Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Słońce w 12 domu solariusza
Bionda 2015-03-18, 13:48:36

Witajcie :)

w moim następnym solariuszu po raz pierwszy Słońce będzie zajmować 12 dom, relokacja nie wchodzi w grę,gdyż mam jednocześnie stellum w 10 domu (Jowisz, Mars, Wenus) chyba, że bym pojechała na Ukrainę  to słońce przejdzie do 11 domu,ale o tym nawet nie myślę.

Czy ktoś z Was miał kiedyś w solariuszu Słońce w 12 domu?Jak wspominacie taki rok?

Pozdrowienia!

Tematów: 13
Odpowiedzi: 34
Dołączył/a: 2013-12-12
Odpowiedzi
lupka 2015-03-18, 14:22:49

U mnie wiązało się to z dłuższymi pobytami za granicą. Nic strasznego, inna kultura, trochę irytacji i zdziwień z tego powodu, ale ogólnie rzecz biorąc dużo nowych znajomości z ludźmi, z różnych krajów, z niektórymi do dziś mam kontakt, dużo doświadczeń i perypetii. Ale ja to lubię. Uczucie lekiego wyobcowania było czasami ale w środowisku przyjaznym więc jak wyżej- nic strasznego.

 

Pytanie jednak jest ogólne, więc jak wiesz, każdy ma inny horoskop. Uwzględnij też aspekty Słońca, szczególnie też względem Księżyca.

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Bionda 2015-03-19, 12:28:09

Dzięki Lupko za wskazówki, mam jeszcze jedno ostatnie pytanie, w tym samym solariuszu mam silnego Neptuna w Rybach na IC, Księzyc w tym solariuszu jest w 7 domu w kwadraturze do Neptuna i  pada dokładnie na natalne IC, a Słońce w 12 domu w trygonie do Neptuna.Czy to może być niespodziewana ciąża?Uran zajmuje  5 dom

Tematów: 13
Odpowiedzi: 34
Dołączył/a: 2013-12-12
starybosman 2015-03-19, 15:05:58

To, że solarne Słońce rzadko gości w domu XII  zdaje się być faktem, co potwierdzają solariusze moich znajomych. Następstwa  bywają różne, w tym także awanse  na eksponowane stanowiska i narodziny dziecka też.  W przedmiocie pytania o " przesłania " Twojego solariusza, wypada polecić uważną lekturę  artykułu  Jakuba Ruszkowskiego  " Anna Dostojewska - jej rodzina i losy" , który ukazał się w dniu 15 sierpnia 2014 na blogu  " Pod nieboskłonem", w którym Autor dostarcza bardzo interesujących informacji  m.in. w kontekście narodzin potomka. W każdym razie bez ołówka , kartki i kalkulatora się nie obejdzie, wszak trzeba obliczyć  określone punkty arabskie związane z punktami dzieci, w tym ich ilości, płci, tak męskiej, jak i żeńskiej. Formuły dla obliczania tych punktów, a także innych, podano w I tomie Biblioteki Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, w pracy "Punkty arabskie", autorstwa Karla Brandlera- Prachta. Ponadto wzory do obliczania znajdziesz na forum Sollunari.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Bionda 2015-03-19, 15:17:54

Starybosman dzięki za podsunięcie tekstu.Okazało się, że w Solariuszu Pluton jest w 1 stopniowej koniunkcji z punktem Dzieci i jest w trygonie  do Jowisza, musze jeszcze obliczyć pozostałe punkty

Tematów: 13
Odpowiedzi: 34
Dołączył/a: 2013-12-12
haliberry 2015-03-19, 21:01:53

Ja mam słońce w 12 domu w tegorocznym Solariuszu. Mogę powiedzieć, że jest to rok wycofania ze sceny. Lubie być w domu i nawet jeśli spotykam się z przyjaciółmi to tez w domu. Jest to tez czas przemyśleń i robienia podsumowania ostatnich działań. No ale u mnie jednocześnie Saturn przechodzi przez dom 1 wiec może ten stan wycofania jest sumą działań tranzytu i solarnego słońca w 12 domku.

Tematów: 2
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2015-01-24
acrux_79 2015-03-24, 03:13:25

Zgadzam się przynajmniej częściowo z tym. Mam Słońce solariusza w domu VI, Saturna blisko IC (ale inny znak), tamże Księżyc i przechodzę etap introwersji połączonej z wyniesionym stosunkiem emocjonalnym do świata (ech, Neptun solariusza punkt DSC, koniunkcja Wenus - Mars Ryby VII solariusza). Również towarzyszy temu przejście Saturna przez dom I i progresja Księżyca przez Koziorożca. 

 

Jednak zastanawiają pewne inne rzeczy. Wydaje się bowiem, że część osób predysponowana jest do sceny, część do domatorstwa, a niektórzy najchętniej znaleźliby się w schronie. Różnie więc można to odczytywać. Jeśli osoba ma urodzeniowo Słońce w domu VIII czy XII w stosunkach wzajemnych do Saturna, czy nawet Neptuna, a nagle pojawia się na jej solarnym ASC, może poczuć pewien dyskomfort. Bo teoretycznia ta konstrukcja obliguje do pokazania siebie, lub manifestowania pewnych cech, lub akcentowania woli, lecz tworzywo - horoskop natalny - może poczuć nieco stresu, widząc tą perspektywę.

 

Jeśli kto ma ochotę, może napisać o swoich doświadczeniach tego typu (Słońce ur. schowane, Słońce solarne na wierzchu, dominujące przy ASC, MC, względnie DSC). Ja prawdopodobnie otworzę wątek, ale za jakiś czas, gdyż chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem z ostatnim solariuszem, gdy Słońce solarne miałem na MC. 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
indygo 2015-03-29, 14:38:10

Jak najbardziej mogę się zgodzić z przedmówcą. Natalnie mam słońce w domu V i lata, kiedy było w solariuszu w domu XII uważam za najtrudniejsze i najbardziej uciążliwe, psychicznie wykańczające. Trochę lepiej jak słońce było w domu VIII bo słońce mimo położenia w domu V mam jednak w skorpionie ale też były to lata stresogenne, lata walki. Jednakże w tym przypadku coś się zdecydowanie działo i był postęp, co zawsze jest dla mnie bardziej komfortową sytuacją niż zastój, marazm i "rozpływanie się we mgle" w domu XII.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2013-11-07
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.