Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Prognozowanie

Rozmowa rekrutacyjna
gringe 2016-06-28, 17:07:28

Witam, Staram się o nową pracę. Ze starej zbyt pochopnie zrezygnowałam, a teraz zostałam na przysłowiowym lodzie.

W miniony piątek miałam interview polegające na rozmowie po angielsku na temat moich poprzednich doświadczeń, omówienie CV itd. plus test pisemny z matematyki i sprawdzjący spostrzegawczość. Przeszłam ten etap pomyślnie i zaprosili mnie na poniedziałek na drugi etap polegający już na sprawdzeniu moich umiejętności w realu, w laboratorium. Ten etap wg mnie poszedł mi też całkiem dobrze ale jak to zawsze - agencja się ze mną skontaktuje i poinformuje o decyzji firmy czy mnie biorą czy nie. No i cisza. Pisałam do agencji z zapytaniem czy coś wiedzą, a oni twierdzą, że osoba prowadząca rekrutację jest nieobecna do czwartku i też czekają. Wiem, że to "ściema" bo widziałam wszystkich w pn i cały tydzień prowadzą rozmowy z kandydatami. Czy nie byłoby prościej napisać mi, że trwa rekrutacja i wybiorą najlepszą osobę?

Ale do rzeczy. Poniżej wklejam moje pytanie horaralne na temat wyniku rekrutacji  - Czy dostanę się do Fibre? Będę wdziędzina za jakiekolwiek wskazówki i ewentulną korektę mojego toku rozumowania.

Ja to dom I, w Wadze, Wenus w Raku(domicyl Księżyca), włądcą troistości jest Wenus i w termie również Wenus, w dekancie Merkurego. Współsygnifikatorem mojej osoby, moich emocji jest Księżyc w Baranie, w VI domu(myślę już o codziennym chodzeniu do pracy), jestem niecierpliwa i już chciałabym znać wynik.

Pracę symbolizuje X dom horoskopu, w początku znaku Lwa - Słońce w Raku, w domicylu Księżyca, władcą troistości jest Wenus, w termie Marsa (moi rywale, VII dom horoskopu) ale znów w obliczu Wenus.

Pomiędzy Słońcem a Księżycem kwadratura aplikacyjna.

Powinnam jeszcze dodać, że rywale na stanowisko symbolizowani są przez dom VII to Mars w Skorpionie w II domu ale jest w retrogradacji. Dosyć silni(stawiam na Anglików).

Podsumowując - w moim odczuciu mam szansę na tą pracę, są rywale ale osłabieni i powinnam otrzymać informację w ciągu 2-3 dni?

Praca jest dla mnie wymarzona - świetna płaca, praca na dwie zmiany, mam tam już koleżanki i w moim odczuciu jest dość prestiżowa....Boję się jednak, że plany spalą na panewce:(

 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Odpowiedzi
dziadekzly 2016-06-28, 21:35:09

Witaj!

Gringe, co zwróciło moją uwagę w tej sprawie:

Piszesz, że pytanie zadałaś agencji. Gdybym ja był na Twoim miejscu to uznałbym, że chwilą, na którą powinien być postawiony wykres jest moment zadania pytania agencji, bo wtedy też zadałbym je sobie.

Z prozy życia to nie zdarzyło mi się aby ktoś kiedyś zadzownił i powiedział, że "Dziękujemy, niestety nie". Zwykle ludzie wolą dać zawoalowaną odpowiedź typu "Odezwiemy się". Z wiadomych powodów.

Spostrzeżenia do wykresu:

Wenus jest spalona, będąca sygnifikatorem ASC w kwadraturze do Księżyca i w jego władaniu.

Księżyc, z tego co od wczoraj sie dowiedziałem, wyjątkowo ważnym jest w astrologi godzinowej i tworzy kwadrat do Słońca. Te zaś włada 10 domem, a do szczytu tegoż domu Księżyc tworzy trygon. Gdzieś wyczytałem, że aspekt do domu reprezentującego sprawę jest wazniejszy niż aspekt do sygnifikatora tej sprawy. To by był potwierdzeniem dla odpowiedzi pozytywnej. Może zliczyć kwestie za i kwestie przeciw? W ten sposób spróbować ujrzeć werdykt.

Na minus uznałbym kwadraturę Księżyca do Saturna, a tegoż do Jowisza. Generalnie dwa benefiki, Księżyc i Jowisz w kwardacie do władcy ASC, który jest spalony. Malefik Mars, silny w znaku, w domu podległym władcy ASC, w pozornym ruchu wstecznym tym bardziej złoczynny a Księżyc w jego władaniu.. Malefik Saturn w kwadraturze do swego dyspozytora, którym jest Jowisz. W opozycji do Merkurego, ten zaś dysponuje Księżycem.

Podsumowując nie wygląda to obiecująco. Wg. mnie, a podkreślam, że astrologię godzinową zgłębiam od wczoraj. Dosłownie. Poza tym Twoje obawy i przeczucia też są znaczącą informacją a z drugiej strony pewnie nie ułatwiają skupienia osądzeniu horoskopu.

Co ciekawe, 10 minut wcześniej i parę tysięcy kilometrów opodal również postawiłem horoskop horarny, jednak temat inny.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Dziadek

Tematów: 3
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2016-06-15
gringe 2016-06-28, 21:48:43

Pytanie horaralne zadałam wcześniej niż wysłałam maila z zapytaniem do agencji więc sądzę, że czas jest wiarygodny.

Agencja ma interes by wsadzić mnie jak nie do tej to do innej pracy więc nie sądzę by mieli interes w przeciąganiu czasu by mnie poinformować, że nic z tego. Jednak każdy dzień to pieniądz.

Dzięki, że podzieliłeś się swoimi spostrzeżeniami- sprawa mam nadzieję, rozstrzygnie się w czwartek.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
sammy 2016-07-01, 19:35:04

Nie wiem, czy dostałas odpowiedź, ale moim zdaniem tej pracy nie dostaniesz. Po pierwsze Wenus czyli Ty mimo, że w koniunkcji ze Słońcem (praca) to seperuje od niego. Po drugie, jeżeli będziemy się upierać przy Księżycu (jako drugiej twojej planecie), to tworzy on kwadraturę do Słońca, co też dobrze nie wróży, a nawet wróży fatalnie, o czym wyraźnie mówi Frawley (zacytuję z pamięci) "jeżeli sygnifikator kwerenta tworzy kwadraturę do sygnifikatora pracy, to kwerent tej pracy nie dostanie".

 

Natomiast nic nie wiem o tworzeniu trygonu do szczytu domu i gdybyś Dziadkuzły był uprzejmy podzielić się wiedzą, to byłabym wdzięczna i zobowiązana :)

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
gringe 2016-07-01, 20:10:13

Sammy, dzięki serdeczne, że spojrzałaś na moje zapytanie. Nie mam odpowiedzi z agencji - twierdzą, że osoba decyzyjna jest na chorobowym. Najpierw odpowiedź miałam dostać do czwartku, dziś po moim upomnieniu się co z wynikiem rekrutacji - twierdzą, że może w pn będą coś wiedzieć, jak ta osoba wróci ze zwolnienia.

Szykuję się w pn iśc do kolejnej agencji. Jestem zła na siebie, że zostałam bez pracy. W pierwszej agencji nie chcą mi nic dać bo sama zrezygnowałam z pracy, w drugiej gdzie czekam na odpowiedź -mnie zbywają. O tej trzeciej słyszałam, że nie podchodzą do ludzi poważnie.

No jestem załamana :(

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
gringe 2016-07-01, 23:20:35

Sammy- sprawdzam właśnie w podręczniku Frawley\'a naturę aspektów i pisze on dokładnie cytując \"kwadratura- (...) w kwadraturach rzeczy dzieją się z trudnościami lub opóźnieniami. To cały czas mogą być rzeczy miłe\".(...) pokładam większą wiarę w kwadraturze z dobrymi recepcjami.\"- to w odniesieniu do natury ogolólnie dobrych sekstyli.

\"To kondycja planet oraz ich wzajemny stosunek- godności i recepcje- pokazują czy aspekt będzie fortunny, a nie natura samych aspektów\".

Za Księżycem jako moim współsygnifikatorem się nie upieram- podążam za wskazówkami Frawley\'a str 229, rozdział 23 pytania dotyczące X domu, pytania dotyczące pracy- czy dostanę pracę?-\"Kwerent jest władcą I domu i Księżycem, praca jest władcą X domu\".

Nie znalazłam wzmianki o tym aby kwadratura świadczyła o nie otrzymaniu pracy- czy możesz mi wskazać to w książce?

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
dziadekzly 2016-07-02, 00:03:42

Witam.

Sammy o znaczeniu aspektu do szczytu domu przeczytałem w internecie. Gdy tylko znajdę gdzie to podam źródło. Wydało mi się sensowne więc zapamiętałem. Moje uzasadnienie jest takie, że jeśli dany dom mówi o danej sprawie, to dywercyjnie szczyt tego domu staję się ascendentem. A to jak wiadomo ważny punkt. Pomyślałem sobie też, że niektóre planety w trakcie doby nie wędrują niemal wcale natomiast podział ekliptyki na domy w tym czasie wykazuje dużą dynamikę. W moim odczuciu astrologia godzinowa jest bardzo dynamiczna i precyzyjna. Ale odczucia na bok. Proszę traktować to jedynie jako pewien pomysł amatora, rozważać samemu. Źródło jeśli najdę to tutaj dopiszę.

Sammy, wdzięcznym jest sam fakt, że dzielisz sie tu swoimi myślami. Cóż bardziej zaszczytnego?! Doceniam i dziękuję!

Z fasonem

Dziadek

 

Tematów: 3
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2016-06-15
sammy 2016-07-02, 00:04:08

Gringe, poszukam, bo wiem, że gdzieś o tym czytałam. Przy okazji już wiem, kto pisał o aspektach do szczytu domu - Konaszewska. I mocno trzymam kciuki, bo kwadratura jest aplikacyjna :)

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
sammy 2016-07-02, 01:37:59

Dziadku zły, dziękuję za odpowiedź. Pisaliśmy w tym samym czasie, więc wcześniej nie zauważyłam Twojej odpowiedzi :)

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
sammy 2016-07-24, 20:26:08

Gringe, i jak? Dostałaś tę pracę?

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
gringe 2016-07-24, 21:25:52

Cześć Sammy- miło, że pytasz. Nie, agencja do chwili obecnej twierdzi, że nie ma osoby decyzyjnej by zaakceptować moje przyjęcie a wiem.od koleżanek tam pracujących, że przyjęli angielkę na pół etatu.

Pracuje w innej firmie i przez inną agencję. I mam nadzieję, jak najdłużej. W sumie pracuję obok pracy gdzie zrezygnowałam.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
gringe 2016-08-26, 01:52:54

Dla osób zainteresowanych sprawdzalnością horariusza- a dokładnie tej kwadratury, co wszystko opóźnia- dostałam propozycję z drugiej agencji by pójść raz jeszcze do tej samej firmy, miała to być kwestia pokazania się u managera. Zrezygnowałam jednak bo już pracuję w onnej firmie od połowy lipca i kasa okazała się dużo lepsza niż mogłam przupuszczać:)

Tak więc potwierdzam, że kwadratura w horariuszu nie taka straszna- rzeczywiście sprawy się opóźniają.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.