Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Progresywny Księżyc
gringe 2017-03-15, 14:30:42

Witam, szukam informacji na temat kwadratury progresywnego Księżyca do Asc i Dsc. W internecie szczątkowe informacjie, szukałam też książek ale nic konkretnego poza tym, co już mam.

U Arrayo znalazłam, że jest to ważne kiedy prog. uderzają w osiw horoskopu i zmaterializuje sie to w realnym świecie, nie tylko w przeżyciach wewnętrznych. Gdzieś też czytalam, że przy progresywnym Księżycu berze się pod uwagę tylko jego koninkcje i opozycje.

Z góry będę wdzięczna za sugestie.

Pozdrawiam, Gringe

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Odpowiedzi
lupka 2017-03-15, 20:01:10

Teoretycznie kwadratura to przeszkody,  odpuścisz sobie coś lub będą zmiany, które wymagać będą jakiegoś przełamania, wysiłku. To może być jakieś przesilenie, jakiś przełom- odnośnie relacji (umowy o pracę itd. partnerstwo), wizerunku, zdrowia. W sierpniu 2016 miałaś kwadraturę progresywnego Księżyca do zrelokowanego ascendentu. Zaobserwowałaś coś? Pod koniec 2013 miałaś dolną kwadraturę do natalnego asc. W marcu 1990 górną (tak jak za jakiś czas). Kojarzysz jakieś zdarzenia z tamtego czasu?

Ja też miałam te aspekty w przeszłości. Kwadratura z trzeciego domu- urodziła się moja siostra i spadło na mnie więcej obowiązków. Kwadratura górna związana była częściowo z problemami ze zdrowiem.

Teraz powinien się rysowac totalny reset na osi 10-4, a zaraz później Księżyc wchodzi jakby w tematy rodzinne (lub inne racze tematy). Co to będzie Gringe z tym Księżycem w następnym solariuszu na asc? Będziesz powiększać rodzinę?

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
gringe 2017-03-16, 12:59:38

Dzięki Lupka za tak szybką odpowiedź. Z dat które podałaś to- 

Sierpień 2016 pracowałam już w nowej pracy a głównym tematem było fatalne zauroczenie na fali kwadratury Pluton- natalna Wenus. W sierpniu obiekt moich westchnień wstawił na fb, że kocha swoją dziewczynę:(

Koniec grudnia 2013- dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Od razu też poszłam na zwolnienie lekarskie.

W 1990 byłam w pierwszej klasie podstawówki i nic drastycznego nie działo się w moim życiu. 

Tak czytam o tym przejściu progresywnego Słońca i Księżyca do Raka, że to oznacza założenie domu, śluby, dzieci- a ja już to mam za sobą. 

Dzieci nie planuję, Solariusz na bieżący rok, obawiam się, że może oznaczać pogłębiającą się depresję( plus Solarne Słońce w III domu).

:(

 

 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
lupka 2017-03-16, 17:47:29

Gringe, pomyliłam się z jedną datą. Zamiast 2013 powinno być pierwszy kwartał 2004 (to byłaby ta kwadratura p.Księżyca z dolnej ćwiartki. Saturn dociska do Neptuna- rachunek tego co w życiu jest iluzją i trzeba to pożegnać. No i tranzyt Saturna przez 4 dom  w relokowanym też zapowiada zmiany na tle rodzinnym. Urodzeniowa opozycja Saturn (doświadczenie)-Wenus (władca asc) może tak na Ciebie działa, że walczysz przeciwko temu co mówi doświadczenie (Saturn) zamiast z tego doświadczenia czerpać? Depresja może być ważnym sygnałem, że czas w życiu na jakieś zmiany. Więc może nie pogłębiaj tej depresji za bardzo tylko przeanalizuj skąd się wzięła, wprowadź konieczne zmiany żeby poprawić swoją sytuację i buduj się, jesteś młoda, jest wiosna..

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
gringe 2017-03-17, 01:24:33

Lupka, 2004 to byłam już ma studiach, diametralnie nic się nie zmieniło więc może chodzi o jakieś wewnętrzne przemiany?

Może nie będzie aż tak źle z tą kwadraturą. Na razie i tak inne tranzyty mi dopiekają i ciężko tak samemu z siebie coś z tym zrobić. Saturn ochłodził mocno moje stosunki z mamą i siostrą, dochodzi też koniunkcja Neptuna na Księżycu- zamęt murowany. W pracy też nie czuję się rewelacyjnie bo zmienili mi zmianę i pracuję w milczącej atmosferze.

Martwię się tysiącami rzeczy, na niektóre i tak nie mam wpływu, a i tak zaprzątają mi głowę.

Czuję się ostatnio strasznie staro.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.