Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

kiedy dojdzie list - pytanie horarne
ewa007 2018-04-30, 15:35:08

Dzień dobry,

rn

Załączam horoskop pytania horarnego, zadane dzis 8.56, warszawa - kiedy dojdzie list do odbiorcy?

rn

Nadawcą listu jest moja córka, odbiorcą wyższa uczelnia. Córka wysłała w ubiegły poniedziałek (list polecony, powinien iść 3-4 dni) teczkę prac w ramach rekrutacji na studia, niestety przesyłka do dziś nie dotarła, córka zamiast stresowac sie maturą, stresuje się, czy teczka dojdzie, czy ktoś ją \\\"podebrał\\\" i \\\"podgląda\\\" jej prace i wysnuwa inne tego typu teorie spiskowe... Postanowiłam dziś postawić pytanie, niestety kompletnie nie wiem, na które domy patrzeć w tym wypadku. Na dodatek Księzyc spalony. 

rn

Czy powinnam patrzeć na aspekt pomiędzy 3 domem córki (listy córki) a 9 domem córki (uczelnia), czy może na aspekt 9 dom córki a 11 dom córki (listy uczelni)? I czy jesli mamy tu aspekt separacyjny to znaczy, ze list nie dotrze...?

rn

Odstawiłam horarną do kąta i już widać efekty:((( - czy raczej ich brak...

rn

Dzięki za pomoc i pozdrawiam gorąco:))), e. 

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
Odpowiedzi
genny19 2018-05-01, 03:17:52

 List się odnajdzie -Saturn władca II domu córki w retogradacji. Księżyc  władca domu IX córki znaduje się w domu V horoskopu h.  Aspekty separacyjne Księżyca to;

-kwinkus z Wenus(corka) mowiacy o utrudnieniach ,kłopotach. 

-sekstyl z Saturnem(korespondencja córki)

-opozycja z Slońcem(korespondencja uczelni)

-kwinkus z Merkurym  symbolizującym korespondencję.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
ewa007 2018-05-01, 14:59:02

Genny, dziekuje:) Ale skoro Ksieżyc tworzy same separacyjne, to czemu uwazasz, ze list dojdzie? Nie potrzeba tu aspektu aplikacyjnego? I przede wszystkim może ktoś wie, który aspekt uzyć do wyliczenia, za ile dni list dotrze - to trochę istotne, deadline jest 15 maja i pewnie w najbliższy poniedziałek corka bedzie musiala robić powtórnie xero 100 stron i wysyłać raz jeszcze...:(, albo doręczyć osobiście...

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
genny19 2018-05-01, 21:07:46

 Proponuję zajrzeć na blog Izabeli Podlaskiej na ktorym jest artykuł " Pytania o przesyłki reguły interpretacji  z 23 stycznia 2016 r'

Napisalam ,że przesylka się odnajdzie- Saturn w retogradacji . Możliwe ,że przesyłka wróci do córki - Pierwszy aspekt Saturna w retrogradacji to kwinkus z Wenus.Ten aspekt mowi też o utrudnieniach w dotarciu przesylki do celu.

 Wg Izabeli Podlaskiej  czy przesyłka nadejdzie mowi aspekt  tygonu Księżyca do ascendentu- 2 jednostki czasowe. Księżyc w znaku stałym  wskazuje na jednostki dluższe-tygodnie.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
ewa007 2018-05-01, 22:52:04

no jakby nie patrzeć, nie wygląda to dobrze:(, adres odbiorcy na potwierdzeniu awizo córka wpisala poprawnie, ale być może pani na poczcie pomyliła coś w adresie i faktycznie dostaniemy zwrot. Sprawdzimy jutro na poczcie czy adres mają w komputerze ok.

Dam znać co i jak, dziekuje:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
ewa007 2018-05-03, 18:05:17

Takie rozwiązanie jeszcze mi chodzi po głowie - Księżyc tworzy z Saturnem sekstyl separacyjny, czyli może list teoretycznie dotarł w piatek, mamy orbe 3-4, mogą to być 3-4 dni, (listonosz zostawił awizo -  list ważył prawie 1kg, może nie chciało mu sie dźwigać, zwlaszcza, że takich listów uczelnia dostaje w przeciagu 3 tygodni rekrutacji paręset..., może odbierają z poczty hurtowo...?). Saturn w retro, stąd utrudnienia z doręczeniem, Księzyc (uczelnia) spalony - może nie pracują w tym tygodniu, odbiorą, gdy juz Księżyc wyjdzie ze spalenia:)

Pewnie grubymi nićmi to szyte:(((

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
ewa007 2018-05-07, 17:24:26

List dotarł dzisiaj:), rano był wydany do doręczenia, także moje powyższe rozważania niezbyt trafione.

I cały horarny niezbyt adekwatny do sytuacji:(((

Jedyne, nad czym mozna się zastanowić, to nad 7stopniową koniunkcją Ksieżyca do ...Jowisza - Jowisz jako wladca domu drugiego (własnych wartości, posiadania) mógłby sygnifikowac nie tyle list jako przesyłke, co jego zawartość (teksty wlasne, twórczość córki)... Pytanie zadałam dokładnie 7 dni przed doręczeniem przesyłki... Nic innego nie przychodzi mi do glowy. Utrudnieniem (spalony Księżyc) była majówka - uczelnia była cały tydzień zamknieta i nie mogła odebrać przesyłki.

e.

 

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
lupka 2018-05-09, 11:18:12

Cześć Ewa007. Fajnie że się podzieliłaś tym horoskopem i opisałaś jak sprawa się zakończyła. Tutaj podsyłam link do niemieckiej strony, na której Mona Riegger pisze o naturalnych sygnifikatorach w horoskopach pytaniowych. Niżej w artykule utworzyła dwie listy naturalnych sygnifikatorów odnośnie osób i różnych tematów. To język niemiecki, ale pojedyncze słowa można z łatwością przetłumaczyć.

Więc Twój horoskop zadziałał jak w zegarku. Księżyc (sprawa) do Jowisza (uczelnia). Księżyc w Skorpionie pokazał też teorie spiskowe córki (5 dom). Hamaker Zondag pisała gdzieś, że Księżyc w Skorpionie nie udaremnia sprawy, twierdzi, że ze względu na precesję gwiazd droga spalona (od 15° Wagi do 15° Skorpiona) to przestarzała metoda- ale żeby sobie obserwować na swoich przykładach:). 

Natomias Frawley pisze, że droga spalona nie ma nic wspólnego z gwiazdami  na str.78 Podręcznika astrologii horarnej i określa tam położony Księżyc jako zaniepokojony. Kiedy opuszcza drogę spaloną zapowiada więc jakby poprawę sytuacji, a kiedy na nią wchodzi- pogorszenie.

http://www.sternwelten.net/bereiche-astrologie/stundenastrologie/121-die-aussagekraft-natuerlicher-signifikatoren.html">http://www.sternwelten.net/bereiche-astrologie/stundenastrologie/121-die-aussagekraft-natuerlicher-signifikatoren.html

 

Tutaj ciekawostka nie zwiazana z tematem, M.Riegger stosuje Chirona i Lilith. (Lilith jako „rywalka“, „pragnąca zemsty“/tematycznie odnosi się do- ciężkie emocjonalne doświadczenia; doświadczenia nadwładzy i przewagi;  coś , ktoś co jest zmarginalizowane, odsunięte.

 Chiron jako „chory“, „uzdrowiciel“, „osoba upośledzona“/tematycznie odnosi się do czegoś bolesnego, upośledzeń.

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
ewa007 2018-05-09, 19:43:25

Dziekuje, Lupka:)))

Z Ksiezycem też tak pomyslałam, że jak wyjdzie ze spalenia, wszystko zacznie isć dobrze. Tylko dlaczego właściwie mamy patrzeć na Księżyc? Jowisz ok - wg tej niemieckiej strony sygnifikuje uczelnie, ale Ksieżyc opisują tu jako naturalny sygnifikator matki, żony, mieszkania, domu, a nie "sprawy". Z kolei listy to Merkury. Więc moze raczej powinien być aspekt Jowisz-Merkury...? Nie ma też tu żadnej derywacji horoskopu, nie wiem, czy to ma sens, skoro ja pytam o list córki:(((

Ta koniunkcja 7stopniowa Księżyc-Jowisz jest bardzo kusząca. Jednak moje wcześniejsze sugestie, ze Jowisz to drugi dom córki - dom rzeczy posiadanych, to nadinterpretacja niestety..., własna twórczość to przecież dom 5... takze ani klasyczna horarna, ani ta niemiecka coś mnie nie przekonuje..., chyba, ze czegoś nie zrozumiałam?

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
lupka 2018-05-10, 13:33:04

Na podlinkowanej stronie jest artykuł o sygnifikatorach naturalnych. Tzn,autorka nie pisze w nim, że sygnifikatory naturalne zastępują od dzisiaj wszystkie reguły astrologii pytaniowej tylko, że stosuje je dodatkowo po uprzedniej analizie wg. reguł. Pisze, że sygnifikatory naturalne mogą nawet dać decydującą wskazówkę- czyli znowu nie zastępują ale mogą być decydującym argumentem. Opisuje przykład podobny trochę do Twojego, w którym Saturn jest sygn. wiadomości, ale z jego kondycji nie da się jednoznacznie powiedzieć, że wiadomość dotrze. Ale że naturalny sygn. wiadomości Merkury robi aspekt z sygnifikatorem osoby pytającej-  to jest właśnie decydujące, niezależnie od tego jakim domem ten Merkury włada. Więc analogicznie jeśli Księżyc, który jest współsygnifikatorem sprawy- robi taki decydujący aspekt jak koniunkja do naturalnego sygn. Jowisza to może być traktowany  jako taki decydujący czynnik. Poza tym ten Księżyc jest też w 1 domu derywowanym, co wzmacnia jego znaczenie. Ale tutaj faktycznie bardziej potrzeba jest wyobraźnia i plastyczność:).

Dla sprostowania- odnośnie, że Księżyc to ogólny sygnifikator sprawy. Nie wynika to z tej niemieckiej strony, tylko z reguł astrologii pytaniowej, bo pokazuje przebieg lub jego brak odnośnie zadanego pytania. Dlatego napisałam „sprawy“. Księżyc z jednej strony pokazuje emocje,  z drugiej jest to bardzo materialny obiekt (wywyższenie w znaku Byka). Tutaj akurat nasuwa mi się też skojarzenie Księżyca z dzieckiem, kobietą. Mona Riegger pisze tylko o niemowlęciach, ale jej lista na pewno nie jest pełna. Frawley np. na str. 47 szczegółowo opisuje naturalne sygnifikacje: podaje np. dla Księżyca m.in.„zgubione przedmioty“, ale też dzieci (kapusta, ogórki itd:)).

Ps. Tak się zajęłam naturalnymi sygnifikatorami, że nie doczytałam Twojej poprzedniej wiadomości o  Jowiszu- tutaj też jako władcy 2 domu córki (posiadane przedmioty). Nie rozumiem czemu miałaby być to nadinterpretacja. Jak dla mnie brzmi to całkiem logicznie.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
ewa007 2018-05-10, 14:15:33

aha, rozumiem, czyli dowolnie mieszamy sygnifikatory tradycyjne z naturalnymi:), jesli tak to rzeczywiście zgrabnie można to wytłumaczyć, martwi mnie tylko, że przyjmując do rozważań tyle mozliwości/technik zawsze coś tam znajdziemy na plus, ale może tak ma byc..., dzieki i pozdrawiam:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
bronek 2018-05-10, 15:21:38

Pytasz, dlaczego właściwie mamy patrzeć na Księżyc. Właśnie dlatego, ponieważ Księżyc jest najsilniejszym wskaźnikiem czasu w horoskopech horarnych. Szukamy aspektu aplikacyjneho Księżyca do sygnifikatora sprawy albo naturalnego syg. i ilość  stopni (jednostki czasu), które ich dzieli, lub ile stopni dzieli Księżyc lub sygnifikator od jednej z osi  albo końca znaku. Nie omijamy nawet małych aspektów, jeśli Księżyc tworzy je w horoskopie. Granice między znakami nie działają przy wyznaczaniu czasu jako prawdziwe granice. Np. Księżyc w 29° Barana, Wenus w 3° Byka jest koniunkcją 4 stopniową (cztery jednostki czasu).

Czas nam również może pokazać aspekt aplikacyjny między głównymi sygnifikatorami.

W tym horoskopie mamy koniunkcję wskaźnika czasu Księżyca do naturalnego sygnifikatora uczelni Jowisza 7°, czyli 7 jednostek czasu.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
ewa007 2018-05-10, 21:13:21

Dzieki Bronku za uwagi:)

Skoro tak dobrze nam idzie analiza tego horarnego, wrzuce w nowym poście jeszcze jeden horoskop i proszę o zerknięcie:)))

 

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.