Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Czy będzie mój ślub z Panem XY?
Nati 2017-04-26, 11:14:32

Witam, dnia 20.04.2017 godz 12.29 w Dąbrowie Góniczej zadałam powyższe pytanie: czy będzie ślub z Panem XY?

rn

 

rn

Moja odpowiedź czy poprawna? Ślubu nie będzie.

rn

 

rn

JA- czyli słońce oddala się od Urana czyli Pana XY, oraz księżyc (kobieta) nie tworzy aspektów z męskimi sygnifikatorami. Separacyjna koniunkcja Słońca z Uranem- czy to co miało sie wydarzyć już sie wydarzyło i nic więcej nie zajdzie?

rn

 

rn

Mars w sekstylu do Wenus- nie wiem jakieś ukryte sprawy, romans może ( Wenus władca domu VIII) z wykorzystaniem pracy (Mars władca X domu)?

rn

 

rn

Pomoże ktoś przy interpretacji?

rn

 

rn

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 20
Dołączył/a: 2017-04-26
Odpowiedzi
Nati 2017-04-26, 11:17:40

Poniżej mapa nieba:

tranzyty dodane przypadkiem.

Proszę o pomoc.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 20
Dołączył/a: 2017-04-26
bronek 2017-04-26, 14:04:50

Błędnie interpretujesz ten horoskop horarny. Dla władców poszczególnych domów używamy w astrologii horarnej wyłącznie planet tradycyjnych – od Słońca do Saturna. W tym horoskopie Ty jesteś sygnifikowana Słońcem, Księżycem oraz Wenus. On tylko Saturnem (tradycyjny władca Wodnika), bo  Słońce należy już Tobie.

Ty:

Słońce w Byku jest w dekanacie Saturna – jesteś nim zainteresowana i lubisz go(plus). Niema aspektu z Saturnem (minus).

Wenus w Rybach jest w egzaltacji – pozytywne, w termie Saturna – potwierdza,że go lubisz i zainteresownie(plus).

Księżyc w Wodniku znajduje się we władzy Saturna – nie tylko go lubisz i jesteś nim zainteresowana, lecz Ty go poprostu kochasz(duże plus).

On:

Saturn w Strzelcu – w żywiole Słońca, dekanacie Księżyca – lubi Cię, jest Tobą zainteresowany, czuje do Ciebie przyjaźń, lecz nie jest aż tak zakochany(ale chyba na plus). Saturn (On) w retrogradacji –osłabiona pozycja, ale wskazuje, że coś się może wydarzyć, kiedy planeta wejdzie w ruch prosty( pod koniec sierpnia 2017). Pokazuje niezdecydowanie, wahania, niepewna sytuacja osoby, o którą pytamy. Może oznaczać powrót, konieczność przeczekania trudnej sytuacji.

Aspekty:

Wenus (Ty) kwadratura Saturn (On) – sprawa (ślub) się dokona, ale trzeba będzie pokonać przeszkody, rozwiązać problem lub coś poświęcić. Nie wszystko może się udać, nerwowość, ciągłe zabieganie o coś, opóźnienia, komplikacje, że sprawa może się odwlec w czasie i że niezbyt szybko stanie się to, o co pytamy. Nieraz jest wskaźnikiem negatywnego rozwoju sprawy, ale w tym przypadku względem plusowych wskaźników ślub powinien się odbyć na co pokazuje również Księżyc blisko DSC i niebawem wejdzie do 7. d. i jest w trygonie z Jowiszem (benefikiem) a to oznacza zawsze plus dla sprawy.

Powodzenia.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
Nati 2017-04-26, 14:18:47

Bardzo dziękuję za bardzo trafną odpowiedź!

 

Czy Wenus nie może również oznaczać mojej córki, a nie mnie?

 

Księżyc utworzy jeszcze apeskt wcześniej niż przed sierpniem do Saturna (sekstyl). Czy nie jest to zapowiedź wcześniejszego biegu wydarzeń pozytywnych?

 

Mężczyzna faktycznie zniknął, nie wiem czy chwilowo.

 

Czytałam że Jowisz w Wadze może oznaczać sądowe sprawy (Jowisz) w partnerstwie (waga) czyli związane z rozwodem, Jowisz jest w retrogradacji.

 

Ogromne podziękowanie za odpowiedź.

 

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 20
Dołączył/a: 2017-04-26
Nati 2017-04-26, 14:21:44

Napisałes że nie ma aspektu między Słońcem a Saturnem- przecież jest trygon Usmieszek

Tematów: 6
Odpowiedzi: 20
Dołączył/a: 2017-04-26
Nati 2017-04-26, 20:09:38

Sytuacja jest dziwna. Tocmezczyzna zabiegal o moje względy, nie ja. Potem gdy zdobył me uczucia widziałam go z piękną kobietą zanim zniknął. równocześnie zaczął zabiegać o mnie pewien obcokrajowiec, co ten mężczyzna też zdążył zauważyć. Po czym zniknął nie wiem czy na zawsze czybwroci 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 20
Dołączył/a: 2017-04-26
bronek 2017-04-26, 23:25:32

Wenus w tym horariuszu nie może oznaczać Twojej córki.

 

Księżyc utworzy najpierw trygon z Jowiszem a dopiero później sekstyl z Saturnem. To nazywamy prohibicją. Jowisz zabroni temu sekstylu. Na dodatek między Księżycem i Saturnem jest za duży orbis bo aż 15°, więc jego znaczenie jest znikome.

 

Na znikniknięcie tego mężczyzny mogłaby wskazywać ta retrogradacja.

 

Trygon między Słońcem i Saturnem ma orbis (jak już powyżej podałem między Księżycem i Saturnem) 27°! To już nie ma żadnego znaczenia. Co prawda, niektórzy astrologowie twierdzą, że aspekt jest nawet w orbisie 29° dopóki znajduje się w danym znaku, lecz ja tak nie uważam. Z doświadczenia w praktyce się sprawdza orbis do 7°-10°. Im mniejszy, tym lepiej.

 

Jedno pytanko. Uważasz, że z tym mężczyzną warto wchodzić w związek?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
Nati 2017-04-27, 10:35:28

Dziękuję Ci Bronek za odpowiedź. Bardzo ale to bardzo dużo mi to rozjaśniło. Przede wszystkim motywy jego postępowania mi się rozjaśniły.

 

Duże znaczenie ma dla mnie ten Saturn w domu V... Dom V to randki, przygody, hazard. Tak to rozumiem.

 

Czy warto wchodzić w związek... Nie wartościuję tego. Narazie nie ma związku.Nawet nie wiem jaki miałby być, więc nie wiem czy warto wchodzić.

 

Chciałabym iść dalej i jeszcze sprawdzić odpowiedź na pytanie: czy ten sam mężczyzna mnie kocha? Poniżej wykres.

 

Księżyc znajduje się w władztwie Saturna- więc ja jego lubię/kocham. Księżyc kwadratura separacyjna do Saturna- to co się miało wydarzyć już się wydarzyło. Księżyc opozycja separacyjna do Słońca- to co się miało wydarzyć już się wydarzyło. Wenus na wygnaniu- osłabiona.

 

Co najwyżej lubi mnie? :)

Tematów: 6
Odpowiedzi: 20
Dołączył/a: 2017-04-26
bronek 2017-04-27, 13:47:19

W pytaniach „Czy mnie kocha“ nie trzeba zwracać uwagi specjalnie na aspekty, lecz głównie na recepcje. Coś Ci się pomieszało z tymi aspektami. Między Księżycem i Saturnem nie ma kwadratury separacyjnej, ale jest sekstyl w orbisie 25°, więc nie ważne. To samo dotyczy opozycji ze Słońcem. Kwadratura separacyjna była, kiedy Księżyc był w ostatnich 2° Panny. Wstępując do Wagi wchodzi w sekstyl z daną planetą. W astr. horarnej nie może być aspektu poza znakiem. Wytłumaczę to na przykładzie konjunkcji. Konjunkcja może nastąpić tylko w danym znaku np. Mars 2° Barana konjunkcja Wenus 1° Barana. Gdyby Wenus znajdowała się w 29° Ryb, to niema aspektu (konjunkcji).

 

Księżyc nie jest we władzy Saturna, ale w jego egzaltacji, a to różnica. Ty go uwielbiasz patrząc przez różowe okulary. Nie jest takim, jak Ci się wydaje. To samo działo się u niego. Słońce (jego drugi sygnifikator w tym horariuszu) egzaltuje Twą Wenus. On uwielbiał Cię przesadnie, zwłaszcza Twą atrakcyjność seksualną, wygląd, kobiecość.

Jak jest momentalnie, to już podałem w swoim ostatnim wątku.

 

O retrogradacji w horoskopach horarnych znajdziesz na stornie I.Podlaskiej : http://izabelapodlaska.pl/index.php?id=337

 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
Nati 2017-04-29, 01:47:15

Dzięki wielkie za tłumaczenie, sama bym do tego nie doszła... Sporo czytałam i wszędzie trafialam na info by zwracać uwagę na aspekt- jeśli jest odp jest pozytywna gdy brak negatywna. 

W każdym razie jeszcze mam pytanie o horariusz dot dwóch innych osób. Dom VII traktuje się jako pierwszy w takim horariuszu? Sygnifikatory osób na podstawie znaczenia domów?  Czy moja osoba też może być ujęta w takim horariuszu czy nawiązuje on tylko do pytania?

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 20
Dołączył/a: 2017-04-26
bronek 2017-04-30, 13:11:57

Twoje pytania są nie za bardzo zrozumiałe. Czy mogłabyś być konkretniejsza? Chyba wiem o co Ci chodzi, ale  nie mam pewności. Polecam również stawiać horariusze w systemie Regiomontanusa. Kiedy pytasz o inną osobę to pierwszym domem jest dom, który ją sygnifikuje. Np. Pytasz „Czy moja córka dostanie pracę“, wtedy pierwszym domem będzie dom piąty (sygnifikuje córkę) a praca dom dziesiąty) odliczony od piątego (2.dom podstawowego horoskopu). 6.dom będzie 2. domem, 7. dom 3. domem i tak po kolei. Zawsze trzeba ustalić, do którego domu należy osoba, o którą pytamy (np. dobry przyjaciel dom 11., znajomy dom 7., moja siostra, brat dom 3. itd.), i  od niego odliczyć dom, który sygnifikuje to, o co pytamy. Twoja osoba w takim horoskopie nie może być już ujęta. Czy o to Ci chodziło?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
acrux_79 2017-05-02, 13:51:55

Ślubu nie będzie. Słońce jest odchodzące od Saturna, zmieniło znak z dwuznacznego (żywioł - na plus, wygnanie - na minus) na neutralny Saturnowi. Słońce nie jest ani w termach, ani w dekanacie Saturna, kolejno w: termach Wenus, dekanacie Merkurego.

 

Księżyc nie zmienia postaci rzeczy, zmierza do aspektu z Jowiszem, co nie ma znaczenia dla konkretnych reguł. Z kwestii bardziej filozoficznych: Księżyc jest "zakochany" w Saturnie, co zostało zasugerowane, ale dwa wyjścia spowodowały znaczącą degradację Marsa, który jest wywyższony w Koziorożcu (przejście Księżyca do Wodnika) i Marsa, który ma domicyl w Baranie (przejście Słońce do Byka). Degradacja Marsa stanowi o znaczącym ochłodzeniu stosunku do tej osoby. Co stanowi genezę do postawienia pytania, bo gdyby było tak dobrze, pytania nie pojawiły by się w wątku publicznym. Takie zmiany znaków są bardzo symboliczne, a jeszcze na dokładkę Mars wychodzi z ostatniego stopnia Wenus, więc i tutaj kończy się pewien etap.

 

Nadzieję bym upatrywał wyłącznie w tym, że nie nastąpiło oznaczenie czasowe (tj. nie pojawiło się pytanie, czy ślub jest możliwy w perspektywie jakiegoś czasu). To jednak wąskie drzwi, nie liczyłbym na to. Jeśli jednak ślub miałby miejsce, świadczyłoby to raczej o chęci uratowania czy podtrzymywania przy życiu czegoś, z czym trudno się pożegnać, co wygasło, albo przechodzi kryzys. Sporo osób tak postępuje, sądząc, że rytuały typu: "dom", "ślub", "dziecko" ratują coś, co traci żar. Ważniejszym pytaniem, niepostawionym, jest pytanie o kondycję tego związku.

 

Pozdrawiam ciepło, życząc mocy do pozytywnych przeobrażeń!

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Nati 2017-05-04, 11:14:56

Dziękuję za obszerną odpowiedź. Nie takiej odpowiedzi chciałam :) ale doceniam poświęcony czas. Uważam że jeszcze nie wszystko przeminęło. Owszem, ślubu nie będzie. Ale nie wszystko przeminęło:

 

Jowisz jest władcą domu V w domu III. Więc w zaistnieniu relacji przeszkadzają problemy z komunikacją (nie możemy ze sobą publicznie rozmawiać). Więc do relacji/ związku może jeszcze dojść, gdy Jowisz zakończy retrogradację.

 

Różne perspektywy różnych relacji damsko męskich a potem ich całkowite wagaszanie spotyka mnie regularnie od ponad roku.

 

Następnie postawiłam pytanie o związek tego mężczyzny z inną kobietą ( z którą go widziałam). Czy jest między nimi miłość fizyczna? Odpowiedź: TAK.  19.04.2017, 9.36 a.m. Księżyc to władca ich domu VII, Mars ich domu V, jest miedzy nimi 0 stopniowy trygon, więc związek ma charakter seksualny. Słońce i Księżyc również tworzą 1stopniową kwadraturę, Księżyc zbliża się do Słońca. Wenus w wywyższeniu.

 

Wracając do odpowiedzi Acrux- degradacja Marsa stanowi o znaczącym ochłodzeniu stosunku do tej osoby. Czyli mojego? Czy jego?

Tematów: 6
Odpowiedzi: 20
Dołączył/a: 2017-04-26
Nati 2017-08-24, 12:53:31

Cześć :-)

Piszę w sprawie I pytania horarnego z tego wątku. Czy będzie ślub? Bronek napisał że do czegoś może dojść gdy Satrun wyjdzie z retrogradacji, czyli pod koniec sierpnia. Jeszcze nie wyszedł, za 2 dni kończy ruch wsteczny, jednak sytuacja zmieniła się:

W maju przestałam widywać tego mężczyznę i nie widziałam go całe wakacje, aż powrócił 19.08.2017 czyli na chwilę przed zaćmieniem Słońca. Od wtedy spotykamy się przypadkowo lub nieprzypadkowo- codziennie. 

Jak to interpetować? Czy obecnie mogę jeszcze raz to samo pytanie zadać, ponieważ sytuacja się zmieniła i Saturn wyszedł z retrogradacji?

Tematów: 6
Odpowiedzi: 20
Dołączył/a: 2017-04-26
bronek 2017-08-25, 13:15:27

Tak, możesz teraz zadać to samo pytanie. Może jednak byłoby lepiej zapytać czy będziecie razem albo podobnie, bo relacje między wami, jak zresztą podajesz, raczej na ślub nie wyglądają.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.