Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Horoskopy znanych osób

Aleksander Fleming
genny19 2012-06-17, 23:42:25

 

Aleksander Fleming urodził się 6 sierpnia 1881 roku w  Lochfield koło Darvel w Szkocji.

 

Jego ojciec Hugh Fleming po śmierci pierwszej żony z którą miał pięcioro dzieci ożenił się powtórnie w wieku sześćdziesięciu lat z Grace Morton . Z tego związku miał czwórkę dzieci ; Grace, John ,Aleksander i Robert.

Najmłodsze dzieci zapamiętały obraz ojca  jako łagodnego chorego człowieka, który był stale chory i siedział w fotelu przed kominkiem. Był po ataku sercowym i wiedział ,że nie będzie długo żył. Trapiła go troska co będzie z jego rodziną. Czy starsze rodzeństwo pomoże młodszym studiować? Znając szkockie zwyczaje ojciec nie miał wątpliwości co do tego a jego, druga żona przyczyniła się do zacieśnienia więzów pomiędzy dziećmi z pierwszego i drugiego małżeństwa. Ojciec zmarł gdy Aleksander miał 7 lat.

 Duża ferma na głuchej wsi gdzie mieszkała rodzina była dla Aleksandra i jego braci doskonałym miejscem do zabaw. Po szkole spędzali czas na przeczesywaniu wąwozów i wrzosowisk. Przyroda ,pierwsza i najlepsza nauczycielka rozwijała w nich zmysł obserwacji. 

Rodzina Flemingów przywiązywała duża wagę do edukacji  swoich dzieci. Aleksander uczęszczał do najlepszych szkół. Gdy brat  Tom ukończył medycynę i osiedlił się w Londynie  to wkrótce ściągnął młodszego brata ,który wyuczył się zawodu optyka. Aleksander przybył do Londynu w wieku 13 lat.Czterej bracia Flemingowie mieszkali razem w Londynie a jedna z sióstr prowadziła im gospodarstwo.(IC w znaku Panny -opieka i zainteresowanie zdrowiem)

Aleksander początkowo  studiował w Polytechnic School ,gdyż jego starszy brat Tom nie mogąc sobie poradzić z trudnościami na początku swojej kariery lekarskiej ,zniechęcił się do zawodu lekarza. Ale gdy później  wiodło mu się lepiej a Aleksander otrzymał  niewielki spadek po swoim wuju ,namówił go na medycynę.

Władca 4 domu w 1 oraz 8 domu w 3 - zyskanie majątku lub dziedziczenia po rodzinie i krewnych .W 1901 roku w dyrekcjach Wenus znajdowała się w koniunkcji z ASC a Merkury w koniunkcji z Słońcem w Lwie w II domu.

W Londynie każdy  z dwunastu wielkich szpitali utrzymywał własną uczelnię medyczną a Aleksander rozpoczął studia medyczne w szpitalu Mary's w 1901 roku i jednocześnie  przygotowywał się do wstąpienia na uniwersytet. Zdał je w 1902 roku najlepiej ze wszystkich studentów . Po ich ukończeniu Aleksander zamierzał zostać chirurgiem, ale tu nastąpił kolejny przypadek w jego życiu. Ponieważ był aktywnym członkiem klubu strzeleckiego, jeden z szefów zaproponował mu pracę w dziale badań szpitala Świętej Marii w Londynie, gdzie  dostał się pod skrzydła bakteriologa oraz immunologa, profesora Almrotha  Wrighta.

Na zainteresowanie zdrowiem wskazuje ;

   -władca ascendentu  Księżyc w 6 domu horoskopu w koniunkcji z węzłem wschodzącym.

   -IC w znaku Panny

Jakie czynniki w horoskopie spowodowały ,że połknął bakcyla bakteriologii i przepracował w laboratorium ,aż do przejścia na emeryturę.

 - MC w znaku Ryb z jego władcami Neptunem i Jowiszem w 11 domu(Uran)

 - silnie obsadzony znak Byka o którym  Wojciech Jóźwiak w Astrologii Samopoznania pisze, że Byki nie lubią bakterii ani alergii. Nie wiem czy nie lubił bakterii ale był nimi zafascynowany od czasów studiów, a ich działanie miał okazję bardzo dobrze zaobserwować, służąc w armii podczas I wojny światowej. Zwrócił już wtedy uwagę, jak wielu żołnierzy umiera nie z powodu ran, lecz na skutek zwykłych, zdawałoby się, zakażeń. Fleming przez całe swoje życie szukał jednego: sposobu zwalczania chorób zakaźnych.

Sam sobie wstrzyknął zarazki choroby by udowodnić ,że jego nowy sposób leczenia choroby  jest prawidłowy.

 - naturalny władca 11 domu Uran  w znaku  Panny ,która lubi sztuczne środowiska  jak   laboratoria

  - znak Raka na ASC -skłonność do miejsc chłodnych, ciasnych.

 - Władca 5 domu w 12 sprzyja pracy w odosobnieniu.

Cytat  z książki „Zycie Aleksandra Fleminga" napisaną  przez  Andre Maurois Str 147

„Laboratorium Fleminga było ciasne, ciemne i zatłoczone. Stały tu nagromadzone cale stosy płytek z koloniami, na pozór bez składu i ładu, lecz Fleming potrafił znaleźć to ,czego szukał, od razu bez wahania. Drzwi do pracowni zawsze były otwarte  i młodzi asystenci zawsze mieli wstęp w każdej chwili gdy  potrzebowali narzędzi czy też jakiejś odmiany bakterii do badania. Fleming wyciągał rękę ,sięgał od razu po tą właśnie hodowlę, jaką ów asystent szukał,  podawał mu ją przeważnie bez słowa i wracał do swojej pracy"

 W niektórych artykułach ,które czytałam w  internecie  opisuje się Fleminga jako bałaganiarza  :z cytatu powyżej wynika ,że doskonale orientował się w swoim królestwie a zawsze  przechowywał hodowle dwa lub trzy tygodnie  i obserwował  uważnie ,czy nie nastąpią zmiany. . W jego laboratorium często piętrzyły się stosy używanych naczyń laboratoryjnych. Podobnie było wtedy, gdy latem 1928 roku wyjechał w sierpniu na wakacje. Przed wyjazdem „posprzątał" pracownię, czyli przeniósł wszystkie brudne naczynia na stół w kącie.

Gdy po powrocie zabrał się za ich mycie, zauważył, że na jednej z szalek Petriego, w miejscu gdzie przed wakacjami namnażały  się kultury gronkowca, bakterie całkowicie wyginęły, a na ich miejscu rozwinęła się lekko niebieskawa pleśń. Zjawisko to zaciekawiło Fleminga. Zajął się badaniem tej pleśni, co zaowocowało przełomowym odkryciem pierwszego antybiotyku - penicyliny. Jednakże Fleming pomimo wielu prób nie zdołał wyizolować aktywnego związku z pleśni. W laboratorium szpitalnym nie pracował ,żaden chemik ,co utrudniało uzyskanie czystej penicyliny. Dokonali tego kilka lat później Chain i Florey. Cała trójka została uhonorowana Nagrodą Nobla w 1945 roku, a penicylina stała się najpopularniejszym antybiotykiem na wiele lat. Co ciekawe - wszystkie naturalne penicyliny obecne na rynku pochodzą właśnie od tego pierwszego szczepu z rogu stołu laboratoryjnego Fleminga.

 „Gdy obudziłem się rankiem 28 września 1928 roku, z pewnością nie miałem w planie dokonania rewolucji w medycynie. Ale coś takiego wtedy się stało."

Człowiek z silnie i  beneficznie  obsadzonym XI domem ma wszelkie dane ku temu, aby nosić miano „zasłużony dla". Zasługi mogą dotyczyć niewielkiego grona przyjaciół albo służyć całej ludzkości (tak będzie np. w przypadku odkryć i wynalazków''(Sollunari).

 

Rak i Lew  to harmonijna kombinacja dając typ rodzinny, społeczny, opiekuńczy. Budzi zaufanie. Lubi być oparciem dla innych.

Aleksander Fleming zawsze gotów był do pomagania innym . Jeden z lekarzy pracujących w laboratorium ,na skutek choroby Heine-Medina został częściowo sparaliżowany i rozpaczał ,że nie może wrócić do pracy ,tym bardziej ,że miał rodzinę do utrzymania." Nogi nie są potrzebne do pracy naukowej-powiedział mu Fleming-jeśli pan chce naprawdę naukowo, niech pan przyjdzie do laboratorium. Bez żadnych trudności przekonał do tego Wrighta  i ten znakomity badacz aż do śmierci pracował w laboratorium pracował w laboratorium ,jeżdżąc w fotelu na kółkach.

Grupa uczonych tworzyła  rodzinę zgraną i szczęśliwą, złączoną duchem prawdziwej solidarności. Gdy Hayden zmarł, koledzy choć żaden nie opływał w dostatki, wzięli na siebie obowiązek kształcenia jego dwóch  synów.

 Rak i Strzelec(Księżyc ) są także harmonijne  . Strzelcowa energia ,zamiłowanie do gier, zmysł pedagogiczny łączy się z empatią , sercem i lojalnością wobec grupy.

Oto co mówił do studentów medycyny.

 „Na tym szczeblu waszych studiów powinniście wiedzieć ,że medycyna to coś więcej niż tylko książki. Powinniście znać człowieka i właściwości natury ludzkiej. Nie ma lepszego sposobu poznania natury ludzkiej niż uprawianie sportów, a zwłaszcza gier zespołowych(Mars w Bliźniętach).

Na moją drogę życiową wielki wpływ wywarł sport. Gdybym we wczesnej młodości nie zainteresował się pływaniem, prawdopodobnie nie pracowałbym w szpitalu ST Mary's ;Almorth Wright nie byłby moim nauczycielem ,że nie zostałbym bakteriologiem"

Fleming lubił się bawić . W swoim gabinecie lekarskim ,w przerwie między jednym a drugim  pacjentem zabawiał się w rzucenie monety w określony kwadrat W czasie studiów oprócz nauki miął czas by grać z braćmi w brydża ,w warcaby czy w ping-ponga

Wyróżniał się w każdej grze i w każdym sporcie.

Mars w Bliźniętach  oprócz zamiłowania do gier zespołowych daje zręczność rąk. ‘'Nic go tak nie bawiło jak majsterkowanie i  naprawianie uszkodzonych  przyrządów laboratoryjnych.

Miał niesłychanie zręczne ręce  co przydawało się w stosowaniu metod prof. Wrighta. W Paryżu w instytucie Pasteura ,mówiono ,że do tego potrzeba zręczności kuglarza.

Sprawnie wykonywał ze stopionego szkła ,pipetki ale i modele najróżniejszych miniaturowych zwierzątek .

Słaba stroną Wenus w Bliźniętach  to słaby kontakt z własnymi uczuciami i emocjami. Wierzy słowom i rozumowi . Fleming uznawał tylko fakty sprawdzalne i wymierne .Gdy jego przyjaciel ,psychiatra próbował mu wyjaśnić rolę podświadomości. Obruszał się -To nie istnieje .Jeśli nie masz świadomości, to znaczy ,że nie myślisz.

..Nie widziałam go nigdy wzburzonego opowiada jego przyjaciel. Pewnego razu płynęliśmy łódką na ryby razem i Fleming zabrał swojego małego  syna. Gdy szczupak złapał się na haczyk, Mały podskoczył z radości stacił równowagę  i wpadł do wody. Fleming siedział w łodzi nieporuszony, przenosząc wzrok z szamocącego się szczupaka na mnie, gdyż rzuciłem się do wody by ratować dziecko, ale wędki nie wypuścił ani na chwilę.

Kiedy indziej  jeden z jego przyjaciół chcąc przekonać się czy niewzruszona obojętność Fleminga nie jest legendą, pewnego wieczora gdy  w ogrodzie  urządzano sztuczne ognie, puścił fajerwerk spod nóg Fleminga-on zaś nie odwrócił  głowy, powiedział tylko z całym spokojem "Raca wybuchła" Koniunkcja Pluton-Mars i Saturn w Byku - zachowuje spokój i zdecydowanie  nawet w momentach emocjonalnych napięć.

 Merkury jest planetą ,która ma władzę nad większością planet w horoskopie ,znajduje się w domu kątowym oraz w koniunkcji z ASC . Merkury w Raku jest nieśmiały i nie lubi występować publicznie .Aleksander Fleming lubił słuchać i umiał milczeć . Nie odsłaniał się przed nikim  i nigdy. Przez kolegów nazywany był żartobliwie „milczący Szkot"

Gdy w 1946 roku Wright przeszedł na emeryturę ,Fleming został jego zastępcą. Jako człowiek nauki był ubóstwiany lecz jeśli chodzi o sprawy administracyjne jego działalność budziła zastrzeżenia. Zarzucono mu ,że nie lubi walczyć i idzie po najmniejszej lini oporu.

Konieczność sprawowania władzy ciążyła Flemingowi bardzo.

 

Jego pierwszą żoną była Sarah Marian Mc Elroy dyplomowana pielęgniarka , prowadząca prywatną klinikę. Pobrali się23 grudnia 1915.(Jego brat ożenił się z jej siostrą bliźniaczką).

W laboratorium profesora Almrotha  Wrighta  wszyscy oprócz pracy w laboratorium pracowali w szpitalu lub mieli swoje praktyki.

 Po ślubie sprzedała swoją klinikę i zakupili dom  na wsi. Dom znajdował się nad rzeką (Rak na ASC) a na łakach otaczających dom założyli starannie zaplanowany ogród (Byk). Karczowanie terenu zajęło im kilka lat pracy. Spędzali tam wszystkie wakacje i weekendy

18 marca 1924 roku urodził się syn Robert., którego Fleming ubóstwiał i poświęcał mu czas na zabawy. Lubił dzieci gdyż tak jak on potrafili się cieszyć z najprostszych rzeczy. Syn został lekarzem.

Drugą żoną A.Fleminga została Greczynka Amanda Coutsouris-Voureka ,pierwsza kobieta która odbywała staż w pracowni Fleminga.

Po śmierci Aleksandra Fleminga 11 marca 1955 roku w Londynie  na zawał serca to  ona namówiła Andre Maurois na napisanie autobiografii o życiu Fleminga . Andre Maurois to twórca autobiografii O Byronie, George Sand ,Wiktorze Hugo.

 

 

1Andre Maurois „Życie Aleksandra Fleminga"

2. http://www.focus.pl/nauka/zobacz/publikacje/alexander-fleming-i-penicylina/">http://www.focus.pl/nauka/zobacz/publikacje/alexander-fleming-i-penicylina/

3. http://www.wrozka.com.pl/archiwum/2011/02/5971-antybiotyki-na-emeryturze">http://www.wrozka.com.pl/archiwum/2011/02/5971-antybiotyki-na-emeryturze

3  http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Fleming">http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Fleming 

4. Horoskop wykreślony przy programie Urania Bohdana Krusinskiego

 

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.