Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Firdaria
gringe 2015-09-07, 22:46:45

Ostatnio zainteresował mnie temat firdarii. Czy któraś z bardziej ode mnie doświadczonych osób może mi wskazać literaturę w tym kierunku? Ogólny pogląd mam już po skorzystaniu z http://firdaria.com/calculator.php ale jak to połączyć z horoskopem natalnym? W obecnej chwili czytam Reguły Astrologii Tradycyjnej pana Piotra Piotrowskiego- ale czy to jedyna lektura gdzie mogę znaleźć jakiekolwiek wzmianki?

Z góry dziękuję za pomoc:)

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Odpowiedzi
starybosman 2015-09-08, 10:12:42

W " Regułach astrologii tradycyjnej " zostały - moim zdaniem - wyłącznie zasygnalizowano instytucję firdarii jako jednej z metod prognozowania i Autor nie miał intencji przedstawiania wyczerpującego studium w tej materii. Zapewne istnieje literatura przedmiotu, obawiam się jednak, iż wyłącznie obcojęzyczna. Czy firdarie działają ( i jak) możesz przekonać się sama, choćby przez analizę aktualnego solariusza.

 

Wedle powołanej przez Ciebie strony o firdariach, władcą głównym jest Księżyc,  we współwładzy z Saturnem a od 12 grudnia - z Jowiszem. Zbadaj zatem jakie pozycje ( domy, aspekty, hayz itp)  zajmują wymienione planety, w czyich są termach, jakie tworzą aspekty wobec siebie, a także w stosunku do Wenus, władcy natalnego ascendentu. Nie od rzeczy będzie sprawdzić godność władcy solarnego ascendentu ( Merkury) oraz profekcyjnego władcy roku ( Księżyc). Zwróć uwagę na ich godność ( podstawową oraz przygodną) i w takim samym zakresie godności władców podokresów firdarii ( Saturna i Jowisza), bo zazwyczaj  to obraz tego, jak ( i w jakim zakresie )  zostanie zrealizowany temat głównego władcy firdarii. Nie od rzeczy będzie zbadać jakie planety powracają na swoje pozycje natalne.

 

Problemem może być wybór systemu domów astrologicznych - czy traktować domy jakie całe znaki, czy też przyjąć regułę równych domów od stopnia natalnego ascendentu. Wybrać trzeba system term, wszak są ptolemejskie, egipskie oraz chaldejskie. Te lapidarne uwagi pokazują, że  zastosowanie firdarii jako metody predykcyjnej wymaga najpierw wielu " prac  przygotowawczych".

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
gringe 2015-09-08, 22:19:02

Bardzo dziękuję Starybosmanie za odpowiedź. O to mi chodziło - z której to strony mogę ugryźć temat. Od siebie dodam, jeśli ktoś byłby zainteresowany firdariami w praktyce, że mój rok Księżycowo-Saturnowy upływa pod znakiem samotność i samodzielności. Mój Saturn w natalnym nie jest taki zły - wywyższony w Wadze i na Ascendencie, w opozycji Wenus. Mam tylko nadzieję, że okres Księżycowo-Jowiszowy będzie pogodniejszy. Jowisz w natalnym nie oddznacza się niczym szczególnym i chyba żyje własnym życiem.

Raz jeszcze dziękuję Starybosmanie, że mogę liczyć na Twoją chęć podzielenia się wiedzą.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.