Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Solariusz anuki na 2010
anuka 2010-09-29, 12:29:11

Witam wszystkich serdecznie,

czytam sobie o Waszych solariuszach i tak mnie to zainteresowało, że sama postanowiłam sobie wykreślić swój, tym bardziej, że zblizją się moje urodziny, a tym samym nowy rok solarny. Mam tylko sam solariusz, nie wiem jak go nałożyć na radix. Wiem, że Jaśmin ma do tego program. Byłabym wdzięczna gdybyś mogła go załączyć tutaj. Moje dane znasz, bo zamieszczałaś kiedyś moje synastrie. 

Ślęcze nad tym moim solariuszem i nic nie umiem z niego wywnioskować. Podzielę się z tym co widzę: Wenus na ASC w koniunkcji z Marsem w I domu. Tak mnie to intryguje, że nie mogłam sie oprzeć pokusie napisania tutaj z prośbą o pomoc w interpretacji. Z książek czy internetu mogę się dowiedzieć co oznacza dana planeta w danym domu, ale nie wiem jak to interpretować w solariuszu. No i tak, I dom jest odpowiedzialny za wygląd, osobowość, początki spraw, ale jak to się ma do przyszłego roku ta koniunkcja Wenus z Marsem w I domu? Księżyc jest w domu XII, czy to oznacza, że będe się interesować tajnymi sprawami, działała w ukryciu, zwłaszcza, że jest w trygonie do Neptuna? Co prawda interesuje mnie wszystko, co duchowe, ezoteryczne i ukryte w podświadomości. W natalnym Ksieżyc jest na granicy XI i XII domu, nie jestem pewna gdzie go podpiąć, bo niby jeszcze jest w XI domu, ale chyba bardziej do mnie pasuje ten dom XII. Ciekawa jestem też tego stellium Słońca, Merkurego i Saturna w Wadze w XI domu. Dom ten to cele, nadzieje, życzenia. Wracam teraz na dwa lata na studia, które zaczęłam parę lat temu, a nie skończyłam. Mam głęboka nadzieję, że Saturn w moim znaku zodiaku doda mi wytrwałości, której tak bardzo mi brakuje. A co będzie oznaczać kwadratura Plutona do Saturna i Merkurego w koniunkcji, jak również do Urana i Jowisza też w koniunkcji. Brakuje mi wiedzy jak interpretować różne aspekty planet, w zależności od położenia domowego i wielu innych czynników. Z góry więc dziękuję za jakąkolwiek pomoc w interpretacji.

Pozdrawiam serd.  

Tematów: 1
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2010-06-02
Odpowiedzi
Jasmin 2010-09-29, 13:05:49

Witaj,

 

radix załączyłam w poprzednim wpisie, a teraz powinnam załączyć solariusz osobno. Tak niektórzy wolą zaczynać interpretację solariusza. Widać wyraźnie pozycje ASC, planet solarnych itd.

Ale przedtem proszę Cię Anuko, przypomnij nam i podaj miejscowość w której mieszkasz teraz i przez nastepny rok solarny. Ja interpretuję solariusz wg miejsca aktualnego pobytu. Solariusz zamieszczę po tej informacji.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
anuka 2010-09-29, 13:12:41

Dziękuję bardzo za zainteresowanie.

Obecnie mieszkam w Ustroniu (18e49, 49n43).

pozdr. 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2010-06-02
Jasmin 2010-09-29, 13:24:56

Solariusz na 2010 rok nałożony na kosmogram radix.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2010-09-29, 22:23:46

O ile dobrze zrozumiałam lekcję, myślę, że ważniejsze są aspekty solarnych planet z ich natalnymi odpowiednikami, niż aktualny obraz "nieba" na solariuszu.  Więc Twoja solarna Wenus w I domu powinna być rozpatrywana łącznie z natalną Wenus, która jest w IX domu podróży, rozwoju, studiów - na mój gust to oznacza, że w tym roku to będzie Twój osobisty rozwój (I dom) związany z jakąś dziedziną sztuki. Albo z przyjemnością gdzieś wyjedziesz w długą podróż.

Solarny Księżyc w XII domu, podczas gdy natalny był w XI, może oznaczać jakieś ukryte przyjaźnie, na przykład korespondencyjne, bo solarny Księżyc jest w koniunkcji z natalnym Merkurym.

Solarna koniunkcja Saturna i Merkurego w XI domu, w sekstylu z natalnym Saturnem w Pannie i VIII domu to na mój nos może być stanowcze i rygorystyczne uporządkowanie spraw związanych z przyjacielem/partnerem. Saturn w Wadze dodaje wytrwałości każdemu, kto chce osiągnąć coś konkretnego, bo to mistrz wytrwałości, cierpliwości i konsekwencji.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
anuka 2010-09-29, 23:29:20

Witaj acrux,

a skąd znasz mój nick, raczej nie przypominam sobie byśmy się spotkaliUsmieszek. Tylko w jednym jeszcze miejscu użwam tego nicka i to od całkiem niedawna.

Co do moich danych, to mój radix został wklejony dzisiaj przez Jaśmin do tematu "solariusz anuki". Przy okazji możesz zajrzeć do mojego solariszaUsmieszek

Jutro skontaktuje się z koleżanką i zapytam o pozwolenie. Myślę, że mogłabym jeszcze parę innych takich osób wygrzebać. Jedną mam teraz na myśli, ale ona ma dopiero 27 lat, z tymże zapiera się, że dzieci mieć nie będzie.

pozdrawiam

Tematów: 1
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2010-06-02
anuka 2010-09-30, 10:12:46

Witaj Maszowa,

ale to dobrze wykombinowałaś z tą koniunkcją Księżyca do Merkurego, bo faktycznie jestem w korespondencji ze starym przyjacielem, w tajemnicy przed partnerem.

A co do tej Wenus, to bardzo bym chciała gdzieś wyjechać, ale na razie nie mogę sobie na to pozwolić, bo muszę skończyć studia; więc rozwój jak najbardziej, ale niestety nie w dziedzinie sztuki, która mnie zresztą interesuje, a w anglistyce, bo to studiuje. Na sztuke chyba czasu już nie znajdę.

Natomiast uporządkowanie spraw z partnerem by się przydało, ale na to jeszcze nie jestem gotowa. Zobaczymy, cały rok solarny przede mną, dam znać gdyby faktycznie doszło do remamentu. Z tymże ten natalny Saturn w Pannie jest w domu VII, a nie VIII; nie wiem czy to nie zmienia interpretacji (ale chyba miałaś na myśli dom VII - partnerstwo, tylko pomyliłaś sie w pisowni).

Dziękuje i pozdrawiam.  

Tematów: 1
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2010-06-02
Jasmin 2010-10-01, 19:44:16

Ascendent solarny wypada w IX domu czyli kontynuowanie nauki wyraźnie widać.

Taka koniunkcja solarna Wenus-Mars ze stacjonarną Wenus to duża dawka zmysłowych doznań, harmonia między dwojgiem, silne przyciąganie. No i Uran dążący do zmian i cięć co do partnera pod wzgledem prawno-finansowym , za to wspomagajacy sprawy zawodowe. Ważny jest Pluton jako władca ASC solarnego- na natalnym Księżycu = transformacja uczuciowa, generalnie dużo Skorpiona i Plutona w tym solariuszu, skrywane uczucia, kontakty. Anuko, wynika z tego, że chcesz w sposób ostateczny i bezpowrotny uregulować sprawy związane z wykształceniem oraz ze sprawami uczuciowymi. Początek i koniec roku w znakach stałych, a koniec w Wodniku, czyli możliwe uwolnienie się i status osoby niezaleznej ?

Swoja drogą znak Skorpiona jako wskazanie na zawód tłumacza to już chyba enty raz potwierdza się w horoskopie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2010-10-02, 22:03:51

No mówię Ci anuka, ja Twój nick kojarzę. Aż muszę sprawdzić w googlu, albo na forach, jak wygrzebię, podam linki.

 

Niestety, dzisiaj raczej jestem w nastroju "towarzyskim", a nie "merytorycznym", ale na solariusz chętnie spojrzę.

 

PZDR :-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
anuka 2010-10-03, 11:49:42

Podoba mi się to, co piszesz Jaśmin, co do uwolnienia się. Status osoby niezależnej jest dla mnie ogromnie ważny. No i powoli, małymi kroczkami zbliżam sie do tego. W tym roku, po długiej przerwie zaczęłam pracę, na razie tylko dorywczo, parę godzin tygodniowo, ale rozkręcam się.

Uregulowanie spraw związanych z nauką, jak już wcześniej pisałam, właśnie się rozpoczęło, ale co do spraw uczuciowych, to nie wiem.  W pierwszym półroczu tego roku, byłam prawie pewna, że do tego dojdzie, ale trochę się u nas uspokoiło i na razie nie chcę podejmować radykalnych decyzji, co do partnera. Najpierw musiałabym się właśnie uniezależnić finansowo. Ale to chyba jeszcze w tym roku do tego nie dojdzie. I tutaj właśnie jestem ciekawa jak wygląda mój solariusz na 2011 rok, bo chyba raczej tamten rok będzie bardziej rozstrzygający. Chyba w ramach ćwiczeń go sobie wykreśle.

Początek i koniec roku w znakach sałych, na to nie wpadłam, ale przypominam sobie, że gdzieś tutaj na forum wyczytałam, chyba przy solariuszu maszowej, że IC to koniec roku. I właśnie tych jakości znaków za bardzo nie umiem interpretować, ale mam nadzieję, że się nauczę. Widzę teraz, że tam, na IC Neptun siedzi. Co by to oznaczało?

No i ten zawód tłumacza, ciekawe, na razie pracuje w szkole językowej i studiuje w kolegium nauczycielskim, ale nad tłumaczeniem się zastanawiałam w przyszłości, może na studiach uzupełniających.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2010-06-02
anuka 2010-10-03, 11:52:52

Dzięki, i co wyczytałeś coś ciekawego w tym solariuszu?

Tematów: 1
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2010-06-02
acrux_79 2010-10-03, 14:05:31

Najpierw "urodzeniówka", bo solariusz sam w sobie nic nie wart. Więc w tym momencie zerkam na natalny :-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-10-03, 14:26:04

Witam

 

Nie omieszkam zapytać o "urodzeniówkę". Potwierdź, albo  zaprzecz poniższym informacjom :-)

 

a) zamykanie się w sobie i mówienie o sobie tylko w towarzystwie osób naprawdę solidnych. Trwałe w sensie "czasu", ale nieujawnialne, albo "niekoncesjonowane" związki. Ciągłe upewnianie swojego poczucia wartości, swojego istnienia poprzez poważne rozmowy.

Koziorożec DESC - Saturn w VII

Rak ASC - Księżyc Koziorożec w 12

Wzajemny trygon ww.

Wenus w Skorpionie, jednocześnie Byk IC i Waga na wierzchołku XII

Silny VIII dom, wraz z jego dominantą Merkurym, silny Pluton

b) jak to jest w ojcem ? odszedł ? umarł ? ma się dobrze ? Bardzo mnie zastanawia Słońce w VIII domu w koniunkcji z Plutonem i kwadraturą do Ceres, która włada VIII wierzchołkiem wraz z Merkurym. To bardzo mocno widać w Twoim horoskopie. Bardzo proszę o wskazówki. Dzięki.

c) czy praca którą wykonujesz wymaga twardej psychiki, albo technik związanych z siłą umysłu ? czy to jest jakiś ekstremalny sport, mocny wysiłek psychiczny, albo coś związanego z wpływaniem na innych ?

Skorpion MC

Mars koniunkcja Pluton

Pluton koniunkcja Słońce

Księżyc w konstrukcjach z Saturnem

silny dom VIII

nawet władca IC w Skorpionie

Masz dwie dominanty potężne - Skorpiona i Koziorożca, co zawsze daje dużą koncentrację, ale z powodu Księżyca w 12 i tych "zamkniętych" relacji widziałbym w Tobie świetnego psychologa. Ale może być również: siła fizyczna, siła psychiczna, awantura, niezależność, dominacja, lekarz, prawnik, szef.

 

Tam jeszcze "wiele rzeczy" widać, ale byłbym wdzięczny, jakbyś się odniosła do tych wyraźnych wskaźników.

Co do solariusza, będzie w następnym poście...

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-10-03, 14:45:03

Ja stosuję dwie techniki solariuszowe

a) "sam w sobie"

b) "na radix"

 

Gdyby spojrzeć na pierwszą opcję, to chodzi o to, by:

1) pokazać siebie, otworzyć, zwłaszcza jeśli chodzi o relacje międzyludzkie, o związki. Jakiś element walki, jakiś element przyciągania dóbr, albo czegoś, co jest Ci potrzebne do zwycięstwa - zaprezentowania siebie.

--> Władca ASC/DESC w koniunkcji, z tym, że Mars dominuje nad Wenus. Wszystko jednak raczej skupia się na energiach męsko/damskich. Tu raczej chodzi o instynkty, o płeć.

2) "odbezpieczyć" swoje fundamenty, zerwać liny, wyruszyć statkiem w rejs. Zdestabilizować mury domu, mury psychicznej twierdzy.

--> Neptun na IC.

Zrobić to poprzez twórczość

--> Uran, Jowisz w V domu

3) być może (?) za pomocą składnej informacji ( Saturn/Merkury ) nie wchodzić w interesy, w biznes, w spadki, w niechciane pieniądze. To może być ostrzeżenie, władca III wierzchołka dominuje władcę VIII. Dominuje, nie wydaje mi się, że zabezpiecza.

 

A teraz "radix na radix"

 

1) Wenus solariusza "stoi" na Marsie natalnego. Wg starego władztwa Mars jest odpowiedzialny za MC ( karierę ), i współgra koniunkcją z Uranem ( niezależność, ale też sposób bycia - Wodnik zamknięty w granicach I domu ). Widać, że coś "związanego" z tematem IC, wchodzi na tematykę "być-pracować". Możliwe, że to jakaś wskazówka, że zmiana warunków domowych ( różnie rozumiana ) może wpłynąć na powołanie, bycie sobą, dalsze życie.

Ponieważ Wenus i Mars "znów się siebie czepiają", zatem znów coś jeśli chodzi o relacje D - M zahacza.

2) Księżyc solariusza na Merkurym. Też ścisły. Też ważny. A może ważniejszy niż ww. aspekt (!). Rak władcą DESC. Merkury władcą V i VIII domu. V dom - romanse, radość, twórczość, itp. VIII dom - zyski, ale i straty, śmierć, ale i okazja. Energia społeczna.

Czyli wskazówka idąca za (1) w dalszym ciągu - partnerstwo, albo jacyś wspólnicy, albo jakaś próba dogadania się, która generuje Twoje zyski, albo Twoje ambicje. To jest po nowiu, zatem szansa jest większa.

 

c.d.n.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-10-03, 14:52:58

Najważniejszym tranzytem jest jednak PLUTON DYNAMICZNY idący po URODZENIOWYM KSIĘŻYCU.

Władca MC przechodzi przez władcę DESC. To samo w sobie, tj Pluton na Księżycu, to jest potężny tranzyt, ja wszystkie aspekty między Plutonem i Słońcem/Księżycem traktuję w kategoriach "świętości". Tylko Uran, czasem Neptun, czasem Saturn potrafią się mocno zamanifestować.

Tutaj tematyka dotyczy otwarcia psychiki ( jednak motyw się powtarza z solariusza, vide Wenus na Marsie ), otwarcia na intensywne przeżycia, na pewne ambicje zawodowe, albo "powołanie", zmieszane z partnerstwem, albo z relacjami międzyludzkimi.

Tu trzeba będzie doprecyzować dokładnie, "O CO CHODZI"...

 

Drugi mocny tranzyt dynamiczny to Saturn na Słońcu. Saturn, władca ASC, oraz Słońce, zamknięte wraz z rezydującym w znaku Lwa Jowiszem w domu VII.

Znowu tematyka - związki, kariera, związki, kariera, związki...

 

Ale trzeba będzie jeszcze spojrzeć na resztę rzeczy...

c.d.n.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-10-03, 14:55:59

Na razie czekam na wszelkie interpretacje, uwagi, słowa - klucze, oraz propozycje "co się by stać jeszcze mogło".

 

Zawsze mam do dyspozycji prywatnego maila, mogę go w ostateczności podać, ale wolę jednak, by wszyscy mogli jak najwięcej z tego wszystkiego wyciągnąć. Włącznie ze mną.

 

Pozdrawiam Niewinny,Aniołek

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
anuka 2010-10-04, 09:41:28

Dzięki acrux za poświęcenie czasu nad moim radixem-solariuszem. Dużo tych informacji. Zaraz muszę lecieć na zajęcia, ale szybko coś napisze.

Najpierw pierwszy post, czyli urodzeniówka: raczej jestem osobą otwartą i nie boje się o sobie mówić, ale chyba coś w tym jest, co piszesz, bo w obecnym związku nie czuję się dobrze i nie potrafie do końca być sobą.

Lubie prowazdzić poważne rozmowy. Niektórzy uważają nawet, że jestem zbyt "głęboka".

Ojciec - alkoholik, więc nie jest z nim za dobrze. Mnie też to Słońce zastanawia, ale teraz nie mam za dużo czasu, by o tym pisać, obiecuje, że jeszcze to rozwine.

W sporcie zawsze byłam dobra, natomiast udzielałam się w lekkoatletyce, a nie sporty extremalne. Teraz tylko yoga. Psychologia ZAWSZE mnie interesowała i nadal mnie interesuje, ale teraz bardziej parapsychologia. Sama psychologia stała się dla mnie zbyt ścisła, bo ja typowym humanistą jestem.

Jak już wcześniej pisałam, niezależność jest dla mnie bardzo ważna, natomiast z powodu jakiejś słabości wplątuje się w nieodpowiednie związki, a później niczego bardziej nie pragne, jak być sama.

Szef to raczej do mnie nie pasuje, nie lubie przewodzić, a może jeszcze sobie z tego nie zdaje sprawy. Bo przecież całe życie się zmieniamy i uczymy czegoś nowego o sobie.

Na drugi post odpowiem później, bo teraz naprawde już musze lecieć.

 

pozdrawiam, do późniejUsmieszek

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2010-06-02
acrux_79 2010-10-04, 13:07:44

Ta kategoria "zamkniętości i otwartości" zawsze dla mnie była zagadkowa. Chyba jednak powinienem precyzować, jakie to są rodzaje "zamknięć".

 

Bo w każdym horoskopie byłyby pewne "zamknięcia" i "otwarcia", pewne rzeczy które są ekspansywnie przedstawiane, i pewne rzeczy, które są chowane.

 

Zatem tutaj zamknięta na swój specyficzny sposób byłaby ( albo na "stałe", albo do jakiegoś momentu w życiu )

- wspomniana relacja partnerska

- sprawy związane z domem ( ciężkie przeżycia za sprawą ojca choćby )

- i... tu ciężko to określić... ale jakiś stosunek do własnej emocjonalności, albo kobiecości - proszę o pomoc Usmieszek ( tu patrzę na Księżyc i Wenus zwłaszcza )

 

Natomiast "otwarta" byłaby sfera:

- działania ( Mars z Uranem i nie tylko ! )

- życzliwości w relacjach międzyludzkich ( Jowisz ) - ale w jakiejś sprzeczności z życiem prywatnym - to warto zauważyć

- tzw. "tabu" - mocny Skorpionm, znaczący Uran wskazują, że część swoich lęków z życia zostaje ujawnionych i pokonanych.

 

No, im więcej skomentujesz, tym lepiej, ja jestem cierpliwy, pozdrawiam :-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
anuka 2010-10-04, 22:23:58

Witam ponownie,

cieszę sie, że jestes cierpliwy, bo u mnie teraz będzie mało czasu na astrologie (studia dzienne, popołódniowa praca i rodzina). Ale jak tylko znjadę moment, to będę się udzielać.

Kurcze nie wiem co z tą "otwartoscią" i "zamknięciem". Muszę się nad tym zastanowić. Zbyt zmęczona już teraz jestem. Zawsze byłam niesamowicie otwarta na ludzi, jak byłam młodsza, jako nastolatka, byłam w stanie zagadać do każdego, w autobusie, pociągu, sama szwędałam się po koncertach, poznawałam mnóstwo ludzi. Ale to się zaczęło zmieniać tak ok. 25 roku życia, jak mieszkałam za granicą i "przejechałam" się na wielu ludziach. Zaczęłam być bardziej ostrożna i nieufna wobec innych. No i jeszcze teraz ten mój związek mnie ogranicza. Ale o tym to innym razem.

Chciałam jeszcze wrócić do poprzedniego postu, bo czas goni. Mnie też ten tranzyt Plutona przez mój Księżyc intryguje. Staram się o tym nie myśleć, bo gdzieś wyczytałam, że trzeba uważać na zdrowie przy takim tranzycie. U mnie ostatnio zauważyłam lęk przez jazdą samochodem. Zawsze wyobrażam sobie najgorsze i strasznie się boję jakiegoś wypadku. Nawet samo zawiezienie córki do przedszkola napawa mnie strachem. Oczywiście staram się nad tym panować i o tym nie myśleć. Ale zastanawiam się czy ten Pluton tak na mnie nie wpływa. Bo oprócz koniunkcji do Księżyca, mam jeszcze jego kwadrature do Słońca, w sumie jeszcze nie tak całkiem, ale w solariuszu mam mnóstwo kwadratur do Plutona.

Do następnego, pozdrawiam  

Tematów: 1
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2010-06-02
Jasmin 2010-10-05, 10:45:44

Ja widzę tę otwartość Anuki w VII domu. Tam jest zapisany dział życia dotyczący relacji z innymi ludźmi. Jest ważne, aby odpowiadając na pytanie:

jakie są relacje Anuki z innymi i jak jest ona w tych relacjach postrzegana i czego ona wenusowo (bo to dom Wenus) oczekuje od innych, dokładnie zbadać dom VII. Nie jest obojętne, czy dom ten jest pusty, ile znaków Zodiaku i jakich zawiera w sobie, jakie planety są w nim posadowione, itd.

U Anuki mamy Jowisza w Lwie i to jest podstawowa wskazówka na ekstrawertyzm wzgledem innych. Wszystkie planety nad horyzontem to także wskazówka na ekstrawertyzm.

Wierzchołek domu wypada w Raku i to nas kieruje w stronę Księżyca, który w Koziorożcu i XI domu, ale na wierzchołku domu XII. Trzeba pamiętać jednak, że ważniejsza w interpretacji jest wskazówka, że dom jest obsadzony Jowiszem w Lwie. Jest w tym domu też posadowiony Saturn ale w innym znaku, a mianowicie w Pannie. Jest on bardzo łagodny, jak na Saturna w tym znaku. Poprzez silne związki z Wenus i z Jowiszem a także aspekty z innymi sygnifikatorami Saturn jest nieomal benefikiem w tym horoskopie.

Jeszcze warto spojrzeć na adherenta czyli Merkurego, który połączony jest z Saturnem nowilem. Nowil daje cechę poświęcania się, bezinteresowności. Osoba dąży do rozwoju duchowego i osiągnięcia pełni.

 

Wierzchołek w Raku daje nam informację, że inni są dla Anuki jak rodzina, lub ona chce być tak traktowana przez innych. Przy badaniu wierzchołka można sprawdzić, gdzie on dokładnie wypada. U Anuki jest to dekanat Panny i dwada Skorpiona czyli mamy informacje dodatkową, że owszem jak Rak najpierw nieufnie i z bezpiecznego miejsca obserwuje czy w nowym znajomym jest materiał na członka Raczej rodziny, analizuje jak Panna i to sceptycznie czasami ale stara się nim zaopiekować,  zgłębić po Skorpioniemu , jak mu pomóc, co oczywiście powoduje, że ludzie to wykorzystują. Jowisz w kwinkunksie z Księżycem mówi o tym wykorzystywaniu  - powiązaniu z obsadzeniem domu VIII i IX, znakami Panny, Wagi i Skorpiona.

Księżyc w Koziorożcu na wierzchołku XII domu to skrywanie tajemnic, ukrywanie uczuć, cierpienia z tego tytułu, nieznajomość tych spraw, nieznajomość siebie jako kobiety, matki, żony, dziecka. Księżycem włada Saturn w Pannie a także ASC-endentem.

Anuka powinna dokonać analizy saturnowej swojego Księżyca.

 

Nie solariusz jest ważny teraz, ale tranzyt Plutona przez pozycję natalną Księżyca. Tym trzeba się zająć, gdyż z uwagi na długość cyklu Plutona jest to tranzyt życia, drugiego takiego Anuka mieć nie będzie. Ponadto będzie on trwał długo (wliczając retrogradacje Plutona) i chociażby dlatego trzeba go przeanalizować. Może Anuka już doszła do pewnych wniosków, bo ten tranzyt trwa od początku roku.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2010-10-05, 18:44:29

Tak, masz rację, często popełniam błąd, że traktuję wierzchołków poważniej, niż planety posadowione wewnątrz tematyki, którą porusza.

Ten Jowisz jednak jest znacznie wyżej posadowiony niż znaczenie władcy DSC. Nawet u Wrońskiego tak mogę wyczytac - najpierw planety, później władcy.

 

Co do Plutona - jest to bezwzględnie oczywiste, to najważniejsza rzecz która się teraz dzieje.

Zastanawiające jest, co można dokładnie wypatrzyć, oprócz tego, że nastąpi transformacja tożsamości, zmiana traktowania swojej codzienności, dogrzebywanie się do lat dzieciństwa, oraz swoich głębokich stanów psychicznych.

Pluton uruchomi również tego Jowisza kwinkunksem, oraz Saturna trygonem, co skłania do przypuszczeń, że to jednak rozchodzi się jednak głównie o tematykę I i VII domu.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2010-10-08, 07:30:17

Mam nadzieję, że to milczenie Anuki, to wynik Nowiu Księżyca w Wadze, a nie utrata zainteresowania.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2010-10-09, 03:06:31

Hmm, za dużo rozkminiłaś i prawdę powiedziałaś Pokazuje jezyk

 

Żartuję oczywiście. Myślę, że ma dużo spraw na głowie i zajmuje się jakimiś sprawami. A jak skończy wróci i pomoże spojrzeć na interpretacje w sposób konstruktywny i krytyczny.

Mi się zawsze podobają moje "błędy", czasem wynikają one nie z niewiedzy, tylko z pośpiechu. Albo natłoku codzienności. Przed każdą interpretacją jednak trzeba się uspokoić i skupić.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2010-10-09, 08:17:04

Może tak być, że jest urażona, przecież ten wierzchołek DSC w Raku...

 

Ja to mam stały problem z urażaniem Raków (jako BaranUsmieszek...),

Mnie się wydaje, że mówię co widzę i że o co chodzi, przecież Rak pytał...

 

Chyba ma po prostu urodziny (wczoraj) i gości.

Nadzieję mam, bo Wenus wejdzie niebawem w retrogradację i to zawsze oznacza, że jakaś Wenus wraca Usmieszek. Tak samo działa retrogradacja Merkurego. Zauważyliście?

To zresztą temat na osobny wątek.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
anuka 2010-10-11, 10:00:18

Witam Was,

oczywiście, że się nie obraziłam, nie należe do obrażalskich, a zresztą dlaczego miałabym? Ja lubie mówić otwarcie i tego też oczekuje od innych. I absolutnie nie straciłam zainteresowania. Acrux miał rację, miałam dużo spraw na głowie. Codziennie o Was myślałam, ale nie dałam rady zasiąść przed komputerem. Jestem Wam niezmiernie wdzięczna za czas, który mi poświęciliście i chciałabym napisać do Was coś sensownego. Tyle tych informacji, muszę też spojrzeć na pewne sprawy z dystansu i się nad nimi zastanowić. A czasu brak. Miałam nadzieję, że znajdę czas w weekend, ale musiałam nadrobić zaległości. Teraz też jużmuszę lecieć, ale szybko jeszcze cos napiszę, bo zaciekawiło mnie to co piszecie o tranzycie Plutona. Mi tez się zdawało, że jest on ważny. Ale tu musze jeszcze pare rzeczy przemyśleć, żeby odpisać na ten temat. No i masz racje Jaśmin z ta nieznajomością siebie, niegdy nie wiedziałam czego tak do końca chcę, ale to się powoli zmienia. Jestem znacznie pewniejsza siebie niz byłam, może to właśnie ten Pluton tak działa. Ale nadal nie rozwiązałam problemów emocjonalnych związanych z moją mamą. Obecuje, że wróce do tematu jak tylko znajdę więcej czasu.

Tymczasem pozdrawiam serdecznie i proszę o cierpliwość.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2010-06-02
anuka 2010-10-15, 15:09:10

Witajcie ponownieUsmieszek

Mam jakieś pół godziny, więc do rzeczy. Po kolei będe odpisywać do poprzednich wpisów, to czego nie zdążyłam wcześniej wspomnieć. Jaśmin pisze, że koniunkcja Wenus-Mars ze stacj. Wenus to harmonia między dwojgiem, na razie tego u nas nie ma, chyba, ze coś sie zmieni w tym roku. Może dojdzie do transformacji uczuciowej dzięki Plutonowi na Księżycu, chyba, że już do tego doszło na początku tego roku kalendarzowego, kiedy to uświadomiłam sobie moje uśpione uczucia do kogoś z kim byłam lata wstecz. No właśnie nie jestem pewna tej transformacji, bo nie wiem czy chodzi o to, co właśnie wspomniałam, czy może wrócą moje uczucia do obecnego partnera?  

"Niekonwencjonalne" związki, o których wspomina acrux: jestem w związku małżeńskim, ale nie sankcjonowanym przez kościół, bo cywilnym. Nie wiem czy o to Ci chodziło? Ale jeśli chodzi o mnie, uważam, że nie potrzebne są "papierki", by być razem, więc by się zgadzało. Raczej nie zgadza się to, co do zamykania się, bo nie zamykam się w sobie.

Pytałeś acrux o wskazówki, co do Słońca i Plutona w VIII domu w kwadraturze do Ceres. Czy doszłeś już do jakichś wniosków, na podstawie tego, co już napisałam, a jeśli nie to o jakie wskazówki by Ci dokładnie chodziło?

I co w/g Ciebie oznacza "twarda psychika", bo  razczej takiej nie mam.

Skorpion i Koziorożec jako dominanty dają dużą koncentracje. No w moim przypadku, to się nie zgadza. Łatwo się rozpraszam, zajmuje dziesięcioma rzeczami na raz i czytam też kilka książek na raz, w zależności od tego w jakim humorze jestem.

Zdestabilizowanie murów psychicznej twierdzy - o co Ci tu chdziło acrux? Nie do końca to rozumiem, więc nie wiem co odpowiedzieć. Zrobić to poprzez twórczość. Fajnie by było, sztuka mnie zawsze interesowała, ale tak jak już wspomniałam, na sztukę teraz nie mam czasu, chyba, że przez wakacje, kto wie, ale to daleko jeszcze.

Zmiana warunków domowych może wpłynąć na powołanie, bycie sobą: to się jeszcze okaże. Mój partner ciągle mówi o wyjeździe i zmianie pracy, ale jak już dostanie nową oferte, to zawsze z niej rezygnuje, bo nie chce opuścić mnie i naszej córki. Natomiast, gdyby jednak w końcu się zdecydował na wyjazd, to na pewno moja sytuacja domowa i finansowa by sie zmieniła. 

Na razie tyle, reszta w kolejnym poście.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2010-06-02
anuka 2010-10-15, 15:17:36

Pisałeś acrux, że trzeba doprecyzować, o co chodzi z tym "otwarciem psychiki" na nowe przeżycia. W sumie to zawsze byłam otwarta na różnego rodzaju przeżycia, doświadczenia, ludzi, podróże etc.

"Zamknięcie" na relacje partnerskie, już pisałam, że w tej sferze mam problemy, z tymże ja zawsze jestem otwrta na konstruktywną rozmowe, w przeciwieństwie do mojego partnera, z którym nie do końca wiem jak rozmawiać. On twierdzi, że wśród innych ludzi jestem zupełnie inna, tzn. życzliwsza, niż w tylko jego obecności.

cdn.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2010-06-02
anuka 2010-10-15, 21:43:22

No i teraz jeszcze chciałam nawiązać do tego co Jaśmin pisała.

Czy mam rozumieć, że Saturn jest ogólnie w znaku Panny "łagodny"?

Miło słyszeć, że on u mnie jest niemalże benefikiemUsmieszek choć ja go ostatnio inaczej postrzegałam. Tak mi się wydaje, że od kiedy  wkroczył on do trzeciej ćwiartki mojego radixu, czyli ok. połowy roku 2005, daje mi popalić. Wtedy zaczęłąm się wycofywać z życia społecznego. Tak jak zawsze byłam chętna na wszelkie imprezy, tak od tego czasu, wręcz przeciwnie, wolałam spędzać czas w domu. Założyłam też wtedy rodzine, bo wydawało mi się, że tego właśnie chcę. No i tak skończyła sie moja wolność i niezależność. Dlatego wydaje mi się, że Saturn daje mi ciężkie lekcje życiowe, ale chyba potrzebne. 

Następnie, dążenie do rozwoju duchowego, jak najbardziej się zgadza.

Inni są dla mnie jak rodzina. Chyba coś w tym jest. Niekoniecznie więzy krwi są istotnedla mnie, ale wszelcy ludzie o podobnych zainteresowaniach mogą należeć do mojej "rodziny". Lubię też zgłębiać ludzi, każdego próbuje zrozumieć, jego motywy działąnia i podejście do życia. Przyciągałąm też kiedyś do siebie takich "niedostosowanych" i wydawało mi się, że mogę im pomóc. Teraz już wiem, że muszę najpierw zająć się sobą, żeby pomóc innym, no i oczywiście jestem ostrożniejsza w kontaktach z ludźmi.

Dogrzebywanie się do lat dzieciństwa, o czym acrux pisał - zawsze tak robiłam.

No i mam pytanie do Jaśmin, w jaki sposób powinnam dokonać analizy saturnowej swego Księżyca?

Na razie to tyle, nie wiem co jeszcze mogłabym dodać, nawiązując do Waszych odpowiedzi...

Pozdrawiam serd.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2010-06-02
Jasmin 2010-10-15, 22:46:52

Nie tak pisałam o Twoim Saturnie w Pannie. Pisałam, że dzięki wpływom Wenus i Jowisza jest on bardziej łagodny niż wskazywałaby na to jego pozycja w znaku Panny.

 

Co do badania Księżyca.

Najlepiej to zrobić samej, po saturnowemu czyli dokładnie, odpowiedzialnie, dojrzale, szczegółowo...itd. Księżyc w Koziorożcu w horoskopie kobiety oznacza dojrzałą kobietę, odpowiedzialną, surową w uczuciach (nie okazuje miłości organoleptycznie tylko poprzez zabezpieczenie podstaw materialnych). Taka kobieta lubi sobie dać w kość, urobić się po łokcie i wtedy czuje, że jest bezpiecznie. Lubi ludzi prostych, ciężko pracujących. Księżyc w Koziorożcu to ucieczka w głąb siebie, sceptycyzm w stosunku do innych ludzi (na poziomie uczuć), może nawet oschłość.

Aspekty Księżyca moga złagodzić cechy Koziorożca w kobiecie, jezeli są korzystne albo je zaostrzyć, jeżeli sa niekorzystne. Spróbuj przeanalizować te aspekty. Pomoże Ci to w zrozumieniu tranzytu Plutona przez Księżyc.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
anuka 2010-10-17, 10:45:06

Dzięki Jaśmin za wyjaśnienie. Dobrze, zastanowie sie nad tymi aspektami  Ksziężyca i dam znać jak dojdę do jakichś wniosków. Na dzień dzisiejszy, to z gorszych aspektów widzę dwa kwinkunsy do Jowisza i Lilith, półkwadrature do Wenus, kwadrature do True Node (nie wiem czy się liczy, bo niezbyt ścisła), a z dobrych to kwintyl do Merkurego, trygon do Saturna, jak również do Chirona i Vertexu( te akurach chyba mniej znaczące). No ale teraz jak je interpretować, które są silniejsze, a które słabsze? No muszę sie zastanowić i troche więcej poczytać o tych aspektach.

A jeśli chodzi o to co piszesz o Księżycu w Koziorożcu, to tak średnio się to u mnie zgadza. Co prawda staram się być odpowiedzialna, ale jeśli chodzi o to wyrażanie uczuć, to jak się naprawde zakocham, to wyrażam swoje uczucia aż do przesady.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2010-06-02
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.