Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Data ślubu
saltmar3 2018-11-18, 16:36:30

Witam wszystkich.

Zwracam się do Szanownego forum z prośbą o interpretację daty ślubu, który miałby się odbyć 16 sierpnia 2018 roku o godz. 14.30 w Sopocie. Czy proponowana data będzie sprzyjać małżeństu czy też bardziej korzytny będzie inny termin. Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Tematów: 10
Odpowiedzi: 65
Dołączył/a: 2011-10-13
Odpowiedzi
iwaiwa 2018-11-18, 18:34:19

2018 roku ? 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2018-11-07
starybosman 2018-11-18, 21:54:12

Zanim zaczniesz czytać porady o tym,  co to masz zrobić, żeby wzmocnić Wenus, to zapamiętaj, że nie należy pytać jak to zrobić, bo postawisz osobę w niekomfortowej sytuacji. Ugryź się mocno w język zamiast dociekać, czy pani astrolog brała ślub wedle reguł, czy o tym, że astrologia istnieje, dowiedziała się lata później. Wyrzuć na śmieci wszystkie uczone wywody o tym jak to Diana i Karol ślub brali, daj sobie spokój z analizowaniem co za planeta opisuje przyszłego małżonka, a która Ciebie jako małżonkę.

 

Oczywiście, nie skacz z radości, gdy wyczytasz, że Wenus w Lwie to bajeczna uroczystość weselna,  zapewniająca udane małżeństwo, bo zaraz się dowiesz , że owa Wenus jest w 9 domu, a to dom upadły. A jak jeszcze w koniunkcji ze Słońcem, w Lwie, to musowo spalona. Taki duet zapewnia, że małżeństwo nie będzie wymarzone. I nie pytaj pani astrolog jak to jest, że kiedy owo spalenie minie, to związek nie napotka przeszkód, a wręcz przeciwnie, stanie się wymarzonym. Zrozumiałe, że nie informuj,  iż  związek małżeński tworzą dalej te same osoby co to \"w spaleniu były\".

 

Tak, ascendent w Skorpionie, w 25 stopniu, informuje, że jesteś lubieżna, kłótliwa, fałszywa,złośliwa, zazdrosna i na dodatek nieposłuszna. Tak, teściowa i jej koleżanki z kółka wzajemnego informowania, będą miały zapewniony  materiał do analizy na długie lata. Bo jakby już był ten Skorpion na ascendencie, ale w 10 stopniu, na ten przykład, to już insza inszość; bo wtedy to musowo panna (  a nawet dziewica ), posłuszna, dobra, czysta,  gospodarna , kochająca teściową i spełniająca wszystkie jej genialne pomysły.  Nie mędrkuj, że ascendent i jego władca informują nie o Tobie, ale o syneczku teściowej wspaniałej.

 

Lektura uczonych wywodów zapewne przyprawi , jeśli nie o zawał serca, to o siwe włosy  na pewno. Zamiast tego, nawet pomijając analizę  horoskopu swojego i partnera, zadaj sobie bardzo proste pytanie - co fakt oficjalnego zawarcia związku we wskazanej dacie zmieni w Twoim życiu. Bo jeśli tylko to, że będziecie mieli \" papier\", to nie ma najmniejszego sensu  zabierać się za jakiekolwiek rozważania w temacie astrologia elekcyjna  - małżeństwo.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
ewa007 2018-11-19, 09:07:18

Doprawdy nic nie mogłoby mnie lepiej nastroić w ten ponury poniedziałkowy poranek, jak tekst powyżej:), dzieki, starybosman, za dobre pióro, tego mi było trzeba,

serdecznie pozdrawiam:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
saltmar3 2018-11-19, 10:24:59

@iwawa oczywiście rok 2019 😉

Tematów: 10
Odpowiedzi: 65
Dołączył/a: 2011-10-13
jola0 2018-11-19, 10:27:57

Wow ! świetny text starybosmanie,  chętnie zaśpiewam : od rana mam dobry humor ........ Pozdrawiam : )

Tematów: 0
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2014-01-18
saltmar3 2018-11-19, 17:06:56

Dziękuję Starybosmanie za odpowiedź. Każda ceremonia, obrządek czy rytuał, nawet ta wykonywana dla niej samej, lub jak to nazwałeś dla "papierka", coś zmienia, a co, to już indywidualna sprawa każdego uczestnika. Nie zawsze i wszędzie trzeba roztrząsać zdarzenia na płaszczyźnie metafizyki czy innej zofi. Przyczyna i skutek tu jest prosta, ot, dwoje ludzi się kocha i chce ukonsytuować formalnie swój związek na społecznej scenie.

Tak się zastanawiam nad zmianą godziny, może jednak godz. 18.00 tego samego dnia wypada bardziej korzystnie?

Tematów: 10
Odpowiedzi: 65
Dołączył/a: 2011-10-13
maszowa 2018-11-20, 23:22:15

Proponuję przesunąć ascendent horoskopu na początek znaku Strzelca (horoskop na 15:10), wtedy władca 1 domu byłby benefikiem w godności  a władca 7 domu zmierza do niego trygonem.

Światła powinny być w godności. Słońce jest ale Ksieżyc nie, no ale jeśli w grę wchodzi tylko zmiana godzin a nie całej daty, to niewiele można zrobić.

Horoskop na godzinę 18 jest niezbyt korzystny, bo Saturn w 1 domu to nie jest miła i przyjemna sprawa.

 

A gdybyś tak rozważył 22 sierpnia 2019 o godzinie 15:10  ?

wtedy Słońce jest jeszcze w Lwie ale Ksieżyc w Byku, a władcy 1 i 7 domu wciąż w całkiem miłym trygonie.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
starybosman 2018-11-21, 12:07:40

Kto wymyślił zasadę, że jak ślub,  to w sobotę i koniecznie na moment rozpoczęcia ceremonii, nie wiem. Ale pokutuje to w astrologii i na tym się wszystko opiera. Pytanie - czy jest to zasadne? Związek małżeński zawierają 2 osoby, wobec czego podstawą  prognozowania winna być bardzo wnikliwa i szczegółowa analiza horoskopu natalnego każdego z nupturientów, w tym zdolność do tworzenia bliskich związków, potrzeby i emocje każdego z nich .

 

Zwrócić trzeba uwagę na stan zdrowia, a to dlatego, że z zawarciem związku małżeńskiego dziedziczy  się  choroby  z rodziny współmałżonka. Nikt o tym nie pamięta, a przecież to jeden z fundamentów związku - dobre zdrowie. Konieczne jest sporządzenie horoskopu porównawczego, a w nim analiza \" powinowactwa dusz\", co jest zagadnieniem wymagającym  przede wszystkim czasu , bo trzeba zbadać każdą z planet  i porównać jakie tworzy aspekty z identyczną planetę u współmałżonka, także pod kątem  jakości oraz żywiołów. Nie od rzeczy będzie spojrzeć o czym informuje horoskop kontaktowy. Nie zaszkodzi zerknąć do  Kalendarza tebańskiego, choćby po to, by dowiedzieć się co mówią osie horoskopów, gdyż  czasem pozwalają dostrzec to, co jest ukryte, mimo iż widoczne.

 

Przecież o tym, że związek został zawarty decyduje nie moment stawienia się w instytucji, ale  złożenie przysięgi. I nie na chwilę jej rozpoczęcia, lecz zakończenia przez kobietę i mężczyznę, gdyż z tą chwilą zostaje usankcjonowany związek  małżeński.

 

Jest jeszcze inna strona medalu, bardzo ważna, a nawet najważniejsza. To nie moment złożenia przysięgi, ale czas, gdy \"młodzi\" podjęli decyzję o tym, że chcą być małżeństwem. Wobec powyższego istotna jest chwila, gdy stanowisko takie zostało ogłoszone w rodzinie.  Przecież  z tym się wiąże szereg obowiązków wynikających z tradycji - ustalenie miejsca uroczystości, wybór lokalu, sporządzenie listy gości ( dla obu stron). Nie wspominam o ustaleniach w zakresie wiana i posagu ( może mniej znane, ale występują ). Nie mniej istotne jest to, czyje nazwisko będą nosili małżonkowie. Bywa , że staje się to przedmiotem gorących sporów.  Ostatecznie każdy może kupić kota w worku, pod warunkiem wszakże, iż  płaci tylko za worek.   Wskazane jest sprawdzić, czy przyjmując  nazwisko Lampa mamy do czynienia z lampą stojącą , czy też tylko wiszącą.

 

Dlatego nie to, czy ascendent jest w Raku, Baranie, czy innym Koziorożcu w dacie zawarcia związku, ale to jak się dwoje ludzi dobrało  jako przyszła para małżeńska i co kosmos ma do powiedzenia w tej sprawie na moment, gdy swoje postanowienie ogłosili światu.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
maszowa 2018-11-21, 13:31:20

OK,

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
saltmar3 2018-11-21, 19:35:47

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Zgodzę się z Tobą starybosmanie, że przepis na udany związek (małżeństwo) to nie do tylko trafnie wybrana data ślubu. Intuicja podpowiada, że równie ważna, a może i ważniejsza jest data, kiedy została podjęta decyzja, że chce się być razem. Ceremonię ślubu można zaś rozpartywać bardziej na planie społeczno - urzędowym, niż w kategoriach miłości i tworzyszących uczuć.

W tradycji religinej i zapewne w przeszłości ślub miał dużo większe znaczenie, gdyż to wtedy para mogła legalnie ze sobą zamieszkać, a w niektórych kulturach i czasach ślub był momentem kiedy to państwo młodzi mogli zobaczyć się po raz pierwszy. Idąc dalej - ślub był wykorzystywany do wspinania się po drabinie społecznej, zawierania sojuszy / utrzymywania wpływów rodowych/państwowych czy do osiagania jeszcze innych "korzyści", gdzie miłość w tym wszystkim była na samym końcu lub nie było jej w ogóle.

I tu masz rację starybosmanie, pytając, czym ten akt ślubu jest tak naprawdę, albo jak należy dziś rozpatrywać energie, które tworzą sie w tym dniu podczas tej ceremoni? Może właśnie jako reprezentację tej relacji dwoja ludzi na zewnątrz, wobec rodziny, znajomych i tych wszystkich urzędów? 7 dom to wszystko symbolizuje, o głębokiej więzi, uczuciach czy ogólnie o szczęśliwej relacji tu nie wiele sie dowiemy, a jesli patrząc przez pryzmat szczęścia, to będzie to rozkmina bardziej o tym, czy będzie to relacja trwała i czy obędzie się bez większych konfliktów lub ostatecznie sporów sądowych.

 

Dla mnie osobiście, to chciałbym aby akt zaślubin miał głębszy wymiar i nazwiązywał do czasów, gdzie rytuały/ceremonie zmieniały także coś w sferze psyche. Ale o tym przekonam się już zapewne po wszystkim :)

 

Chciałbym dodać, że z moją partnerką jesteśmy od 8,5 roku - a dokładnie od 1 czerwca 2010 ( jakoś zaraz po północy obydowje stwierdziliśmy, że chcemy być razem). Jej data urodzin to 22.03.1989, godz. 7.15, Gdańsk.

 

Tak jeszcze zapytam, czy data ślubu wpływa również na możliwość poczęcia / ilość dzieci, które przyjdą na świat w trakcie małżeństwa? I jeśli tak, to co na to wpływa (planeta w 5 domu)?

Będę naprawdę wdzięczny za pomoc.

Tematów: 10
Odpowiedzi: 65
Dołączył/a: 2011-10-13
starybosman 2018-11-22, 16:15:53

C. Rushman (1)wywodzi, że ilość dzieci określa liczba aplikujących aspektów do władcy V domu i na swoim przykładzie pokazuje, że ta teoria się sprawdza. Ten dom to pierwsze dziecko, dom VII to drugie, IX pokazuje trzecie, XI czwarte,  natomiast piąte dziecko to wskazania domu I.  Zaznaczyć wypada , że  amerykańska astrolog miała trzech mężów.

 

Inne stanowisko prezentuje hrabia Wroński ( 2) . Jego zdaniem dom V to pierwsze dziecko, dom VII to drugie, a dom IX to trzecie, z zastrzeżeniem, że dotyczy to wyłącznie mężczyzn. Kobietom pierwsze dziecko pokazuje dom IV, drugie dom VI a trzecie dom VIII. Dalej Wroński powiada, że wierzchołek V domu w znakach Barana, Lwa, Koziorożca pokazuje niedużą rodzinę. Byk, Panna, Skorpion, Ryby - to liczna rodzina. Pozostałe znaki to średnia rodzina. Zaznacza jednak, iż to teoria, bo faktycznie o liczbie dzieci ma decydować pozycja Księżyca, położonego w korzystnych znakach i w domach kątowych. Wroński  stwierdza, iż praktyka nie potwierdza reguły, iż ilość aspektów jakie tworzy władca 5 domu to ilość dzieci.

 

Gdyby ktoś chciał obie te teorie sprawdzić, winien pamiętać, że Rushman stosowała system Placidusa, Wroński natomiast tylko i wyłącznie system Kocha.  Poglądy Wrońskiego też można podważyć, podając przykład  kobiety z Wodnikiem na szczycie V domu, Księżycem w Strzelcu w II domu , a dzieci cała piątka.

 

1.Carol Rushman - Astrologia,sztuka przepowiadania przyszłości, KDC,Warszawa 2009, 2.Siergiej A,Wroński - Astrologia klasyczna, tom III, Ars Scripti-2, Białystok 2006

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
saltmar3 2018-11-22, 21:03:02

Dziękuję starybosmanie za odpowiedź. Napewno, oprócz tego czy i ile ma się potomstwa, zastanawia też z kim przyjdzie nam dzielić tą okoliczność, stąd też było moje pytanie, czy niejako odpowiedź da się znaleźć w dacie ślubu.

Wracając do naszej daty ślubu, to w sumie na 99% jesteśmy przekonani do tego 16 sierpnia 2019, niemniej jednak cały czas ważą się losy godziny. Gdyby ktoś zechciał doradzić tą najbardziej odpowiednią ( pod każdym względem :)) to będziemy bardzo wdzięczni. Chyba, że data ta jest szczególnie zła ( np pusty bieg księżyca czy inne tego rodzaju wskazania) to rozważymy też inną datę oczywiście.

Tematów: 10
Odpowiedzi: 65
Dołączył/a: 2011-10-13
saltmar3 2018-11-26, 14:26:16

Drodzy Forumowicze,

Czy znajdzie ktoś chwilę i doradzi w kwestii wyboru tej godziny?

Będę naprawdę wdzięczny.

Tematów: 10
Odpowiedzi: 65
Dołączył/a: 2011-10-13
starybosman 2018-11-26, 15:24:52

Uwadze zainteresowanych umknęła drobna okoliczność- dzień 15 sierpnia 2019 jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Przypada na czwartek.  Dzisiaj nie ma żadnej pewności, czy kolejny dzień, a jest to piątek, nie zostanie "okrzyknięty" z jakiegoś tam powodu, dniem wolnym od pracy ( bardzo długi weekend ). Może więc się zdarzyć tak, że wszelkie ustalenia na dzień dzisiejszy nie będą miały znaczenia.  Czy zmieniać godzinę uroczystości ślubnej?  Zmianie ulegną szczyty domów, ale nie pozycje planet w znakach. Natomiast można uwzględnić coś innego, władztwo planety w określonej godzinie. I tak Słońce rządzi od godz. 12.03, Wenus od 13.18, Merkury od 14,32, Księżyc od 15,46, Saturn natomiast od 17,01.  Piątek to dzień planety Wenus. Być może taka informacja zostanie uznana za przydatną.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.