Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Co nowego w świecie

Umowa ministerstwa i Porozumienia Zielonogórskiego. Co będzie dalej?
sagitariusA 2015-01-07, 16:50:03

 

Dzisiaj ok. godz. 6:00 w Warszawie, podpisano umowę między lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego a NFZ. Jak trwałe będzie to porozumienie i co przyniesie w przyszłości? Myślę, że warto spojrzeć na horoskop tego zdarzenia. Warto zastosować reguły dla interpretacji horoskopu elekcyjnego, podane w książce P.Piotrowskiego „Reguły  astrologii tradycyjnej”. Ponieważ chodzi tu o porozumienie to należy ocenić stosunek władcy 1 domu do władcy 7 domu. Widzimy, że władcą 1 domu jest Jowisz, a 7 domu – Merkury.  Są odpowiednio w 2 i 8 domu. Jest to oś finansów. Ósmy dom to m.in. dom cudzych pieniędzy, a więc i wszelkiego rodzaju ubezpieczeń.  Moment podpisania umowy, wpisuje się ładnie w w kosmiczne rytmy. Naturalne sygnifikacje Merkurego i Jowisza bardzo pasują do tematyki związanej z medycyną. Problem w tym, że Jowisz jest w ruchu wstecznymNiepocieszony.

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
Odpowiedzi
sagitariusA 2015-01-07, 20:14:18

Władca AS (strona inicjująca umowę) Jowisz jest w 8 domu, czyli w 2domu- licząc od DS (druga strona biorąca udział w umowie), a władca DS (Merkury) jest w 2 domu , a więc sygnifikatory obu stron tej umowy, są wzajemnie w 2 domu partnera. Dlatego, strona rządowa (ministerstwo) jest zależna od finansów Porozumienia Zielonogórskiego, a to z kolei jest zależne od finansów ministerstwa. Mówiąc niezbyt ładnie "siedzą sobie wzajemnie w kieszeniach", lub też "złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma".

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
Jasmin 2015-01-07, 20:58:23

Tak około 6-stej?, no dobraUsmieszek

Jowisz i Merkury to też sygnifikatory dokumentu prawnego, jakim jest np. umowa. Merkury bardzo silny bo wywyższony i w koniunkcji z Wenus -ta w swoim domu. Porozumienie zostało zawarte z uwagi na zależność Słońce/Pluton - Jowisz- Saturn. Była silna wola do jej zawarcia po stronie rządowej ale ten Mars w Wodniku zapowiada jakąś furtkę, którą obie strony umowy będą mogły wykorzystać w przyszłości, aby ją zmienić. Księżyc jest ciekawie położony względem Urana i bez aspektu aplikacyjnego w zakresie 2 stopni.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2015-01-07, 21:14:07

Oba sygnifikatory - i Jowisz i Merkury, są w znakach stałych, co wskazuje na stabilność i chęć kontynuacji tego, co ustalone.

IC symbolizuje wynik porozumienia - w znaku kardynalnym może wskazywać prawdopodobieństwo doskonalenia tej sprawy, ale jeszcze nie jej zakończenie. Sam władca IC jest w znaku stałym, więc może się okazać, że z tym doskonaleniem nie będzie tak prosto, jak by się wydawało.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
sagitariusA 2015-01-07, 21:49:12

Tak Jasmin, ten Mars jest tu ciekawy. Zastanawiam się, czy on może dawać trwałość tej umowie, czy raczej odwrotnie? Mars jest w opozycji do Jowisza (władcy AS). Mars jest władcą IC i leży w 2 domu, a Jowisz w retro. W horoskopach radix, uszkodzony Mars w 2 domu nie daje trwałej pozycji finansowej. Chodzi mi taka myśl po głowieOczko, czy to nie jest umowa w stylu: "Aby do wiosny!" (czytaj: do wyborów)? Dedukuję tak dlatego, że główną sprawą, wokół czego kręci się cała reszta, są tu konkretne środki materialne. Gdyby, więc Mars okazał się szkodliwy i uszkodził je poważnie (co ciekawe, że nie ważne której ze stron umowy), to cała umowa legnie w gruzach. Sprawa jest poważna, bo Porozumienie Zielonogórskie świadczy swoje usługi medyczne dla 1/3 pacjentów w Polsce.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
Jasmin 2015-01-07, 22:09:01

Masz rację, Mars to warunek sine qua non trwania tej umowy i też uważam, że umowa potrwa do "dziury w budżecie" albo do nowego budżetu. O ile wcześniej jedna ze stron nie zechce zadbać o swoje bezpieczeństwo (domy II - VIII ) nie tylko finansowe ale np. o pozycję w strukturze władzy (rząd o swoją a PZ o swoją) i polityczny wizerunek. Wtedy umowa może być uznana za niewygodną i taką jak Mars w Wodniku w II domu, który skłonny jest w takim posadowieniu do szukania pretekstu, aby dokonać zmian zwalniających z zobowiązań ustalonych umową.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
alan 2015-01-08, 11:15:12

Asc w Strzelcu....no zaraz staje mi przed oczami to nieszczęsne Pendolino i chęć powrotu strony rządowej do czasów z dalekiej przeszlości, kiedy to można było bezkarnie dokładać nowych obowiązków w dodatku za free. Nie dziwię się lekarzom że się burzą. Patrząc na zamieszczony radix widzę że od początku mają wygraną sytuację dlaczego więc ustępują, idą na ugodę? Dwa benefiki po swojej stronie, "królewski aspekt", żadnego malefika! przejęty znak Raka a więc ludzie trzymani krótko za pysk, nikt nie chce korzystać z kostnicy (jedyne czynne gabinety). Czemu więc polegli? Ano mają takich a nie innych doradców Wkrótce Merkury wchodzi w retrogradację może nie wycofają się z porozumień ale na pewno nie będą ich przestrzegać. Merkury R wiadomo o co chodzi Przesyłane do ministerstwa dokumenty dalekie będą od tego co ustalono. Ministerstwo się kapnie ale będzie za późno Pamiętajmy że przy lekarzach cały czas stoi Wenus (8dom) odbiorą to co im się należy od rządu. W opozycji do Księżyca...a więc był pomysł PZ aby obciążyć nas dodatkowymi opłatami za niektóre usługi. Które? Takie które nie zagrazają życiu, takie "poza kolejnością" nagłośniony dodatkowy miliard (Jowisz R w Lwie) :-) No to raczej nie przejdzie przy opozycji.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
sagitariusA 2015-01-08, 14:44:19

Warto spojrzeć na znaczenie stopni w Symbolach Sabiańskich. Nie jest to klasyczna technika, ale często daje natchnienie (ja akurat tak mam) do dodatkowych rozważań i ponownych poszukiwań w horoskopie.

 

Jowisz 22st. Lwa: „Gołąb pocztowy wypełniający swoją misję”. 

Merkury (władca DS , czyli władca Porozumienia Zielonogórskiego) 4st. Wodnika: „Indyjski uzdrowiciel lśni mistyczną uzdrowicielską mocą”. Przy koniunkcji z Wenus to lśnienie jest jeszcze efektywniejsze. Wspomniana Wenus 5st. Wodnika: „Rada przodków wezwana, aby poprowadzić mężczyznę”. Dodatkowo w słowach- kluczach mamy objaśnienia: komitety, zarządy, rady. Mars 26st. Wodnika: „Mechanik sprawdzający hydrometrem akumulator samochodowy”. Ponieważ Mars jest uszkodzony opozycją od Jowisza, to logiczne jest spojrzenie w kontekście negatywnym na ten stopień. W przestrogach czytamy: Niepoświęcanie czasu na naprawy lub dostrajanie. Ten obraz jest dość wymowny, bo stan akumulatora można porównać do braku zasobów rządowych, co zgadza się z uszkodzonym Marsem w 2 domu. Mars jest w Wodniku, czyli w recepcji z Uranem. Uran jest w 3 domu, a więc media, szczególnie telewizja i radio. Uran bierze już od dłuższego czasu udział w większej konfiguracji z Węzłami Ks. i Plutonem. Trzeba pamiętać też o zaćmieniu Księżyca z  08.10.2014 w 15*05* Barana. Mamy, więc zagranie pod publikę („załatanie kolejnej dziury” i przerzucenie kosztów „do przodu”), tym bardziej, że Uran jest na osi Węzłów Ks. Uran jest w 13st. Barana: „Bomba, która nie wybuchła, spoczywa teraz w bezpiecznym ukryciu”.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
sagitariusA 2015-01-08, 19:36:52

Czy będzie tak jak pisze Alan, tzn. kiedy Merkury wejdzie w ruch wsteczny to okaże się, że umowa jest niezgodna z wcześniejszymi ustaleniami? Uran w 3 domu jest w kwadraturze do Plutona w 1 domu, więć można zadać pytanie podstawowe. Kto zna szczegóły ustaleń tej umowy?

 

Podobne sytuacje miały miejsce już wcześniej. Naturalne, że miały one miejsce w okolicach początku danego roku (06.01.2004, 31.12.2005). W przypadku z przełomu 2004/2005, ówczesny rząd zagroził, że lekarze „pójdą w kamasze”. Jakie były niuanse tych posunięć tego nie wiem, ale warto spojrzeć na pozycje planet w tych dniach. Jowisz (jeden z naturalnych sygnifikatorów lekarzy) był wtedy w Skorpionie, czyli we władaniu Marsa. Jowisz był w opozycji do tego Marsa, czyli wojskowe kamasze jak najbardziej.

 

W aktualnej sytuacji Jowisz również jest w opozycji do Marsa, ale Jowisz jest we Lwie, czyli we władaniu Słońca (rząd, premier). Jednak jest tu „błędne koło” władań (taki mały „podsystem”) złożone z Jowisza-Słońca-Saturna-Jowisza. Wiadomo, okrąg nie ma początku ani końca. Trudno będzie znaleźć winnego.

 

Największe straty ponoszą w tym sporze pacjenciNiepocieszony. Zaczną pewnie pojawiać się głosy nawołujące do ponoszenia dodatkowych opłat przez pacjentów, a może nawet do prywatyzacji polskiej służby zdrowia. Takie zamieszanie bardzo temu sprzyja.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
alan 2015-01-08, 22:53:37

Mamy chwilę to opiszemy Asc

Pamiętacie Pendolino? Asc w Strzelcu, dziewicza jazda, wszystko podporzadkowane temu przejazdowi a jednak ten i następne kursy co i rusz dawały plamę. Pociągi miały przestoje. O co chodzi? Przy Asc w Strzelcu z Pendolino jest wszystko OK można byłoby powiedzieć w dużym uproszczeniu. Pędzi jak Strzała w końcu to Strzelec. Tylko że przy Asc w znaku zmiennym a takim jest Strzelec cięciwa jest do d (pierwszy raz lub gdy nam zależy) A więc wystrzelone Pendolino nie będzie miało siły dolecieć do celu. Co ruszy to zaraz utknie, krok do przodu i stop. Nie wiem czy to jest zasada, ale warto zwrócić na to uwagę. 

Podobnie jest z Asc w zmiennym znaku Bliźniąt. Pamiętacie Adę i jej perypetie? Umówila się na pierwszą randkę przy Asc w Bliźniętach. Wiemy jak było, randka się odbyła, tylko że zabrakło stałości, nastapiła zmiana lokalu, i jakoś to sie rozlazło nijak. Warto zwrócić uwagę że przy pierwszym spotkaniu omawiany Asc jest niekorzystny. Skoro umawiam się z laską to zależy mi na budowaniu relacji (reka na kolanie) a nie na łażeniu po błocie w dodatku bez możliwosci patrzenia na nią. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja gdy ktoś się nam znudzi, mamy go dość ale słyszymy prosbę o spotkanie. Wtedy Asc w Bliźniętach jest idealny, kurtka i od razu biegniemy. Wiadomo że nie będzie mowy o bliskości, czułości a co zjecie i wypijecie to wasze. A więc wiemy kiedy i jak reagować na Asc w Bliźniętach.

Dla utrwalenia, podobnie wyglądała sytuacja ze sprzedażą domu. Asc w Bliźniętach informował że nic z tego nie będzie (zależało im) Ogloszenie było OK, ale ogłoszeniodawcą mogło zabraknąć wytrwałości w jego ponawianiu. Albo przechwalali się liczbą prezentacji w portalach. Kiedy powrócono do niego zimą sytuacja się zmieniła. Dom jest OK ale jego miejsce, dojście, dojazd mogą zniechęcać potencjalnych nabywców na co dziewczyna zwróciła już uwagę. Też warto pamiętać o takim spojrzeniu na Asc pytania wypadający w znaku zmiennym. Prezentacja i przesłanie OK ale to co za nim czyli realizacja już nie. Idźmy dalej skoro tak to przy Asc w Rybach zostanie pięknie pokazane ale nie rozpocznie się (może zabraknąć celowości) a przy Asc w Pannie zacznie się ale nie zakończy (może braknąć dokładności wytrwałości) Cały czas pamietamy - coś pierwszego lub nam zależy Pozdrawiam

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
genny19 2015-01-08, 23:30:36

Wg tego co pisało wczoraj na stronie Facebooka Porozumienia Zielonogórskiego  ich doradcy znaleźli jakiś błąd  w przygotowanym protokole(przypisywali to zmęczeniu pracownikom NFZ) i dlatego należało zmienić przed podpisaniem.

Wg tego co wczoraj czytałam na ich stronie (były podane godziny)  podpisanie umowy odbyło się przed godziną 7.00

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
alan 2015-01-09, 07:48:05

Dzięki Genny, przeedytowałem swój wczorajszy wpis. Na szczęscie wszyscy mało miejsca poświęciliśmy Władcom Asc Po zmianie pozycja PZ jest jeszcze silniejsza natomiast kiepsko widzę drugą stronę. Słońce (wizerunek) i Pluton (manipulacje) czeka (symboliczne) przejscie do znaku Wodnika na finał tej sprawy, obie planety no nie czują się najlepiej w Wodniku. Zmiana metod działania, brak pewności siebie, szukanie poparcia dla swojej polityki. Natomiast nie zmieni się ich stanowisko w kwestii pieniędzy (Wenus) polityki informacyjnej, zawartego porozumienia (Merkury) Obie planety są w drugiej części 1 domu i w następnym znaku. Co nam to mówi? No, bardzo dużo....skąd potrzeba nagłej zmiany i dlaczego nie gada się o pieniądzach?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
sagitariusA 2015-01-09, 11:11:00

 Porozumienie Zielonogórskie podało na swojej stronie (wpis dokonano 07.01.2015 godz. 9:13), czyli, że do porozumienia doszło o godz. 6:00. Jeśli tak precyzyjni są lekarze z PZ to pogratulowaćUśmiech.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
sagitariusA 2015-01-09, 11:24:14

Genny, czy mogłabyś podać datę i godzinę tego wpisów,  na Facebooku oraz na ich oficjalnej stronie ? 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
genny19 2015-01-09, 13:06:30

https://pl-pl.facebook.com/pages/Porozumienie-Zielonog%C3%B3rskie/157443434434599 

http://www.regionalna.tvp.pl/18339426/jest-porozumienie-mz-z-lekarzami-wszystkie-gabinety-otwarte 

W środę przed godz. 7, po blisko 15 godzinach, zakończyło się spotkanie przedstawicieli ministerstwa zdrowia z lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego. Do pracy wróciło kilkanaście procent lekarzy rodzinnych, którzy w tym roku nie otworzyli gabinetów. Według Marka Twardowskiego z PZ chodzi o 5,5 tys. lekarzy.

 

7 stycznia przy wpisach  były prawidłowe godziny. Teraz ja nie widzę prawidłowych dat i godzin. Wpis o podpisaniu poroazumienia jest pod zdjęciem Krajewskiego  z  rekoma podniesinym do góry.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
sagitariusA 2015-01-09, 14:27:39

 

Info podaje, że negocjacje zakończyły się przed 7 godziną, ale to nie koniecznie jest moment podpisania umowy, ale nic to Usmieszek(jak powiedział J. Wołodyjowski).

 

Zanim PZ ustali, kiedy dokładnie podpisali umowę (po tylu godzinach nocnych negocjacji, a być może też od nadmiaru wody mineralnejOczko, ustalenie nawet przybliżonej godziny może być problematyczne, bo organizm musi „odtajać”Uśmiech) podejdę do sprawy od innej strony.

 

Ciekawa jest ustawa z dnia 15.04.2011 o lecznictwie. Ustawa ta weszła w życie z dniem 01.07.2011. Zobaczmy jak wygląda horoskop na ten moment, a więc na 01.07.2011 godz. 0:00. Widać, że osie w tym horoskopie leżą blisko punktów kardynalnych (0st. Barana, Raka, Wagi, Koziorożca). W 1 domu jest Uran, dlatego ustawa wprowadzi w życie oryginalne zmiany.  Uran jest w kwadracie do bardzo silnego Księżyca, bo przez znak jak i dom (w Raku i 4d). Widać, że te uraniczne innowacje dążą do zerwania z tradycją. W tym wypadku może to dotyczyć zerwania z tradycyjnym modelem służby zdrowia. Księżyc sygnifikuje też pacjentów, ale również podstawową opiekę medyczną (znak Raka często sygnifikuje zawód pielęgniarki, pediatry, internisty, położnej). Dodatkowo Księżyc włada tu 5 domem. Księżyc w 4 domu mówi też o nieruchomościach. W tym wypadku chodzi o placówki medyczne. Ustawa ta w znacznym stopniu dotyczy kwestii własności placówek medycznych, a szczególnie ich komercjalizacji. Nic, więc dziwnego, że takie rewolucyjne założenia ustawy (Uran w 1domu w Baranie) spotkają się z oporem systemu „opiekuńczego” i bardziej humanitarnego (kwadratura do Księżyca w Raku).

Uran jest w Baranie, więc włada nim Mars, który sam znajduje się w 2 domu. Mars jest w sekstylu (plany, założenia) do Urana, dlatego innowacje powinny być związane z finansami i będą podyktowane opłacalnością. K. Konaszewska-Rymarkiewicz w książce „Astrologia finansowa” w podrozdziale „Style zakupów i sprzedaży” na str.296 opisuje, czym charakteryzuje się styl Marsa. Już w pierwszym zdaniu stwierdza: „MARS kupuje, aby sprzedać”. Dalej pisze: „On tylko szuka, co „obciąć”, szuka niskich cen, aby potem po zawyżonej cenie sprzedać”. Mars nie jest zainteresowany długotrwałą wartością albo obrotem aktywami, tylko szybkim obrotem. Mars dobrze się rozwija na niepowodzeniu innych”.

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
sagitariusA 2015-01-09, 16:45:16

 

Jeżeli przyjmiemy, jako czas podpisania umowy na godz. 7:00 to i tak Mars pozostaje nadal w 2 domu.

Teraz nałożę horoskop umowy z 07.01.2015 na horoskop ustawy, która weszła w życie 01.07.2011 (nawiasem mówiąc , ciekawa jest zamiana miejsc między miesiącem a dniem w tych datachUsmieszek).

 

W horoskopie ustawy Mars jest w 2 domu, tak samo jak Mars w horoskopie umowy. Ten sam styl finansów, o którym wspomniałem wcześniej. W horoskopie ustawy 2 domem włada Wenus. Widać kilkakrotne wskazanie na 2 dom. 1) Mars jest w 2 domu w hor. ustawy 2) Mars w 2d. hor. umowy 3)Mars w trygonie do Wenus (wł. 2d). Widać jak wyraźnie jak Mars umowy wspiera kwestie finansowe ustawy. Mars wypada na 12 dom ustawy, dlatego działania nie są zbyt transparentne.

 

Teraz zobaczmy Wenus. Wenus umowy (wł. 2d ustawy) jest w trygonie do Marsa (trochę luźny, ale jednak jest). Ta sama Wenus robi też kwinkunks do Księżyca ustawy. Umowa (względem ustawy) może przynosić korzyści finansowe, ale raczej nie dla pacjentów, ani dla dotychczasowego systemu placówek medycznych (Księżyc w 4d.).

Jedno porównanie dwóch horoskopów to za mało, aby mówić o pewnej sytuacji. Jednak wskazuje to na pewną tendencję. Nie ma w tym nic dziwnego. Komercjalizacja, a w konsekwencji późniejsza prywatyzacja polskiej służby zdrowia nie jest nowym pomysłem. Uwolniłoby to kolejne rządy od spędzającego sen z powiek problemu służby zdrowia. Myślę, że wielu lekarzy też nie pogardziłoby takim rozwiązaniem. Co jednak z interesem pacjenta? Kto będzie wtedy go reprezentował wobec prywatnych placówek? Problem ten dotyczy też krajów o wiele lepiej rozwiniętych niż Polska. Kolejne rządy w Polsce przerzucają między sobą tym problemem jak zegarową bombą. Przesuwają w ten sposób problem w czasie. Najgorzej będzie miał ten, który złapie ją ostatni przed wybuchemZaskoczony.

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
maszowa 2015-01-09, 19:17:05

Zdjęcie https://www.facebook.com/157443434434599/photos/pb.157443434434599.-2207520000.1420826656./369205263258414/?type=1&theater" target="_blank">https://www.facebook.com/157443434434599/photos/pb.157443434434599.-2207520000.1420826656./369205263258414/?type=1&theater   o którym  pisała Genny,  zostało opublikowane  6 stycznia o godz. 23:46, pierwszy wpis gratulacyjny 6 stycznia już o 23:47

 

 

załączam  screen

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
genny19 2015-01-09, 20:10:06

W Facobooku  7 stycznia były podane dobre godziny ,bo sama widziałam. 8 stycznia były już tak jak jest teraz.

Chyba po 1 dniu zmienia się czas

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1604673,1,jest-porozumienie-miedzy-resortem-zdrowia-i-lekarzami-otworza-gabinety.read

O finale rozmów Porozumienie Zielonogórskie informowało na Facebooku ok. 6:40 

"Szczegóły ugody nie są jeszcze znane. Według nieoficjalnych informacji, krótko przed godziną 8.00 podpisano protokół porozumienia. Jednym z postulatów, który udało się osiągnąć lekarzom, jest likwidacja możliwości jednostronnej zmiany umowy przez NFZ. Wiadomo także, że lekarze, którzy nie otworzyli swoich gabinetów 2 stycznia, nie będą musieli ponownie zbierać od pacjentów deklaracji o wyborze lekarza rodzinnego. Według deklaracji Porozumienia Zielonogórskiego, NFZ nie zwiększy kwoty pieniędzy przeznaczonej na lekarzy rodzinnych. Wyniesie ona w tym roku miliard sto milionów. Lekarze nie będą też musieli ponownie organizować swojej bazy pacjentów.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/koniec-negocjacji-ministra-z-lekarzami-dr-krajewski-przepraszamy-ze-nie-bylo-nas-z/zq3h2

"Niemal 15 godzin trwały podjęte wczoraj negocjacje pomiędzy Ministerstwem Zdrowia a lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego. Rozmowy zakończyły się dziś o 7.00 i obecnie spisywany jest protokół porozumienia. Nie wiadomo na razie na jakich warunkach doszło do porozumienia, ale najważniejszą informacją jest to, że gabinety lekarskie są już otwarte.

http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/8218-jest-porozumienie-lekarze-otwieraj%C4%85-gabinety.

 

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1344997,

Ministerstwo-Zdrowia-porozumialo-sie-z-lekarzami-z-Porozumienia-Zielonogorskiego"Odnieśliśmy wspólny sukces, sukces lekarzy i naszych pacjentów. Otwieramy gabinety" - napisało chwilę przed godz. 7 w środę na swoim facebookowym profilu Porozumienie Zielonogórskie. Przed godz. 9 pojawił się nowy wpis - "Otwieramy gabinety" i zdjęcie prezesa PZ Jacka Krajewskiego z uniesionymi w geście zwycięstwa rękami. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
sagitariusA 2015-01-09, 20:27:18

He, he,he, to robi się wesoło, jak śpiewał "Perfect": "Ale wkoło jest wesoło, rolnik w pracy małpa w ZOO"Głosny smiech. Z tego co ujawniła nam Maszowa, to podobnie jak w filmie "Miś" : "Oczekujemy nieoczekiwanej kontroli"Głosny smiech. A nie mogli tak zrobić wpisu z tydzień wcześniejUsmieszek? Oj wesolutko musiało być tamtej nocy:). Chyba z tą "wodą mineralną" to trafiłemOczko.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
sagitariusA 2015-01-09, 20:42:17

Można zauważyć, że moje "drugie" podejście było nienajgorszym. Jest tak dlatego, że tym sposobem całkowicie uniezależniłem się od godziny umowyPokazuje jezyk, ponieważ wszystkie sygnifikatory są logicznie oparte na ich znaczeniu w horoskopie wejścia w życie ustawy o działalności leczniczej (wydanej 15 kwietnia 2011 roku). Wtedy domifikacja wyznaczona czasem umowy straciła na znaczeniu. Jest jeszcze ciekawiej, ponieważ nawet gdyby zaistniała sytuacja, że ta informacja jest "wielką ściemą", a takie spotkanie nie miało wcale miejsca, to i tak samo podanie czasu (wystarczy nawet dzień bez godziny) pozwala odnieść horoskop tej informacji do horoskopu ustawyGłosny smiech.

 

Następny horoskop, który wkleję będzie również działał na podobnej zasadzie. 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
sagitariusA 2015-01-09, 20:57:34

 

Kolejnym horoskopem, który z pożytkiem możemy włączyć w nasze rozważania jest horoskop zaprzysiężenia rządu premier E.Kopacz. Omawianie dokładnie całego horoskopu nie ma tu sensu. Zwrócę uwagę na elementy ważne dla tematu zdrowia.

Władcą 6 domu (zdrowie) jest Mars, który leży w 2 domu tuż przy jego szczycie. Nawet gdyby zaprzysiężenie miało miejsce nie o 10:00, a do kilkunastu minut później, to i tak Mars będzie leżał blisko przy szczycie 2 domu, wpływając na niego. Dlatego Mars odpowiada za pieniądze związane ze zdrowiem (między innymi).  Mars robi razem z Neptunem i Księżycem półkrzyż. Widać, że sprawy finansowe, za kadencji tego rządu będą dla niego dużym wyzwaniem, tym bardziej, że Mars włada też AS. Szczególnie dotyczyło to będzie służby zdrowia i rynku pracy (6 dom). Księżyc wskazuje na przeciętnego obywatela, ale w opozycji do Neptuna, może pokazywać biednego obywatela, a nawet bezdomnego (Neptun w 4 domu). Mars dodatkowo uszkadza tą opozycję, więc koszty związane z opieką medyczną mogą dotknąć najbiedniejszych. Neptun wpływając negatywnie na Marsa, czyni sprawy finansowe bardzo niejasnymi, okrywa je tajemnicą, szczególnie fundusze na zdrowie i pracę. Neptun jest w 4 domu, dlatego podobnie „kuleje” budownictwo mieszkaniowe, ale to już inna bajka (też NeptunOczko).

 

Już drugi raz mamy Marsa w 2domu, a po raz drugi uszkodzony Księżyc (Uran we wł. Marsa-ustawa, Mars zaprzysiężenie rządu). W ten sposób wskazania problemów finansowych (szczególnie w dziedzinie zdrowia) ulegają natężeniu.

 

 

PS. W 10 domu (szef) mamy Wenus i Ksieżyc, czyli dwie żeńskie planety, a szefem rządu jest kobieta.

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
maszowa 2015-01-09, 23:18:12

Sagitarius, to nie "Miś" to fejsbuk tak świruje. Niezdecydowany

Wpis Genny dał mi do myślenia i zaczęłam sprawdzać, jak się będą wyświetlały godziny publikacji i wpisów. Bez logowania widzę inną godzinę, niż po zalogowaniu. Obrazek pokazuje stan po zalogowaniu - tym razem jest 7 stycznia i godzina 8:46

Godzina po zalogowaniu jest prawdziwa dla Polski, bo fejsbuk ustawia się wtedy na odpowiednią strefę czasową - bez logowania pokazywany jest czas w siedzibie firmy, czyli pewnie dla Cambridge w stanie Massachusetts w USA

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
sagitariusA 2015-01-10, 11:32:32

Dziękuje Maszowo za twoją czujnośćUsmieszek. Tak, trochę przesadziłem z tą "wesolutką" atmosferą negocjacji (może to wpływ Jowisza we Lwie), ale tylko trochę. Dobrze, że Genny zauważyła wpis, które potem dziwnym trafem zniknął z oficjalnej strony PZ. Dziękuję GennyBuziaczek. Powiedzenie mówi, że to papier (Merkury) przyjmie wszystko. Jednak z internetem (Uran) sytuacja jest jeszcze bardziej "chwiejna", bo nie dość, że wszystko przyjmie, to w (przeciwieństwie do papieru) może wszystko wycofać. Dlaczego PZ wycofało te wpisy do tej chwili się zastanawiamZaskoczony? No cóż, myślałem, że strona PZ jest najpewniejszym źródłem informacji, a tu maszZłosć. Widocznie sprawdza się powiedzenia, że "najciemniej jest pod latarnią" lub "u kury ziarna nie kupisz". 

 

Nie ma jednak tego złego. Jest to nauka dla mnie: 1) odczekać "ustawowe" 24 lub 48 godzin (a może i więcej) od zdarzenia 2) zachować większą czujność i dystans do podawanych w internecie informacji, szczególnie na stronach omawianych podmiotów.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
genny19 2015-01-10, 12:27:20

Sagitarius , ja 6 stycznia gdy rozpoczeły się rozmowy patrząc na horoskop myślałam ,że do ugody nie dojdzie  bo Księżyc separował od Saturna. Dopiero wieczorem pomyślałam ,żeby na horoskop popatrzeć jak na horoskop bitwy.

Obie strony miały benefiki w domu I  i co ciekawe obie strony po konferencji czuły ,że to one wygrały.

 

  Jeśli chodzi o porozumienie zielonogórskie zostało powołane 2 sierpnia  2003 a 20 marca 2004 zostało  przekształcone  w federację.

  Pierwszym Komisarzem federacji Porozumienia Zielonogórskiego został jej rzecznik, lekarz Robert Sapa. W roku 2007 Porozumienie Zielonogórskie odeszło od zasady apolityczności. W związku ze zbliżającymi się wybrami w Polsce, PZ podpisało pakt z PO, na mocy którego w gabinetach lekarzy rodzinnych zrzeszonych w Porozumieniu zawisnąć miały plakaty wyborcze kandydatów PO.

Po wygranych wyborach stanowisko wiceministra zdrowia objął jeden z głównych negocjatorów Porozumienia Zielonogórskiego, Marek Twardowski. Objęcie teki wiceministra zdrowia przez jednego z liderów PZ spotkało się ze sprzeciwem części przedstawicieli Federacji, w tym inicjatorów powstania Porozumienia Zielonogórskiego - m.in. Elżbiety Tomiak, Roberta Sapy i Janusza Tylewicza. 

Robert Sapa był radnym lubuskiego sejmiku wojewódzkiego z PiS(2)

 

1http://pl.wikipedia.org/wiki/Porozumienie_Zielonog%C3%B3rskie 

2http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070319/AKTUALNOSCI/70319063 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
sagitariusA 2015-01-10, 16:51:27

 

Teraz nałożę sytuację z dnia porozumienia między ministrem a Porozumieniem Zielonogórskim na horoskop zaprzysiężenia rządu E. Kopacz. Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić szczególną uwagę jest położenie tranzytowego Neptuna. Po zaprzysiężeniu rządu E. Kopacz Neptun poruszał się ruchem wstecznym rozluźniając ścisłą pierwotnie kwadraturę do Marsa. Za jakiś czas, znów idzie do przodu. W dzień zawarcia porozumienia, Neptun wrócił niemal idealnie na swoją początkową pozycję (różnica rzędu sekund kątowych!). Tym samym wznowił działanie kwadratury do Marsa zaprzysiężenia rządu. Dlatego znów nasiliło się zamieszanie i niejasności względem finansowania służby zdrowia (przypomnę Mars jest władcą 6d. a sam w 2d. w hor.rządu).  W „Astrologii klasycznej” S.A. Wrońskiego spotkałem się z opinią, że tranzytująca planeta do jednej planety radix, potrafi uaktywnić również inne planety radix, będące w powiązaniu z tą jedną planetą. W tym wypadku tranzytujący Neptun w oczywisty sposób uruchamiał Neptuna i Marsa, ale mógł dość znacznie wpływać na Księżyc rządu, który bierze udział w tym półkrzyżu. Neptun jest w 4 domu w Rybach (eskapizm, ucieczka związana z domem, typowe dla Ryb) w opozycji do Księżyca w 10d (szef = premier, 10 d mówi o tym, co jest wystawione na widok publiczny).  Nasuwa to skojarzenia z „zaginięciem”Oczko pani premier. Tym bardziej, że Księżyc i Neptun to planety zniekształcające rzeczywisty obraz (jeśli negatywnie aspektowane). Przyczyny tego „zaginięcia” możemy dostrzec w planecie będącej „środkiem ciężkości” tego półkrzyża, tzn. w Marsie (powyższe znaczenie).

Merkury (sprawy urzędowe, umowy, dokumenty) rządu leży w 12 d (ukryte sprawy). Merkury włada również 8d (cudze zasoby, finanse publiczne). Nic dziwnego, że informacje o długu publicznym, są ukrywane. Mars porozumienia, (sygn. 2d. rządu) robi trygon do Merkurego (rządu). Sprawy finansowania służby zdrowia mają wtedy związek na ukrytą informację o długu publicznym. Jest jeszcze kilka (pewnie i więcej) możliwych znaczeń tego trygonu, ale myślę, że dla zrozumienia zarysu sytuacji podane wystarczyUśmiech.

 

Okazuje się, że przy porównywaniu wielu horoskopów między sobą, trzeba "przenosić" w pamięci znaczenia planet z jednego do drugiego. Dlatego, jeszcze raz zwrócę uwagę na styl handlowy dla Marsa, czyli :"szybko kupić i szybko sprzedać".

 

PS. Genny podała ważne daty, warto wykorzystać je do wzajemnych porównań. Im dłużej przyglądam się astrologii, tym bardziej zauważam, że układanie porównań różnych horoskopów (w skrajnym wypadku, nawet na zasadzie „każdy z każdym”) związanych z danym tematem zawsze wnosi jakieś ciekawe spostrzeżenia. Trochę zajęcia z tym jest, ale wartoUsmieszek.

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
genny19 2015-01-10, 17:56:54

 W horoskopie Polski Neptun włada domem VI- zdrowie,związki zawodowe. Progresywny Księżyc jest obecnie w koniunkcji  z progresywnym Neptunem. Oprócz służby zdrowia rząd od dziś rozmawia ze związkami zawodowymi  górników. 

Władca horoskopu Polski Wenus retrograduje i jest w koniunkcji z Merkurym radix,który włada domem IX- prawo oraz domem XII-ukryci wrogowie.

Gdy pierwszy raz były zamkniete gabinety lekarskie w styczniu 2004 roku to tranzytujący Neptun był w koniunkcji z Księżycem  w Wodniku horoskopu Polski.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
sagitariusA 2015-01-10, 20:17:26

 

Następny ciekawy horoskop, który można porównać z innymi, to hor. wejścia w życie konstytucji z 1997 roku. Na początek, bardzo krótkie jej omówienie.

 

AS konstytucji we Lwie. Słońce (wł. AS) w 4 domu. Czwarty dom to fundament. Konstytucja czyli ustawa zasadnicza. Zobaczmy, co mówi ten horoskop o zdrowiu (służbie zdrowia) narodu. W 6 domu jest Neptun (kolejny horoskop, gdzie Neptun ma związek z 6 domem), który robi kwadrat. do Merkurego w 4d. Dlatego (tak myślę) zapisy prawne w konstytucji są nieudolne. Mamy tu zapis (Merkury) zasadniczy (w 4 domu), który jest nieprecyzyjny i niestały(kwadratura do Neptuna, który rozmywa sens). Dodatkowo Merkury jest spalony przez Słońce, (które jest w upadku- Waga) oraz na „spalonej drodze”. Nic dziwnego, że Merkury jest tu jak ślepiec (spalenie) we mgle (Neptun).

 

 Art.68 ust.2 stanowi: „Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.”

 

Nie jestem prawnikiem, ale chyba nie trzeba nim być, aby zauważyć tu rażące absurdy. Pytanie, czy zapewnienie równego dostępu do świadczeń, jest równoznaczne z zapewnieniem każdemu świadczeń na jakimś przyzwoitym poziomie? Chyba nie?! Jak wszystkim obywatelom zapewnimy beznadziejnie niski dostęp do świadczeń, to też będzie zgodne z tym zapisem. Tym bardziej, jeżeli równolegle pozwolimy na istnienie prywatnej (indywidualnie płatnej) służby zdrowia z lepszym poziomem leczenia. Jeszcze do tego jest odwołanie do precyzującej ustawy. A co będzie jak przyjdzie następny rząd (a przy różnych fluktuacjach w Polsce rząd może zmienić się w krótkim czasie) albo jeszcze lepiej zostanie całkowicie zmieniona ustawa lub jej część (sens)?! Tu nie ma żadnego zapewnienia o ochronie zdrowia dla obywatela! Wybaczcie wykrzykniki, ale jak się to czyta to… eeechNiepocieszony. Jest zapis konstytucyjny a jakby go nie było. Wypisz wymaluj, oślepiony Merkury i zamroczony NeptunemUsmieszek.

 

W 6d. jest Uran, czyli innowacyjne podejście do służby zdrowia. Nawiasem mówiąc określenie „służba zdrowia” to podwójnie 6 dom: 1)służba, 2)zdrowie. Uran w kwadraturze do Księżyc. Uran daje tu niekonwencjonalne pomysły, eksperymentalne innowacje, informatyzację służby zdrowia. Niestety uszkadza Księżyc czyli obywateli-pacjentów. Niedobrze, że w hor. konstytucji wszystkie planety wg. władań podlegają Uranowi, co ogólnie może oznaczać informatyzację kraju. Jeszcze gorzej jednak, że łańcuch ułożony wg. znaków wygnań, kończy się na tym nieszczęsnym Merkurym, dlatego o innych zapisach konstytucji już nie będę wspominał.

Teraz dobrze byłoby znów przyrównać konstytucję do innych horoskopów.

 

PS. Tak Genny w horoskopie RP, Neptun i Księżyc także są aktywne. Jak to wszystko się ładnie zazębiaUsmieszek. Muszę się przyjrzeć hor. RP  dokładniej. Dlatego zacząłem od porównań akurat tych horoskopów, ponieważ uznałem, że są one bardzo wymowne (do tego ich godziny nie mogą budzić żadnych zastrzeżeń)

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
Jasmin 2015-01-11, 14:13:34

WitajcieUsmieszek,

 

pozwolę sobie zgłosić inną interpretację Słońca w koniunkcji z Merkurym w Wadze w IV domu horoskopu Konstytucji z 1997 w kwadraturze do Neptuna w Koziorożcu w VI domu. Dla mnie to analogia tego, że jest to horoskop ustawy zasadniczej, która zawiera podstawowe normy, które odsyłają do przepisów szczegółowych, które precyzują owe założenia ogólne w konstytucji zawarte (piszę językiem potocznym, nie używając prawniczego). Przy takim założeniu kwadratura Merkury - Neptun nie ma znaczenia tak negatywnego, jakby się po niej można było spodziewać. Owszem nie precyzuje całości unormowań i szczegółów (Merkury) np. dotyczących służby zdrowia (Neptun) i w tym znaczeniu można mówić o tym, że jest zapis a jakby go nie byłoUsmieszek.

 

Cytowany art. 68 ust.2 to właśnie analogia przepisu (Merkury) odsyłającego (Neptun) , w tym wypadku do ustawy. Mowa w tym przepisie jeszcze o innym odesłaniu, które właściwie tłumaczy wszystko i pozwala wrócić do początku tego wątkuUsmieszek. Myślę o tym:"władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych". Czyli jakie finansowanie takie świadczenia. Gwarantowany jest tylko równy dostęp, natomiast reszta zależy już od budżetu. 

 

Kwadratura (jakakolwiek) to zapowiedź zmiany i ona nie we wszystkim może być zła. Ta akurat z horoskopu Konstytucji taka zła nie jest. Byłaby gorsza, gdyby z Merkurym nie było Słońca. A tak to kwadratura Słońce z Merkurym - Neptun zapowiada, że przy lepszym rządzeniu ( i lepszej sytuacji finansów państwa) możliwa jest poprawa systemu ochrony zdrowia. Z cytowanego przepisu można wywieść inny merkurialno - neptuniczny wniosek, a mianowicie że przy dobrym budżecie władze publiczne zapewnią równy dostęp do bardzo dobrych świadczeń opieki zdrowotnej.Oczko

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
sagitariusA 2015-01-11, 14:48:39

W pełni się zgadzam z tym co napisałaś JasminUsmieszek. Skoncentrowałem się głównie na tematyce zdrowotnej i dlatego zaakcentowałem mocniej negatywny wpływ kwadratury Słońce, Merkury do Neptuna. Moim zdaniem, w tym konkretnym wypadku (art.68 ust.2) wynika tylko tyle, że jeden pacjent powinien ponosić takie same koszty jak drugi. Czyli, nawet w razie dodatkowych opłat, obaj powinni ponosić je tak samo. Zapis ten, nie zakazuje istnienia w Polsce prywatnej służby zdrowia. Teoretycznie państwo może ponosić śmiesznie małe, a nawet zerowe koszty leczenia pacjenta i w ten sposób będzie to zgodne z powyższym zapisem. Wtedy gdy obok (równolegle) będzie istniała prywatna służba zdrowia. Czy państwo ma możliwość narzucenia równych cen usług całkowicie prywatnym lekarzom, a tym bardziej jakichkolwiek cen? Pewnie, że szczegóły są w odpowiedniej ustawie, ale co wtedy (w takim hybrydowym systemie) warty jest w takim razie powyższy artykuł z konstytucji? Pewnie tylko tyle, że trzyma w ryzach rządzących, aby każdy pacjent ponosił ten sam koszt. Gdyby w Polsce zakazana była działalność prywatna, a to co innego. Prywatna służba zdrowia jest tu furtką, na zasadzie "dziel i rządź". Wyobraźmy sobie rząd (przy braku prywatnej służby zdrowia), który mówi : "od jutra na każdego pacjenta (a więc po równo) przeznaczamy 1 grosz rocznie na leczenie". Niechciałbym być w skórze takiego rząduZaskoczony.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
sagitariusA 2015-01-11, 14:55:32

Akurat miałem wstawić nowy wpis, gdzie też zwróciłem w jednym zdaniu uwagę, że Merkury daje tu zasadnicze zapisy konstytucjiUsmieszek.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
sagitariusA 2015-01-11, 15:00:35

 

Jeszcze jedno o tym Merkurym trzeba jednak powiedzieć. Słońce w hor. wejścia konstytucji jest władcą także 2 domu. Dlatego to „oślepienie” Merkurego, ma związek z finansami. Merkury jest tu władcą 3 domu , a jest w 4 d. Nic w tym dziwnego, wszak zapisy (3d.) konstytucji są fundamentem (4d.). Powoduje to, że „ślepe” przepisy szkodzą służbie zdrowia (Neptun). Neptun włada 9 domem (idee, etyka, moralność, system wartości)dlatego ten system lecznictwa (symbolizowany przez Neptuna) jest oparty na zasadach etycznych i humanitarnych.

 

Teraz porównam w skrócie hor. konstytucji i hor. wejścia ustawy o działalności leczniczej (z 15 kwietnia 2011), która weszła w życie 01.07.2011.

 

Uran ustawy w 1d. tego horoskopu jest w sekstylu do Urana w 6d. (hor. konstytucji). Potwierdza to dogodny czas dla wejścia w życie tej ustawy, wprowadzającej wiele innowacji, m.in. informatycznych (Uran). Wenus ustawy w trygonie do Merkurego konstytucji (to, co pisałem wcześniej) sprawia, że duch ustawy jest zgodny z zasadą zawartą w konstytucji (no, ale przy takim jej rozmyciu, nie jest to trudne). Najciekawsza jest ścisła koniunkcja Jowisza do Księżyca. Wskazuje to, że idea ustawy (Jowisz jest władcą 9 domu) jest słuszna, a nawet pożyteczna dla pacjentów (Księżyc). Problem jednak w tym, że Jowisz ustawy uszkadza kwadrat. Urana. Dlatego z jednej strony lekarze chcąc dobrze leczyć muszą dokonywać „ekwilibrystyki” z reformami ustawy (Uran), a z drugiej strony reformy ustawy (Uran) blokują (kwadrat.) pożyteczną (koniunkcja) dla pacjentów (Księżyc) działalność lekarzy (Jowisz). Ponieważ zawsze w końcowym rozrachunku o długotrwałych prognozach decyduje radix, tym bardziej, że w tym wypadku jest on bardzo ważny (konstytucja to ustawa zasadnicza), dlatego na dłuższą metę nie pozbędziemy się oddziaływania kwadratury Księżyca do Urana w hor. konstytucji. Wyłania się z tego logiczna hierarchia horoskopów: horoskop państwa- horoskop konstytucji- hor. rządu – hor. ustawy – hor. tranzytowy. Nie mówię, że jest to żelazna i nienaruszalna kolejność, ale w większości wypadków jest prawidłowa. Stąd wynika dalszy wniosek, że jeżeli dowolny z podanych poziomów blokuje swobodny przepływ planetarnych energii, to musi nastąpić albo zmiana (dopasowanie) tego poziomu (np. hor. ustawy) do wyższego (np. hor. konstytucji), albo bardziej widowiskowa i zaskakująca, czyli dopasowanie wyższego poziomu (hor. konstytucji) do niższego (hor. ustawy). Inaczej będą poważne „zgrzyty”. Cała sztuka, polega na tym, żeby wszystkie poziomy tego łańcucha hierarchii pasowały do siebie. Przypomina to układanie kostki Rubika przez osobę nieznającą sposobów jej układania. Ułoży jeden kolor to reszta nie pasuje. Kombinuje dalej, żeby ułożyć do tego następny to popsuje ten pierwszy. Jak nie pozna klucza to będzie układać tak „w koło Macieju.”

 

Początkujący „układacze” kostki Rubika, często idą na skróty i rozwalają kostkę w drobny makZaskoczony  na pojedyncze kostki, a później składają na nowo. Jak mawiają: „Nic na siłę, tylko młotkiem”. Może to i dobre na kostce-zabawce, ale na żywym organizmie narodu, taka wstrząsowa terapia to nie za bardzo.

 

Kolejną sprawą jest wpływ Merkurego (ustawa), który symbolizuje wszelkie urzędowe sprawy na Neptuna (zdrowie w konstytucji). Merkury uszkadza opozycją Neptuna podobnie jak w hor. konstytucji, czyli potwierdza szkodliwe (bo niejasne) dla zdrowia zapisy konstytucji. Pada on na 12 dom konstytucji, dlatego szkodliwość  działania umów i zapisów może nie być bezpośrednio dostrzegana przez otoczenie.

Warto dodać, że władcą 12 domu (szpitale) wejścia konstytucji jest Księżyc, więc to, co pisałem powyżej, może dotyczyć w szczególności szpitali. Podobnie z Merkurym ustawy, który pada na 12d. konst.

 

PS. Ale się namądralowałem . Piękny wykład-kazanieGłosny smiech (tak, tak, ale  spokojnie, to tylko objawy 9-domowe). Trudo, wyżej radix nie podskoczę. W razie zauważenia podejrzanych objawów przy czytaniu, skonsultujcie się z lekarzem lub farmaceutąOczko.

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
Jasmin 2015-01-11, 16:15:48

No pięknieUsmieszek)))) Poza powyżej wymienionymi niejakie zdolności prawnicze zauważam.

 

O tej kwadraturze Księżyc - Uran to więcej można powiedzieć. To może być po prostu zapowiedź potrzebnej (Księżyc) reformy (Uran). Wiele już w ramach niej zostało zrobione ale i wiele zostało do zrobienia:) W sprawie szpitali to równość dostępu jak najbardziej zachowana i jakość usług medycznych znacznie wzrosła. A jak człowiek potrzebuje operacji to tylko "równe" prawa mu gwarantują. Żadnej poważniejszej operacji nie zrobi prywatny sektor zdrowia, nawet wtedy, kiedy chory i bogatszy pacjent gotów jest za nią zapłacić.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
sagitariusA 2015-01-11, 16:37:41

Jako niepoprawny idealista wolałbym, żeby problem ze służbą zdrowia rozwiązany był poprzez mniejszą zachorowalność w Polsce, szczególnie na ciężkie i przewlekłe chorobyNiepocieszony. To wymagałoby zdrowszej żywności, wody powietrza, materiałów budowlanych, itd. Wtedy tych pieniędzy pewnie by starczyłoUsmieszek. To są jednak problemy cywilizacyjne (koszty). Czy można jeszcze zawrócić? Czy jest to możliwe? To bardzo trudne pytaniaNiepocieszony. Inaczej (tak myślę) to i przy najlepszym rządzie, budżecie i dysponowaniu nim, takie problemy muszą się pojawić. W ogóle 6 dom (Panna) jest w kwadracie do 9 domu (Strzelec). Może dlatego temat zdrowia (materia) zawsze będzie budził etyczne i prawne dylematy?

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
sagitariusA 2015-01-11, 22:10:33

 

Warto jeszcze porównać horoskop wejścia konstytucji do horoskopu porozumienia (umowy) między ministerstwem a Porozumieniem Zielonogórskim.

 

Mars umowy pada dokładnie na szczyt 8 domu konstytucji. Sprawa dotyczyła pieniędzy, szczególnie tych brakujących. Mars robi trygon do Merkurego, z czego można wnioskować, że działalność ta była zgodna z zapisami konstytucji. Mars i Uran są w hor. umowy w recepcji (Uran w 6d. hor.konstytucji), dlatego wskazują na działania dotyczące zdrowia. Uran jest w sekstylu do Jowisza w 7d. hor. konst. Dlatego rozmowy powinny przebiegać w miarę spokojnie. Wenus i Merkury umowy są w koniunkcji do Urana konst., czyli mamy kolejne wskazanie, że rozmowy dotyczyły zdrowia. Wskazuje na tematykę reformowania służby zdrowia i sprawy informatyczne sprawiające kłopoty np. system weryfikacji ubezpieczeń „Ewuś” (Uran jest władcą 8d hor.konst.). Wkazuje na to kwadratura Uran-Księżyc. Czy zostaną one na trwale przezwyciężone, czy będą jednak od czasu do czasu dawać o sobie znać?  Czy ta kwadratura zostanie prawidłowo przezwyciężona? Trudno to wywnioskować, tylko przez porównanie do jednego horoskopu konstytucji. To zbyt mało.

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
sagitariusA 2015-01-13, 21:05:09

Mówiłem wcześniej, że w 2006 roku, gdy pojawiło się hasło: "lekarze w kamasze" Jowisz był w Skorpionie a Mars  w Byku w opozycji do niego.  Teraz też mamy opozycję, tyle że Mars już nie jest pod władzą Jowisza, dlatego nie dotyczy ona tak bezpośrednio lekarzy. Minister na wypadek nieczynnych gabinetów POZ, ogłosił, że pacjentów mających problemy z dostaniem się do lekarza, "awaryjnie" będą przyjmować szpitale MON i MSW.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.