Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Zawód astrologa

II Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego
Jasmin 2010-03-01, 07:44:22

Jak było?

Pod względem organizacyjnym było znacznie wygodniej, przestrzenniej, dogodniej aniżeli rok temu. Aula konferencyjna zapewniała komfortowe warunki do przekazu i odbioru wiedzy. Trochę sprzęt audiowizualny szwankował, ale zauważyłam, że niektórym wykładowcom to nie przeszkadzało, a niektórym awarie po prostu nie trafiały się.

Więcej napiszę  w następnym poście.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Jasmin 2010-03-01, 13:48:33

Oto kosmogram na chwilę otwarcia -inauguracji II Konferencji PSA. Jak widać po ASC było byczo.

 

Co leżało u podstaw pomysłu zorganizowania II konferencji?

Mars w 1 stopniu Lwa w retrogradacji w IV domu odpowiada nam, że aktywizacja (Mars) społeczności astrologów (Księżyc w Lwie w V domu) oraz chęć powtórzenia sukcesu I Konferencji PSA (sekstyl Mars-Saturn w Wadze-obaj w retrogradacji). Szanse na scalenie czyli integrację środowiska potwierdza pozycja Saturna w Wadze w VI domu. Konferencja obrazowo przedstawiona przez obsadzenie XI domu odbyła się pod auspicjami Neptuna w Wodniku i Urana w Rybach, które znajdują się w recepcji mutualnej. Obie planety są również dyspozytorami kosmogramu nie tylko w Zodiaku, ale również w domach horoskopowych oraz według znaków Zodiaku na wierzchołkach domów horoskopowych. Zwracają uwagę ich beneficzne aspekty, a szczególnie ścisła koniunkcja Merkury-Neptun w Wodniku w XI domu (medialny , genialny, przekaz informacji czyli np. konferencja astrologiczna) oraz koniunkcja Wenus-Uran w Rybach w XII domu (nowe uraniczne kontakty lub wyjście z neptunicznego cienia).

Niepokojąco zapowiadały się aspekty Księżyca. Kwinkunksy do Wenus i MC wskazywały na potrzebę oczyszczenia sytuacji w środowisku, mającą na celu jego konsolidację i występowanie jako zwarta grupa zawodowa. Społeczność astrologów symbolizowana przez Księżyc bardzo tego potrzebuje, co widać po aspektach. Księżyc znajduje się w V domu, czyli mamy dużą potrzebę aktywności. Słońce jest na wygnaniu i poza wsparciem Jowisza i Plutona niewiele aspektów je łączy z innymi planetami. Nie ma aspektu między Księżycem a Słońcem. Słońce ma za to ścisłą koniunkcję z Jowiszem. Ponadto chce władzy nauczycielskiej (Pluton w IX domu), chce nauczać ale jest na wygnaniu (w XI domu) czyli poza miejscem swojego władania. Kwadratura Saturn-Pluton w domach VI i IX może być rozumiana jako trudności w pracy nauczycielskiej.

Wszystko to razem potwierdza celowość takich konferencji. Trzeba skonsolidować środowisko, nawiązać ściślejszą współpracę między nauczycielami a uczniami, a także pomiędzy astrologami i resztą społeczeństwa. Trzeba wykorzystać energię astrologów na sposób byczy, a osiągnie się korzyści wskazane przez Wenus w Byku - władczynię omawianego kosmogramu. Jej pozycja w znaku Ryb (ofiarowanie) , dekanacie Raka (społeczność) i dwadzie Wagi (współpraca) wyraźnie na to wskazuje. Kontakty między astrologami powinny być pożyteczne lub pożywne (jak kto woli) i powinny służyć wzmocnieniu kondycji organizmu, jakim niewątpliwie jest środowisko astrologów.

czego nam wszystkim życzę

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2010-03-03, 01:50:41

Witam :-)

 

To mój pierwszy post tutaj !

 

Tak ad hoc, co na konferencji można było dostrzec:

1) awarie komputerowe - Merkury con Neptun, oraz Uran w 12 domu, nie mówiąc o recepcji wzajemnej Neptuna i Urana

2) brak kłótni i kurtuazja - połączenie Lwa i Ryb - "duma środowiska w świętym miejscu", Mars w 4 domu

3) zdyscyplinowanie wykładowców w "miejscu pracy" - Saturn w 6 domu w Wadze sekstyl Mars

 

Ale to tylko uwagi ogólne. Mi się ta konferencja b. podobała.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-03-03, 01:59:26

No i jeszcze taka uwaga "specjalna". Na tej konferencji czułem się jak w "raju duchowym". Tyle rozmyślań o tym świecie spoza tego świata. Tyle ciekawych spojrzeń i ludzi.

I to wszystko nagle zostaje "zabrane". A ilość ziaren jest tak duża, że nie wiadomo, od czego zacząć. To taki dość trudny moment w życiu, "wiem że  nic nie wiem"...

No, dusza lekka, a umysł ciężki, dziwne to uczucie...

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2010-03-03, 08:25:36

Tak, ja także dobrze czułam się wśród podobnych sobie, a nie jak zazwyczaj, jako osoba odrębna wobec innych czyli naznaczona astrologią. I nie trzeba było nikomu tłumaczyć, po co mi ta astrologia i do czego służy... I właściwie po co ja się uczę astrologii, skoro mam porządny zawód...oraz nie musiałam odpowiadać na pytanie... a chce ci się?

Podobała mi się organizacja konferencji i zaangażowanie organizatorek. Nie podobała mi się odrębność "grona pedagogicznego", które starym nauczycielskim sposobem jadło osobno, w innej sali, aby nie zmieszać się z uczniami.

pozdrawiam

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Estrelka 2010-03-05, 00:14:04

Ja też bardzo dobrze oceniam tę Konferencję. Biorąc pod uwagę dużą ilość i rozmaitość szkół astrologicznych, każda inicjatywa integracyjna jest bardzo cenna a możliwość  "porozumienia ponad podziałami"  działa niezwykle optymistycznie (jak to przy Jowiszu w Rybach bywa).  Znakomita organizacja i bardzo dużo dobrej woli. I chociaż Merkury z Neptunem w recepcji z Uranem trochę namieszali to i tak nikt się specjalnie tym nie przejął. Ogólnie super:-)

Tematów: 3
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2010-02-28
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.