Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Co nowego w świecie

Horoskopy \"Listy Przebojów Programu 3\", oraz \"Szczecińskiej Listy Przebojów\"
acrux_79 2012-04-15, 00:53:21

Horoskop Listy Przebojów Trójki. Jubileusz 30 lecia – 24 kwietnia 2012r.

 

Lista ruszyła punkt 20:00, dnia 24 kwietnia 1982r., jak wskazuje jeden z wywiadów z Markiem Niedźwieckim [http://www.polskieradio.pl/6/13/Artykul/355887,Urodziny-Listy-Przebojow-Trojki-%E2%80%93-zobacz-wideo-z-Markiem-Niedzwieckim">http://www.polskieradio.pl/6/13/Artykul/355887,Urodziny-Listy-Przebojow-Trojki-%E2%80%93-zobacz-wideo-z-Markiem-Niedzwieckim].

 

Jak to możliwe, że projekt przetrwał blisko 30 lat (!) i ma się świetnie ? Ano, autorzy audycji dokonali nieprawdopodobnej elekcji na moment otwarcia. Proszę spojrzeć na kosmogram.

 

Beneficzny Jowisz na ASC w opozycji do Słońca. Jowisz z definicji przynosi sporo szczęścia. Słońce jest sceną, osobowością, centrum audycji. Lew Medium Coeli wskazuje, że los Słońca jest tutaj szczególnie ważny. No i to nie są przelewki – Marek Niedźwiecki opuszcza audycję w grudniu 2007r. na blisko dwa i pół roku. Solariusz audycji A.D. 2007 – ścisły kwadrat Saturn/Słońce, dyrekcyjne Słońce na ostatnim, krytycznym stopniu Byka, oraz wyjątkowo niesprzyjająca opozycja na niebie Saturn/Neptun, która uściśliła się na osi. Nieszczęśliwie to Saturn znalazł się w górze horoskopu (czas podsumowań – „jesień audycji” – Złote Przeboje?), a Neptun na dole horoskopu (czas ucieczki, albo złego oszacowania swoich korzeni, albo tożsamości).

 

Słońce jest posadowione w miejscu urodzeniowej pary Mars/Neptun u Marka Niedźwieckiego, zaś jego Jowisz znajduje się na koniunkcji Merkury/Księżyc audycji – jeśli kogoś interesuje więcej szczegółów.

 

Wracając do kwintesencji horoskopu – mamy szczęśliwego Jowisza, mamy wyraziste i posadowione na DESC Słońce. Interesujące, że mamy do czynienia z nowiem w znaku Byka, który kojarzony jest z głosem, krtanią, oraz przyjemnością. Jeśli Księżyc ma symbolizować „target” (słuchaczy), zaś Słońce osobowość radiową, to trzeba przyznać, że całkiem ładnie i zgrabnie się to nam ułożyło.

Zwraca uwagę wyniesienie Wenus – jest ona w godności, w bardzo muzycznym znaku Ryb. Mamy więc nieprawdopodobne ilości symboliki muzycznej.

 

Nów w Byku – głos.

Koniunkcja Księżyca z Merkurym – „lista” (Merkury jako porządkujący i wyliczający) przebojów (głos ludu – Księżyc).

Aplikujący Księżyc/Merkury (wspomniane zjawiska) do Wenus w Rybach, wyniesionej (muzyka i eteryczność radiowa).

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Odpowiedzi
acrux_79 2012-04-15, 00:55:21

Radix dla Listy Przebojów Programu 3

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2012-04-15, 00:56:05

O Szczecińskiej Liście Przebojów można przeczytać więcej tu: http://www.radioszczecin.pl/index.php?idp=154&idx=342">http://www.radioszczecin.pl/index.php?idp=154&idx=342

 

Lista ruszyła 9 czerwca roku 1991. Jest związana w sposób mocniejszy z moją osobą – zacząłem słuchać pierwszych notowań, dokładnie kiedy pojawiła się audycja, a część listy przechowuję nawet w głowie i pamiętam ten 91’ rok solidnie (Scorpions, Roxette, Kult, Maanam, Paula Abdul, itd.).

 

SliP jest drugą audycją, której historia przetrwała długie czasy, wyprzedzając różne audycje i hybrydy list pokroju Zetki, Eski, albo RMF-u, dlatego zasłużenie cieszy się statusem listy kultowej (acz lokalnej – gdyż nie była audycją ogólnopolską).

 

W komogramie listy widzimy „trochę” podobieństw z Trójką. Skorpion ASC, władca horoskopu w koniunkcji z Jowiszem. Ano – dobry omen. W znaku Lwa, który chybcikiem prowadzi do Słońca w znaku Bliźniąt.

Zatem podstawowe warunki spełnione:

1)      Mars/Jowisz w ogniu – espansja, wzrost

2)      Słońce w Bliźniętach – mowa

3)      Merkury w Bliźniętach – szybka, zgrabna i pełen pluralizm

 

O ile „celu” w Liście Trójkowej dopatrywałem się w potędze Słońca (prowadzącego), o tyle w SliPie dominuje wszechwładny Merkury. Czyni on korzystne aspekty do pary Mars/Jowisz (sekstyle), do Saturna (trygon), oraz nawet Księżyca (półsekstyl). Księżyc znajduje się w dziwnym położeniu – z jednej strony sporo kwadratur i zbliżanie się do nowiu, ale z drugiej strony egzaltacja w znaku Byka, kwadratura do beneficznego Jowisza i trygon z Uranem. Niestety, nie pamiętam, czy coś szczególnego działo się w styczniu – marcu 1994r. Na pewno uwagę zwraca sześciu prowadzących, choć przyznaję, że było ich na pewno jeszcze więcej.

 

Zastanówmy się, co może oznaczać ten „atak” Marsa/Jowisza na Księżyc. Pomyślałem, że ich posadowienie w znaku Lwa w opozycji do Saturna oznacza jakąś potrzebę „burzenia” establishmentu. Zwróćmy jeszcze raz uwagę na Listę Przebojów Trójki – jest to Byk potrójny (Byk jako solarny Polski wg sporej ilości astrologów), oraz obsada kardynalnej jakości domów i stałej jakości znaków. Marek Niedźwiecki tworzył bardzo „polską” listę. Przy okazji niedostrzegalna wada – nie dopuszczał pewnych rodzajów muzyki. Szczecińska Lista Przebojów była bardziej „światowa” (stąd Mars/Jowisz) – puszczała muzykę techno, dance, hip hop w tym polski, oraz różne podgatunki, od których włosy na głowie Markowi Niedźwieckiemu by jednak stanęły. Stąd też ekspansja skierowana do odbiorców (Księżyc/Jowisz-Mars) oraz pewne novum jako obietnica (Księżyc/Uran).

 

Z tego też powodu głosiłem swego czasu niepopularną tezę, że LP 3 jest z założenia listą rocznika 60 – 70, a SliP wchodzi w target końcówki lat 70 i dalej. Oczywiście podniosą się głosy młodych konseserów starych hitów, albo starych koneserów techno ale mam nadzieję, że miłośnicy hip hopu, techno, eurodance i pozostałych gatunków, „wuautowanych” w dawnych czasach zrozumieją aluzję, o co mi chodzi.

 

(Informacja techniczna – uczyniłem informację na swoim blogu, że powstał odpowiedni wpis, żeby nie utknął on w czeluściach forum. Jeśli nastąpi podsumowanie ogólne w formie obszernego artykułu zbiorowego kilku osób, albo pojawi się w dziale VARIA, z chęcią poinformuję i zaktualizuję informację).

 

Pozdrawiam!

[Autor: http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/">http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/]

Publikacja uczyniona 15 kwietnia o godz. 00:50.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
margaux 2012-04-15, 12:25:54

Acruxie,

dziękuję Ci serdecznie za wpis o LP3.

Ożywiłeś we mnie stare wspomnienia i na moment zapragnęłam powrócić do starych dobrych czasów, które niestety już nigdy nie powrócą :(

Ja, z rocznika '69, jestem szczególnie związana z radiową Trójką i LP Marka Niedźwieckiego, choć wśród moich znajomych z tamtych lat, głównie moi koledzy z podstawówki a potem z ogólniaka, byli wienymi fanami LP3 i cotygodniowe jej notowania bardzo przeżywali.  Nie przypominam sobie, by moja na przykład młodsza o dwa lata siostra, kiedykolwiek czekała na sobotni wieczór, jak ja i słuchała Niedźwiedzia. Ona była wtedy na etapie depeszów.

Ja natomiast, cały tydzień czekałam na ten wieczór, kiedy wreszcie w spokoju mogłam zaszyć się w swoim pokoju, bez stresu, że lekcje trzeba odrobić, jakąś lekture przeczytać, i celebrować swój czas wolny. O 20.00 włączałam radio, siadałam na swoim narożniku i przy lampce nocnej czytałam swoich ulubionych pisarzy lub rysowałam, a w tle sączył się aksamitny głos Niedźwiedzia. I tak prawie co tydzień do końca ogólniaka spędzałam swoje sobotnie wieczory.

Mój urodzeniowy Saturn w 3 st. Byka ściśle ulokował się na Słońcu LP3. Księżyc z Merkurym w 18 st. Byka na moim dsc, a Wenus, 19 st. Ryb w ścisłym trygonie do mojego asc. To chyba wiele tłumaczy, dlaczego akurat dla mnie ta lista przebojów zostanie na zawsze bliska memu sercu.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
rebecca 2012-04-15, 17:47:12

Te dwie żeńskie planety, Wenus i Księżyc, w wywyższeniu skojarzyły mi się z rozmowami Niedźwieckiego z Aliną Dragan, korespondentką z Holandii. Do dziś pamiętam jej wibrujący śmiech! Usmieszek Stanowili z Niedźwiedziem świetną radiową "parę": lekki flircik, dowcip, jego spokojny, aksamitny - jak napisała Margaux - głos kontrastował z jej radośnie rozedrganym, świeżym i ożywczym. Te rozmowy były ciekawym i oczekiwanym przerywnikiem; tworzyły prawdziwą magię radia!

 

Ciekawe jest również to, że zarówno Trójka, jak i  Lista Przebojów mają prominentnego Saturna: Trójka w Wodniku, LP3 w Wadze. To jest ten solidny fundament, który pozwolił przetrwać tak długo obu przedsięwzięciom medialnym, a jednocześnie zachować prawie bez zmian stary, tradycyjny format.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-04-16, 02:53:24

Dzięki!

 

Mi Niedźwiecki zawsze będzie kojarzył się z trzema rzeczami:

- "polska muzyka lat 80' " i w ogóle lata 80'

- "powiew zachodu + Wzrockowa lista przebojów (było coś takiego w TV)"

- "nagrywanie na kasety magnetofonowe"

 

W tym wypadku ładnie się zgrało, że dobry prezenter + dobre czasy muzyczne + dobry repertuar królowały. Ale znów będę wybrzydzał - brakło mi (jako 7 - 9 letniemu dzieciakowi) Modern Taling, C&C Catch, albo późniejszych hitów w stylu Ace of Base, czy Dr Alban.

Większość Szczecin-iaków miało jednak tą niewątpliwą przewagę nad resztą Polski, że wyłapywało niemieckie stacje. 

Ja będąc na koloniach w Podgrodziu w wieku lat 8 (1987r.) bardzo dużo italo-disco, oraz niemiecko/angielskich przebojów, dyskryminowanych co nieco w Polsce, zaliczyłem.

 

Ale po latach myślę, że niedopuszczenie pewnych hitów spowodowało wylansowanie skarbów pokroju Republiki, Maanamu, Perfectu, Bajmu, Budki, itp. Być może zalew sieczki z zachodu częściowo zgasiłby polskie produkcje. Nie wiem, czy ktoś zadał Markowi Niedźwieckiemu to pytanie, dlaczego "wybierał sobie" własną koncepcję listy i z czego to wynikało. Rocznica tuż - tuż, może będzie jakiś czat, wywiad, nowa publikacja, itp. A może on już się na ten temat wypowiadał - nie mam pojęcia.

 

Ryzykuję, być może podpadnę - że "niedoinformowaniem" (niedopuszczeniem wszystkich możliwości) jest Koziorożec na trzecim wierzchołku i Saturn na XII (kwinkunks Księżyc - słuchacze). 

Wspomniany Saturn w liście SLiP jest w Wodniku, ale dostaje niezłą opozycję, wobec której ulega (o ile dopuszczalne jest mówienie o Saturnie ulegającym).

 

Co do listy programu 3 - nie, ja ją bardzo lubię i darzę sentymentem. Te "ograniczenia" stanowią dla mnie fenomen, są zaletą, oraz pewną wadą. Charyzma często kłóci się z bezstronnością. Program autorski M.N. bez wątpienia jest olbrzymim sukcesem, a ja autora darzę sympatią. Również podoba mi się jego głos.

 

Pozdrawiam!

MUśmiech

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2012-04-20, 18:28:29

Radio RFM FM pierwsza polska prywatna stacja radiowa, z siedzibą w Krakowie.Radio powstało w Krakowie.  W eterze jest od 15 stycznia 1990 od godziny 12:00. Pierwszy utwór, który pojawił się na antenie, to piosenka "Africa" grupy Toto.Od 1992 emituje program drogą satelitarną, a w 1994 otrzymała koncesję ogólnopolską od KRRiT. Koncesja została przedłużona w 2001, jednak bez możliwości nadawania przez RMF FM audycji lokalnych tzw. rozszczepień programowych. Skutkiem tego były masowe zwolnienia pracowników oraz protesty fanów i słuchaczy przeciwko decyzji KRRiT. Od 27 października 2006 jej głównym udziałowcem jest niemiecka spółka Bauer Media Invest GmbHRFM FM  jest też współwłaścicielem Interii.pl. 

 

-Księżyc we  władzy Merkurego  w 5 domu rozrywki ,którego władcą jest Słońce

-władca ascendentu Wenus i Merkury w retrogradacji

- silny Jowisz i Saturn

http://pl.wikipedia.org/wiki/RMF_FM">http://pl.wikipedia.org/wiki/RMF_FM 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-04-21, 23:56:17

 

Radio ZET rozpoczęło nadawanie 28 września 1990 jako pierwsze prywatne radio w Warszawie pod nazwą "Radio Gazeta". Pomysłodawcą, założycielem i pierwszym prezesem Radia ZET był Andrzej Woyciechowski. Radio powstało dzięki poparciu Adama Michnika, pomocy finansowej francuskiej organizacji Euro Libe oraz pomocy technicznej francuskiej rozgłośni RFI. W początkowym okresie działalności radio pracowało na sprzęcie nadawczym i studyjnym użyczonym przez RFI.

Początkowo głównym udziałowcem (90%) Spółki Radio Gazeta była spółka Agora. Następnie Agora zachowała 10% udziałów, a pozostałe 90% udziałów rozdzielono wśród współzałożycieli. Niebawem większość udziałów rozgłośni przejęła nowa spółka Andrzeja Woyciechowskiego powiązana z francuskim koncernem medialnym Europe 1.

Obecnie właścicielem jest Eurozet 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-04-22, 00:29:18

Z sentymentu dam jeszcze  horoskop nieistniejącego już "Radio Północ" nadającego w Koszalinie

Radio Północ rozpoczęło nadawanie w Walentynki - 14 lutego 1993 roku. Jego prezesem był Leszek Malinowski, założyciel i autor większości tekstów kabaretu Koń Polski .Od początku stacja miała charakter lokalny - "U nas złamanie nogi na ulicy Koszalina czy Białogardu jest ważniejsze od morderstwaw Warszawie i siedmiu ofiar wypadku w Indonezji" mówił założyciel rozgłośni Leszek Malinowski. W 1995 roku stacja otrzymała koncesję.

 22 marca 2008 nadano pożegnalną audycję koszalińskiego Radia Północ. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2012-05-06, 19:57:55

 

Uzupełniłam jeszcze trochę wpisy o radiu Zet i RMF FM.

 

RMF FM

W horoskopie radia RMF FM podkreślony jest znak Koziorożca. Rozgłośnia jest liderem na rynku radiofonii i podejmuje wszelkie działania, by nadal grać pierwsze skrzypce. Strona internetowa stacji kipi od stwierdzeń zaczynających się od: „najlepszy”, „pierwszy”, „rekordowy” itd. Typowy Koziorożec- karierowicz. Saturn władający X domem wskazuje m.in. na wizerunek, prestiż, strategię rozwoju i zarząd firmy. Saturn w Koziorożcu to wielka siła i uparte wspinanie się po szczeblach kariery, dobry zmysł planowania i organizacji. Koniunkcja Saturna z Neptunem odzwierciedla miękki i niestabilny grunt polityczny na jakim stacja powstawała. Saturn jest w sekstylu do silnego Plutona w VI domu: „Bycie pierwszym i najlepszym stało się obsesją nowej stacji i jej twórców.”[i] Pluton w VI domu wskazuje  szczęście do pracowników bardzo zaangażowanych, gotowych na wielki wysiłek, bardzo wydajnych i zawziętych. W ambitnym znaku Koziorożca znajduje się Saturn- jego władca, gdzie jest bardzo silny, a także Słońce, Merkury, Uran i Neptun. Radio utworzone zostało na początku roku 1990, kiedy to rozpoczął się proces szybkiej prywatyzacji. Ludzie, którzy tworzyli rozgłośnię porzucili swoje pewne posady w publicznej radiofonii (Saturn w Koziorożcu) żeby rozpocząć niepewną (Saturn w koniunkcji z Neptunem) przygodę ( koniunkcja Uran) z radiem komercyjnym.

Radio RMF FM było wielkokrotnie wyróżniane i nagradzane- szczególnie za szybki rozwój i ekspansję. Merkury, który mówi o komunikacji przedsiębiorstwa, reklamie i kontaktach jest w tym horoskopie osłabiony retrogradacją, ale nie przeszkadza to wcale stacji w organizowaniu kampanii reklamowych, które utrwaliły markę w pamięci niemalże całego społeczeństwa. Retrogradujący Merkury jest w koniunkcji z Neptunem i Uranem i zdaje się być w tym utrwalaniu i wałkowaniu całkiem dobry. Metoda: Powtarzający się do obrzydzenia między audycjami, piosenkami i wiadomościami charakterystyczny sygnał dźwiękowy i slogan radia. Nie dziwi, że każdy zna to na pamięć.

W horoskopie zaznaczony jest też IX dom. Ambicje RMF FM sięgają daleko poza granice Polski. Od 1992 roku radio to można było odbierać zagranicą przez satelitę, co przyczyniło się do tego, że i tam RMF FM cieszy się dużą popularnością. Inną, nowoczesną drogą odbioru jest Internet (Merkury koniunkcja Uran). Poza tym RMF FM patronowało organizowanym w Polsce koncertom zagranicznych sław jak Tina Turner i Michael Jackson. Podczas wojny w Iraku RMF FM wysłało do Bagdadu swoich dziennikarzy, którzy donosili na gorąco z miejsca wydarzeń (duże poświęcenie i ryzyko- Księżyc w Pannie w kwadraturze do Marsa w Strzelcu). Ponadto jak już wspomniała Genny od 2006 roku głównym udziałowcem RMF FM jest zagraniczna spółka Bauer Media Invest GmbH. Bauer jest rodzinną firmą,o wybitnie hierarchicznych strukturach, co również odpowiada silnemu znakowi Koziorożca. Księżyc w znaku Panny w V domu i w trygonie z Saturnem i Neptunem a także w sekstylu z Plutonem to „10 milionów lojalnych słuchaczy, którzy włączają tę stację każdego dnia.”

 

 

 

Radio Zet

W przeciwieństwie do konkurencyjnej stacji RMF FM na stronach internetowych radia Zet nie ma takiego natłoku informacji  o zaszczytach, ani o „wybitnej” historii stacji. Są owszem, ale dużo skromniej sformułowane. W horoskopie mocno podkreślony jest znak Panny (Merkury, Ceres i Wenus jako władca Słońca) : „Radio ZET zawsze podporządkowuje swój program najważniejszym wydarzeniom w kraju i na świecie (...), „przerywa swój program zawsze, gdy zdarzy się coś ważnego, by powiedzieć o tym swoim słuchaczom.” Celem radia jest służenie przede wszystkim informacją. Od 1999 roku pod skrzydłami stacji działa Fundacja Radia Zet, która pomaga przede wszystkim dzieciom z chorobami serca, wyposaża oddziały kadriologiczne i kardiochirurgii dziecięcej, co pasuje do Jowisza w znaku Lwa, któremu przyporządkowane jest m.in.serce. Fundacja pomaga także ofiarom klęsk żywiołowych. Neptun w horoskopie znajduje się na wierzchołku Palca bożego z Marsem i Jowiszem a także w trygonie z Merkurym.

Radio Zet stawia poza tym na gwiazdy. Współpracuje z osobami cieszącymi się popularnością w całej Polsce (np. Janusz Weiss, Wojtek Jagielski, Beata Pawlikowska). Poza tym „Radio ZET zawsze wiąże swój wizerunek z największymi gwiazdami. Robbie Williams jest drugą po Madonnie gwiazdą światowego formatu, która zdecydowała się na współpracę z Radiem ZET”- co również odzwierciedla położenie Jowisza w znaku Lwa i Słońce w znaku Wagi.

[i] http://20lat.rmf.fm/tiki-index.php?page=Sukces (05.2012)

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
lupka 2012-05-06, 20:04:31

Rebecco Radio Zet ma Księżyc w Koziorożcu- tak jak Radio MaryjaZaskoczony.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
lupka 2012-05-06, 20:52:29

...i sentyment Genny:)

Ciekawe dlaczego ta stacja nie przetrwała. Księżyc w znaku Raka pasuje do rozgłośni lokalnej- i do subiektywnego postrzegania rzeczywistości: Genny wspomniała słowa Malinowskiego: "U nas złamanie nogi na ulicy Koszalina czy Białogardu jest ważniejsze od morderstwa w Warszawie i siedmiu ofiar wypadku w Indonezji" . Księżyc- chociaż zodiakalnie silny nie jest ani mocno, ani ładnie aspektowany. Ale to wystarczyło już żeby wpisać się w pamięć i wzbudzać sentymentalne wspomnienia... Opozycja do Wenus może wskazywać na chęć zyskania jak największej liczby wiernych słuchaczy ale oszczędzając przy tym w środkach. Wenus w Koziorożcu często lubi konkretne układy przynoszące zyski, brakuje jej spontaniczności. Niestety Saturn jest w opozycji do koniunkcji Marsa z Plutonem, co mogło oznaczać jakieś poważne przeszkody i konieczność zmiany strategii postępowania. W horoskopie zaznaczony jest znak Wodnika . Może i błyskotliwych pomysłów początkowo nie brakowało- ale Słońce jako źródło kreatywności w Wodniku jest słabe. Izabela Podlaska pisze w Astrologii Profesjonalnej nr. 2-3(3-4) 2011, że „bez silnego Słońca firma długo nie będzie egzystować na rynku, a pomysły i chęć do jej prowadzenia szybko zanikną.” Tutaj Słońce jest jeszcze w koniunkcji z Uranem co dodatkowo może skracać dystans. Natomiast Jowisz chiałby działać z rozmachem i błyszczeć, jednak nie może za bardzo liczyć na swojego władcę- Słońce w znaku Wodnika. Stacja zakończyła działalność kiedy tranzytujący Neptun zbliżał się do Słońca, które w horoskopie jest dyspozytorem Jowisza. Neptun jest w ścisłej opozycji z Jowiszem co zdradza brak konkretnych planów rozwoju lub nieumiejętność snucia realnych planów a także problemy finansowe.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2012-05-07, 08:30:00

Sam Księżyc w Raku nie wystarczy , Telewizja Echo 3 regionalna też miałaKsiężyc w Raku i Słonce w Wodniku i upadła.

Wydanie amerykańskie Newsweek istnieje od 1933 r tez ma Słońce w Wodniku i wiele innych planet na wygnaniu ale Księżyc w Skorpionie jest w recepcji z Plutonem w Raku.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2012-05-07, 10:57:09

 

Na pewno samo położenia Słońca ani Księżyca nie wystarczy do upadku stacji. Pisząc o Księżycu miałam na myśli jego silną zodiakalną pozycję, która wystarczyła przynajmniej na tyle, żeby miło wspominać tą stację- a nie, żeby doprowadzić do upadku.  Chyba jakoś niefortunnie ujęłam to zdanie. Zamiast „już” powinno być „przynajmniej”;). Napisałaś Genny, że z sentymentu wstawiasz horoskop, więc pomyślałam, że lubiłaś tą stację. Chciałam kilka słów dopisać do tych horoskopów, żeby je też włączyć do artykułu, bo szkoda żeby miały zostać później skasowane z Forum. A do artykułu nie chciałam włączać samych horoskopów z historią, bez odniesień astrologicznych. Dlatego trochę dopisałam.

 

Albo ktoś gdzieś robił analizę Zetki i Rmf fm a ja to przeoczyłam?

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-05-07, 13:57:04

I dobrze, że dopisałaś!Usmieszek

 

Frapuje mnie ten Księżyc w Koziorożcu, w horoskopie Radia Zet, w dodatku w "uścisku" Saturna. Niewiele ma do powiedzenia, jedynie dobre samopoczucie wynikające z położenia w IV domu. A jest współwładcą X domu. Hmm, nie wiem, jak to ugryźć..."Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma" - tak mi się skojarzyło. Księżyc, oprócz słuchaczy, symbolizuje też produkt. Tu, jakby część większej całości, korporacji, którą symbolizuje Saturn w Koziorożcu, współwładca IV domu ( właściciel - Eurozet - skupia wiele rozgłośni radiowych ). Ciekawe też, że władcą IV domu jest Jowisz we Lwie w XI domu,  a więc udział francuskiej firmy w tworzeniu korporacji ( zagranica, stowarzyszenia, no i Lew - kulturowy odpowiednik Francji ).

 

Radio Zet, podobnie jak RMF FM ma bardzo silnie podkreślonego Koziorożca, tak więc ambicja jest po obu stronach i obie firmy rywalizują ze sobą ostro. Może Zetka gorzej się z tym/ w tym czuje, jako bardziej stratna? Albo nieprzekonana do narzuconej wizji marketingowej? Indywidualny, mówiący o samopoczuciu i emocjach Księżyc przebywa w towarzystwie społecznego Saturna i pokoleniowych Urana i Neptuna. Wymogi społeczeństwa nowych czasów narzucają wizję (Neptun) i tworzą sytuację, w której Księżyc nie czuje się najlepiej?

 

Horoskop RMF FM jest wewnetrznie spójny: Ambicja właścicieli związana z chęcią wybicia się - Słońce w Koziorożcu harmonizuje z Księżycem w Pannie i Asc w Byku - typowy produkt, który ma zarobić. I zarabia - wywyższony Jowisz w II domu.

 

Radio Zet ma Słońce w Wadze, który "kłóci" się z Księżycem i in. sygnifikatorami w Koziorożcu. Wprawdzie, jego władczyni Wenus jest w Pannie, co przy Asc w Pannie daje również dobre wyczucie materii, niemniej Wenus jest w upadku, a Księżyc na wygnaniu. Jest tu zarysowany jakiś konflikt, jakś niezgoda, coś uwiera, przeszkadza, nie pasuje.

Przy okazji, Słońce w upadku  w Wadze, może pokazywać dwóch właścicieli: najpierw Agora, teraz Eurozet. Może nawiązywać również do śmierci twórcy i właściciela Radia Zet, Andrzeja Woyciechowskiego.

Radio Zet, już po śmierci Woyciechowskiego, przeszło "lifting", zmieniło strategię marketingową, stało się bardziej "pod publiczkę". Te wszystkie konkursiki, zabawy ze słuchaczami, gładkie bezsensowne gadki - aby zapewnić rozgłos, przyciągnąć słuchaczy. Wszechobecna reklama. Sieczka. Komercja albo wręcz komercha. W zasadzie ten sam profil, co RMF FM.

 

 

Tak sobie dywaguję nad tym Księżycem, czysto subiektywnie to odbieram. A raczej - subiektywnie wybrzydzam.

Usmieszek

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
genny19 2012-05-07, 19:36:47

Lupko,dziękuję .Lubiłam to radoi.Z tych horoskopów mediów te  dwie co miały Księżyc w Raku , to były rozgłośnie regionalne.

Księżyc w Koziorożcu oznacza brak klientów  na początku działaności firmy  i nastawienie na wąską grupę klientów.Radio ZET na początku to była regionalna rozgłośnia.

Nie mam tutaj Astrologi Profesjonalnej ale jęśli się nie mylę to Księżyc w Koziorożcu ma Microsoft.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-05-07, 21:13:30

Izabela Podlaska w Astrologii Profesjonalnej pisze, oprócz tego, co już Genny zauważyła, że Księżyc oznacza wąską grupę odbiorców, wybrednych i skąpych klientów oraz ciągłe braki kadrowe i trudność w z utrzymaniem dobrego wizerunku firmy. Księżyc w Koziorożcu jest dobry tylko dla firm, które sprzedają produkt stary, klasyczny, o ustalonej renomie i skupiają się na jednym produkcie lub na obsłudze dużych firm i korporacji.

Dodatkowo Księżyc w Koziorożcu osłabiają negatywne aspekty do Saturna i Marsa ( tu mamy koniunkcję).

 

Księżyc w Koziorożcu faktycznie ma Microsoft i I. Podlaska wnioskuje z tego, że klienci tej firmy są niezadowoleni, ale mimo narzekań używają drogiego oprogramowania. Świadczy to również o strategii firmy sprzedawania pakietów oprogramowań. Trzeba zauważyć, że Microsoft ma silne Słońce w Baranie w kon z Jowiszem, co zmienia charakter całości.

 

Księżyc w Koziorożcu ma też Coca-Cola Company i tu - wg I. Podlaskiej - przejawia się to w renomie marki; produkt przygotowywany wg starej receptury. I znów, klienci są przywiązani do produktu, mimo że na niego narzekają i wiadomo o jego szkodliwości. Są wręcz uzależnieni. Coca- Cola ma Słońce, Wenus i Saturna w Pannie, więc jest harmonia z Księżycem.

 

W horoskopie Radia Zet tej harmonii nie ma. Słońce jest w upadku w Wadze i w naturalnej  niezgodzie z Księżycem w Koziorożcu. Oczywiście, nie uważam, że przesądza to o kłopotach firmy, raczej szukam "dziury w całym", czegoś, co zgrzyta. Bo, że zgrzyta, to widać, słychać i czuć. Głosny smiech

 

Źródła:

Izabela Podlaska: Horoskop firmy, czyli wstęp do astrologii finansowej, Astrologia Profesjonalna nr 2-3 (3-4) 2011

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
genny19 2012-05-07, 21:46:11

Słońce i Księżyc łączy silny Saturn w Kozirożcu. Druga silna planeta to Merkury mający władzę nad Słońcem bo Wenus w Pannie a pośrednio także nad 4 domem bo Jowisz w Lwie.

Lupka pisała ,że z Radiem wspópracuje Madonna,ona ma silnego Merkurego,nie znam horoskopu Williamsa.

Kłopoty możliwe bo Saturn tranzytuje teraz II dom .

Silny 12 dom z Merkurym i Wenus  dużo ukrytych wrogów.

Horoskop państwa francuskiego ma silnego Merkurego* znak Panny na ASC

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.