Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Horoskopy znanych osób

Edward Michael Grylls \"Szkoła przetrwania\"
genny19 2012-01-19, 20:34:01

 

Bear Grylls urodził się 7 czerwca 1974 roku w Bembridge. Nie jest znana jego godzina urodzenia.

 

Życiorys Beara (w zasadzie Edwarda; już w dzieciństwie przestał używać tego nobliwego imienia) to skrzyżowanie biografii Chucka Norrisa i MacGyvera. W swojej książce opowiada, że pierwsze kroki w radzeniu sobie w niesprzyjających warunkach stawiał jako małe dziecko zamykane za karę w pokoju. Druciany wieszak na płaszcze służył mu wtedy do otwierania zamka. Sztuk walki nauczył się w college'u w Eton. Jeden ze starszych kolegów notorycznie spuszczał mu łomot, więc zrobił czarny pas w karate. W tym samym czasie zbudował łódkę ze starej wanny i tym sposobem przemierzał Tamizę. Z uporem maniaka wspinał się też nocami po ścianach wszystkich budynków szkoły z otoczoną drutem kolczastym kopułą biblioteki na czele.

Bear Grylls zawsze szukał najbardziej ekscytujących przygód. Dorastał na wyspie Wight, gdzie ojciec uczył go żeglarstwa i wspinaczki. Jako nastolatek odnalazł sens życia w chodzeniu po górach i doskonaleniu się w sztukach walki, co doprowadziło go pod Himalaje i na obóz karate w Japonii. Po powrocie do kraju przeszedł morderczy kurs przygotowawczy w brytyjskich siłach specjalnych i został przyjęty do 21. regimentu SAS, gdzie poznał granice własnej wytrzymałości fizycznej oraz psychicznej.

Mając 21 lat, podczas skoku na spadochronie w Afryce, złamał kręgosłup w trzech miejscach. Diagnoza lekarzy była bezlitosna - nie będzie w stanie chodzić o własnych siłach. Mimo to, zaledwie półtora roku później, Bear zdobył Mount Everest - miał wówczas 23 lata i był jednym z najmłodszych ludzi, którym udało się tego dokonać. Od tego wyczynu rozpoczęły się jego niezwykłe przygody.W dniu 16 maja 1998 r., Grylls osiągnął swoje marzenie z dzieciństwa (ponieważ jego ojciec dał mu zdjęcie Everest, gdy miał osiem lat) i wszedł do Księgi Rekordów Guinnessa , jako najmłodszy Brytyjczyk, wszedł  na szczyt Mount Everest, tylko osiemnaście miesięcy po kontuzji pleców.  

Programy telewizyjne Beara Gryllsa, nadawane w najlepszym czasie antenowym, należą do najchętniej oglądanych na świecie. Ich widownię szacuje się na 1,2mld osób w ponad 180 krajach.

Bear jest autorem 11 książek. Jako były żołnierz brytyjskich sił specjalnych otrzymał honorowy stopień komandora podporucznika Królewskiej Marynarki Wojennej. Nadal podróżuje po najbardziej niegościnnych miejscach na Ziemi, pobijając rekordy, a przy okazji zbierając fundusze dla organizacji charytatywnych pomagających dzieciom (do tej pory już ponad półtora miliona funtów). Ostatnio Bear został najmłodszym w historii przewodniczącym Związku Skautów, zrzeszającego na świecie ponad 28 milionów młodych ludzi.

Z żoną Sharą ma trzech synów: Jessego, Marmaduke'a i Huckleberry'ego. Mieszkają na holenderskiej barce w Londynie  lub na odludnej wysepce nieopodal Walii. 

 

W horoskopie wyróznia się silny znak Raka z planetami :Saturnem ,Merkurym  i Marsem. Saturn władca Księżyca oraz Merkury władca Słońca są w koniunkcji a Księżyc w Koziorożcu i Saturn w Raku oraz Jowisz w Rybach i Neptun w Strzelcu są w recepcji co czyni te planety silnymi.

Przy wspólnej dominacie  Raka i Koziorożca  powstaje typ kogoś  kto uporczywie trudzi się.Ludzi z Księżycem  w Koziorożcu pociąga życie na łonie życia w surowej postaci ; a więc przyroda w surowym wydaniu ale także wyczucie materii i praktyki a więc zdolności praktyczne ,manualne i techniczne .

Słońce w Bliżniętach  a jak wiadomo Bliźnieta żyją w stanie nieustannego zaciekawienia,poruszenia .Ruchliwy umysł i ciekawość świata skłaniają je  do wędrownego trybu życia.Słońce przebywa w pobliżu punktu 17°09' Bliźniąt.A jest to punkt super-bliźnięcy .Obsadzenie tego punktu często wskazuje na zajęcia związane z podróżami i międzynarodowym trybem życia. Są to urodzeni wędrowcy ,co niejednego pieca   chleb jedzą.

Słońce tworzy kwadraturę do  Jowisza  dając  żądzę przygód i skłonność do   hazardu.

Merkury - władca Słońca znajduje się w Raku  i przesuwa charakter Bliźnięt w kierunku rakowych zainteresowań   a Raki mają skłonności do miejsc chłodnych ,ciemnych  ,namietność do chowania się w jamach i kryjówkach

Koniunkcja Saturn-Merkury a są to planety ,które się lubią. Wspólna ich aktywność to umysłowa dyscyplina,systematycznośc,talent, ścisłość myślenia ,wyobraźnia przestrzenna .

Saturn władca Księżyca tworzy tridecyl z Jowiszem i Uranem oraz kwadraturę z Plutonem . Aspekt pomiędzy Saturnem a  Jowiszem  daje  wytrwałość  ,odporność a trudności działają uskrzydlająco na właściceli takiego aspektu.

Saturn-Uran to silna osobowość a kwadratura Saturn-Pluton świadczy że właściel aspektu  lubi walkę o byt.

Mars znajdując  się w 29  anorektycznym  stopniu to niewiarygodne pragnienie, żeby zrekompensować pewne złożone problemy wewnętrzne zewnętrzną wojowniczością, męstwem ,niezłomnością ,odwagą i  indywidualnością  a planeta zbliżająca się do końca znaku Raka wyraża się tak jak by była w Rybach -zamiłowanie do fantazji ,przygody,mocnych wrażeń.Mars tworzy kwadraturę do Urana a właściciel takiego aspektu nie lubi rutyny.

Jowisz w punkcie siedmiokrotnym wodnym w biseptylu do punktu Raka ma charakter Marsa w Rybach-duże zaangażowanie ,skłonność do przesady,uleganie silym emocjom, żywiołowe reagowanie.Przeciwieństwo spokoju i równowagi.To czerpanie siły z wybitnie negatywnych uczuć strachu,wstrętu,ryzykowanie nawet życiem :coś staje się ważniejsze niż życie.

Wenus  znajduje się w swojej godności w znaku Byka i w punkcie siedmiokrotnym wodnym ,który jest źródłem związku z przyrodą. Przypomina swoim ładunkiem znaczeniowym znak Raka 

 

Neptun znajduje się  na wierzchołu Palca Bożego ktory tworzą   koniunkcja  Saturn,Merkury  oraz  Wenus a drugi Palec Boży tworzy Wenus będąca na wierzchołku do Plutona i Neptuna.

 

 

http://www.beargrylls.com.pl/">http://www.beargrylls.com.pl/

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=bear%20grylls&source=web&cd=2&ved=0CEMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FBear_Grylls&ei=Qu4XT43iLoKq-gbj3-ivCg&usg=AFQjCNFEix0twnp8wnO9GvDl87TNLRquIg">Bear Grylls - Wikipedia, the free encyclopedia

 Wojciech Jóźwiak "Astrologia Samopozania"

Horoskop wykreślono w programie Urania B. Krusińskiego.

 

 

 

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Marsjanka 2012-01-20, 10:05:12

Gościu jest genialny, uwielbiam go oglądać

 osobiście chcialabym miec kogos takiego przy swoim boku.......

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2012-01-20, 16:16:55

Podzielam zdanie Marsjanki.

 

Wielkie dzięki GennyUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Blanka 2012-01-20, 19:13:54

Podejrzewam, ze ma Marsa na ASC. Często tacy ludzie lubią sie fizycznie zmęczyc i tak sie relaksują. Jak dla mnie za malo w horoskopie ma znaku Barana.No i wtedy Jowisz by sie umiescil w 9 domu a MC w Rybach (media) Dodatkowo ASC i Mars tworzylby piekny trygon z MC co pokazuje jak wykorzystuje swoją energie.  Księżyc w 6 domu czyli jego podswiadomosc i cale zaangazowanie i myslenie o pracy. Tacy ludzie nie umieja zyc bez pracy i tu sie najbardziej poswiecaja. Dodatkowo jego Ksiezyc w koziorozcu tworzy piekny sekstyl z Jowiszem w 9 domu w rybach. Wiec, jak najbardziej praca dotyczy podrozy i tu czuje sie najbardziej szczesliwy. :)

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Jasmin 2012-01-23, 08:29:26

Przy tranzycie na dzień wejścia na Mount Everest (chociaż obliczonym wg miejsca urodzenia- bo tak także widać dokonanie) Słońce z Marsem na MC. Nie wstawiałam domów, żeby było wyraźniej widoczne a godzina jest hipotetyczna.

Tym niemniej warto zwrócić uwagę na opozycję tr. Słońce- ur. Neptun w Strzelcu. Tr. Neptun jest  w opozycji do ur. Marsa i w koniunkcji z ur. Lilith w Wodniku (!). Co ten aspekt z Lilith może znaczyć?

Tr. Słońce w sekstylu do ur. Marsa i w półsekstylu do ur. Saturna plus opozycja do ur. Neptuna daje dokonanie podróżnicze, zdobycie najwyższej góry na Ziemi. Tranzytowy Pluton w Strzelcu w koniunkcji z ur. Neptunem i w sekstylu do swej ur. pozycji w Wadze daje uznanie, władzę, popularność i wejście do panteonu odkrywców.

 

 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-06-20, 23:52:03

Wypożyczyłam książkę autobiograficzną "Kurz ,pot i łzy"  i jest podana godzina wejścia na Mount Everest -26 maja 1998 godz 7,22  do 7,48

A to horoskop na moment wejścia.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-06-22, 19:17:30

Oto kilka uzupełnień po przeczytaniu książki Beara Gryllsa  "Kurz,pot,łzy"

Pradziadek ze strony matki Walter Dorling Smiles  (08 listopada 1883 - 31 stycznia 1953) był politykiem w Irlandii Północnej,posłem na Sejm .W 1953 roku, stracił życie w czasie  zatonięcia promu MV  księżniczki Wiktorii .W czasie pierwszej wojny światowej  był pilotem .

Jego córka   znana jako Patsie ur 5 kwiecień 1921w Danghadaee   -( zm 23 maja 1995),była pierwszą kobietą posłanką na Sejm z Irlandii Północnej po wyborach uzupełniajacych do Sejmu,które odbyły się po katastrofie statku. Bycie posłanką źle odbiło  się na życiu rodzinnym Patsie.Wdała się w romans z jednym posłów i odeszła od męża.Ucierpiała na tym  jej dwie córki. 

Do jej największych osiągnięć nalezało założenie jednej z  najlepszych charytatywnej organizacji,która po dziś dzień działa na rzecz integracji ludzi z różnych środowisk poprzez muzykę i sztukę .

Ojciec Beara Gryllsa  przez  3  lata służył  w komandosach  Królewskiej piechoty morskiej.Potem pracował jako importer wina i  resteurator a następnie został  radnym i posełem.Dużo pracował,często do późnych godzin wieczornych ,matka jako jego  asystentka również. Okres dorastania wspomina  jako okres doskwierającej samotności .

Ojciec uczył go wspinaczek i żeglowania. .Szalone marzenie moje i Taty to wspięcie na Mount Everest. 

Ostoja dzieciństwa i okresu dojrzewania była siostra Lara .Po jej urodzeniu mama  trzy razy poroniła i po ośmiu latach doszła  do przekonania,że już nie będzie mieć wjęcej dzieci. A jednak zaszła w ciążę i spędziła 9 miesięcy  w łóżku by ją donosić. Lara opiekowała się młodszym bratem i jak mówi Grylls był dla niej jak najlepsza lalka .

Ludzie często mi mówią ,że jeśli wyszedłem z potrójnego złamania kręgosłupa,to musiało  za tym stać wyjątkowo silne,pozytywne myślenie,ale skłamałbym,gdybym przyznał im rację.To był najmroczniejszy,najpotworniejszy okres w całym moim życiu.Straciłem cały zapał i hart ducha. Leżąc którejś nocy w łóżku ,podjełąłem bardzo świadomą decyzję-wypowiedziałam ją na głos-że jęsli wyzdrowieję na tyle,by moć się znowu wspinać,zrobię wszystko by zrealizować swoje marzenia.Po wypadku ze spadochronem wrócił do SAS ale do służb zajmujących się szkoleniem . Podjął wówczas decyzję ''że jeśli nie mogę być żolnierzem pełną gębą ,to nie chcę być nim wcale''.Zrezygnował ze służby i zaczął szukać sponsorów do zorganizowania wyprawy na Mount Everest

."Życie jest śmieszne .Koncentrujesz się na czymś,zaczynasz puszczać w świat sygnały i nagle pojawiają się szczęśliwe zbiegi okoliczności.Wielokrotnie się z tym spotkałem.Wkrótce dowiedział się ,że znajomy z wojska kapitan Neil Laughaton zbiera nową brytyjską ekipę na wejście na Mount Everest.Neil Laughaton dwa lata wcześniej dotarł pod sam szczyt  Everestu. Był to tragiczny rok ,w którym podczas straszliwej burzy zgineło  w ciągu doby aż ośmiu himalaistów. Neil widział to na własne oczy ale zdecydował się na podjęcie jeszcze jednej próby.Neil zgodził sie wziąć Beara do zespołu ,pod warunkiem, że najpierw wykaże się odpowiednimi umiejętnościami podczas wyprawy przygotowawczej w Himalaje.

Grylls tak pisze o zdobyciu szczytu "to nie myśmy zdobyli Mount Everest  to Mount Everest pozwolił nam wejść na szczyt i wypuśił nas żywych.Po raz pierwszy od lat nie czułem strachu ,zwątpienia,nie miałem złych przeczuć.Niesamowite uczucie.Przeżyłem i stanełem na wierzchołku tej góry dzięki więzi jaką czułem z ludźmi obok mnie.Nie trzeba być silnym przez cały czas.To bardzo ważna nauka. Kiedy okazujemy słabość,tworzy się więź ,więź zaś daje siłę.

"Pozwolę sobie zdradzić dwie tajemnice: czasem ,kiedy mam wystąpić przed dużą grupą ludzi,ogarnia mnie tak wielka trema,że aż dostaję tiku nerwowego.To się nazywa strach a ja się boję.No i jeszcze wysokość .Czasem kiedy się wspinam albo zwisam z helikoptera,ogarnia mnie nieopanowany lęk''

Żona Shara urodziła się 30 marca lub 1 kwietnia . Slub wzięli 15 stycznia 2000 roku.

14 marca ukazała się wiadomość

http://rozrywka.dziennik.pl/telewizja/artykuly/383069,bear-grylls-wyrzucony-z-discovery-channel.html">http://rozrywka.dziennik.pl/telewizja/artykuly/383069,bear-grylls-wyrzucony-z-discovery-channel.html

http://rozrywka.dziennik.pl/telewizja/artykuly/383069,bear-grylls-wyrzucony-z-discovery-channel.html">Oto reaktyfikowany horoskop. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.