Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

czy wygramy w sądzie
ewa007 2016-10-19, 18:15:19

Dziekuję Genny za uwagę do wcześniejszego wątku. Póki co 1:0 dla Frawleya - postawilam dziś horoskop (Warszawa, g. 10.18) z zapytaniem: Co ze sprawą, czy wygramy w sądzie? I ascendent wypadł w 28 stopniu..., ale zgodnie z radą Frawleya nie przejełam się tym, tylko rozejrzalam w sytuacji. I wygląda na to, że horoskop może mieć (niestety) sens. O ile niczego waznego nie przegapiłam. MY - Mars, I dom  - to ja i moja najbliższa rodzina (plus reprezentujący nas prawnik), ONI - Wenus, VII dom - to nasza dalsza rodzina. Sędzia to Merkury, X dom. Wyrok to Jowisz, IV dom. Mars i Wenus w znakach stałych, co oznacza twardość, zero kompromisu i elastycznosci. Aspektu brak. Z recepcji widać, że MY jesteśmy nastawieni bardziej życzliwie do nich niż ONI do nas. Wenus w Strzelcu, Jowisz w Wadze - zapowiadają kto wygra. Sędzia sprzyja najwyraźniej IM, a nie NAM. Merkury i Jowisz sa we władzy Wenus. I taką teorię spisku wysnuwałam - że mogą działac w tej sprawie znajomosci i układy. Punkt szczęscia w ICH domu finansów. Zastanawiam się, co oznacza Wenus przy ascendencie oraz Ksieżyc w VII domu? I czy w takiej sytuacji warto dążyć do zmiany naszego prawnika (na mocniejszego?) oraz zmiany sędziego. Czy to już sprawa przegrana?

Pozdrawiam:)))

 

 

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
Odpowiedzi
genny19 2016-10-19, 21:51:04

Witam. Ewa I dom to ty  jako kwerent. II dom pokazuje   twoje pieniądze ,prawnika oraz świadków (str 217).

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
ewa007 2016-10-19, 22:20:08

To znaczy tak, jak napisałam wyżej - I dom to ja-kwerent i moja bliska rodzina (jesteśmy stroną w sporze). I skoro z nami w teamie jest prawnik, to wydawalo mi się, ze on też bedzie w I domu. Dlaczego myslisz, że w II?

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
genny19 2016-10-19, 22:32:31

Teraz rozumiem  ,twój prawnik jest stroną w sporze. Nie bierze pieniędzy za sprawę. Generalnie Frawley przypisuje prawnikom II dom ,chyba ,że prawnik zadaje pytanie czy wygra.

Przypatrz się recepcjom.

Piszesz,że Mars i Wenus sa w znakach stałych.

Wenus w znaku zmiennym  ale w domu stałym. Mars w znaku kardynalnym a w domu zmiennym

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
ewa007 2016-10-19, 23:01:56

No nie, wszystko pomieszałam:( Myslałam, że prawnik jest razem ze swoim klientem... Oczywiście bierze kase za każde pisemkoUsmieszek

A piszac o znakach stalych miałam na mysli znaki na szczycie I i VII domu oczywiscie:) - wg Frawleya stały znak oznacza brak ustepstw i elastyczności u danej strony. I to się zgadza.

Dzieki, Genny, za korekte, popatrze na to rano swiezym okiem.

 

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
ewa007 2016-10-20, 11:13:30

Z prawnikiem w II domu sytuacja jeszcze bardziej zagmatwana, bo rządzi nim Jowisz. A Jowisz jest w silnej pozytywnej recepcji z Wenus... Co to oznacza?? Już tworzę kolejna teorię spisku, ze nasz prawnik jest w zmowie z drugą stroną:) 

Zastanawiam się też, czy ascendent będąc w końcówce stałych znaków nie zapowiada zmiany - czyli, ze gdy przejdzie do znaków zmiennych, bedzie można podjać próbe dogadania się. Moze Wenus w I domu i Księzyc w VII to potwierdza, czy nie? Czy to tak nie działa?

Ale z drugiej strony, skoro sąd, wyrok i nawet nasz prawnik kochają drugą stronę (i są pod jej władaniem), a nas nienawidzą, to znaczy, ze sprawa przesądzona. Nie rozumiem:(((

Merkury (sędzia) spalony - czyli słaby (przekupiony?)

 

Co sądzicie?

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
genny19 2016-10-20, 23:19:59

Mars w Koziorożcu kocha swoich krewnych (Saturn)  i uwielbia siebie(wywyższenie) nienawidzi Księżyca i nie lubi Jowisza-wyrok,swoich pieniędzy.  Mars pilnuje i  walczy o swoje pieniądze -II dom  i wydobędzie je spod ziemii ,ewentualnie snując spiskowe teorie-Mars koniunkcja Pluton.Wenus w Strzelcu kocha Jowisza (pieniądze innych,wyrok) ale  nie lubi sądu  i swoich pieniędzy -Merkury w detrymencie.Wenus zależna jest od Marsa przez znajdowanie się w domu Marsa.Wenus jest w recepcji z Jowiszem. Recepcje mogą być ważne przy zawarciu ugody. Wenus daży  aspektem   to sekstylu z Jowiszem. Sąd- Merkury w Wadze kocha Wenus-przeciwników i swoje wartości(XI dom) ,nienawidzi Marsa.Merkury znajduje się na szczycie domu XI i jest spalone Słońcem-władcą domu IX -prawo,oraz III domu konkurentów-krewni .Wyrok należy do Sądu-Jowisz w Wadze ,w domu rządzonym przez sąd -Mekury.Księżyc w Bliźniach- twój współsygnifikator myślami jest u przeciwników-Księżyc w domu VII,kocha Merkurego-sąd a Jowisza wyroku z jednej stony nienawidzi(detryment) ale z drugiej lubi-dekant i terma.Pierwszy aspekt Księżyca to opozycja do Saturna-rodzina,komunikacja, a nastepny to kwinkus z Marsem-niezadwolenie,złe osądy,sprawy finansowe.

F.P.Kirkwood w Astrologi godzinowej pisze (str 94):Ten czyj sygnifikator  jest wywyższony i położony narożnie lub tworzy więcej harmonijnych aspektów do planet dobroczynnych ,ma większe szanse na wygranie sprawy.

Ciężko jest uzyskać sprawiedliwy wyrok bez posiadania pieniędzy i często w sporze prawnym zwycięża posiadacz grubszego portfela. Zasoby przeciwnika można oszacować analizując jego 8 dom(spalony Słońcem),władcę tego domu oraz Punkt Szczęścia(który w tym przy wyliczamy biorąc szczyt domu VII za ascendent). Jeśli dom VIII jest silniejszy od domu 2 pytającego,sytuacja przedstawia się niewesoło.Gdy w dodatku dom II i jego władca są w nieharmonijnych aspektach do planet złoczynnych,pytający straci dużo pieniędzy. Jeśli dotyczy to domu 8,poszkodowany finansowo  okaże się przeciwnik.''

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
ewa007 2016-10-21, 13:31:40

Genny, wielkie dzieki za odpowiedź:) Same recepcje umiem w miare opisać, ale nie wszystkie potrafie sensownie zinterpretować. Co prawda niektóre z nich są mocno zagmatwane, ale to pewnie dlatego, że każdą ze stron reprezentują 3-4 osoby i każda z tych osób ma nieco inne odczucia/zamiary. Zwłaszcza, ze wszystko kręci się w rodzinie... Mars, który nie lubi Jowisza to z jednej strony wyrok, który zapewne nas nie zadowoli, a z drugiej strony potwierdzenie, ze jedna z osób z naszej strony - odkąd pamietam - nie chciała uparcie poruszać tematu (jest to sprawa spadkowa) uznając, że "pieniądze szczęścia nie dają". Rzeczywiście - można powiedzieć, że "nie lubiła" należącego się jej spadku.

Nie rozumiem, co oznacza, ze Wenus zależna jest od Marsa. I czy posadowienie Merkurego i Jowisza w Wadze oznaczać może układy - sędzia i wyrok uzalezniony od Wenus...

 

Zobaczymy. Miałam nadzieje ustalić, czy sprawa jest już ukartowana i przesądzona, czy może jednak warto - przy okazji najbliższego "rodzinnego" spotkania - próbować dojść do jakiegos porozumienia. 

Nie jest prosto przy takich zawiłych sprawachNiepocieszony

Pozdrawiam deszczowo:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
genny19 2016-10-21, 14:42:15

Czy ta sprawa się już toczy ,czy zamierzacie ja założyć ?

Wenus -władca domu VII i XI (konkurenci,jawni wrogowie,przyjaciele,spełnienie marzeń) znajduje się w domu I rządzonym przez Marsa. Także  punkt szczęścia liczony od domu VII znajduje się w znaku Skorpiona.

Wasz punkt szczęścia znajduje się w domu VIII jest zależny od Merkurego przez władzę Merkurego nad Księżycem  i władzę nad domem VIII . Punkt szczęścia tworzy opozycję do Marsa-bez walki sie nie obędzie. Merkury władca domu II -waszych przeciwników znajduje sie w domu V-dzieci,hobby ,spalony Słońcem -najbliższa rodzina. Czy ten spadek o którym teraz mówimy posiadają wasi konkurenci czyli -Wenus?

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
ewa007 2016-10-21, 15:44:48

Sprawa się toczy, już ponad rok. Spadkiem jest posiadlość rodowa, zamieszkiwana od wielu lat przez drugą stronę. Władca ich II domu w V domu - bo to dzieci potrzebują gotówki i postanowiły sprzedać nieruchomośc. Tylko "zapomniały", ze posiadłość zgodnie z prawem nie należy tylko do nich... Niestety sądownictwo mamy skorumpowane i sytuacja wygląda, jak wygląda... Kto zaplaci, ten wygrywa. Tylko pytanie - co wygrywa i na jak długoOczko

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
genny19 2016-10-22, 15:15:58

Godność przypadkowa powie więcej  o tym kto wygra lub przegra niż godność podstawowa.

Akcydentalnie silniejsza strona wygra-jeśli kontakt z sędzią lub wyrokiem nie wskazują na coś przeciwnego. Kontakt z sedzią lub wyrokiem zazwyczaj wskazują na coś przeciwnego\"J.Frawley  str 218

Lista przygodnych godności i słabości znajduje się na str 66.

Pierwsze pytanie to; W którym domu znajduje się planeta?

Tu mamy Wenus w domu I.Planeta w domu kątowym ma siłę.Jej siłę osłabia to ,że jest w innym znaku niż dom. Czy tu będzie miało zastosowanie tego co w rozgrywkach sportowych,że sygnifikator w domu oponenta zazwyczaj rozstrzyga o porażce ,bo znajduje się w rekach wroga.

Wenus nienawidzi Sądu (Merkury) ,ale Sąd ją kocha.Spalenie  obok umiejscowienia w domach to najważniejsze godności akcydentalne. Sąd jest osłabiony przez spalenie.Jednak pozycję Merkurego wzmacnia to ,że znajduje się na szczycie domu ,przez co kontroluje ten dom. Merkury stoi na straży wartości sądu.

Zastanawiam się nad Saturnem. Mars go kocha a Merkury(sad) i Jowisz(wyrok) egzaltują. Księżyc pierwszy aspekt to opozycja z Saturnem.

W horariuszach zawodów  sygnifikator w egzaltacji jest silniejszy od władztwa,bo daje wiarę w zwycięstwo. Mars w egzaltacji.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
ewa007 2016-10-22, 18:09:36

Moja historyjka jest taka - Wenus nienawidzi sądu, bo sąd sam z siebie nie miał ochoty wydać korzystnego dla Wenus wyroku, chciał coś dostać w zamian. Sąd kocha Wenus, bo dostał cos w zamian, jest zadowolony z układu. Merkury niby stoi na straży wartości sądu, ale jest spalony, a to wg Frawleya największe z mozliwych uszkodzenie planety. Zatem - stoi na szczycie tego domu, ale wcale go nie strzeże. Na dodatek, zgodnie z teorią Frawleya, działa bez zezwolenia, robi co chce - jest przekonany, ze nie zostanie zauważony (bo jest spalony). Tylko czy to ma sens? Jeśli tak, warto spróbowac zmienić sedziego, może za którymś razem trafimy cudem na uczciwego:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
genny19 2016-10-23, 12:44:56

A z horoskopu wynika ,że twoje myśli -Księżyc w Bliźnietach kochają sąd. Czy tu władzę nad domem ma Wenus w Strzelcu ,która nienawidzi sądu.Pozdrawiam.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
ewa007 2016-10-23, 15:15:20

Chyba nikt z naszej strony nie kocha w chwili obecnej sądu... Cała sprawa jest mało przyjemna, sędziego nie widzielismy na oczy (prawnik nas reprezentuje na wszystkich terminach), jak tu mówić o kochaniu:(((

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.