Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Horariusz a \"via combusta\" pytanie.
shesz 2016-08-08, 15:02:29

Witam, 8.08.2016 godz 12:40 Piaseczno, postawiłam pytanie: "Czy on ze mną będzie?" I tu pojawia się problem, ASC wyszedł w 3'44'' Skorpiona, a Księżyc w 20'58'' Wagi. Wg. tego co czytałam, to pas od 15' Wagi do 15' Skorpiona to pas spalony, "via combusta". Nie do końca wiem, czy oznacza to odpowiedź negatywną na pytanie, czy że zadane pytanie jest nieważne lub odpowiedź na nie trudna. Dodatkowo mnie reprezentuję ASC w Skorpionie, i nie wiem czy brać tutaj pod uwagę starego władcę Marsa czy nowego Plutona? Tak czy owak nie wiem, czy postawić pytanie w innym terminie, w niektórych źródłach czytałam, że astrolodzy w takich przypadkach wogóle nie biorą się za interpretację takiego horoskopu, bo pytanie jest źle postawione, za wcześnie, nie przemyślane lub sprawa jest beznadziejna. Czytałam też, że gdy ASC wypada w pierwszych 3' to pytanie jest zadane za wcześnie. Czy wiadomo Wam coś na ten temat? Nie wiem, czy podchodzić do tego horariusza, czy postawić nowy, a może dać sobie spokój? Co myślicie o tym horariuszu, pozdrawiam.

Tematów: 10
Odpowiedzi: 29
Dołączył/a: 2016-08-03
Odpowiedzi
maszowa 2016-08-08, 20:35:23

W horoskopach horarnych nie bierze się pod uwagę nowoczesnych planet. Siedem tradycyjnych w zupełności wystarczy.

Owszem, dobrze czytałaś, że via combusta jest niekorzystnym wskazaniem, podobnie jak ascendent w początkowych stopniach. To istotnie podpowiada, żeby dac sobie spokój z szukaniem odpowiedzi na to pytanie. Nie oznacza to jednak, że należy ponawiać pytanie aż do skutku. Tak się nie robi, to wbrew zasadom.

 

Ale, gdyby ten horariusz jednak próbować oceniać, to Twoim sygnifikatorem jest Mars a jego Wenus. Te sygnifikatory są w separacyjnej kwadraturze, a to oznacza, że już nie dojdzie do ich spotkania.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
shesz 2016-08-08, 22:05:14

Dziękuję za odpowiedź, czytałam, że jeżeli ASC jest w pierwszych stopniach zodiaku to po prostu jest za wcześnie na stawianie pytania i że można je ponowić za jakiś czas, a co do via combusta że nie jest sie w stanie udzielić odpowiedzi i sprawa rozstrzygnie się za jakiś czas. Napisałaś "Nie oznacza to jednak, że należy ponawiać pytanie aż do skutku". Czy to znaczy, że nie mogę ponowić pytania, nawet  z uwagi na powyższe?

Dziękuję za wyjaśnienie, odnośnie siedmiu planet.

pozdrawiam serdecznie

Tematów: 10
Odpowiedzi: 29
Dołączył/a: 2016-08-03
bronek 2016-08-08, 23:55:55

Pierwsze 3 stopnie to 0°- 3°. ASC tego horariusza znajduje się w 3°44´. To już ponad 3 stopnie więc można śmiało interpretować ten horoskop.

Twoje sygnifikatory to Mars i Księżyc a jego Wenus oraz Słońce. Między sygnifikatorami nie ma aspektów aplikacyjnych więc odpowiedź będzie NIE. Sygnifikatory są również słabe – Mars i Księżyc peregrynem, Wenus w upadku, tylko Słońce jest mocne. Księżyc na dodatek w domu 12, combust oraz w próżnym kursie. Księżyc w próżnym kursie oznacza, że nic więcej się nie wydarzy w sprawie o jaką pytamy. Nie tylko Księżyc, ale również ASC znajduje się w via combusta. Takie położenie ważnych punktów horariusza, szczególnie Księżyca, wskazuje, że nie jesteśmy w stanie udzielić w danym momencie konkretnej odpowiedzi lub sprawa, o jaką pytamy, jest nie jasna, czegoś o niej nie wiemy lub sytuacja rozstrzygnie się za jakiś czas.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.