Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Co nowego w świecie

Zaprzysiężenie D.Trumpa
genny19 2017-01-20, 18:43:41

Dziś 20 stycznia 2017 o godz 12,00 został zaprzysiężony 45 prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

Władcą ascendentu jest silna Wenus  w Rybach  w znaku swojego wywyższenia ,otoczona koniunkcją z Marsem i Neptunem. Mars i Neptun to wladcy domu VII i XII , jawnych i ukrytych wrogów.

Łatwo w czasie tej prezydentury napewno nie będzie.

Wenus w Rybach to także wiara ,i Donald Trump w swoim przemowieniu mocno podkreślał sprawę wiary.

Wenus znajduje się w domu XI- sejm,politycy. W swoim przemowieniu Trump ostro krytykował polityków, że nic dobrego dla ludzi nie robią.

Władcą MC jest Saturn w Strzelcu, który  jest także władcą domu IX-zagranica . Saturn jest antiscion Merkurego w Koziorożcu- władcy domu II -wartości. Donald Trump ostro krytykował dotychczasową politykę zagraniczną Ameryki  a zwlaszcza politykę korporacji ,które przenosiły swoją produkcję do innych państw.

Społeczeństwo-Księżyc w znaku Skorpiona w znaku swojego wygnania.

D. Trump w swoim przemówieniu zwracał uwagę ,że to zwykli ludzie powinni decydować o wszstkim  ,że od dziś władza przechodzi w ich ręce.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
starybosman 2017-01-21, 09:09:30

Samo zaprzysiężenie oglądałem. Przemówienia inauguracyjnego już nie. Każde expose, czy jak to zwą,  to zwykłe  frazesy pod publiczkę, ale już pismactwo wszelkie zaczęło snuć domysły, że za 2 tygodnie do USA udamy się bez wiz, no i jakim to jesteśmy ważnym partnerem dla Trumpa ( jako nabywcy jankeskiego szmelcu ). Więcej nie ma sensu pisać, ani oceniać wywodów rodzimych " ekspertów ". Natomiast zainteresował mnie sam Trump, jako osoba i jako prezydent. W horoskopie natalnym Słońce  nie jest poprzedzone orszakiem ( co omawia dokładnie P.Piotrowski na swoim blogu w notce Almuten królewski czyli astrologiczne atuty władzy ), ale zapisane ma wszelkie atuty, które wynoszą go ponad przeciętność. Słońce jest nie tylko w męskim znaku ( Bliźnięta), ale i w domu kątowym ( 10). Także Księżyc jest w męskim Strzelcu i domu narożnym ( 4). Nie ma Trump klasycznego orszaku, bo za doriforię "robi" Uran, niosąc nieokiełznana naturę, eksplozje aktywności i działanie na przekór temu, czego " mądre " głowy oczekiwały, a przede wszystkim, co głosiły. Trump nie liczył się z tradycjami, poglądami, przekonaniami, czy decyzjami natury urzędowej. Pokazał to dobitnie w czasie kampanii prezydenckiej, prezentując wyjątkowo nieokiełznaną naturę. Także zaprzysiężenie na urząd prezydenta dało podstawy do spojrzenia jak się ma jego almuten królewski ( także omawiany przez P.Piotrowskiego ). Arabski Punkt Królewski wypada w znaku  Raka, w ścisłej koniunkcji z Wenus, natomiast almutenem królewskim jest Księżyc. Planeta ta tworzy nie tylko opozycję ze Słońcem, ale i  aplikacyjny trygon z natalnym ascendentem, co stawia Trumpa w bardzo dobrej pozycji do zajmowania pozycji króla. Fakt, że został oficjalnie 45 prezydentem USA, jest potwierdzeniem, że astrologia klasyczna ma rację bytu.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Archie 2017-02-13, 22:57:15

Obydwa światła w upadku w słabej kwadraturze względem siebie. Brak sił wewnątrz państwa które napędzałyby zmany. Trump chce spróbować powtórzyć część pomysłów Regana. Wtedy zadłużenie państwa było 30% teraz ponad 100%.

Reformy nie przyniosą więc tak dużych i tak szybkich efektów. Wtedy słońce (elity, wall street) i księżyc (lud) miały wspólny interes żeby reformy się udały, teraz nie. Teraz lud jest wściekły (skorpion) i świadomy problemów (6 dom). Tymczasem elity rozbite na różne grupy (wodnik) i chcące dalej robić własne kariery (10 dom). Przypominają trochę naszą magnaterię która chce wyszarpać poduszkę umierającej I RP. Kwadratura to brak wspólnynych interesów ludu i wall street. 

 

Wenus w wywyższeniu w koniunkcji z Neptunem we władztwie, to złudzenie (neptun) że wartości(wenus) które zbudowały Usa mogą je odbudować. Dobre posadowienie w znakach sugeruje że mogą. Asc to wizerunek Usa na zewnątrz. 11 dom to przyjaciele Usa. Państwa w których Usa są popularne uwierzą i będą pomagać. Problem że wall street i lud nie koniecznie (słońce księżyc). Przyjaciele Usa będą więc wierzyć w coś co możę się stać (silny neptun) ale i tak się nie stanie (słabe światła). Jednym z tych państw które uwierzą w odbudowę Usa i do końca będą trwać w sojuszu jest niestety Polska. Zawsze bardziej niż reszta europy wierzyliśmy w wujka sama który przyjdzie i nas uratuje. I zawsze mamy słabość do tego co neptuniczne...

 

Ciekawe jak na wyglądał horoskop zaprzysiężenie Regana. Który nie tylko mówił o odbudowie Usa, ale w dużej mierze to zrobił.

Tematów: 2
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2017-02-13
genny19 2017-02-14, 00:15:19

Witam.

Nancy Reagan była miłośniczką astrologii.

Zaprzysiężnie Reagana na gubernatora Kaliforni odbyło się 2 stycznia 1967 roku o północy.

Można o tym przeczytać na blogu p.Izabeli Podlaskiej

http://izabelapodlaska.pl/index.php?id=210

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2017-02-14, 13:15:57

Od 1937 zaprzysiężenia prezydenta USA odbywają się 20 stycznia, w południe ( w Polsce jest wtedy godzina 18.00). Ustalono, że jeśli 20 stycznia przypada na niedzielę, wówczas prezydent składa przysięgę w Białym Domu w obecności  prezesa Sądu Najwyższego USA i ta ma znaczenie dla astrologii elekcyjnej. Natomiast następnego dnia ( zatem w poniedziałek 21 stycznia) ma miejsce publiczna uroczysta przysięga, o charakterze ceremonialnym. Wcześniej uroczystość zaprzysiężenia miała miejsce przed wschodnią fasadą. Zasadę tę złamał Ronald Reagan, przenosząc swoje zaprzysięzenie na zachodnią stronę. Ponoć z powodu tego, że chciał mieć wzrok zwrócony na słoneczną Kalifornię. Inni wywodzą , że to z powodu mrozu, bo tego dnia w Waszyngtonie termometry wskazywały minus 14 stopni.  Argument to niezbyt mocny, gdyż podczas zaprzysiężenia na drugą kadencję ( 20.01.1985) temperatura osiągnęła plus 13 stopni Celsjusza.  Stąd też R.Reagan składał dwie przysięgi , bo 20 stycznia 1985 ,( inauguracja drugiej kadencji ) wypadała niedziela.  Kolejne Takie zdarzenie miało miejsce 20 stycznia 2013 podczas zaprzysiężenia prezydenta Obamy ( na drugą kadencję). Na tej podstawie można przyjąć, że zaprzysiężenie Ronalda Reagana miało miejsce 20 stycznia 1981 r. w południe ( między 11,55 a 12,05).

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Archie 2017-02-14, 20:56:36

Bardzo ciekawa informacja że inauguracje są zawsze tego samego dnia w południe. To znaczy że osie i pozycje słońca są zawsze bardzo podobne. Różnice robią więc dyspozytorzy punktów kardynalnych i słońca. 

Mc wladca  saturn w strzelcu w 8 domu. W scisłym sekstylu z dyspozytorem saturna jowiszem. Harmonijny aspekt Jowisz Saturn bardzo ważny w horoskopach wydażeń politycznych. 8 dom to transformacja. Może transformacja w państwo ktore będzie silne jak dawniej, a może smierć Usa jakie znamy i narodziny nowgo państwa już nie hegemona, ale państwa dobrze radzącego sobie w nowej roli. 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2017-02-13
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.