Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Co nowego w świecie

Bankructwa biur podróży
rebecca 2012-07-13, 22:43:06

Zastanawiam się, czy ostatnie głośne upadki biur podróży Sky Club i Alba Tour są związane z Jowiszem w Bliźniętach, znaku swojego wygnania? Skoro Jowisz jest silny w Strzelcu i odpowiada m.in za dalekie podróże, to jego słaba pozycja w Bliźniętach może przejawiać się właśnie w upadkach biur podróży, a co za tym idzie - dla ludzi - w kłopotach związanych z podróżami. Dodatkowo, przemawia za tym niedawna koniunkcja Jowisza z Ogonem Smoka, z punktem majowego zaćmienia Słońca oraz kwadratura z Neptunem.

Co o tym sądzicie?...

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
acrux_79 2012-07-14, 03:04:50

Oj nie. To byłoby zbyt łatwe uproszenie.

"W ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii upadło aż 41 touroperatorów"

Z: http://forsal.pl/artykuly/631847,swiatowy_sezon_na_bankructwa_biur_podrozy.html">http://forsal.pl/artykuly/631847,swiatowy_sezon_na_bankructwa_biur_podrozy.html

W tym samy art. jest, owszem, o bankructwach czeskich, ale jeszcze wstrzymałbym się z twardą opinią.

 

Polecam również ten art.: http://finanse.wnp.pl/to-nie-koniec-upadlosci-biur-podrozy-w-tym-roku,173904_1_0_0.html">http://finanse.wnp.pl/to-nie-koniec-upadlosci-biur-podrozy-w-tym-roku,173904_1_0_0.html

Powody są... zewnętrzne (nie planetarne, nie za przyczyną posadowienia Jowisza)...

Cyt: "- Branża turystyczna od 2 lat przeżywa kryzys i to uwidacznia się w naszym rejestrze. Rosnące kursy walut, zamieszki w Afryce Północnej i w Grecji, kryzys ekonomiczny na południu Europy i obawy przed kryzysem w Polsce sprawiają, że z roku na rok maleje liczba osób korzystających z usług biur podróży, a to przekłada się na mniejsze zyski. Kłopoty mają już nie tylko mali i średni organizatorzy turystyki, ale także ci najwięksi. W KRD jest notowanych kilka biur z pierwszej 10 - mówi Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów".

 

No i pytanie fundamentalne - czy na ostatnim przejściu Jowisza przez Pannę (bardziej kryzysową niż Bliźnięta, zdaje się), mieliśmy taki pomór? 

Niestety, chciałbym się mylić, ale makroekonomia, a może wielkie cykle planetarne (Uran/Pluton, Saturn/Pluton wcześniej).

Ostatecznie Pluton przemierzający znak Strzelca w latach 1995-2008 nie uczynił chyba (?) nic szczególnego. Dobrze, że nie wszedł do Strzelca teraz, bo mielibyśmy "powód" by jego obarczać tym, co się dzieje w biurach podróży.

 

Fundamenty są dwa - kryzys (który nie śpi) i niestabilność polityczna w wielu państwach "urlopujących" (np Grecja, Egipt, Afryka Płn). Wulkany i inne zjawiska meteorologiczne też czasem coś wywiną (ostatni podczas Tragedii Smoleńskiej, jak nie przyjechała większość głów państwowych). To wszystko było odkładane "na później" ("jakoś to będzie"), a teraz wychodzą takie a nie inne efekty.

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
rebecca 2012-07-14, 20:40:07

"To wszystko było odkładane "na później" ("jakoś to będzie"), a teraz wychodzą takie a nie inne efekty" - właśnie tak rozumiem wpływ Jowisza (czy też innych czynników) na różne wydarzenia. Nie jako sprawcy kłopotów i nieszczęść, tylko raczej "języczka u wagi"; coś, co narastało latami, jakiś problem - dajmy na to natury finansowej - skumulował się i znalazł swoje rozwiązanie, np. w postaci bankructwa firmy, wyjścia na jaw jakiegoś skandalu, ujawnienia długo skrywanej informacji, itp. właśnie przy "sprzyjających" temu tranzytach planet.

 

Oczywiście, nie mam zamiaru bronić tezy o Jowiszu w Bliźniętach - sama miałam wątpliwości, czy to nie jest zbytnie uproszczenie. Dobrze, Acruxie, że przypomniałeś o wielkich cyklach planetarnych, bo trzeba to widzieć w szerszym kontekście kryzysu światowego. Inna rzecz, że kryzys światowy też narastał latami, a właściwie niecne praktyki banków, a wybuchł przy opozycji Saturna do Urana.

Dopiero, gdy napisałam posta, uprzytomniłam sobie, że pewnie biura podróży upadały co rok, tylko do mnie to jakoś nie dotarło. A, że dotarło dopiero przy Jowiszu w Bliźniętach, to i wyciągnęłam takie, a nie inne wnioski Usmieszek

Oj, ten egocentryzm...Głosny smiech ( a Jowisz u mnie na MC i Księżycu ).

 

PS. Dzięki za linki, poczytałam i już jestem trochę mądrzejsza w sprawach turystycznych, cha cha!Usmieszek

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-07-14, 22:16:45

Ogólnie to nie zmierzam do tego, by kogoś stopować przy obserwacjach. Ale staram się unikać ogólników i od razu zgodnie z zasadą powtórności (co było na poprzednim tranzycie), oraz doświadczenia (co to przynosiło) odnosić się do pojedynczych tranzytów. 

Kiedyś próbowałem spoglądać na przejścia Saturna ze znaku w znak, pojawiły się ciekawe konstrukcje intelektualne, ale poczekajmy, jak wejdzie do Skorpiona.

 

Co do astrologii, to bywa ona nieraz bezbronna w makroskali. Okazuje się bowiem, że bankructwa albo utraty domów nie tyle zostały wymuszone pojedynczymi radixami, co falą makroekonomiczną. Gdyby nie ten "kryzys", to część nieszczęść nie ujawniła by się przez najbliższe lata. To bardzo duży problem - spotykamy się z analizami "makro" typu "przez Polskę przejdzie kryzys polityczny", ale nie wiemy jak językowo (psychologicznie) przetłumaczyć to na pojedynczą sytuację rodziny, jednostki. Tzw język ludzki.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Garrett 2012-07-17, 00:28:11

Bankrutują nie tylko biura podróży, ale także spółki budowlane, a dzisiaj fundusz inwestycyjny IDEA Premium, kilka dni temu Finroyal (finanse). Obawiam się, że zmorą naszej gospodarki wkrótce staną się zatory płatnicze, co spowoduje kolejne upadłości. A więc problemy niewypłacalności zaczną być masowe. Kojarzę to z tranzytem Saturna przez I dom Horoskopu III RP oraz tranzytem Plutona przez Słońce Horoskopu i w kwadraturze do Urana.

Tematów: 3
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-02-08
Jasmin 2012-07-17, 09:05:19

Bankructwa biur podróży mają związek z Jowiszem w Bliźniętach z Ceres i Wenus i Ogonem Smoka, także z kwadraturą Pluton - Uran, z eklipsą także. Grupa sygnifikatorów w Bliźniętach mówi o nierealnych oczekiwaniach ludzi, którzy kupują imprezy turystyczne za 1400 zł a spodziewają się wysokiego poziomu usług turystycznych. Także o zwykłym braku wyobraźni. To klasyczna pułapka na małpy. Oparte na takiej ofercie biura podróży muszą upaść, gdyż taki jest rachunek ekonomiczny. I upadły właśnie takie, których oferta jest tania i nie pokrywa wszystkich kosztów podróży oraz jej ubezpieczenia. Inna rzecz: zabezpieczenia i gwarancje finansowe ze strony organów rządowych - Marszałków Województwa w przypadku upadłości biur podróży nie są  wystarczające. Ta sfera powinna zostać zrestrukturyzowana i wymaga zmian w przepisach prawa. Należy wymusić od biur podróży konieczność zapłaty kontrahentom zagranicznym całości należności za pobyt turystów - przed rozpoczęciem imprezy turystycznej, aby ludzie nie byli narażani na powroty do kraju tuż po przylocie wobec bankructwa biura polskiego. Bezpieczeństwo finansowe, wynikające z uregulowań prawnych  (Jowisz + Ceres) jest powierzchowne (Bliźnięta) i niczego nie gwarantuje turystom a biurom podróży daje możliwość uwolnienia się od odpowiedzialności za nienależyte wykonanie usługi turystycznej. One nie martwią się, co się stanie z ich klientami, kiedy zostaną aresztowani w nieopłaconym hotelu po przylocie do obcego kraju. No bo przecież jest gwarancja Marszałka Województwa i niech on się dalej martwi.

 

Związek z horoskopem RP jest - to oczywiste. Restrukturyzacje i zmiany przepisów prawa są konieczne dla zabezpieczenia przed niechcianymi wpadkami gospodarczymi. Rozmaite upadki, upadłości, bankructwa będą inspirować do restrukturyzacji i nowelizacji prawa. Wielką rolę w wyławianiu nieprawidłowości funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej ma Neptun jako ogniskowa półkrzyża z Węzłami Księżyca. Zmiany plutoniczno- uraniczne są i będą inicjowane zatem wypadkami losowymi, na które z pozoru nie mamy wpływu. Coś złego najpierw musi się wydarzyć, jakaś siła wyższa musi zadziałać, która zainicjuje reformę jakiegoś systemu i pomoże naprawić błędy. Losowi można pomóc - właśnie dzięki zabezpieczaniu się na dłuższą metę i zasadzie ograniczonego ryzyka. Ale o to w Bliźniętach trudno. Przesadna (Jowisz) krótkowzroczność (Bliźnięta) finansowa (Wenus) i ubezpieczeniowa (Ceres) skutkuje wypadkami losowymi (Węzły Księżyca do Neptuna).

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.