Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Prawo jazdy- pytanie horaralne
gringe 2016-08-26, 02:08:32

Witam, powrócił do mnie temat zrobienia prawa jazdy. W dodatku w UK bo do Polski za daleko i skomplikowanie.

Z boku powinien być widoczny horariusz, pozwolę sobie przytoczyć wnioski do jakich doszłam i będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie i wskazówki.

Ja to Asc w Pannie, Merkury w swoim władztwie i wywyższeniu ale w domu 12- nie wiem jak to zinterpretować? Że jestem odcięta? Czuję się niepewnie? Z kolei moje pytanie symbolizowane jest przez władcę domu 2 od mojego 3(3 to nauka a zysk z niej to umiejętność prowadzenia auta)- chyba dobrze określiłam, że to Jowisz? Ta planeta również w 12 domu ale w Pannie i w koniunkcji z Asc. Czy tylko mi się zdaje ale jest szansa na uzyskanie prawka w UK?

Do tego Księżyc w 3 domu w Strzelcu- emocje moje krążą wokół prawa jazdy? 

Jeśli moje wnioski są słuszne, plus Merkury aplikuje z Jowiszem do koniunkcji to kiedy mogę spodziewać się uzyskania prawa jazdy?

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Odpowiedzi
sammy 2016-08-26, 22:03:22

Z teo, co pamiętam u Frawleya (nie mam przy sobie książki) - prawo jazdy to dom X, a najlepszy moment na zdawanie, to wówczas, gdy władca X domu robi kwadraturę do władcy domu I. U mnie zdecydowanie się sprawdziło.

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
gringe 2016-08-26, 22:40:24

Sammy, dziękuję za wskazówkę- zajrzę do książki. Jeszcze nie zapisałam się na kurs ale poważnie nad tym myślę:)

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
bronek 2016-08-27, 13:22:48

Dom X (drugi od IX) to zysk z studii na uniwersytecie albo szkole średniej, czyli zdanie egzaminu albo matury. Wszystkie szkoły poniżej (podstawowe, zawodowe, różne kurzy itp.) to dom III a zysk-zdanie egzaminu - to dom IV.  Prawo jazdy zyskujemy zdaniem egzaminu po absolwowaniu kurzu, więc należy mu dom IV jak poprawnie ustaliłaś w tym horoskopie, czyli Strzelec i Jowisz. Lecz niestety nie podałaś jakie zadałaś konkretne pytanie. Czy zapisać się na kurz, albo czy zdam egzamin na prawo jazdy. Czy zapisać się na kurz to był by dom III. W tym horoskopie Skorpion i Mars. Pytać narazie o zdanie egzaminu to moim zdaniem za wcześnie, skoro jeszcze nie zapisałaś się na kurz i czy w ogóle masz już na tyle opanowany angielski, żeby podjąć naukę do uzyskania prawa jazdy.

Pomimo tego patrząc na ten horoskop wszystko wskazuje na to, że zyskasz prawo jazdy,chociaż nie pójdzie łatwo. Pokazuje to konjukcja Merkurego z Jowiszem w domu XII oraz potwierdza to Księżyc, który w horoskopie horarnym wskuzuje również, jak rozwinie się sytuacja. Księżyc odchodzi z kwadratury z Merkurym a następnie wchodzi w kwadraturę z Jowiszem i przenosi światło na niego z Merkurego i również łączy te planety. Można to także interpretować tylko jako kwadraturę Księżyca (Twój drugi władca) z Jowiszem (prawo jazdy). Dodatkowo może także pokazywać Strzelec i Jowisz zagranicę.

Życzę powodzenia.

 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
gringe 2016-08-27, 22:56:02

Pytanie dokładnie brzmiało- czy zrobię prawo jazdy czyli czy nabędę umiejętność prowadzenia auta i otrzymam namacalnie prawo jazdy:)

Bardzo dziękuję Bronku za odpowiedź:)

Mam jeszcze pytanie- jak mogę ustalić kiedy to się stanie? Frawley tak mało precyzyjnie to określa, może jest inny sposób? Pamiętam, że Lupka przytaczała w innym poście innego autora ale tej książki nie posiadam:(

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
lupka 2016-08-28, 14:46:09

Hi Gringe,

Hamaker-Zondag podaje na str.112 „Stundenastrologie“  dla domów upadających +znak zmienny jednostkę „lata albo miesiące“. Zondag zaznacza też, że trzeba te jednostki zawsze odnosić do sytuacji. Tzn, że jeśli wiadomo, że sprawa rozstrzygnie się za kilka dni to wtedy dopasowuje się  jednostki do okoliczności. A więc czy Frawley czy Zondag- warto praktykować, zadawać dużo różnych pytań, zostawiać te horoskopy w bazie, po jakimś czasie do nich wracać i sprawdzać co się wydarzyło.

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
bronek 2016-08-29, 17:53:21

Ema Kurent, która specjalizuje się na wyznaczaniu czasu w horoskopach horarnych podaje, że aby wyznaczyć ile jednostek czasu upłynie do wydarzenia, które przewidujemy z horoskopu, musimy policzyć, ile stopni potrzebuje Księżyc, aby utworzyć dokładny aspekt aplikacyjny z sygnifikatorem lub ile stopni dzieli Księżyc lub sygnifikator od jednej z osi lub końca znaku, w którym się znajduje. Te trzy metody są ponoć najbardziej wiarygodne. Księżyc jest najsilniejszym wskaźnikiem czasu i kiedy określamy czas, nie powinniśmy nawet pomijać małych aspektów. Nie zważamy także na granice znaków. Np. Księżyc w 27° znaku Barana utworzy dokładny aspekt w 3° Byka. Jednostki czasu gdzie znajduje się Księżyc(albo sygnifikator) są następujące : znak kardynalny, dom kątowy – najkrótszy czas; znak stały,dom upadający – najdłuższy, najwolniejszy czas; znak zmienny, dom następujący – coś pomiędzy, wolniejszy czas, dłużej. Lecz nie zawsze tak jest. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek i tak, jak podaje lupka, że zależy na sytuacji.

W tym horoskopie horarnym Księżyc znjduje się w znaku zmiennym i domu upadającym. To mogą być miesiące albo tygodnie. Księżyc dzieli od Jowisza około 6° jak również od osi IC-MC. To by mogło sugerować około 6 miesięcy albo tygodni. Jednak pewności nie mam, bo określenie czasu w horoskopie horarnym jest dosyć trudne ponieważ może go pokazywać nie tylko Księżyc, chociaż w większości przypadków tak bywa.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
gringe 2016-08-29, 21:48:57

Bardzo dziękuję Wam obojgu, Lupka, Bronku - za pomoc w interpretacji.

Na kurs się jeszcze nie zapisałam ale od kilku dni chodzi mi to mocno po głowie i dochodzę do wniosku, że bez własnego samochodu i prawa jazdy to jak bez ręki. Zwykly transport do pracy jest problemem a już nie mówiąc o bardziej skomplikowanych sprawach.

Stawiałabym na co najmniej rok zanim uzyskam prawo jazdy ale może coś się w moim życiu zmieni i będę musiała je zrobić szybciej niż się spodziewam.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
sammy 2016-08-31, 23:46:13

Bronku, no nijak się z Tobą zgodzic nie mogę. Egzamin jest specyficzną formą pytań dotyczących korzyści z wiedzy i jest taką korzyścią, wiec jest pokazany przez dom X (Frawley s. 226). U mnie to na 100% zadziałało. Była piekna kwadratura pomiędzy wł. domu I i władcą domu X i poszło jak z płatka :)

 

pozdrawiam

S.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
bronek 2016-09-01, 12:34:27

Sammy, czy się zgadzasz, czy nie to Twoja sprawa. Chyba za kurczowo trzymasz się tego Frawleya a w dodatku wcale nie zrozumiałaś co miał na myśli „korzyści z wiedzy“. Tak, dom X między innymi oznacza korzyść z wiedzy jako II dom od domu IX, który jest domem wiedzy, ale tej wyższej, uniwersyteckiej oraz średniej (gimnazja, technikum itp) gdzie zdaje się maturę. Wiedza z szkół podstawowych, różnych kurzów do których również należy kurz do zdobycia prawa jazdy, to dom III. Twój błąd polega na tym, że każdą wiedzę umieszczasz do domu IX. Tak nie można. Trzeba rozróżniać o jaką wiedzę chodzi. Frawley tego nie podaje, lecz moim zdaniem miał na myśli właśnie tylko wiedzę „wyższą“.

Nie można wnioskować z jednego horoskopu w którym przypadkiem Ci wyszło, bo poszło jak z płatka.W dodatku jeszcze kwadraturą. Gdyby przez trygon, ale kwadratura?

 

Pozdrawiam.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
gringe 2016-09-01, 18:29:02

Kwadratura daje opóźnione zdarzenia, tak jak w przypadku mojego pytania o pracę, w innym poście.

Zgodzę się z Bronkiem, że trygon daje zdarzenia bez komplikacji i utrudnień, jak podałaś Sammy "jak z płatka".

Może warto przeanalizować Twoj horoskop horaralny z pytaniem o prawo jazdy z uwzględnieniem właśnie III domu?

 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.