny Reistch wywoływały po prostu zawiść innych pilotów, którzy czynili wiele złośliwości, by uniemożliwić jej niektóre próby z samolotami. To, że była osobą wręcz nie znającą strachu niech świadczy fakt, że jako jedyna testowała mały samolot lądując na pokładzie statku pokrytych kablami rozciągniętymi w poprzek statku. Nikt inny nie chciał się tego podjąć. To jej m.in.. można zawdzięczać pomysł transportowania pilotów po wypadkach lotniczych helikopterem, kiedy po swojej kolejnej kraksie jako pilota doświadczalnego bardzo długo oczekiwała na przewiezienie do szpitala.

Amerykanie przetrzymywali ją przez 15 miesięcy w celi dając możliwość oglądania fragmentu nieba przez małe zakratowane okno. Wyjątkowa tortura dla lotnika. Określiła ten stan bardzo celnie - jako degradację niewoli.

Cokolwiek nie powiedzieć o Hannie Reitsch, to oddać trzeba, iż jako pilot została przyjęta w Białym Domu przez prezydenta Johna Kennedy'go.

Zasygnalizowany przez Genny projekt stworzenia niemieckiej eskadry "kamikaze" nie był niczym zaskakującym, bowiem takie jednostki tworzono nie tylko w Japonii, ale w ZSRR ( piloci mieli rozkaz taranowania samolotów niemieckich, a ginęli setkami ) ), ale też w Anglii ( i to już podczas I wojny światowej), a amerykański atak na piratów w zatoce koło Trypolisu ( 4 września 1804 r.) uchodzi za pierwszy atak marynarzy kamikaze. Nie odkryję niczego nowego, ale i przedwojenna Polska miała grupy ochotników gotowych do samobójczych akcji ( tzw. żywe torpedy ).

Jako ciekawostkę podam, iż w historii lotnictwa za pierwszego, który staranował nieprzyjacielski samolot był rosyjski pilot Piotr Nikołajewicz Nesterow, w dniu 8 września 1914 r. Nesterow zginął w tym ataku. Ostatni znany mi przypadek ataku pilota kamikaze odnosi się do amerykańskiego majora Charlesa J.Loringa, który podczas wojny koreańskiej w listopadzie 1952 r. z rozmysłem podjął decyzję, by swoim odrzutowcem ( po trafieniu przez myśliwce ) uderzyć we wrogie stanowiska artyleryjskie. Rosjanie dopiero po 30 latach ujawnili, że w maju 1960 r. rosyjski pilot otrzymał rozkaz staranowania szpiegowskiego U-2 nad Syberią i tylko brak kontaktu z maszyną wroga uratował mu życie.

A na koniec powiem tyle: jest moim miłym obowiązkiem szczerze podziękować Genny za kapitalny temat.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2011-11-04, 15:21:39

Dzięki,Starybosmanie. Temat mnie wciągnął,bo lubię lotników. Kiedyś znajomy powiedział mi o Hannie ale wtedy przeczytałam o niej w Wikipedii. Teraz spojrzałam na życie Hanny pod kątem astrologii.

Wiem ,że z polskich historyków pisał o niej p.Witkowski w ksiązce o historii lotnictwa.

Chyba duże znaczenie (oprócz tego ,że nie odczuwała strachu) miał jej niski wzrost przy próbach na samolotach myśliwskich.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2011-11-04, 16:08:44

Bardzo ładny i zgrabny artykuł.

 

Intencja z władczynią ASC w piątym, wywyższoną - całkiem na miejscu. Plus dopasowane do tego Słońce (z trygonem Jowisza - a to szczęściara !).

 

Uran w IV - jak najbardziej. Pod lotnictwo i nieumiejętność zapuszczenia korzeni - jak znalazł.

 

Władca MC w Lwie, trygon do Merkurego - zaiste, może tak być. Księżyc jest ładny - a matka wspierająca - zgadza się.

 

Fajnie, że łączy ją coś ze Szczecinem (szkoła lotnicza). Życiorys tak ciekawy, że mogliby o niej nakręcić film...

 

Bardzo mi się to podoba :-) , gratuluję !

 

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2011-11-04, 16:16:45

Dzięki acrux .Moją pierwszą myślą była ASC w Skorpionie ale potem natchneły mnie horosk opy Hitlera i Polańskiego z Asc w Wadze.Wg Konaszewskiej 6 dom w znaku Ryb to niski wzrost.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2011-11-04, 16:23:29

Myślę, że świetnie trafiłaś właśnie z tą godziną. 

 

Uciekł mi ostatni post jakoś (nie wiem jak), ale sygnalizowałem tam, że męskie cechy charakteru oraz nieprawopodobna odporność to zapewne kombinacje:

 

- ognistego Księżyca z Marsem/Plutonem w Bliźniętach, wspieranego przez ognistego Merkurego

- Uran w IV

- egzaltowane Słońce w Baranie

 

Tu jest multum okazji do realizacji swojej pasji, twórczości. Do tego stopnia, że władca ASC w egzaltacji jest piękną ozdobą, ale nic ponadto Usmieszek

 

Pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
lupka 2011-11-04, 20:50:37

Genny a przerwane studia medyczne panny Hanny na rzecz pracy i pasji to bardziej Jowisz w kwadraturze do Wenus w VI domu, czy władca IX domu Merkury w kwadraturze z Uranem i Neptunem? Zawsze mam dylemat z III i IX domem jeśli chodzi o edukację. Niektórzy to ostro dzielą, III wykształcenie podstawowe, a IX studia. Z tym, że bez jednego nie ma drugiego i dlatego patrzę zawsze na te dwa domy.

Artykuł świetny i również ja czytałam z przyjemnością.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2011-11-04, 21:06:04

Wg K.Konaszewska Rymarkiewicz  znak Strzelca na szczycie  3 domu i złe aspekty Jowisza może dojść przerwy w edukacji.To nie sam Jowisz ale znak Strzelca na szczycie 3 domu.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.