Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Co nowego w świecie

Media w Polsce- Telewizja Polska
genny19 2012-04-11, 01:02:18

 

Za prekursora telewizji w Polsce należy uznać Jana Szczepanika zwanego "polskim Edisonem", który w 1897 roku opatentował w Brytyjskim Urzędzie Patentowym (patent brytyjski nr. 5031"telektroskop" - "czyli aparat do reprodukowania obrazów na odległość za pomocą elektryczności. Urządzenie transmitowało obraz w barwach naturalnych wraz z dźwiękiem rozkładając go na punkty, które przekazywane były do odbiornika zamieniającego je ponownie na spójny kolorowy przekaz działając na identycznej zasadzie jaką stosuje dzisiejsza telewizja. Pomimo dużego rozgłosu i uznania w krajach zachodnich telektroskop nie został wdrożony do produkcji ze względu na zbyt duży stopień skomplikowania i kosztowność. Dzięki telektroskopowi amerykański uczony Albert Abramson uznał Szczepanika za trzecią z osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do powstania telewizji.

Prace nad uruchomieniem stacji telewizyjnej w Polsce rozpoczęły się w 1935 w warszawskim Państwowym Instytucie Telekomunikacyjnym oraz Polskim Radiu. W 1936 zbudowano nadajnik na warszawskim wieżowcu Prudential. Już 1937 na szesnastym piętrze tego wieżowca rozpoczęła działalność eksperymentalna stacja telewizyjna, korzystająca z anteny zainstalowanej na dachu. Kierownikiem stacji został Władysław Cetner. Pokaz próbnej transmisji telewizyjnej odbył się 26 sierpnia 1939 roku w Warszawie z udziałem Mieczysława Fogga.

Po wojnie do prac nad polską telewizją powrócono w roku 1947. Prace w Państwowym Instytucie Telekomunikacyjnym (później Instytucie Łączności) prowadzone były pod kierownictwem Janusza Groszkowskiego i Lesława Kędzierskiego. W 1952 przy ul. Ratuszowej 11 w Warszawie powstało doświadczalne studio, powołano też pierwszy zespół programu telewizji. Pierwszy program został wyemitowany 25 października 1952 roku o godz. 19:00 (w przeddzień wyborów do Sejmu). Wówczas z Instytutu Łączności nadano 30-minutowy program muzyczno-baletowy, który był odbierany na 24 odbiornikach marki Leningrad rozmieszczonych w klubach i świetlicach. Był tylko obraz. Głos docierał z radioodbiorników. Ekrany miały wielkość pocztówki 12x18cm.

Trzy miesiące później - 23 stycznia 1953 - zainicjowano regularną emisję programu polskiej telewizji (pół godziny raz na tydzień). Po roku - 22 stycznia 1954 - uruchomiono Doświadczalny Ośrodek Telewizyjny z własnym zespołem dziennikarskim - to już z budynku przy placu Powstańców Warszawy 7 specjalnie na potrzeby nowo powstającej instytucji odbudowanym i powiększonym po zniszczeniach wojennych dawnym banku. Program ośrodka emitowano początkowo raz w tygodniu, a od 1 listopada 1955 - trzy razy.

Dopiero rozpoczęcie emisji przez Warszawski Ośrodek Telewizyjny 30 kwietnia 1956 umożliwiło dostęp do programów TV większej grupie odbiorców. Zasięg stacji wynosił ok. 55 kilometrów. WOT emitował program 5 razy w tygodniu. 1 maja 1956 pracę rozpoczyna Telewizyjny Ośrodek Transmisyjny ze stacją nadawczą umieszczoną na Pałacu Kultury i Nauki. Wysokość masztu sięgała 227 metrów.

 1 lutego 1961 ruszyła codzienna emisja programu telewizyjnego.

Telewizja w Polsce zaczęła się od teatru i filmu, a dopiero później odkryto w niej fenomen informacyjno-publicystyczny. Od końca 1955 roku i przez cały 1956 roku rozwijała się struktura redakcyjna: pojawiły się kolejne działy: polityczny, sportowy, popularno naukowy, łączności z widzami.

 „Wiadomości dnia" - pierwowzór „Dziennika Telewizyjnego",  wystartował w TV 2 stycznia 1958 roku. Program zawierał informacje ogólne, sport i pogodę, co tworzyło jedną całość. Dziennik Telewizyjny szybko się rozwijał - miał coraz większą sieć korespondentów i duże poparcie władz socjalistycznych, które zobaczyły olbrzymi potencjał propagandowy programu.

 

 To co zwraca uwagę w horoskopie Telewizji Polskiej to silny Pluton, który znajduje się  na osi IC i jest w recepcji z Słońcem przez znaki oraz Księżycem przez domy. W znaku Skorpiona jest także władca  ascendentu -Merkury a w dwadzie Skorpiona znajdują się Słońce, Księżyc(klienci) oraz MC-zarząd firmy. Jak pisze Izabela Podlaska w artykule Horoskop Firmy w czasopiśmie  ''Astrologia Profesjonalna''  na str 155 "Pluton jest silny w horoskopach firm ,które zdobywają nowe obszary rynku lub odkrywają nowe potrzeby klientów".

Typ działalności jakie podlegają Plutonowi to masowa produkcja, ograniczony przepływ informacji i szef rządzący silną ręką. Plutonowi podlega także  polityka.

Władza w telewizji zawsze była w gestii polityków.Za czasów komunizmu prezesem Radiokomitetu byli członkowie PZPR a po 1989 roku ludzie z partii ,która sprawuje władzę .Pierwszy program w telewizji to był dzień przed wyborami do sejmu a pierwszy kolorowy przekaz telewizyjny nastąpił z obrad VI Zjazdu PZPR - 6 grudnia 1971 roku.

Znak Skorpiona  jest władcą 6 domu i znajduje się w nim władca ascendentu Merkury. Szósty dom jest  to dom usług na rzecz innych ludzi i naszych codziennych przyzwyczajeń. I telewizja stała się dla wielu osób przyzwyczajeniem bo  dzień zaczynają   od właczenia telewizora.

Słońce w horoskopie firmy  opisuje  profil jej działalności firmy ,długofalowe cele i kierunek działania.W horoskopie Telewizji Polskiej Słońce jest położone w 5 domu -twórczości, ,przyjemności, hobby, sportu, spraw publicznych, ,polityki, dzieci. Znak Lwa i Słońce jest władcą III domu-odpowiedzialnego za kontakty z klientami oraz ogólnie rozumianą komunikacją oraz IV domu- siedziby i korzeni firmy.

W styczniu 53 roku wyemitowano pierwszy program dla dzieci a w 1954 roku Joanna i Jan Kulmowie przygotowali pierwsze programy kukiełkowe dla dzieci., Telewizja w Polsce zaczęła się od teatru i filmu. Pierwszym programem kulturalnym była „Kronika Kulturalna", która później przekształciła się w „Pegaz" - stworzony przez Grzegorza Lasotę. W dziedzinie satyry telewizyjnej za wielkie wydarzenie uznano pojawienie się w październiku 1958 roku Kabaretu Starszych Panów Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Zostały też stworzone audycje quizowe, dziecięce i sportowe. Telewizja pod koniec lat 50-tych przeprowadzała już transmisje z imprez sportowych (Wyścig Pokoju).

 „Wiadomości dnia" - pierwowzór „Dziennika Telewizyjnego", wystartował w TV

 2 stycznia 1958 roku godz 20;00.

 Program zawierał informacje ogólne, sport i pogodę, co tworzyło jedną całość. Dziennik Telewizyjny szybko się rozwijał - miał coraz większą sieć korespondentów i duże poparcie władz socjalistycznych, które zobaczyły olbrzymi potencjał propagandowy programu.

Trudne aspekty jakie widać w horoskopie Telewizji Polskiej  widać w ocenie początku jej działalności w latach szęśćdziesiątych . Zostały one  krytycznie ocenione przez odbiorców ze względu na chaos i przypadkowe dobieranie repertuaru, mnóstwo  błędów i niedoróbek. Nad telewizją pochyliła się też władza, która początkowo źle oceniała jej działalność. Polska telewizja na początku swojej działalności stosunkowo mało produkowała własnych form, zmuszona była kupować za granicą, a wtedy pojawiały się treści nie odpowiadające komunistycznym notablom. 

Księżyc ,który w horoskopie firmy mówi  o klientach ,znajduje się w znaku swojego wygnania w Koziorożcu i tworzy opozycję do Urana-planety przyporządkowanej  telewizji. Księżyc w Koziorożcu oznacza brak klientów  na początku działaności firmy  i nastawienie na wąską grupę klientów. Tak było na początku działalności telewizji. Audycje nadawane były na początku raz w tygodniu. Potem zwiększano godziny nadawania. Dopiero 1 lutego 1961 ruszyła codzienna emisja programu telewizyjnego. W tranzytach  na 1 lutego Księżyc i Uran w koniunkcji z Plutonem , Mars na ASC oraz Saturn, Jowisz w koniunkcji z Księżycem. Dostęp do odbiorników telewizyjnych był na początku utrudniony  bo w 1953 roku było ich 80, w 55 roku - 10 tysięcy , na początku 1963 roku w Polsce zarejestrowano milionowego abonenta, a. pod koniec lat 60-tych było już 3,5 miliona abonentów .

W moim domu pierwszy telewizor był w roku 1965 i był to pierwszy telewizor w naszym budynku. Pamiętam dom pełen sąsiadów, którzy byli u nas oglądać wspólnie telewizję.

Znak Raka znajduje się na szczycie II domu ,który  w horoskopie firmy mówi  o produkcji i ruchomych zasobach firmy a także wartościach wg których firma działa

Programy telewizyjne są tworzone z myślą o ludziach -ale też klienci płacąc abonament utrzymują   firmę -Księżyc w 8 domu horoskopu.

Wenus symbolizuje finanse firmy,jej zasoby i finanse.Wenus znajduje się w znaku Strzelca i jest w recepcji z Jowiszem w Byku. Aspekty Wenus-Jowisz zapowiadają duże wydatki na cele reprezentacyjne.

Dobrze też położone są w horoskopie  dwa malefiki  w znakach swojego wywyższenia ;Mars w Koziorożcu  i Saturn w Wadze.

Mars w horoskopie firmy wskazuje na siłę przebicia i typ rywalizacji. Przy silnym Marsie  w firma chce być liderem  , i pokazuje też jak firma reaguje na działalność konkurencji.

II program telewizji , powstał  2 października 1970  stanowił jedynie uzupełnienie oferty "głównego" TVP 1 (np. podczas prezentowanego w nim wieczornego filmu nadawał wykłady Nauczycielskiego Uniwersytetu Radiowo-Telewizyjnego lub Telewizyjnego Technikum Rolniczego . Gdy w 1974 narodził się w Dwójce największy hit polskiej telewizji - Studio 2, niemal natychmiast został przeniesiony do TVP 1.

Uran planeta przyporządkowana telewizji  jest władcą MC i znajduje się  w 2 domu wskazując na sposób zarobkowania z telewizji.

http://www.poland.gov.pl/gallery/poznaj_polske/Media/POLSKA_TELEWIZJA_W_LATACH_1952-1989.pdf">http://www.poland.gov.pl/gallery/poznaj_polske/Media/POLSKA_TELEWIZJA_W_LATACH_1952-1989.pdf

http://pl.wikipedia.org/wiki/Telewizja_Polska">http://pl.wikipedia.org/wiki/Telewizja_Polska 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
genny19 2012-04-12, 22:36:54

 

Prywatna Telewizja "Echo" - 3 

Stacja była pierwszym niepublicznym nadawcą telewizyjnym nie tylko w Polsce, ale i w całej środkowej i wschodniej Europie.

Telewizję powołali do życia elektronik Marek Młynarczyk i Henryk Pacha, zastępca dyrektora Wrocławskiego Ośrodka Telewizyjnego. 

Pierwszy program nadano 6 lutego 1990 -nie   znam godziny i przyjełam godz 17

PTV Echo zaproponowała widzom całkowicie odmienny od znanej im sztampy telewizji publicznej model programu, oparty - również z powodu braków w wyposażeniu - o programy na żywo i politykę błyskawicznej informacji.  

''- Realizatorzy mieli wolność w wybieraniu tematów - mówi Turowski. - Zasada była jedna: żadnych idei, same konkrety. Mówiliśmy tylko i wyłącznie o problemach bliskich ludziom. I tworzyliśmy telewizję pod ich dyktando.  Zasadą stał się telefoniczny kontakt z widzami i wizyty wrocławian w studio. Dyżury reporterskie trwały 24 godziny na dobę. Stacja jednak nie dysponowała dużymi pieniędzmi, mimo że już po kilkunastu miesiącach zaczęła przynosić stosunkowo pokaźne zyski z emitowanych reklam (około 4 miliardów złotych sprzed denominacji, tj. nominalnie dzisiejszych 400.000 PLN). Dlatego włoski producent telewizyjny Nicola Grauso, związany z Silvio Berlusconim nie miał trudności z kupieniem stacji i całej sieci dwunastu podobnych stacji w Polsce. Decyzja o sprzedaniu "Echa" Włochom była brzemienna w skutki i prawdopodobnie w kluczowy sposób wpłynęła na obraz lokalnych mediów elektronicznych w Polsce. Leszek Turowski, redaktor naczelny stacji, jako jeden z pomysłodawców związania się z kapitałem włoskim potwierdza, że było to błędem. Powstała w ten sposób Polonia 1 miała całkowicie odmienny profil, opierający się o opery mydlane, filmy rysunkowe, tanie włoskie seriale Berlusconiego oraz podwójnie tłumaczone filmy (na filmy amerykańskie z włoskim dubbingiem nakładano głos polskiego lektora); w zamian z programu wykreślono to, co stanowiło o dotychczasowym sukcesie "Echa" i pozostałych stacji w sieci: szybką informację lokalną. PTV Echo zaczęła tracić i widzów i zespół, który zawiązał TeDe - Telewizję Dolnośląską.W związku z utworzeniem w 1993 Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji niezbędne stało się uzyskanie koncesji na emisję programu. We Wrocławiu zgłosiła się zarówno PTV Echo, jak i TeDe. Rozpoczęty w 1994 proces koncesyjny w rezultacie wygrała TeDe, co poskutkowało ostatecznym wydaniem zakazu działalności i upadkiem PTV Echo, który nastąpił rok później  - 8 marca 1995 rok. 

 

W horoskopie Telewizji Echo Słońce w Wodniku to niezależność i wolność  tematów jakie miała stacja.  Słońce na wygnaniu a bez silnego Słońca firma nie będzie długo egzystować na rynku. To także brak długofalowych celów. Słońce jest w koniunkcji z węzłem wschodzącym, stacja  szybko osiągnęła popularność.

Uran władca Słońca znajduje się w koniunkcji z Marsem  i jest to aspekt nieharmonijny ,które pokazują ,że firma może być niestabilna

 Księżyc w Raku w swoim władztwie-telewizja dla ludzi i pod ich dyktando. Znak Raka to ojczyzna i korzenie a kłopoty firmy zaczeły się gdy 33 % udziałów w firmie mieli    Włosi.

Wenus w Koziorożcu w retrogradacji to zapowiedź  kłopotów z płynnością finansową.

Jowisz w znaku swojego wywyższenia w Raku -szybkie pieniądze z reklam.

W horoskopie na szczególną uwagę  zasługuje silny Saturn ,który przebywa w swoim znaku Koziorożcu .Saturn to przestrzeganie regulaminów i terminów, niechęć do nowości i niesprawdzonych rozwiązań oraz nastawienie na tanie produkty . W znaku Koziorożca  znajduje się 5 planet  : Merkury,Wenus,Mars,Uran ,Neptun, a także Słońce jako współwładca znaku Wodnika.

W tranzycie na dzień 8 marzec Słońce było w koniunkcji z Saturnem.

 Węzeł zachodzący ,który przypisany jest Saturnowi jest w znaku Lwa a jest to znak nieprzychylny Saturnowi.

 

 

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,6718338,Telewizja_Echo__pierwsza_na_wschod_od_Laby.html#ixzz1rlqOMtyV">http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,6718338,Telewizja_Echo__pierwsza_na_wschod_od_Laby.html#ixzz

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-04-12, 23:40:45

Bardzo ciekawe! Skąd Ty takie perełki wyszukujesz?Usmieszek...

Tam mały błąd się wkradł: zamiast "a także Słońce jako współwładca znaku Wodnika" powinno być: Saturn.

 

Ciekawy jest też Pluton w swoim władztwie w Skorpionie, u samych korzeni i w ścisłej kwadraturze do Słońca .

Transformacja u podstaw?... Przedsięwzięcie skazane na zagładę?... Może nie na zagładę, ale "na przemiał" i stworzenie nowej jakości: sekstyl do Saturna, który włada wszystkimi planetami w Koziorożcu i na dodatek Słońcem. Swoisty recycling.

Cel - Słońce - uległ transformacji; w wyniku tej transformacji zmienili się właściciele - również symbolizowani przez Słońce. A w zasadzie na odwrót: najpierw właściciele, a potem cel.Usmieszek

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
genny19 2012-04-12, 23:58:34

"Kto szuka ten znajdzie"Oczko. Szukałam o telewizjii Polsat i znalazłam o telewizji Polonia a tam o Telewizji Echo3.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-04-13, 00:18:35

No proszę, jak rasowy detektyw!Usmieszek Czy dobrze przyuważyłam, że masz Merkurego w Skorpionie na Asc? To by wyjaśniało sprawę. Mój brat ze Słońcem i Merkurym w Skorpionie - mimo że nie na Asc - wynajdzie wszystko wszędzie Usmieszek

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
genny19 2012-04-16, 17:29:55

 

5 grudnia  1992 roku o godz 16,30 z emisją ruszyła pierwsza na satelicie polska telewizja prywatna - Pol-Sat (ówczesna pisownia nazwy).

5 października 1993 stacja jako pierwsza otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na emisję naziemną w Polsce . Decyzja ta wzbudziła wiele kontrowersji.Solarz był  wspierany przez wielu wpływowych polityków (dziennikarze mówili wtedy nawet o najbardziej w Sejmie wpływowej "partii Solorza") Dopomógł benefik  Jowisz władca Słońca Polsatu który  jest w koniunkcji z ascendentem  H. Polski (także  dyrekcyjny Jowisz  Z. Solarza ).

Telewizja Polsat rozpoczęła rywalizację o widzów z Telewizją Polską.

Horoskopy Polsatu i Telewizji Polskiej  są podobne do siebie. Merkury jest władcą ascendentu Telewizji Polskiej i Pluton na osi IC a w horoskopie telewizji Polsat mamy koniunkcję Merkurego z Plutonem . W obu horoskopach  Merkury znajduje się w znaku Skorpiona w 6 domu ,którego władcą jest Pluton.

Ascendent w Raku  a jego  władca Księżyc  w Baranie jest w recepcji z Marsem w Raku znajdującym się  II domu horoskopu firmy . Księżyc znajduje się w dwadzie Strzelca i tworzy trygon do Słońca,nie dziwi więc ,że Polsat  szybko wprowadził na polski rynek logikę twardej komercji. Ważne było to co chceli oglądać widzowie. Widzowie chcieli disco-polo to było disco-polo. Dla Polsatu zawsze najważniejszy był masowy widz bo to pozwalało uzyskać wysokie wskaźniki oglądalności.

Księżyc w Baranie w recepcji z Marsem i koniunkcja Merkury Pluton tłumaczy slogan stacji „Włącz emocje „ niezmieniony  od  początku istnienia.

 Ramówkę kanału niemal od samego początku wypełniały głównie filmy, znane światowe seriale jak MacGyver, Drużyna A, Airwolf, Nieustraszony, Brygada Acapulco, Renegat, Grom w raju, Robocop, Hercules, Xena wojownicza księżniczka,Teleturniej „' Idź na całość"

To w Polsacie  był program „Ręce które leczą"- Pluton i Merkury w 6 domu.

W horoskopie  właściciela Polsatu Zygmunta Solarza-Żak(4-08-1956-Radom) widzimy:

 -Słońce w Lwie a jedyny aspekt jaki tworzy to koniunkcja z Uranem -planetą telewizji.

 - Księżyc w Raku w koniunkcji z ASC Polsatu

 -koniunkcja Merkury- Pluton  na   IC horoskopu firmy

 - Saturn w koniunkcji z Plutonem i Merkurym firmy

 

Logo firmy to słoneczko z napisem Polsat a Słońce w horoskopie znajduje się w znaku Strzelca w 6 domu .

Solorz-Żak to typ menedżera samouka, który jest przekonany, że sam wie wszystko najlepiej i wszystkiego musi osobiście dopilnować. - Solorza interesuje nawet koszt wynajmu metra powierzchni biurowej, zakupu nowej kamery czy powód zatrudnienia lub zwolnienia recepcjonistki - opowiadał w wywiadach Wiesław Walendziak, były dyrektor Polsatu. I jak Murdoch, rządzi swoim imperium niepodzielnie. Wyznaje jego dewizę: "Nie można zbudować silnej firmy na komisjach i radach. Trzeba umieć samemu podejmować decyzje". Słucha innych, ale decyzje podejmuje sam. Zna swój biznes na wylot.

Tłumaczy to ,że Polsat nie potrafi kreować własnych osobowości. Większość tych znanych w Polsacie to "spadochroniarze" z innych telewizji

Gdy Pluton tranzytował Słońce horoskopu Polsatu(2000-2001) konkurent TVN i spadek oglądalności zmusił Zygmunt Solorza do zmiany stylu zarządzania stacją i dał się przekonać do samodzielnych pomysłów specjalisty od programu Niny Terentiew  i co ważniejsze istotnych inwestycji w ofertę.

Na sukces Polsatu duży wpływ ma to że władcy MC Uran i Saturn są mocne przez recepcję.

Znak Koziorożca na szczycie 8 domu i znajdująca si ę  tam  Wenus  to ostrożność w  obracaniu pieniędzmi

W przypadku szefa Polsatu przejawia się to w stylu prowadzenia przedsiębiorstwa, który charakteryzuje duża ostrożność w podejmowaniu decyzji, konsekwencja biznesowa i - co ważne w tej historii - niechęć do długów Inwestował każdą zarobioną złotówkę, głównie w swoje firmy, ale zawsze ostrożnie. Jak mówił, "w początkach działalności jadłem małą łyżeczką, nigdy nie próbowałem wziąć kredytu i podjąć pełnego ryzyka".

Silny Uran jest  ważną planetą dla mediów cyfrowych.

‘'Kiedy wszyscy twierdzili, że w Polsce nie ma szans na trzecią platformę cyfrową, Solorz wystartował ze swoim Cyfrowym Polsatem i szybko zdobył pozycję lidera na rynku. Brawurowa decyzja o wprowadzeniu platformy na giełdę w czasach nadchodzącego kryzysu, kiedy inni czekali na poprawę koniunktury, okazała się znakomitym posunięciem. ‘'

 

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/zygmunt-solorz-zak-rekin-biznesu-o-wrazliwym-sercu-jak-najbogatszy-polak-dorobil-sie-fortuny_194797.html">http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/zygmunt-solorz-zak-rekin-biznesu-o-wrazliwym-sercu-jak-najbogatszy-polak-dorobil-sie-fortuny_194797.html

 

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rozne-oblicza-polsatu-15-lat-stacji">http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rozne-oblicza-polsatu-15-lat-stacji

 

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/531465,historia_zacietej_rywalizacji_dwoch_medialnych_poteg_tvn_oraz_polsatu.html">http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/531465,historia_zacietej_rywalizacji_dwoch_medialnych_poteg_tvn_oraz_polsatu.html

 

 

 

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-04-16, 21:14:24

Witam!

 

Bardzo ciekawa analiza. Zaskakuje ścisła koniunkcja Merkurego i Plutona. Ale mnie interesuje coś innego - Polsat często jest określany mianem małomiasteczkowej, kiczowatej, komercyjnej telewizji. Ma swoją "łatkę". Myślę, czy to nie jest właśnie symbol silnego w żywiole, ale jednak sześciodomowego Słońca. Czyli - "plebs", "robole", albo "prostacy" - przejaskrawiając naturalnie położenie tego domu.

 

Wzajemna recepcja i kwadratura Marsa - Księżyca wskazuje, że lud będzie chciał "ogniste" produkcje. Te zaś charakteryzują się pewną butnością, nadmierną pewnością siebie. Podśmiechuję się czasem z tytułu "MEGAHIT". Nie dość, że HIT - co już oznacza bardzo wiele, to MEGA. 

 

Obserwacja tranzytu Plutona na Słońcu - bardzo trafna. 

 

Wenus i zarządzanie finansów też mnie zainteresowała.

 

A Co wy na to, apropos Polsatu??? http://ptepolsat.com.pl/">PTE POLSAT - Witamy Usmieszek . 

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2012-04-16, 21:28:47

Słońce ,Księzyc i Merkurego w 6 domu ma też TVN który od początku miał być telewizją dla bogatej inteligencji z dużych miast (ascendent w Byku)

Z.Solarz wzoruje się na potentacie prasowym Murdochu "On obniżał poziom swoich mediów, by wzrastał ich nakład lub rosła oglądalność" - odpierał ataki Solorz. I jak Murdoch, rządzi swoim imperium niepodzielnie .

Znak Raka na szczycie  1 i 2 dom -ważni odbiorcy.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-04-16, 22:12:07

Rzeczywiście, obydwa światła i Merkury w VI mocno obniża status mojej propozycji.

 

Zatem zagadka nt "prestiżu" telewizji przy pomocy szybkich narzędzi nie wyszła.

TVP 1 - jako medium publiczne, zawartość: wiadomości, filmy, seriale

TVP 2 - jako medium rozrywkowe, zawartość: seriale, teleturnieje, kabarety

Polsat - "męskie kino", dużo megahitów (nawalanek), rozrywka drugiej wody po kisielu, target: małomiastowi - acz lubię niektóre pozycje Polsatu

TVN - tzn młodzi wyształceni (wykształciuchy), następnie powstająTVN 24, CNBC, Style i lekcje p. prezydentowej, jak jadać kremówki

 

Wiadomo, że wszystkie ww. kanały poszły w komercję, albo zaczęły naśladować konkurentów. Niestety, nie wiem, jak dokonać rozróżnienia pomiędzy TVN-em a Polsatem. Te TV mają pewien wypracowany stereotyp, a w horoskopie... go nie widać. Przynajmniej do tego momentu.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
rebecca 2012-04-17, 16:13:37

"Niestety, nie wiem, jak dokonać rozróżnienia pomiędzy TVN-em a Polsatem. Te TV mają pewien wypracowany stereotyp, a w horoskopie... go nie widać".

 

Nie widać, bo może nie ma większych różnic?...I tu, i tu komercja, jedyna różnica, moim zdaniem, tkwi w warstwie wizerunkowej i "chciejstwie". To, że TVN miał być telewizją "uszytą" na miarę bogatej inteligencji z dużych miast - to jedno. Inna sprawa, jak to wyszło w praktyce. Pewien wizerunkowy polor nadaje TVN Słońce i Merkury w Wadze + VII-domowa Wenus oraz Neptun w Xd ( złudzenie luksusu ). Ale jak ściągnąć tę złotą powłoczkę, to pozostaje to samo, co w Polsacie, jeśli idzie o treść, zawartość. Księżyc w upadku w Skorpionie w Via Combusta, Wenus wygnana w Skorpionie. Oczekiwania twórców spełzły na niczym, by nie rzec - upadły w błoto.

Wielkomiejski target przejął TVN24 - i to też na zasadzie: przejrzeć, co się dzieje na świecie i wyłączyć telewizor. Młodzi siedzą w internecie. Stąd kłopoty TVN -u i próby jego sprzedaży.

 

"Małomiasteczkowość" Polsatu wiązałabym z Księżycem jako władcą Asc i w Baranie, we władzy w i recepcji z Marsem. Rak - rodzinność, własna mieścina jako siedlisko i jako wyznacznik wartości. Coś, o co warto zabiegać i się bić. A Baran - pewna obcesowość, prostota, brak subtelności. Ot, z grubsza ciosane.

 

Oczywiście, posługuję się archetypami, nie konkretnymi znakami jako wyznacznikami ludzkich osobowości. Zaznaczam na wszelki wypadek, żeby nie było nieporozumień...

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
genny19 2012-04-17, 18:16:29

 

Telewizja TVN otrzymała w marcu 1997 roku od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na nadawanie programu telewizyjnego o zasięgu ponadregionalnym na obszarze północnej i centralnej Polski i dlatego  połączyła siły  z nadającą ponadregionalny program w Polsce południowej Telewizją Wisła .Dzięki temu stacje były w stanie rozpocząć nadawanie na większości powierzchni kraju, w tym w niemal wszystkich większych miastach. Obie firmy pozostawały jednak niezależnymi spółkami ze wspólnym właścicielem. Ten stan rzeczy trwał do końca roku 2004 i ostatecznej likwidacji "Wisły". Rozwinięcie skrótu TVN miało znaczyć "telewizja niezależna", "telewizja nowa", (TV NOWA).

Pierwsze wydanie programu ukazało się 3 października 1997.

Przez całą swoją historię stacja miała jednak problemy z objęciem zasięgiem całego kraju - w 2004 roku docierała do 86% powierzchni Polski.

TVN otrzymała  koncesję jako druga po Polsacie na nadawanie programów ogólnopolskich i  musiała walczyć o klienta  z dwoma konkurentami-Telewizją Polską  oraz Polsatem.

Nie dziwi ,że w horoskopie  TVN -Słońce, Księżyc(klienci),Wenus-władca ascendentu i Saturn-władca MC  znajdują się w upadku lub na wygnaniu.

Planetą w swoim władztwie jest jedynie Uran w Wodniku w 10 domu, a jest on jednocześnie midipunktem dwóch planet Neptun -wizja i Jowisz -rozmach  a tym właścicielom TVN nie brakowało.

Stacja Waltera i Wejcherta po kolei rewolucjonizowała rynek telewizyjny, wprowadzając takie formaty programowe, jak „Big Brother", „Agent", „Milionerzy", a potem „Taniec z Gwiazdami". To TVN rzucił rękawicę publicznym „Wiadomościom", uruchamiając „Fakty" o tej samej porze (ostatecznie są nadawane pół godziny wcześniej)

Potem przyszła pora na TVN 24, pierwszy kanał informacyjny w Polsce. - Wewnętrzne analizy mówiły, że to się nie uda. Udziałowcy nie chcieli dać na to pieniędzy, więc Mariusz i Jan uruchomili tę stację z własnych oszczędności. Mieli wizję, która się ziściła - wspomina Zarębski. Dzięki tym nowościom TVN systematycznie piął się w rankingach oglądalności, wyprzedzając Polsat w najważniejszej dla siebie grupie: mieszkańców dużych miast w wieku 16 - 49 lat, czyli tej, którą reklamodawcy kochają najbardziej.

TVN24 jest dzieckiem TVN i tak jak  w horoskopie  TVP II Księżyc jest  w koniunkcji z Słońcem TVP 1 (powtórka programów na początku) tak Księżyc TVN24 jest w opozycji do Słońca TVN- to TVN24 jest niezależna i jest  to program nadawany na żywo.

W solariuszu TVN  na 2000 rok  Pluton  na ascendencie  w  znaku Strzelca a na osi DSC -Jowisz w Bliźniętach.

Koniunkcja Pluton-Mars która jest w TVN  powtarza się w horoskopach TVN 24 i Szkła kontaktowego

Tak jak w horoskopie Telewizji Polskiej i Polsat także w horoskopie  TVN widzimy  silne dwie planety- Plutona i Merkurego.

Pluton jest władcą

- Księżyca w Skorpionie

- Wenus w Skorpionie na DSC

-oraz domu VII z znajdującą się  tam   koniunkcją (zerową)Mars- Pluton w Strzelcu

-  a także poprzez Wenus w Skorpionie -Słońca i Merkurego  w Wadze

Merkury jest władcą 6 domu w znaku Panny  z przebywającymi tam  światłami: Słońcem i Merkurym w Wadze ale w dwadzie Skorpiona i Księżycem w Skorpionie.

Słońce  w Wadze - TVN miała dwóch właścicieli M.Waltera i J. Wejcherta oraz spółkę Telewizją Wisła.Słońce  tworzy  niekorzystne aspekty do Wenus- półkwadraturę oraz kwinkus do ASC i także opozycję do władcy MC Saturna w Baranie.  W Telewizji TVN dochodzi do zmian prezesa .W lipcu 2001 po Mariuszu Walterze jego obowiązki przejął syn, Piotr Walter a

1 września 2009 Piotra Waltera na stanowisku prezesa Grupy TVN zastąpił Szwajcar Markus Tellenbach a Piotr Walter został wiceprezesem i dyrektorem generalnym TVN.

Zmienia się często slogan firmy

TVN. Koniec grzecznej telewizji (dawniej)-pierwszy slogan

TVN. Programowo najlepsza (dawniej)

TVN Tak! (dawniej)

TVN. I tu, i tu (obecnie

Księżyc w Skorpionie wskazuje na początków  trudności z przebiciem się na rynku  i symbolizuje produkt firmy . Popularne programy ;Superwizjer, „Uwaga!", , reality shows „Agent" ,"Detektywi", „Wydział Śledczy"

Księżyc jest też midipunktem Słońca i Wenus i znajduje się na wierzchołku bisekstylu jaki tworzą Merkury,Księżyc i Mars z Plutonem.

TVN od początku miał być telewizją dla bogatej inteligencji z dużych miast - ascendent w Byku a jego władca Wenus w Skorpionie tłumaczy pierwszy slogan firmy " Koniec grzecznej telewizji"

Wenus to taniec -popularne programy"Taniec z gwiazdami „ You Can Dance"

Jowisz symbolizuje długofalowe cele ,zarabianie pieniędzy ,fart i możliwości rozwoju. Jowisz jest władcą 8 domu ,który mówi o zdolnościach kredytowych ,inwestycjach i obrocie pieniędzmi.: i 9 domu kontakty zagraniczne a sam znajduje się w 11 domu co zapowiada społeczne uznanie i dużą pomoc ludzi oraz szczęście do nowoczesnych technologii. Jowisz znajduje się w znaku Urana i w domu Urana oraz tworzy trygon do Słońca.

TVN od początku miał być telewizją dla bogatej inteligencji z dużych miast. Gdy z Solorza-Żaka szydzono, Mariusza Waltera i Jana Wejcherta uważano za wirtuozów biznesu. Dziś to ten pierwszy buduje unikatową w skali światowej potęgę medialno-telekomunikacyjną, a rynkowi konkurenci podziwiają jego strategię, natomiast Grupa ITI szuka kupca dla TVN, perły w koronie swojego imperium, by nie zatonąć pod ciężarem długów.

W aktualnym solariuszu planety zawarte w  2 domu,mówią o kłopotach firmy.

 

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/531465,historia_zacietej_rywalizacji_dwoch_medialnych_poteg_tvn_oraz_polsatu.html">http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/531465,historia_zacietej_rywalizacji_dwoch_medialnych_poteg_tvn_oraz_polsatu.html

http://telewizja.tvn.pl/grupatvn/investor/about/history">http://telewizja.tvn.pl/grupatvn/investor/about/history

 

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-04-17, 18:35:15

"Niestety, nie wiem, jak dokonać rozróżnienia pomiędzy TVN-em a Polsatem. Te TV mają pewien wypracowany stereotyp, a w horoskopie... go nie widać".

Teraz wg znawców nie widać różnic między tymi stacjami.

Różnice były na poczatku -Polsat oszczędność(Saturn władca 8 domu ) a TVN rozmach(Jowisz władca 8 domu)

 

Wnioski;

-Silny Pluton i Merkury w 6 domu w każdej stacji.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-04-21, 00:37:42

 http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ile-warte-jest-imperium-ojca-Rydzyka,wid,14430070,wiadomosc.html?ticaid=1e4f0&_ticrsn=5">http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ile-warte-jest-imperium-ojca-Rydzyka,wid,14430070,wiadomosc.html?ticaid=1e4f0&_ticrsn=5 

 

Pierwsza audycja 12 czerwca 2003 (trasmisja z wieczornej mszy)Księżyc w Wadze

 

Regularne nadawanie programów drogą satelitarną rozpoczęła http://pl.wikipedia.org/wiki/12_czerwca">12 czerwca o godz. 18  

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-04-21, 23:34:43

Do kolekcji Radio Maryja - bo to ten sam koncernUsmieszek

 

W wikipedii podana jest data powstania 9.12.1991, ja znalazłam na stronach radia i innych okołokościelnych datę 8.12. i na tę datę zamieszczam horoskop. W obu przypadkach Księżyc w Koziorożcu.

 

"Pierwszą audycję radio nadało 8 grudnia w święto Niepokalanego Poczęcia NMP, założycielem i dyrektorem stacji jest O. Tadeusz Rydzyk. Radio jest własnością warszawskiej prowincji oo. Redemptorystów. Początkowo miejsca w eterze użyczały mu rozgłośnie diecezjalne. Trzy lata później było już rozgłośnią ogólnopolską i od tego roku ma status nadawcy społecznego" (http://www.parafia-przedzel.pl/grupa_radia_maryja.html ).

 

http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1140637 - potwierdzenie informacji o 8.12.

 

Godziny nie znalazłam, więc horoskop bez domów.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-04-22, 00:34:58

Parę uwag do obu horoskopów.

 

Telewizja Trwam:

- I-domowy Księżyc w upadku w Skorpionie władcą 8-domowego Saturna na wygnaniu w Raku - obsesje, obawy i lęki wytwarzane w obrębie tożsamości narodowej, tradycji katolickiej, własnych korzeni, tego, co rdzenne, rodzinne, ale w jakiś sposób postrzegane jako zagrożone ( Saturn, Skorpion), naznaczone bólem, niedostatkiem, brakiem (Saturn). Co ciekawe, Księżyc i Asc w Skorpionie we władzy Marsa w Wodniku, a ten odwołuje się do wspomnianego Saturna oraz Urana w Rybach tuż przy IC. Znów podkreślone korzenie, choć kwestia tożsamości jest tu bardziej rozmyta, kojarzy mi się to jako rozhisteryzowana duchowość ( wzmocniona dodatkowo recepcją Urana i Neptuna ). Te trzy planety w III domu - szermierka słowna, słowo (IIId.) orężem (Mars) w walce (Mars) o duchowe ( Neptun, IC w Rybach) korzenie Polaków ( IC w Rybach, Saturn w Raku).

Jednym słowem: Trwam na straży wartości rodzinnych i rodzimych.

 

- Księżyc oprócz tego, że w upadku, jest maksymalnie uszkodzony: kwadratura do władcy, Marsa oraz do Urana, opozycja do Merkurego i Wenus, kwinkunks do Słońca i Saturna. Kondycja psychiczna odbiorców stacji nienajlepsza, a i sam produkt pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo, Księżyc w Skorpionie wskazuje na trudności z przebiciem się na rynku ( mało słuchaczy ), rywalizację i konflikty. Pokazuje też niechęć części opinii publicznej do tej stacji, lekceważenie jej i wyśmiewanie się, co dodatkowo napędza zwolenników do obrony i walki.

 

-drugi władca Księżyca i Asc - Pluton w Strzelcu, IId. w opozycji do Słońca w Bliźniętach, VIIId. - silny właściciel w osobie ojca dyrektora. Twarda ręka szefa, bezwzględność w walce o obronę własnych wartości ( II/VIII dom - ściśle materialnych! ), zarządzanie emocjami ludzi i angażowanie ich do walki ( Pluton władcą Księżyca ).

Umiejętna manipulacja i operowanie słowem - Bliźnięta.

 

-Słońce we władzy Merkurego w ost. stopniu Byka ( znów ta materia!Usmieszek ),  a ten we władzy i w recepcji z Wenus, w VII domu. Kontakty biznesowe umiejętnie podgrzewane słowem, wdziękiem właściciela, jego obrotnością i ruchliwością, sprytem i umiejętnościami handlowymi nakręcają interes.

 

Bardzo wymowne są symbole sabiańskie dla niektórych sygnifikatorów, więc je tu zamieszczam:

 

Merkury Byk 30:  Paw paradujący po tarasie starego zamku.

Księżyc Skorpion 27:  Oddział wojskowy maszeruje hałaśliwie ulicami miasta.

Saturn Rak 2: Człowiek na magicznym dywanie spogląda na rozległe plenery w dole.

Neptun Wodnik 13: Barometr.

Uran Ryby 3:  Skamieniały las, wieczny zapis dawno minionego życia.

Jowisz Lew 15:  Pochód z efektownymi dekoracjami idzie ulicą wypełnioną wiwatującym tłumem.

 

Ostatni symbol doskonale nawiązuje do dzisiejszej demonstracji...Usmieszek

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-04-22, 01:02:43

Radio Maryja: 

 

- Słońce w Strzelcu w koniunkcji z Merkurym  w kwadraturze do swojego dyspozytora Jowisza posadowionego w Pannie, a więc w upadku. W Strzelcu mamy również Marsa.

Całość bardzo wymowna, ale tym bardziej, że Merkury jest jednocześnie spalony, wygnany i retrogradujący! Jowisz z Merkurym w recepcji mutualnej.

 

Pierwsze skojarzenie, jakie mi się nasuwa: "dokumentach przedstawionych KRRiT o. Rydzyk figuruje jako jednoosobowy organ nadzorczy, jednoosobowy organ zarządzający i jednoosobowy organ kontrolny Radia Maryja". (http://pl.wikipedia.org/wiki/Radio_Maryja)

Ponadto, ogromna ambicja, przerost możliwości, tupet i szarża w głoszeniu głupot (uszkodzony Merkury).

 

- Księżyc na wygnaniu w Koziorożcu: wąska grupa odbiorców, przeważnie starsi ludzie, przywiązani do tradycji i do Kościoła, w jakiś sposób niezadowoleni i poirytowani ( Uran w koniunkcji ), kanalizujacy swoją frustrację w medium o. Rydzyka

 

- wygnana Wenus w Skorpionie: problem z pieniędzmi, z ich przepływem bądź niejasne sposoby i źródła finansowania

 

- silny Saturn w Wodniku i silny Pluton w Skorpionie - mechanizmy kontrolno-stabilizujące działają bez zarzutu, pozwalają trwać imperium ojca Rydzyka mimo wielu potknięć, upadków, przeszkód oraz "ataków ze strony wrażych sił".

 

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2012-04-24, 15:16:43

i jak widać mimo niezadowlenia ogółu i ogólnej nabitki i naśmiewania się  z tych dwóch ostatnich one ciągle trwają.... dopóki będzie żył Rydzyk wspierany przez Kaczyńskiego....

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2012-12-01, 23:31:54

''Dwadzieścia jeden lat. Wszystko zaczęło się w tym kościele, na Mszy św. o godzinie 12:00. To była niedziela, 8 grudnia. Prowincjałem był wówczas śp. o. Jacek Gajda. Gdyby dbał bardziej o zdrowie i słuchał lekarzy, to byłby z nami dzisiaj. Wiemy na pewno, że jest w niebie. Dziękujemy Panu Bogu za taki zarząd naszej prowincji redemptorystów, że mieli odwagę pobłogosławić to dzieło - powiedział o. Tadeusz Rydzyk. ''

http://www.radiomaryja.pl/kosciol/radio-maryja-buduje-zycie-religijne-i-patriotyczne-polakow/ 

Celem  napewno było dotarcie do słuchacza co zapewnia Jowisz w 7 domu.Recepcja Jowisza w Pannie z Merkurym w Strzelcu  to potwierdza a jeszczeo  Merkury retrograduje do Słońca(ojciec Dyrektor).Słońce i Merkury znajdują sie w domu IX-religia a znajdujący się w tym domu  Mars zachęca do walki  w imię wiary. Drugi władca ascendentu znajduje się na wygnaniu w znaku Koziorożca.

.Koniunkcja Księżyca z węzłem wschodzącym mającym charakter Jowisza w domu XI -są to zyski firmy ale także marka firmy,społeczna działalność.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2013-04-01, 19:42:48

21 marca 2013 roku ok. godz. 10:25 w TVN24 rozpoczęła się transmisja na żywo z konferencji nowej platformy telewizyjnej NC+. Rozpoczął ją prezes zarządu NC+, Julien Verley. Wspomniał o historycznym wydarzeniu, jakim jest start NC+ dokładnie w 18. rocznicę pojawiania się CANAL+ w Polsce. - Jesteśmy pewni, że zmienimy krajobraz, wyznaczymy nowe standardy - zaznaczył Verley.

Oferta wzbudziła niezadwolenie wśród dotychczasowych klientów Canal +, a strona założona na Faceboku przez niezadwolnych z oferty NC+ zyskała dużą popularność.

Ascendent i wartości firmy znajduje się w znaku Raka . Jego władcą jest Księżyc w Raku w domu I. Księżyc to też produkt i silni klienci.Księżyc tworzy półkwadraturę(niezadwolenie dotyczące  finasów) do Neptuna( władze firmy).Neptun władca domu X znajduje się w domu IX(szefem firmy jest  francuz). W domu IX znajduje sie Merkury władca domu IV -zakończenia spraw a klienci już złożyli skargi do Urzędu na telewizję NC+  .

Od początku zawiodła komunikacja pomiędzy firmą a klientami. Chciano przeczekać początkowe niezadwolenie klientów. Za komunikację odpowiada Słońce w znaku Barana.

Wenus władca domu V gdzie przebywa Saturn ( wspólnicy,spółki) jest silna w znaku Ryb ale znajduje się w krytycznym 29 stopniu. Z firmy została zwolniona Beata Mońka wiceszefowa NC +. Jak piszą w "Natemat" Źródła w nc+ twierdzą, że prezes Mońka padła ofiarą Francuzów. Miała przez ostatnie tygodnie przekonywać ich, że "arogancka strategia", którą wybrali będzie miała fatalne skutki. Francuzi mieli nie słuchać i jak powiedział mój rozmówca zbliżony do firmy: "Mieli w d.... Polaków z managementu". 

 

http://www.satkurier.pl/news/83953/jakie-pakiety-i-ceny-nc.html 

 

http://tomaszmachala.natemat.pl/56145,beata-monka-odchodzi-z-nc-zaczynaja-sie-nowe-czasy">http://tomaszmachala.natemat.pl/56145,beata-monka-odchodzi-z-nc-zaczynaja-sie-nowe-czasy 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2013-04-01, 20:36:14

Na 10 kwietnia 2013 roku zaplanowana jest w internecie próbna emisja programu Telewizji Republika. Relacja będzie trwała od godziny 6.00 do 22.00. Data została wybrana nieprzypadkowo na 10 kwietnia.Oczywiście, w dużej mierze będzie poświęcona uroczystościom związanym z trzecią rocznicą katastrofy smoleńskiej.Pluton znajduje się w domu X w koniunkcji z MC.

Ascendent w znaku Barana z władcą ascendentu Marsem w domu XII-tajemnice,wrogowie.Mars jest w swoim władztwie w znaku Barana i ma we władzy oba światła.Czy termin przed nowiem Księżyca będzie korzystny dla startu tej Telewizji to czas pokaże. 

Na ascendencie Wenus władca DSC-wspólnicy,jawni wrogowie.

Silny dom XII- ukryci wrogowie ,tajemnice. Znajdują sie tam Słońce,Księżyc,Uran(władca domu XII) oraz Neptun i Merkury. Merkury w Rybach jest władcą domu II (wartości) i 3 -komunikacji.W domu II znajduje się władca domu VIII Jowisz w Bliżniętach. Pobierane będą opłaty za korzystanie z Telewziji Republika.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2013-04-02, 11:49:47

Sama jestem niezadowolona z działań NC+ Usmieszek. Zmiana oferty programowej na skutek fuzji obu platform zasługuje na miano hucpy. Zupełne lekceważenie praw klientów, itp.  Jakość programowa mocno wątpliwa a ponadto należy wiele dopłacić, aby zachować poprzedni zakres programów. Dobrze jeden z odbiorców podsumował działania NC+ i to, jak na tym skorzystali inni , np. Polsat: "Jak Pan to zrobił, Panie Solorz?". Aktualnie, na skutek niezadowolenia odbiorców nowa platforma uruchomiła czasowo część programów, których odbiór początkowo im samowolnie uniemożliwiła.

 

Na stronie facebookowej Anty NC+ jest już ponad 50 tys. lajków. Jak nic NC+ będzie musiał zmięknąć i odstąpić od pozycji wyjściowej.

 

pozdrawiam :)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.