Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Lunacje
gringe 2018-04-11, 11:37:16

Witam, mam proste pytanie, może być bardzo naiwne ale...kto pyta nie błądzi;)

Czy wpływ nowi i pełni, zwłaszcza zaćmień możemy odnosić do solariusza? Czy tylko tyczy się to planet natalnych i niczego poza tym?

Osobiście uważam, że olbrzymi wpływ mają pełnie i nowie, zwłaszcza jak lądują w pobliżu planet natalnych jak również umiejscowienie ich np w lunariuszu. A jak się ma to z  Solariuszem? Nów w bliźniętach z czerwca br roku będzie również zaćmieniem i pada pomiędzy koniunkcją Księżyca z Wenus z Solariusza na rok 2018. 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Odpowiedzi
maszowa 2018-04-11, 22:07:14

Pytanie wcale nie naiwne, bo są różne "szkoły" - jedni twierdzą że każdy nów, choćby był i z zaćmieniem, to radosny początek a pełnia oznacza "pełnię" tego, co się akurat dokonywało od czasu nowiu, inni zaś uważają, że tylko zaćmienia są istotne, jeszcze inni przy każdym zaćmieniu oczekują katastrofy.. itp.

Ja jestem skłonna popierać zdanie tych astrologów, którzy twierdzą, że bardzo istotne jest każde zaćmienie wypadające w pobliżu ważnych punktów horoskopu, zwłaszcza jeśli to występuje w solariuszu. Określenie "istotne" nie oznacza od razu katastrofy Usmieszek

Co do zwykłych pełni i nowi - nie zauważyłam, by w znaczący sposób oddziaływały na cokolwiek więcej niż ilość snu czy nastrój. W solariuszach nie miałam okazji ich obserwować, więc nie mam zdania.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
gringe 2018-04-11, 22:43:08

Maszowa, fajnie, że podzieliłaś się swoim zdaniem :) Mam nadzieję, że mój post w miarę czytelnie nakreśliłam i zostałam dobrze zrozumiana. Wiem, że jeśli w Solariuszu na dany rok wypadnie nów lub pełnia to dany rok będzie w jakimś sensie znaczący. Niekoniecznie świat się zawali ale coś się zacznie lub skończy. Miałam nów w Solariuszu na 2015 rok który wypadł na IX dom i zaraz miesiąc po urodzinach wyjechałam w Świat. W tym roku w Solariuszu nie mam ani nowiu ani pełni ale Nów wypadający około miesiąca po urodzinach jest w koniunkcji z Solarną Wenus i Solarnym Księżycem. Czy mogę go traktować jak każdą lunację która aktywizuje część horoskopu? Skoro zwracamy uwagę na zaćmienia które padają na progresje to czemuż by nie na Solariusz?

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
maszowa 2018-04-11, 23:19:20

Myślę, że zaćmienie wypadające w miesiąc po urodzinach (także miesiąc przed urodzinami), może mieć istotne konsekwencje.

Ja w takich przypadkach zwracam uwagę także na to, jaką dana planeta pełni rolę, bo jeśli jest na przykład władcą horoskopu albo profekcyjnym władcą roku, to jej udział w zaćmieniu nabiera większego znaczenia.

 

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
gringe 2018-04-12, 01:34:47

Mogę więc przypuszczać, że rok będzie w jakimś sensie ważny bo profekcyjny władca roku to Wenus i to ona wypada w koniunkcji z Księżycem w XII domu Solariusza. Dodatkowo władca solarnego Asc to Księżyc. 

Przymierzam się do pewnej diety którą planuję zacząć 15.05.18- Merkury będzie już w ruchu prostym, Księżyc owego dnia wypada w Byku plus przypada na ten dzień nów. Może więc owe zaćmienie jakoś wplata się w ten temat.

 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.