Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Czy wygramy - cz.2
ewa007 2017-03-28, 14:19:26

Wiosenne dzień dobry:)

Wracam myslami i słowami do mojego wcześniejszego wątku - CZY WYGRAMY? Dziś odbyła się ostatnia sprawa sądowa (dokładnie podczas nowiu), na zakończenie której sąd oglosił, ze odczytanie wyroku odbędzie się 11 kwietnia (dokładnie podczas pełni:). Sytuacja jest trudna, strona przeciwna oraz wezwani przez nia świadkowie zeznawali - jak należało się spodziewać - nieuczciwie, zmniejszając tym samym naszą szansę na wygrana. Sama też postanowiłam zeznawać, jako że wiele miesięcy w dzieciństwie spędziłam na spornej posiadlości. Zobaczymy, jak całość oceni sedzia... Póki co postawiłam - drugi już - horoskop horarny pt Czy wygramy? - dziś o godzinie 11.55, Warszawa. Dla wyjasnienia dodam, że "wygrana" z naszego punktu widzenia sprowadza się do wykonania wpisu w hipotece posiadlości, że jesteśmy spadkobiercami połowy posiadłości. Nie chodzi w tej chwili o żadne pieniądze, jedynie o uczciwy wpis. Natomiast "wygrana" z punktu widzenia strony przeciwnej, to całkowite wykluczenie nas z dziedziczenia.

Nas reprezentuje Ksieżyc, drugą stronę Saturn, sędziego - Jowisz, wyrok - Merkury. Znalazłam kilka pozytywnych oznak, jak Księżyc w 10 domu, w aspekcie aplikacyjnym z Jowiszem, punkt szczęścia w 1 domu, Saturn w upadłym 6 domu, na dodatek Saturn nienawidzi Merkurego, tj wyroku... Niestety jednocześnie tworzy aplikacyjny trygon z Merkurym, czyli książkowo to Saturn powinien zgarnąć nagrode:((( Dopatrzyłam się jednak, że Księżyc również pedzi do Merkurego i koniunkcja tych dwóch planet uścisli się niespełna dwie godziny po uścisleniu trygonu. Co myslicie? Czy te dwie godziny będą tu decydować? czy to zbyt mała różnica czasowa i pozostałe oznaki przeważą na naszą korzyśc?

 

Pozdrawiam, e.

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
Odpowiedzi
starybosman 2017-03-29, 14:04:15

W sprawie tego horariusza nie sposób jednoznacznie orzec, czy orzeczenie usatysfakcjonuje kwerenta, czy też kwezytora. Wiele wskazuje, że będzie to pewnego rodzaju zaskoczenie dla zainteresowanych. Moim zdaniem kluczem do rozwiązania problemu jest położenie Chirona, dokładnie na szczycie 10 domu.Zdaniem Piotra Piotrowskiego ( Przesłanie Chirona, Studio Astropsychologii, 2008, str. 171) " oznacza to, że wkrótce nastąpi przełomowe wydarzenie mające związek ze sprawą ". Możliwa jest więc sytuacja, że publikacja nie nastąpi w tym terminie ( np. z powodu choroby sędziego ), ale w późniejszym.  Informacja zwrotna  Autorki będzie wielce pomocna w odkodowaniu , co faktycznie sygnifikuje Chiron w tym horariuszu.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
ewa007 2017-03-29, 20:39:55

Ciekawie się robi:) Samo orzeczenie moze faktycznie bedzie opóźnione, gdyż piszemy własnie do sądu prośbę o dostarczenie przez stronę przeciwną dowodów/dokumentów potwierdzających wczorajsze - z palca wyssane - zeznania... 

Ale przełomowe wydarzenie? - nic mi tu nie przychodzi do głowy:((( No cóz, zobaczymy, oczywiście się odezwę i opiszę sytuację.

Pozdrawiam:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
ewa007 2017-04-01, 22:52:02

Dodam, ze jeszcze w piątek prawnik zrezygnował z wysyłania do sądu prosby o dokumenty, takze nie bedziemy sami z siebie opóźniać ogłoszenia wyroku.

Natomiast musze przyznać, ze sam horariusz mocno mnie zafrapował - przede wszystkim jego sugestia, ze każda ze stron odbierze nagrode, czyli na swój sposób wygra... I oczywiscie też wpis Staregobosmana dał mi do myslenia, tzn zapowiedziany przez niego zaskakujacy wyrok. Jedno połaczylam z drugim i po niezłej burzy w mózgu wymysliłam genialne rozwiązanie całego sporu:))) Idealnie pasujące do horoskopu. W zasadzie powinnam grzecznie poczekać do 11 kwietnia i zobaczyc, czy sedzia podejmie ten sam co ja tok myslenia i zaskoczy w ten sposób obie strony. Ale troche to dla mnie za duże ryzyko, także przedstawię caly pomysł prawnikowi, aby w końcowym pismie zawarł moją propozycje rozwiązania sprawy - taką, ze i wilk bedzie syty i owca cała. Podziekowania dla Staregobosmana za twórcze i ciekawe sugestie:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
ewa007 2017-04-11, 22:08:05

Odczytanie wyroku odbyło się zgodnie z planem, dziś o 10.30, zadnego przelomowego wydarzenia nie zarejestrowałam. Niestety tresci wyroku nie znam, nikt z naszej strony nie pojechał do sądu (100km), także musimy poczekać na doręczenie pisma z postanowieniem, zapewne dotrze dopiero po świętach, dam znać co i jak.

e.

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
starybosman 2017-04-14, 11:10:17

Sąd nie doręczy wyroku z urzędu, bo nie ma takowego obowiązku ( art. 326 kpc ). W terminie 7 dni od daty ogłoszenia orzeczenia strona może złożyć wniosek do sądu o doręczenie wyroku z uzasadnieniem. Wniosek spóźniony sąd odrzuca na posiedzeniu niejawnym ( art. 328 kpc).  Stronę reprezentował adwokat ( pełnomocnik), stąd dziwne dla mnie, że nie powiadomił  ( choćby telefonicznie ) jakie zapadło orzeczenia. Termin złożenia wniosku upływa w przyszły wtorek, bowiem ostatni dzień ( poniedziałek ) jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Ponieważ adres sądu znasz, sygnaturę akt też, możesz uzyskać telefonicznie informację o tym jakie wydano rozstrzygnięcie w sprawie spadkowej. Czasu jest co prawda niewiele, ale na tyle dużo, że można podjąć niezbędne kroki w tym kierunku, choćby po to, by mieć otwartą drogę do wniesienia środka zaskarżenia.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
ewa007 2017-04-14, 19:01:12

Tak, wszystko wiem i pilnuje ale dziękuje za czujność:), prawnik już w środe wysłal prośbe do sądu o doręczenie nam postanowienia z uzasadnieniem. Z tego co się zorientowałam to w lipcu 2015 zmieniły się przepisy i sąd nie ma teraz obowiązku podawać telefonicznie treści wyroku. Prawnik chyba to przeoczył i stąd zamieszanie.

Pozdrawiam świątecznie:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
ewa007 2017-05-08, 17:26:39

Zainteresowanych tematem zachęcam do jeszcze odrobiny cierpliwości - nie otrzymaliśmy do tej pory ani treści wyroku, ani uzasadnienia z sadu, zapewne z powodu dni wolnych światecznych i majówkowych. I nie mamy przecieków:(( Na ten tydzień wyjeżdżam, także dopiero po niedzieli dam znać.

pozdrawiam:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
ewa007 2017-05-14, 12:46:28

Chiron nie przyniósł niestety żadnej niespodzianki ani nieoczekiwanego zwrotu w sprawie... Chyba, że za przełomowe wydarzenie uznamy "dogadanie sie" strony przeciwnej z sędzią:)

Koligacje towarzysko - zawodowe stały na przeszkodzie od samego początku procesu, do tego stopnia, ze żaden z sędziów sądu rejonowego, w którym składalismy wniosek o podział spadku, nie zgodził się na prowadzenie naszej sprawy, przez co sprawa została przeniesiona do sąsiedniego miasta... Tu znajomości było lekko luźniejsze, ale jak widać zupelnie wystarczające. Uzasadnienie wyroku żenujące, napisane na "odczep sie". Stawiając pierwszy horarny (wpis "Czy wygramy?") widziałam zmowe sędziego z drugą stroną. W horoskopie postawionym do aktualnego wpisu wygrana wpadała w pierwszej kolejności w ręce przeciwnika (trygon Merkury Saturn), ale tuż potem - w nasze ręce (koniunkcja Merkury Księżyc). Licze, ze ta koniunkcja to wynik apelacji:)))

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
ewa007 2018-11-02, 17:36:33

Dla zainteresowanych - update:) Mafia sędziowska w naszym pięknym kraju nadal ma się dobrze. Apelację przegralismy, uzasadnienie wyroku delikatnie mówiąc żenujące. Plus taki, ze odwiedzając w tym roku sokołowskie groby, zamiast na obiad do rodziny wpadlismy do klimatycznej kawiarni Filmowej na PRZEPYSZNĄ gorącą bułke z kaszanką!! Polecam przejezdnym:) Pozdrawiam.

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.