Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Rodzinne fatum?
gringe 2015-06-09, 14:37:23

Czytałam kiedyś na jednym z forum o dziedziczeniu horoskopu. Przeważnie to dzieci mają dużo wspólnego ze swoją rodzicielką ale też w obrębie rodziny pewne rzeczy się powtarzają, pewne cechy pogłębiają się. Dla mnie jest to doskonałym wytłumaczeniem dla charakteru i losów np. dzieci adoptowanych. Wychowanych w porządnych rodzinach, wolnych od nałogów czy patologii rodzinnych, a jednak zmierzających podobną drogą, co rodzice biologiczni.

Ostatnio po głowie chodzi mi bardzo dużo na temat śmierci. Mojej śmierci. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, jak każdy żyłam chwilą. A od miesiąca po prostu boję się, że nie zdąrzę załatwić wszystkich rzeczy. Czy można to jakoś racjonalne, poprzez bieżące tranzyty wytłumaczyć? Czy to może być rzeczywicie przeczucie? W przyszłym roku uściśli mi się koniunkcja Neptuna do Księżyca w znaku Ryb.

Nawiązujac do mojego wstępu, w mojej rodzinie, począwszy od mojej prababci, która była wychowana przez macochę, gdyż bardzo młodo zmarła jej mama, potem moja mama, której zmarła mama (moja mama miała wtedy 1,5 roku) i ja- mój tata zmarł niedługo po skończeniu przeze mnie roku.

Może niepotrzebnie doszukuję się przysłowiowej dziury w moście...ale - w horoskopie mojego męża, VII dom jest bardzo obszerny, ponad 60 stopni, Saturn - może symbolizować wdowieństwo (u mojej mamy również Saturn w VII domu) a na dodatek wszystkiego  - u mojego synka Księżyc w Koziorożcu (czytałam gdzieś, że większość ludzi z tak posadowionym światłem miała smutne, ciężko doświadczone dzieciństwo). No i ostatnio poczytałam też o koniunkcji Plutona z Księżycem, więc, nie dość, że nie da po sobe znać żadnych uczuć to moje dziecko to jeszcze będzie się strasznie, wewnętrznie gryźć i przeżywać, nie mogąc uwolnić się od przykrych emcji.

Jak zwykle rozpisałam się na kilka różnych tematów - już mi zwrócono uwagę na forum, że "łapię siedem srok za ogon w jednym temacie" ale pisząc przychodzi mi tyle rzeczy do głowy....Podsumowując - czy są jakieś tranzyty w moim horoskopie które kierują moje myśli ku sprawom statetcznym? Czy może poczatek depresji?

Poniżej dołączam kosmogramy męża i syna.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Odpowiedzi
gringe 2015-06-09, 14:38:51

Nie mogłam dołączyć obu kosmogramów razem, ten obok jest męża.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
lupka 2015-06-09, 17:12:24

Masz tranzyt Pluton kwadratura Wenus, a Wenus włada AC i 9 domem, ma aspekt z Merkurym(myśli) i wpływ na Księżyc (przeczucia).

Jeśli chodzi o dziedziczenie aspektów to coś takiego faktycznie istnieje. I właśnie dlatego Twoje dziecię może mieć Księżyc tam gdzie ma.

 

W nauce wiąże się to z dziedziczeniem epigenetycznym. Traumy z przeszłych pokoleń mają wpływ na geny następnych pokoleń. Czyli, że Ty i Twoje dziecko możecie mieć w sobie, w swoim zachowaniu, podejściu do wychowywania dzieci, w ogóle do dzieciństwa w jakiś sposób „odcisk“ tamtych zdarzeń, to może być przekazywane przez wiele pokoleń jeśli nie przejdzie w którejś generacji do świadomości i nie zostanie rozpracowane.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
starybosman 2015-06-09, 20:26:49

Gringe, godzina urodzenia mamy to 9,15 czy 9,55 ?

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
gringe 2015-06-09, 23:03:44

9.55 20.04.1960 Lublin

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
gringe 2015-06-09, 23:33:55

Lupka- odnośnie tranzytów Plutona - to są ona naprawdę dziwne. Trochę się bałam, że Pluton namiesza tą kwadraturą w moim małżeństwie bo i mąż ma Wenus w Baranie ale nic wielkiego się nie stało. Kiedy miałam, chyba sekstyl do urodzeniowego Księżyca miałam dwie kontrole z Zusu które trochę trzepnęły mnie po kieszeni.....

Odnośnie dziedziczenia, w tym traum itd interesuje mnie metoda ustawień rodzinnych. Kiedyś miałam o tym na studiach ale tak tylko wspomniane. Chciałabym to kiedyś zobaczyć na żywo.

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za pomoc :)

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
starybosman 2015-06-10, 09:48:54

Księżyc matki jest w znaku Wodnika ( 23,13) , ale w 9 domu. Zważ, że do szczytu 9 domu ( 23,19)  brakuje mu mniej niż 5 stopni ( dokładnie to 6 minut).  Ponieważ i planeta i szczyt domu wypadają w tym samym znaku, stąd przyjmuje się, że Światło  ( odnosi się to także do innych planet) jest już w domu następnym ( kolejnym). Nawet biorąc  za podstawę oceny domy Alcabitusa, Księżyc będzie w 9 domu, którego szczyt zaczyna się w  27,42 Wodnika.

 

 Oba Słońca są w tym samym znaku, przy czym matki na początku ( 0,14) , zaś Twoje pod koniec ( 26,18)  znaku Byka. Księżyc matki tworzy z Twoim Słońcem kwadraturę aplikacyjną, co pokazuje sytuację w jaki sposób Ty odbierasz matkę, jak ją postrzegasz. Zechciej swoje wnioski skonfrontować z obrazem, który widzi Twoja siostra przez ocenę jaki aspekt tworzy jej Słońce i Księżyc matki. 

 

Twój natalny Księżyc ( 11,55 Ryby) pozostaje w opozycji ze Słońcem syna ( 11,47 Panna), ale na odpowiedź  będziesz musiała poczekać jeszcze wiele lat.  Natomiast na dzień dzisiejszy możesz pokusić się o ocenę Księżyca małżonka. W znaku Barana sugeruje pewnego rodzaju impet, niecierpliwość, energiczność. Tutaj Księżyc będzie uchodził za kogoś w rodzaju lidera, przewodnika, zarządzającego. To nie tak, że mąż ma takiego cechy "zakodowane". On je po prostu "wypracował" ( nabył) w trakcie swojego życia

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
lupka 2015-06-10, 10:08:18

Gringe:„Kiedy miałam, chyba sekstyl do urodzeniowego Księżyca(…)“

 

Pluton tr. Wenus przynosi przewartościowania, zresztą tr. Księżyc też.  Z tego co widzę to byłaś w ciąży kiedy Pluton tranzytował Księżyc (2014 rok)- to jest książkowa realizacja tranzytu. Tranzyty Plutona to głęboki proces przemian, który nie musi zadziałać dokładnie w ten dzień kiedy akurat aspekt się uściśla, ale patrząc z szerszej perspektywy przez cały rok, w którym tranzytował Twój Księżyc zapewne dużo się zmieniło w odniesieniu do Księżyca. Podobnie będzie z Wenus, to może iść poprzez zmiany światopoglądowe, poprzez zmianę spojrzenia na związek, w zmiany w wyglądzie zewnętrznym np. inny styl ubierania, inna fryzura, kolor włosów, czy bardziej głębokie związane ze zdrowiem itd.

Pozdrawiam

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
gringe 2015-06-10, 15:30:04

Dziękuję Ci Starybosmanie za zwrócenie uwagi na horoskopy porównawcze w rodzinie, na relacje rodzic-dziecko. Powiedziałabym nawet, że czytasz w moich myślach bo zastanawiałam się czy nie zadać pytania na forum odnośnie mojej siostry ciotecznej i jej relacji z rodzicielką. Ciotka się bardzo o Paulę martwi bo młoda znalazła sobie chłopaka, Koreańczyka, adoptowanego przez Amerykanina. Niestety nie ma możliwości przeanalizowania jego horoskopu, nieznana jest i chyba nie do poznania godzina i miejsce urodzenia tego młodziana. Chłopak to totalny leser i wujostwo boi się, że ściągnie ich córkę na manowce. Nie mam jeszcze pomysłu jak ugryźć ten temat.

Wracając jeszcze do mojej najbliższej rodziny - a co się dzieje kiedy nie ma aspektów między Słońcem i Księżycem w relacji rodzic - dziecko? U mojej siostry i mamy jest tylko kwinkunks między Słońcami a brak połączenia Słońce- Księżcyc. Czy ja może coś źle czytam? Nie chcę niczego nadinterpretowywać, czy tworzyć nowych reguł. Powiem tylko, że wg mojej mamy, moja siostra jest raczej mało emocjonalnie z nią związana. Mama nawet miała mały żal do siostry, że ta pomogła teściowej w pewnej sprawie, gdzie mamie by nigdy w podobny sposób nie pomogła.

Księżyc małżonka oceniam dobrze :) To znaczy, cieszy mnie, że jest w tym samym znaku co Wenus - podobno jest to znak, że w głowie mężczyzny obraz żony i kochanki to jedno. Imponuje mi u męża, że potrafi przejąć inicjatywę, być w roli lidera.

Pomiędzy Słońcem a Księżycem w moim i męża horoskopie porównawczym jest tylko malutki półsekstyl - to czy ma to wogóle jakiekolwiek znaczenie? Czy to taka malutka niteczka na której wszystko się trzyma?

Lupka - wyszłam na ignoranta pisząc o Plutonie a zapominając o ciąży. Masz rację. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że teraźniejsza rozłąka z mężem to kolejny test Plutona. Albo się wszystko rozwali albo wejdziemy na nowy poziom naszego związku. Zwłaszcza, że Pluton w podobnym czasie tranzytuje męża Wenus (natalnie na ascendencie). Nastawiam się na tranzyty planet pokoleniowych jak na Wielkie Bum, a tu dopiero z perspektywy czasu widać, że coś się zmieniło, przeobraziło.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
acrux_79 2015-06-11, 21:19:09

Nie chcę tworzyć epickich opowieści, ale chcę jedynie potwierdzić, że istotnie układ Neptun - Księżyc jest lękotwórczy. Może jakaś progresja, czy inna technika coś się dokładają. Wtedy można będzie zobaczyć, kiedy nastąpi przesilenie i "odpuści". Mi tak właśnie zagrało i nie tylko mi.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
gringe 2015-06-11, 22:17:23

Dzięki acrux_79! Zaczynam już myśleć, że to początek depresji czy czegoś z moją głową - chociaż i choroby psychiczne można wytłumaczyć horoskopem natalnym i tranzytami. Mam tylko nadzieję, że owy tranzyt Neptun-Księżyc nie uruchomi we mnie czegoś dziwnego...

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
acrux_79 2015-06-13, 21:10:48

Jeśli "choroby psychicznej" nie było już w horoskopie zaznaczonej wcześniej (a jak kto to widzi i intepretuje - jego sprawa), to wykorzystałbym ten moment na łatwiejszą dostępność do własnych tworów podświadomości. Na progresji Księżyca do Neptuna (przyznaję, że jeden wskaźnik to mało, ale zawsze coś) miałem jakieś irracjonalne włączenie się lęków, gorzej spałem i czułem się, jakby jakaś plaga egipska miała na mnie spaść. Posiadacze twardego aspektu Neptuna prawdopodobnie asymilują to i radzą sobie w inny sposób. Część spogląda na prawa psychiki i świat jako coś "względnego" (znieczulają percepcję), część tworzy coś na zasadzie samooszukiwania swojej bystrości analitycznego myślenia (czują bardziej, niż myślą), inni wykorzystują siłę intuicji lub afirmacji, starając się własne lęki przekierowywać. Ja mam b. silną Pannę, Merkurego, dlatego próbowałem te swoje "jazdy" jakoś tłumaczyć, ale zanim zacząłem, to progresja minęła i lęki zostały częściowo wyłączone. Tym niemniej, obserwując i słuchając relacje części osób z zaznaczeniem Neptuna, a czasem Księżyca (aktywizowanego np na ASC solariusza, lub tranzytami, oprócz Neptuna celuje w tym Pluton), wydaje mi się, że znakomita większość tych lęków tak nas przeraża, ponieważ są one poza naszą kontrolą. A człowiek, próbuje jednak swój świat emocjonalny porządkować i kontrolować. Przynajmniej chce tak czynić większość z nas.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
gringe 2015-06-13, 23:10:20

Dziękuję Ci acrux_79 - liczyłam właśnie na to, że ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami odnośnie tranztu Neptun-Księżyc. Chwilowo oddaliły się ode mnie myśli o śmierci, co szczególne- tydzień temu mój dziadek miał udar. Jest stabilny, udar podobno nawet się cofa. Może to jakieś przeczucie? Może taki tranzyt wzmaga moją empatyczność i czułam obawy dziadka? Na tą chwilę myśli moje zajmuje wyjazd, osiągnełam względny spokój ducha.

Sugerując się wcześniejszymi uwagami osób z forum, po powrocie idę zrobić badania kontrolne. Tak na wszelki wypadek.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.