Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Co nowego w świecie

XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Jasmin 2012-07-27, 08:53:03

Igrzyska rozpoczynają się o godz. 22:00 czasu wschodnioeuropejskiego. Londyn był już organizatorem Olimpiad w 1908 roku oraz w 1948.

 

Teraz widać jaka może być analogia półkrzyża: Pluton na wierzchołku do opozycji Uran - Mars a mianowicie współzawodnictwo, walka o zwycięstwo, rywalizacja.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Jasmin 2012-07-27, 09:57:33

Merkury spalony i w retrogradacji na DSC. Ciekawe, czy będzie opóźnienie w otwarciu ceremonii. Jakieś nieprawidłowości spowodowane z winy pośredników, pracowników, pełnomocników czy ludzi, którym zlecono wykonanie prac fachowych rzemieślniczych wynikają z tego posadowienia Merkurego. Merkury w Lwie , więc chodzi o przedstawicielstwo kraju. Poszczególnym reperezentantom też mogą przydarzać się różne wypadki losowe. Chociaż w VI domu Merkury jest na chwilę ceremonii otwarcia czyli u siebie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-07-27, 10:08:49

Wpadki organizatorom zdarzają się już teraz.

http://www.tvn24.pl/sport,4/allen-anglikiem-znow-wpadka-na-igrzyskach,267380.html">http://www.tvn24.pl/sport,4/allen-anglikiem-znow-wpadka-na-igrzyskach,267380.html 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-07-28, 01:07:57

Zauważyłem trzy rzeczy na ceremonii otwarcia:

- nauka lekcji historii (sielskie krainy-> rewolucja przemysłowa, kominy-> sufrażystki, robotnicy, ruchy, itp-> wojna światowa->Beatlesi)

- kraina czarów i baśni, w której głównymi bohaterami są dzieci leżące na łóżeczkach (pojawiają się jakieś demony, Voldemort, Cruella, a na końcu przegania je Mary Poppins), oraz... dużo snu

- mimo wszystko piękna muzyka Mike Oldfielda

 

Czy to widać w radixie? Trochę to problematyczne, trochę nie. Ale spróbuję pokrótce:

 

Medium Coeli w Strzelcu - przemiany społeczne i obyczajowe jako główny cel prezentacji

Księżyc w Skorpionie najwyżej posadowiony na niebie i w domu IX - chore (upadek) dzieci (Księżyc) w łóżkach, szpitalach. Dużo snu w tych scenach (scenerie neptunowe? Neptun w domu I...)

Jowisz posadowiony najniżej - "dobro zwycięża".

 

Bardzo ładny pokaz. Najładniejszym momentem były dla mnie palące się i iskrzące koła olimpijskie, oraz chwilę później migawka całego stadionu. 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2012-07-28, 01:11:53

Właśnie jeszcze jedna sprawa - zastanawiałem się, jak to z tym początkiem jest.

 

Z jednej strony znamy godz ceremonii, ale... część dyscyplin (i to wcale nie pokazowych), za które będą wręczane medale odbyła się już wcześniej. Stąd te zanotowane wpadki, z których największym obciachem (co za ludzie to obsługują?!) było pomylenie flagi Korei Płn z Koreą Płd.

 

Podobny dysonans miałem już gdy myślałem o horoskopie IV Konf P.S.A. Niby rozpoczęcie było o 16:00, ale zajęcia Johna Frawleya odbyły się przed nim. Podobne zjawisko miało miejsce rok wcześniej, jeśli mnie pamięć nie zawodzi. I rozważałem - czy charakter odda moment rozpoczęcia pierwszych zajęć, czy moment otwarcia? 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Be 2012-07-28, 01:53:02

Najbardziej podobało mi się zapalanie znicza olimpijskiego. Jest przecudowny :)

Tematów: 0
Odpowiedzi: 119
Dołączył/a: 2012-05-05
rebecca 2012-07-28, 02:15:55

Przepiękne rozpoczęcie, choć długie. Poza urzekającym widowiskiem artystycznym bardzo poruszyła mnie idea,a konkretnie:

- zaakcentowanie idei równości kobiet i mężczyzn ( wzruszone twarze kobiet muzułmanek, gdy J.Rogge podkreślił, że po raz pierwszy z każdego kraju przyjechały kobiety)

- idea jedności i równości wszystkich ludzi, również słabych i chorych ( Muhammad Ali, niepełnosprawne intelektualnie dzieci śpiewające pieśń, ludzie w sztafecie ognia na wózkach inwalidzkich lub niepełnosprawni - to jeszcze przed otwarciem)

- przekazanie ognia przez starszych sportowców młodym, którzy zapalali znicz. Po raz pierwszy nie jedna znana sportowa gwiazda, tylko "bezimienni" (Usmieszek), młodzi, jeszcze nieznani, ale obiecujący sportowcy.

- mocny akcent na wspólnotę: przepiękne i bardzo symboliczne zapalenie znicza olimpijskiego, na który złożyły się łuski przyniesione przez reprezentację każdego kraju. Znicz w środku kręgu, którego symboliki nie trzeba objaśniać. Krąg tworzą sportowcy wszystkich 204 krajów. Coś bardzo pierwotnego i jednocześnie mistycznego. Mandala.

 

Takie miałam wrażenie ( poza wzruszeniem ), że to naprawdę nowa era nastaje...

 

Widzę tu i Neptuna w Rybach (który wraz z Plutonem i Słońcem na Dsc tworzy Palec Boży), i Asc w Wodniku ( idea równości i jedności wszystkich ludzi), i Urana w Baranie - w półkrzyżu - to również burzenie barier. Mars i Saturn w Wadze - łączenie ludzi, wspólnota ( można mieć nadzieję, że skoro Mars wchodzi w relację półkrzyża z palnetami pokoleniowymi - Uranem i Plutonem - ta idea wspólnoty zostanie na stałe zaszczepiona wśród mieszkańców Ziemi, zamiast dzikiego indywidualizmu (Mars w Baranie) czy wyścigu szczurów (Mars w Koziorożcu) [uff, jaki patos mi wyszedł! Głosny smiech ].

 

A wizja artystyczna to ponownie pierwszodomowy Neptun w Rybach, władca Asc - Saturn w Wadze w trygonie do Wenus (harmonia różnych elementów+perfekcja techniczna), Słońce we Lwie (rozmach artystyczny).

Ze smaczków podobało mi się przełamywanie elementów podniosłych satyrycznymi (Jaś Fasola), poważnych absurdalnymi (NHSUsmieszek), historycznych współczesnymi (muzyka). Trzeba przyznać, że Anglicy są w tym świetni. Amerykanie pewnie postawiliby na patos i lukier!

Myślę, że astrologicznie "zadbał" o to bardzo silny żywioł powietrza, który nadał widowisku lekkość, łatwość w łączeniu różnych komponentów i intelektualną wizję.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
genny19 2012-07-29, 01:15:01

 

Rozpoczęcie igrzysk stanowczo za długie. Okazuje się ,że jak mówili nasi komentatorzy organizatorzy i władze MKOl  zastanawiają się jak ma przebiegać parada sportowców ,to coś tu jest nie tak.

To sportowcy są najważniejsi .

Wg mnie najpiękniejsze na igrzyskach był przemarsz sportowców ,ich ustawienie w kręgu oraz znicz zapalony na środku.Potem wspólne śpiewy z Paulem Mc Cartneyem.

Odnośnie horoskopu to zastanawiał mnie Księżyc w Skorpionie w 9 domu. Po dzisejszych wiadomościach w prasie trochę spraw się wyjaśniło.

Po raz pierwszy od 1972 roku nie uczczono pamięci ofiar Olmpiady w Monachium  na rozpoczęciu igrzysk.Prosiły o to wdowy po izralskich sportowcach oraz wiele osób na portalach społecznościowych.

Z powodu przedłużenia się części artystycznej, oficjalne otwarcie Igrzysk przez królową brytyjską Elżbietę II nastąpiło dopiero 28 lipca o godzinie 0:18 czasu londyńskiego (01:18 czasu środkowoeuropejskiego).

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-07-29, 08:23:12

Ceremonia otwarcia imponującaUsmieszek.

Jakie mnóstwo analogii do Merkurego w tym a nie innym miejscu w horoskopie! Bardzo lubię widowiska z dużą liczbą aktorów. Z merkurialnych szczegółów podobało mi się to samo, co Rebecce.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-08-01, 17:44:53

Czytam właśnie o skandalu w konkurencji badmintona. Para Chinek (dotychczasowe mistrzynie świata), 2 pary Koreanek i para z Indonezji zostały zdyskwalifikowane za celową próbę przegrania meczu, aby nie grać przeciw swoim rodaczkom w następnym etapie.

Także w sporcie  polityka jest ważniejsza. Zwykła konkurencja już jest nudna. Zastanawiam się, czy kiedy gra się znaczonymi kartami to zwycięstwo tak samo smakuje jak przy uczciwej grze. Czy liczy się tylko szlachetny cel a metody mogą być parszywe? Przy parszywych metodach i cel wydaje mi się podpadnięty.

 

Z tym podpadnięciem to przypomina się rodzinna dykteryjka o wybieraniu kury na rosół. Ze stadka wybierało się tę podpadniętą, tzn. taką która kulała, albo była osowiała, albo jakoś zmieniona była "na twarzy". Ostatni pożytek z takiej podpadniętej kury był taki, aby ją wyrosolnić.

 

pozdrawiam:)

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2012-08-01, 20:06:40

Jeśli chodzi o igrzyska olimpijskie, to doszedłem do przekonania, że Polacy powinni zdobyć jak najmniej medali. Dlaczego?

1) By wskazać, że polski sport leci dynamicznie w dół od dwudziestu - trzydziestu lat, tylko nam się nie chce tego zauważać (bo albo mamy wybitnych zapaśników w Atlancie, Korzeniowskiego z 4 złotami, albo Otylię z 4 medalami w ogóle w latach 1996-2004).

2) By wskazać na problem innych dyscyplin, a nie tylko notorycznie narzekać na poziom polskiej piłki nożnej

3) By wielki kryzys nie-medalowy ukazał nam nędzę w wychowaniu fizycznym polskiej młodzieży (redukowanie zajęć wf-u i nadużywanie zwolnień lekarskich) i społeczeństwa, przez co wzrośnie świadomość społeczna (coraz więcej rowerzystów i ścieżek rowerowych, coraz więcej hal, coraz więcej obszarów zielonych i boisk kosztem rosnącego betonu).

 

Jeżeli Polacy zdobędą choć 8 medali to "jakoś to będzie" i wszystko będzie się toczyło swym torem. Dlatego - przewrotnie, na pierwszy rzut oka "niepatriotycznie", ale tak naprawdę z intencją zmiany i poprawy sytuacji liczę na jak najmniej medalistów. I niech nas wyprzedzi Korea Płn, Kazachstan, oraz Etopia w tej klasyfikacji - państwa które "nie mają" pieniędzy.

 

Co do przekrętów - jest ich sporo na tych igrzyskach, jak grzybów po deszczu. Zmartwili judocy, zmartwili jurorzy z tą biedną Koreanką która była atakowana "przez okres jednej sekundy" (!) czterokrotnie przez Niemkę. A później przez godzinę okupowała z rozpaczy matę.

Tak - dno i bąbelki. Chyba w Pekinie już było nawet lepiej - jestem rozczarowany niemile.

 

Pozdrowienia sportowo-polityczno-socjologiczno-filozoficzno-krytyczne

M Uśmiech 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Be 2012-08-01, 21:36:18

Ależ Acruxie  :)

Koreanka zgodziła się na "trzecią sekundę", bo musiała ją tylko przeczekać, aby wygrać. A tu cios i łzy. Mogła się nie zgodzić wcześniej. Wyraziła na nią zgodę.

 

Rozczarowana jestem judo. Jakbym dziś zaczęła to oglądać to pomyślałabym, że chodzi o to aby przeciwnika złapać za szmatki :) i jak najdłużej razem poskakać.

 

Pozdrawiam siatkarsko :)

B.

 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 119
Dołączył/a: 2012-05-05
Be 2012-08-01, 21:36:37

Jak tu analizować tę olimpadę jak nie wiadomo kiedy się to dokładnie zaczęło? Neptun? :)

Tematów: 0
Odpowiedzi: 119
Dołączył/a: 2012-05-05
acrux_79 2012-08-02, 22:38:41

Powiada się, że ludzie chcą igrzysk i chleba.

 

Gdy zabraknie igrzysk, to będziemy myśleć o chlebie. Może to i dobrze? Kiedyś pochody pierwszomajowe i Wyścig Pokoju (sportowo mało prestiżowy - taka prawda) zastąpiły dobrze wypromowane sporty, nie mające żadnego sensu (te walki Pudzianów, Najmanów i innych Adamków...)

 

Ale za walenie po mordzie dają znacznie więcej kasy, niż za pisanie piórem. Trzeba się było za młodu mniej uczyć, to wyrósłbym na "ludzi" Oczko

 

Kolejny wpis nie-astrologiczny, ale już się pogodziłem, że potraktuję ten wątek jako offtopic.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2012-08-08, 18:41:43

Analogie z chorymi dziećmi były trafione. W TVN prezentowano dzisiaj materiał o Zofii Noceti-Klepackiej (brąz w windsurfingu), która zamierza oddać na licytację swoje trofeum aby pomóc małej dziewczynce z sąsiedztwa, chorej na muskowiscytozę.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-08-09, 01:19:50

 Z  inicjatywy Pierre de Coubertin w czerwcu 1894 r. zwołano w Paryżu Międzynarodowy Kongres dla Wskrzeszenia Igrzysk Olimpijskich z udziałem 79 delegatów i 2000 zaproszonych gości. 23 czerwca 1894 r. powołano do życia Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej. Dla kontroli przebiegu I Igrzysk Olimpijskich, które początkowo miały odbywać się co 2 lata, powołano Międzynarodowy Komitet Olimpijski , w skład którego weszło piętnastu przedstawicieli dwunastu krajów biorących udział w posiedzeniu Kongresu. Pierwszym prezesem MKOl został wybrany Grek Demetrius Vikelas, który zabiegał, by pierwsza Olimpiada odbyła się w 1896 r. w Atenach, a nie, jak to początkowo zakładano, w 1900 r. w Paryżu. Komitet pozytywnie rozpatrzył jego postulaty .

Ciekawe ,że 23 czerwca 1894 roku Mars był w 0,06 st Barana.

Pierwsze Nowożytne Igrzyska Olimpijskie rozpoczeły  się 6 kwietnia  1896 roku w Atenach. Był to poniedziałek wielkanocny dla katolików i protestantów, a także rocznica uzyskania niepodległości przez Greków.Stadion wypełniony był 80 tysiącami widzów w Atenach. Uroczystego otwarcia dokonał król Grecji Jerzy I. Już w pierwszym dniu odbywały się zawody lekkoatletyczne w biegu na 100m,  w trójskoku,w rzucie dyskiem.

Piątego dnia igrzysk odbyła się nowa konkurencja -maraton zaproponowana przez Francuzów.

Udział w igrzyskach mogli brać wyłacznie mężczyźni . W  proteście wobec dyskryminacji kobiet Greczynka Stamatia Rovithi z Rodos przebiegła oficjalną trasę maratonu. Uzyskała czas pięciu i pół godziny. Uniemożliwiono jej przekroczenie linii mety . W horoskopie rozpczęcia pierwszej olimpiady Wenus w Rybach jest w koniunkcji z Persefoną a w dniu 10 kwietnia Księżyc był w koniunkcji z Wenus.

 Zwyciężcą maratonu zosatł  Grek Spyridon Luis . Na stadionie został owacyjnie przywitany przez publiczność. Luisowi udało się pokonać dystans w czasie mniejszym niż 3 godziny (2:58.50 s.)  .

Zakończenie igrzysk miało się odbyć 14 kwietnia ale z powodu padającego deszczu zamknięcie igrzysk zostało przeniesione na 15 kwietnia.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Letnie_Igrzyska_Olimpijskie_1896">http://pl.wikipedia.org/wiki/Letnie_Igrzyska_Olimpijskie_1896

http://pl.wikipedia.org/wiki/Letnie_Igrzyska_Olimpijskie_1896"> http://histmag.org/?id=6915">http://histmag.org/?id=6915 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Be 2012-08-09, 18:51:58

Fioletowy z dodatkiem czerwonego jako kolory tych igrzysk.

To Jowisz(niebieski, fioletowy,purpurowy) w trygonie do Asc i troszkę luźniejszy trygon Marsa(czerwony) do Asc.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 119
Dołączył/a: 2012-05-05
starybosman 2012-08-09, 21:17:47

Igrzyska? Pan de Coubertin? Sport amatorski? Żadnej polityki? Dyskryminacji? Wolne żarty. Toż to de Coubertin lobbował za Atenami, wiedząc, że Grecja biedna jak mysz kościelna. Pierwsze igrzyska miały się w ogóle odbyć w Budapeszcie, z okazji milenium miasta. Tyle tylko, że de Coubertin znalazł dzianego gościa, Greka zamieszkałego w Kairze i to z jego pieniędzy sfinansowano budowę stadionu Panathenian. Spuśćmy zasłonę miłosierdzia nad rozważaniami, czy de Coubertin działał z pobudek altruistycznych. Tak, kobiet nie dopuszczono, ale w ramach reprezentowania barw kraju wyłącznie przez jego obywateli ,jakoś de Coubertin nie zauważył, iż Bułgarów reprezentowal rodowity Szwajcar. Ale z drugiej strony patrząc, onże Szwajcar mieszkał .......na Bałkanach.  

Dopiero w 1900 r. wParyżu łaskawie zezwolono na udział 22 pań w tak olimpijskich konkurencjach jak....golf i tenis. Oczywiście, było sportowo, z poszanowaniem wszystkich cnót. Jako przykład podam konkurencję - strzelanie z łuków do żywych gołębi. Późniejszego symbolu pokoju. Prawda, zgodnie z wartościami - najpierw na stos, potem na ołtarz. O przeciąganiu liny wspomnę z obowiązku.

Olimpiada 1904 miała się odbyć w Chicago, ale to polityka zdecydowała, że wybrano St.Louis. Dlaczego? Ano tam była Wystawa światowa z okazji jakieś tam rocznicy kupienia stanu Luizjana. Kobiet dopuszczono tylko.... OSIEM. Brało udział łącznie 600 sportowców z całego świata. Tak się przypadkowo złożyło, że 540 to byli Amerykanie.

 Londyn 1908 - wystapiło wyłącznie 37 kobiet, przy czym igrzyska miały pierwotnie być rozegrane w Rzymie. Szczytem wszystkiego była olimpiada w 1912 roku w Sztokholmie. Pryncypialny i zasadniczy, walczący o czystość i uczciwość w sporcie pan de Coubertin zdobył złoty medal olimpijski. Tak, prezes MKOl. Jak to w jakiej dyscyplinie? Otóż imć prezes napisał.... wiersz. Co to ma wspólnego ze sportem, nie mnie pytać. Ale podpowiem, że coś musiało byc na rzeczy, bowiem autor ukrył się za....podwójnym pseudonimem. Uczciwośc, prawość i rzetelnośc w całej krasie. No, chyba wystarczy.

Korzystałem z stron przedstawiających historię igrzysk nowożytnych.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2012-08-09, 22:02:19

 Pierre de Coubertin nie był kryształową postacią.  Igrzyska Olimpijskie ,które odbyły się od 14 maja -28 października  1900 roku w czasie Wystawy Światowej w Paryżu cechowała bardzo zła organizacja. Na posiedzeniu 23 czerwca 1994 roku uchwalono,że przewodniczącym MKOl będzie przedstawiciel państwa ,który organizuje olimpiadę. Tą zasadę złamano na początku,bo Pierre de Cubertin był jego przewodniczącym  do 1925 roku.  Wycofał się z powodu swojej złej sytuacji finansowej.

Jego przyjaciel  sekretarz Szwajcarskiego Komitetu Olimpijskiego, dr Francis Messerli starał mu się pomóc.  MKOl występuje z kandydaturą Coubertina do Pokojowej Nagrody Nobla. Złożony wniosek nie znajduje jednak uznania.

W 1936 r. dr Messerli występuje z nową propozycją: zwraca się do narodowych komitetów olimpijskich z apelem o zbiórkę na "Fundusz Pierra de Coubertin". W celu zakamuflowania rzeczywistych motywów akcji oficjalnie uzasadnienie głosiło, że fundusz ma być oddany do dyspozycji Coubetrina z okazji 50-lecia jego działalności na rzecz reformy wychowania (1886-1936) i przeznaczony na kontynuację i zakończenie związanych z nią prac. Nie wszystkie komitety odpowiedziały na apel, ale akcja przyniosła plon w wysokości 50 tys. franków szwajcarskich. Uzyskane fundusze, Coubertin oddał do dyspozycji żony i córki, zabezpieczyły podstawę egzystencji rodziny. 

Najwięcej pieniędzy przekazał Niemiecki Komitet Olimpijski a  sam Pierre de Cubertin przemawiał na zakończenie Olmpiady w Berlinie dziękując rządowi i ludziom z Niemiec za przygotowanie Olimpiady.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Be 2012-08-20, 12:13:09

W czasie oglądania zakończenia igrzysk dotarło do mnie połączenie tych kolorów z kolorami flagi brytyjskiej

Tematów: 0
Odpowiedzi: 119
Dołączył/a: 2012-05-05
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.