Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Horoskopy znanych osób

Woody Allen
Jasmin 2010-03-25, 08:25:44

Na osi ASC-DSC widać sceptycyzm, Saturn na DSC to musi być zgred-idealista w życiu. W filmie to genialny , bardzo płodny reżyser, no i pracowity ojciec, lub odwrotnieUsmieszek. Pluton w Raku na wierzchołku Latawca... reżyser i "podkładacz bomb" w rodzinie.I tak go uwielbiam. A co wy widzicie?

 

Tutaj informacje i zdjęcie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Woody_Allen">http://pl.wikipedia.org/wiki/Woody_Allen

 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Jasmin 2010-03-25, 11:06:25

Władcą horoskopu jest Merkury, który znajduje się w IV domu i blisko IC. Dominantą jest więc nie tylko Saturn na DSC w Rybach ale również koniunkcja Merkury-Jowisz w Strzelcu - bardzo ścisła. Ta koniunkcja to dla mnie cecha "posłańca bogów".

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2010-03-28, 08:41:03

Allen jest hipochondrykiem i jak wiele razy mówił- boi się śmierci i procesu starzenia. (Przypomniała mi się scena z jednego z jego filmów, a mianowicie ta , w której skarży się na swój stan zdrowia a w szczególności, gdy mówi, że mu coś wyskoczyło na plecach. Kiedy rozmówca prostuje, że to była tylko plama na koszuli, Allen nie stropiony w żaden sposób prowadzi dalej rozmowę). Ma jednak dystans do tej cechy swojego charakteru i wykorzystuje ją w filmie. Moim zdaniem hipochondria to ASC w Pannie, koniunkcja Księżyc-Saturn na DSC, Księżyc w VI domu, ścisła kwadratura Merkury-Saturn. Dystans i artystyczne wykorzystanie to trygon Księżyc-Wenus.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2010-05-21, 22:33:33

Woody Allen ! Wdzięczny temat !

Nie wiem, jak to jest z tym "starzeniem się" a Saturnem. Wiem tyle, że znam wiele saturników, którzy niefajnie się czuli będąc młodymi, a zwłaszcza niezbyt lubianym miejscem dla nich było liceum.

Ja i kilku takich typów poczuło lekki wiatr w żagle dopiero w okolicach 25 r.ż. albo później. Co się mnie tyczy, to powiem szczerze, że za optymalny wiek swojego życia uznam okres między 40 a 65 r.ż. Młodość mnie nie rajcuje. A koniunkcję Saturn/Księżyc jak wiadomo mam. Jeden z innych typów, który dość ekshibicjonistycznie wyrażał się o starości, gdyż ją uwielbiał, był... Salwador Dali.

Spoglądam w jego horoskop, jest godzina dokładna, brawo. Niestety, nie mogę wkleić linka, bo używam w tym momencie Mozilli :-/ . Dali, Rak ASC, władca Księżyc na MC w Baranie (!). Saturn kwadratura Słońce/Mars/Merkury w Byku. Uran też nie daje sobie w kaszę dmuchać, ale mam wrażenie, że jest słabszy.

Ale zaraz powrócę do Woody Allena, bo... bardzo go lubię. Jego Księżyc na moim Słońcu ? :-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-05-21, 22:44:49

( Możliwe, że znaki ogniste bardziej się boją śmierci, wszak starzenie obniża ich witalność - ale to uwaga ad hoc. I ciekawy motyw na wątek. )

Woody Allen reprezentuje typ, który jest mi bliski, ha ha ha, typ zrzędy, który za pomocą intelektu przejawkrawia całą rzeczywistość i czyni z niej jedną wielką fuszerkę do naprawy. Złośliwość Saturna nie jest przez astrologów doceniana, a Saturn bywa wybitnym komentatorem rzeczywistości, o ile jest w stanie za pomocą innych sił zauważyć granicę... nudy.

Nie dziwi też, że znalazł się na DESC, wszak Woody'ego najczęściej nakręcają wszelkiego rodzaju związku i stosunki międzyludzkie.

Polotu myślowego do złośliwości Saturna dodaje Księżyc w Wodniku. Strzelec to naturalna zdolność do zauważania większej ilości spraw. Wenus w Wadze w trygonie do Księżyca sprzyja w... zatrudnianiu pięknych aktorek. I w ogóle łatwo temu Allenowi w stosunkach męsko - damskich :-) . Jak to dobrze, że i ja mam podobny trygon ;-)

Mars w horoskopie, nie oszukujmy się, nie jest zbyt fajerwerkowy. Podobnie Słoneczko, usytuowane w 4 domu, w kwinkunksie do Urana. Rządzą Saturn, Uran, oraz Jowisz do spółki z Merkurym. Na większe szczegóły, dwadasamsy, Ceres, itp nie chce mi się spoglądać.

Pozdrawiam ciepło !

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2010-05-23, 23:03:09

Z pewną taką nieśmiałością ... pozwolę sobie nie zgodzić się co do oceny Marsa.

W Koziorożcu (wywyższenie) to stary wojownik albo wytrwały wojownik a w odniesieniu do Allena to sceptyk, zrzęda, bo Saturn w VII domu. Łagodzą to zrzędzenie dominanty na IC oraz władcy Saturna, ale jeszcze i to podniosę na obronę Marsa, iż w V domu posadowiony, a więc zyskuje na energii Słońca i to znacznie. Daje to skuteczność w działaniu, energiczność, tym bardziej że jest elementem latawca.

Chyba wygląd cię zmylił, bo nie jest marsowy, to fakt.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kaf_ka 2011-11-04, 17:42:39

Neptun 1 dom asc - idealista artysta aktor muzyk

Lilith 1 dom ascendent pesymizm mrok hipochondria,depresje,w pannie - kompleksy na tle seksulanym ( tu równiez wplyw plutona w raku) ogolnie cos przytlaczajacego co akurat w jego przypadku moglo znalezc ujscie w tworczosci

Wenus 2 dom- związki z kobietami powiazanymi z pracą aktorkami Kwadrat wenus do marsa dosc pokrecone i takie jak w filmach nic nie jest proste w milosci

Słonce Jowisz Merkury w strzelcu czyli expresja i twórczosci,kreatywnosc

Słonce kwadrat saturn jakies kompleksy, zahamowania, zwlaszcza ze wciaz wyrywa mlodsze kobiety:)

Ksiezyc w wodniku excentrycznosc i kochliwość

no i saturn mąciwoda w zwiazkach rozwody itd

Układ rozprysk moze kreatywnosc w tym wypadku

Ogolnie ciekawe aspekty napieciowe dajace wewnetrzne frustracje.

Dziwnie on zawsze kojarzyl mi sie z blizniakowym typem moze jego powietrzny ksiezyc tak sie mocno wyraza no i jest na moim descendendie a wcale nie lubie jego  pogmatwanych filmow:)

 

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
Jasmin 2011-11-04, 17:49:09

Ale co to za umysł! I poczucie humoru, a jego podkłady muzyczne do filmów? Bajka. Przepadam za jego filmamiUsmieszek

Księżyc w Wodniku w domu Merkurego wskazuje na wielką inteligencję. Jak popatrzymy na znak Raka i dom IV to widać, że uzdolnienia muzyczne (gra na klarnecie) realizują się praktycznie przez udział w zespole jazzowym.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kaf_ka 2011-11-04, 18:03:19

szkoda ze nie ma ceres zaznaczonej mozna by było sprawdzic aspekty odpowiadajace za adopcje i brak dzieci ale to pewnie ten saturn, asc w pannie i słonce w ogniu  mało płodne:]

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
acrux_79 2011-11-04, 18:07:07

Kafka, no nie wiem, czy Saturn mąciwoda, chyba że w kontekście znaku Ryb. Ogólnie to on w tej pozycji na DESC nie przeszkadza. 

 

Główne zainteresowanie raczej idzie w kierunku Jowisza. Nie dość, że jest on władcą Ryb, to jest skonfliktowany kwadraturą z owym Saturnem. U męskiego rodu zbyt rozpasany Jowisz (ten jest, na dodatek w koniunkcji z władcą ASC, Merkurym) daje wiele związków.

 

A jak się ma trygon Księżyca do Wenus, to wbrew pozorom Saturn jest ostatnią deską ratunku, która sprawia, że Allen miał "zaledwie" kilka kochanek, a nie stado. Pięknych kobiet w jego filmach jest multum - mało który reżyser tak dużo pięknych kobiet wypromował, wylansował.

 

Cóż oznacza złowroga Algol, w pobliżu MC ? 30 lat psychoanalizy, czy co ??

 

Pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2011-11-04, 18:07:58

Jak popatrzysz na Księżyca w Wodniku w związku z przepełnionym domem IV ze Słońcem (pełen dzieci) i znakiem Lwa w XII domu a Saturnem w Rybach to widac, że dzieci będą ale cudze, w sensie zaopiekowane, adoptowane, przysposobione.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2011-11-04, 18:09:13

Starożytni i horarni radzili sobie i radzą bez Ceres, więc nie ma co narzekać ;-)

 

Ale podpowiem - znajduje się w ostatnim, krytycznym stopniu (29) Wagi i ma multum aspektowań.

 

Pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
kaf_ka 2011-11-04, 18:34:19

Czy jego ceres ma aspekt do ksiezyca lub wenus  bo allen mi wyglada na goscia z kompleksem edypa :)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
acrux_79 2011-11-04, 18:44:33

Do Księżyca, Wenus, Marsa, Saturna, Urana, Plutona, oraz ASC i MC. Czy kompleks Edypa ? Tego nie wiem. Nie zaprzeczam, nie potwierdzam Usmieszek

 

Co do Freuda to nie mogę się powtrzymać od śmiechu po przeczytaniu ostatniego artykułu P. Leona Zawadzkiego. Cytuję fragment: " Zaprowadziła mnie Róża Luksemburg, w towarzystwie Karola Liebknechta do takiego doktora. Doktor Freud. Dobroduszny, ale cholernie ciekawski. Wypytywał mnie nawet, czy w dzieciństwie lubiłem wąchać paluszki po dłubaniu w pupeńce, czy obgryzałem pazurki na nogach, czy podglądałem papę z mamą podczas aktu albo podczas różnych kombinacji moich rodziców z przyjaciółmi domu i zażądał ode mnie, abym przypomniał sobie całe moje życie, niczego nie ukrywając ani przed nim ani przed sobą. Pięć dni i nocy jak leci opowiadałem, a garnitur i palto poniewierały się w poczekalni na podłodze. Diagnoza dla mnie okazała się prosta: kompleks niższości na podłożu inflacji. Spacery przed snem. Prysznic dr Scharko. Kołnierz galwanizujący. Oglądać siebie w lustrze - w żadnym wypadku, pod żadnym pretekstem. Następnego dnia miałem jeszcze jedną rozmowę z doktorem. Ale dziwne, bo ja wciąż o garniturze i paltocie, przyjacielu, chcę, żeby doktor Freud zwrócił na to uwagę, a on wciąż o dzieciństwie i dzieciństwie. Czy pamiętam, jak wyślizgiwałem się z brzuchatego wnętrza i jak mamuśka mlekiem mnie poiła, czy lubiłem długo siedzieć na nocniku, czy pozwalałem kociaczkowi bawić się moim pisiaczkiem, albo odwrotnie, czy chciałem swojego psipsiaczka ugotować w zupie z kluseczkami, albo wymienić na lalę co miała gęste włosy i kuse majteczki. Wkurzył mnie doktor i wyprowadził z nerw, gdy zapytał czy futerko nazywałem dupcią, pasiekę - pisiaczkiem, mamę - tatą i czy rysowałem wizerunek swojego odbicia w kałuży. - Dosyć - mówię - doktorze Freud! Zapewne pan zna się na nocnikach i nienormalnych ludziach, ale chuj pan wie o promieniowaniu rzeczy, z którymi człowiek żyje o wiele dłużej niż z babami. Honorarium zapłacę po inflacji. Życzę klienteli. I wychodzę. "

 

O Aleszkowskim i cały wpis Pana Leona tu: http://www.logonia.org/content/view/181/2/">Logonia - Juz-Aleszkowski - człowiek i pisarz legenda

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
kaf_ka 2011-11-04, 19:01:48

hehe dobre Talent do pisania wyrazny ale podswiadomosci nie mozna ignorowac :) Tyle aspektów ceres to moim zdaniem bardzo silny wplyw matki Wykastrowany psychicznie facet Impotent Matka nadopiekuncza zaborcza co w konsekwecji rodzi  strach przed kobietami i wiele zwiazkow bo jednoczesnie szuka sie 2 mamusi:)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
acrux_79 2011-11-04, 19:31:30

Jung sformułował później pojęcie świadomości społecznej, w postaci archetypów i symboli. Poszedł nawet dalej, w kierunku synchronizacji i astrologii. 

 

Tego scjentysta Freud nie mógł już znieść. Panowie pożarli się, a Jung nie został zastępcą swojego nauczyciela. Więc o ile zgodzę się z tym, że podświadomości nie można ignorować, to podobnie - nie można ignorować podbudowy ezoterycznej - w postaci egregorów społecznych. Te wyzwalają się spod dominacji panseksualizmu.

 

Kończę, niepotrzebnie uruchomiłem off-topic.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
kaf_ka 2011-11-05, 11:45:25

Normalnie musialam sobie słownik wyrazów obcych uruchomic prze Twój wpis acrux_79  :):P

Nie jestem czcicielką panseksualizmu ani wielbicielka dośc prymitywnych teorii Freuda  ale cos tam wniosl do nauki Woddy Allen mocno zaznacza temat cielesnosci   i to wypaczonej  (biseksualizm, nałogowa masturbacja, seks grupowy) Widac to w jego filmach ,zyciu ,cytatach Bylam ciekawa jak widac to w jego horoskopie stąd moje pytanie o Ceres i zwrócenie uwagi na lilith Wypaczenia maja jednak swoje korzenie Np morderca zazwyczaj mial chore dziecinstwo lub dojrzewanie  i to tez widac w jego  radixie poza sklonnosciami psychopatycznymi  równiez wplywy otoczenia Wszystko sie ze soba wiąże Psychologia i astrologia są nierozerwalne:)

 

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.