Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Ćwiczenia z lunariuszem
winetu 2014-11-08, 22:11:38

Wklejam lunariusz na date czerwcową 2013 roku.

Zapraszam do ćwiczeń Lupke i nie tylko. Co takiego się działo, a może nic się nie działo?

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
Odpowiedzi
winetu 2014-11-08, 22:27:35

W lunariuszu podobno bardziej zwracamy uwagę na pozycje Księzyca, tu znajduje się w 4 domu lunarnym. Ascendent lunariusza wyspada na 3 dom natalny, zaś sam Księżyc na dom 6 (dom 4 wypada na dom 5/6). Mogę powiedzieć tylko tyle, że sporo się działo, czy widać to w lunariuszu? Mi już się cos w oko rzuciło, tyle że nie wiem czy dobrze patrze :)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
lupka 2014-11-09, 14:16:01

Dzięki Winetu za przykładBuziaczek

Ascendent w znaku ekspresywnego Lwa, a więc w tym miesiącu odbierałaś wszystko mocno na dumę, wyrażając się w akcie twórczym, ważna była bardzo rodzina (Rak) i duma na tym punkcie- więc jeśli coś się w tym miesiącu powiodło było powodem do dumy (ok. może takiej trochę skiszonej bo Księżyc masz w Skorpionie, więc jest zawsze element strachu, który czyha gdzieś za plecami i ma trudność w pozwoleniu samoczynnie dziać się rzeczom) a jeśli się coś nie powiodło to było boleśnie odbierane jako szkoda na własnym wizerunku. Przy czym tutaj Słońce separuje od Jowisza więc może źle nie było. Władca asc lun. Słońce w 11 na początku znaku Raka- więc jest reakcja na rodzinę, dzieci i spełnianie marzeń, tworzenie podstaw pod przyszłe działania, ewentualnie na przyjaciół, zaangażowanie w działania w grupie). Na MC znajduje się znak Byka, więc mogło chodzić o coś zwiększającego potrzebę bezpieczeństwa, komfortu, stabilności. Wenus w koniunkcji z Merkurym w Raku…ale w 12 domu związanym z ukrytymi sprawami, szpitalami, instytucjami. Księżyc w 4 domu lunariusza , więc znowu nawiązanie do domu rodzinnego, tak skupia się aktywność (przy czym opozycja do 10 domu 8co z moją karierą?)- przy czym jest słaby separacyjny trygon Wenus i Merkurego z 12 domu, które wspierały Księżyc. Dyspozytor Księżyca- Mars na wierzchołku 11 domu, co znów prowadzi do spełniania marzeń (przy czym Mars wskazuje tutaj na kłótnie, walkę, ostry przebieg, silne ambicje i duże zaangażowanie w sferze 11 domu (jakieś grupy np.).  Znak Raka na wierzchołku 12 domu, więc coś z instytucjami, szpitalami,kobietami, kobiecością, matczyną rolą i może być też coś w rodzaju doświadczenia losowego, nietypowości danej sytuacji.

Jeszcze jednym ważnym elementem jest 3 dom natalny w znaku Lwa (ac lunarny) bo on był wyraźnie aktywowany lunariuszem, jest to też 10 dom od domu Księżyca (dokończę wieczorem).

pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2014-11-09, 14:49:54

Moim zdaniem wazne jest porównanie lunariusza z solariuszem i radix

W solariuszu na 2012 rok ascendent solarny wypada na twoją koniunkcję z radix Księżyc,Merkury.Merkury znajduje się na ASC solariusza i powtarza swoją pozycję z radix co oznacza ważną rolę Merkurego i Księżyca w roku solarnym. 

Merkury włada w radix domem IV(dom) i XII (szpitale,wrogowie).Merkury symbolizuje też dzieci.

Ascendent solarny pada na dom V( wg Alcabitiusa) lub VI wg Placidiusa. V dom to dzieci a VI zdrowie.

Sam Księżyc w solariuszu znajduje się w 4 st Skorpiona  w koniunkcji z natalnym  Plutonem a tranzytujący Pluton znajduje się na Dsc radix. Znak Skorpiona znajduje się w domu V.

W solariuszu Księżyc dąży do koniunkcji z Saturnem współwładcą domu VII-partnerswo a obie te planety znajdują sie w domu XI-przyjaciele.

W solariuszu Słońce znajduje się w domu I,wskazując na wążną role mężczyzn.

Ascendent lunarny w znaku Lwa a jego władca Słonce w znaku Raka znajduje się w domu XI razem z Marsem władcą ascendentu solarnego.Wspólwładca solariusza Pluton znajduje się w domu V-dzieci.Słońce tworzy kwinkus do Księżyca i asc solarnego . Kwinkus może dotyczyć zdrowia .  

Ascendent lunarny wypada na III dom natalny i IX solarny.Księżyc solarny znajduje się w domu III w koniunkcji Saturnem(partner).Koniunkcja Saturna i Księżyca z Selene to opieka sił boskich.

W solariuszu Jowisz znajduje się w koniunkcji z Lilith w domu VII. Lilith oznacza pieniadze a Jowisz to władca domu II solariusza. W lunariuszu w koniunkcji z Słońcem jest Lilith i obie te planety są antiscion dla Jowisza w Bliźnietach pokazując ukryte motywy dotyczące pieniędzy.

Wenus władca domu V znajduje się w domu XII . W lunaiuszu koniunkcja Wenus  i Merkury wypada na dom XII

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2014-11-09, 15:35:07

Ustosunkuje się wieczorem po Lupce, to trochę jak zagadka :P

 

Genny, czyli najlepiej jeszcze zrobi porównawczy z aktualnym solariuszem. Tak też zrobie przy analizie lunariusza pokrywającego się z solariuszem przyszłorocznym.

 

Jeszcze ustosunkuje się do władców 12 domu. Dla mnie bardziej Wenus, mniej Byk są władcami 12 domu. Nawet ciężko mi z Byczycami dojść do ładu. W Alcabitiusie, a tym bardziej Kochu sporo się zmienia- frustracje związane z domem 6 zdają się mieć odzwierciedlenie z rzeczywistością i to całe stellum tam najbardziej mi pasuje. Tym bardziej Koch i Mars w 4 domu, chociaż może i tak :) Toż to wspaniale by się zapowiadało :) Lepiej poza domem ;) Muszę poćwiczyć z tymi różnymi systemami domów. No i ten Jowisz w 8.. Patrzę na inne kosmogramy, zmieniam systemy domów i u innych niewiele się zmienia.

 

Co do tego lunariusza-coś tam namieszało.. I zasugerowałabym rozszerzyć znaczenie niektórych domów. Energiczny był to miesiąc bardzo. Lupko, dobrze Ci to idzie, tylko trzeba rozszerzyć definicje niektórych domów. Ale masz oko! Podziwiam! Geny zaintrygowała mnie opatrzność... Coś w tym też może być. I  Lilith. Genny czy Lilith zawsze oznacza pieniądze? Jakby tak Wenus oznaczała... a Merkury... w kontekście domów lunarnych.. Księzyc w 4 domu, to też.... Aj, dzięki Wam dziewczyny w tym lunariuszu rzeczywiście zaczęłam coś widzieć :* Uwaga Genny o asc solarnym wypadającym na kon Księżyc Merkury tez słuszna, ale troche inne znaczenia bym przyjęła. Generalnie jestm pod wrażeniem. Powiem tak- najprostsza interpretacja znaczeniowo byłaby chyba najłatwiejsza :)

 

Skoro Lupka ma jeszcze dopisać, a może kto inny poćwiczyć, to jeszcze nie napisze wszytskiego. Może Blanka by też chciała? Albo jeszcze ktoś. Weryfikacja będzie możliwa natychmiast :)

 

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
lupka 2014-11-09, 18:49:22

 

 

Nie odniosłam tego do solariusza dlatego, że nie potraktowałam tego ćwiczenia jak kompletną analizę horoskopu tylko jej wycinek, ot sam lunariusz- czyli horoskop z perspektywy Luny –chociaż nie jestem ekspertką od energii lunarnych;) (brr). Wracając do tematu znaku Lwa.

 

W horoskopie urodzeniowym władca 3 domu Słońce w 6 domu, w koniunkcji z Uranem, sekstylu z Jowiszem (9 dom): 3 dom to komunikacja, procesy mentalne, sąsiedzi, rodzeństwo, krótkie podróże, na innej płaszczyźnie dokumenty, świadectwa itp. Z 3 do 6 domu- chodzi o zaprezentowanie(Lew) i wdrożenie swoich koncenceptów do 6 domu (praca, świadczone usługi, szara, ludzka rzeczywistość;)) przy czym nie są to tylko koncepty własne ale uzyskane w połączeniu z domem 9 (Słońce kon. Uran sekstyl Jowisz)- czyli wyższej edukacji, przez kwestie prawne, dalekie podróże, więc odniesienia mogą być też do np. dyplomu uzyskanego na wyższej uczelni; albo czegoś związanego ze sprawami sądowymi, dalekimi podróżami) itd.

 

W lunariuszu ascendent pokazuje na aktywowanie tego tematu,  kwinkunks Słońca z Księżycem pokazuje, że było to stresujące i wymagało  wysiłku w pogodzeniu ze sprawami rodzinnymi. Poza tym Słońce znajduje się w 11 domu lunariusza- dochodów z kariery, Mars władca 4 (dom, rodzina) i 9 (podroze, edukacja, rozprawy) na wierzchołku 11- więc może się tu odbijać jakiś wynik- 9 dom- rozprawy sądowej (Mars, walka)czy egzaminu. Czy broniłaś się w tym czasie albo miałaś jakąś rozprawę? Bo to Słońce (własne kocencepty plus wyższa edukacja, sądy) znajduje się w 11 domu lunariusza- więc prezentacja tych konceptów, Mars w Bliźniętach- walka słowem. Trudna sprawa te lunariusze:P. No i w tym lunariuszu tez Saturn ma spore znaczenie bo przy osi.

pozdrawiam

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Blanka2 2014-11-09, 19:09:07

Wlasnie mi sie rzucil ten Saturn przy osi IC w oczy, ale nie wiem czy slusznie, bo to przeciez okres 28 dni raptem . Jest przy osi a ,że to wladca DSC natalnie ,wiec mysle ,ze to ma zwiazek z mezem i zobowiazaniami w rodzinie u Winetu, pod wladza Marsa w Bliznietach ,ktorego dyspozytorem jest Merkury w 12 domu i do tego Ksieyzc  w 4 domu, wiec rodzina ..rodzina, tak jakby odległa. Nie wiadomo jak bedzie ale trzeba myslec pozytywnie?

Mysle, ze chodzi tu o jakies klopoty malzenskie-domowe, rozstanie ? z kimś z rodziny ? z czyms? i pogodzenie sie chociaz bardzo bolało ?

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 189
Dołączył/a: 2014-01-12
winetu 2014-11-09, 21:02:04

4 dom ma jeszcze inne znaczenie :P Nie tylko te sprawy małżeńskie- to bardziej dom 7. Podobnie jak 7 dom to nie zawsz ten nieszczęsny mąż. Nie broniłam się wtedy, nie miałam do czynienia z sądem, miesiąc wczesniej byłam świadkiem czy dwa miesiące wcześniej i tyle.Nie pracuje od prawie 2 lat, więc kwestie pracy i kariery odpadają.

 

A co powiecie na to:

 

Władca 2 domu praktycznie w domu 12 a więc w domu lęków, podświadomości itp. w koniunkcji z Wenus w 12 władcą domu 3 (umowy, kontakty, dokumenty, krewni) oraz 10 (to też cel). Nie wiem jakie znaczenie ma tu Pluton i czy nie lepiej żeby uznać stare władztwa. Sąd, a może Lupko odnosić się 9 dom do spraw prawnych ogółem, zatem np. legalizacji? kotraktacji?W lunariuszu, analogicznie do solariuszy najwięcej powino się dziać tam gdzie jest Księżyc. Saturn też może mieć zaczenie, z uwagi a bliskość osi i Księzyca.

 

Myślę, że Warto spojrzeć na Księżyc, oraz Neptuna. Uwaga Genny o Lilith też trafna.

 

Jak chcecie to już mmogę napisać, a potem to poukładamy.

 

"

Ascendent w znaku ekspresywnego Lwa, a więc w tym miesiącu odbierałaś wszystko mocno na dumę, wyrażając się w akcie twórczym, ważna była bardzo rodzina (Rak) i duma na tym punkcie- więc jeśli coś się w tym miesiącu powiodło było powodem do dumy (ok. może takiej trochę skiszonej bo Księżyc masz w Skorpionie, więc jest zawsze element strachu, który czyha gdzieś za plecami i ma trudność w pozwoleniu samoczynnie dziać się rzeczom) a jeśli się coś nie powiodło to było boleśnie odbierane jako szkoda na własnym wizerunku. Przy czym tutaj Słońce separuje od Jowisza więc może źle nie było. Władca asc lun. Słońce w 11 na początku znaku Raka- więc jest reakcja na rodzinę, dzieci i spełnianie marzeń, tworzenie podstaw pod przyszłe działania, ewentualnie na przyjaciół, zaangażowanie w działania w grupie). Na MC znajduje się znak Byka, więc mogło chodzić o coś zwiększającego potrzebę bezpieczeństwa, komfortu, stabilności. Wenus w koniunkcji z Merkurym w Raku…ale w 12 domu związanym z ukrytymi sprawami, szpitalami, instytucjami. Księżyc w 4 domu lunariusza , więc znowu nawiązanie do domu rodzinnego, tak skupia się aktywność (przy czym opozycja do 10 domu 8co z moją karierą?)- przy czym jest słaby separacyjny trygon Wenus i Merkurego z 12 domu, które wspierały Księżyc. Dyspozytor Księżyca- Mars na wierzchołku 11 domu, co znów prowadzi do spełniania marzeń (przy czym Mars wskazuje tutaj na kłótnie, walkę, ostry przebieg, silne ambicje i duże zaangażowanie w sferze 11 domu (jakieś grupy np.).  Znak Raka na wierzchołku 12 domu, więc coś z instytucjami, szpitalami,kobietami, kobiecością, matczyną rolą i może być też coś w rodzaju doświadczenia losowego, nietypowości danej sytuacji.

Jeszcze jednym ważnym elementem jest 3 dom natalny w znaku Lwa (ac lunarny) bo on był wyraźnie aktywowany lunariuszem, jest to też 10 dom od domu Księżyca (dokończę wieczorem)." TO PASUJE.

 

"

Ascendent lunarny wypada na III dom natalny i IX solarny.Księżyc solarny znajduje się w domu III w koniunkcji Saturnem(partner).Koniunkcja Saturna i Księżyca z Selene to opieka sił boskich. INTRYGUJĄCE.

W solariuszu Jowisz znajduje się w koniunkcji z Lilith w domu VII. Lilith oznacza pieniadze a Jowisz to władca domu II solariusza. W lunariuszu w koniunkcji z Słońcem jest Lilith i obie te planety są antiscion dla Jowisza w Bliźnietach pokazując ukryte motywy dotyczące pieniędzy. TO SIĘ ZGADZA.

Wenus władca domu V znajduje się w domu XII . W lunaiuszu koniunkcja Wenus  i Merkury wypada na dom XII"

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
winetu 2014-11-09, 21:12:06

Zastanawiam się też czy aspekty do osi i wierzchołków domów nie mają znaczenia. Np. Słońce kwadrat 3 dom, może Ura opozycja 3 dom...

 

"W lunariuszu ascendent pokazuje na aktywowanie tego tematu,  kwinkunks Słońca z Księżycem pokazuje, że było to stresujące i wymagało  wysiłku w pogodzeniu ze sprawami rodzinnymi. Poza tym Słońce znajduje się w 11 domu lunariusza- dochodów z kariery, Mars władca 4 (dom, rodzina) i 9 (podroze, edukacja, rozprawy) na wierzchołku 11- więc może się tu odbijać jakiś wynik- 9 dom- rozprawy sądowej (Mars, walka)czy egzaminu. Czy broniłaś się w tym czasie albo miałaś jakąś rozprawę? Bo to Słońce (własne kocencepty plus wyższa edukacja, sądy) znajduje się w 11 domu lunariusza- więc prezentacja tych konceptów, Mars w Bliźniętach- walka słowem. Trudna sprawa te lunariusze:P. No i w tym lunariuszu tez Saturn ma spore znaczenie bo przy osi."

 

9 dom to też może moralnośc, etyka itd.

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2014-11-09, 21:18:45

Winetu ,mozesz napisać co się wydarzyło?

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2014-11-09, 21:31:20

Tak, znaczenie miał podkreślony 4 dom oczywiście, Tylko interpetacja była zawężona. Lupka w pierwszym poście tego wątku doskonale ujęła nastroje i tendencje tego miesiąca. Lepiej się chyba nie dało. Chodziło o bezpieczenstwo m.in. Miesiąc ten bardzo utkwił mi w pamięci, bo prawie że pozbyłam się działki :P Kilka nocy nie spałam, dokuczła mi cięzka arytmia z przejęcia i zmartwienia. Targały mną lęki dotyczące kwestii 2 domu i 12 domu. Bałam się o uczciwość, czy nie strace, itp. Może wam to wydawać się prozaiczne jednak ja naprawde nie spałam! Skąd wątpliwości? Myśle że Neptun. Włada czyimiś pieniędzmi. Był to miesiąc podpisywania umów. I ich rozwiązywania w gorączce emocjonalej. Kontekst rodzinny miał wpływ- czy się mnie nie wyrzekną? nie znielubią? Z jednej strony strach z drugiej żal. Popełniłam wtedy najgłupszą decyzje, w pewym sesie dając się podkręcić znajomej. Oczywiście nie jest to wia zajomej, jedak wszytskie moje lęki znalazły ukojenie w jej radach i zasiały poważniejsze wątpliwości co do transakcji.  I tu się zastanawiam zarówno Wenus jak i Merkury jest w 12 domu- ukrytych wrogów. Jednakże wszystkie moje relacje w tamtym miesiący były bardzo neptuniczne, ja zaś chodziłam jak we mgle-jeszcze nigdy nie czułam się tak, jakbym była po drugiej stronie lustra. Władca 4 domu w domu 10 może oznaczac też cele moje na tamten miesiąc. Kwadratur Słońca i Jowisza do 3 domu i 9 wespół z Lilith- oznaczające jakiś deficyt (+to co pisała Genny). Uran w opozycji- oj nagle jak po diable. Odnośnie dzieci i męża nic się nie działo, poza dużym wsprciem z ich strony w emocjonalnej bonanzie. W kontekście 9 domu, chyba zmienił się mój światopogląd-filozofia, że nie należy ulegać, a robić swoje.

 

No nie miało co wesprzeć Saturna

 

Dobra, która teraz daje jakis lunariusz?  :D Bo to wcale takie proste nie jest

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
lupka 2014-11-10, 10:19:36

Winetu a ta działka, jeśli odziedziczona, to od strony mamy czy taty?

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
winetu 2014-11-10, 13:13:18

Od strony mamy, nieodziedziczona (choć uzyskana w sposób odpowiadający właściwościom 8 domu), ale od macierzystej strony. Choć zamieniłam się kawałkiem z ojcem oddając mu inną część "macierzystą" gdzie indziej.

 

Generalnie lunariusz doskonale wpisał się w sprawy 4 domowe- a więc nieruchomości, dom rodzinny ( z którego wyszłam), a który wpłynał na moje decyzje wtedy, których bardzo żałowałam. Poraz kolejny uległam manipulacjom, ale ja tak chyba lubiłam siebie udręczać wtedy.

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
lupka 2014-11-10, 13:23:20

To by wyjaśniało obsadę 11 domu. A jak myślicie co jest wskazaniem w tym lunariuszu na wycofanie/ niepowodzenie sprzedaży? Saturn przy osi, albo/i to, że Księżyc, który jest natalnie w Skorpionie, a w lunariuszu dodatkowo włada 12 domem i dysponuje Wenus i Merkurym? ( A Merkury Marsem i Jowiszem, Jowisz Neptunem itd. Wszystko sprowadza sie do Księżyca w Skorpionie i 12 domu)

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
winetu 2014-11-10, 13:50:49

Merkury prawie że w 12- obawa o swój stan posiadania, Neptun który pogrywał sobie na uczuciach przywiązania do rzeczy materialnych, dziedzictwa (włada 8 domem lunariusza i wprowadza iluzje jakieś). Władca 10 domu (matka) mogłoby mieć tez jakieś znaczenie-jest w 12 domu- "czy nie byłoby jej przykro?" Dodatkowo aspektuje Słońce- władce ASC, co oznaczać by mogło poddanie się im-tym iluzją. Podowuje też nieumiejętną ocenę priorytetów i wązności jednych spraw nad drugimi.Uwierz mi w tamtym miesiącu czułam Neptuna baaardzo, jak nigdy dotąd. Nie lubię go- jest prowodyrem jakiś dziwnych reakcji emocjonalnych, po których następuje podjęcie błednych z reguły decyzji.

Aha, Lupko działka nie należała do mojej mamy, ale do rodziny macierzystej wiele lat temu.

Na dziesiątki tych pytań odpowiedziałam sobie w następnych miesiącach, w końcu sama jestem matką :)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2014-11-10, 16:15:24

W lunariuszu jest podkreślony dom XI i dom V.

Na niepowodzenie w sprzedaży wskazują niekorzystne aspekty władcy VIII domu lunariusza  Jowisza i Neptuna do Księzyca i ascendentu lunarnego.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2014-11-10, 16:38:48

Tak :) Z kolei położenie władcy asc i Księzyca wskazuje na to co było ważne -dom 11 to też nadzieje.Więc nawet oddzielna analiza bez porównania z natalnym czy solarnym może dać już obraz sytuacji.

 

Genny, wkradła się literówka chyba, bo podkreślony jest 11 i 4. Mi też się wkradła-ah te neptuniczne "iluzją" :P

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.