Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Co nowego w świecie

Hochsztaplerzy na giełdach światowych, zamieszki i anarchia w W.Brytanii czyli jak działa Merkury R i \\
Jasmin 2011-08-11, 19:43:20

Miałam problem z umieszczeniem tego posta w odpowiedniej szufladce na Forum, najpierw w tranzytach, potem nawet miałam myśl utworzyć nową szufladkę, pt. "Ku przetrodze". Ale się powstrzymałam z tą megalomanią Usmieszek ... w porę. Wszystkie te tragiczne zdarzenia robią taki mętlik w głowie, że trzeba sobie jak mantrę powtarzać: tylko spokój może nas uratować.

 

Plotka , manipulacja informacją a w sprawie giełd światowych to już jawna hochsztaplerka i zamach na gospodarkę światową w rozmiarze przestępczym.

Widać jak doi się ludzi z ich pieniędzy podając skrajne informacje, a to przez jedną agencję a to przez drugą. W USA -jak sądzę- obniżono ranking gospodarczy dla tego kraju w związku z nadchodzącą kampanią prezydencką i jest to próba zdyskredytowania B. Obamy, który będzie ubiegał się o reelekcję. W swojej wizji skorzystania na tym zapomina się, że gospodarka USA jest połączona z gospodarkami innych krajów i to, co się wyprawia u siebie skutkuje na cały świat. Gangsterka i anarchia w W. Brytanii ma to samo podłoże, tzn. anarchię stosuje się, aby pozbawić władzy polityków rządzącej partii. Wczoraj zwykła plotka zatrzęsła bankami francuskimi, kiedy bezpodstawnie podano , że Francji także grozi obniżenie oceny w ratingu gospodarczym.

 

Przy czym nie ma widocznych podstaw do takiego działania a jedynie chęć odniesienia krótkotrwałych zysków bądź wywalenia swojej agresji na niewinnych ludzi.

 

Stan umysłów ludzi słabych sprzyja temu.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
margaux 2011-08-12, 11:32:55

Witaj Jasmin!

 

Ciekawy temat poruszyłaś.

Z niepokojem obserwują ostatnie wydarzenia na świecie. Najpierw zszokowała mnie nagła i niespodziewana śmierć Amy Winehouse, potem dziwne samobójstwo Leppera, w międzyczasie ludobójstwo w Norwegii, a dziś szaleństwo na giełdach światowych oraz chuligańskie rozboje w Londynie.

 

Każdy dzien zaczynam od kubka kawy i sprawdzenia najświeższych wiadomości. Od trzech dni z niepokojem obserwuję polską giełdę i dziś, ku swej uciesze, odnotowałam zwyżkę WIG20. Mam cichą nadzieję, że wkrótcee rynek giełdowy ustabilizuje się po obniżeniu ratingu USA przez S&P w sobotę.

Analitycy S&P obniżyli wiarygodnośc finansową USA na skutek "zmniejszenia stabilności politycznej" i rosnącego deficytu. Być może  faktycznie jest to polityczne uderzenie w Obamę, co nie zmienia faktu, że pierwsze doniesienia o rzekomym bankructwie USA, nieśmiało pojawiały się w mediach, jeszcze bodajze w ubiegłym roku.

Z tego też względu, doniesienia zza oceanu, nie zaskoczyły mnie. Bardziej mógł zszokowac fakt, że po raz pierwszy w dziejach USA, obniżono wiarygodność finansową amerykańskiego rządu, i aż ciśnie sie pytanie, czy to nie wierzchołek góry lodowej, skrywającej prawdę o sile USA?

Nie jestem w stanie wyobrazic sobie, jak mógłby funkcjonowac świat po ogłoszeniu bankructwa USA.

 

Inną sprawą są chuligańskie rozboje w Anglii, które nie wiadomo, kiedy i jak zakończą się i czemu tak naprawdę służą? Bo to nie jest walka wewnątrzangielska, to nie młodzi angielscy bojówkarze rozpętali konflikt, tylko kolorowi imigranci, i ciśnie mi się na język: mają Anglicy za swoje. Mieszkając jakiś czas temu rok w Londynie, marzyłam o ucieczce z tej wielokulturowej mekki, kompletnie nie majacej nic wspólnego z zimną i konserwatywną Anglią. Paradoksalnie Londyn jest najmniej angielski z tych wszystkich miast w UK, i gdyby nie Pałac Buckingham, można byłoby pomylić to miasto ze Stambułem, Delhi czy Kamerunem.

 

Iza Podlaska na astroportalu zamieściła horoskop pierwszych zamieszek w dzielnicy Tottenham i wyglada on dość niepokojąco. Obie strony przeciwne są silne, z niewielka przewagą dla rządu Camerona, Słońce, władca dsc we własnym domicylu w koniunkcji z beneficzną Wenus. Jednak obecność Saturna w VIII domu, drugim od siódmego, sugeruje spore straty po stronie broniącej się Anglii.

 

Zastanawiam się, czy istnieje jakis wspólny mianownik dla tych wszystkich wydarzeń, a jeśli tak, to jakim wynikiem nas zaskoczy?

 

 

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2011-08-12, 13:14:15

Przede wszystkim Uran w Baranie w dwadzie Byka. Rewolucje w stadzie albo ludzi od niego oddzielonych, czyli wyrzutków, cudzoziemców, ludzi bez korzeni- takich co nie maja nic do stracenia a chcą się wyróżnić bądź coś zmienić w swoim życiu. Anarchia wspierana jest przez Plutona w Koziorożcu czyli transformacja w strukturach władzy w opozycji do Marsa w Raku. Mars w Raku jak przyciśnięty do muru to reaguje emocjonalnie, w poczuciu krzywdy. Neptun wszedł niedawno co z powrotem do Wodnika, co wzmacnia ruchy uraniczne - narodowowyzwoleńcze lub anarchistyczne. Pluton władany jest przez Saturna, który jest silny ale i skłonny do wywyższania się, co może budzić sprzeciw, strach, poczucie zagrożenia u ludzi słabych.

 

W odniesieniu do giełd te same układy planetarne skutkują chęcią nagłego wzbogacenia się, napchania kabzy tu i teraz, bez czekania na powolny wzrost. Stosowane są manipulacje strukturalne, przestępcami stają się instytucje, banki, kombinatorzy lub spekulanci.

 

Te tranzyty planet ciężkich są modyfikowane planetami szybkimi i Jowiszem. Merkury w upadku a ponadto w retrogradacji w opozycji do Neptuna obdarza głupimi decyzjami, błędami w ocenie sytuacji. Ludzi łatwo jest zmanipulować, kiedy podsunie im się odpowiednią informację, np. że "frank oszalał" albo że mamy kryzys światowy , czy że jakis tam prezydent spotkał sie z ministrem finansów a ten musiał skrócić swój urlop. Produkowanie takich plotek medialnych powoduje narastanie sytuacji zagrożenia wśród niedoświadczonych inwestorów. Przy czym bardzo nieodpowiedzialne są w tym zakresie media. Wczoraj np. przez cały dzień az do 23 godz. na pasku w TVN podawano informację o pobiciu rekordu franka szwajcarskiego, który wzrósł do 4,12 zł a była  to informacja z godz. 7 rano , która zdezaktualizowała się około południa , w znacznym stopniu tj. chyba do 3,88 zł.

Brak odpowiedzialności za podawane informacje i w ogóle brak odpowiedzialności za innych to chyba główna przyczyna tych wszystkich sytuacji. Uran w opozycyjnym znaku do posadowienia Saturna, ot co.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-08-12, 16:17:16

Wiesz, ja nie ulegam panice, tylko cierpliwie czekam.

Chwilowy krach na giełdzie staje się rozgrywką polityczną nawet i w Polsce. Sama słyszałam, jak na konferencji prasowej J. Kaczyński pytał, co robi Tusk, gdy giełda szaleje, a frank szwajcarski osiaga niebotyczną wartość prawie 4 PLN.

 

Media dolewają oliwy do ognia, taka ich rola.

Z najmniej ciekawej i ważnej informacji, potrafią zrobić megasensację. W szczególności bryluje w tym kanał informacyjny tvn24.

 

Pamiętam, jaką panikę siano w mediach tuż przed moim wyjazdem do Grecji. Straszono bojówkami, rozróbami w centrum Aten i  Salonik. Tymczasem Grecja ma sie całkiem dobrze i żyje swoim niezmiennym tempem. Jedynie na placu Syntagma porozbijano banery, co stanowiło dodatkowa atrakcję turystyczną.

 

Media niemieckie huczą o ostatnich wydarzeniach w Anglii, powiedziałabym, że bardziej niż w Polsce. No cóż, jest to dla nich państwo konkurencyjne, więc wszystko, co złe, musi być odpowiednio nagłośnione. 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2011-08-16, 08:08:53

No i słusznie robisz, nie poddając się medialnym sensacjom:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.