Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Solariusz Maszowej na 2010
maszowa 2010-09-27, 22:03:49

Nigdy się dotychczas nie zabierałam "na poważnie" do Solariusza. Robiłam jakieś próby, ale takie bardziej po omacku i na łapu capu. Zresztą ja się najczęściej właśnie w taki sposób uczę - zbieram w jeden worek co się nawinie pod rękę, z początku nawet niespecjalnie przejmując się, co z tym zrobię i kiedy...(to mi wygląda jak Bliźnięta, ale ja przecież tam mam tylko descendent! Niczym nie obsadzony)... trochę się po drodze gubię, ale w końcu zaczyna mi się układać z tego jakaś całość.

No więc teraz, korzystając z takiej porządnej instrukcji, jaką dała Jasmin, spróbuję się Solariusza pouczyć. Najlepiej zaczynać na sprawdzonych przykładach, więc zobaczę, co mi się w moim aktualnym solariuszu już spełniło.

Nie będę zbyt szczegółowa, żeby nikogo nie zanudzić, w dużym skrócie podam tylko to, co widzę wyraźnie. I mam nadzieję na wytknięcie ewentualnych błędów w moim sposobie rozumowania.

Natalne Słońce jest w 17-tym stopniu Strzelca, dekanacie Barana, dwadzie Bliźniąt, XII domu, w koniunkcji z władcą znaku, Jowiszem - dążenie do rozwoju poprzez nieustanną naukę i poznawanie wciąż nowych dziedzin, na ogół "nie ruszając się z domu", czyli wędrując głównie wgłąb duszy.

Solarne Słońce jest w pobliżu Mc, w IX domu - chcę się rozwijać, tym razem podróżując w rzeczywistości a nie tylko w fantazji. A, i żeby to było jasne i widoczne dla mojego otoczenia, robię to czasem wręcz ostentacyjne.

Czemu mam sprawdzać solarny V dom? - czy dlatego, że to naturalny dom Słońca? OK, sprawdzam -  jest we Lwie, co mi niewiele mówi poza tym, że także we Lwie, ale już w VI domu "przysiadł" solarny Mars, co mi się kojarzy wyłącznie z tym, że ostatnio walczę z kłopotami zdrowotnymi.

Solarny ascendent wypada w Rybach, dekanacie Ryb, dwadzie Barana. Tworzy trygon do natalnej Wenus i kwadraturę do natalnego Marsa. Władca solarnego ascendentu, Neptun, jest w XII domu w Wodniku, w kwadraturze do natalnego Merkurego.

... strasznie tego dużo, już się pogubiłam...

To może powiem o czymś, co wiem na pewno - skoro rok się zaczyna tak, jak pokazuje ascendent, a ja już dawno wiem, jak się ten zaczął.. Oczko

Wkrótce po swoich urodzinach na kilka dni przeprowadziłam się do mojej siostry, gdzie bezinteresownie (Wodnik) opiekowałam się (Ryby, Neptun i XII dom) jej mieszkaniem i zwierzakami, bo ona wyjechała w krótką podróż. Ten solarny ascendent po nałożeniu na mój radix wypada na natalnym III domu, stąd moje skojarzenie z siostrą, jej krótką podróżą i moją krótkotrwałą przeprowadzką.

Solarna Wenus jest w Strzelcu, IX domu, w kwadraturze z natalnym Plutonem - dążę do zacieśniania przyjaźni, chętnie w związku z tym podróżując. Aspekt z Plutonem wskazuje na konieczność radykalnych zmian, które muszą się dokonać.

Solarny Księżyc usadowił się w VII domu, w sekstylu z natalnym Neptunem - to chyba wskaźnik nowej miłości. Nowej, bo natalny Księżyc jest w Baranie.

Jeśli koniec roku określany jest przez IC solariusza, a u mnie to wypada w Bliźniętach i sekstylu do natalnego Urana, to może będą rozmowy o rozwodzie. Władca IC, Merkury, jest w koniunkcji z Plutonem, obaj w solarnym X domu - to zapowiada zmianę mojego statusu. Przyznam, że wyczekiwaną.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2010-09-27, 22:10:22

Teraz jest jak w piosence, którą śpiewał pewien góral ustami Młynarskiego:

"Pani som tylo pikna, co cud, co cud..."

 

dzięki Usmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2010-09-27, 22:18:01

Cała przyjemność po mojej stronie Głosny smiech

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2010-09-28, 09:58:24

Maszowo, teraz dopiero zauważyłam, że w solariuszu masz czas letni.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2010-09-28, 10:14:32

Szczerze mówiąc, nie za bardzo rozumiem, jak to jest z tym czasem letnim, w radix zdaję się na twórców programu Urania, napisane było, że się "zrobi" automatycznie, no to wierzę, że tak jest.

Oczko Moje "problemy" z zegarkami w dniu, kiedy nam każą zmieniać czas z letniego na zimowy, przestały mnie już stresować. Dobrze, że komputer sam to załatwia, bo mam gdzie sprawdzić, czy dobrze przestawiłam wskazówki.

Czy uważasz, że ten solariusz nie jest prawidłowy?

Och, kurczę, a ja już sobie takie ładne teoryjki ułożyłam. Niezdecydowany

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2010-09-28, 10:25:36

Ja robię tak samo jak Ty, tj. zdaję się na programy komputerowe. Mój program bierze przy solariuszu czas środkowoeuropejski. Solariusz Twój wg tego założenia wyglada jak obok. Na pierwszy rzut wychwyciłam różnice w położeniu ASC solarnego, ale z posadowieniem planet w domach nie widzę wiekszych różnic. To, co napisałas w analizie wydaje mi się na teraz, w wiekszości się pokryje.

To nawet lepiej, dla celów badawczych, że taka różnica wyszła. Najlepiej jest sprawdzić to przez Ciebie, który solariusz lepiej zgadza się z realem, z tym co przeżyłaś. Ciekawie to może wyjść. Tylko Ty wiesz najlepiej, który się bardziej sprawdził.

Dobrze jest.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2010-09-28, 10:29:25

A tak wygląda do radixu.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2010-09-28, 20:00:46

Dobrze, że wyszła ta różnica między programami, bo miałam okazję się podszkolić. Na obrazku, który umieściłam, jest coś, co do tej pory nie było dla mnie jasne: "GMT +1, letni 0,00" - teraz już wiem, że oznacza pierwszą strefę czasową licząc dla czasu GMT i czas letni = 0 to znaczy "niewłączony", bo była zima Usmieszek.  Ech, fajne to, ale ciekawa jestem, jak długo o tym będę pamiętać Oczko.

Jasmin, zastanawiałam się, na ile by się zmienił mój początek roku solarnego, gdyby uwzględnić ascendent pokazany przez Twój program. I doszłam do wniosku, że skoro to jest ostatni stopień Wodnika, to już jakby Ryby, tyle że  jeszcze troszkę "wodnikowo" zamyślone. Przekładając to na realne wydarzenia, moja przeprowadzka do siostry umożliwiła mi oderwanie się od niemiłej codzienności. Ale czy Solariusz, oprócz wydarzeń, pokazuje także odczucia?

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2010-09-28, 20:25:14

Taki ASC w Wodniku, dekanat Waga i dwada Koziorożca mówi, że tym roku solarnym będziesz przywiązywała większe znaczenie do uwolnienia się (Wodnik) od starych struktur (Koziorożec), gremiów, związków (Waga) na rzecz nowych, np, zaangażujesz się w nowe Forum astrologiczneUsmieszek.

Tak się będziesz przedstawiać innym, jako osoba bardziej wolna, skłonna do uranicznych zmian i podjęcia nowych zadań, np. zmierzających do utworzenia nowej struktury, zmian w karierze. Przy Uranie w I domu zmiany wodnikowe bedą głównie dotyczyły twojej osoby, zmiany w samopostrzeganiu. Ryby mają tu znaczenie szczególne, z uwagi na natalne Słońce w XII domu. Będzie więc poza samorozwojem jednoczesna chęć ucieczki przez otoczeniem, choćby do siostry, wiecej podróży, bo Ryby ciągle kręcą się po okolicy, ale nie tylko z uwagi na Ryby. Słońce na MC w Strzelcu to również jakieś zarobkowe zajęcie związane z podróżami. Możliwe straty finansowe i kłopoty prawne.

Solariusz to rodzaj horoskopu tranzytowego, a więc jak każdy horoskop może mówić również o uczuciach, a właściwie o tendencjach w tej sferze. O uczuciach mówią Księżyc, Neptun , Wenus. Uran wskazuje na chęć zerwania związku, podobnie Saturn - władcy Wodnika i solariusza.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2010-09-29, 22:39:49

Zawsze wtedy, gdy trzeba wybierać, tak jak teraz miedzy dwoma położeniami ascendentu, sprawdzam, co o danym punkcie mówią Symbole Sabiańskie i zdaję się na intuicję. Poczytałam, pomyślałam i pozostanę przy swojej wersji solarnego ascendentu w Rybach.

Ryby 4: Wzmożony ruch uliczny pomiedzy  dwoma kurortami nadmorskimi. o którym wyrocznia mówi: "Symbol ten może ukazywać komunikację i połączenie odrębnych światów, prowadzące do wzmożenia przyjemności lub frustracji, zamętu i niestrawności psychicznej" - to mi bardzo pasuje do sytuacji, bardzo dobrze określa tamten czas kiedy to szukałam bodaj najmniejszego pretekstu, byle jak najpóźniej wracać do domu (a najlepiej wcale).

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.