Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Co nowego w świecie

Zaprzysiężenie nowego prezydenta Francji
rebecca 2012-05-15, 21:29:43

Dziś o godz. 10.00 rozpoczęła się w Paryżu ceremonia zaprzysiężenia nowego prezydenta Francji, socjalisty Francoisa Hollande'a.

Mottami prezydencji mają być "młodzi", "edukacja", "laickość" i "integracja imigrantów".

 

W horoskopie na początek ceremonii zwraca uwagę władca horoskopu, Księżyc na MC w "czującym" i wrażliwym znaku Ryb. Prezydent otwarty na potrzeby ludzi?

Samego prezydenta symbolizuje Słońce w znaku Byka w kon z Jowiszem - władcą MC. To dobry znak, a jeszcze lepszy - latawiec złożony z trygonu w znakach ziemskich: Merkury w Byku XI dom, Mars w Pannie III dom i Pluton w Koziorożcu VI dom oraz Neptun w Rybach IX dom. Wskazuje to - wbrew zapowiedziom przedwyborczym Hollande'a - na silny pragmatyzm prezydentury, realizm, twarde stąpanie po ziemi, ale z dużą dozą intuicji i wrażliwością społeczną.

Księżyc jest w sekstylu do Słońca i Jowisza, w trygonie do Asc oraz w kwadraturze do stacjonarnej Wenus.

Wenus w Bliźniętach XII dom - pierwsza dama, partnerka prezydenta - dziennikarka(?). Wenus we władzy Merkurego i w recepcji z nim. Wskazuje na dużą rolę i wpływ, jaki wywiera na swego partnera - prezydenta, a jednocześnie jej niezależność ( Bliźnięta ), wolny związek ( nie ma zamiaru wychodzić za niego za mąż ), co niekoniecznie musi się podobać ludziom ( kwadratura do Księżyca ).

 

Źródła:

http://wyborcza.pl/1,75477,11723319,Nowy_prezydent_Francji_zaprzysiezony__Dzis_zmierzy.html

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
rebecca 2012-05-15, 21:47:15

Ceremonia zaprzysiężenia zakończyła się krótko przed 11:00.

 

Horoskop na godz. 10:50 pokazuje Asc na początku znaku Lwa, co umacnia Słońce jako władcę horoskopu, wskazując tym samym już prawowitego prezydenta.

MC przesunęło się do Barana, a na MC usadowił się Uran ( po stronie IX domu), we władzy Marsa w Pannie na wierzchołku III domu.

Nowo zaprzysiężony prezydent wyruszył z niezwykle ważną wizytą do Niemiec na spotkanie z Angelą Merkel, by dyskutować sprawy związane z kryzysem strefy euro ( podróż zagraniczna: domy III/IX ). W trakcie lotu samolot prezydenta został trafiony piorunem ( Uran w IX domu w kon z MC ) i prezydent był zmuszony zawrócić do Paryża. Zmienił samolot i ponownie udał się do Berlina.

 

*********************************************************************************************

 

PIORUN symbolizuje siłę, twórczość, moc tworzenia i niszczenia, obecność boga, gniew boga, potępienie, bóstwo wojny, broń boga, świt, początek, przemianę, szybkość, wiosnę, potęgę, fallus, natchnienie, płodność.

Ponadto, olśnienie, nagły wgląd, przebłysk intuicji, nagłe wydarzenia, niespodzianki losu oraz oczyszczenie i uzdrowienie.

 

W mitologii greckiej - PIORUN - ATRYBUT ZEUSA: Piorun był atrybutem Zeusa; gdy bóg się gniewał, rzucał piorunami. Trzy pioruny Zeusa oznaczały los, przeznaczenie, opatrzność.

LUDZIE UGODZENI PIORUNEM - SPECJALNIE NAZNACZENI: Na prośbę swojej kochanki Semele Zeus okazał się jej w całej okazałości w błyskawicach i gromach, ale oczy śmiertelniczki nie mogły znieść tego widoku i Semele spłonęła.

 

"Pieśni" Horacy - PIORUN - NIEBEZPIECZEŃSTWO ZAGRAŻAJĄCE LUDZIOM WYBITNYM: "Piorun uderza w szczyty gór".

 

"Oda do młodości" A. Mickiewicz -

 PIORUN - SYMBOL PRZEWROTU, KTÓREGO DOKONAJĄ MŁODZI: Wielkie zmiany, zapowiadane w utworze, mają być dokonane przez ludzi młodych - o świeżym spojrzeniu na świat i ludzi, stąd piorun staje się "ramieniem młodości". Zmiany będą gwałtowne, burzliwe, błyskawiczne.

 

*****************************************************************************************************

 

Źródła:

http://wyborcza.pl/1,75248,11729462,Sarkozy_w_sloncu__Hollande_w_deszczu.html

http://www.bryk.pl/słowniki/słownik_symboli_literackich/101656-piorun.html

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-05-15, 21:51:46

Horoskop Francoisa Hollande'a.

 

Mówiono o nim, że jest miękki, nijaki, miał ksywę: "Budyń".

Słońce w kon z Plutonem we Lwie raczej o tym nie świadczy. Podobnie Mars w Strzelcu w trygonie z Plutonem.

Księżyc w Koziorożcu? - dyskusyjny, bo godzina urodzenia nie jest znana. Bardziej mi pasuje Księżyc w Wodniku, ale to tylko moja intuicja.

 

Źródła:

pl.wikipedia.org/wiki/François_Hollande 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
lupka 2012-05-15, 22:42:45

 

 

Ja właśnie sobie rozpracowuję jego horoskop i przymierzam się do synastrii z MerkelGłosny smiech. (edit) W astro.com podana jest godzina 0:10.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-05-15, 22:48:55

Co prawda Astrotheme, ale sądzę że nie może się mylić: http://www.astrotheme.fr/astrologie/Fran%C3%A7ois_Hollande">http://www.astrotheme.fr/astrologie/Fran%C3%A7ois_Hollande . Głupio by było Francuzom podawać fałszywe dane swojego prezydenta.

 

Tam zaś pojawia się opcja 00:10.

 

Co za tym idzie:

1) Bliźnięta - Strzelec na osi; Merkury na IC, Jowisz w egzaltacji na wierzchołku III domu - b. duża elastyczność

 

2) Księżyc w domu IX opp Jowisz w III - bardzo dokładna to opozycja. Za cztery lata na Księżycu będzie Pluton. Dyrekcyjny Saturn niedawno wszedł do Koziorożca (jeśli dobrze patrzę), a Mars uczynił opozycję do Plutona. Tam też (w pozycji Marsa) był trzy miesiące temu progresywny Księżyc, czyniąc opozycję do Plutona. Gdy spojrzymy na solariusz jeszcze (również ścisła opozycja Mars-Pluton), to ... ho ho ho. Ciekawe rzeczy można sobie pomyśleć.

 

3) W ogóle ciekawe rzeczy i przemyślenia się nasuwają.

- opozycja Księżyc - Jowisz - z jeden strony związki (władca VII w egzaltacji) dają korzyść i są zawierane z osobami wpływowymi, ale pozycja Księżyca może dawać chłód, wyrzeczenia w tej materii; podczas kampanii w 2007r. jego partnerka Royal (też kandydatka na prezydenta) była "oficjalną żoną" podczas gdy w tajemnicy był trzymany drugi związek

 

Manifestacja Koziorożca (to się czuje) to pewnie też władca horoskopu Merkury w kwadraturze do Saturna, oraz Księżyc w Koziorożcu. Oprócz tego - b. silny Lew. Czyli zaznaczony Lew i Koziorożec. Z tym, że Lew okupuje dolne rejony horoskopu, a Koziorożec z Wodnikiem górne. Czyli publicznie cicha woda, wśród najbliższych - brzegi rwie...

 

Hollande to typ polityka, który porozumie się z każdym, jeśli to prawda. Może być uznany za najbardziej komunikatywnego i zarazem stawiającego na swoim przedstawiciela władzy. Może zaskoczyć, jak nieznany niegdyś Jerzy Buzek i zostać najważniejszym politykiem ostatnich lat. Merkury jest silny choć ukryty, Wenus silna i wpływowa - obydwa sygnifikatory tworzą dobre aspekty z osiami horoskopu. Może być naprawdę ciekawie.

Mnie interesuje przejście Plutona. Mam nadzieję, że piorun który uderzył w samolot to nie preludium do czegoś dramatyczniejszego. 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
rebecca 2012-05-15, 23:27:29

To od razu załączam horoskop na godz. 00:10. Intuicja mnie jednak zawiodła co do tego Księżyca, ale nic to.

Ciekawa sprawa z tymi kobietami Hollande'a: Księżyc w Koziorożcu w kon z Głową Smoka - ambitna żona, kandydatka na prezydenta. Silna Wenus w Wadze w V domu, współwładczyni XII ( zamknięty Byk ) - kochanka, o której podobno niewiele mówi oficjalnie, ale powiedział tyle, że to kobieta jego życia.

Opozycja Księżyc - Jowisz w koniunkcji z węzłami. Bardzo ciekawe!

Mars w VII - jaka aktywność w związkach! Usmieszek

 

Niewątpliwie, cicha woda...Usmieszek Oj, zaskoczy jeszcze! Podobno przez rok zrobił niewiarygodny postęp (mówił o tym Ryszard Kalisz, który go zna i sam był zaskoczony, że człowiek może się tak zmienić).

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-05-15, 23:53:54

Lupka, czekamy na synastrię Hollande - Merkel!Usmieszek

Tak sobie pomyślałam, że to może być równie znaczący europejski tandem, jak Sarkozy - Merkel. Wenus w Bliźniętach w horoskopie zaprzysiężenia włada Słońcem, ponadto jest stacjonarna, a jutro wchodzi w retrogradację, tym samym każe zwrócić na siebie uwagę i wszystko, co się wiąże z emanacją Wenus: związki, wartości, zasoby, umowy. W horoskopie na koniec ceremonii zaprzysiężenia przesunęła się z XII do XI domu, podkreślając tym samym sojusze, przyjaźnie, protekcje. Aaa, i jeszcze Wenus jest w trygonie z Saturnem w Wadze, którym włada, a który jest władcą DSC.

 

Ja z kolei mam zamiar zamieścić analizę symboli sabiańskich dot. prezydentury Hollande'a. Już wylosowałam symbol, a teraz próbuję to zinterpretować i połączyć w całość.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-05-16, 00:11:57

Dzięki za grafikę. 

 

Z ciekawszych rzeczy z jego biografii:

- syn laryngologa (dość bogatego)

- najmłodszy z iluś tam rodzeństwa, też dobrze wykszałconego

- prymus pod względem wyników w nauce

- mąż kandydatki na prezydenta Francji Segnolene Royal, po czym... sam kandyduje i zwycięża - nie pamiętam takiego przypadku, mogłoby to zaistnieć chyba tylko w przypadku zwycięstwa Jarosława Kaczyńskiego, albo Hillary Clinton, choć... Głosny smiech ... przypomniałem sobie - prezydent Argentyny jest żoną byłego prezydenta Argentyny

- kandydat na prezydenta z łapanki, zważywszy na aferę związaną z D.S.Kahnem, szefem MFW

 

Księżyc koniunkcja Węzeł = wpływowa żona? Ryzykowne, ale ... warte uwagi.

 

To może jeszcze jedna inspirująca uwaga pt: jak  SAME dyrekcje w tym horoskopie dają się we znaki:

- Księżyc dyrekcyjny w 1970r. (poznanie Segnolene Royal) - ścisły trygon Wenus, ścisły kwadrat Saturn

- Saturn dyrekcyjny w 1988r. kon. DESC - poseł do zgromadzenia narodowego

- Neptun dyrekcyjny w 1998r. kon. DESC - sekretarz partii socjalistycznej

- Mars dyrekcyjny w 2006r. opp Słońce - rezygnacja z ubiegania się o nominację prezydencką...

... oraz Pluton dyrekcyjny w kwadraturze do Księżyca (1970r...), Uran dyrekcyjny w trygonie do Księżyca i Saturn dyrekcyjny na Marsie - w 2007r. porażka w wyborach partnerki FH (Royal), oraz ... rozwód

- ASC dyrekcyjny w pobliżu IC, Mars dyrekcyjny opp Pluton - całkiem niedawno, wybór na prezydenta Francji

 

Zwróciłem też uwagę na to, że ostatni solariusz F_H (relokacja na Paryż?) ma ASC na Księżycu urodzeniowym kandydata.

Próbowałem też spojrzeć na igres Słońca w znak Barana i porównanie Sarkozy'ego oraz Hollande'a i ich szans w pojedynku. Co prawda post factum, ale ... nie ma wyraźnych tendencji do odniesienia zwycięstwa. No cóż.

 

Pozdrawiam!

MUśmiech

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
lupka 2012-05-17, 22:26:12

Niby nie ma tej chemii miłości niemiecko-francuskiej - a jak jest - to niewykluczone, że to sprawa dla toksykologa. Merkel na początku kampanii prezydenckiej otwarcie poklepywała Sarkozego po plecach licząc, że twór„Merkozy”pofunkcjonuje jeszcze trochę . Ale gdy sondaże pokazały rzeczywiste nastroje we Francji to kanclerz ucichła dyplomatycznie.  Mówi się, że niedługo posypią się iskry..ale czy to prawda?  Podczas błyskawicznych odwiedzin w Berlinie Hollande podkreślił, żeby nie zamiatać pod dywan tego co różni Francuzów z Niemcami - a Merkel podkreślała wagę współpracy dla wspólnej Europy. Para podobno patrzy w przyszłość a Hollande zapomniał już, że Merkel popierała jego przeciwnika. Hollande z Merkel na pewno porozumieją się w jakiś sposób - mają od tego sztab dyplomatów, jednak są między nimi specyficzne różnice- ale nie tak wielkie, by nie powiedzieć –trafiła kosa na kamień. Para urodziła się mianowicie w tym samym roku a Hollande jest niecały miesiąc młodszy od kanclerz Niemiec.  Słońce, Księżyc, Merkury i Wenus różnią się najbardziej położeniem- reszta pozostaje w koniunkcji. Jest to spotkanie Lwa z Rakiem- a więc dumne z nadwrażliwymOczko. Ciekawe, ciekawe czy „coup de foudre” to miłość od pierwszego wejrzenia...

 

Jakim człowiekiem jest Hollande?

 

Władcą horoskopu jest Merkury (Bliźnięta). I to jest bardzo interesujący Merkury - bo niespecjalnie aspektowany ale za to w promieniach i we władztwie silnego Słońca. Z dużych aspektów luźna, separacyjna kwadratura z Saturnem w Skorpionie - a więc utrudnienia Hollande pewnie nie są obce, pomimo tego, że pochodzi on z zamożnej rodziny. Zanim stał się prezydentem miewał przed sobą polityczne schody i słynął z bycia niezbyt utalentowanym mówcą. Poza tą kwadraturą jest ścisły trygon z Eris, sekstyl z ascendentem, koniunkcja z Ic, kwintyl z Ceres i binonagon z Księżycem. Położenie Merkurego przy osi  w IV domu wzmacnia go, dodatkowo jego dyspozytor Słońce jest w swoim władztwie, jednak w IV domu Słońce podobno nie czuje się najlepiej.  Niemniej jednak jest to dom kątowy- a więc jeden z najsilniejszych. W podkreślonym IV domu u Hollande widzę podobieństwo z Merkel - dlatego, że u niej podkreślony jest znak Raka (Słońce, Merkury, Jowisz, Uran, Punkt szczęścia).  Dlatego oboje cechuje racze podejście do swojego...i duża waga jaką przywiązuje się do własnych korzeni i narodowości.  Kardynalnie położony jest też Mars w znaku Strzelca, w VII domu. Oznacza to, że dynamicznie reaguje on na interlokutora i ma poniekąd nastawienie na konfrontację i rywalizację. Taki Mars w VII domu może zemścić się agresją a więc nie zdziwi jak polecą jajka , albo pojawią się zadry i zasępienie.  Marsa w Strzelcu cechuje trochę słomiany zapał, w przypadku Hollande mamy chyba trochę więcej wytrwałości , dlatego, że dyspozytor Marsa - Jowisz jest wywyższony w Raku, a jego władca Księżyc w Koziorożcu egzaltuje Marsa. Jowisz w III domu  zadowolony jest ze stosunków ze swoim otoczeniem, wskazuje na szerokie zainteresowania już w dzieciństwie i też na zainteresowanie prawem, które Hollande studiował. Więc będzie dążył on do współpracy może – tym Marsem swoim w VII domuGłosny smiech i wcale nie będzie się tak stawiał Merkel ...jeśli będą tylko mieli wspólne cele.  Jednak myślę, że Merkel będzie po swojemu działała na pewno – w końcu ona ma Marsa w I domu.  Ten Mars Merkel pasuje do Marsa w VII domu Hollande – „wie die Faust  aufs Auge”-  jak to Niemcy mawiają.  Również Sarkozy ma Marsa w VII domu z tym, że u niego Mars w Baranie w koniunkcji z Księżycem i z nim Merkel się obściskiwała. Dużą rolę grał w tym obściskiwaniu Księżyc w Baranie, który wskazuje na otwartość i energiczne wyrażanie emocji przez Sarkozego jak nie na jakąś wylewność nawet. A u Hollande takiej wylewności Merkel prawdopodobnie nie znajdzie, bo Księżyc w Koziorożcu do takich nie należy. Księżyc w Koziorożcu to przede wszystkim kalkulator. Jest on w opozycji z Jowiszem- co na pewno zwiększa szczodrość, ale ta szczodrość jest w III domu.

 

Jowisz w kwadraturze z Neptunem w horoskopie Hollande daje do myślenia. Neptun jest na wierzchołku półkrzyża z Księżycem i Jowiszem. Księżyc Hollande w Koziorożcu , więc może być on pamiętliwy, oschły ale przede wszystkim może zafundować brutalny kurs oszczędnościowy.  Księżyc jest dyspozytorem Jowisza- a więc dla dobra ludu rzecz jasna. A Księżyc jest w znaku wywyższenia Marsa. Kładzie być może spory nacisk na konkrety i co w nim Francuzi lubią - robi wrażenie człowieka, na którym można polegać, podobno działa uspokajająco (hipnotyzująca emanacja koniunkcji Słońce-Pluton).  Może być  też szorstki w obyciu ten Francuzik o holenderskich korzeniach, skromny, twierdzi, że chce być „normalnym” prezydentem, nawiązując do królewskiej rozrzutności Sarkozego. W sumie już od dziecka chciał być prezydentem ( wywyższony Jowisz w Raku w koniunkcji z władcą Mc- Uranem w III domu?) W progresjach ta koniunkcja się uściśliła) Silny znak Lwa aż prosi się o królewskie gesty, jednak w domu Księżyca, ale  zarazem w kwinkunksie do niego. W zasadzie obecna rola Hollande jest znakomitą realizacją tego kwinkunksa - Słońce może się lwić rycząc do woli w domowych pieleszach - albo nawet i nie w domowych, bo w swoim własnym kraju, ma swój status królewski, a Księżyc ma skromność, normalność i bliskość do ludu.  Niezadowolonego ludu – Francję czekają podobno masowe zwolnienia .

 Inne oblicze Księżyca w Koziorożcu - bardziej trywialne: W mediach porównywano niedawno byłą panią prezydentową Carlę Bruni (elegancka, wypacykowana, w spódnicy i w szpilkach pudlica) z nową pierwszą damą (skromna mysz, w balerinkach, garniturze ze spodniami).

 Księżyc to też w horoskopie państwa lud, a tutaj mamy głowę państwa, więc reprezentuje on tą niezadowoloną część społeczeństwa , ciężko pracującą (bo w końcu to jego wybrał lud), która nieufnie podchodzi do obcokrajowców -  Sarkozy stracił poparcie przez m.in. szczebiotanie z Merkel. Poza tym ten lud nie lubi rozrzutności. Hollande chce wziąść się za integrację. Jest socjalistą i chce polepszenia sytuacji ludzi pracujących. Chce zwiększyć minimalną pensję, skrócić czas pracy i przede wszystkim realnie planować i nie zwiększać jeszcze bardziej bańki mydlanej, którą tworzą spekulacje finansowe. Ale czy przy kwadraturze Neptuna z Jowiszem i Księżycem te socjalne plany Hollande nie jawią się jako utopia? Księżyc wzmacnia trochę jego własna dwada i koniunkcja z węzłem wschodzącym. Jego położenie w Koziorożcu odwołuje do Saturna. Ten jest peregrinus, w VI domu i w bardzo interesującej koniunkcji z Lilith. Saturn w VI domu wskazuje na człowieka zdolnego do ciężkiej pracy, kwadratura do Merkurego, że jest to praca eksploatująca i ambicje wielkie przytłaczające człowieka co może odbić się na zdrowiu.  No i, że jest szansa żeby stać się autorytetem. Saturn jest w koniunkcji z Lilith i z Punktem szczęścia. To mi wygląda dziwnie, jakby wskazywało na  podatność na depresję i na poczucie niespełniania się poprzez pracę mimo wysiłków i wielkiej wagi jaką się do tej pracy przywiązuje.  Dodając kwadraturę do Merkurego (słaba i separacyjna więc może tak źle nie jest) i położenie Księżyca w Koziorożcu wydaje mi się, że może go nękać niezadowolenie i, że z tego względu może poszukiwać on jakichś specjalnych atrakcji. Saturn w Skorpionie, Lilith w Skorpionie i silna Wenus w V domu to może być jakiś touch specyficzno-zabawowy do kobiet. Ponadto taki Saturn może być jak tur, z zacięciem trzyma się wcześniej obranego kursu. Niech się wali, pali i grzmi, ale nie zmienia strategii. U Hollande jednak ten Saturn jest w VI domu, więc nie taki silny- jak np. u Merkel  u której widneje on w X domu. Saturn jest we władzy silnego Plutona, który w koniunkcji ze Słońcem daje charyzmatycznego przywódcę, który będzie musiał w swoim kraju wiele zmienić (Słońce ,Pluton w IV domu- domu ludu- tutaj kojarzy mi się to z jego obietnicą, że zacznie on zmiany od rządzących (Lew) i skróci ich pensje- dzisiaj zatwierdzono obniżkę o 30% - to też związane jest z kwinkunksem Słońca i Księżyca ). Słońce-Pluton to władza, ale też silna walka o nią, walka na śmierć i życie. W VI domu jest też Neptun, który podkreśla misję Hollande i socjalne zapędy. Pluton jest w sekstylu z Neptunem- a Neptun jest na wierzchołku półkrzyża i jest Rex Aspectarius (tak mi się przynajmniej wydaje- osoby biegłe w liczeniu aspektów proszę o korektę) -  więc warto się temu półkrzyżowi bliżej przyjżeć. Jest to półkrzyż w znakach kardynalnych, więc bardzo energetyczny i dający dużo inicjatywy. Położony jest jednak w domach upadających, domach lekcji życiowych więc można zakładać, że manifestuje się głównie w sferze intelektualnej i psychiki. Neptun w VI domu to poświęcenie dla pracy.  Ma zapewne też wpływ na to, że Hollande wykładał na uniwersytecie i, że jest socjalistą. Neptun na wierzchołku półkrzyża dobrze realizuje się w sztuce...to układ dla idealistów, wizjonerów strzalających w dziewiątkę. Zresztą już zaczął korygowanie swoich obietnic . Saturn na Neptunie w tranzytach pasuje do tych korekt.  Neptun jako władca XI domu w VI to duże poświęcenie dla jakichś grup społecznych. Hollande może robi jeszcze wrażenie budyniowatego ale ascendent progresywny zmienia niedługo do znaku Lwa- a Słońce, które jest w Wadze zmienia dwadę ze spokojnych, poświęcających się Ryb do żywego i nanergetyzowanego Barana.

 

Merkury w koniunkcji z gwiazdą Asellus o charakterze Słońca i Marsa, wskazuje na zapał i ryzyko zaślepienia.

Jowisz w koniunkcji z północnymi kleszczami Skorpiona ,charakter Merkurego i Jowisza, szczęście i powodzenie.

Uran w koniunkcji z gwiazdą Procyon: Konaszewska pisze, że ma ona energię Merkurego i Marsa; związana z polityką, może byc wielki sukces a później upadek.

Neptun w koniunkcji z Arcturusem (charakter Marsa i Jowisza)- sława i honory

Mars w koniunkcji z gwiazdą Ettanin – Ebertin - charakter Saturna, Jowisza z domieszką Marsa i daje skłonności do osamotnienia.

I Księżyc jest blisko gwiazdy Wega, ale tutaj orba może być już trochę za duża.

 

Rodzice Hollande(jeśli kogoś interesują):

Duży wpływ zdają się mieć na Hollande jego rodzice (podkreślony dom IV). Ojciec lekarz laryngorog George Gustave Hollande urodził się w Cognac, Charente, Poitou-Charentes, we Francji 9.05.1923 roku.  Matka Hollande–Frederique Marguerite Tribert urodziła się 7.09.1927 w Vigneux-sur-Seine,  Ile-de-France a zmarła 8.03.2009. U matki w horoskopie, podobnie jak u nowego prezydenta Francji, widać  Księżyc w Koziorożcu i koniunkcję Urana z Jowiszem. Poza tym zaznaczony u niej jest bardzo mocno znak Panny - była pracowniczką socjalną, co miało zapewne wpływ na światopogląd Hollande (Księżyc w IX domu).

Cdn.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-05-17, 22:35:17

Merkel się wykruszy w 2013r. a CDU przegra wybory. Ma mocne tendencje spadkowe.

 

Być może to jest nowy kanclerz Niemiec. A może i nie? http://pl.wikipedia.org/wiki/Sigmar_Gabriel">http://pl.wikipedia.org/wiki/Sigmar_Gabriel

 

Niespecjalnie przepadam za sondażami, ale widzę:

39,1% poparcia dla SPD

26,3% CDU

11,3% Zieloni

8,6% FDP

7,8% Piraci (Wow!)

 

Więc takie rozdanie w 2013r.

USA - Obama, Rosja - Putin, Niemcy - Gabriel, Polska - Tusk, Francja - Hollande, Anglia - Cameron, albo taktycznie Boris Johnson (wybory 2014r.)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
rebecca 2012-05-17, 23:04:27

Fajny temat ten Hollande! Dziś wyczytałam z poniedziałkowego "Wprost" (trochę do tyłu jestem z prasą), potwierdzając tym samym moje astrologiczne dywagacje, że na sukces Hollande'a wielki wpływ miała jego obecna partnerka. Zarówno w jego horoskopie Wenus jest silna, jak i w horoskopie zaprzysiężenia znacząco posadowiona ( władczyni Słońca, ponadto stacjonarna ). Hollande radzi jej się we wszystkim. Tak mi się wydaję, że ona będzie miała na niego wpływ podczas całej prezydentury i myślę sobie, że dobrze.

 

Ciekawostka z pierwszej wizyty Hollande'a w Berlinie: gdy maszerowali z Merkel po czerwonym dywanie, nowicjusz Hollande pomylił ścieżki i wszedł na tę zarezerwowaną dla Merkel. Ona go odsunęła stanowczym ruchem, robiąc przy tym taką minę, że boki zrywać! Usmieszek Wyraźnie zirytowana jest, że ma do czynienia z "Budyniem", a nie już dogadanym Sarko. On się przesunął na właściwy tor, ale z miny widać było, że swoje wie i nie popuści tak łatwo.

Gdyby tak wróżyć z tego rodzaju zdarzeń, to ciekawe rzeczy wychodzą. Oj, niełatwo ten duet będzie miał ze sobą, niełatwo, ale kto wie, może dla Unii po wstrząsach i zapaści coś ciekawego się urodzi. Lew z Rakiem nie bardzo mają po drodze, ale Hollande ma Jowisza i Urana w Raku, więc jakieś zrozumienie tej energii jest. Przy tym satelicjum w IV domu. Może to pójść w interesy narodowe, kosztem Unii jako całości lub przedefiniowaniem Unii jako instytucji europejskiej, głębokimi reformami, o co Unia się prosi, nie tylko ze względu na kryzys, ale i na przerost biurokracji oraz bufonadę europejskich urzędników.

Socjalista może tu wnieść świeży powiew.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
lupka 2012-05-19, 22:02:03

 

Angela Merkel

 

Niemiecka kanclerz wyglądała przy jego francuskiej, eleganckiej mości czasami jak matowy kartofel.  Przy Hollande i jego skromnej małżonce takiego dysonansu nie ma. Władcą horoskopu Angeli Merkel jest beneficzny Jowisz położony w swojej godności i w VII domu co ma z pewnością wpływ na to jak jest przyjmowana. Merkel powzięła sobie za cel „rozwój (Jowisz) UE (VII dom)”. Władca horoskopu Merkel , podobnie jak Hollande, nie jest bogato aspektowany- jedynie koniunkcja z Merkurym, Punktem szczęścia ale w znaku Raka znajduje się jeszcze Słońce i Uran. Poza tym Jowisz położony jest w VII domu więc jest wpływowy bardzo. Takie położenie władcy horoskopu wskazuje na postawę nastawioną na dialog i współpracę. Merkel uważana jest za głównego popychacza UE. Jowisz w znaku Raka jest wywyższony, a władca planet w Raku- Księżyc znajduje się w Wodniku, a więc w recepcji z Uranem. W szkole Merkel nie rzucała się specjalnie w oczy, no chyba, że dobrymi stopniami. Uważano ją za dobrze zsocjalizowanego młodego człowieka. Szczególnie uzdolnienia zdradzała w matematyce i języku rosyjskim. Maturę zdała z najwyższą średnią. Później studiowała fizykę i promowała, jednocześnie angażując się w politykę. VII dom w znaku podwójnych Bliźniąt z czterema planetami dał dwóch mężów.

W VIII domu, we władzy Słońca położonego kardynalnie znajduje się Pluton, który jest w trygonie do Marsa w I domu. Ten układ daje dużą moc sprawczą i faktycznie Merkel uznawana była wielokrotnie przez magazyn Forbes za najbardziej wpływową kobietę na świecie.  Mars i Pluton są też w sekstylu z Neptunem w X domu. Układ ten daje wyczucie trendów i umiejętność dostosowania się do nich. Neptun jest w kwadraturze do koniunkcji Słońce Uran- słowa krytyki odnośnie kanclerz dotyczą często jej lawirowania między tym co jest na chwilę obecną popierane przez społeczeństwo a brakiem obrania konkretnego stanowiska. Mówi się o niej tez, że w sumie nie wiadomo dlaczego - ale ostatecznie budzi sympatię - Neptun w X domu potrafi dobrze mydlić oczy.  U początków kariery miała nawet zajmować się propagandą. Poza tym podobno jej wcześniejsi znajomi (jak podaje Wikipedia) czuli się poirytowani, że ostatecznie związała się z CDU, choć podejrzewano, że jej poglądy są bliższe Zielonym. Dążenia by się przypodobać to może być Wenus w Pannie w VIII domu- ale o Merkel mówi się też, że jest nijaka i stąd jej popularność. Neptun w X domu to równość socjalna - kwadrat Słońce koniunkcja Uran- rozwój indywidualizmu; kwadratura wskazuje na trudność w pogodzeniu tych dwóch celów a są one częścią jej obecnego programu politycznego. Ponadto krytyka dotyczy też podobno obłędu Merkel  na punkcie jej ego. Że ma kompleks władzy (Pluton w znaku Lwa, opozycja Księżyc władca Słońca)  i wszystko co robi, robi po to, żeby zostać na tronie a nie dla dobra kraju.  Krytykowana była za swoich doradców, za uleganie naciskom kapitalistów (np. ratowanie Opla) , za brak konkretnego stanowiska w sprawie ryzykownych spekulacji banków- np. jej początkowa przyjaźń z Ackermannem, za zamknięcie elektrowni atomowych - po to by później dokupywać prąd z Francji (też z atomu) i wspieranie Grecji i Hiszpanii, mimo, że państwa te nie były w stanie spełnić wymagań UE i fałszowały raporty, szczególnie Grecja wykazała się majstersztykiem, żeby otrzymać pakiety pomocy. Te finansowe nieścisłości mogą być właśnie obrazowane kwadraturą Słońce- Neptun, Słońce współwłada VIII domem (pieniądze innych).

 

Patrząc na VIII dom jako dom wartości Merkel podpadła też popieraniem artystokraty Karla-Theodora zu Guttenberga, byłego ministra obrony narodowej, za co zebrała krytykę od środowisk uniwersyteckich, dla których stanowisko Merkel oznaczało niweczenie i podważanie uniwersyteckiego autorytetu. Gutenberg kłamał wielokrotnie w sprawie plagiatu na swojej pracy doktorskiej i opóźniał wyjaśnienie przez co nagonka mediów jeszcze bardziej wzrosła. Swoje poparcie dla niego Merkel wytłumaczyła tym, że Guttenberg dobrze spełniał swoją funkcję i że nie zatrudniła go przeciez za jego pracę doktorską.

W X domu kanclerz Niemiec znajduje się Saturn i Neptun. Saturn, który jest też władcą Księżyca położony w Skorpionie daje zapewne to silne trzymanie się obranego kursu na władzę zdobytą dozą oportunizmu ale też z podtrzymywaniem za wszelką cenę konstruktu Unii. Teraz pojawiło się zagrożenie- Hollande, w którym pokłada się nadzieje, że postawi się on Merkel. Ale, że jej autorytet słabnie to ku jego wzmocnieniu kanclerz wywaliła Röttgena- ministra środowiska. Za to zbiera ona już krytykę, szczególnie Sigmar Gabriel ujeżdża  konia pod swoje siodło (jak Acrux wspomniał wcześniej – Gabriel jest wśród możliwych dyskutowanych kandydatów na kanclerza), i podsunął od razu wyjaśnienie twardego kroku (kopniaka)  kanclerz w sprawie ministra środowiska: Röttgen ścinał się za bardzo z władzami koncernów energetycznych (E.on) i stał się dla nich niewygodny- i Merkel tym koncernom zdaniem Sigmara Gabriela uległa.

 

Władca horoskopu Merkel jest w koniunkcji z gwiazdą Sirius (m.in.sława i honory)

 Merkury w koniunkcji z gwiazdą Ahlena o charakterze Venus i Jowisza

Koniunkcja Słońca i Urana leży między gwiazdami Pollux i Procyon

Neptun- koniunkcja Spica i Arcturus

Mars tez jak u Hollande z gwiazdą Ettanin

Cdn.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.