Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Co nowego w świecie

50 lat Trójki!
rebecca 2012-04-01, 02:30:22

 

Dziś 3 Program Polskiego Radia obchodzi 50 lat!

 

Regularną emisję programu rozpoczęto 1.04.1962 r. ( godz. 20.00 - jak podaje Gazeta Wyborcza Magazyn Świąteczny z dn.31.03 - 01.04.2012, str.16 )

 

Program 3 od początku był radiem elitarnym, nie tylko z powodu myzyki ( rock, jazz ), inteligentnej rozrywki, ale i z powodu nadawania go na falach UKF, odbieranych tylko na niedostępnych masowo odbiornikach. Od chwili powstania różnił się od innych programów radiowych, nadających głównie oficjalne, propagandowe komunikaty polityczno-publicystyczne czy audycje muzyczne kierowane do wąskiego grona słuchaczy i był adresowany głównie do młodzieży, aby - za sprawą zagranicznej muzyki - być oknem na świat.

Wychował plejadę znakomitych osobowości radiowych, związanych z nim często na lata, niezależnie od politycznych zawirowań ( Jan Ptaszyn Wróblewski, Piotr Kaczkowski, Wojciech Mann, Marek Niedźwiecki, Wojciech Waglewski, Maciej Zembaty, Andrzej Woyciechowski, Maria Czubaszek, Jacek Fedorowicz i inni ). Wiele dziesiejszych osobowości telewizyjnych zaczynało swoją pracę właśnie w Trójce: Grzegorz Miecugow, Monika Olejnik, Artur Andrus czy Tomasz Sianecki.

Trójka przetrzymała 16 dyrektorów, próby skomercjalizowania i upolitycznienia, zapaść finansową. Jej obecną szefową, po raz drugi jest Magda Jethon, której odwołanie swego czasu wywołało burzę medialną i wielki zryw opiniotwórczych środowisk w celu jej przywrócenia na stanowisko.

 

W horoskopie zwraca uwagę silnie zodiakalnie położone Słońce w Baranie, ale osłabione przez posadowienie w VI domu ( upadającym ). Jako że Słońce wskazuje na kierownictwo, a także na główny cel stacji ( MC we Lwie ), jej charakter i główne cechy, może oznaczać, że "audycje Trójki to prawie wyłącznie programy autorskie przygotowywane przez największe osobowości radiowe, które same decydują o wyborze muzyki i formie jej prezentacji". Trygon Słońca do MC podkreśla sukces, jaki stacja osiągała w najlepszych dla siebie latach 60., 70. i 80. Jednak jego osłabienie wynikające z położenia w VI d. to m in. zmieniający się ciągle dyrektorzy oraz zawirowania wynikające z sytuacji politycznej, co dodatkowo podkreśla rezydujący w X domu Uran w znaku swego wygnania.

Radio to medium, a więc dużą rolę odgrywa tu Merkury. W horoskopie Trójki jest on w detrymencie w Rybach, co zapowiada późniejsze kłopoty stacji z utrzymaniem się na rynku. Sytuację pogarsza również Wenus na wygnaniu w Baranie w VI domu, ale w 4-stopniowej koniunkcji z Dsc. Wenus, odpowiedzialna m.in. za finanse, wskazuje na problemy, być może z racji położenia w wojowniczym Baranie - walkę o nie, co zdaje się potwierdzać cytat:"Trójka przez prawie całe lata dziewięćdziesiąte nie starała się raczej nadążyć za zachodzącymi na polskim rynku muzycznym zmianami, nie dostrzegając zagrożenia ze strony stacji komercyjnych, wzrastającej roli Internetu i coraz łatwiejszej dostępności muzyki (czego w Polsce Ludowej nie było), ale także ze strony zmieniającego się stylu życia Polaków. Na skutek tych zjawisk Program III zaczął gwałtownie tracić swoich słuchaczy, odchodzić zaczęło również wielu dziennikarzy. W ich miejsce pojawiło się jednak wielu nowych, częstokroć prezentujących nową muzykę, której w dawnej Trójce nie było. Zmieniał się program stacji, ale również i jej brzmienie. Pojawił się m.in. rap, hip-hop, czy muzyka klubowa. Z jednej strony wpłynęło to na różnorodność prezentowanej na antenie muzyki, z drugiej zaś wywołało zarzuty, iż obniżył się poziom prezentowanej muzyki".

"15 lipca 2009 roku w związku z dramatyczną sytuacją finansową Polskiego Radia S.A. powołano Komitet Miłośników „Trójki”. Pierwszy raz w historii publicznej radiofonii w Polsce przeprowadzono akcję zbierania pieniędzy na działalność stacji. Od 10 sierpnia do 10 grudnia 2009 roku udało się zebrać ponad 800 tys. zł". 

 

Ta  Wenus w Baranie kojarzy mi się również z niepokorną szefową, Magdą Jethon, spektakularnie odwołaną, a potem przywróconą na stanowisko skutek wielu skarg, próśb, listów poparcia.

 

A teraz mocne punkty:

 

1) Jowisz w Rybach, czyli w swoim władztwie, a jednocześnie władca Merkurego i Marsa w Rybach, a także - poprzez Marsa - i Wenus. Jowisz dodatkowo wspiera trygonem Ascendent w Skorpionie ( wytrwałość? ), którego władca, Mars, pozostaje we władzy Jowisza oraz Neptuna ( do którego robi trygon ). Neptun w I domu podkreśla medialność, a całość układu ( podkreślone Ryby, żywioł wody, Neptun, silny Jowisz ) może tworzyć wokół radia nimb niezwykłości.

W latach 80. ( co pamiętam ) Trójka była otoczona kultem, a jej słuchacze to byli wyznawcy. Mówi się o niej, że jest "kultowa" lub często powtarza wyrażenie "magia Trójki".

No i wielka rola muzyki! To czyste Ryby + Księżyc w sekstylu do Wenus. Jowisz, jako patron IX domu - zagranica - przyczynił się do sukcesu stacji, którego jednym z założeń było udostępnianie zagranicznej muzyki.

Dodatkowy aspekt Jowisza w Rybach to działalność charytatywna radia: "Trójka od lat organizuje wiele akcji charytatywnych (do których należą m.in.: licytacje, czy akcja Idą Święta) oraz imprez plenerowych mających na celu zarówno promocję samej stacji, jak i rozbudzanie zainteresowania sportem czy kulturą wśród radiosłuchaczy".

 

2) Saturn w Wodniku, również we władztwie, dodatkowo w 4-stopniowej koniunkcji z IC. Saturn jest również władcą Księżyca ( oraz Uran ) położonego w Wodniku oraz we własnym IV domu.

Co to może oznaczać? Wg mnie grono wiernych słuchaczy oraz renomę, jaką radio zdobyło przez 50 lat działalności. Można powiedzieć, że jego niekonwencjonalne ( Wodnik ) audycje, o często purnonsensowym dowcipie, świeżość i nowatorstwo wynikające z prezentowanej w latach 60-80. muzyki, stały się obecnie tradycją, czymś, co tworzy niepowtarzalny i niepodrabialny klimat tej stacji, odróżniający ją od komercyjnych konkurentów. To również niepoddanie się zmianom, wynikającym z nowej sytuacji mediów w latach 90. Trójka oparła się komercjalizacji, ale straciła słuchaczy. Po wielu dość dramatycznych próbach ratowania jej istnienia na rynku, osiągnęła  - pod kierownictwem Magdy Jethon - pozycję chyba stabilną, w okolicy 8% odbiorców.

 

 

Zapraszam do dyskusji! Co jeszcze ciekawego widzicie?...

 

Źródła:

1) http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Radio_Program_III ( cytaty )

2) Gazeta Wyborcza Magazyn Świąteczny z dn. 31.03 - 01.04.2012, str. 16

Radix - program Urania

 

 

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
genny19 2012-04-01, 13:14:03

Dzięki za horoskop "Radiowej trójki". Jest to jedna z moich  z ulubionych stacji. 

''Radio to medium, a więc dużą rolę odgrywa tu Merkury. W horoskopie Trójki jest on w detrymencie w Rybach, co zapowiada późniejsze kłopoty stacji z utrzymaniem się na rynku.''

Radiowa trójka była nowum nadawała na  falach UKF,

Myślę właśnie nad rolą Merkurego w znakach  swojego detrymentu ; Ryby i Strzelec i kojarzą mi się z nowymi technologiami.

Ciekawe,że Merkurego w znaku Ryb ma firma Microsft , portal ''natemat.pl"Tomasza Lisa, a horoskop Internetu ma Merkurego w znaku Strzelca. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-04-03, 00:06:07

Ja też ostatnio zastanawiałam się nad Merkurym w detrymencie, ale w horoskopach osób.

 

Co do horoskopów elekcyjnych powołuję się na artykuł Izabeli Podlaskiej zamieszczony w "Astrologii Profesjonalnej" nr 2-3/2011 pt. "Horoskop firmy czyli wstęp do astrologii finansowej", gdzie na str.141 pisze: "Merkury jest planetą handlu i komunikacji. W horoskopie firmy określa więc strategię handlową, zdolność do sprzedaży i rodzaj sprzedawców, a także komunikację między pracownikami w firmie oraz klientami(...)Merkury pokaże też, czy firma będzie mieć problem ze sprzedażą, czy nie i w jaki sposób powinna docierać do klienta"

O Merkurym w Strzelcu pisze:"reklama na wyrost, plotki o firmie i wewnątrz niej, niekompetencja pracowników, sprzeczne informacje o usługach czy produktach"

A o Merkurym w Rybach: "pomyłki, błędy w tekstach i komunikatach, mała wiarygodność firmy". 

 

Co do Merkurego w Rybach w horoskopie Trójki, to myślę, że zawiodła właśnie strategia handlowa. Dyrektorzy, nie idąc z duchem czasu i nie poddając się zmianom, nie potrafili sprzedać swojego produktu w taki sposób, żeby przyniósł zysk. Inną sprawą jest, czy to byłoby dobre dla renomy Trójki. Odróżnia się od pozostałych stacji, zachowała swój klimat, ale słuchaczy ma niewiele.

Jeśli idzie o nowe technologie - wydaje mi się, że bardziej odpowiada za to Wodnik, w którym jest Księżyc ( odpowiadający m.in. za produkt, wg cytowanego wyżej artykułu:"Księżyc pokaże także główny produkt firmy lub jej główne zajęcie", str.137 ) i Saturn.

Ale, być może Merkury w tym wypadku to intuicyjne wyczucie tego, co przyniesie sukces, intuicyjne wyczuwanie preferencji słuchaczy i tworzenie odpowiedniego klimatu.

W końcu przez blisko 30 lat Trójka miała się świetnie! Więc być może Merkury w detrymencie nie działa od razu negatywnie, ale po jakimś czasie. No i oczywiście zależy to od pozostałych sygnifikatorów.

 

Genny, piszesz, że Merkurego w Rybach ma też firma Microsoft. A jakie masz dane? Izabela Podlaska w tym samym artykule zamieszcza i analizuje horoskop Microsoftu, podając dane: 04.04.1975 g.12.00, Albuquerque, Nowy Meksyk, USA ( str.136 ), gdzie Merkury jest w 00.24 Barana! Może jakaś pomyłka w godzinie, np. nie 12 w dzień, ale w nocy...Nie chcę spekulować, ale warto to sprawdzić.

 

Z kolei portal "natemat.pl" T.Lisa ma słaby horoskop. Analizowała go Mii Krogulska http://www.czary.pl/blog/?p=4016. Ciekawe, że podobnie jak Trójka, ma Wenus w Baranie.

To świeże przedsięwzięcie, warto się przygladać, co się będzie działo.

 

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
lupka 2012-04-03, 13:25:18

Interesujący jest również fakt, że władca Asc i przede wszystkim Merkury w horoskopie rozgłośni radiowej położone są w znaku niemym. Nie uważacie, że to dla rozgłośni radiowej trochę dziwne położenie? Ascendent też jest w takim znaku.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2012-04-03, 20:41:51

 

@ rebecca

''Genny, piszesz, że Merkurego w Rybach ma też firma Microsoft. A jakie masz dane? Izabela Podlaska w tym samym artykule zamieszcza i analizuje horoskop Microsoftu, podając dane: 04.04.1975 g.12.00, Albuquerque, Nowy Meksyk, USA ( str.136 ), gdzie Merkury jest w 00.24 Barana! Może jakaś pomyłka w godzinie, np. nie 12 w dzień, ale w nocy...Nie chcę spekulować, ale warto to sprawdzić. ''

Ja korzystałam z tego samego artykułu ,ale źle zobaczyłam.

Zaczełam szukać o firmie Microsoft ,bo trudno jest znaleźć na oficjalnej stronie na tej co podaje Izabela Podlaska .

Znalazłam coś takiego dotyczy 1975 r''W listopadzie tego samego roku wraz z Allenem założył spółkę Micro-soft: od angielskiego microcomputer oraz software. Oficjalna rejestracja w Urzędzie Patentowym i Znaków Towarowych USA nastąpiła równo rok później, dokładnie 26 listopada 1976. Tym razem nazwa firmy nie zawierała już myślnika. Powstał zalążek przyszłej korporacji.Wiecej: http://www.eioba.pl/a/2eau/bill-gates-biografia#ixzz1qzsjc8M4">http://www.eioba.pl/a/2eau/bill-gates-biografia#ixzz1qzsjc8M4 

 

Z innego żródła podają ,że w 1975 r " Bill Gates i Paul Allen tworzą firmę Traf-O-Data, którą później przemianowują na Microsoft. http://brain.fuw.edu.pl/~durka/KIC/node78.html">http://brain.fuw.edu.pl/~durka/KIC/node78.html

http://brain.fuw.edu.pl/~durka/KIC/node78.html">Możliwe,że najpierw w kwietniu 1975 powstała firma Traf-O Data,później wlistopadzie 1975  firma Micr-Soft i 26 listopada  1976 rejstracja w urżędzie patentowym(merkury w Strzelcu.

Znalazłam jeszcze to na-http://pl.wikipedia.org/wiki/Bill_Gates">http://pl.wikipedia.org/wiki/Bill_Gates  przypisy pkt 21 i jest strona poniżej;

http://www.thocp.net/companies/microsoft/microsoft_company.htm">http://www.thocp.net/companies/microsoft/microsoft_company.htm

http://www.thocp.net/companies/microsoft/microsoft_company.htm"> http://www.thocp.net/images/pointer.gif" alt="" width="23" height="19" align="absbottom" />29 listopada, w liście do Paula Allena, Bill Gates używa nazwy "Micro-soft" w odniesieniu do ich ust 60/40) pkt http://www.thocp.net/companies/microsoft/microsoft_company.htm#3">3 ) partnerstwa. Jest to najwcześniejsza znana pisemna wzmianka.(1975 r) 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-04-04, 04:24:31

Rebecca, to ciekawe, z tym Merkurym Trójki. Ciekawe też z tym 00'24 Barana Microsoftu. Aż sprawdziłem w Uranii, rzeczywiście - 00'24. Na dodatek w ruchu prostym.

 

Mnie zaintrygował jeszcze horoskop gazetki "Fakty i Mity". Śmiech śmiechem (lektury tam zamieszczone są różnego poziomu), ale jednak Merkury w Rybach jest.

Myślę, że niegłupim pomysłem wartym sprawdzenia jest prześwietlenie pozycji prasa w Wikipedii. O ile wiarygodność dat tam zamieszczonych jest wysoka, ale myślę że tak: http://pl.wikipedia.org/wiki/Prasa_w_Polsce">http://pl.wikipedia.org/wiki/Prasa_w_Polsce

 

Być może pojawi się szerszy obraz na to, jak funkcjonują gazety. Z potęg "Przegląd Sportowy" ma Merkury w Bliźniętach, "Gazeta Wyborcza" przynajmniej w dobrym żywiole, "Fakt" w Wadze, "Nasz Dziennik" w Koziorożcu. Jeśli ktoś chętny, może dopisywać dalej.

 

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
rebecca 2012-04-04, 23:35:07

@Genny: myślę, że ten ciąg zdarzeń jest prawidłowy. Jeszcze jeden cytat z podanych przez Ciebie źródeł: "Z takim przygotowaniem obaj wybrali się do Albuquerque, gdzie mieściła się siedziba firmy MITS. Udało im się przekonać zarząd, co zaowocowało podpisaniem kontraktu"."Koniec roku 1976 był przełomowy dla firmy. Udało się jej uniezależnić od współpracy z MITS bez poważnych strat".

Jeśli przyjąć, że podpisany dokument w Albuquerque był początkiem firmy, to horoskop kwietniowy byłby prawdziwy. Później następowały tylko przekształcenia, zmiana nazwy i rejestracja w Urzedzie Patentowym. Być może jednak była to jakaś forma współpracy z MITS, a właściwa firma została założona w listopadzie 1975, choć tak naprawdę uniezależnili się pod koniec roku 1976, co zbiegło się z rejestracją w UP.

Trudno rozstrzygnąć, jaką datą się kierować.

 

@Acrux: ciekawy pomysł z tą prasą i oczywiście już sprawdziłam Usmieszek Podaję dane ( tylko niektórych czasopism, bo nie wszystkie podają dokładne daty pojawienia się na rynku. Uzupełniam też o inne sygnifikatory )

 

Gazeta Polska Codziennie - 09.09.2011, Merkury we Lwie, Słońce w Pannie, a więc recepcja planet. Wenus- Panna, Mars - Rak.

Fakt - 22.10.2003, Merkury, Słońce w Wadze, Wenus w Skorpionie.

Super Express - 24.10.1991, Merkury, Słońce, Mars i Pluton w Skorpionie, Wenus - Panna, Księżyc - Byk.

Newsweek Polska - 03.09.2001, Merkury w Wadze, Słońce w Pannie, Wenus - Lew, Księżyc - Ryby.

Polityka - 02.01.1957 ( decyzja KC PZPR o utworzeniu pisma ) - Merkury w Koziorożcu w retrogradacji, Słońce i Księżyc w Koziorożcu, Mars w Baranie.

Wprost - 05.12.1982, Merkury w kon. z Wenus i Neptunem w Strzelcu, Słońce w Strzelcu, Księżyc we Lwie, Mars - Koziorożec, Jowisz - Skorpion.

Uważam Rze - 07.02.2011, Merkury w Wodniku.

Tygodnik Powszechny - 24.03.1945, Merkury, Słońce w Baranie, Wenus w Byku, Mars - Wodnik, Księżyc kon Pluton - Lew, Saturn - Rak ( jeśli przyjąć godz, 06:00 - to Saturn jest na IC, co jest bardzo ciekawe dla pisma katolickiego, Słońce w XII d.)

Gość Niedzielny - 09.09.1923, Merkury w Pannie w retrogradacji, Słońce w Pannie, Mars w Rybach w retro, Wenus - Panna, Jowisz - Panna ( w XII d. na godz. 06:00 ), Saturn - Rak (!).

Film - 01.08.1946, Merkury we Lwie retro, Słońce we Lwie ( władca idealny dla świata filmowego!Usmieszek )w kon z Plutonem, Mars, Wenus i Księżyc w kon w Pannie.

Filipinka - 15.05.1957 - 05.2006, Merkury w Byku retro, Wenus - Bliźnięta ( recepcja planet )  Słońce w Byku, Księżyc - Strzelec kon Saturn retro, Jowisz - Panna retro, Pluton - Lew na IC.

 

Z tego widać, że 4 czasopisma mają Merkurego retro: Polityka, Gość Niedzielny, Film i Filipinka, z tego ta ostatnia już nie istnieje, a pozostałe mają się dobrze.

Co do "Polityki" można mieć wątpliwości, czy decyzję KC PZPR uznać za moment powstania pisma, tym bardziej, że w 1990r. "Polityka" się oddzieliła od koncernu Prasa - Książka - Ruch i stworzyła Spółdzielnię.

Niemniej, satelicjum w Koziorożcu dobrze pokazuje poważny charakter pisma i jego utrzymywanie się w czołówce, a Mars w Baranie skuteczną rywalizację: liczne nagrody, I miejsce w sprzedaży wśród tygodników.

Merkurego w detrymencie w Strzelcu ma "Wprost".

 

 

 

 

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-04-05, 02:43:55

Rebecca, znakomita robota - jeśli dobrze kojarzysz, ja uwielbiam sprawdzać i kolekcjonować bazy ;-)

 

Bardzo podobają mi się te pogrubienia dla retro, bez wątpienia wiadomym faktem jest to, że sama retrogradacja tragedią nie będzie. Aczkolwiek nie upolowałaś bardziej smakowitego kąska w postaci Rx i upadku, albo wygnania. Ale... wszystko w swoim czasie Usmieszek

 

Fakt - Słońce w Wadze, Wenus w Skorpionie. No tak. Brukowiec dotknął bruku... Saturn na IC nie dziwi mnie z tym pismem katolickiem, horoskop III RP (31.12.89.) też ma Saturna i stellum w Koziorożcu przy IC.

 

Polityka - interesujące, dużo Marsa i Saturna. Raczej brzmi jak "magazyn wojskowy". 

 

Film - całkiem niezłe. Pismo o filmie. Recenzowanie czegoś, przekładanie piękna obrazu na jakieś analizy krytyczne. Zawsze to się dziwnie kojarzyło. Wenus/Księżyc w Pannie doskonale pasuje.

 

Aj - jednak mnie zaskoczyłaś, no właśnie. Tym "Wprostem". Merkury Rx Strzelec. Ja wiem z czego to wynika. Ten tygodnik cały czas zmienia opcję polityczną. Raz się mówiło, że to komuniści, później że pro-Pisowcy, teraz że PO. Zmieniają się naczelni (afera z Lisem). Chaos. Ale pismo jakoś się trzyma. Zapewne ma jakieś sygnifikatory, które sprawiają, że ten stragan jakoś funkcjonuje.

 

Pozdrawiam! M.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2012-04-05, 10:16:23

Dodam jeszcze dwie telewizje:

1. TVN -pierwsza audycja 3 października 1997 godz 19;00 Warszawa(horoskop w bazie )

    Merkury w Wadze. Ciekawa koniunkcja Mars-Pluton w 7 domu.

2. Polsat - pierwsza audycja 5 grudnia 1992 godz 16;30 z nadajnika Eutelsalt 2F 3  w Holandii na orbicie 16E.

   Merkury w Skorpionie w ścisłej koniunkcji z Plutonem co dobrze oddaje slogan firmy" Włącz emocje"

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-04-05, 16:16:06

Ale nam się medialnie zrobiło! Zaczęliśmy od radia, przeanalizowaliśmy prasę, aż doszliśmy do telewizji. Po drodze "dotknęliśmy" na chwilę internetUsmieszek

 

@Acrux: małe sprostowanie: "Wprost" nie ma Merkurego retro, tylko w detrymencie w Strzelcu, dodatkowo "zamulonego" (jeśli mogę się tak wyrazić) Neptunem - koniunkcja.

Co do tego Merkurego w retrogradacji, to mnie jednak zastanawia. Tyle się mówi, że to niekorzystne dla wszelkich elekcji, a tu na dodatek gazeta! Gdzie rola Merkurego jest podstawowa! Tłumaczę to sobie tak: "Filipinka" już nie istnieje, przegrała ze zmieniającą się rzeczywistością i potrzebami młodych dziewczyn. "Gość Niedzielny"  to specyficzne pismo, trudno je mierzyć taką miarą jak pozostałe, które biorą udział w normalnej rynkowej rywalizacji; podobnie "Film", ma charakter dziś - w dobie internetu - już chyba tylko kolekcjonerski.

Natomiast "Polityka" mnie zastanawia, bo zaprzecza wszelkim prawom!Usmieszek Próbowałam odnaleźć datę przekształcenia jej w Spółdzielnię, bo to nadało "Polityce" nowe życie, ale się nie udało.

 

Co do baz: warto by może stworzyć taką bazę mediów: radio, telewizja, prasa itp. Może masz/macie jakiś pomysł? Zrobiłam sobie parę horoskopów czasopism - wygląda to bardzo ciekawie, ale nie chcę się na razie zbyt do tego przywiązywać, bo nie wiem, czy godz. 06:00 jest prawidłowa. Fakt, że większość gazet wychodzi rano, trafia do kiosków i salonów prasy, ale np. taki "Gość Niedzielny" to chyba inna bajka...

 

Zainteresowało mnie to...

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-04-05, 16:31:34

Interesujące jest jeszcze posadowienie sygnifikatorów w horoskopie Super Expressu: satelicjum w Skorpionie, w tym obaj władcy! To wygląda z kolei jak "pismo wywiadowcze"  lub "grzebanie w brudach"Usmieszek

 

Wracam jeszcze na moment do horoskopu Trójki: Lupka wspomniała, że interesujący jest fakt, że zarówno Asc, jego władca - Mars, jak i Merkury są w znaku niemym. Tłumaczę to sobie dużą rolą intuicji w przekazie medialnym. Jak by to powiedzieć?... Klimat ważniejszy niż słowa. Albo: porozumienie bez słów/poza słowami.

Zresztą, gdy porównamy przekaz Radia Zet czy RMF FM, gdzie "słowa leją się potokiem", czasem bez ładu i składu  (moja opinia), to widać różnicę między paplaniną a "przekazem z innego wymiaru"Usmieszek

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-04-05, 22:13:14

Ja chętnie bazę pism bym dodał do swoich wielkich baz na "MOCY", ale najlepiej by było, gdyby ktoś w przyszłości opisał horoskopy reszty czasopism, oraz wydarzeń telewizyjnych - wówczas będę linkował z podaniem autora. Bo samych dat nie chcę wklejać, zresztą na Sollunari dobrze te dane horoskopowe funkcjonują i nie mam zamiaru dublować bazy samych dat, choćby nawet małej części. Mam natomiast w planie uczynić horoskop listy przebojów programu III, mogę NAPISAĆ TO NA SOLLUNARI (uwaga! Oczko), bo znamy godzinę i go już widziałem.

 

Ale uwagi z tymi telewizjami, pismami, oraz całą resztą ważna. Do tej pory w sieci / pismach astrologicznych krążą daty powstania "Dziennika", "Wyborczej", oraz paru innych periodyków.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
rebecca 2012-04-05, 23:19:01

No to jest wyzwanie! Może ktoś opisze...Usmieszek

Spróbuję coś zacząć, przynajmniej te pewne czasopisma z godzinami, może TVN - ciekawy horoskop. I jakoś wspólnymi siłami się uda...

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-04-05, 23:29:47

Rebecca, TVN już "machnąłem", wspólnie z Moniką Pachniewicz - więc nie ma potrzeby dublowania się: http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/category/horoskop-tvn-24-i-szkla-kontaktowego/">http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/category/horoskop-tvn-24-i-szkla-kontaktowego/ . Chyba że masz inną wizję - a, to bardzo proszę ;-). Przy okazji tegoż art. napisaliśmy o Szkle Kontaktowym.

 

Swoją drogą spośród innych ciekawych propozycji zawiera się "Szansa na Sukces", albo "Familiada". Niestety, daty pierwszego programu nie mam, z "Familiadą" już łatwiej: "Familiada – polski http://pl.wikipedia.org/wiki/Teleturniej">teleturniej emitowany w http://pl.wikipedia.org/wiki/TVP2">TVP2 od http://pl.wikipedia.org/wiki/17_wrze%C5%9Bnia">17 września http://pl.wikipedia.org/wiki/1994">1994 roku w soboty, niedziele i święta o godz. 14.00, prowadzony przez http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Strasburger">Karola Strasburgera.". I o ile dobrze pamiętam, pierwsze odcinki zaczęły się o 15:00, nie 14:00.

 

No nie wiem, można to zrobić na wiele sposobów, ale mnie weźmie na pewno jakaś chęć, by pisać horoskop "Listy przebojów Niedźwieckiego" i "Szczecińskiej Listy Przebojów", bo planuję to od około 3 - 4 tygodni, ale co chwila coś wpada mi do głowy (triumf Radwańskiej, cud na boisku związany z tym piłkarzem, albo program o astrologii na religia.tv.). Jednak tematów jest sporo - mam nadzieję, że każda z osób, które chcą coś stworzyć, znajdzie dla siebie odpowiednią niszę.

M.

Uśmiech

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2012-04-05, 23:50:54

Acrux, opisałeś   TVN 24 nie TVN.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-04-06, 00:39:54

No właśnie, jak słusznie zauważyła Genny, to był TVN24Usmieszek Czytałam zresztą i pomyślałam sobie, że do kolekcji przyda się TVN, tym bardziej, że ostatnio głośno było o stacji, kwestie sprzedaży itp. A w horoskopie Światła w upadku, Wenus wygnana, Saturn w upadku, mocny Merkury i Uran.

 

Słuchajcie, a może podzielilibyśmy się robotą: każdy weźmie parę czasopism, po jednej stacji radiowej i telewizyjnej i coś jeszcze na dokładkę: np. Familiada czy Szansa na Sukces? Usmieszek Gdyby tak to zrobić, to potężna baza wychodzi i to w jednym miejscu. Można by to później wspólnie omówić, zebrać w całość i opublikować, jako dzieło forumowiczów Sollunari lub z nazwiska - jak kto woli.

Wiem, że możecie nie mieć czasu, ale gdyby przyjąć WYZWANIE i się zobowiązać słowem, to satysfakcja gwarantowana i baza potężnie zasilona. Ja potrzebuję "nacisku", żeby coś zrobić, więc się uroczyście zobowiązuję ( można mnie rozliczać Usmieszek ) i biorę na siebie:

-Politykę

-Wprost

-Fakt

-Super Express

-Tygodnik Powszechny

-Gościa Niedzielnego

 

i TVN na dokładkę ( chyba, że Genny by chciała, bo to jej zasługa, że data się tu pojawiła )

 

Podstawy umieszczę na Sollunari i proszę komentować, prostować, dokładać się. Później to zredaguję w spójną całość. Jeśli Wy się dołożycie, to zasada może być taka sama, na koniec zestawienie wszystkich mediów, z podziałem na telewizja, prasa, radio itp.,korekta, i można zamieszczać ( VARIA, MOC ASTROLOGII ).

 

Taki mam plan, jeśli akceptujecie i chcecie się dołożyć pracą, to niech każdy napisze, czym by się zajął.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-04-06, 01:52:01

Jeśli inni nie mają nic przeciwko, za około tydzień (chcę trochę odpocząć) napiszę na trzy - cztery tematy.

 

Sam projekt jest bardzo ciekawy i byłbym draniem, gdybym zgasił entuzjazm Pokazuje jezyk

 

Mogę wziąć wspomniane dwie listy przebojów plus coś, co mi ktoś "zada", bo nic mi do głowy nie przychodzi.

 

P.S. Genny, faktycznie. TVN 24, nie TVN. Przy tym Merkurym Rx mam ponadprzeciętną zdolność do błędów i wiel(błądów).

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2012-04-06, 14:36:59

Rebecca zrobię horoskop TVN ,ale nic nie stoi na przeszkodzie ,żebyś także zrobiła.

Pytanie do Jaśmin w jakim dziale wpisywać te horoskopy prasy i telewizji.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-04-06, 17:07:24

Na razie piszcie tutaj, nie wiadomo, jakie to będzie miało rezultaty i rozmiary. Rebecca napisała, co zamierza, więc poczekajmy do finiszu. To wszystko tak na żywioł leci, więc trudno coś decydować i ustawiać w ramki.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
rebecca 2012-04-07, 01:55:50

Fajnie, cieszę się, że taki oddźwięk i już się zdecydowaliście. Proponuję otworzyć nowy wątek pt. "Media w Polsce - praca zbiorowa" w tym samym dziale, co ten. Kto będzie pierwszy, niech otworzy i zamieści swoje interpretacje.

 

@Genny, zrób TVN, a ja ew. dołożę swoje 3 grosze. Zresztą myślę, żeby taką zasadę przyjąć do wszystkich prac.

 

Myślę, że dobrze by było zinterpretować te najbardziej sztandarowe media, widoczne w kraju, popularne + ew. jakieś ciekawostki ( mnie zainteresowały bardzo te czasopisma religijne; raz - że maja ciekawe horoskopy, dwa - że b.długo funkcjonują na rynku. Do zrobienia jest jeszcze:

-Rzeczpospolita ( nie znam pełnej daty, może ktoś poszuka?)

-Gazeta Wyborcza ( gdzieś krąży horoskop, ale - o ile mi wiadomo -  jest dość zdawkowy )

-te czasopisma, których daty podałam wyżej, a których "nie wzięłam na warszat"

-Radio ZET

-RMF FM

-ew. inne stacje radiowe

-Telewizja Polsat ( data wyżej, podana przez Genny )

-ew. inne TV

-można by się pokusić o portale internetowe: Onet, Interia, Wirtualna Polska

-inne: programy TV, radiowe ( listy przebojów bierze Acrux )

 

Trudno mi coś komuś zadawać; kto się czuje powołany i zainteresowany jakąś konkretną sprawą, niech zgłosi akces i się wpisuje.

 

Jeśli chodzi o moją działkę: mam prośbę do Was: jeśli ktoś znajdzie godzinę podjęcia decyzji KC PZPR o utworzeniu "Polityki" - proszę mi przekazać. Data: 02.01.1957 r.

Również jeśli ktoś by znalazł pełną datę przekształcenia "Polityki" w spółdzielnię - 1990r.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
lupka 2012-04-07, 15:17:33

Też się chętnie dołączę w niedługim czasie. Bardzo bym chciała zająć się pismem wydawanym niegdyś przez Koło Gospodyń Wiejskich- „Gospodyni” (i ewentualnie Poradnik domowy). Jestem bardzo ciekawa jak wygląda horoskop gazety, którą wydawały związki kobiet, w których widzę pierwsze zalążki „wiejskiego feminizmu”. Nie wiem jednak czy uda mi się dotrzeć do jakichś danych, ponieważ po tej gazacie jakby wszelkie ślady znikły. Ma ktoś może z Was jakieś informacje? Jeśli się z Gospodynią nie uda, to Rebecca podała wystarczająco dużo propozycji, więc nie boję się, że dla mnie czegoś zabraknie:).

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-04-11, 22:44:52

Biję się w piersi i przepraszam za błąd: podałam złe dane astrologiczne dla "Gościa Niedzielnego" - w programie zamiast rok 1923 wrzuciłam 2003. Teraz się przyglądam, bo chcę analizować horoskop, a tu taki kiks.

 

Prostuję niniejszym:

Słońce, Wenus, Mars - Panna

Merkury - Waga

Saturn - Waga

Jowisz - Skorpion

Księżyc - Lew

 

Czyli i mnie Merkury Rx nie ominął...Usmieszek Za to ominął "Gościa Niedzielnego"! Głosny smiech

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.