Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Prognozowanie

prośba o interpretację pytania horarnego
myapie 2017-11-29, 23:50:52

Dzień dobry,

pisałam tutaj na forum 2 lata temu pewne pytanie, które Państwo opisali, na które Państwo odpowiedzieli , teraz mogę powiedzieć, prawidłowo.

Brzmiało ono-czy ja zajmę się architekturą ( wtedy kończyłam stopień inżynierski w 2015 roku) czy skupię się na czymś innym- chodziło mi wtedy o scenografię filmową i teratralną, możliwość współpracy z różnymi artystami, może naukę w Szkole Filmowej w Łodzi...

 

Po tym moim poście bodajrze z kwietnia czy maja 2015 już od lipca dużo rzeczy się zmieniło. 

Mogę pochwalić się, że do połowy 2017 roku wykonałam ok 20 projektów scenograficznych w Szkole Filmowej, miałam praktyki w Teatrze Wielkim w Łodzi, uczestniczyłam w wielu szkoleniach scenograficznych w całej Polsce.

Ale no właśnie.

Zaczęłam się w pewien sposób zastanawiać dlaczego czuję się niepełna. Okazało się, że tęsknię za architeturą. BYłam juz wtedy na 1 roku studiów mgr , teraz je kończę właśnie. Czułam, że zaczynając od nowa w świecie filmu, teatru, scenografii i pomagając ludziom zaliczyć im etiudy ja w pewnym sensie tracę siebie. Nie jezdziłam nie udzielałam się wśrodowisku architektonicznym. Czułam, że jestem trochę spięta jeśli chodzi filmowców, widać było różnicę- oni jednak są wyluzowanymi artystami.

 

Problem polegał na tym, że tak zastanawiając się, wyjechałam na erazmusa do Hiszpanii, który miałby w pewnym sensie być takim punktem zwrotnym w moim życiu.Wiele przemysalam, zaczelam sie zastanawiać i okazało się, że wracam po swoje, wracam do architektury.

Muszę skonczyc dyplom, mam na to ok 2-3 miesięcy od dzisiaj. Chciałabym juz skonczyc ten etap. 

 

I zastanawiając się tak znowu czuję tęsknotę za ludzmi, za srodowiskiem artystycznym, scenografią itp. Ale z 2 strony nie chcę byc znowu osobą zaczynającą od początku. Ja wtedy NIKOGO nie znałam. Robiłam wszystko sama, wszystko z mojej inicjatywy, bo tak chciałam i chciałam sprawdzić jak mi wyjdzie. 

Teraz nie wiem samaczy to był błąd czy tak musiało być aby całą magisterkę poświęcić na film i teatr. Jednak niczego nie żałuję. Była to ogromna lekcja życia, pokory, lekcja zachowywania się wśród ludzi, którzy nie tylko są architektami ( pragnę powiedziec, że wczesniej obracałam się TYLKO w świecie architektonycznym, moimi znajomymi byli TYLKO architekci odkąd poszłam na studia).

 

Chciałam po prostu znowu po tych 2 latach zadać to samo pytanie: czy ja kiedyś znowu wrócę do scenografii filmowej, teatralnej? Czy zostanę przy tym moim pierwszym wyborze- architekturze, w której zrobiłam sobie przerwę chwilową na scenografię?

Co Państwo myslą?

 

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi ;)

Mya

Tematów: 22
Odpowiedzi: 50
Dołączył/a: 2014-11-06
Odpowiedzi
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.