Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

emigracja - horaralna
gringe 2015-06-07, 19:44:03

Widziałam kilka zapytań o wyjazdy na forum, postanowiłam jednak rozpocząć nowy wątek.

Kilka dni temu zadałam pytanie o mój wyjazd na stałe wraz z dzieckiem, do męża. Wg mnie horoskop ułożył się niezbyt pozytywnie. Brak aspektów między sygnifikatorami spraw. Ascendent w Skorpionie, władca Mars w Bliźniętach, wyjazd na stałe to wg mnie IX dom, wypada on w Raku, władca  to księżyc będący "u siebie", we władztwie. Czy coś odczytuję źle?

Dodam tylko, że nie martwiłabym się tak tym wyjazdem ale jestem uziemiona z powodu domu który trzeba ogrzewać w sezonie jesień-zima i nie ma komu tego zlecić. Zastanawiam się też nad wynajmem ale obawiam się, że nie będzie chętnych by palić w piecu, nawet za mieszkanie za same rachunki. Nie chcę zostać znów sama na kolejny sezon grzewczy bo zwariuję :(

Kiedyś, jeszcze na studiach byłam u wróżki i ta powiedziała mi, że mój mąż będzie związany z zagranicą. Nie wspomniała nic, że ja do niego dołączę :( W horoskopie męża wg mnie widać emigrację(władca ascendentu w IX domu horoskopu), u mnie niekoniecznie.....

Poniżej wkleiłam horoskop horaralny na mój wyjazd do męża na stałe.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Odpowiedzi
starybosman 2015-06-09, 10:24:27
Horariusz wg domów Regiomontanusa pokazuje kwerentkę ( Mars) w 8 domu, nader niekorzystnym. Na dodatek ów Mars nie ma żadnej godności, bo w Bliźniętach jest peregrinus.  Księżyc  zamknięty razem z Wenus (  małżonek)  oddaje nastawienie mentalne  w momencie zadawania pytania, a dodatkowo "energię" stanu emocjonalnego oddaje Syriusz  ( 14,19 Raka).   Problem w tym, że Mars i Wenus  nie tworzą żadnego aspektu. Władca 9 domu, Merkury, jest w retrogradacji. Zatem skończy się na marzeniach o pozbyciu się wielu problemów.
Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
gringe 2015-06-09, 13:33:30

Dziękuję Starybosmanie za precyzyjną i jakże dokładną analizę. Przestawiłam w programie na system domów Regiomontanusa i przyjrzałam się temu, co opisałeś. No nic, kiepsko. Rzeczywiście astrologia horaralna jest dla ludzi o mocnych nerwach :(

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
lupka 2015-06-09, 16:39:09

 

 

Gringe jeśli pytałaś konkretnie o „wyjazd“ też  wzięłabym sygnifikator IX domu. Przy zmianie na Regiomontanusa wierzchołek IX domu wypada w Bliźniętach. Merkury aplikuje do Marsa i spotykają się w 10°44 Bliźniąt. Ponieważ jest to retrogradacja wywnioskowałabym, że nie obejdzie się bez przygód ale chyba jednak wyjedziesz. Jednostka średnia, może miesiące (albo tygodnie)? Mniej więcej 6 tych jednostek, a przy retrogradacji może troszke prędzej lub później;).

Pozdrawiam

 

Ps.Patrząc w Twój urodzeniowy: Wenus władca AC włada też 9 domem, Wenus w aspekcie z Merkurym, który jest w 9 domu- więc widzę tu jak najbardziej związek z zagranicą. Dalej Saturn władca 4 we władztwie owej Wenus; Uran w Strzelcu sekstyl Mars.

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
lupka 2015-06-09, 17:21:25

A i jeszcze jedno, w sumie sprawa kluczowa, a to ominęłam- pytałaś o wyjazd na „stałe“. Asc jest co prawda w znaku stałym, ale jego władca już nie, ta retrogradacja w znaku zmiennym może oznaczać, że wyjedziesz ale, że ze stałością to może być różnie.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
gringe 2015-06-09, 23:27:00

Lupka, dzięki za pocieszenie. Teraz mam lecieć we wtorek do męża na miesiąc a potem wracam do kraju. Wizyty u lekarza z synem, szczepienia, muszę załatwić urlop w pracy i tak koło 10-12 września chciałam znów lecieć do UK. Potem znów muszę w listopadzie przylecieć i złożyć albo wniosek o wychowawczy albo wziąć wypowiedzenie...i znów lot do UK. I za kilka miesięcy szcepienia u mojego Maćka. Więc olatam się w tę i z powrotem na pewno.....Oby tylko te moje plany wypaliły.

Po południu, zanim przeczytałam Twój wpis, wpadłam na pomysł, że mam jeszcze inne wyjście - ogrzewanie elektryczne. Może i wieksze rachunki ale nie będę musiała się martwić, że wynajmujacy zniszczą coś w domu...

 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
genny19 2015-06-10, 13:00:49

Witam. John Frawley w książce"Podręcznik astrologii horarnej" (  str 210 ) w tego rodzaju pytaniach  "zostać czy się przeprowadzić" radzi sprawdzić siłę władcy domu I i VII ; gdzie I dom symbolizuje obecne miejsce a władca domu VII -przyszłe. Nie trzeba szukać aspektu pomiędzy tymi planetami.

"- jeżeli władca domu VII jest w lepszym stanie  niż dom I -idź.Jeżeli nie zostań.

-władca domu VII jest silniejszy niż włądca domu I -idż

-Księżyc lub władca domu I separujący(każdym aspektem )od benefika i zmierzjący do malefika :zostań.

-Księżyc lub władca I domu separujący od malefika i zmierzający do benefika:idź "

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
gringe 2015-06-10, 13:36:28

Genny19, dziękuję za tę cenną ściągawkę. Czyli mam rozumieć, że skoro Księżyc w koniunkcji aplikacyjnej do Wenus, to raczej moja podróż powinna być pomyślna. Albo mniejsze zło ten mój wyjazd za granicę? Jeśli dobrze czytam tabelkę to Wenus też tworzy kwinkunks aplikacyjny z Jowiszem. Mars, sygnifikator mnie, jest bez żadnej godności. Cytując za starymbosmanem jest "peregrinus". W lepszej kondycji wg mnie jest Wenus w Raku, która dobrze czuje się w czułym i troskliwym Raku.

Podsumowując i jescze raz powtarzając - wyjazd będzie dla mnie "pomyślniejszy" niż zostanie tutaj w kraju. Przynajmniej w najbliższym czasie. Wyjazdów i powrotów do kraju może być kilka  - czy retrogradujący Merkury może na to wskazywać? Na takie latanie między krajami? Powroty?

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
bronek 2015-06-13, 13:50:46

 

 

Chciałbym zwrócić uwagę, która dotyczy zastosowania systemu domów w astrologii horarnej,bo zdania się różnią.Część astrologów uważa,że powinniśmy  stosować system Regiomontanusa a druga część,że możemy stosować jakikolwiek system.Byłem długo zwolennikiem systemu Regiomontanusa i nadal jestem,ale widząc, że astrologom  używających inne systemy, większością Placidusa,horoskopy także się sprawdzają,zmieniłem zdanie.Niech sobie każdy stosuje system jaki  mu odpowiada i kiedy chcemy interpretować HH kogoś,kto obliczył go w systemie Placidusa,to powinno tak zostać  a nie zmieniać go na sytem Regiomontanusa, tak jak to tutaj zrobili niektórzy  z horoskopem gringe,bo to już nie ma nic wspólnego z pierwotnym horoskopem i odpowiedź może być błędna.

Zakładam,że pytanie brzmi  „Czy wyjadę na stałe do męża  do UK?“. ASC 1°34´ Skorpiona.  ASC na 1°-3° znaku oznacza,że pytanie jest  zadane za wcześnie i jeszcze nie wiadomo jaka jest odpowiedź.Czyli z trudem odczytamy jak sytuacja się rozwinie.Potwierdza to także,że ASC jest na drodze spalonej(via combusta;15° Wagi – 15° Skorpiona, wyjątek stanowi 23° Wagi,w którym znajduje się dobroczynna gwiazda Spica)- nie powinniśmy udzielać na to pytanie odpowiedzi,lub sprawa o jaką pytamy jest nie jasna,czegoś o niej nie wiemy,lub mimo, że prawidłowo odczytamy horoskop,sytuacja rozstrzygnie się za jakiś czas.

Pomimo tego popatrzmy na ten horoskop bez zobowiązania.Pytająca wł.Mars,w VIII d.,w Bliźniętach(peregrinus) w dodatku spalony przez Słońce-bardzo słaby.To wskazuje na bardzo niekorzystną sytuację pytającej.Nie ma aplikacyjnego aspektu do Wenus(mąż) ani Księżyca(zagranica – w sytemie Placidusa).To nam mówi na niekorzyść.Więc patrzymy dalej na Księżyc,który jest drugim władcą pytającej jak również wł.IX domu(zagranica).To jest na plus.Dalej nam Księżyc opisuje całą sytuację,nastrój,możliwość działania,jak pytająca się czuje,czy jest w stanie działać czy nie,czy coś się wydarzy albo nie,jeżeli pytamy o przysłość.W tym pytaniu chodzi głównie o pozostanie na stałe z mężem,którego wł.jest Wenus.Więc ścisła koniunkcja Księżyca(w swej godności) z Wenus w IX domu(zagranica) daje odpowiedź TAK. Możemy jeszcze  wziąć pod uwagę,że Wenus jest równocześnie wł.XII domu – IV dom (rodzinny,własny dom,mieszkanie) od IX domu(w zagranicy).

Pozostaje jeszcze sprawdzić,kiedy to nastanie.Głównym wyznacznikiem czasu jest najczęściej Księżyc.Lecz nie zawsze.Może to być również któryś sygnifikator.Zasada brzmi : aby wyznaczyć ile jednostek czasu upłynie do wydarzenia,musimy policzyć,ile stopni potrzebuje Księżyc,aby utworzyć dokładny aspekt(aplikacyjny) z sygnifikatorem lub ile stopni dzieli Księżyc  lub sygnifikator od  jednej z osi  lub do końca znaku,w którym się znajduje.Badamy również znak i dom w których przebywa Księżyc lub sygnifikator,żeby określić,o jakie jednostki chodzi.Ja stosuję te zasady :

Znaki kardynalne i domy kątowe – szybko,najkrótszy czas.

Znaki stałe i domy upadające – bardzo długi czas,najdłuższy.

Znaki zmienne i domy następujące – średni czas.

Nie zawsze można według podanej tabeli postępować.Zależy od sytuacji i sprawy.Zresztą pokażę na tym horoskopie.

Księżyc dokładna  konjunkcja z Wenus logicznie na nic nie wskazuje.Patrzymy dalej.Księżyc od osi DSC/MC dzieli  około26°.Znak kardynalny(bardzo krótki czas),dom upadający(bardzo długi czas).Logicznie to wygląda na tygodnie,więc 26 tygodni=około pół roku.Potwierdzenie może dać jeszcze Mars(znak zmienny,dom następujący-mogą być tygodnie).Nim opuści znak pokona 24°czyli 24 tygodnie= również około połowy roku.Moim zdaniem gringe mogłaby w Wigilię tego roku zostać  na stałe z mężem w UK.

Przypominam,że ze względu iż ASC znajduje się na pierwszych 3 stopniach znaku i na drodze spalonej,odpowiedź nie musi się sprawdzić.Zobaczymy.

 

 

 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
gringe 2015-06-13, 23:20:14

Tak, dokładnie o to chodziło w moim pytaniu:)

Na tą chwilę lecę we wtorek do męża na kilkutgodniowy pobyt, potem wracam do kraju. Jak wcześniej pisałam, czekają mnie jeszcze przynajmniej dwa wyloty do UK, przy czym liczę, że ten na koniec listpada, początek grudnia będzie tym na dłuższy okres czasu. 

Co do horoskopu horaralnego na pewno wszyscy się zgodzą, że odpowiedź nie jest oczywista i z góry przesądzona. Tak jak każdy przedstawił swoje stanowisko, nie ma definitywnych przesłanek, że na pewno nie polecę. A to już coś.

Będę dawać znać jak potoczył się los w tym kierunku. Nie obecuję też, że nie będę nic pisać na forum i pytać - codziennie przychodzi mi tyle rzeczy do głowy:)

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie wskazówki i uwagi oraz ogólną pomoc przy wskazaniu odpowiedzi. Pozdrawiam:)

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.