Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Czy się pogodzą...
Magnolka 2011-10-30, 22:16:37

Mam prośbę...czy moglibyście mi pomóc w interpretacji horoskopu horarnego postawionego na pytanie czy moja córka pogodzi sie ze swoim mężem.Od jakiegoś czasu żle sie dzieje u nich-widze że sie męczy okropnie ale nie chce nic mówić na ten temat-dzisiaj sie od niego wyprowadziła twierdząc jedynie że nie ma zamiaru wracać i że to juz definitywnie koniec ich związku.Wklejam kołko i bedę wdzięczna za każdą pomoc-poniewaz to moja córka wydaje mi sie że będzie ją reprezentował Merkury który jest władcą 5 domu a jej męża władca domu 7 od 5 czyli Jowisz.Nie ma nimi bezpośredniego połączenia aspektem ale Jowisz jest w Byku a Wenus jest w wprawdzie w Skorpionie ale w ścisłej aplikacyjnej koniunkcji z Merkurym.Jowisz jest równiez w aplikacyjnym trygonie z Księzycem, ale nie jestem pewna czy Księzyc mozna tutaj potraktować jako drugi sygnifikator córki czy jest to raczej sygnifikator pytajacego czyli mój? Wynik sprawy określa 4 dom-tutaj zdaje sie bedzie to 4 od 5 czyli 8 horoskopu-władca jest Słońce które jest na Mc w opozycji do Jowisza-opozycja jest separacyjna więz wygląda na to że zostało postawione jakies ultimatum.Hmm zaplątałam się, chyba za bardzo emocjonalnie do tego podchodze Niepocieszony

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Odpowiedzi
genny19 2011-10-31, 01:08:09

Sygnifikator twojej córki Merkury jest w swojej w swojej termie ale w domu i znaku Marsa. 

Sygnifikator jej męża Jowisz jest w termie i znaku Wenus.Merkury i Wenus sa blisko domu jej męża(11).

Sytuacja jest zmienna(znaki zmienne) ale się ustabilizuje(znaki stale)

Władcą 4 domu córki jest Słońce w Skorpionie(Mars) ale w termie Jowisza a na szczycie 4 domu córki a 8 horariusza znajduje się Mars- jest on w termie Jowisza.Punkt szczęscia jest we władzy Jowisza i Neptuna ,a znajduje się w jego 4 domu .

Antiscia Jowisza jest w koniunkcji z Marsem a Saturna z punktem szczęścia. Saturn jest w 5 domu twojej córki.

Punkt małzeństwa zastanawiam się czy liczyć od ASC czy od 5 domu.Jeśli od ASC to zależy od Słonca,jeśli od 5 domu to jest zalezny od Merkurego.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Magnolka 2011-10-31, 14:36:41

Dzieki Genny:)

Czyli mozna by z tego wywnioskowac ze:

a) Merkury w swojej termie i w znaku Marsa-ona byla strona aktywna, czyli jej decyzja, a Mars jest w Lwie czyli byc moze uniosla sie duma

b) Jowisz w Byku i termie Wenus-moglo chodzic o pieniadze, ale i zazdrosc jakas wchodzi w gre bo Wenus w Skorpionie

c)Merkury tez w Skorpionie wiec zazdrosc obustronna ale i chec odwetu

d) Slonce-wladca jej 4 domu tez jest w Skorpionie i w recepcji z Marsem-czyki do niej nalezy pierwszy krok

Merkury za chwile wejdzie do Strzelca znaku Jowisza -chyba jest szansa na spotkanie i rozmowe.Ksiezyc zmierza do koniunkcji z Plutonem ale wczeniej wejdzie w trygon z Jowiszem.

Ciekawe ze osie horariusza prawie dokladnie pokrywaja sie z ich  z osiami , cora jest Bykiem z asc w Byku i Mc w Koziorozcu natomiast jej maz jest Rakiem z asc w Skorpionie

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
margaux 2011-11-03, 15:33:11

Magnolko,

zaintrygowała mnie Twoja prośba i szybciutko zerknęłam na horariusz.

 

Nie czytałam jeszcze, co napisała Ci Genny, ale na moje oko, wyglada to kiepsko:(

Młodzi raczej nie zejdą się.

Sygnifikatorem Twojej córki jest Merkury pod władzą Skorpiona i w jej VI domu. To wygląda mi na chęć zemsty, próbę ukarania męża za ..... hm.... Męża córki reprezentuje Jowisz w Byku, który aktualnie przebywa w jego V domu. Czyżby chodziło o jakiś romans? skok w bok, a może jakąś przyjemność, której zięć oddaje się?

 

Między Merkurym a Jowiszem nie ma żadnego aspektu. Między Wenus a Marsem mamy kwadrature separacyjną, czyli tło wydarzeń. Małżonkowie o cos kłócili się. Między Ksieżycem i Słońcem również nie widzę aspektu. Natomiast interesujace jest to, że Księżyc aplikuje do Jowisza. Najprawdopodobniej chcesz wpłynąć na męża córki i pogodzić ich ze sobą. Jednak obecność Księżyca w Twoim XII domu sugeruje, ze nie jesteś do końca świadoma, o co poszło małżonkom. Martwisz się też ewentualnym rozwodem córki i podziałem majątku, Ksieżyc w VIII domu córki a drugim zięcia.

 

To tak na szybciutko moje pierwsze spotrzeżenia, ale zaznaczam, że moge się mylić.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-11-03, 15:45:19

Przyjrzałam sie Marsowi. Znajduje sie on w III domu córki w opozycji do Neptuna.

Mamy aspekt aplikacyjny. Dojdzie do rozmów miedzy małżonkami, ale ten Neptun w III domu zięcia raczej nie zapowiada nic dobrego. Obiecanki, mydlenie oczu. 

 

Magnolko, co sądzisz o Merkurym aplikującym do Urana w IV domu zięcia?

Merkury stoi takze w kwadraturze do Neptuna.

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-11-03, 15:55:30

Genny pisze, że sytuacja jest zmienna. Nie podzielam tego poglądu.

Ascendent horariusza wypadł na znak Koziorożca. Moim zdaniem sprawa jest przesądzona.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-11-03, 17:06:06

Tak, ascendent horariusza wypada w Koziorożcu ,ale asc jej córki w znakach zmiennych. Księżyc rządzi 3 domem córki a jest to dom komunikacji.Księzyc aplikuje do Jowisza .3 domem zięcia rządzi Saturn ,jest w koniunkcji  antiscia punktu szczęścia.Jowisz regradujący może  oznaczać jakieś dawne miłości zięcia

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
margaux 2011-11-03, 19:13:02

Genny, tak, Księżyc rządzi III domem córki Magnolki i aplikuje do jowisza, czyli do rozmów dojdzie, ale obecność w III domu Marsa w opp do Neptuna każe przypuszczać, że nie będą to miłe rozmowy i mogą zakończyć sie rozczarowaniem.

Saturn faktycznie rządzi III domem zięcia Magnolki i aplikuje do Neptuna w jego III domem. Netun w zderzeniu z Saturnem to zderzenie fikcji z rzeczywistością. Jednak czy córka Magnolki uwierzy mężowi i przyjmie jego wyjaśnienia, watpię.

Ascendenty małżonków przebywaja w znakach zmiennych, ale ascendent horariusza w znaku kardynalnym. Na postawione przez Magnolkę pytanie, czy młodzi się pogodzą?, raczej optowałabym, że nie.

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Magnolka 2011-11-03, 22:17:18

Dziękuje ślicznie za podpowiedzi :)

Sytuacja nadal bez zmian-mało tego że sie wyprowadziła to jeszcze jak zauważyłam nie odbiera telefonów od niego-nie wyglada to za dobrze.Oczywiście martwię sie bardzo ale nie chcę ingerować choć powiem szczerze że korciło mnie żeby do niego zadzwonić i zapytac co jest grane...no bo ona milczy jak zaklęta...wydaje mi sie że sprawa jest poważna tym razem naprawdę.Pisze tym razem bo juz kilka razy były podobne sytuacje i jakos się po kościach rozeszło-być może ta sprawa sie ciągnie od jakiegos juz czasu i obecna sytuacja jest wypadkową poprzednich "cichych dni".

Margaux pytasz co mysle o aplikacji Merkurego do Urana w jego 4 domu-4 dom to dom rodzinny, a jego faktycznie jak na moje oko jest dość dziwaczny i dziwaczne zwyczaje w nim panują, w innej sytuacji byz może mozna by załozyć że będzie szukała wsparcia u teściów ale nie myslę żeby to zrobiła-ona w ogóle czuje sie przez jego rodziców nieakceptowana, twierdzi że teściowie jej nie lubią i ignorują, ja nie mam zdania w tej sprawie bo tylko raz sie w sumie z nimi spotkałam i tak szczerze to nie szukałam dalszego kontaktu.

Byc może masz racje że chodzi o zdradę bo wiem że tego by raczej nie wybaczyła znając jej stosunek do takich wyskoków ale z drugiej strony to bym sie naprawde bardzo mocno zdziwiła gdyby tu był ten pies pogrzebany...no cóż  byc może nie pisane im być razem.. i tak bywa.W sumie to jeśli juz to lepiej teraz niz jak sie dzieci na świecie pojawią...z drugiej strony patrząc na ich synastrię to jakoś nie wygaje mi sie żeby tak łatwo decyzję o rozstaniu podjęli.

Pozdrawiam cieplutko :)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
margaux 2011-11-04, 18:45:24

Magnolko,

pytając się o Urana w IV domu Twojego zięcia, miałam na myśli jego znaczenie w horariuszu. Horoskop urodzeniowy męża Twojej córki jest mi nie znany i raczej nie uwględnia się h. natywnych przy analizie horarnej.

Mi przyszła do głowy pewna myśl związana właśnie z tym Uranem.

IV dom-zakończenie sprawy. Obecnośc Urana w IV domu zięcia moze oznaczać, że rozwiazanie problemu będzie dla niego zaskakujące.

Niestety, a może -stety nie znamy przyczyn ich rozstania, więc wiele jest tutaj domysłów, całkiem możliwe, że i błędnych.

Ja w każdym bądź razie trzymam kciuki za szcześliwe zakończenie i pogodzenie się młodych.

 

Pozdrawiam :)

 

PS.

Acruxie, jeśli przeglądasz ten wątek, bo widzę, że jestes dziś aktywny na forum, co sądzisz o tym horariuszu?

Oczywiście jestem także  ciekawa opinii innych forumowiczów.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
acrux_79 2011-11-04, 19:25:03

Ok, piszę, nie sugerując się poprzednimi wypowiedziami (bo ... nie czytałem ich)

 

Bliźnięta na V, Strzelec XI (mąż córki).

 

Karty rozdaje "niewidzialny" Mars. Dlaczego ?? Merkury jest w Skorpionie, a Wenus też, ona włada Jowiszem. Jest to wskazanie, że w gorszej sytuacji (cokolwiek to znaczy - termin ogólny) - jest mąż. Zwłaszcza dlatego, że Księżyc opuścił Strzelca. Księżyc to Twoja córka również. Dlaczego ? Bo to ona jest ważniejsza w tej wypowiedzi, jest częstokroć sygnifikatorem kobiety (np w horariuszach ślubów). Opuściła Strzelca ? Problem jest świeży. Poszła do Koziorożca ? Weszła w orbitę Twojego zainteresowania (Koziorożec ASC).

 

Sekstyl Saturna (Ciebie), oraz Marsa (władcy sytuacji - Merkurego i pośrednio Jowisza) może wzmacniać moje intuicje.

 

Wydaje mi się, że (nie odbierz tego źle) powinnaś odsunąć się w cień. Saturn w IX domu w Wadze to jest żądanie sprawiedliwości. To jesteś Ty. Ale Księżyc (albo: sposób prowadzenia relacji przez Ciebie; albo: córka) jest w detrymencie, upada.

Obawiam się, że może nastąpić rozstanie - w przeciwieństwie do J.Frawleya (nie żeby się wywyższać jakoś) jestem w stanie zaakceptować tą kwadraturę Księzyc-Uran jako pewną tendencję rozstaniową. Ale później Księżyc idzie do trygonu z Jowiszem. Tutaj widzę nadzieję powrotu.

 

Jeśli między Księżycem i Uranem następuje jedna jednostka czasowa, to między Księżycem i Jowiszem mamy pięciokrotność tego. Więc tutaj sytuacja może się poprawić. Ku Twojej radości Usmieszek

 

Nie spojrzałem na Gwiazdy Stałe - one mogą coś więcej orzec. Być może ?

 

Pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Magnolka 2011-11-05, 03:35:59

Margaux, Acrux bardzo Wam dziękuję za pomoc :)

Ja horarną dopiero odkrywam i jak widać gubię się jeszcze w tym  "lesie" Zawstydzenie

Acrux napisałeś, że karty rozdaje niewidzialny Mars, a Mars w Lwie jest dumny, czy to może oznaczać że obydwoje unieśli sie źle pojętym honorem? jest też w opozycji do Neptuna, może zrobili "z igły widły" , może tak zagmatwali ta całą sytuacje że teraz nie wiedzą jak z niej wybrnąć bez utraty twarzy?

Przejście Księzyca ze Strzelca do Koziorożca bardzo klarownie objasnia sytuację-wyprowadziła sie z ich wspólnego mieszkania i wróciła do mnie dosłownie i namacalnie.Jaka jest moja rola w tym wszystkim?ano żadna... bo ja sie nie wtrącam,  po za niesmiałą próba dotarcia do istoty  sprawy w początkowym jej stadium-nie uzyskałam odpowiedzi więc nie drążę dalej bo na tyle znam swoje dziecię, iż wiem, że nie ma to sensu, po tatusiu uparta jak nieprzymierzając koza jakaś ;)

Saturn w Wadze rząda sprawiedliwości-święta prawda Acrux- i to sprawiedliwości bez ogladania sie na koligacje-jeśli to ona jest winna całej sytuacji nie omieszkam jej tego uzmysłowić jakem Ryba z asc w Strzelcu ;)

Pozdrawiam cieplutko i dziękuję raz jeszcze :)

Ps.Swoja drogą gdzie ja mam w radixie te problemy z dziećmi zaznaczone- jak nie jedno to drugie, trzecie jeszcze za małe żeby aż tak głowa "puchła"...

 

 

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
margaux 2011-11-05, 10:17:28

Acrux,

podoba mi się Twój tok rozumowania, z tym, że nie uważam, by odsunięcie Magnolki w cień, wg tego horariusza, było wskazane.

Zauważ, że ją reprezentuje władca asc, czyli Saturn oraz Księżyc. Saturn jest wywyższony w Wadze, w IX domu, a Księżyc pod jego władaniem w XII domu. Magnolka trzeźwo ocenia sytuację, choć wiele rzeczy jest przed nią utajnionych.

Saturn aplikuje do Neptuna (półkrzyż Neptun/Merkury-Wenus/Mars dom III małżonków, rozmowy) i jego rolę widzę jako mediatora, rozjemcy.

Do spotkania i rozmów dojdzie, Księżyc w trygonie do Jowisza. Jednak jaki bedzie efekt tych rozmów, dla mnie wynik nie jest oczywisty.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
acrux_79 2011-11-05, 10:34:58

A wiesz, może masz rację ?

 

Jeszcze może być inny scenariusz - spotkają się, spokojnie wszystko omówią, z korzyścią dla dwóch stron (trygon Księżyc-Jowisz) po czym dość szybko skończą związek (Księżyc błyskawicznie schodzi z tego trygonu na koniunkcję z Plutonem).

 

To trochę egzotyka, bo Plutona nie używamy w horarnej, ale jakaś to podpowiedź jest. Pluton znajduje się w koniunkcji z gwiazdą Kaus Australis, oznaczającą epsilon Strzelca, łuk południowy. Księżyc najpierw będzie na Plutonie, później aspektuje na tą gwiazdę, następnie trygon do Jowisza. Nie wiem, jak to symbolicznie skojarzyć, niestety...

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
margaux 2011-11-05, 11:06:45

W tym horoskopie Mars rozdaje karty i od niego zależy wynik sprawy.

Słońce, IV dom córki pod władaniem Słonca, a Słonce w rękach Marsa, IV dom zięcia pod panowaniem Urana, a Uran we władzy Marsa. Lub jak kto woli, pod władaniem Saturna, a Saturn w Wadze, Wenus w Skorpionie. Tak czy siak wszystkie drogi prowadzą do Marsa. 

Wg klasycznej, Mars nie robi zadnego aspektu aplikacyjnego, sprawa już jest przesądzona, klamka zapadła. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę planety transsaturniczne, to jedyny aspekt aplikacyjny Marsa jest do Neptuna i niestety w opozycji. Kiepsko to widzę. Księżyc zanim dojdzie do trygonu z Jowiszem, zrobi kwadraturę do Urana, a ten znowu pod władzą Marsa.

Wg mnie córka Magnolki podjęła juz decyzję i od niej nie odstąpi. Merkury w Skorpionie jest cholernie pamiętliwy, wiem coś o tym, bo mam tam Księżyc i jak się zrażę, to na amen.

Mam nadzieję, ze Magnolka da nam informacje zwrotną, jak potoczyła sie dalej sprawa.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Magnolka 2011-11-05, 14:07:35

Oczywiście poinformuje jak sie sprawa zakończy.Wszystkim bardzo dziękuje za pomocUsmieszek

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Jasmin 2011-11-05, 14:15:26

Serdecznie życzę, aby młodym ułożyło się i doszli do porozumienia. Trzymaj się Magnolko Usmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2011-11-05, 15:13:42

Magnolko, tak mi przyszło do głowy, że być może powinnaś przeanalizować radix, a następnie horoskop ślubu córki - to być może ułatwi rozwikłanie zagadki. Uważam, że horoskop ślubu jest "mocniejszy" od horoskopu pytaniowego.

Według mnie gradacja od najsilniejszego do najsłabszego horoskopu wygląda tak :

1. horoskop natalny i związane z nim tranzyty i progresje

2. synastria czyli horoskop porównawczy

3 . horoskop ślubu (niezależnie od tego czy sporządzono elekcje czy też nie - tak czy owak jest to sprawa losowa)

4. horoskop godzinowy

 

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Magnolka 2011-11-05, 15:39:10

No właśnie mi to samo przyszło do głowyGłosny smiech właśnie przeglądałam zdjęcia żeby znaleźć dokładna godzinę składania przysięgi ...i oto jest asc w Wodniku Słońce w Lwie w VII domu a Księzyc w Bliźniętach na Ic...moge wrzucic jeśli macie chęć zerknąć.

 

 

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Magnolka 2011-11-05, 16:20:13

Oto i on...data i godzina wybrana przez młodych a więc napewno nie ustawiana elekcyjnie

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
lisek 2011-11-05, 16:43:22

Na pierwszy rzut oka pozycja Twojego zięcia w tym związku wydaje się być mocniejsza, dlatego, że jeden z sygnifikatorów określających  Pana Młodego czyli Słońce, w swojej godności i do tego nad horyzontem. Oba sygnifiakatory Panny Młodej (czyli Księżyc i Wenus) pod horyzontem. Pocieszające, że Wenus w znaku Raka i Ksieżyc w Bliźniętach nie są złoczynne - jak chociażby Księżyc w Koziorożcu, czy też Wenus w Skorpionie. Saturn w domu kątowym tez mógł przynieść rozczarowania.

 Jednak dostrzegłam coś jeszcze, descendent jest w znaku Lwa, a więc Twoją córkę również reprezentuje Słońce w swojej godności:) Ładnie też wyglada Jowisz na ASC. ASC, DC w znakach stałych - też dobrze. Wenus, Merkury i Mars - nie są w retro, kolejny plus.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
margaux 2011-11-05, 17:51:27

Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy, to nieaspektowany Księżyc w neutralnych Bliźniętach i obstawione domy I i VII, jakby każdy ciągnął w swoja stronę. Wenus, sygnifikator małżeństwa w domu upadającym.

Niedobrze wygląda Saturn w domu kardynalnym i w opp do głównego sygnifikatora pana młodego, Urana.

Uran w kwadraturze do Marsa w IV domu to zapowiedź trudności w zaakomodowaniu się pana młodego w nowej rodzinie. Słonce natomiast, panna młoda, uszkodzone opp od Neptuna. Rozczarowania co do małżeństwa.

Plusem jest sekstyl Marsa do Słońca.

 

No i Uran retrogradujący.... wahania pana młodego, niepewność.

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-11-05, 18:14:27

Wg efemeryd ślub odbył się 15 sierpnia 2009 roku. W progresjach Merkury doszedł do Saturna. Merkury rządzi w HE Marsem i Księżycem. Podejrzewam, że jest to przyczyna obecnego kryzysu w małżeństwie Twojej córki.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
lisek 2011-11-05, 18:25:14

Margaux , przyznam szczerze, że moim  pierwszym  skojarzeniem, też były problemy związane z Merkurym.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Magnolka 2011-11-05, 18:38:08

Merkury w kon z Saturnem oznaczać może problemy w komunikacji...takie problemy moim zdaniem istnieja od początku związku i zamiast zanikac wręcz przeciwnie-nasilają się

Ja przede wszystkim zwróciłam uwage na nieaspektowany Księzyc

Dla pełnego obrazu wrzuce wam jeszcze ich synastrię która moim zdaniem wiele tłumaczy-jej radix na zewntrz

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
genny19 2011-11-05, 21:43:51

Pan młody to władca ASC w znaku Wodnika jest  Saturn w Pannie oraz nowy  wladca Uran w Rybach.

Władcy ASC położeni w 1 i 7 domu w opozycji do siebie sugerują rozdarcie Pana Młodego  .

Mars drugi sygnifikator w Bliźniętach i w domu 4 -mówią o jego zwiazku z domem rodzinnym.

Słońce w 7 domu w znaku Lwa w domu Panny Młodej -pełnne oddanie.

Ostatni aspekt seperacyjny Księżyca to trygon z Ceres położonej na szczycie 7 i 8 domu horariusza-kłopoty z utworzeniem wspólnych wartości z partnerem.

Panna młoda Słońce w Lwie to  silna pozycja,Wenus w Raku-związana z swoim domem rodzinnym na szczycie 5 domu-romansów,dzieci i 6 domu codziennych czynności(dla niej 12 dom-spawy ukryte).

Pierwszy aplikacyjny aspekt Księzyca  to septyl z Saturnem.Saturn włada jej 6 domem-przeciwności losu

Cel związku to Jowisz w Wodniku ,przebywający w 1 domu horariusza  w koniunkcji z Neptunem(moze chodzi o pieniądze)

Władca Punktu  Szczęścia jest Skorpion (Pluton ,Mars) lezy w jej 3 dom(bliscy krewni) .

Merkury jest władcą 4 domu zakończeń spraw .Księżyc w progresjach jest w Raku oraz wypada na osi IC

Na zakonczenie cytat z artykułu" Zły horoskop ślubu nie przesądza o definitywnym rozstaniu,choć może wskazywać na szybki rozwód lub problemy w malżenstwie. Ale nie martwmy się na zapas.Nieraz przeciż para się rozwodzi,a potem żyje bez ślubu długo i szczęśliwie."

Dla każdego młodego   malżństwa  idealną sytuacją jest miec własne mieszkanie.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2011-11-05, 22:19:54

Sygnifikatory pana młodego: Saturn, Uran, Słońce, Mars

Sygnifikatory panny młodej: Słońce, Wenus, Księżyc

Księżyc nie tworzył aspektów- to wygląda podejrzanie.  Masz jakiś pomysł Magnolko co to może oznaczać? Może ten Księżyc wskazuje na to, że córka nie miała kontaktu dobrego do rodziny męża? Choć z drugiej strony pozycja Wenus w Raku ma wskazywać na  wsparcie ze strony rodziny. Czy zięć pracuje może w firmie rodzinnej?

 

Wenus (panna)w sekstylu z Saturnem(pan)- dobrze

Mars(pan) w sekstylu ze Słońcem(pan, panna)- dobrze

Saturn sygnifikator pana młodego w domu panny młodej- dobrze,

Sygnifikator wspólny- Słońce -dobrze

 Nieaspektowany Księżyc- źle

Wenus w domu upadającym -źle

Moim zdaniem idealny ten horoskop nie nie jest ale też nie jest pozbawiony pozytywnych aspektów.

Czytałam wyżej, że pisaliście o sprawach neptunowych, które mogły być przyczyną rozstania. Horoskop ślubu potwierdza to co wywnioskowaliście wspólnymi siłami z horariusza, że córka Magnolki jest na silnej pozycji, jej głównym sygnifikatorem w horoskopie ślubu jest Słońce w swoim władztwie. Zastanawiają mnie bardzo Jowisz i Neptun w I domu horoskopu ślubu, pomijając już tego nieszczęsnego Urana. Jowisz włada MC- cel małżeństwa- Jowisz w koniunkcji z Neptunem- nieokreślony, w I domu(zięcia) więc jakby z jego strony taka trochę niewiadoma, nieokreśloność, brak konkretów, ale też wielki optymizm, marzycielstwo,„zaryzykujemy”, „pożyjemy zobaczymy”. W każdym razie związany z oczekiwaniem wolności a nie wzajemnego ograniczania się, co ciekawe ta koniunkcja uderza opozycją w Słońce, sygnifikatora panny młodej ale i pana młodego. Oboje oczekiwali może czegoś innego?

Saturn znajduje się  w Wadze tranzytuje VIII dom horoskopu ślubu, sprawy finansowe, II dom panny młodej więc może też jej poczucie wartości, VIII dom to też sprawy mogą być związane z seksem, tabu, no jednym słowem chyba lepiej mieć tam tranzytującego Jowisza;).  Saturn tworzył kwadraturę do Wenus w Raku w domu VI(Wenus włada domem VIII, III ale też współwłada II, więc znów odzywa się oś finansowo-transformująca) , u zięcia w natalnym podkreślony jest w ogóle dom VIII. W synastrii pary Wenus i Mars nie mają żadnych aspektów, oprócz jej Wenus w jego VII domu.  Sytuacja mogła egzaltować podczas kwadratury Saturna do Wenus, która jest we władaniu Księżyca. Ten Księżyc wskazuje moim zdaniem na coś ważnego. Problem może być związyny z tematyką VI domową (ze względu na Wenus władaną przez Księżyc a ten bez aspektów w IV domu i Księżyc w horoskopie natalnym córki Magnolki natalnie w koniunkcji z Marsem tutaj trzebaby przyjrzeć się horoskopowi córki i zbadać co ta koniunkcja u niej oznacza- łącznie z faktem, że przypada ona na VIII dom jej VIII domowego męża.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
margaux 2011-11-05, 23:25:14

Ojojojojoj! Wyobrażam sobie, jak teraz Magnolce puchnie głowa po tych wszystkich naszych wpisach. Zrobił się mały galimatias.

Pomieszane są wszystkie horoskopy i nie wiem, czy tą drogą analizy dojdziemy do konstruktywnych wniosków?

 

Po pierwsze, horoskop pytaniowy, horarny, żyje własnym torem i nie powinno się go analizować w oparciu o horoskop wydarzeniowy tudzież porównawczy. Horariusz naświetla aktualny problem i mozliwe jego rozwiązanie. Kropka.

 

Po drugie, horoskop wydarzeniowy analizowany jest tak samo jak horoskop elekcyjny i wg klasycznych astrologów, jego interpretację przeprowadza się w oderwaniu od horoskopu natalnego lub porównawczego.

Jego celem jest wskazanie, w jakim kierunku, tu mamy do czynienia ze ślubem, będzie podążało małżeństwo, jak odnajda się w nowej roli małżonkowie, kto będzie grał pierwsze skrzypce, na jakie problemy się natkną, czy małżeńswto zaowocuje potomstwem itd itp.

Natomiast horoskop porównawczy, czyli synastria, ukazuje dopasowanie ludzi na płaszczyźnie duchowej, intelektualnej i cielesnej ( synastria związku intymnego). Te wszystkie horoskopy powinny być analizowane z osobna. Natomiast uzupełniają one brakujące elementy łamigłówki.

 

Zatem, moją ocenę horariusza już przedstawiłam.

O horoskopie ślubu co nieco już napisałam, jednak nie zgodzę się z tym, że pozycja pana młodego jest słaba.

Wg zasad astrologii kalsycznej, pana młodego wzmacnia obecność benefika, Jowisza, w jego domu. Z kolei obecność Saturna (sygnifikator pana młodego obok Urana) w domu panny młodej wskazuje, że jest ona podatna na wpływy męża. Dalej, Uran, sygnifikujący pana młodego w jego I domu mówi o sobkostwie i podobną sytuację mamy z panną młodą, Słońce w jej domu. Panna młoda rządzi soba, ale jej kolejne sygnifikatory, czyli Wenus i Księżyc są pod panowaniem Merkurego. Wenus w Raku, Księżyc w Bliźniętach. Merkury dysponuje także panem młodym, Mars i Saturn pod jego władzą. Jeśli przyjrzymy sie Uranowi, to i tak nas zaprowadzi do Merkurego.

I teraz najważniejsze, kim jest Merkury w horoskopie ślubu, bo to on potrząsa sznureczkami?

Tradycyjnie Merkury oznacza dzieci, ale nie wiemy, czy para je posiada. Więc idźmy dalej, którymi domami rządzi Merkury? IV pana młodego a X panny młodej. Merkury przebywa też w domu panny młodej. Zarówno pan młody jak i panna młoda są zależni od rodziny męża. Ze strony pana młodego następuje bunt, kwadratura aplikacyjna Saturn-Mars. Ja nie wiem, o co tu chodzi, ale widzę, ze szarą eminencją jest tu Melkrury, który teraz w progresjach dobił do Saturna.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-11-05, 23:43:37

Magnolko, a czyj jest horoskop na zewnątrz w synastrii z zawalonym I domem i Plutonem na dsc?

 

Z komunikacja nie jest az tak źle, Merkury w Bliżniętach dogadaja  się, a tu jeszcze ładne wsparcie trygonem od Jowisza. Tutaj słabym punktem jest nieaspektowana Wenus, trochę narcystyczna, na dsc partnera chce być podziwiana. I trudna kombinacja Księżyc-Mars w III domu. Rozmowy nasycone emocjami i agresją. I choc ładnie wyglada koniunkcja Księżyców i Świateł, to jednak ten Mars moze działac irytująco na drugiego partnera.

Z kolei druga osoba, ascendentalny Skorpion, to osobowość uraniczna i nieco marzycielska.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Magnolka 2011-11-06, 18:02:21

Wooowww, niesamowite jesteście...wszystkie...nawet nie wiem od czego zacząc, napisałam juz jeden dłuuuggii post ale w kosmos poszedł-w drugim skupię sie na Księzycu (nieaspektowanym) i Jowiszu

Jesli chodzi o Ksiezyc to faktycznie córka nie ma dobrego kontaktu z teściami-jej zdaniem za bardzo sie wtrącają i ingerują, zięć zdaje się troche swoich rodziców odsunął i być może uwazaja oni ze to przez nią-no w kazdym razie kontakty sa napiete.

Jowisz to nie tylko pieniadz-to równiez prawo...małżeństwo zostało przyspieszone ze względu na zasady imigracyjne-tzw. papierowe małżeństwo-pewnie znacie ten termin-tutaj wprawdzie nie chodziło tylko o papiery bo młodzi spotykali sie juz od dłuższego czasu nim ten aspekt sie pojawił ale jednak bez tego przymusu pewnie by do tego nie doszło tak szybko-w każdym razie oboje twierdzili że tak czy siak , wczesniej czy później i tak chca sie pobrać, ale byc moze jednak decyzja była pochopna.

Margaux...na zewnątrz jest radix mojej córki-to ona ma tą okropną nerwową koniunkcję Marsa z Księzycem w Raku.

Tak mi przyszło do głowy w temacie Merkurego-moze faktycznie chodzi o dziecko-ona twierdzi ze nie chce jeszcze, byc moze on nalega-w końcu to Rak, ale nie wiem...moja córka jest dość skryta.

Aaaa i jeszcze coś-młodzi mieszkaja osobno-oboje pracują i nie sa zależni finansowo ani od jego rodziców ani od nas, oczywiście pomagamy przy wiekszych zakupach typu meble czy sprzęt wedle potrzeby.Problemem moze być jeszcze, tak mi do głowy przyszło, podejście do pieniążków-ona jak prawdziwy Byk lubi rzeczy solidne a więc i drogie zarazem-on jak zauważyłam nie do końca sie z nia zgadza-problem zdaje sie banalny ale kto z Bykiem na co dzień obcuje to wie o czym piszę, Byk nie lubi tracic pieniędzy na bylejakość.

To tyle narazie-dziewczyny bardzo dziekuje za każdy wpis-i dziekuje że tyle sie mogę od Was nauczyć.

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
margaux 2011-11-06, 19:58:25

Witaj Magnolko,

dobrze, że podałaś te informacje, bo mi one nieco umysł rozjaśniły. Ten Księżyc nieaspektowany na IC w horoskopie ślubu może właśnie oznaczać, że małżonkowie będą mieszkać osobno.

Natomiast pisząc o wpływie rodziny zięcia na Twoja córką, nie miałam na myśli finansów tudzież jakichs dóbr materialnych. IV dom wskazuje na nasze korzenie, pochodzenie, i tutaj znowu sie wszystko zgadza. W horoskopie ślubu pisałam, że Merkury rządzi nie tylko panem młodym i jego IV domem, ale i Twoją córką, i małżeństwo zostało zawarte za sprawą wymogów emigracyjnych. Zatem HŚl wszystko ładnie pokazuje.

 

Co do horariusza i szarej eminencji-Marsa. Zauważ, ze w tym horoskopie Mars rządzi VI i XI domem Twojej córki. Moim zdaniem jest ona teraz podatna na rady przyjaciół.

Z kolei u zięcia Mars rządzi V domem i XII. Myślę, że tam należałoby szukać powodów ich rozstania.

 

Pozdrawiam Ciebie serdecznie i juz dłużej nie męczę swoimi wynużeniami:)

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-11-06, 22:41:38

Nie tylko Księżyc jest nieaspektowany ale Wenus także.Wenus tworzy seperacyjny sekstyl do Merkurego(2 st) a Księżyc opozycję aplikacyjną do MC (2 st)

Magnolka zobacz jak  wygląda solariusz  horoskopu ślubu. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
margaux 2011-11-07, 08:04:08

Genny,

w horoskopie ślubu Wenus znajduje sie także w sekstylu aplikacyjnym do Saturna, więc jest OK :)

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Magnolka 2011-11-07, 14:54:49

Solariusz trudny-Słońce w 12 domu w kon.z Wenus i Merkurym, przy czym Merkury na granicy spalenia natomiast Wenus zdaje sie "w sercu"(czy takie położenie uwzglednia sie w solariuszu?) i wszystko w aplikacyjnej opozycji do Neptuna  Merkury jest władcą asc w Pannie,Asc natalne w 6 domu solarnym, Saturn w 2 a Uran w 8, Księżyc w 7 w Rybach-na pewno trudny rok dla zwiazku.

 

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Io 2011-11-07, 19:57:15

W progresjach ślubu koniunkcja aplikacyjna Merkurego do Saturna.

 

Saturn jest władcą I domu. I dom w horoskopie pary pokazuje, jakie pierwsze wrażenie wywiera para w świecie zewnętrznym.

 

Merkury jest władcą IV domu. IV dom w horoskopie pary pokazuje korzenie małżonków.

 

Uściślenie koniunkcji w progresjach może oznaczać konieczność znalezienia wspólnego punktu styku na tych dwóch obszarach. Na silną potrzebę wypracowania jednego kierunku działania, nowego kierunku działania.

 

Niestety IV dom sygnifikuje również koniec spraw, być może w tym przypadku zakończenie jakiegoś etapu.

 

Merkury ma w tym horoskopie silną pozycję, jest dyspozytorem kilku planet, w tym Saturna. Innymi słowy, Saturn jest we władzy Merkurego i chętnie zgodzi się na to, co Merkury zarządzi.

 

Nie mniej jednak Merkury nie jest szarą eminencją horoskopu. Musi się dzielić władzą z innymi planetami. Między innymi Słońcem, które w tym przypadku sygnifikuje zarówno męża jak i żonę. Są oni jakby poza wpływami Merkurego i mogą podjąć samodzielną decyzję.

 

Progresywny Księżyc w V domu w znaku Raka. Dąży do harmonijnego aspektu z omawiana koniunkcją merkuriańsko-saturnową. Być może dziecko lub inna forma „kreacji związku” by dała tu nowy porządek, nowy kierunek działania.

 

Magnolka,

w horoskopie horalnym Twój sygnifikator (Księżyc) jest w XII domu, bez mocy działania. Ty zmierzasz do aspektu z zięciem, on Ciebie bardzo ceni(egzaltacja), ale Twój sygnifikator jest słaby zarówno horoskopowo jak i zodiakalnie (wygnanie). Poza tym sygnifikator córki jest w znaku upadku Księżyca. Wg mnie horoskop mówi, żebyś zachowała neutralność i pozwoliłam parze samodzielnie podjąć decyzje.

 

Mam nadzieję, że troszkę pomogłam.

 

Pozdrawiam Io

  

 

ps.

- A propo solariusza: Księżyc w Rybach podejmuje działania by połączyć dwie skrajnie różnie opcje. 

- wg mnie w horoskopie ślubu Księżyc nie jest w pustym biegu, zanim opuści znak zrobi jeszcze kilka aspektów

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 26
Dołączył/a: 2011-10-30
margaux 2011-11-07, 22:33:02

Nikt nie napisał, że w horoskopie ślubu Księżyc przebywa w biegu jałowym. Natomiast zwróciliśmy uwagę na nie aspektowany Księżyc, co nie jest równoznaczne z biegiem próżnym Księżyca.

 

 I dom opisuje ogólne wrażenie, jakie dana para wywiera na otoczeniu, w horoskopach kompozytowych.

W horoskopie wydarzeniowym tudzież elekcyjnym ślubu, I dom reprezentuje zawsze pana młodego, a nie małżeństwo. Natomiast znak ascendentu jak i Księżyc opisuje charakter uroczystości. 

 

Gwoli wyjaśnienia, bo w tym wątku wyjątkowo mieszane są różne techniki interpretacyjne, które winny być przypisane określonemu horoskopowi.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-11-07, 22:43:25

Pierwsze słyszę ,że Księżyc w 6 stponiu to jałowy bieg. Księżyc tworzy aspekty do Saturna,Urana i MC.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
margaux 2011-11-07, 22:44:19

I jeszcze jedna drobna uwaga.

Podtrzymuje swoje zdanie, iż Merkury w horoskopie ślubu ma najwięcej do powiedzenia i konszachtuje za plecami Słońca z innymi planetami.

Merkury rządzi aż czterema sygnifikatorami, które odgrywaja kluczowa rolę w tym teatrze. Sa to: Księżyc, Mars, Saturn i Wenus. Podczas gdy Słonce, przebywające równiez w swym domicylu, jest osłabione opp od Neptuna w Wodniku, żyjącego za pan brat z Uranem.

Nawet jeśli Słonce chciałoby sobie porządzić, to nie ma komu, tylko sobie.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-11-07, 22:48:40

Genny, tu chodzi o Księżyc w horoskopie ślubu. Jest on faktycznie nie aspektowany. Jedyny aspekt, jaki robi, to z MC i IC, ale od tych punktów nie czerpie energii. Tabela wskazuje jeszcze zerowy kwintyl do Urana, ale nie jestem pewna, czy małe aspekty bierze się pod uwagę w astrologii wydarzeniowej.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-11-07, 23:06:36

Czas pokaże ,czy aspekty się liczą czy nie. Księżyc w próżnym Kursie jest w horoskopie ślubu Kate i Wiliama. Jak pisze pani Izabela Podlaska,ślub jest ukoronowaniem ich długoletniego związku i ustabilizowaniem sytuacji życiowej oraz społecznego statusu obojga.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
margaux 2011-11-07, 23:40:09

Sęk w tym, że jest to astrologia wydarzeniowa, bliska krewna horarnej, a ta szczególną wagę przypisuje właśnie Księżycowi.

Księżyc opisuje, za panem Wesołowskim, funkcjonowanie danej sprawy. Aspekty separacyjne od Księzyca przedstawiają zdarzenia przeszłe i tło danej sprawy. Aspekty aplikacyjne to przyszłość, wydarzenia mające nastąpić.

Ja nie chcę wyciagać daleko idących wniosków, ale brak aspektów do Księżyca kojarzy mi się z jakimś niebytem, z czymś nie istniejącym, albo nieprawidłowo funkcjonującym. 

Wg mojej wiedzy, lepiej już mieć Księżyc w biegu próżnym, ale z aspektami, niż nie miec ich w ogóle.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-11-07, 23:48:31

''Sęk w tym, że jest to astrologia wydarzeniowa, bliska krewna horarnej, a ta szczególną wagę przypisuje właśnie Księżycowi. ''

Margaux jeśli wydarzeniowa jest jak horalna to zobacz: Księżyc jest w 7st37' znaku Bliżniąt. Jakie aspekty przed opuszczeniem znaku

-kwadratura z Merkurym

-pólsektyl  Wenus

-kwadratura Saturn

itd

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Io 2011-11-08, 08:14:14

"Natomiast zwróciliśmy uwagę na nie aspektowany Księżyc, co nie jest równoznaczne z biegiem próżnym Księżyca."

 

Dla mnie, Księżyc w horoskopie wydarzeniowym, jeżeli nie odbiera aspektów aplikacyjnych to jest równoznaczne z tym, że  jest w pustym biegu. Analizuję tu cały znak.

 

Tu Księżyc w granicy "standardowej" orby łapie dużo aspektów, tak jak zwróciła na to uwagę "Genny19". Dodatkowo Księżyc w tym konkretnym przypadku jest szybkobiegnący (w ciągu doby przemierza ponad 14 stopni), co sugeruje, że sprawy dziać się będą szybko.

 

"I dom opisuje ogólne wrażenie, jakie dana para wywiera na otoczeniu, w horoskopach kompozytowych.

W horoskopie wydarzeniowym tudzież elekcyjnym ślubu, I dom reprezentuje zawsze pana młodego, a nie małżeństwo. Natomiast znak ascendentu jak i Księżyc opisuje charakter uroczystości. "

 

Tak, ale nie tylko. Pokazałam szerszy kontekst horoskopu, ukazujący egregor pary.

 

Odnośnie Słońca; Słońce w horoskopie pary jest silne zarówno zodiakowo (domicyl) jak i horoskopowo (wierzchołek domu kątowego) . Słońce oznacza między innymi "wolę małżeństwa". Jeżeli taka będzie "wola małżonków" to przetrwają ten kryzys, mimo tego, że Merkury jest dyspozytorem kilku planet. Wola i cele małżeństwa działają tu niezależnie od działań Merkurego. Nie ma co prawda sojuszników, ale nie zmienia to postaci rzeczy, że "wola małżeństwa" jest bardzo silna.

 

pozdrawiam Io

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 26
Dołączył/a: 2011-10-30
Magnolka 2011-11-08, 23:33:19

Witam :)

Tak mi przyszło do głowy jeszcze, że jeśli przyjąć (za Frawley`em)  że to nie aspekty ale planety mają orby to Księżyc ma jednak  kilka aspektów-Frawley podaje dla Księzyca orb 12-12.30 stopnia, więc na pewno kwadrat z Merkurym mozna by było uznać a być może nawet trygon z Jowiszem(dla Jowisza podaje orb 7 stopni).

Druga sprawa-Księzyc jest symbolem rodziny a w szczególności matki-czy w radixie ślubu też?gdyby tak było to pewne wytłumaczenie przychodzi mi do głowy.

I ostatnia rzecz-dom 4 to zakończenie wszystkich spraw-tu władca 4 domu jest w domu 7-zakończenie zależy od panny młodej-jej decyzja, byc może koniunkcja Merkurego z Saturnem w Pannie oznacza, że podejmie ją ona samodzielnie ale "sprawiedliwie".

Co myslicie?

Pozdrawiam cieplutko

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
margaux 2011-11-09, 16:13:34

Wczoraj, szukając informacji w necie o nie aspektowanym Księżycu w horoskopie elekcyjnym ślubu, natrafiłam na blog astrologiczny pewnego Anglika. Analizował on królewski ślub Williama i Kate, i szczerze był zafrasowany Księżycem w próżnym biegu, w horoskopie tegoż wydarzenia. Do tego stopnia tym faktem sią przejął, że wyszukał aspekty Księżyca do nowoodkrytych planetoidek, które nie są w Astrologii poznane.

 

Magnolko,

moim zdaniem czasami lepiej zostawić astrologię w spokoju i pozwolić wydarzeniom żyć własnym rytmem. Co ma wisieć, nie utonie, a co ma być, to będzie.

Należy nade wszystko pamiętać o tym, że nawet najlepsza elekcja nie zagwarantuje trwałości związku, tak jak i najgorsza nie spowoduje jego rozpadu.

Ten horoskop wydarzeniowy jest dość nietypowy ze względu na Księżyc bez aspektów, ale i małżeństwo Twojej córki odbiega od przyjętych stereotypów, małżonkowie mieszkają osobno. Powinnaś myśleć optymistycznie i swoim pozytywnym myśleniem zarażać córkę:)

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Magnolka 2011-11-09, 19:47:56

Hmmm no zdaje się, że jednak coś musze wyjaśnić-owszem napisałam że mieszkaja "osobno" ale w sensie, że nie z rodzicami tylko sami( w tej chwili córka sie wyprowadziła z ich wspólnego mieszkania i zamieszkała z nami)-to tak w ramach ścisłości MargauxUsmieszekPoczątek małżeństwa może i był nietypowy ale dalszy ciąg jak najbardziej

A w kwestii Księzyca w próżnym biegu-rozumiem, że chodzi tu o brak aspektów do księzyca przed opuszczeniem przez niego znaku- to ja mam taką sytuacje w swoim horoskopie ślubnym-Księżyc jest w anarecie Raka.

Równiez pozdrawiam i dziekuje za wszystkie wpisyUsmieszek

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
margaux 2011-11-09, 20:41:38

A... to sorki, źle w takim razie Ciebie zrozumiałam :)

 

Magnolka,  Księżyc w horoskopie ślubu Twojej córki nie jest w biegu pustym.

On nie robi aspektów do innych planet, taki samotny żagiel. W biegu próżnym oznaczałoby, ze nie zrobi juz źadnego aspektu do innej planety przed wyjsciem ze znaku, a tak przecież nie jest.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Magnolka 2011-11-09, 21:30:58

Wiem, u niej jest nieaspektowany u mnie w pustym biegu-napisałam o tym w związku z horoskopem ślubu Kate i Williama i tego zdesperawanego astrologa o którym wspomniałaś-mój "anorektyczny"  Księzyc jakoś nie bardzo wpłynął na moje małżeństwo -w sensie ze jakieś nieszczęścia czy cos w tym stylu-myślę że przesada lekka.Na jakimś forum anglojęz.spotkałam sie z twierdzeniem że taki Księzyc może oznaczać że np.matka bedzie nieobecna "duchem lub ciałem" w pożyciu młodej pary.

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
genny19 2011-11-09, 21:56:39

''Druga sprawa-Księzyc jest symbolem rodziny a w szczególności matki-czy w radixie ślubu też?gdyby tak było to pewne wytłumaczenie przychodzi mi do głowy.''

Magnolko myślisz o tym że  aspekt opozycji Księzyca  do MC którego orba =2 stopnie 

Jesli by Księzyc oznaczał Matkę a teraz Księzyc jest na IC po 2 latach od ślubu -zamieszkanie córki w domu rodzinnym .

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Io 2011-11-09, 21:59:12

Tak jak pisałam wcześniej to Księżyc szybkobiegnący w ciągu doby zrobił ponad 14 stopni, więc w tym przypadku liczę orbę do 15 stopni.

Dla mnie ten Księżyc w horoskopie ślubu ma kilka aspektów:

- kwadraturę do Merkurego (notabene zabrakło 2 minut, żeby pokazał to programik na astro.com.)

- kwadraturę do Saturna

- koniunkcja do Marsa

- sekstyl do Słońca

- trygon do Jowisza

 

Pozostałe już na granicy aspektu, ale też w horoskopie wydarzenia analizuję:

- sekstyl do Urana

- trygon do Neptuna

Tematów: 1
Odpowiedzi: 26
Dołączył/a: 2011-10-30
Magnolka 2011-11-09, 22:14:59

Tak Genny to mi równiez przez myśl przemknęło ale chodziło mi o cos innego.Ani ja, ani matka mojego zięcia nie miałyśmy wpływu na podjęta przez młodych decyzję baaa, powiem wiecej nawet nas na ślubie nie było, obie byłyśmy wtedy w Polsce i nie mogłyśmy wrócić na czas z powodów obiektywnych.Ślub był cywilny wprawdzie ale jak dotąd jedyny, z kościelnym zwlekaja do tej pory-może faktycznie nie czują sie pewni swej decyzji wiec nie naciskam.

Cos mi się jeszcze przypomniało-ten ślub miał sie odbyć dzień później-15 sierpnia.Termin zmienili chyba kilka dni wcześniej ponieważ bardzo zależało im na osobie która miała go udzielić, a tej coś tam wypadło.

 

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
margaux 2011-11-10, 16:07:52

Magnolko,

z drugiej strony trzeba przyznać, że Księżyc w horoskopie ślubu Twojej córki, nie mógł być lepiej posadowiony, IV dom i przy IC!

Z aspektami, czy bez, jest i tak bardzo silny, a to na pewno dobrze wróży :)

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Magnolka 2011-12-16, 15:23:37

Nie odzywalam sie jakis czas czekajac na rozwoj wydarzen i  troszke z obawy aby nie "zapeszyc" -mlodzi sie pogodzili jakies 3 tygodnie temu i zdaje sie ze wszystko sie uklada jak powinno-mam cicha nadzieje ze Acruxa "proroctwo" o rychlym rozpadzie po chwilowej poprawie sie nie potwierdzi -sorki Acrux Oczko

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
acrux_79 2011-12-16, 16:17:56

Na razie spełniło się "pół" proroctwa, a brzmiało ono, po poprawce:

 

"Jeszcze może być inny scenariusz - spotkają się, spokojnie wszystko omówią, z korzyścią dla dwóch stron (trygon Księżyc-Jowisz) po czym dość szybko skończą związek (Księżyc błyskawicznie schodzi z tego trygonu na koniunkcję z Plutonem)."

 

Więc trzymamy kciuki, że Pluton przejawi dobroczynny wpływ.

 

P.S. Cały czas nie czuję się ćwierć-specjalistą od horariuszy nawet, ale ostatnimi czasy pracuję nad poprawą, kajam się, przepraszam za błędy, etc ;-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
margaux 2011-12-17, 10:27:04

Magnolko,

bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że młodzi pogodzili się i zażegnali kryzys. ( Amiałam się już Ciebie pytać na forum, jak im się układa, heh:) )

Nie przejmuj się tymi naszymi (moimi i Acruxa) mało optymistycznymi prognozami. Te ascendentalne Skorpiony mają już to do siebie, że wszędzie węszą jakieś zło i podstęp, hahah :)

 

Pozdrawiam serdecznie!

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
acrux_79 2011-12-18, 23:29:37

W rzeczy samej, od kilkunastu dni zaczynam gruntownie przemeblowywać i przemodelowywać swoją wiedzę. Do tego stopnia, że część rzeczy pisanych w przeszłości uznam za głupoty.

Jednakże nie będę z tego powodu bił się w piersi i rozstrzeliwał - uważam, że właśnie po to jest to forum, aby ćwiczyć, oglądać swoje błędy (zwłaszcza z przeszłości), oraz uczyć się na nich. 

 

Do tej pory przećwiczyłem około pięćdziesięciu pytań z osobami postronnymi, przeważnie znajomymi. Z tygodnia na tydzień, z dnia na dzień, zaczyna to coraz lepiej funkcjonować i mieć ręce i nogi. W pewnym momencie (może niedługo?) aż stworzę sobie formatkę (nawigator) postów dotyczący horariuszy i będę porównywał jak rzecz się miała wobec prognozy.

 

Nie ukrywam - więcej się "sprawdza" niż "nie sprawdza" i nie jest to kwestia autosugestii. Wierzę słowom pewnego autorytetu dla mnie - jemu sprawdzają się ... WSZYSTKIE horariusze. Wiem, że jesteśmy w stanie do tego dojść. Każdy ma swój moment, swój etap, swoją mądrość i swoją ambicję. Mnie na szczęście nikt za rękę mocno nie chwycił i nie musiałem podejmować decyzji typu : "odejść, nie odejść od niego", ale być może byłem na krawędzi przepaści, jak wielu z nas.

Najważniejsze w tym wszystkim jest zbudowanie odpowiedniej architektury w postaci opisu, oraz wiarygodnej scenografii dla zaistniałych zdarzeń. Jeśli pytający "czuje" to co przekazuje mu astrolog, to znaczy, że jesteśmy na prawidłowej ścieżce. Wówczas moment podjęcia ryzyka i poniesienia odpowiedzialności nie mieści się w paradygmacie naszego lęku, albo poczucia kompetencji, tylko odwołuje się bezpośrednio do dialogu z planetami i zawierzeniu tego, co mówią i nam przekazują. Dla niektórych może to być dialog rzemieślniczy (jeśli A -> to B, B wynika z C, itp...), dla niektórych przestrzenno - intuicyjny (choć wiem, że niektórzy by połajali za tą metaforę).

 

Cóż, rozpisałem się.

 

Pozdrawiam ciepło Usmieszek

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Magnolka 2011-12-19, 17:15:17

Tak sie zastanawiam czy aby nie walnelam jakiegos faux passZawstydzenie Absolutnie nie mialam na mysli watpliwosci w Wasz profesjonalizm i umiejetnosci-dla mnie wszystkie wasze wypowiedzi maja aspekt poznawczy i naprowadzajacy-poniewaz zdecydowanie jestem  laikiem w kwestiach astrologicznych zagladam na forum aby poglebic swoja wiedze i skorzystac z Waszego doswiadczenia w tej dziedzinie.Zreszta uwazam ze kazdy ma prawo do swojego pogladu bo jego dowiadczenie zarowno warsztatowe jak i zyciowe sprawia ze inne aspekty sprawy uznaje za wazne i na co innego zwraca uwage-astrologia jest sztuka otwarcia umyslu moim zdaniem a nie zakladania "klapek na oczy" i tkwienia w swoich niezachwianych pogladach, duzo tego na innych forach niestety gdzie az kipi od zlosliwosci i checi udowodnienia jedynie "swojej" slusznej racji.

Pozdrawiam cieplutko i przepraszam jesli kogos urazilam, ale zdecydowanie nie bylo to moim zamiarem Usmieszek

Hmm...Czyzby moj Jowisz dal o sobie znac? Gafa gafe pogania ostatnio Zazenowanie

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Jasmin 2011-12-19, 20:08:06

No co ty Magnolko, niczego złego nie zrobiłaś. Cieszę się, że się odezwałaśUsmieszek

 

 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2011-12-19, 20:29:23

Jasmin ma rację, Magnolko. Nie ma mowy o żadnej gafie. Nie chodzi przecież o potakiwanie i powszechną zgodę na wyrok, tylko o okazję do ćwiczeń. Tyle samo można się nauczyć z interpretacji która się "sprawdza" co i z tej, która się "nie sprawdza" - trzeba tylko potem móc wyciągnąć odpowiednie wnioski, a do tego niezbędna jest informacja zwrotna.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Magnolka 2011-12-19, 21:29:17

Dzieki Usmieszek bo tak troche nieswojo sie poczulam-moj Ksiezyc wybitnie zle sie czuje jesli ma podejrzenia ze swoim zachowaniem czy wypowiedzia spowodowal jakis dysonans czy tez zostal opacznie zrozumiany powodujac tym samym zamieszanie.A ze mocno jowiszowa jestem to czasem palne cos jak kula w plot-ale zapewniam ze nie ma we mnie zlych intencji.

 

 

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
acrux_79 2011-12-19, 21:32:38

Ależ wszystko jest w porządku. Wzięło mnie na wywnętrzenia natury osobisto - warsztatowej, korzystne dla własnego samorozwoju, emocjonalne. Nikogo nie chciałem dotknąć - wprost przeciwnie - bardzo się cieszę na wiele uwag, także tych weryfikująco - krytycznych. Więc Magnolko, ode mnie masz snopek zielonego światła jeśli chodzi o komentarze, wpisy, oraz uwagi.

 

Usmieszek

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.