Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Zawód astrologa

Zasady Etyki Zawodowej Astrologa
genny19 2011-07-08, 12:30:31

Włodzimierz H Włodzimierz H.Zylbertal  Kosmiczny dar tożsamości ( Studio Astropsychologii,Białystok, 1999, wyd. I, str.253-263). 

Astrolog i jego klient

1.Ważniejszy jest człowiek niz horoskop.

Wrażliwość na człowieka a nie na horoskop.

2.Większość informacji ,jaką astrolog przekazuje klientowi to mniej odczytanie horoskopu ,a bardziej "czytanie z człowieka".

3.Aby nie rozpraszać się podczas rozmowy,horoskop klienta trzeba wstępnie przestudiować przed nią.

4. Astrolog nie może przeceniać swoich możliwości

"powiedzmy to sobie wyraźnie : nie każdy i nie kaźdemu ma sięcoś ciekawego do powiedzenia.Astrolog równieź. Jesli z jakichkolwiek przyczyn nie chce on omawiać horoskopu-jego dobrym prawem jest odmówić wykonania usługi"

5.Gdy już się nawiązal kontakt i astrolog ''wszedł w horoskop" musi pamiętać że on tu jest znającym drogę przewodnikiem.

6. Astrolog interpretujący horoskop musi umieć" być przezroczysty" wolny od jakichkolwiek osobistych nastawień i z góry powziętych sądów.

Jest to jedno z najstarszych przykażan danych astrologowi: już Klaudiusz Ptolemeusz w II w.n.e w swojej słynnej reguleXII ze zbiorku"Cenetiloquim" pisał"Milość i nienawiśc przeszkadzają wydaniu bezstronnego sądu,bowiem lekceważą rzeczy najważniejsze ,a powiększają drobnostki."

7. Mówi się klientowi to,co w danej chwili samemu uznaje się za potrzebne i bezpieczne.

8 Astrolog też ma horoskop i też podlega tranzytom i progresjom.

"Równie ważne jest porównanie horoskopu astrologa z horoskopem klienta. Gdy połaczenie sa zbyt ścisłe,a astrolog ma zbyt dużo nierozwiązanych problemów własnych,spotkanie łatwo przestaje być tylko interpretacją horoskopu. Z punktu widzenia etyki astrologicznej jest to w najwyższym stopniu niepożadane.

9. Astrolog nie jest Bogiem ani nawet jego  kapłanem.

" Jeśli jakaś informacja jest potwierdzona przebiegami prognostycznymi po horoskopie klienta,astrolog, omawiając takie wydarzenie,musi obowiązkowo zaznaczyć je jako prawdopodobne, a nie takie ,które sie na pewno zdarzy.'

10.Astrolog  zobowiązany jest do pelnego  poszanowania siebie  i swojego klienta.

''Szacunek dla klienta to przede wszystkim  szanowanie jego woli,a nieraz i słabości. Pamiętanie ,że astrolog ,choć widzi sporo,jest wobec klienta służebny."

"Przy okazji warto przypomniec też,że astrologa obowiązuje bezwzględna tajemnica,taka samajak tajemnica lekarska lub tajemnica spowiedzi"

11.Istnieje coś takiego jak "astrologiczne BHP" i astrolog jest pierwszą osobą ,której ono dotyczy.

12. Astrolog musi nieustannie weryfikować wyniki swojej pracy.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2011-07-11, 08:50:45

Co do ostatniego punktu (ze wszystkimi się zgadzam) zauważam pewną trudność. Otóż jak to zrobić, jak zweryfikować wyniki swojej pracy, kiedy klient niechętny do dania informacji zwrotnej. Albo się więcej nie pojawia, bo zadowala go sytuacja, albo owszem, wraca ale nie ma ochoty uzewnętrzniać się przed astrologiem. Szczególnie tak jest, kiedy sprawdziła się negatywna prognoza astrologa, której klient najpierw nie dowierzał a nawet psioczył na astrologa w myślach. A tu figiel i niestety się zdarzyło. Najczęściej niechętnie przed sobą przyznaje rację faktom, ale przed astrologiem nie kwapi się do przyznania, iż werdykt był słuszny. Nie wiem, czy to nieświadomość czy co...

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-07-11, 16:15:59

Przyjemne wiadomści zawsze się łatwiej przyjmuje,trudne gorzej. Jeżeli powiedziałaś prawdę a klient to wie  poleci Ciebie jako osobę której prognozy się sprawdzaja.Cytat z ksiązki "Kosmiczny dar tożsamości" W.H.Zylbertal

"Bo nie zawsze jest się niomylnym,a ludzie nieraz od rozmowy z astrologiem uzależnieją swoje życiowe decyzje.Gdy więcej niż jedna czwarta sygnałow zwrotnych,jakie astrolog odbiera od swoich klientów jest dla astrologa niepomyślna ,to znak że trzeba się poważnie zastanowić nad sobą ,coś udoskonalić,czegoś się nauczyć .Bez takiej kontroli grozi samouwielbienie i zastój,prowadzący szybko do degeneracji,nie tylko w astrologii zresztą"

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.